Délmagyarország, 1979. szeptember (69. évfolyam, 204-229. szám)

1979-09-16 / 217. szám

10 ——————— Vasárnap, 1979. szeptember 16. Labdarúgó NB I Döntetlen a rangadón Kiss Ferenc remekelt az EB-n Ha Sz. Dózsa — GanzMÁVAG A labdarúgó NB II-ben ma • hetedik forduló mérkőzé­seit játsszák. A Szegedi Dó­zsa csapata a közvetlenül utána következő. szintén négypontos Ganz-MAVAG együttesét látja vendégül a Hunyadi téren. Dr. Rcmé­njlik László, a lila-fehérek vezető edzője a következő keretből hirdet csapatot a mérkőzés előtt: Po2srír, Tóth kapusok. Ződi, Bíró, dr. Emő­di. Nagy. Pócsik, Ladányi, S-ahó. Bán fi, Csomor. Kun, Molnár, Kanász mezőnyjáté­kosok. A SZEOL AK egvflttese Csepelen, a listavezető ott­honában vendégszerepel. A házigazdák pontveszteség nél­kül állnak a táblázat élén, legutóbb a Ganz-MÁVAO el­len idegenben arattak biztos győzelmet. Koi'ács József, a szegediek vezető edzője a Ferencváros—Videót on 2:2 (2:0) Székesfehérvár. 15 ezer néző. vezetté: Palotai, gól­lövők: Nyilasi. Pogány, illet­ve Bárányi, Burcsa. Sárga lap: Zsiborás. Tep­87.ÍCS. Ferencváros: Zsiborás — Tepszics. Judik. Jancsika, Véüi — Takács (Murai. 86. p.). Ebedli — Mészöly — Nagv, Nyilasi (Mucha. a szü­netben). Pogánv. Videoton: Eller —Végi. Kovács J.. Bá­rányi. Horváth G. — Kar­sai, Burcsa. Csongrádi — Fe­renc (Máier. 34. p). Szabó (Nagv III.. 59. n). Novath. Az első és m-'sodik helve­zett találkozóján a Ferenc­város szervezettebben. át­gondoltabban játszott és fő­leg kiválóan védekezett A Videoton akarása, elkesere­dett rohamai hozták meg végeredményben az igazsá­gos döntetlen. Ü. Dózsa—MTK-VM 4:0(2:0) Megyeri út, 600 > néző, ve­zette: Pádár, góllövők: Fe­kete (2), Kiss, Fazekas. Ü. Dózsa: Rothermel — Jurácsik. Dunai, Sarlós. Tóth J. — Kolár. Kardos. Tóth A. — Fazekas. Ktss. Fekete. MTK-VM: Gáspár — Palics­kó, Turner. Varga. Kovács J — Kovács B.. Vági. Kori­tár. Borsó — Csomány. Fü­lön. Az Ű Dózsa szünet után mutatott jobb játékot a néző. vezette: Jaczina, góllö- Soós, góllövők: Pölöskei (2), vők: Szabó, Csapó és Bara- illetve Szőcs. bás, illetve Kellner. I'MSC—MAV FJöre 2:0 (0:0) DMVSC—Diósgyőr 2:1 (1:0) Pécs, Üj-Mecsekalja, 4000 Debrecen, Nagyerdei sta- néző, vezette: Nagy, eóllö­dion, 18 ezer néző. vezette: vők: Pál; Lutz (11-esből) Maczkó. Góllövök: Jankovics. Tímár, illetve Oláh. Zalaegerszegi TE—Salgótar­jáni TC 2:0 (0:0) Zalaegerszeg. 6000 néző. vezette: Kőrös, góllövők: Konrád és Soós. Bp. Honvéd—Dunaújváros 1:0 (0:0) Dunaújváros, 7000 néző, vezette: Győri, góllövő: Koz­ma. Rába FTTO—Pécsi VSK 2:1 (1:1) Győr, 2500 néző, vezette: Az NB I 1. Ferenrv, 2. Bp. Honvéd 3. Videoton 4. Vasas PMSC 6. DMVSC 7. ZTE 8. Rába ETO 5. DVTK 10. C. Dózsa 11. STC 12. MAV Előre 13. Békéscsaba 14. MTK-VM 15. Tatabánya 15. PVSK 17. Volán 18. Dunaújváros állása: 5 3 3 - 12- 7 6 3 2 1 12- 8 6 3 2 1 13-10 6 3 12 17-13 6 3 t 2 10- 6 6 3 1 2 10- 8 6 3 1 2 0-7 6 3 12 9-9 6 3-3 8-5 6 1-7 15-13 6 1 < 1 10- 8 