Délmagyarország, 1979. december (69. évfolyam, 281-305. szám)

1979-12-04 / 283. szám

6 Keddi, 1979. december 4. Labdarúgó NB II, Középcsoport Remek játék a Hunyadi téren Győzelem idegenben Könnyűbúvársport Horváth Ildikó országos csúcsot úszott Megnyitották a tornász­világ­bajnokságot Kétórás színpompás műsor keretében, Fort Wortban megnyitották a 20. tornasz-vi­lágbajnokságot. Csaknem 10 ezer nezö előtt 33 orszAg sportolói vonultak fel, s a szokásos ceremóniát köve­tően folklórbemutatóra ke­rült sor. A VB egy hete alatt 14 bajnoki címért küzdenek a sportág legjobbjai. A prog­ram szerint hétfőn a férfiak kötelező gyakorlatával rajtolt a verseny. Igy kellett volna tippelni! 1. ÉPÍTŐK—CSEPEL l-l X 2. ESZTERGOM—SZEOL 0-2 ! 3. SZ. DÓZSA-V. IZZO 3-1 1 I.GANZ-MAVAG— KECSKEMÉT l-l X Az MHSZ Murena köny- 2. Tóth (Kaposvár) 4:12.3. 3. nyúbúvár klub Tisza Kupa Szabó (Kecskemét) 4:15,3. SZ. DÓZSA— dégtámadások közepette a veszelyt jelentett a szegediek országos uszonyos- és bú- 400 m férfi uszonyos VASAS IZZO 3-1 (0-1) 82. percben Pipicz ritkán lát- kapujára. várúszóversenyén az ujsze- úszás: 1. Drozdik (Kecske­Szeged, Hunyadi tér, 2000 ható, nagyszerű góllal állí- Érdekes, változatos össze- gedi Sportuszodában vasár- mét) 3:46.1, 2. Gyors (Ka­nézó. Vezette: Szaró. tolta be a végeredményt. A csapást hozott a mérkőzés, nap is kilenc számot bonyo- posvár) 3:51.0, 3. Benkö Sz. Dózsa: Tóth — Zödi, felezővonaltól nagy lendület- Szinte negyedóránként váltó- lítottak le. A második napi (Murena) 3:51.6. Bíró, Kakuszi, Nagy — Pó- tel tört a kapu felé, a 16-os- zott a játék képe, hol az verseny ls nagyszerű küz- 100 m női búvárúszás: 1. esik, Ladányi, Szabó. Csomor nal „csomót kötött" a hátvé- egyik, hol a másik csapat delmeket hozott. Horváth Horváth (Murena) 46.6. 2. (Magyar a 84. percben) — dek lábára, egy csellel Pá. vojt fölényben. A rutinosabb, Ildikó (Murena) a 100 m-es Balogh 49.7, 3. Loránfi 58.3 Kun (Sramosszegi a szünet- linkást is becsapva, a jobbra technikailag kepzettebb női búvárúszásban 46.6 má- (mindkettő Kecskemét). ben), Pipicz Edző: dr. Re- mozduló kapus mellett 14 SZEOL — a találkozó ege- sodperces eredményével or- 800 m férfi uszonyos menyi!; László. méterről félmagasan a kapu szét tekintve — megérdemel száSos ifjúsági és felnőtt úszás: 1. Ördögh (Izzó) Vasas Izzó: Pálinkás — Ré- bal oldalába helyezett, 3-1. * s • csúcsot úszott! 7:57.6. 2. Drozdik (Kecske­vesz, Horváth (Lisei a 78. Az első játékrészt egyér- Jutc>tt a ket P°nt blrto- A versenyt — az összesí- mét) 8:05.9. 3. Dombosi percben), Által, Antal — Kis- telmű Dózsa-fölény jellemez- kába. Jó: Kozma III. (a me- tések alapján — a Murena (Kaposvár) 8:10.2. teleki. Szűcs — Zöldi (Vág- te, középpályásai uralták a zőny legjobbja), Hevesi, For- klub nyerte, így egy évig a 4x100 m női váltó: 1. Mu­völgyi a 60. percben), Ester- mezőnyt, de helyzeteit nem gácSi Szeghalmi, illetve Var- Tisza Kupa vándordíj őrzője rena A (Hajdú, Ginczinger, hazy, Boda, Sipócz. Edző: tudta kihasználni. A szünet _ ' ' lesz. Bódi. Horváth) 3:30.4. 