Délmagyarország, 1978. október (68. évfolyam, 232-257. szám)

1978-10-24 / 251. szám

6 Kedd, 1978. október 24. Labdarúgó NB II, Középcsoport A szegedi csapatok rossz napja Negyedik a Volán SC Volán SC-Bp. Honvéd 28-28 (12-12) Szerdán délután 5 órakor Magyar­ország— Románia utánpótlás EB-selejtező A 21 éven aluli Labdarúgók szerdán délután 5 órakor, a Tisza-parti stadionban, vil­lanyfénynél, EB-selejtező mérkőzést játszanak Romá­niával. A válogatott találko­zó előtt, 15.15-kor az orszá­gos serdülöba j ookság kere­tében találkozik egymással a SZEOL AK és a Szegedi Dó­zsa serdülőcsapata. A válo­gatott mérkőzésre jegyek elő­vételben Szegeden, a SZEOL AK-irodában válthatók. A Volán sűrített autóbuszjára­tokat indít Monostori Tivadar, az után­pótlás-válogatott edzője az alábbi keretből álb'tja össze B pályára lépő 11-et Zsiborás. Disztl, Szántó (DVTK), Lakatos, Vdmrdi, Péter, Kerekes (DVTK), Schmidt, Sulia. Bodonyi, Pék­kor, Csepregi (Békéscsaba), Tepszíes, Szebegyinszki, No­Vízilabda Magyarország— Szovjetuniá 6-5 <2-1, 1-1, 0-2, 3-1) Komjádi-uszoda, 2500 néző. Vezette: Di Stefano (olasz) és JTomov (bolgár). Magyarország: Fekete — Kiss I., Gerendás, Horkai, Kenéz, Kiss Cs. Csere: dr. Szívós, Kemény, Wolf, Kuncz. Szovjetunió: Saranov — Szidorov, Grisin, Pavlov, Rijszmann, Barkalov. Ivanov. Csere: Gorskov, Kotenko, Garganov, Szobcsenko. A gólok sorrendje: Geren­dás (e). Horkai, Barkalov (4 m-esből), Kuncz, Gorskov (e), Barkalov, Rijszmann (e). Horkai (e), Grisin (e), Kuncz 4c), Horkai (4 m-esből). Nagy küzdelemben nyert csapatunk az ezúttal is Jól Játszó vendégek ellen. Torna VB Magyar Zoltán 9,95 pont! A tornász VB első magyar Szereplője Sivadó János volt t— talajon. Jó gyakorlat után 9,2 pontot kapott, az­után következtek az együt­tes újoncai: Kramarics 9,3, Kelemen 9,3, Kovács pedig 8.5 ponttal. Ezen a szeren Donáth volt a legjobb, 9,55­tel. Magyarnak 9,45-t adtak. Következett a „Magyar­szer", a lólengés. Az érdek­lődés középpontjában ter­mészetesen Magyar Zoltán állt aki le is tette névje­gyét! Rácáfolt mindenféle baljóslatú előjelzésre, olyan „iskolát" mutatott be, amelyben árgus szemekkel is nehéz volt hibára lelni. Persze eddigi érmeinek sú­lya, neve is sokat nyomha­tott a latban, amikor az eredményjelző táblán meg­jelent a — 9,95! A szer vi­lágelsője ezzel egy csapásra n strasbourgi VB legmagasabb toontazámét mondhatja magá­Kossuth KFSE—Sz. Dózsa 2-1 (2-1) Szeged, Hunyadi tér, 3500 néző. Vezette: Füzessy. Kossuth KFSE: Hornyák — Pozsgai, Emmer, Szikszói, Éger — Ambrus, Fehér, Horváth — Gögitz, Hámo­ri. Fischli (Koroknai a Sl. percben). Edző: Budai Lász­ló. Sz. Dózsa: Tóth — Zödi, Bíró, Magyar, Nagy — La­dányi, Pipicz, Csomor — Szamosszegi, Kun, Kanász (Pócsik a szünetben). Edző: dr. Reményik László. Váratlan esemény, Emő­di dr. betegsége húzta ke­resztül a Dózsa edzőjének elképzeléseit, ezért az utolsó pillanatban változtatnia kel­lett a tervezett összeállítá­son. Alighogy elkezdődött a mérkőzés, máris veszélybe került a hazaiak kapuja. A 11-es pont tájékán Hámori kétszer is lövőhelyzethez ju­tott, a Dózsa védői üggyel­bajjal