6 2 2 2 9-10 6 2 2 2 9-11 6 14 1 7-9 6 2 13 9-10 6 114 4-11 6 114 7-15 6-15 6-16 Fölényes szatymazi győzelem Vasárnap a II. forduló zsa 0-0. Röszke—Forráskút mérkőzéseivel folytatódott a 5-0, Öttömös—Pusztamérges megyei III. osztályú labdarú- 2-1. Az Asotthalom—Zsombó gó-bajnokság. A Pusztaszer mérkőzés elmaradt a zsom­folytatta kitűnő szereplését, bóiak hibájából. A szövetség ezúttal hazai környezetben 3-0-as gólkülönbséggel iga­nyert. Szatymazon kilenc gólt zolta a két bajnoki pontot az láthattak a nézők, nyolcszor ásotthalmiak javára. Szabad­a hazai támadók voltak ered- naposok: Balástya és Doma­Kitűnően szerepeltek a ma­gyar könnyűbúvárok a kö­zelmúltban Rennes-ben meg­rendezett X. uszonyc« és bú­várúszó Európa-bajnokságon. Válogatottunk vezéregyénisé­ge ezúttal is Kiss Ferenc, a szegedi MHSZ Muréna spor­tolója volt, aki négy érmet nyert a kontinensbajnoksá­gon. Az FB első napján a 4X200 méteres számban férfi uszo­nyos váltónk ezüstérmet nyert — Kiss tagja volt a váltónak —, míg a 200 mé­teres uszonyos úszásban a szegedi sportember a máso­dik helyet szerezte meg. A küzdelemsorozat harmadik napján a sportág EB-történe­tében először avattak magyar Európa-bajnokot, olyan szám­ban. amelyben a szov­jetek és az NDK-beliek év­tizedes fölényének megtörése sokáig lehetetlennek tűnt. A 4X100 méteres uszonyos vál­tóban férfiválogatottunk vég­zett az első helyen. Ered­mény. Európa-bajnok: Ma­gyarország (Kiss Ferenc, Löffler György, Éles Tibor, Tóth Árpád) 2:49.47 (orszá­gos csúcs, régi 2:56.00. Tóth, Löffler. Gyors, Kiss F.). A végig kiemelkedő formában versenyző szegedi Európa­bajnok az utolsó napon a 100 m-es uszonyos úszásban úiabb ezüstérmet szerzett, alaposan megjavítva az álta­la tartott országos csúcsot. Uszonyos úszás. 100 méter. Európa-bajnok: Grecsicskin (szovjet) 41.53. 2. Kiss Fe­renc 41.71 (országos csúcs, régi: 42.30. Kiss F). Kiss az egész Európa-baj­nokság egyik legsikeresebb résztvevőjének bizonyult Holnap Volán SC—Újpesti Dózsa ményesek. Ugyancsak meg­győző fölénnyel nvert a Röszke együttese. Eredmé­nyek: Csengele—Üllés 0-0. Dóc— szék. Ifjúságiak: Csengele—Üllés 7-2, Dóc—Kübekháza 1-0, Pusztaszer—Baks 2-0. Szaty­maz—Ópusztaszer 0-5, Zá­szombatl edzés után csapa- csatárok teljesítménye ekkor Kübekháza 2-f, Pusztaszer— kánvszék—Rúzsa 1-0, Röszke AntfAlCVA 1 ACÍ ACITA Tfelt *% tot hirdetett Ezek szerint Csepelen a Nagy — Hevesi, Korma Z„ Nahóczky. V. Tóth — Pctró, Forgács, Kunszt — Szeghalmi, Papp, Jernei összetételű tizenegy kezdi a Játékot, míg a kis­padon Újhelyi. Repka és Polyvás foglal majd helyet. reménvekre jogosító volt a jövő szerdai Európa Kupa­mérkőzés előtt Vasas—Békéscsaba 5:0 (3:0) Fáv utca. 8000 néző, vezet­te: Ürbán. Góllövők: Kiss (2). Várad i (2) — egyet 11­esből —, Híres Tatabánya—Volán 3:1 (3:0) Czabán Samu tér, 4000 Kaleidoszkóp Baks 4-2. Szatymaz—Öpusz- —Forráskút 3-0, Öttömös— taszer 8-1, Zákányszék—Ru- Pusztamérges 2-3. Hegyei /. osztály A hazai csapatok mr győztek A férfi kézilabda NB I őszi idényének ötödik fordulójá­ban a Szegedi Volán SC együttese holnap, hétfőn az Üjpesti Dózsa csapatát fo­gadja. A kék-fehérek csütör­tökön délután Tatabányán vendégszerepeltek, s kemény küzdelem után maradtak alul a bajnokjelölttel szemben. Kővári Árpád vezető edző kérdésünkre elmondta: — Bizom benne, hogv a fiúk hétfői teljesítményükkel feledtetik a tatabányai kisik­lást, erre az' újpestiek ellen minden reményünk megvan. Tervünk változatlan: a do­bogón szeretnénk végezni. Az Üjpesti Dózsa elleni mérkőzésre ugyanazok ké­szülnek. akik Tatabányán játéklehetőséget kaptak. Mint ismeretes, a játékvezetők Lu­kácsot végleg kizárták a já­tékból. Amennyiben eltiltás miatt nem állhat együttese rendelkezésére, úgv Szabó S. vagy Tóth G. szereplésére kerülhet sor. A mérkőzés délután 5 óra­kor kezdődik az újszegedi Sportcsarnokban. Split: Tito jugoszláv köz­térsasági elnök szombat dél­után az új spiiti stadionban, 60 ezer néző előtt ünnepélye­sen megnyitotta a 8. Medi­terrán játékokat. Beszédében a népek békéje, barátsága és együttműködése erősítésének szükségességét hangoztatta. A nagy nemzetközi sport­rendezvényen a földközi-ten­geri térség 14 országának vivő-emlékversenyen az elő­döntők mérkőzései során a plusz 81 kg-os súlycsoport­ban a magyar Somodi pon­tozásos vereséget szenvedett a szovjet Jakubkintól és ki­esett. • Peking: A nyolcvanezer fé­rőhelyes pekingi stadionban helyi idő szerint szombaton délután nagyszabású és szin­mlntegy 2500 versenyzője és pompás látékosa küzd majd az mekért. ér­sportbemutatóval Prága: A csehszlovákiai Frochazka nemzetközi ököl­Asztalitenisz nyitották meg a sorrendben negyedik Kínai Nemzeti Sportjátékokat, amelyeken harmincnégy sportágban csaknem tízezer versenyző vetélkedik. Újabb DÉLÉP-győzelem A férfi asztalitenisz NB míg a hazaiaktól Szeri 2, I-ben hétközben az őezl idény Hajzer, Hánn és Balázs 1—1 harmadik fordulójának mér- győzelmet szerzett, kőzéselt játszották. A DÉLÉP * SC csapata Kaposvárott ven- A Szegedi Volán SC NB dégszerepelt, ahol 20:5 ará- II-es férficsapata az őszi nyű biztos győzelmet aratott, szezont két győzelemmel A szegediek közül Timár 5. kezdte. Nagykállón 22:3 Bénák 5. Rózsa 4. Mohai 3, arányban, míg a Bp. Ikarus Kárpáti 3 mérkőzést nyert, ellen 16:9 arányban nyert. Felvételi a sportiskolába A SZEOL Sportiskola tor­na sportágban felvételt hir­det 1973-ban és 1974-ben szü­letett lányoknak. Az érdek­lődők szeptember 19-én és 20-án délután 5 órakor je­lenjenek meg a vasútforgal­mi szakközépiskola tornater­A SZEOL Sportiskola fel­vételt hirdet a labdarúgáshoz kedvet érző. 1988-ban és 1069-ben született fiúknak. Az érdeklődők szeptember 18-án. 19-én és 20-án dél­után 3 órakor jelen jenek meg a Textilművek pályáján. Fel­niében. Tornafelszerelést szerelést mindenki vigyen mindenki vigyen magával. magával. Nyílt túra Gyulára A várost sportfelügyelőség