Délmagyarország, 1978. szeptember (68. évfolyam, 206-231. szám)

1978-09-26 / 227. szám

6 Kedd, 1978. szeptember 26. 6 Labdarúgó NB II, Középcsoport Kosárlabda ló játék - értékes győzelmek BEÁC a kupagyőztes Vizit a bda OB I Ú. Dózsa— SZEOL AK 6-4 (2-0,1-1,1-2, 2-1) Üjszegedi versenyuszoda, 500 néző. Vezette: Samu, Tö­rök. Ü. Dózsa: Cservenyák — Radnóti, Kiss I., dr. Sárosi, Varga, Mátsik, Wolf. Csere: Kun. Edző: Mohácsi Attila. SZEOL AK: Esztergomi — Molnár L„ Dudás, Zámbó, dr. Kiss. Bozsó, Szittya. Csere: Kuczora. Edző: Deb­reczeny Pál. A gólok sorrendje: Wolf, Wolf (h). Mátsik, Szittya, Zámbó, Varga (e), Zámbó, Varga, Kiss I. (e). Dudás. (A tavaszi fordulóban: 5-4.) Akciógólokban bővelkedő találkozó. A csaptatok külö­nösen az első 10 percben lendületesen játszottak. Sok volt a lefordulás, a látvá­nyos megoldás. Az „úszó­versenyt" a vendégek nyer­ték, mindjárt az első ne­gyedben kétgólos vezetésre tettek szeri. A SZEOL AK, bár jobban játszott, mint szombaton a Szolnoki Víz­ügy ellen, nem tudta vitás­sá tenni a vendégek győzel­mét. Jók: Cservenyák, dr. Sárosi, Wolf, illetve Zámbó, Kuczora. * MINDENFELŐL GYŐZÖTT A KONZERV SK A Szegedi Konzerv SK NB n­M női kézilabdacsapat* Kiskun­halason lépett pályára, és 6-4-es félidő után 17-11 arányban győ­zött. A szegediek az alábbi össze­állításban Játszottak: Konsza — Dobő (1), Szabó, Körmőcciné (1), Matyuska (2), Ménesi (S), Gaál E. (2). Cs.: Bőrcsők (1), Gaál £., nullás, GUieze. TARÖCZY GYŐZÖTT A Magyar Népköztársaság 1978. évi teniszbajnokságának férfl­kttzdelmét Tarőczy Balázs nyer­te, miután a döntőben 8:4, 4:4, 2:8, 6:4 arányban legyőzte Be­nylket. A női egyes döntöben Szörényi 6:8, 6:l-re legyőzte klubtársát, Fodort. A 19. DÖNTETLEN Bágutőbun á sakk-világbajnoki döntő SS. játszmája ls döntetlenül végződött KorcsnoJ és Karpov között. Karpov 4:2 re vezet (19 döntetlen mellett). Kl tudja, vége losz-e valaha, ennek a maratoni sakk-világbajnoki döntőnek? Egy biztos, az érdeklődés Iránta egy­re csökken! Igy kellett volna tippelni! t. Vác-Pénzügyőr 2-Ő t 2. Dunaújv. Ep.—SZEOL 1-4 2 1. Bem J. SE-Epltők SC l-l x 4. Dunakeszi-Budafok 1-0 1 5. BVSC-KKFSE 1-3 2 4. G.-MAVAG—Balassagy. I-ü 1 X Gyöngyős-DMTE 1-8 2 8. Szabó L. SE—Eger 0-2 2 9. Oroszlány-Olajbányász 2-1 1 10. Bábolna-Bauxitbányász l-l x 11. MAV NTE—Komló 0-0 X 12. KOMEr-Kaposvár 1-s 2 18. PVSK—Dorog S-l 8 +1 14. Pét-Ajka l-l 1 A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 38. fo­gadási héten 16 db 13 találatos ixclvény volt Nyereményük egyenként 49 26.1 forint Ebből a 18 plusz l találatos szelvény 13 darab, a nyeremény és a Jutalom együtt 10! 467 forint 12 találatos szelvény 321 db, nyereményük 2303 forint 11 találatos szelvény 6ICO darab, nyereményük 180 fo­rint. A 10 találatos szelvények száma st 163 darab, nyereményük 16 forint. (MTI) SZ. DŐZSA— VASAS IKARUS 2-0 (1-0) Szeged, Hunyadi tér, 3000 néző. Vezette: Pálvölgyi. Sz. Dózsa: Tóth — Zödi, Bíró, Emődi dr., Nagy — Pócsik, Ladányi, Csomor — Veres, Pipicz, Kanász (Sza­mosszegi a 78. percben).' Ed­ző: dr. Reményik László. Vasas Ikarus: Aradi — Ki­rály, Hábersdorfer, Malik, Deáky — Kocsis, Ilosvai, Pa­rásó (Frecska az 