tudtak menteni előle. A 8. percben Szamosszegi húsz méterről célozta meg a kaput, a jobb alsó sarok­ra tartó labdát Homyák gyors vetődéssel tenyerelte szögletre. Nem sokkal ké­sőbb Kanász szalasztott el gólszerzési lehetőséget, kö­zelről magasan a kapu fölé durrantott, majd Magyar lövése zúgott el a jobb ot­dali kapufa mellett. ' A 22. percben Nagy veze­tett támadást a bal oldalon, középre ívelt labdáját Hor­nyák röviden ütötte ki, ép­pen Kanász elé, aki 14 mé­terről, estében, az üresen maradt kapu felső lécét ta­lálta el. A másik oldalon Hámori ügyesen hozta hely­zetbe Fehért. aki elő! nehe­zen tisztáztak a védők. Bí­ró unta meg a csatárok te­hetetlenségét. 25 méterről nagy lövést küldött a kapu­ra. a lecsapódó labdát Hor­nyák éppenhogy hárítani tudta. A 29. percben egy etlentá­madás végén vezetéshez ju­tottak a szentendreiek. A szegedi térfél közepén Biró csatázott Hámorival. Először még szerelni tudta, de köz­ben elcsúszott, a középcsa­tár ismét megszerezte a lab­dát, a nagy lendülettel ér­kező Gögitz elé perditett, a szélső 14 méterről a kifutó Tóth mellett a kapu köze­pébe gurított, 1-0. A 31. percben újabb gólt kapott a Dózsa. A felező vonaltól Ambrus 40 méteres átadás­sal indította a balösszekötő helyén megiramodó Hor­váthot, aki oldalra sodród­va, az öt és feles sarkáról a tehetetlen Tóth mellett a hosszúi sarokba helyezett, 2-0. A 40. percben Kunt a 16-os vonalánál szabálytala­nul szerelte Emmer. A sza­badrúgást Magyar végezte el, a nagy erejű lövés után a labda a jobb oldali léc­nél védhetetlenül vágódott a hálóba, 2-L Szünet után védekezésre kényszerült a vendégcsa­pat. egyik Dózsa-támadás a másikat érte, de a lila-fehé­reknek nem sikerült egyen­líteniük. Magyar szabadrú­gása foglalkoztatta Hornyá­kot, majd Szamosszegi fe­jelt a felső lécre! A 61. percben ba! oldali szöglet­rúgás után Emmer fejelhe­tett, a labda a felső lécről vágódott le. A 69. percben ismét szögletrúgást végez­hettek el a vendégek. A be­ívelés után Hámori fejese már túljutott Tóthon. de Magyar a gólvonalról az alapvonalon túlra fejelte a labdát. A 78. percben Nagy min­taszerűen ívelt a kapu elé, ahol Ladányi még a sarkot ís megnézhette, előrevetődve fejelt, a labda azonban ma­gasan a felső léc fölött hagyta el a játékteret. (Egyenlítési alkalom volt.) Ezután Ambrus hosszú át­adással Hámorit indította, a középcsatár lefutotta a vé­dőket, a kétségbeesetten ki­Isfcó «jzoot msüsa V4fe ta, így a kapu mellé lőtte a labdát. Fordulatokban bővelkedő, iramos mérkőzést vívtak a csapatok. A szervezetten vé­dekező, gyors, kontratáma­dásokra építő főiskolások ügyesen kihasználták lehe­tőségeiket, alig két perc alatt, rúgott két góljuk szemfülességüket dicséri. Sokat és gyorsan futó játé­kosaik révén igen sokszor zavart keltettek a többször is fellazuló Dózsa védelmé­ben, egy-egy ellentámadá­suk mindig veszélyt jelen­tett a hazaiak kapujára. A kezdeti bizonytalankodás után egyre jobban belelen­dült a Dózsa, mindkét fél­időben voltak helyzetei, de nem tudta értékesíteni azo­kat. A lila-fehéreknél töb­ben a szokottnál gyengéb­ben játszottak, főleg a kö­zéppályások