Gyulára Találkozás jövőva­, „ tz—i———i—•»,,——vi cr —— sárnap reggel 6 órakor a ró­és a Kolacskovszkl SE szép- kusi vasútánomáson Túra_ tember 23-án túrát szervez vezető: Tóth Gyuláné. Szombaton két mérkőzésre került sor a megyei I. osz­tályban. Mindkét pályán ha­zai siker született, a vártnál nehezebben. KSZV SE—Kiskundorozsma 3-1 (2-1) Kertész u.. 200 néző. vezet­te: Paczall. KSZV SE: Kádár — Hala­si. Kun, Sándor, Hegyes dr. — Daru, Havasi, Kürti. Nyá­ri — öze. Kazi. Sárga lap: Kazi. Kiskundorozsma: Farkas D. — Farkas A., Ottlik. Far­kas L. — Ábrahám. Nagy, Farkas Z. — Ökrös. Farkas J.. Gábor. Takács. Sárgalap: Takács. A 30. percben Ökrös jó át­adást kapott bal olgalróI. ki­lépett a lesre játszó védők közül és a kapus mellett el­húzva a labdát, elegáns gólt lőtt. 0-1. A 35. percben Nyári ívelt be szögletet, s a labda a szél segítségével, érintés nélkül a jobb sarokban kö­tött kl. l-l. A 38. percben Nyári jobb oldali szabadrú­gását Kazi közelről a hálóba fejelte. 2-1. Szünet után. az 57. percben Havasit ugratták ki. aki tisz­tára játszotta magát, és a kapu közeoébe lőtte a lab­dát. 3-1. Az első félidőben a hazaiak, szünet után a vendégek játszottak fölény­ben. A II. félidőben egyre keményebb lett a játék. A dorozsmaiak rendre kihagy­ták helyzeteiket. Jók: Kádár. Hegyes dr.. Kun. Nyári 111. Farkas Á„ Ábrahám. Takács. Ökrös. DÉLÉP SC—Csongrád 2-0 (0-0) Szőregi út, 200 néző. ve­zette : Tombor. Toborzó Az SZVSE labdarúgó-szak­osztálva várja azokat az. 1965 -69-ben született fiúkat, akik kedvet, tehetséget éreznek a sportághoz. Jelentkezni le­het fél 3 órától a Vasutas­stadionban Möszmer Jenő ed­zőnél. Tornafelszerelést vin­ni kell. DÉLÉP SC: Terhes II. — Bartyik. Sisa. Czibere, Czom­pó — Bunda. Vitális (Zádo­ri). Miklós II. — Miklós I., Holler (Mészáros). Wenner. Az I. félidőben mindkét csapatnak adódtak helyzetei, de sorra elhibázták őket. Szünet után nagy nyomás nehezedett a vendégek ka­pujára és a 61. percben Mé­száros jobb felső sarokba lőtt labdájával az építősök megszerezték a vezetést. 1-0. A 88. percben Miklós II. fe­jesgóljával alakult ki a vég­eredmény. 2-0. A vártnál ne­hezebben szerezte meg a győzelmet a DÉLÉP csapata. Jók: Terhes II.. Czompó. ill. Reinhardt, Laza. Kálmán. I. L. Középfokú iskolák bajnoksága Asztalitenisz NB I. Férfiak: DÉLÉP SC­MÉMTE, Szőregi úti Sportcsar­nok. 11 órától. Kézilabda NB II. Férfiak. Közép: DÉLÉP SC-BHG. Szőregi út, 11 óra. Megyei bajnokság. Nők: Sz. Tanárképző—Mindszent, Topolya sor. 10 óra. MEZOGÉP-KSZV SE, Széksós-tői út. 10 óra. Férfiak: DÉLÉP II.—Szén*esi Kinizsi. Szó­regi út. 9 óra. Sz. Volán SC II.­Tlsza-Oj KSK. Kisstadion. 10 óra. Az első csapatok mérkőzése előtl az ifjúságiak játszanak. Kosárlabda Szeged Kupa nemzetközi férfi­torna. újszegedi Sportcsarnok: SZEOL AK-TF. 9 óra. Vojvodina -MAFC. 10 óra 40. Röplabda NB II. Férfiak. Közép: DÉLÉP SC-XOMEP SC. . Szőregi úü Sportcsarnok. 