54. percben) — Horváth II. (Csajka a szü­netben), Fauszt, Horváth I. Edző: Oroszi László. A rövid ideig tartó „ismer­kedés" után a Dózsa len­dült támadásba. A 7. perc­ben Csomor végezhetett el szabadrúgást, legurított lab­dáját Pipicz lőtte kapura, Aradi szögletre hárított. A 13. percben a vendégek ka­pujától 30 méterre szabadrú­gáshoz jutottak a lila-fehé­rek. Emődi dr. rosszul elta­lált labdája — a beállás a földbe rúgott — a sorfalról Csomor elé perdült, aki a 16-os vonaláról egyből a jobb felső sarokba emelt, 1-0. (A különben sok labdát hárító Aradi meg sem tudott moz­dulni!) A továbbiakban is a Dózsa volt a kezdeményező, de já­tékosai időnként túlkombi­nálták akcióikat, így az Ika­rus védői rendre közbe tud­tak lépni. A 33. percben a fővárosiak térfelén Pócsik mintaszerűen Indította Pipri­czet, aki a védők közül ki­lépve, 10 méterről Aradit ta­lálta el a labdával. A 39. percben partdobás után Há­bersdorfer kapta a labdát, nagy lendülettel kapura tört, a 16-os előtt Fauszthoz to­vábbított, 6 azonnal vissza­játszott a középhátvéd elé. akinek a bal alsó sarok felé tartó lövését Tóth gyors ve­tődéssel megfogta. A 42. percben Ladányi 40 méteres átadásával Csomor került helyzetbe, de nem tudta ér­tékesíteni, a kivetődő Aradi­ba lőtte a labdát. Szünet után a 49. percben Pócsik szabadrúgása után Ladányi Pipicz elé perdített, a középcsatár közelről a ka­pusba vágta a labdát. Két perc múlva Kocsis az előre­húzódó Hábersdorferhez to­vábbított, a középhátvéd 10 méterről lőtt, a jó ütemben kifutó Tóth vetődve bele tu­dott ütni a labdába, az róla a léc fölé vágódott. Az 52. percben Nagy vezette a lab­dát, az utána futó Csajka fel­rúgta, Pálvölgyi játékvezető azonnal leküldte a pályáról a magáról megfeledkező Ika­rus-játékost. Az 58. percben Ladányi nagyszerű átadásával Pócsik iramodhatott meg a jobb ol­dalon, a 16-oson belül egy csel után kapura lőtt, a lab­dát Aradi csak kiütni tudta, Pipicz rácsapott, az alapvo­naltól az érkező Ladányi elé gurított, aki 5 méterről a léc alá helyezett. 2-0. A 67. perc­ben jobb oldali Ikarus-táma­dás végén Kocsis 14 méte­res, nagy erejű lövését Tóth remek vetődéssel hárította. A hátralévő időben fergetege­sen támadott a Dózsa. Pipicz lövése akadt el a jó napot kifogó Aradiban, majd Ve­res emelt közelről a léc fölé. Nem sokkal a befejezéselőtt Csomor labdája suhant el a bal kapufa tövénél. Szamos­szegi elől mentett merész ve­tődéssel a vendégek kapusa, ezután Emődi dr. célozta meg a kaput, de labdája a bal kapufa mellé jutott. Az első percek bizonyta­lankodása után egyre jobban belelendült a Dózsa. A lel­kesen. de kevés elgondolás­sal játszó vendégek elsősor­ban a védekezéssel törődtek, egy-egy ellentámadásuk nem sok gondot okozott a szegedi védőknek. Szünet után óriási nyomás hárult a tíz főre fo­gyatkozott Ikarus kapujára, játékosai elkészültek erejük­kel. A tervszerűen, kulturál­tan játszó lila-fehérek gyors, pontos adogatásaikkal, széle­ken vezetett támadásaikkal megoldhatatlan feladat elé állították ellenfelüket. A hát­védsorból Emődi dr. és a ren­geteget felfutó Nagy tűnt ki, a középpályások — Csomor vezérletével — ügyesen „szí­nezték" a játékot, nagyon