Délmagyarország, 1979. május (69. évfolyam, 101-125. szám)

1979-05-31 / 125. szám

6 Csütörtök, 1979. május 3Í. Olimpiai előselejtező Diósgyőrött Magyarország—Románia 3-0 (2-0) Holnaptól az újszegedi Sportcsarnokban Sporfakrobatikai Európa-bajnokság Megjelent a SZEOL AK­műsorfüzet Megjelent a SZEOL AK műsorfüzete, mely 24 olda­lon ad tájékoztatást a sport­egyesület szakosztályainak munkájáról. Az eredményes munka feltételeit ecseteli dr. Varga János, a klub elnöke, dr. Dunai János vezető edző, a SZEOL AK labdarúgóiról mondja el véleméavét Meg­találhatók a lapban súly­emelőkről, cselgáncsozókról, birkózókról, teniszezőkről, vívókról, tornászokról. ka­jak-kenusokról, vízipólósok­ról, kosárlabdázókról, úszók­ról. atlétákról, tekézőkről szóló írások is. A mai nap­tól délután fél 5-ig a SZE­OL-trodán, fél 5 után pedig a SZEOL-klubban vásárol­ható a műsorfüzet. 10 forin­tos áron. Műsoros est A Szegedi Építők-Spartacus SC újabb vidám, zenés mű­soros esttel kedveskedik szurkolóínak, a sportbarátok­nak. Június 4-én, hétfőn dél­után fél 6-kor és este fé! 9-kor az újszegedi Sport­csarnokban láthatják, hall­hatják többek között Le­hoczky Zsuzsát, Latabár Kál­mánt, Eszményi Viktóriát, Sasvári Annamáriát, Kovács Apollónia, Jákó Vera, Hor­váth Kálmán magyarnóta- és cigánydalénekeseket, Radvá­nyi Barna humoristát, Li­liom Károlyt, Bay Éva tv­bemondónőt. Jegyek még válthatók az esti fél 9-es előadásra a Filharmóniánál (Szeged, Klauzál tér 7.). Diósgyőr, 26 000 néző, v.: egyenlítette a magyar együt- hezen állt helyrea rend. A Scheurel (NDK). Góllövők: tes kétgólos hátrányát. 80. percben Radulescu he­Fekete, Borostyán. Kiss. Akárcsak az első gól előtt, lyére Stan állt.be. A 84. Magyarország: Tóth Z. — újra Borostyán indult a jobb percben Oláh kapott sárga Szántó, Dunai, Kutasi — oldalon, két csel után éles lapot. , , . , , . .... , Oláh. Rab. Tatár - Boros- szöből kapura lőtt. és a lab- Nem jó, hanem inkább p°n, át tizenegy ország - fel a számot, például tyán, Kiss, Weimper. Fekete, da a jobb oldali kapufáról lelkes játékáért és a tovább- An3lm, Belgium, Bulqaria, zenállást, a spárgát. Az újszegedi Sportcsar- tartalmaznak. Ezeknél kore­nokban holnaptól három na- ografált lépésekben építik a ké­A di­Franciaország, Írország, Len- namikus feladatoknál a kéz­csariatot Oyelország, NSZK, Portugá- ről el kell szakadni, és oda íia, Svájc, Szovjetunió, Ma- visszaérkezni gyarország — női és férfi A férfinégyes kivételével akrobatikatornászai rande- minden szám zenei kíséret­di­gól­II. Sportakrobatikai Európa- laépítése (statikus) zene nél­A rendezvény kül kerül bemutatásra, a di­jó alkalom, hogy ezl a ná- namikus versenyszámot vi­Rab Boros- lunk nagy múlttal rendelke- szont már zenei aláfestéssel verseng A verseny során hét szám- részletes műsora: Június 1., péntek: 10 óra­Románia: Speriatu — az ellenkező sarokba vágó- jutás kivívásáért lehet Zamfir, Stefanescu, A. Ni- dott (2-0). A 43. percben csérni a magyar colae, Ivan — Cirstea, Au- Speriatut is sárga lappal fi- összesítésben 3-2-es gustin. lovanescu — Cama- gyelmeztette a bíró. aránnyal jutott tovább. taru, Radu II., Radulescu. A második félidőben a A magyar olimpiai váloga- , , ... , , . , . .. , Lendületesen, de sok át- román csapatban Radu II. tott a