2. Tóthegyi Tibor. után két gyors hazai gól ga> &zenC2x Eredmények Kecskemét A (Szabó. 'Eóri, A hazaiak lendültek tama- nyugtatóan hatott a végig A Közepcsoport további ioo m férfi uszonyos Loránfi, Balogh) 3:30.6. 3. dásba, és már a 3. percben nagy iramot diktáló Dózsára, eredményei: Budafok—Kos. úszás: 1. Kiss (Murena) 44.7, Kaposvár (Becsi. Lenti, helyzet adódott előttük: a Kiegyenlítettebb lett ugyan a kf<-f 2 0 (2 01 rvst_ 2- Gyors (Kaposvar) 46.2. 3. Vingler. Tóth) 3:44.7. lfi-oson belül, a kapu előte- küzdelem, több veszélyes tó- ~L . , ,", „ Benkö (Murena) 47.3 4x100 m férfiváltó: 1. reben Pipicz elől mentettek madást vezetett az Izzó, da H6m J- 0-1 '0"1)- Ganz. 1Qfl m nól u$zonvos úszás: Murena A (Benkö. Hévízi, szerencsével Horváthék. Ez- nem sikerült egyenlítenie, sót, MAVAG—KSC l-l. (l-l). Du- 1. Balogh (Kecskemét) 49.9, Csiszár, Kiss) 3:06.4. 2. után Csomor végezhetett el a hajrában újabb gólt kapott' nakeszi—22. sz. Volán 2-1 2. Horváth (Murena) 50.7, 3. Kecskemét A (Szabó, Kubi­szögletrúgást, a hosszú sa- összességében a Dózsa re- (].0) Vác—Bp Spartacus 0 2 T6th (Kaposvár) 52.2. na, Drozdik, TóUi) 3:08.2. 3. foknál Bíró visszafejelte a mek játékot produkálva sze- ' ". . 400 m férfi búvárúszás: 1. Izzó A (Tarján. Hais, ör­labdát Ladányi elé, aki kö- rezte meg igen értékes győ- < uunauj varos BKV Kiss (Murella) 3:43.2. 2. dögh, Löffler) 3:12.3. zelröl az üres kapu fölé zelmét Jó: Kakuszi. Szabó. Előre 2-1 (1-0). Jánoshalma Drozjlik (Kecskemét) 3:46.8, A Tisza Kupa végeredmé­ejTielt. A 17. percben Antal Csomor, Ladányi. Pipicz, il- —Pénzügyőr SE 4-3 (l-l). 3. Benkő (Murena) 3:56.5. nye: 1. Murena 347. 2. Kecs­futott fel a szélen, az alap vonaltól élesen belőtt labdá­ját Bíró rúgta a mezőnybe Az ellentámadás szögletrú­gással végződött. Csomor ívelte középre a labdát, az üresen hagyott Bíró nagy let ve Boda, Sipócz. Gy. F­Építők SC—Csepel l-l (0-1). A Keleti csoportban: Bcs. TASK—HMSE 1-0 (1-0). Bé­késcsaba, 3000 néző. Vezette: Bondár. Góllövő: Erőss (11­etíből). 400 m nói uszonyos úszás: kémét 334, 3. Kaposvár 193 I. Horváth (Murena) 4:04.8, pont. A Középcsoport állása Labdarúgás VB-selejtezők 1981-ben 5. EGER-SZOLNOK (. BTASK-IIMSE 1.0 1 1-0 1 7. AVELLLNO-JUVENTUS 1.0 l «. BOLOGNA—LAZIO 1.0 1 ». CAGHARI—INTER. l-l X 10. ROMA—FIORLNT1NA 2-1 1 ÍZ. ATALANTA—COMO 0-0 X IS. BRESCIA—PALERMO Z-l 1 14. PISTOIESE—MONZA Törölve 15. KtVRMEND-MAV DAC Z-0 1 A Sportfogadási és Lottó Igaz­Hatóság KBZlése szerint a 48. heti totónyeremények az illeték levo­nása után a kővetkezők: 13 talá­latos azelvény 7 darab, nyeremé­nyük egyenként 233 497 forint. Ezek közül 13 plusz 1 találatos szelvény 1 darab, a nyeremény és a Jutalom együtt 778 324 forint. 