Délmagyarország, 1979. március (69. évfolyam, 50-76. szám)

1979-03-22 / 68. szám

\ Csütörtök, 1979. március 22: Kézilabda MNK Kupaszerda Debreceni Dózsa­Sz. Volán 24-23 (13-12) Üjszegedi Sportcsarnok, kőzés, a durvaságok elköve- adták, (gy az utolsó lehetó­2000 nézó. Vezette: Gözxy. tésében a debreceniek jártak ség is elveszett. Völgyi. elől, Vargával az élükön. Az Parázs hangulatú, iramos Debrecent Dózsa: HOPP- 55. percben ismét két. gólra mérkőzést vívott a két csa­MANN — Takács. MOLNÁR (24-22) nőtt a Debrecen elő- pat. A két. kulcsjátékosát — 7, Kormos 2, dr. SÜVÖLTÖS nye. Az utolsó három perc- Barabást és Oláht. — nélkü­beérkeaett. VARGA 9. Sárközi 1. Cse- ben fokozódtak az izgalmak, löző, a sérült Leiét, is szere­re: Szabó, Kordás 3. Horváth, Előbb Süvöltősnek. majd Kor- peltetni kénytelen Volán csa­Röplabda Első a Kőrösy szakközépiskola A lapzártáig eredmények: 'Bp. Honvéd Dulsburg 2-1 Clarzó. Edző: Berekméri La- mosnak kellett két percre el- pata a jelenlegi körülmények (0-1) jos. hagynia a játékteret, őket között ennyire képes. A sok Végeredményben a buda- Volán: Farkas — Dobó Varga követte a büntetőpadra, helyzetet elhibázó szegedi pesti és a duisburgi 180 3- VARHEGYI 5, Barát 1, de a Volán még így sem tu- együttes — egy-két gyengébb perc végeredménye 4-4, de BVDAY 9, Lukács 1, Hubai 1. dott egyenlíteni. Lele lőtt formában levő játékosának a nyugatnémet együttes 3 C-sere: Bartalos Z.. Lele 3. gólt hétméteresből (24-23), teljesítményét leszámítva — gólt szerzett idegenben. a Edző: Kőt'ári Árpád. majd Lukács hagyott ki zic- lelkesen harcolt, de ezen a Honvéd csak kettőt ez Az első percek kiegvenlí- cerhelyzetet. Ismét a szege- találkozón ez kevésnek bizo­döntötte el a legjobb 4 kö- tett, szoros küzdelmében fel- diek szerezték meg a labdát, nyúlt a határozottabb vendé­zé jutási váltva estek a gólok. A 9 de támadásvezetés közben el- gekkel szemben. A Bajnokcsapatok Európa Percben Varga ..alakítása" Kupijáért- borzolta a kedélyeket: a D. Dreviien—Austrla Wien ^^ 1-0 (1-0). Az Austrla 3-2-es összesí­téssel jutott tovább. Ostrava: Dobót hátulról, szándékosan nyakszirten vágta! A játék­vezetők két percre kiállítot­ták a debreceni játékost. Ezután Volán-percek követ­A Kupagyőztesek Európa keztek. 