sok támadást indítottak, a kapura is veszélyesek vol­tak. A csatárok, különösen Kanász, a szokottnál halvá­nyabban játszottak, több helyzetet elügyetlenkedtek. Jó: Emődi dr. Nagy, Cso­mor, Pipicz, illetve Aradi, Hábersdorfer, Deákv. Gy. E. SZEOL AK— DUNAÜJVAROSI ÉPÍTŐK 4-1 (3-0) Dunaújváros, 1800 néző. Vezette: Hegedűs. SZEOL AK: Nagy — He­vesi, Hegedűs F., Nahóczky, V. Tóth — Kozma II., Kunszt (Labáth a 78. percben), Rep­ka — Kádár, Szeghalmi (Há­gelmann a 62. percben), Jer­nei. Edző: dr. Dunai János. Dunaújváros: Török —Ta­tár, Fúrják, Mártha, Németh — Lapu, Kalmár (Bozsik a szünetben), Simon — Hrych, Miklós IL, Dombóvári (Ár­mai a szünetben). Edző: Nagy Ervin. Szegedi támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A 11. percbe vezetést szerzett a SZEOL AK. Gyors bal oldali akció végén Jernei kapta a labdát, a szélső kapura tört, és 12 méterről a kifutó Tö­rök mellett a kapu bal olda­lába helyezett, 1-0. A 22. percben Kádár került lövő­helyzetbe a kaputól 20 mé­terre, labdája a felső lécen csattant. A 27. percben a jobb oldalról Kunszt iveit szögletrúgást a kapu elé, a védők között Szeghalmi ug­rott a legmagasabbra, s fe­jéről élesen a léc alá vágó­dott a labda, 2-0. A 42. perc­ben Kunszt végezhetett el szabadrúgást. A 18 méterről leadott erős lövés után Tö­rök a labdát a jobbössze­kötő helyén lévő, szabadon hagyott Szeghalmi elé ütöt­te, aki egyből lőtt, a labda Török lábát érintve, nagy erővel a bal sarokba vágó­dott, 3-0. Szünet után a hazaiak is vezettek támadásokat, de a 67. percben ismét a szegedi csapat ért el újabb gólt. Jobb oldali támadás végén a középre ívelt labdát Ilepka a dunaújvároslak 16-osán belül Jernei elé továbbította, aki egyből, félmagasan a kapu bal oldalába lött, 4-0. A 77. percben szépített a Dunaújváros. A szegediek 16-osa előtt Miklós II., Hrych volt a labda útja, a közép­pályás Ármaihoz továbbított, aki 13 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 4-1. A szegediek már a mér­kőzés első perceiben maguk­hoz ragadták a kezdeménye­zést. A SZEOL AK játékosai sokat mozogtak, lendületes támadásokat verettek, hely­zeteiket jól kihasználták. Szünet után kiegyenlítetteb­bé vált a játék, de az Épí­tőknek csak szépítésre telt erejükből. A SZEOL AK já­tékosai először nyújtottak olyan teljesítményt, amelyet a szurkolók és vezetők elvár­nak tőlük. Ilyen különbségű győrelmét elsősorban szerve­zett, jó csapatiátékának kö­szönheti. Jó: Hevesi, Kunszt, Szeghalmi, Jernei, illetve Mártha, Simon. A középcsoport további eredményei: Ganz-MÁVAG —Balassagyarmati SE 1-0 (O-O), Bp. Spartacus—22. sz. Volán l-l (l-l), BVSC—Kos­suth KFSE 1-3 (1-2), H. Bem J. SE—Építők SC l-l (0-1), Dunakeszi VSE—Budafok 1-0 (1-0), Váci Híradás—Pénz­ügyőr 2-0 (0-0), KSC—BKV Előre 1-0 (0-0). A bajnokság állása 1. Kecskemét 7 6 - 1 11- 3 12 2. KKFSE 8 5 2 1 17-10 12 3. Budafok 8 3 4 1 15- 8 10 4. G.-MAVAG 8 4 2 2 11- 5 10 5. Volán SC 7 4 2 1 10- 4 10 6. Szegedi D. 7 3 3 1 8-5 9 7. SZEOL 8 3 3 2 11-11 9 8. BVSC 8 3 3 2 11-12 1 9. Építők SC 8 2 4 2 11- 9 S 10. Vác 7 3 2 2 9-8 8 11. Bp. Spartacus 8 2 3 3 11-13 1 12. Balassagyarm. 