13 találatos szelvény 312 darab, nyereményük egyenként 3492 fo­rint. U találatos szelvény 2803 darab, nyereményük egyenként 418 forint. A 10,találatos szelvé­nyek száma 17 988 darab, nyere­ményük egyenként 91 forint. Nyilasi Cseh­szlovákiába szerződik? Az „Üj Szó" című pozsonyi napilap hétfőn, tegnap meg­jelent számának sportrovatá­ban közölte a következő anya­got. a CTK hírügynökségi-e hivatkozva: „Közlemény a Nyilasi-ügyben." — Egyes lapokban megje­lent hírek szerint Nyilasi Ti­bor. az ismert magyar labda­rúgó. valogatott játékos vala­mely csehszlovák ligacsapat­ban kívánja folytatni a pá­lyafutását. Ezek a hírek ko­raiak. mert az esetleges átlé­pést meg kell előznie Ma­gyarország és Csehszlovákia legfelsőbb testnevelési és 3portszervei közötti megálla­podásnak. Tárgyalásokra még nem került sor. Az MLSZ illetékese az MTI sportosztólyát tájékoztatta ar­ról. hogy a Magyar Labdarú­gó Szövetségben semmit sem tudnak a csehszlovák lapok­ban megjelent hírről, továbbá azt is. hogy Nyilasi Tibornak az MLSZ semmiféle tárgya­lási engedélyt nem adott ki. A Magyar Rádió riportere megkérdezte Mészáros Józse­fet a Ferencváros lafcdarúgó­szakosztólyának vezetőjét, s az iránt érdeklődött. hogv valóban igazak-e a Nyilasi Csehszlovákiába igazolásával kapcsolatos hírek. A szakve­zető kijelentette, hogy csak légből kapott hírről lehet szó. Nyilasi nem szándékozik csehszlovák csapatnál folv­tatni labdarúgó-pályafutását 1. Csepel «. izzó 3. SZEOL 4. Építők 5. D.-úJv. É. 6. KSC 7. Bem SE 8. BKV E. 9. KKFSF. SZEOL AK— ESZTERGOMI VASAS 2-0 (1-0) Esztergom, 2000 néző. Ve­helyzetben a kapu mellé fe- zette: Nagy M. jelt Percek múltával Kun SZEOL AK: Nagy — He­előtt nyílt lehetőség, végül vesi, Kozma III., Forgács, Na­azónban szerelni tudták. hóczki — Hágelmann, Hege­A másik kapunál Bod^ka- düs, Repka — Kozma IL, pott jó átadást, 20 méterről Szeghalmi, Jernei (Polyvát a lőtt, a labda a jobb oldali szünetben). Edző: Kovács Jó­kapufa mellett suhant el. A zseí­30. percben Szabó vitte fel a Esztergom: Bulfán — Hu­labdát, ügyesen Kun elé per- szak, Varga, Weiser, Morecz dített. ő továbbadta Csomor- — Szenczi, Lelkes, Kemenes nak, aki 14 méierről a kapu (Ilosvay az 55. percben) — fölé emelt Pár perc múlva Markó, Peszeki I., Schalk io. Bp. spart­Szabó Ződit indította, a hát- (Fckl az 55. percben). Edző: véd az alapvonaltól jól adott Monostori Tivadar, 12. BVSC be, a labda a menteni igyek- Mintegy 60 lelkes szegedi 13. Budafok vő Horváthról a felső lécre szurkoló — a vasipari szó- Szeg. D. pattant, majd Révész felsza- vetkezet dolgozói — biztató- is- Ganz-M. badított. sával kezdődött a mérkőzés, 2" Volan A 37. percben Antal húzott amelynek már az első percé- D-"keszl el a bal oldalon, beadása ben gólt ért el a SZEOL AK. után kavarodás támadt a Dó- Szeghalmi próbált kupara 19- Esrters­zsa kapuja előtt, Boda ós Si- törni, őt szögletre szerelték. 