5-2-re elhúzott a ha­Kupájáért: zai csapat A későbbiekben Bánik Ostrava—FC Mag- elbátortalanodott a szegedi doburg 4-2 (2-0). gárda, hat (!) percig nem tu­A Bánik Ostrava 5-4-es dott gólt dobni. Vezetéshez összesítéssel jutott tovább. jutottak a debreceniek, egy­Prága: gólos előnyükkel ért véget a Az UEFA Kupáért: félidő. Fordulás után is fej Előkészületi mérkőzések Olimpiai keret— Ádmira Wacker 3-1 (1-1) A közelgő selejtezőkre ké- lyen frissítette fe! csapatát A napokban feleződött be a középfokú Iskolák őszi—tavaszi rendszerben lebonyolított megyei röplabdabajnoksága, ame­lyen négy lánycsapat vett részt. (A fiúknál mindössze egy együttes nevezett, így azt a szakszövetségi bajnokságba so­rolták.) A lányoknál a körmérkőzéses formában lebonyo­lított bajnokságot a mezőnyből kiemelkedő Kőrősy szak­középiskola csapata nyerte el. Képünkön a bajnokcsapat látható. Allé sor (balról jobbra): Karaj, Halász. Pávó, Gyu­gel, Csikós, dr. Palásthy Pál testnevelő tanár. Guggolnak: Botka, Kószó, Frank, Bárány 2-1 (l-l) llortha BSC-Dukla Prága fej mellett haladtak a csapa- SZüiVera1s*"olimpiJaiC''vaíam7nt Lakat"k7rolíT Szűcsöt *C«- VívÓS tok, de ugy. hogy mindig a a7 A„ váIoBatfttt Wpr„t neez Szántót Csonka. Boros­SZEOL AK-sikerek az „A" válogatott keret ed- pecz, Szántót Csonka, Boros­Továbbjutott a Hertha BSC Volán egyenlített. Keménnyé, zőmérkőzést játszott szerdán tyánt Májer, Oláhot Kovács *-2-es összesítéssel. olykor szikrázóvá vált a mér- a Népstadionban külföldi el- Béla, Kutit pedig Pogány lenfelekkel. Az „olimpiások" váltotta fel. az Ilovszky Rudolf vezetése Elsősorban a második fél­alatt álló osztrák Admira- időben lehetett elégedett a Wacker. a „nagyok" pedig a Országos ifjúsági és serdülőbajnokság Vasárnap folytatódtak az U6M országos ifjúsági és ser- HMSE dülő labdarúgó-bajnokság *•8ZEOL AK küzdelmei. A SZEOL AK *•*SI és a Szegedi Dózsa s-Bcs- EU,re A Csongrád megyei Vívó AK) 4, 6. Keserű (SZEOL „,„„,, , .. Szakszövetség Szegeden ren- AK) 4 győzelem. Férfi tőr: 1. csehszlovák élcsapat, a Slo! IT£ S2£ "gSb ft cU öbbTolt a iyorf tórvsSrf férfi tórben' Párbajtőrben, (Szentes) 4. 4. Simon (Szen­Olimpiai válogatott: Szűcs akrióaz eiső^élidő^n bá kardvívásban. A tes) 4, 5. Rácz (HVSE) 4, 6. Szántó. Kerekes. Bárányi, tortalan csatársor, körűimé- Y^ÍVl^J6}^^}- B™?*^ L**l van Bratislava ellen tették labdarúgókkal. Ekkor már próbára erejüket. együttesei bizt06 győzelme­Serdülök: 14 11 5 1 58-13 25 i< 11 2 3 48-18 24 Péter — Oláh, Kardos. Bor­is 11 2 3 37-is 24 só — Borostyán, Szepesi 15 » 4 2 44-10 22 Kuti. 18 10 2 4 34-14 22 Admira-Wacker: Fleisch­mann — Kro (Troindl a 17. Békéscsabai percben), Oberhofer, Weigl, nyes ket arattak. a HMSE ifju lab- XASK_SZEOL AK 0-6 (0-5), Strasser - Demontke. Kas­darugói ezzel szemben nem- Szegedi Dózsa-Szarvasi Fő- tellan. Binder - Schachner, hogy pontot, de még gólt lakola Spartacus 7.0 (5-0), Lasanta. Gassner. •em szereztek. Eredményék. KSC_Szolnoki MÁV 0-0, A második félidőre öt he- Kardos, illetve Gassner. középpályások jelle- tek a SZEOL AK vívói, há- zelem. Kard: 1. dr. Tekulies mezték a keret játékát rom elsö helyük mellett, egy (SZEOL AK) 5, 2. Gellért második és két harmadik he- (SZEOL AK) 5, 3. Ferenc OLIMPIAI KERET— lyet szereztek. Eredményesek (SZEOL AK) 5. 