teljesítménye maradt el a várttól, és ez döntőnek bizonyult. Jók: Emmer, Ambrus, Horváth, Hámori, illetve Ződi. Nagy. Gy. E. BKV Előre—SZEOL AK 3-0 (1-0) Budapest, Knopp tt. 1200 néző. Vezette: Soós. BKV Előre: Gőgös — Tóth £>., Sinkó, Nagy, Lcg­rádi — Borús, Varga, Tóth J. — Udvarcv, Gubán (Kap­csos a 66. percben). Stock­bauer. Edző: Borbély And­rás. SZEOL AK: Nagy — Szó­lni. Hegedűs, Nahóczki. V. Tóth (Hevesi a 10. percben) — Kozma II., Kunszt, Rep­ka — Kádár (Petró a 61. percben). Szeghalmi. Jernct Edző: dr. Dunai János. Az első említést érdemlő esemény a 23. percben tör­tént, Nahóczki sípszó után elrúgía a labdát, a játékve­zető kiállította a szegedi já­tékost. Két perc múlva Stockbauer a labdát vezető Szalait felvágta, Soós játék­vezető leküldte a pályáról a hazaiak balszélsőiét. A 27. percben vezetéshez jutott a fővárosi csapat, A jobb ol­dalon vezettek támadást a hazaiak, Vdvarev ívelt kö­zépre, az egymásra váró vé­dők között Varga 11 méter­ről a kapuba fejelte a lab­dát. 1-0. Szünet után az 55. perc­ben tovább növelte előnyét az Előre. A bal oldalról Ud­varcv végezhetett el szög­letrúgást, az öt és felesre ívelt labdát Borús fejjel to­vábbcsúsztatta Gubán felé, aki ugyancsak fejjel a háló­ba továbbította, 2-0. A 78. percben esett a harmadik gól. Ismét Udvarev rúgta be a bal oldalról a szögletet, Varga most is résen voit. és közelről fejjel a kapuba csúsztatta a labdát, 3-0. A feltűnően sok szabály­talanságtól tarkított első félidőben nagy lendülettel rohamoztak a hazaiak, több gólhelyzetet kialakítottak, de csak egyet tudtak értéke­síteni. A második játékrész­ben a SZEOL lendült táma­dásba, de nem boldogultak a jól záró Előre védelmével. A középcsoport további eredményei: BVSC—Bp. Spartacus 2-1 (l-l). Duna­keszi Vasutas—Ganz-MÁ­VAG 0-0. Pénzügyőr SE— Vasas Ikarus 2-1 (1-1), KSC —Budafok 1-0 (1-0). Váci Híradás—Építők SC 2-0 (2-0), Dunaújvárosi Építők— Volán SC 0-1 (0-0). Bem J. SE—Balassagyarmati SE 0-0. A Volán SC NB l-es férfi kézilabdacsapata az idei bajnokságban az előkelő 4. he­lyen végzett. Állnak, balról jobbra: Kővári Árpád vezető edző, Oláh Béla, Lukáca János, Noel József, Lele Ambrus, Várhegyi Ferenc, Baráth János. Guggolnak: Ar­dai Tamás, Barlalos Zoltán. Farkas József. Hubai János, Lesti István. Barabás Jánoa. A képről hiányzik a sérült Buday F erenc és a csapatkapitány Dobó Károly NB l-es férfimérkőzés. Űj­szegedi Sportcsarnok, 2500 néző. vezette: Brecska, Sol­tész. Volán SC: Farkas — Vár­hegyi. Lele 7, Barabás 1, LUKÁCS 5, OLÁH 2, Lesti 5, Gsere: Bartalos. Hubai 1, Noel 4, Barát 3. Edző: Kő­vári Árpád. Bp. Honvéd: VERÖCZ1 — Urszuly 1, Kenyeres 4, KO­VÁCS 8. SZABÓ 8, Kocsis, Füzes. Csere: Jegenyés, Zu­ber 2. Kőszegi 3. Edző: Dé­kán Rezső. A sérült Dobót és Budayt nélkülöző Volán rendkívül idegesen, sok hibával kezdett. Játékosai bátortalanul küz­döttek, nem mertek vállal­kozni, nem volt ciki irányít­son. lendületet vigyen a já­tékba. Hibáikat kihasználva a Honvéd a 12. percben már 5-1-re vezetett! Negyedóra el­teltével úgy, ahogy rendezte sorait a Volán, ledolgozta hátrányát. Fordulás után szo­ros, fej fej melletti