20' J-halma pőcz elöl üggyel-bajjal men- Jernei ívelte középre a lab­tettek a védők. Ezt követően dát, Kozma II. fejjel tovább­Sipőcz veszélyes beívelését csúsztatta Forgácshoz, aki a MüdVüí / OSZfÓ IV Tóth vetődve hárította. A bal felső sarokba fejelt, 1-0. '' ' másik kapunál Pipicz Kunt A gyors gól nem törte le a , ,, hozta játékba, a csatár fejjel hazaiakat, lendületesen tó­ismét Pipiczhez továbbított, madtak, a szegediek ebben akinek lövését Pálinkás a léc az időszakban szórványos el­fölé ütötte. (A fejelésnél Kun lenakciókkal próbálkoztak, és Horváth a levegőben üt- A későbbiekben változatos között, közben összefejeltek, játék alakult kl, hol az egyik, Kunnak kiújult korábbi arc- hol a másik kapu került ve­sérülése, nem tudta folytatni szélybe. A 20. percben Szeg­a játékot.) halmi közeli fejesét bravúr- , , , „. . „„ _ , _ „ ._.. ... , . A 46. percben (a játékve- ral mentette Bulfán. Négy A megyei I. osztályú lab- DELÉP SC-Szentes. Kim- kas Z., ökrös (Torok) -An­zető a sérülés miatt hosszab. perc múlva Repka rúghatott darúgó-bajnokságban a va- tsí 6-0 (1-0). DÉLÉP-pálya, cso-Molnar (Vass) Gábor, bított) gólt rúgott az Izzó. volna újabb gólt, de a kapu sámaP> fordulóval befejező- 200 nezo. Vezette: Jármai dr. Takacs L. Edző: Takács Imre Egy hosszú indítást a szaba- előterében a kifutó, vetődő dött az oszl idénV- A tizen- (jol). a 7. percben Farkas Z. don hagyott Boda elcsípett. Bulfánt találta telibe. Ismét otodik fordulóban az SZVSE DÉLÉP SC: Terhes II. — büntetőt hibázott 1-0-as ha­kapura tört közben Pócsik hazai akciók következtek — vereséget szenvedett Szente- Bartyik, Terhes I., Czibere, zai vezetésnél. Az eredmény már majdnem beérte, ami- eredmény nélkül. A 41. perc- sen a Vízműtol, a DELEPSC Czompó — Miklós II. (Zádo- a vendégekre nézve hízelgő. kor Tóth feleslegesen kifutott ben Peszeki ügyetlenkedett viszont gólzáporos mérkőzé- rí), Bunda, Mészáros —Mik- Góllövők: Ökrös (2), Takács Boda könnyűszerrel elhúzott el nagy helyzetet, majd Mo- sen fektette ket vállra a lós I„ Holler, Wenner. Edző: L. mellette, és a hálóba gurí- recz hibázott szintén ígéretes Szentesi Kinizsit, így a kék- Mészáros Imre. Szentesi Vízmű—SZVSE 1-0 tott, 0-1. helyzetben fehérek négypontos előnnyel Szünet után hengereltek a (1-0). Szentes, 200 néző. Sz-ünet után a 48. percben Szünet utón a hazalak lép- yar,ha£'ak, a, tavaszi folyta~ kék-fehérek. Góllövők: Hol- SZVSE- Bólya — Kanász Szabó n 16-oson belül be- tek fel támadólag, de ne- tast Liedmenyek: ler (3)_ Miklós j (2)j Mészá- Szalontai, Tihanyi, Huszka— csapta Horváthot, Pálinkás is gyedóra