4. Rácz ADMIRA-WACKER . voltak a HVSE vívói is. há- (HVSE) 4, 5. dr. Takai (Sz. 3-1 (l-l) rom számban is a második Postás) 3, 6. Nagy (HVSE) 3 Népstadion, 800 néző, ve- helyen végeztek. győzelem Párbajtőr: 1. Ven­zette: Pádár. Eredmények. Női tőr: 1. tez (Szentes) 6. 2 Egedy Góllövő: Kuti. Bárányi, Benczédi (SZEOL AK) 7, 2. (HVSE) 6, 3. Olsik (Szentes) Ifjúságiak: Békéscsabai Honvéd Szabó Lajos SE—Bp. TAS^7S™OL «K 1-2 V* Vasas Izzó 1-4 (0-1), HVSE­Szegedi Dózsa—Szarvasi iskola Spartacus 2-0 (0-0), KSC-Szolnoki MAV 3-1 j.j ((M), Lehel (2-1), Honvéd Szabó Lajos (Jászberény_Gyulai SE 2-3 (1-0). Elmaradt mérkő­Békéscsabai Előre Spartacus 0-6 (0-3), Szolnoki MTE—Oj­SE—Bp. Vasas Izzó 0-1 (0-1). HMSE—Békéscsabai Előre Válogatott keret— Slovan Bratislava 5-0 Veczev (HVSE) 6. (SZEOL AK) 5. 4 (HVSE) 5. 5. Nagv 3. Tacsa 5. 4. Varró (Sz. Postás) 5. 5. Magyari Cserháti (Szentes) 3, 6. Ku­(SZEOL domrák (Szentes) 2 győzelem. 2-1 , . zés: Újpesti Dózsa—KSI - ­Spartacus 0-3 (0-1), Szolnok. KSI szabadnapos MTE—Újpesti Dózsa l-l (l-l), ' Asztalitenisz Ranglistaverseny volt. -Újpesti Lehel SC (Jászberényi­Gyula SE 4-0 (1-0). Elmaradt I. BCS. EIŐ™ U M - 1 W- « 30 mérkőzések: Újpesti Dózsa— i. Djpcst is u 1 2 83-12 27 KSI l-l (0-1), Bp. Vasas Izzó s. szeol ak ti is - 3 56-17 28 —HMSE l-l (l-l). A KSI 4. KSI 15 11 2 2 88-17 24 szabadnapos -volt. 5. szmte ic u - s 37-24 22 * MlftLOL MINIMÁLIS KÜLÖNBSÉGŰ VERESÉG Népstadion, 3000 néző, v.: tos helyére Török, Tatár Palotai. posztjára Pásztor. Fekete Miskolcon, a városi Sport- vezetett, de a további küzde> Góllövők: Fekete (2). Nyi- helyére pedig Váradi lépett, csarnokban Bíró Sándor I. lemben a vasutasversenyző lasl (2), Zornbori. Hatvanöt percig végre osztályú asztalitenisz rang- bizonyult jobbnak, és 3:2 Válogatott keret: Katzirz olyan játékot nyújtott a vá- lista-emlékversenyt rendez- arányban győzött. Rózsa, ve­— Martos, Salamon. Bálint, lógatott keret, amelyet ta- tek. Ezen a DÉLÉP SC aszta- resége ellenére is dicséretet Kutasi — Csapó. Tatár, valy még az edzőmérkőzé- liteniszezói is indultak, és fi- érdemel jó játékáért. Az if­Zombori — Szokolai. Nyila- sek zömén is csak várt a gyelemre méltó eredménye- júságiak mezőnyében a fiú si. Fekete. csapattól a közönség. Gyors, ket értek el. Férfi párosban a egyesben Kárpáti a dobogó Slovan: Matula — Vis- ötletes, bátor, felszabadult Bénák. Mohai kettős a leg- harmadik fokára állhatott