Délmagyarország, 1979. november (69. évfolyam, 256-280. szám)

1979-11-20 / 271. szám

6 Kedd, 1979. novcmtier 20: Labdarúgó NB llf Középcsoport Siker a Hunyadi téren Pont idegenből Á megyei II. osztályban Két pont a Tápé előnye énjü A 63 percben Pipicz 12 meg az egyenlítést. Jobb ol- nokság őszi idényének méterről lőhetett, a jobb dalt szögletrúgás után min- fejezése előtt a Tape Két. fordulóval a megyei jol záró védelme megakad II. osztályú labdarúgó-baj- dályozta a további góllovést be- Szünet után a szegediek is elő- vezettek néhány támadást. Sz. Dózsa—Pénzügyőr SE 3 1 ^ V felső sarokba tartó labdát denki Forgácsra figyelt, igy nye, mivel biztos győzelmet azonban a hazaiak jól őriz­Szeged, Hunyadi tér, 1500 Dómján nagy bravúrral há- a szabadon hagyott Polyvás aratott a. Bordány ellen, ték kapujukat, sőt, tizen­néző. Vezette: Győri. rította. A 79. percben Kun 8 méterről a bal felső sa- újabb ponttal nőtt. A Szék- egyesből bebiztosították győ­Sz. Dózsa: Tóth — Mohá- összefejelt Borbással, a CSEL rokba fejelhetette a labdát, kutas a kezdeti megtorpanás zelmüket. esi. Bíró, Kakuszi. Nagy tárt le kellett vinni a pá- 2-2. Az utolsó percekben után jól hajrázik, ugyan- Pitvaros­(Szamosszegi a szünetben) lyáról, de rövid ápolás után Polyvás kétszer is megsze- ilyen egyenletes teljesít- 2-0 (1-0). Pitvaros, 200 né­— Pacsik, Ladányi (Magyar folytatta a játékot. A nagy rezhette volna a győzelmet ménnyel akár bajnok is le- ző, vezette: Horváth. A gól­a 76. percben), Szabó. Cso- szegedi fölény a 84. percben jelentő gólt! het. Ugyancsak pozitívan le- helyzeteit jobban kihaszná­újabb gólt eredményezett A . . . .... ... -het szólni a Földeák meg- ló hazai csapat megérde­16-os sarkától 3—4 méter- Az e«ő félidőben kenyel- ]epően jó játékáról, amely- melten szerezte meg a két. re Magyar végezhetett el mese" játszott a szegedi nek eredménye a tabellán pontot. szabadrúgást, élesen belőtt csapat. Szünet utan nagy elfoglalt harmadik helyük. labdája a védőkről kipat- , ,ested ^ akaras Jellemez- Most is bebizonyosodott, Tapé. 200 néző, vezette: tant, Csomor rajtolt rá, és Játékát, sok veszelyes ta- hogv komolyan kell venni a Chmilovski. Irreális talajon madást veze.tett. A hazaiak Ferencszállás és a Deszk lejátszott mérkőzésen a gól­ebben az időszakban gyors csapatát, mivel az előbbi különbség nagyobb is lehe­kiugratásokkal kísérleteztek, győztesen hagyta el a pá- tett volna. Gólszerzők: Nagy A gyorsan kapott gol sze- Annak ellenére, hogy igen íyát míg az utóbbj idegen- A.. Gal rencsére nem váltott ki nagy fölényben játszott a ben'szerezte meg az egyik Ferencszállás—Tisza-Űj sokkhatást a Dózsából, ro- SZEOL, nehezen született bajnoki pontot. KSK 2-0 (1-0). Ferencszállás, vid idő elteltével egyenlite- meg az egyenlíiő gól. Az Földeák—Szegvár 4-0 (3-0). 