küzdelem jellemezte a játékot, felvált­va estek a gólok. Mindkét oldalon sokat hibáztak a já­tékosok, elkapkodták a tá­madások befejezését Az 55. percben két góllal vezetett a Volán (26-24). de előnyét nem tudta megtartani. Az utolsó percben Kenyeres szép, bevetődéses góljával állítot­ta be a végeredményt. A bajnokság végeredmény* t. Tatabánya 23 16 4 2 587-478 56 2. Debrecen 22 16 3 3 528-461 31 5. Bp. Honvéd 22 13 6 S 667-566 26 6. Soegedi Volán 22 12 3 7 532-507 27 5. Elektromos 22 12 2 6 455-454 26 6. PTC 22 10 2 10 505-502 22 7. Vasas 22 11 - lí 475-324 22 8. Pécsi MSC 22 7 S 12 477-587 17 5. Budapesti Spartacus 22 6 S 13 467-502 15 10. Rába ETO 22 7 1 14 502-560 16 11. Szondi SE 22 5 1 16 452-529 11 12. SzilasmentJ SE TE I - N 407-345 | Megyei 1. osztály Több meglepő eredmény A bajnokság 1. Volán 2. KKFSE 3. Recskemét 4. SZEOL AK 5. BVSC 6. Budafok 7. G.-MAVAG 8. Szegedi D. 9. B.-gyarmat 10. Vác 11. Bp. Spartacus 12. BKV Eldre 15. Duoaújv. P_ 14. Építők SC 15. Pénzügyőr 16. Dunakeszi 17. Bem SE 16. 22. Volán 19. Ikarus tfeaftodoiteiMé,- & állása: 8 2 1 19- 6 18 6 4 1 21-13 16 8 - 3 13- 8 16 5 4 3 17-17 14 4 6 2 15-15 14 4 5 2 17-10 13 4 5 3 14- 9 13 4 3 4 12-12 11 3 5 4 14-15 11 4 3 4 13-14 11 4 3 5 16-10 11 4 3 5 13- 9 10 4 2 5 16-14 10 3 4 3 14-12 10 4 2 5 15-17 10 2 6 4 8-12 10 7-13 3 7-18 6 4-22 3 17 4 14 6 113 m volán aa A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság 9. fordu­lójában több meglepő ered­mény született. A Dorozsma Mindszenten szerzett érté­kes bajnoki pontokat, mi­ként a Szentesi Kinizsi is idegenben aratott meglepő győzelmet. DÉLÉP SC—Csongrádi ÉSSE 3-1 (2-1). DÉLÉP-pá­lya, 200 néző. Vezette: Sán­dor. DÉLÉP: Márkos — Ha­lasi. Terhes I., Krecskai, Czompó — Vitális, Füredi (Böröcz), Holler — Miklós, Rácz, Wenner. Az 5. perc­ben Bori meglepetésre a vendégeket juttatta vezetés­hez, 0-1. A 28. percben Rácz jobb Lábas kapáslövéssel egyenlített, majd tíz perc­cel később Wenner egy 11­est értékesített, 3-1; Szünet után nyomasztóvá vált a kék-fehérek fölénye, de csu­pán négy kapufa é& egy Ráez-gól jelezte a tudás­beli különbséget Szentesi Vízmű—KSZV SE 6-1 (3-1). Szentes, 200 né­ző. Vezette: Jármai dr. Ez­úttal enerváltan játszottak az újszegediek. Szentesi Kinizsi—Kistelek 1-0 (1-0). Kistelek, 700 né­ző. Vezette: Abranov (jól). Kistelek: Krizsán — Vígh, Czirok, Tóth (Gilicze) — Koncz, Varga — Becsei, Nagy T., Czeigerschmidt, Harmath, Török (Zsemberi). A mérkőzés egyetlen gólja a 40. percben 1 l-esből szü­letett. Nagy T. a 85. perc­ben büntetőt hibázott. SZVSE—Makói SVSE 2-1 (l-l). SZVSE-pálya, 200 né­ző. SZVSE: Gilicze — Haj­dú, Hegedűs, Nagy Z., Ko­vács M. — Róth, Takó, Pelsőczi (Gerecz) — Hor­váth (Molnár), Tóth J. Ko­vács Z. A vasutasok góljain Horváth és Tóth J. osztoz­tak. Apátfalva—HÖDIKÖT 2-2 (0-0). Apátfalva, 300 néző. Vezette: Kiss. Góllövő: Ju­hász. Vári, illetve Szabó, Linoai. Khkundoroz.sma—Mindszent 2-1 (2-0). Mindszent, 200 né­ző. Vezette: Madarász (jól). Az első játékrészben Takács remekbe szabott góljaival szereztek vezetést a dorozs­maiak. A 70. percben Far­kas Z. büntetőt hibázott. A hazaiak a 81. percben szé­pítettek, 2-1. H. Porcelán—Székkutas 3-1 (3-1). Hódmezővásárhely. 