novsky. Csapkovics. Gögh teljesítmény jellemezte a jobb 16 közé került, vegves- A DÉLÉP SC NB l-es cm­tP. Gallis), Ondrus — Boj- látékosokat. Szinte minden párosban a Bénák, Molnár pata legközelebb március M. kovskv. Masni, Bobek — oercre jutott biztató akció. (MÉMTE) az igen értékes én játszik bajnoki mérkőzést Srehlik, Varadin. Takac. Csapó Tatár (az első fél- harmadik helyet szerezle a Szőregi úti Sportcsarnok­A második félidőre négy ^W^^-TEE ™g . Egyíniben, RÓZSa 9*. ban. A délelőtt 11 órakor találkozón a Bp. Tatár (az első fél _ __ c I1CKV 'dőben), Zornbori. a csatár- meg Egvéniben Rózsa Géza . Mihály ifjúsági szabadfogású helven" TáltMotT'az' összeál- sorbó1 NyiIasi iátszott kifo" végzett a legjobban, a nyolc ^ nemzetközi 'birkózóversenyt, jftás. Katzirz helyett Tóth gástalanul, a védelemre ke- közé jutásért Nazicskával kezdődő Az országos serdülővfzl- Az eseményen kilenc bol- Zoltán védett tovább. Mar- vés feladat hárult, labda-bajnokság VI. íordu- gár és kilenc román sportoló lójában a SZEOL hazai kör- mellett felvonult a teljes nyezetben játszott és mini- . * 2" mális különbségű vereséget ^16): - Fodor (DVTK)^2. szenvedett. Eredmény: KSI- ^nka (KSC), 3. L^va. Gá­SZEOL AK 6-5 (l-l, 2-1, 2-1, bor (SZVSE). 1-2). A szegediek góljait SZALAI MÁSODIK. Török 3. Kárász és Lengyel NAGYBATA HARMADIK szerezték. Százharmincnyolc résztve­RKKORONEVEZÉS vője volt a Debrecenben A CENTENÁRIUMI rendezett országos junior EMLÉKVERSENYRE cselgáncs rangsorversenynek. A Csongrád megyei tájé- Eredmények. 65 kg: ... 3. kozódási futó szakszövetség Nagvbata (SZEOL AK) és és az ATIVIZIG Centenáriu- Seidl (0. Dózsa). +95 kg: (BVSC) játszott, már 2:0-ra Po6tás lesz az ellenfél. Tavaszi színek — modern fazonok <iivatin#ek mi Emlékversenyt rendez március 25-én. Az esemény­re 26 egyesület 311 verseny­zője nevezett. örvendetes, hogy 123 serdülő és 44 újonc korosztályú tájékozódási fu­tó is rajthoz áll. A fiatalok a Nemzetközi Gyermekév alkalmából kedvezményesen nevezhettek a versenyre, amelynek rajtja március 25-én délelőtt 10 órakor lesz ötlömösön a Petróczi álta­lános iskola előtt. ...3. LÉVAI GÁBOR (SZVSE) Az elmúlt hét végén Budapes­ten rendezték meg a Bokodi 2. Szalai (SZEOL AK). A DELÉP KISZ-bizottsága bontott építési anyagokat értékesít (fa. tégla stb.) Érdeklődni lehet a helyszínen­(a Kossuth L. set.-i Birka csárda udvarán) vagy a KISZ-btzottságon. S/eged, Bocskai u. 10-14. IV. emelet. nagy vá n az Aranykalász dwalárubonban (Marx tér 7.) Román import férfiing, több színben 150,— Ft Férfigarbó 288,— Ft Divating 249,— Ft takflsgarbó 210,— Ft Pamut női ingblúz 274,— Ft Szintetikus női blúz 190,— Ft