150 néző. vezette.: Szécsl B. megszerezte a vezetést a ni tudott. Fölénye szünet eredmény a játék képe éfe Földeák, 150 néző, vezette: Nagy küzdelemben a hazai­Penzugyor Hordat futott el utón hatványozódott. maga- a helyzetek alapján a ha- Aczél Kitűnő játékvezetés ak győzelméhez nagyban a jobb szelén, belőtt labda- biztosabban játszva. bizto- zaiakra nézve hízelgő. Jók: mellett, a jól játszó hazai- hozzájárult Kézilabda Torna­győzelem Hollandiában Teljes magyar sikerrel zá­rult a hollandiai női torna. Magyarország csapata az ötödik fordulóban 19-15 (10-6)-ra legyőzte Hollandiát, majd az utolsó napon Cseh­szlovákiánál bizonyult jobb­nak, <ezúttal 14-13 (6-8)-ra. Igy válogatottunk sorozatban ?át a menteni igyekvő Ka- san győzött. Jók: Tóth. Sza- Gugyerás, Veiland, Simon, ak Rakonczai "(3) és Vass kapus Varadi kitűnő telje­hat mérkőzést nyerve, bizto- ^szi röviden fejelte ki ep- bő. Pipicz, Pócsik. illetve Herédi. illetve Kozma III.. góljaival megérdemelten sítménye ^ ' non n Jc/l-niifní IFI TT)otPYTO TVim ión If/m,.',^ T1 rr— i/5_ , • győztek. mor — Pipicz, Kun. Edző. dr. Reményik László. Pénzügyőr SE: Dómján — • Borbás, Bogdán, Eipel, Cse­kö — Herédi, Kovács T., Nap (Bene a 82. percben) — Hordái, Vida, Lesti (Mózner az 58. percben). Edző: Kiss László. Veszélytelennek látszó tá­madás végén a 4. percben vezetést futtából, 20 méterről a jobb alsó sarokba bombázott, 3-1. Pitvaros—Fábiánsebestyén Tápé—Bordány 2-0 (1-0). a ferencszállási pen a kaputól 10 méterre álló Vida elé, aki a földről felpattanó labdát nagy erő­vel a hálóba lőtte, 0-1. Nem ••••^H sokáig késett a válasz, a 9. Szlovákia—Lengyelország 13-7 percben egyenlített a táma­(6-5), Lengyelország—Hpllan- dó szellemben játszó Dózsa. san szerezte meg a torna­győzelmet. További eredmények: Cseh­Domjün, Kovács T. Gy. E. Ganz-M A VAG—SZEOL AK 2-2 (2-1) Budapest, Kőbányai út, Petró, Forgács, Hegedűs. dia 17-U (8-8). A torna végeredménye: 1. Magyarország 12 pont, 2. Csehszlovákia 8. 3. Len­gyelország 4, 4. Hollandia 0. Arany­jelvényesek az olimpiára Ismeretes, hogy az „Arany­jelvényesek az olimpiára" Nagy partdobása után Kun kapta a labdát, remek cse­lekkel hagyta maga mögött védőit, majd a kifutó Dom­jánt elfektetve a jobb alsó sarokba helyezett, l-l. A gól után változatos me­zőnyjáték alakult ki, enyhe Dózsa-fölénnyel. A 32. perc­ben a jobbhátvéd Borbás a bal oldalon tűnt fel. az 2000 néző. Vezette: mann. Hart­A Középcsoport további Székkutas—Mórahalom 3-2 eredményei: BVSC—KSC (0-1). Székkutas, 100 2-2 (1-2). Budafok—Vasas vezette: Varga. Igazi rang­Izzó 1-4 (1-3). Dunakeszi— adót vívott a két csapat, a Csepel 1-3 (1-1), Vác-«-Kos- vendégek kétszer ts meg­suth KFSE l-l (0-1). Esz- szerezték a vezetést., a ha­tergom—BKV Előre 3-1 zaiak azonban • a találkozó K®őett Csanádpalota—Deszk 0-0. Csanádpalota, 150 néző. ve­néző, zette: Szécsi. A végig jó ira­mú találkozón a deszkiek megérdemelten szereztek meg az egyik pontot. A -két ka­pus teljesítménye kiemel­Ganz-MÁVAG: Balázsi — (1-0). Dunaújvárosi Építők— hajrájában fordítani tudtak. Tanárképző—Nagymágoes 2-0 (0-0). Szeged. 