elteltével a szege- Sándorfalva—Mindszent 5-2 ros. Róth, Nagy Z., Krenács — kimozdult kapujából, a kö- diek vették át a játék irá- (0-1). Sándorfalva, 300 néző. KSZV SF—Kistelek 2 1 Pernek! (Bajoricsl, Takó (Kö­zéppályás ahelyett, hogy lőtt. nyitását A 60. percben He- Vezette: Kubatovics. (2 0) KSZV' SE Dillva 3™ vács Z.), Gerecz. Edző- Ra­volna. önzetlenül Ladányihoz gedűs 2Cl méterről célozta meg sándorfalva: Barna _ néző.' Vezette: ^Bodor. ' bay László. ^bbítóni.^ki elől f^aput^ labdája Szeghalmit ,Tóth n> Tóth u gzabó Gy., KSZV s£. pécsek _ He. Alacsony színvonalú mér­Dobó, Lele, Mihály gyes dr HaUsii Sándor (Da- közésen o 20. percben lőtt Bátk "T góllal nyertek a hazaiak. Makó—Alsóvárosi M.4V 5-1 (l-l). Makó, 300 néző. Vezet­te: Bogyó. Góllövők: Szent­isis 1 : 36- 9 31 Hétfőn, tegnap délelőtt nek es 1981. november 18-án 18 11 4 3 41-23 2í Zürichben, az St. Gotthard- az Anglia—Magyarország ta­18 9 6 3 26-is 24 szállóban találkoztak a XII. lálkozó zárja a sorozatot. Ér­18 8 4 6 24.21 20 labdarúgó-világbajnokság 4. dekesség, a magyar labdarú­18 6 7 5 24-25 19 selejtező csoportjába sorsolt gó-válogatott valamennyi VB­18 6 6 6 34-23 18 országok labdarűgó-szovetsé- selejtezőjét, tehát a nyolc 18 - 4 7 24-18 is geinek képviselői, hogy meg- mérkőzést. 1981-ben játssza. 18 5 8 5 25-23 18 állapodjanak a találkozók A magyarok mérkőzései is 8 2 8 27-28 18 időpontjában. Lényegeben ez így következnek egymásután: 18 7 4 7 21-27 is sikerült is. a húsz mérkőzés- 1981 április 29. Svájc—Ma­tt 5 7 6 24.20 17 bői mindössze a Norvégia— gyarország; május 13. Ma­ii ts 7 23-21 17 Svájc visszavágónak a dátu- gyarország—Románia; május 18 6 5 7 23-27 17 mát nem rögzítették, az ér- 20. Norvégia—Magyarország; is 7 2 9 27-26 16 dekeltek ebben még nem tud- junius <5. Magyarország—Ang­is 6 4 8 23-10 16 tóit megegyezni, ehhez eset- lia; szeptember 23. Romá­18 4 8 5 ?2-27 16 leg a FIFA döntése leszsziik- nia—Magyarország; október 18 7 2 9 13-24 16 séges. 14. Magyarország—Svájc; ok­18 5 3 10 21.32 13 A 4. csoport selejtezői 1980. tóber 31. Magyarország—Nor­18 3 6 9 19-33 12 szeptember 10-en az Anglia— végia; november 18. Anglia— is 4 2 12 i;-5i io Norvégia 90 perccel kezdőd- Magyarország. rr Oszi végeredmény: 1. DÉLÉP SC 27 pont Által szögletre rúgta a lab- találta el, akiről Repka elé Bulik — Dobó 'klT Mihály KSZV SE: pécsek ~ He' dát. Csomor végezte el a sa- pattant, ö habozás nélkül a T rí tó Tóth ut 'vákánv — aws^J S-S-Sf gasba. és 12 meterrol a jobb nősítette az esetet. A 62. leforgása alatt öt gólt szerez- J alsó sarokba fejelte a labdát, percben megszületett a má- tek a'hazaiak. Góllövők: Tóth Kistelek: Tóth (Krizsán)­A bajnokság állása: 1-l. Az 53. percben minta- sodik szegedi gól. Hágel- jjj gitó Mihály I illetve Czirok T-. ví8h' Varga, Gu- Péteri (2), Szilágyi (2), Bojtos, szerű akcióból született meg mann jó átadással indította Mfhály ,T Na«y T ' ba — Konc7-' Nagy T„ Vas- illetve Király, Bolgár, Tótii. a második Dózsa-gól. A ven- Kozma 11.