300 néző. Vezette: Bognár. Gól­lövő: Juhász. Megyeri, Li­bor, illetve Móza. Sándorfalva—Kinizsi Hú­sos 2-0 (0-0). Cserepes sor, 200 néző. Vezette: Mihály. Szünet után kitűnően j&tá szottak a vendégek és megW érdemelten nyertek. T. k A bajnokság L DELEP SC 2. SZVSE 3. Dorozsma 4. H. Porcelán 5. KSZV SE 6. Apátfalva 7. Mindszent 8. Szent. Kinizsi 9. Makói SVSE 10. Kinizsi Húsos 1L Csongrád 12. HODIKÖT 13. Szent. Vtzmú 14. Kistelek 15. Sándorfalva 16. Székkutas állása: » 6 1 » 6 1 6 5 2 9 5 1 3 5 1 9 2 6 9 4 1 9 4 1 9 2 4 9 3 2 9 3 2 9 2 3 9 2 2 9 2 1 9 2 1 9 t 1 - 27- < 9 2 24-11 IS 2 12-12 12 8 23-18 11 3 16-21 11 1 18-17 M 4 16-15 9 4 11-13 3 14-15 4 12-14 4 11-13 4 12-18 5 15-T6 6 11-29 8 16-22 S 10-22 Egyetemi és főiskolai bajnokság A DÉLÉP SC Szőregi úti sportcsarnokában vasárnap befejeződött az 1978—79. évi egyetemi és főiskolai baj­nokság. Az eseményt immár harmadik alkalommal, a SZOTE testnevelési tanszéki csoportja rendezte — ezúttal is kitűnően. Az utolsó ver­senynapon öt számban avat­lak bajnokot. Eredmények. Férfi egyes (76 indifló): i. Englert István (TFSE), 2. Andita Suparmadi (Bp. Műszaki Egyetem), 3. Arse­na Suparmadi (Bp. Műszaki Egyetem) és dr. Varró András (Szegedi Orvostudományi Egye­tem). Tombor Attila (SZOTE) az előkelő 5—8. helyen végzett az erős mezőnyben. Női egyes (65): 1. Gláser Zsuzsanna (ELTE), 2. Pozsai (TFSE), 3. Losonczki (Debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem) és Szabados (SOTE). Tombécz Zsuzsa (SZOTE) és Joó Gyön­gyi (Juhász Gyula Tanárkéoző Főiskola) az 5-8. helyen vég­zett. Férfi páros (32): L Suoar­madi testvérek (Bp. Műszaki Egyetem). 2. Englert, Bánk (TFSE. Bp. Pénzügyi Főiskola), 3. dr. Veszprémi L., Tombor A. (SZOTE) és dr. Varró, Erdődi Z. (SZOTE). 5-8. Tary G., Láng A. (JATE). NŐI páros (30): 1. Pozsik Eva, Gláser Zsu­zsanna (TFSE, ELTE). 2. Sza­bados, Gyulai (SOTE). 3. Tom­bácz Zsuzsa, Joó Gyöngyi (SZOTE, Juhász Gyula Tanár­leéatP sóigjsűlsjj ós üoí-_ nár (Juhász Gyula Tanórkcpzfl Főiskola). Vegyes páros (60): L Englert István, Pozsik Eva (TFSE). 2. Arsena Suparmadi, Glndert (Bp. Műszaki Egyetem, Bp. Tanár­képző Főiskola), 3. Bakó. Glá­ser (ELTE) és Torabor. Tombáca (SZOTE). fgy kellett volna tippelni! 1. Rákóczi SF—Kanos vár la * 2. Bauxitbányász—Komló 0:1 2 3. MAV NTE-Dorog 1:1 X 4. MVSC-DMTE 3 a 1 5. Ózd-Eger 2:1 i 6. Nyíregyháza—SZMTE 13 2 7. BKV Elöre-SZEOL 3:0 1 8. Dunaújvárosi £p. -Volán SC 0;l 2 9. Szegedi Dózsa—KKFSE 1:2 2 10. Ascoli-Torino 3 d) 1 11. Atalanta-Milan 1:3 2 12. Avelllno—Verona 2:0 1 13. Lanerossi—Nanoli 0:0 x 14. Vác—Épitők SC 2:0 1 A Snortfogadási és Lottó Igazgatóság jelentése szerint a Totó 42. hetére beérkezett 1 901 997 darab szelvény. 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 12 találat 13 darab, egyenként 142 211 forint, u ta­lálat 191 darab, egyenként 3873 forint. 10 találat 1781 darab egyenként 623 íorint. Kifizetés: a 10 találatos nyere­ményeket október 28-tól, a u és 12 találatos nyereményeket pe» ÚjbC. OOVCUltW 2-tól taeüfc.