50 néző, vezette: Börcsök. A nehéz talajon nagy iram alakult ki. a főiskolások több gólhelyze­csoportban: tott erem tettele Csanytelek—Szegedi Pos­Gugyerás, Bodóki, Zimonyi, Építők SC 1-2 (0-2). János­sz. Volán 1-2 di, Birkás (Aranyosi a 81. (0-0>- BP- Spartacus—Bem J. percben). Edző: Kaszás Gá- SE 3-1 (0-1). bor. SZEOL AK Nagy — He­vesi, Kozma 111., Forgács,. Keleti HMSE—Szolnoki MÁV MTE 1. Tápé 2. Stckkutas 3. Földeák t. Márahalom Nagymágoes fi. Bordány 7. Tanárképző 8. Tisza-Üj 9. Csanytelek 10. Szegvár ÍJ. Pitvaros tás 2-0 (1-0). Csanytelek, 200 12. Csanádpal. alapvonal közeléből belőtt ró, Repka (Nahóczki a szü­V. Tóth — Hegedűs 1., Pet- 2-0 (0-0). Hódmezővásárhely, néző, vezette: PáJ Már a 4. szavazásra szólította fel a KISZ KB és az Expressz, hogy ilyen módon a köz­óhajnak megfelelően ren labdáját Tóth ügyes vető­déssel hárította. A másik oldalon Csomor beadását öklözte a mezőnybe Dóm­ján. A 39. percben a 11-es pont magasságából, az ol­dalvonal közeléből Hordái végezhetett el szabadrúgást, kapu elé csavart labdáját levei ütötte el a berobbanó Heré­di elől. netben) — Kozma II.. Szeg­halmi (Polyvás az 56. perc­ben), Jernei. Edző:, Kovács József. Alighogy elkezdődött a mérkőzés, máris a szegediek kapujába jutott a labda. Hevesi partdobását Birkás elcsípte, a 16-oson belül Herédi elé játszott, akinek nagy lövése után a labda a hálóban kötött ki, 1-0. A gól után óriási lendülettel 6500 néző. Vezette: Tompa. Góllövö: Bálint dr. (2). A bajnokság állása percben gólt értek el a ha­zalak, azouban a vendégek 13. Fábiánseb. t4. Sz. Postás II. Fereneszáll. 16. Deszk 13 0 2 ? 41-11 20 13 8 2 3 36-18 18 13 6 5 2 19- 7 17 13 5 6 2 29-18 16 13 G 4 3 2C-16 16 13 6 3 4 27-21 15 12 6 2 I 21-22 14 13 3 3 I 28-22 13 13 4 5 4 13-23 13 12 3 2 5 24-23 12 13 3 6 4 19-21 12 13 5 2 6 15-25 12 13 3 3 7 17-25 9 12 3 2 7 26-29 8 13 2 3 8 13-28 7 12 - 2 10 12-54 2 percben kiegyenlített. A 16­os oldalvonalánál Hegedűst Szünet után a 49. percben lőtték második góljukat a , ,, . lila-fehérek. A vendégek dezzék meg a moszkvai iérfclén. az oldalvonal mel­olimpián részt vevők név- lett Pipicz kapott labdát, szerelték szabálytalanul. sorát kialakító „hajrát", nagyszerű szólója végén a Kozma II. szabadrúgása Mintegy háromezer sikeres D>-°s előtt Ladányihoz to- után az élesen középre lőtt vábbitott, a középpályás labda a védőkről a kapu fe­egy csellel tisztára játszót lé pattant, Balázsi mcqpró­1. Csepel 16 15 ­1 31- 6 50 2. Izzó 15 • 0 4 1 34-17 24 3. SZEOL 16 7 6 3 22-15 20 4. Vác 16 5 7 1 21-17 17 5. Cpfldk 16 7 3 6 21-19 17 6. BKV E. 16 4 8 4 38-30 16 7. KKFSE 16 7 2 7 2.