-t, aki az alapvo- ' ° ' tógh — Buknitz (Gilicze), Iramos, színvonalas mérkőzé­(jepek 16-osa előtt Pipicz Sza nal, s a 16-os vonalának ta- Apátfalva—Kinizsi Húsos Czeigerschmidt, Czirok Z. sen nyertek a makóiak. mosszeglvel kényszerítőzött, a lálkozásától élesen kapu elé 1-0 G-0). Szabadság tér, 200 Edző: dr. Kürtösi László. visszakapott labda hosszúnak lőtte a labdát, a felugró Buí- nézö- Vezette: Chmilofski. Az elsö félidőben a KSZV tünt, Pipicz mégis utána raj- fán úgy ütött a labdába, hogy Kinizsi Húsos: Szóráth — SE, fordulás utón a kistelek tolt, az alapvonaltól mcstc- az saját kapujaba pattant. Miklós II., Szilágyi II., Vér- támadott többet. A helyzeteit rirn visszaemelt, a berobba• 2-0. Ezután hazai támadások ,tes, Schwarcz — Varga (Ka- jobban kihasználó együttes no Ladányi 7 méterről a léc következtek. Peszeki lövését kuszi), Juratovics, Miklós — nyert. Góllövők: Havasi, öze, alá továbbította a labdái, védte Nagy, maid Markó hl- Handler (Róna), Bokor, Vas- illetve Czeigerschmidt. 2-1. bázott a döntő pillanatban. tagh. Edző: Majzik Sándor. _ . A gól után változatosabbá A 70. nercben Kozma III. A 35. percben Bokor nagy HódmezövásárhX !nn vált a játék, kitámadott az felszabadító rúgása után a helyzetben hibazótt, az ellen- „ÓZÓ VEROTTE TNM^H VIÓI Izzo. A 62. percben szöglet- labda Repka kezét érintette, támadásból Márton rnegsze- i^S-. Záottr uZ.Z rúgás utan Sipócz kézzel to. A játékvezető határozottan a rezte a találkozó egyetlen ' ' ' vabbitotta a hálóba a labdát, 11-es pontra mutatott. A gólját Alacsony színvonalú Klskundorozsma—Csongrád Szávó játékvezető természe. büntetőt Pe'zeki a bal kapu- mérkőzésen a kinizsi Húsos (3-0). Kiskundnrozsma, tesen szabálytalannak minő- fa mellé lőtte. Ezután me- az'őszi idény legrosszabb tel- 300 néző. Vezette: Pordi. sítette az esetet és kirúgást zőnyfölényt harcolt ki a jesítményét produkálta. A Kiskundorozsma• Farkas D. ítélt. A 70. percben Boda elől SZEOL, a sorsába beletörődő hazaiaknál egyedül Vastagh — Farkas A., Ottíik, Farkas nehezen mentett Toth. Ven- esztergomi csapat nem sok játszott jóL L., Ábrahám — Ezsiás, Far­1. DÉLÉP SC 15 13 I 1 40- 9 27 2. SZVSE 15 10 3 2 36-10 23 3. Makó 15 9 2 1 31-14 20 4. Alsóváros 15 6 5 4 33-23 17 5. Dorozsma 15 6 5 4 17-16 17 6. Kistelek 15 6 4 5 27-16 18 7. H. Porcelán 15 6 4 5 25-24 16 8. Apátfalva 15 7 2 6 11-34-16 9. Sándor/alva 15 6 3 6 25-30 15 10. Szentesi V. 15 6 2 7 27-20 14 11. Kinizsi H. 15 3 6 6 17-27 12 12. Szentesi K. 15 4 3 8 19-33 11 13. Mindszent 15 4 2 9 21-28 10 14. KSZV SE 15 4 2 9 15-30 10 15. Csongrád 15 3 2 10 17-33 8 IS. Mártély IS 3: 10 11-32 S I