moszkvai döntőért Aliznak; út bonyolítják le a tel jnegy. A ferfmegyes gu. adási hibával kezdtek a ma- helyett D. Nicolae lépett a Lengyelországgal és Cseh- . sP°r^akT~ "*"' "" 1 gyarok. Hét perc alatt há- pályára. Az 50. percben a Szlovákiával játszik további "álnokságot. rom szögletet értek eL A 17. sérült Fekete helyére Tie- selejtezőt, percben az újra fölénybe ke- bert állt be. A 70. percben Jók. Dunai rült magyar csapat megsze- Tieber kapott sárga lapot, tyán ' Kutasi ' illetve Stefa- ző, de ma kevéssé ismert mutatják be, ennél a gya­rezte a vezetést Borostyán majd a 7L perc meghozta a nescu Cirstea. sportágat szélesebb körben korlatnál a két társ dobálá­a jobb oldalon cselezgetett, továbbjutást jelentő gólt. Nvilfltko/atnV- . .... , , a 16-os sarkától beadott, a Ismét a jobb oldalról ívelő- ^ r ? , . te megismerjék, megszeres- sa a nehéz elem. román kapus rosszul, rövi- dött be egy labda, a kapus UT- V- : * T3" sék. A háromnapos den ütötte ki a labdát. így kiejtett egy lövést, két ma- ^yar olimpia csapat edzője: azt Fekete a védők között gyar is belelőtte a földön ~ " .átható, hogy akrobatikus félmagasan jobbal a hálóba fekvő Speriatuba, míg végül «*P3t * közönség ennyire ban, nő, és férfi akrobatikus rúgta (1-0). A 33. percben Kiss öt lépésről a léc alá eggyf *frl°n- mmt_ ezen a ugrasban, női es férfipáros, kor kezdődnek a selejtezők, A. Nicolae sárga lapot ka- vágta (3-0). A gól után a mérkőzésen. Az elsó félidő- valamint vegyes páros gya- 16.30 órakor ünnepélyes pott, a kezdőkörben elköve- román játékosok a bírót abszolút fölényben ját- korlatokban, női csoportos megnyitó, utána ismét selej­ten súlyos szabálytalanságé- ráncigálták, szinte már ve- Sf'^^^oS (hármas) gyakorlatokban és tezők. ellenfelet. Szünet után Fe- férfi csoportos (négyes) gya- Június 2., szombat: 15 kete sérülését követően csök- korlatokban mutatják be órakor összetett döntők, kent a lendület ebben az is felkészültségüket a torná- Június 3., vasárnap: W közrejátszott hogy néhány szok- Az akrobatikus ugrá- órakor versenyszámonkénti középpályásunk ekkor már sofcna! huszonöt méteres pá- döntők, 17.30 órakor gála­gyengébb teljesítményt nyúj- ^^ sorozatugrásokat végez- est tott. Nagyon örülök a győ- nek a versenyzők. A test A gálaesten osztják ki az A magyar—román olimpiai rezte meg a vezetést a ven- lek~ akarással vízszintes tengelye körül Európa-bajnoki érmeket; a selejtezőimérkőzés előtt ama- dégeknek. Az 53. percben zejeTnneK- s az akarassal °. / * • , , . ... ' gyar és az osztrák diákvá- Gróf öngólja után már . két mindenféleképpen elégedett különböző fajtájú szaltókat győztesek bemutatót tarta­logatott játszott. góllal vezettek az osztrákoki lehetek. csinálnak, majd előadják a nak; fellép a Neoton-fami­Diósgyőr, 20 ezer néző, Szünet után is a magya- Kovács Ferenc, a magyar esavartípusú sorzatugráso- lia, a műsort Éliás Gyula •.: Pádár.'Góllövők: Maieri rok támadtak többet de ez- S2Öteéj k itán kai A párosoknál két szám vezeti. Jegyeket az újszege­Gróf (öngól), illetve Kovács, úttal több volt a lendület, és szpvetsegi kapitány. - _ ^ ^.JZ TZT. Fabisch (11-esbdl). —játszott az olimpiai csapat dinamikus. A statikus gya- váltani naponta 16 és 18 óra ért. A következő percben ki- rekedés kezdődött, csak