-25 16 8. 22. Volán 16 4 8 1 20-23 16 9. KSC 1G 5, 5 6 23-20 15 10. BVSC 15 5 5 5 20-17 15 U. G.-MAVAG 16 6 3 7 23-24 15 12. Budafok 16 5 5 fi 21-22 15 13. D.-újv. E. 16 4 7 5 20-23 13 11. Bem SE 16 5 4 7 22-18 14 15. Szegedi D. 16 6 2 8 22-23 14 16. D.-keszi 16 6 2 8 16-21 14 17. Spartacus 16 5 4 7 17-26 14 18. Esztergom 16 3 6 7 19-29 12 19. Pénzügyőr 16 4 3 9 16-28 11 20. J.-halma 16 3 2 11 12-46 8 így kellett volna tippelni! 1. Dunakeszi—Csepel 2. Fsztergom-BKV Előre 3. Ganz-M áVAG-SZEOL 4. Budafok—Vasas Izzó 5. vál—Kossuth KFSE 6. Orosháza-Lehel SC 7. HMSE—Szolnok 8. Ajka—MAV DAC 9. Bari—Cesena 10. Leeee— Como 11. Pisa—Palermo 1 3 2 3-1 1 2-2 x 1-4 2 1-l x 3-3 X 2-0 1 3-j 1 1-L X 0-1 2 2-0 1 1-0 1 2-0 1 13. Sambenedett.—Ternana 4-1 14. Monza—Genoa 0-1 2 A Sportfogadási és Lotló Igaz­gatóság közli: A totó 46. fogadási hetére beérkezett. 2 855 535 darab szélvény, a heti nyereményalap 6 938 950 forint, a Jutalomalap l .359 352 forint. A nyeremények: 13 plusz 1 ta­lálat nem volt. 13 találat 7 darab, egyenként 237 907 forint. 12 talá­lat 149 darab, egyenként. 7431 fo­rint. II találat 1863 darab, egyen­ként 51(5 forint. 10 találat 13 479 darab, egyenként 124 forint. Kifizetés: A 10 és 11 taJalatos ny-ereményeket novembe.r 24-től. a 12 es 13 találatos nyereménye­ket pedig november 29-tól fizetik kJ. (MTI) próbázót kértek fel levélben a véleménymondásra, s az eddig visszaérkezett vála. szok után, tehát az első postabontást követően 70:35 azok javára, akik nyilvános sorsolást szeretnének, a ve­télkedőre szavazókkal szem­ben. A KISZ KB és az Expressz imét felszólítja a szavazásra jogosultakat, hogy a megadott időpontig jut­tassák el válaszleveleiket a KISZ KB honvédelmi sportosztályára. bált menteni, de kezéből ki­csúszott a labda, s a közel­ben levő Forgács a kapuba továbbította, l-l. Ezután Repka hibázott nagy helyzetben, majd a 26. percben Hevesi szabadrúga­Nem sokkal később Pipicz Sa után„ Forgács fejelt a ka­...... . . ... .. c. pu melle. A — jó atadassal indította Sza- alábbhagyott a mosszegit, aki 14 méterről lendülete, kiegyensúlyozol- t°t „rabolt. ta magát, majd a kiinduló Dómján mellett a kapuba helyezett, 2-1. Az 59. nerc­ben Kun egyéni alakítása után Pipicz szorongatott helyzetben a kapu fölé lőtt. Megyei I. osztály Pontot vesztett az SZVSE ügyesen kapura emelt. a labda a hosszú saroknál a és felső lécről hullt az alap­vonalon túlra. A megyei I. osztályú lab- tott, a csapat rászolgált az mán (11-esből), illetve Vígh darúgó-bajnokság 13. fordu- egy pontra. (2). lója sem maradt meglepetés Szentesi Kinizsi—KSZV SE Szentesi Vízmű—Mindszent későbbiekben nélkül, a bajnoki címre pa- 2-1 (1-0). Szeged, Kertész u., 4-2 (2-2). Szentes, 