8 2 3 3 10-12 7 13. Dunakeszi 8 2 3 3 6-8 7 14. Pénzügyőr 7 2 2 3 10-10 « 15. Dunaújv. Ep. 7 2 2 3 7-9 6 16. Bem J. SE 8 1 4 3 8-9 6 17. BKV Előre 7 1 2 4 3-6 4 18. Ikarus 7 1-6 2-13 2 19. 22. Volán 8-26 2-16 2 Szabadnapos: Volán SC. A II. Szeged Kupa nemzet­közi női kosárlabdatorna har­madik napi küzdelmeit a DÉLÉP sportcsarnokában és az üjszegedi sportcsarnokban bonyolították le. A torna­győztes kilétét illetően az utolsó, zárónap döntött. A két veretlen, a BEAC és a PVSK összecsapásán a budapesti egyetemisták meglepően ma­gabiztosan, jól játszottak, te­temes különbségű győzelmet arattak; megérdemelten nyer­ték a tornát A SZEOL AK csapata igen mérsékelt telje­sítményt nyújtott, öt mérkő­zésből mindössze egyen tu­dott nyerni, a győzelem nél­kül végző szabadkai együt­tesnél bizonyult csak jobb­nak. Eredmények. BEAC-PVSK 111-63 (61-32). Vezette: Matlári, Berki. Leg­jobb dobók: Lerner (40),Hil­bert (25), illetve Russainé (12). Ganz-M AVAG—Szabadkai Spartacus 101-72 (42-28). Ve­zette: Berki, Matlári. Leg­jobb dobók: Kremer (21), Torma (20), illetve Turbasz (31), Bohan (13). MAFC—SZEOL AK 68-65 (33-29). Vezette: Ritter, Ko­saras. Legjobb dobók: Her­bert (28), Ferenczy (11), il­letve Pálinkás (12), Lázár (12). A Szeged Kupa védője: BEAC 10 (edző: Kertész Ist­ván), 2. PVSK 9, 3. Ganz­MÁVAG 8, 4. MAFC 7, 5. SZEOL AK 6, 6. Szabadkai Spartacus 5 pont. A legjobb dobójátékos: HI1­bert Edit (BEAC) 128 pont A legjobb középjátékos: Ler­ner Zsuzsa (BEAC). Csapata legjobbja: Torma Erika (Ganz-MÁVAG), Herbert Di­anna (MAFC), Verbőczy Jó­zsefné (PVSK), Patócs Mária (Szabadkai Spartacus), Pálin­kás Etelka (SZEOL AK). Az ünnepélyes eredményhirde­téskor a dijakat Györkéi Sándor, a SZEOL AK kosár­labda-szakosztályának veze­tőségi tagja adta át a helye­zetteknek é6 a legjobb játé­kosoknak. Volán SC—Elektromos 23-22 (13-10) Slnos István felvétele Hubai betörésből fontos gólt szerez Vass K. (a földön), Hertelendy és Kovács M. között. A kép jobb szélén Barabás NB l-es férfimérkőzés. Üj­szegedi Sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Balogh, Fe­kete. Volán SC: Bartalos Z. — Buday 3, Lukács, Barabás 2, LESTI 6, Lele 2, DOBÖ 8. Csere: Farkas, Hubai 1, Noel, Várhegyi 1. Edző: Kővári Árpád. Elektromos: Kovács P. — Bartuszek, Vass IC 3, Kiss 2, Grisztel 1, HERTELENDY 7. KOVÁCS M. 6. Csere: Lász­ló, Zalai, Hegyi 2, Paksi L Eazo: Hurth uyula. Nehezen lendült játékba a Volán, támadásainál sok át­adási hibát vétettek játéko­sai, s időnként védőfala is „lyukasnak" bizonyult Tíz perc eltelte után úgy-ahogy magukra találtak a szegedi játékosok, s kétgólos vezetést szereztek (6-4, a Volán javá­ra). Az ideges hangulatra mi sem jellemzőbb, minthogy Lele egy 7 méterest kapu mellé lőtt. A félidő vége felé belelendült a Volán és há­romgólos előnnyel fordulha­tott. Szünet után ismét el­adott labdák, elkapkodott tá­madások jellemezték a sze­gedi csapat játékát. Csakúgy, mint az első játékrészben, most is szoros, fej fej mellet­ti küzdelem alakult ki, 1—2 gólos Volán-vezetéssel. A be­fejezés előtt 52 másodperc­cel Lele volt eredményes (23-21), majd 8 másodperc­cel a mérkőzés vége előtt Vass 7 méteresből állította be a végeredményt. A Volán csapatának telje­sítménye