ne­Ausztria—Magyarország 2-2 (2-0) sikerült kiegyenlíteni. A 65. "AZ" osztrákok idősebb já- Percben közelről Kovács ta­tékosokat szerepeltettek. Kez- Iáit a hálóba (2-1). majd be­dés után a magyarok len- fejezés előtt 1 perccel, a 69. dűltek támadásba, de a befe- percben Kovácsot felvágták jezéssel adósak maradtak, az osztrák védők, Pádár ha­Egy gyors ellentámadás ré- tározottan büntetőt ítéli a vén a 33. percben Maiersze- U-est Fabisch értékesítette. h* f nem«*k ^-egY mér. Nem várunk csodákat a lab­darúgóktól, hanem mindig ilyen tisztes győzni akarást sugárzó játékot. Szeretném, korlatok egyensúlyeleméket közötl BEK-győztes a Nottingham Foresf kőzésen „bukkanna" elő. Florin Halagian, a román olimpiai csapat edzője: — Gratulálok a magya­roknak a győzelemhez, az Eveztek az aranyjelvényesek Az Aranyjelvényesek az métert lapátoltak, a gyengébb olimpiára tömegsportakció nem képviselői pedig az If­idéi negyedik megyei próbá- júsági Vízitelep—algyői vas­, ját vasárnap délelőtt rendez- úti híd—Ifjúsági Vízitelep első két góljuk teljesen sza- ^k meg Szegeden. Ezúttal útvonalon 30 kilométert hagy­bályos voll a harmadik is helyt álltak a jelöltek, tak maguk mögött, előtt azonban szerintem sza- hiszen 53 jelentkező közül Akik sikerrel teljesítették bálytalanság történt. A ma- 42 teljesítette a 7, illetve 4 a megyei próba követelmé­, .... ... , , , órás szintidőn belül a távot, nyeit július 29-én, illetve gyarok jobbak voltak, kívá- A férfiak az Ifjúsági Vízi- szeptember 2-án az országos a telep—Mindszent—Ifjúsági próbán, Budapesten állhat. Vízitelep szakaszon 50 kilo- nak rajthoz. LENGYEL SIKEREK Az elmúlt vasárnap Ma­kón területi úttörő szabad­fogású birkózóversenyt ren­deztek. Eredmények. 35 kg: 1. Jeney..., 3. Király (mindkettő SZEOL SI)). 38 kg: 1. Kasza (SZEOL SI). 41 kg:... 2. Biacsi (SZVSE). 45 kg: 1. Gyuris (SZVSE). 49 kg:... 2. Nacsa (SZEOL SI), 3. Balla (SZVSE). 53 kg:... 2. Szalma (SZVSE), 3. Kál­mán (SZEOL SI). 58 kg: 1. Juhász (SZVSE), 2. Kovács (SZEOL SI), 3. Szécsi (SZVE). 63 kg: 1. Lengyel N. (SZVSE). 2. Lengyel Cs. (SZE­OL SI), 3. Patócs (SZEOL SI). 68 kg: 1. Lovas (SZVSE), 2. Száméi (SZVSE), 3. Ter­hes (SZEOL SI). +68 kg: .... 3. Szabó (SZEOL SI). KÉT EZÜSTÉREM SZENTESRŐL Az elmúlt hét végén Szen­tesen rendezték meg a me­gyei gyermek-teniszbajnok­ságot. A SZEOL AK ver­senyzői 'cét ezüstérmet sze­reztek. Eredmények. Fiúk. Egyéni: L Mészáros Csaba Münchenben az olimpiai pat játékosaiból a „ravasz­stadionban tegnap este ját- ság és a rafinéria". Az arigo­szották le a BEK-döntőt. A lok végig mezőnyfölényben hogy jussanak el fináléig az angol Nottingham játszottak. Woodcocks az első moszkvai döntőbe. Forest és a svéd FF Malmö félidő közepén egyedül tör­jutott el. A mérkőzést az hetett be a 16-osra, de jól osztrák Linemayer vezette, jött ki a svédek kapusa. Az első sípszótól az utolsóig Mötler és biztosan hárított. A nagy iram, kemény összecsa- sok támadás végül is felőröl­pások jellemezték a találko- te a Malmö védelmét és a zól de hiányzott a két csa- 45. percben Francis ragyogó csukafejessel megszerezte a vezető gólt a Nottingham javára (1-0). A második félidőben már Vasárnap folytatódtak az 0-7 (0-3), Békéscsabai TASK SE mérkőzést későbbi idő. kitámadott a Malmö is. de országos ifjúsági és serdülő- —Szolnoki MTE l-l (1-0), pontban rendezik. A Békés­komoly helyzetet nem tudott labdarúgóbajnokság küzdel- Szegedi Dózsa—HMSE 0-2 csabai Előre Spartacus sza­teremteni a kitűnően fejelő mei- A SZEOL AK ifjúsági (0-1). A Szarvasi Főiskola badnanos volt. angol védők kapuja előtt. A csapata bravúros döntetlent Spartacus—KSI mérkőzésről B.