300 néző. vendégek ÍF220 SZVSE csapatától pon- 100 néző. Vezette: Molnár. Vezette: Balogh, tot ..rabolt." a középmezőny- Az első játékrész elején A helyzetek alapjául meg­érdemelt a hazai siker. Gól­lövők: Márté (2). Mak, Ká­dár (1 l-esből), illetve Pál (2). Sándorfalva—Mártély Kis­* MINDENFELŐL tabbá vált a játék. A 36. höz tartozó Kinizsi Húsos, potyagóllal szerzett vezetést percben Birkás hagyott ki Mint ismeretes, a DÉLÉP a vendégcsapat. A nagy fö­helyzetet, majd Simon hiba- sc biztos győzelmet aratóit lényben levő hazaiak Kiű­zött a döntő pillanatban. A a* Alsóvárosi MAV felett, net után az 55. percben 11­40. percben a bal oldalról a két Pontra nőt' előnye, eshez jutottak, a büntetőt hazaiak végezhettek el szög- A táblázat alján igencsak Nyári a kapufára lőtte! Nem Sándorfalva, 300 nezó. letrúgást. Tömörülés támadt tömörül a mezőny, három sokkal később, egy ellentá- zette: Sípos. a kapu előtt, a védők nem együttesnek is nyolc pontja madás végén. a szentesiek A sándorfalvi csapat vé­tudtak felszabadítani, a lab- van- A tol rajtoló, majd egy- újabb gólt ertek el. A 65. gig fölenyben volt, de a dn Herédi été nnitnni fíUi rp gyengébben játszó KSZV percben Kazi szépített. A csatárok tudománya elfogyott aa nereat eie pattant aki SE llazai vereségével ismét szentesiek szerencsés gyö- a 16-os előtt. Bitó révén csu­ífi me.terrol a lábak kozott lejjebb csúszott a táblázóton, zelmet értek cl a többet tá- pán két kapufát értek el a 0-0. Ve­BEK DÖNTÖBEN A VASAS 8 gólos: Fekete (Ű. Dózsa), A Vasas vízilabdacsapata Kiss (Vasas), 7 gólos: Kőhal­csoportjaban veretlenül vég- mi (Békéscsaba), Kozma (Bp. zett elsó helyen a BF,K-kö- Honvéd), zépdöntóben, igy résztvevője FÜSTRE VÁRVA lehet a Nyugat-Berlinben A SZE.OL AK a közelmúlt­rendezendő Bajnokcsapatok bari megszüntette tenisz­Európa Kupájának döntő s/akosztalyat. Az OB II-es összecsapásán. női- és férficsapat a jövőben. egyből a jobb alsó sarokba jelenleg az utolsó előtti! lőtt, 2-1. Eredmények. Szünet után egy ideig a Kinizsi Húsos—SZVSE l-l hazaiak kezdeményeztek. Az C-D. Szabadság tér. 400 né­54. percben Birkás lövését Vezette: Szabó A Nagy Selenka elé ütötte, aki Í9"',2*' .Szór?rth ~ , , „ Miklós II.. Szilagyi II.. Vér­a kapust talalta el. Ezután ,,„. gchvarcz madó, de kapura nem sok vedekezésre szoruló vendé­veszélyt jelentő KSZV SE gekkel szemben, ellen. Makói SVSE—H. Porcelán Apátfalva—Kiskundorozs- 3"2 C-0). Makó, 400 néző. ma 3-0 (1-0). Kiskundorozs- Vezette: Roxin. ma. 200 nézó. Vezette: Var- Kf-t ellen teles félidő jel­ró. lemezte a találkozót. Az el­A kitűnő játékvezetés mel- ^ játékrész 20. percében már ooiyr — KANASZ. zajon- ményét nyújtó dorozsmaiak neK- GOIJOVOK: is-orom (on­ot tai Tihanyi Z.. Huszka — a helyzetek sokaságat hagy- 8Ó1). Székely, Kandó, iilet­a Róth, Na°v