10 óra 30. Salakmotor Druzsba Kupa nemzetközi ver­seny, Napos utl pálya, is óra. Sportlövészei Megyei csapatbajnokság, Etelka sori lőtér. 8 ora. Súlyemelés Területi C1SB, II. forduló, új­szegedi Sportcsarnok. 14 órá­tól. Tömegsport Az Edzett ifjúságért mozgalom versenye. Rúzsa. 8 órától. Labdarúgás NB II. Középcsoport: S eged: Dózsa-Ganz-MAVAG. Hunyadi tér, 15 óra. Lauber Csepel—SZE­OL AK. Csepel. 11 za. Szávó. Megyei I. osztály: Alsováros­Mindszent. Szabadság tér, 15 óra. Bécs m. jv. Szentesi Vfzmú-Kl­nizsi-Húsoa, Szentes, 15 ora, Var­A Csongrád megyei tanács vb művelődésügyi osztályá­nak Diáksport Tanácsa és a megyei Kézilabda Szövetség elkészítette a középfokú is­kolák kézilabda-bajnokságá­nak versenykiírását. A baj­nokságra 14 fiú- és 10 lány­csapat nevezett. A fiúk két csoportban, őszi és tavaszi fordulóban játsszák mérkő­zéseiket. A két csoport győz­tese szintén két mérkőzésen Sportműsor ró. Sándorfalva-Apátfalva Són­dorfálva. 15 óra, Abranov. Makói SVSE-Klstelek, Makó, 15 óra. Csepregi. H. Porcelán-SZVSF., Hódmezővásárhely, 15 őra. Békés m. jv. MArtély—Szentesi Kinizsi. Mártély, 15 óra. Hajnőczl. Az el­ső csapatok mérkőzése előtt az Ifjúságlak Játszanak. Megyei II. osztály: Mórahalom —Deszk. Mórahalom, 15 óra. Len­gyel. Fábiénsebestyén-Sz. Pos­tás. Fábíán-sebestyén, 15 Ora. Szé­csi B. Tisza-Oj KSK—Sz "gvár. TlszaszJget, 15 óra. Korom. Nagy­mágocs—Ferencszállás. Nagymá­gocs. 15 óra. Aczél B. Bordány— Csanytelék, Bordány. lő óra. Ko­vács. Csanádpalota—Székkutas. Csanódpalota. 15 óra. Seres. Tá­pé-Pitvaros. Tápé. 15 óra. Árok. Sz. Tanárképző—Földeák, Deszk. 15 őra. Magyar. Az első csapatok mérkőzése előtt az Ifjúságiak ját­szanak. dönti el az elsőséget. A lá­nyok egy csoportban küzde­nek a bajnoki címért. A bajnoksággal párhuza­mosan rendezik a kupaver­senyeket is. A kupáért 16 fiú- és 15 lánycsapat küzd majd. kieséses rendszerben. A bajnokságban hétfői, míg a kupában szerdai és pénte­ki napokon játszanak. Az el­ső fordulókra szeptember 17­én. illetve 19-én és 21-én ke­rül 6or. Országos serdülöhajtiokság: SZEOL AK—Gyula. Tisza-porti stadion, lt órától. Horváth. Országos Ifjúsági bajnokság: SZEOL AK—Gyula. Tisza-parti stadion, 12 óra 15. Téli. NB-s tartalékbajnokság: Sz. Dózsa—BTASK, Hunyadi tér. 12 óra 45. Szekeres. Elölte ifjúsági mérkőzés. HÉTFŐ Kézilabda NB I. Férfiak: Sz. Volán SC­Üjpestl Dózsa, újszegedi Sport­csarnok, 17 óna. Labdarúgás Radnóti-hétfők. Kispályás mér­kőzések a g'mnázlum udvarán: ATI VÍZIG—DÉLÉP. 16.30. Kiss J. Góré. FC ACCY—Harlem, 17.30. Góró. Kiss J. Élelmiszeripari Fő­iskola-Alföld) Vendéglátó. 18.30 Pördl. Kubatovies. F.lektromos­Herman, 19.30. Varga. Kormá­nyos. VETERESZ-ERIRA, 20.30. Kormányos, Varga. Tehergépkocsi-vezetői (hivatásos) tanfolyamokat indítunk KÖZÜLETEK ÉS MAGÁNOSOK RÉSZÉRI . Jelentkezni lehet: .Autóközlekedési Tanintézet, Üttörő tér 5 B. (Gépipari szakközépiskola. Menhely utcai be­járata) alatti ügyfélfogadónkban, munkanapokon 8-től 16.30 óráig. I