-mabai E. 26 24 - z i?o-is n (Szentesi Kinizsi). 2 Tóth Nottingham gyors csatárai ért el a listavezető Üjpesti nem érkezett jelentés. A László (SZEOL AK) Páros- viszont néhány esetben ala- D-'zsa otthonában, míg a KSC—Honvéd Szabó Lajos 1 Mészáros Csaba ' Mácsai P°s tűz alatt tartották a megyei rangadót a HMSE SE mérkőzést későbbi idő­Róbert (Szentesi Kinizsi) 2 Malmö kapuját, azonban gólt együttesei nyerték Szegeden, pontban rendezik. A Békés­Tóth László Veres István lőn» nem tudtak. Az ered- a Dózsa ellen. Eredmények: csabai Előre Spartacus sza­Országos ifjúsági és bajnokság 2. Ü. Dózsa 3. KSI 27 21 3 3 108-24 43 25 20 3 2 102-20 43 (SZEOL AK). BACSA ÉS BUDAI ELSŐ Junior cselgáncs-rangsor­versenyt rendeztek vasárnap a kecskeméti Városi Sport­csarnokban. 19 egyesület 108 cselgáncsozója lépett tatami­ra. A versenyt a lódzi spor­tolók részvétele avatta nem­zetközivé. A SZEOL AK ver­senyzői kitűnően szerepeltek a rangos eseményen. Ered­mények. 65 kg:... 3. Nagy­bata (SZEOL AK) és Szeidl (Ű. Dózsa). 71 kg: I. Bacsa (SZEOL AK). +95 kg: 1. Budai,... 3. Szalai (mind­keltő SZEOL AK). Közlemény A DÉMASZ Déli Kirendeltség értesíti a lakosságot, hogy 1979. Június 4-én 7 órától 16 óráig kar­bantartás céljából áramszünet lesz a Tisza pályaudvar terü­letén és a Szövetkezeti úton, va­lamint az Állomás utcában. Fo­gyasztóink szíves elnézését kér­jük. mény nem változott, így 1979-ben a Bajnokcsapatok Európa Kupáját az angol Nottinghom Forest nyerte él. Ifjúságiak: Üjpesti Dózsa —SZEOL AK 0-0, Bp. Vasas Tzzó—Gyulai SE 4-4 (0-3), Szolnoki MA V—Lehel SC Pályázatot hirdetünk automatizálásban jártas villanyszerelőf valamint olajadalék gyártásához vegyésztechnikust vagy vegyipari szakközépiskolát végzett dolgozó felvételére Jelentkezni lehet a szakmai gyakorlat és végzettség igazolásával, fizetési igény megjelölésével: MEDI­KÉMIA VEGYI-. GUMI- ÉS MŰANYAGIPARI SZÖ­VETKEZET, Szeged, Cserepes sor 38. szám alatl badnapos volt. 1. Ü. Dózsa 27 18 7 2 97-16 43 2. KSI 21 18 4 2 79-21 40 3. SZEOL AK 27 15 7 5 53-28 37 Serdülök: Üjpesti Dózsa— SZEOL AK 3-1 (0-1). Bp. Vasas Izzó—Gyulai SE 2-1 (2-1), Békéscsabai TASK— Szolnoki MTE 3-3 (1-0). Sze­gedi Dózsa—HMSE 1-5 (1-4). A Szolnoki MÁV—Lehel SC ér- a Szarvasi Főiskola Spar­tacus—KSI mérkőzésekről nem érkezett jelentés. A KSC—Honvéd Szabó Lajos Az újszegedi Vidám Parkot 1979. június 2-án 10-tól 13 óráig a Szegedi Ingatlankezelő Vállalat bérli A Csongrád megyei Víz- és Csatornamű Vállalat HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI ÜZEMMÉRNÖKSÉGE felvételre keres az új csatornamű-létesítményének üzemeltetéséhez GÉPHAZKEZELÖKET és SEGÉDMUNKASOKAT három műszakban történő foglalkoztatással. Bérezés: a 16/1976. MüM sz. rendelet szerint, valamint a kol­lektív szerződés és műszakpótlékra vonatkozó rendel­kezés az irányadó. Jelentkezni: a vállalat Hódmezővá­sárhelyi Üzemmérnökségén. Vásárhely, Szántó K. J. u. 64.. 6800. I