Z., Gerecz — ták kihasználatlanul. A ven*- ve Megyeri, Halász. Juratovics, i€tt lezajlott találkozón a 3"° volt az eredmény. For­egykapuzott. a hadrendet Varga. Kakuszi (Róna) — hazaiak játéka minden el- dulás után többet támadtak LEGJOBB NYOLC KÖZÖTT tehát más nev alatt szerepel, vakoztató Szeged. Csak a Handler. Sándor I.. Vastag, képzelest nélkülözött. Az a vásárhelyiek, nem sok hi­A Bp. Spartacus férfi asz- Az új „gazda" neve egyelőre három hátvéd maradt hátul Eá7Ö: Majzik Sándor.'SZVSE: idény leggyengébb teljesít- ányzott, hogy kiegyenlftse­talttenisz-esapata 5-0 arány- ismeretlen, a szakosztály tag- , • ' Sólya — Kanász. Szalon- ményét nyújtó dorozsmaiak nek- Góllövők: Korom (ón­ban legyőzte a DT Remlch jai !:. !ek ota hiába várjak a kf K0toppaiyás és az C • • -•• Mgigi^H '" Luxemburg gárdáját, és be- bemutatkozását". fsaÜT támadást került a BEK legjobb nyolc KÉPES SPORT KUPA másik után vezette. A 66. Pemeki. Kovács T. (Bajo- degek győzelme me.gérde- l- P^LÉP SC UUHII-IS csapata közé. DEBRECENBEN percben nagy helyzetben rics>- Kovács Z. (Krasznail. melt. Góllövők: Mohácsi (a POGÁNY VEZETI A Képes Sport Kupáért ki- Polvvás és Foraác. eevmást l^lf: ,Rlbay A2®1!5 percben), Juhász (az 50. A GÖLLÖVÖLISTÁT (rt hagyományos teremfoci- w , , , , lé+ékrészbetn jobban játszó, percben). Vári (a 72. perc­A szombati NB l-es baj- tornát az idén a debreceni zavarta, tgv odalett a lehe- többet támadó vasutasok a ben), nokt labdarúgó-mérkőzések Városi Sportcsarnokban ren- tőség. A 70. percben tűzi- 17 __I?Pr.cben__PoInfkl rPvé:? Csongrád—Kistelek 2-2 Szünet (1_2) Csongrád. 300 néző. Vezette: Sípos. A sáros, mély talajú után a ferencvárosi Pogány dezik meg december 28-29- játékot rendeztek a szege- vezeté*t szereztek, vette at a vezetést a góllövö- 30-án. A körmérkőzéses rend- diek a hazaiak kapljia előu, ^n a lelk«en és jól listán. 12 gólos: Pogány szerű tornán az FTC, az . ... ., ..,. ,, cie.tezo K.inizsi n 47. peicben (FTC), U gólos: Burcsa (Vi- MTK-VM, a Videoton és a de gólt neTn szerűit eler- Juratovics góljával kiesyen- Jy£m lejátszott mérkóaéSen 13. Mindent deoton), 10 gólos: Fazekas DMVSC NB l-es csapatai in- iuük. A kék-feketék nagy Utett. A Kinizsitől minden igazságos döntetlen szüle- Jí' KSÍV""^ fölénye a 85. percben hozta játékos átlagon felülit nyúj- tett. Góllövők: Tajti, Kál- 16." Mártély pá­2. SZVSE 3. Makó 4. Alsóváros 5. Kistelek fi. Dorozsma 7. H. Porcelán 8. Sánriorfalva 9. Apátfalva 10. Klnlzsl-H. 11. Szentesi K. 12. Szentesi V. (0. Dózsa), Váradi (Vasas), dúlnak. 13 9 3 1 33- 9 21 13 7 2 4 27-20 16 13 5 5 3 28-24 15 13 5 4 4 23-13 11 13 5 4 1 14-17 14 13 5 3 5 23-21 13 13 5 3 5 20-26 13 13 5 2 6 27-32 12 13 3 6 4 16-23 12 13 4 3 6 19-24 11 13 4 2 7 23-20 10 13 4 2 7 15-22 10 13 3 2 8 15-27 8 13 3 2 8 13-26 8 13 3 2 8 11-28 8