elmaradt a Tatabá­nyai Bányász elleni mérkő­zésen mutatottóL. Játékosai érthetetlenül az egyéni meg­oldásokat erőltették, így nem alakulhatott ki folyamatos csapatjáték, s elsősorban ezért született meg a vártnál nehezebben győrelmük. A bajnokság állása 1. Tatabánya 14 10 2 2 371-329 22 2. D. Dózsa 14 10 2 2 331-297 22 3. Bp. Honvéd 14 8 2 4 404-319 18 4. Sz. Volán 14 8 2 4 334-319 18 5. Vasas 11 9 - 5 308-301 18 6. Elektromos 14 7 - 7 300-285 14 7. Rába ETO 8. FTC 9. PMSC 10. Bp. Spart. 11. Szondi SE 7 323-343 Ift 7 317-317 if 12. SzUasm. SK 14 6 1 5 2 4 2 8 334-273 10 4 2 8 295-348 10 3 1 10 287-332 9 2 • 12 314-382 • Megyei I. osztály KSZV SE-brovúr Székkutason A megyei I. osztályú labdarú­gú-baJnoi<ság ötödik fordulójá­ban szoros küzdelmet vívlak a csapatok. A kiegyensúlyozott erőviszonyokra Jellemző, hogy öt összecsapás pontosztozkodással ért véget. SZY sE-Sándorfalva 1-0 (0-0). SZVSE-pálya, 500 néző. Vezette: Chmilovskl. SZVSE: G.licze ­Hajdú, Tihanyi, Szrenka (Róth), Hegedűs, Nagy, Takó (Pelsőczl), Molnár. Gerecz. Tóth, Sebők. A találkozó egyetlen gólja a 72. percben esett: szögletrúgás után Tóth talált a séndorfalvl kapu­ba. Jó: Tihanyi, Róth, Hegedűs, illetve Szabó, Oze, Dobó. KSZV SE-Székkutas 3-2 (2-0). Székkútas, 2£0 néző. Vezette: Pál (Jól). Már az 50. percben 3-0 volt az eredmény. Ekkor rákaocsoltak a hazaiak, és kis híján kiegyen­lítettek. A Játékvezető a 87. perc­ben Mészérost (KSZV SE) ki­állította. A helyzeteit Jobban ki­használó KSZV SE győzelme megérdemelt. Góllövő: Kürti (2), Kaz!, Illetve Gábár, Móza. Kinizsi-Húsos-Klskundorozsma l-l (l-l). Cserepe? sor. a» néző. Vezette: Somogyi. Kinizsi-Hú­sos: Prislínger - Róna. Herold, Vértes, Schvarc — Varga (Vas­tagh), Sándor n., Miklós — Se­bők, Bokor, Gránltz. Dorozsma: Farkas D. - Farkas A.. OHUk, Miklós - Ábrahám, Nagy. Far­kas Z. - Kószó (Tutral), Gábor. Farkas J.. Takács. A kapuk gvakran forogtak veszélvben. a támadók azonban mindkét olda­lon gyrnee teljes'tményt nyúttot­tak. Góllövő: Boltor (10-esből), illetve Farkas 2. Jő: Herold. Vértes. Illetve Nagv. Farkos Z. Pri Ep sc—.9 náttolva l-l u-o>. DÉLEP-nálv*. *CO néző. Vezette: Bajnóczl. DÉLÉP SC: Terhes n. - Havasi, Terhes I., Krecska^ Czompó - Böröcz, Zádori, Hol­ler - Miklós (Drlszncr), Timár dr. (Vitális), Rácz. A vendégek lelkesen védekeztek, a hazaiak sokat körülményeskedtek. Igaz­ságos pontosztozkodás. GóUövől Holler, illetve Balogh-Vigh. Kistelek-Mindszent 3-3 (0-0), Kistelek. 600 nézö. Vezette: Ka­rácsonyi (Jól). Változatos, jő Ira­mú mérkőzés. A hazalak a 88, percben egyenlítettek. A kiste­leki együttesből Czelgerschmldt, Becsei és Nagy T. volt eredmé­nyes. Makói SVSE—Csongrádi ESSE l-l (0-0). Makó. 300 néző. Vezet­te: Bogyó. Góllövő: K. Farkas, illetve Herjeczkl. A Játékvezető Tajtlt és Lazát (mindkettő Csongrád) kiállította. H. Porcelán—Szentesi Kinizsi S-l (l-l). Hódmezővásárhely. 500 néző. Vezette: Fülöp. Szünet utáni Játékával rászolgált a győ­zelemre a vásárhelyi együttes. Szentesi Vlzmú-HÖDIKÖT 2-2 (2-0). Szentes. 300 néző. Vezette: Barna. Igazságos pontosztozko­dás. x. L A bajnokság 1. DELEP SC 2. SZVSE 3. H. Porcelán 4. HODIXÖT 5. Apátfalva 6. Dorozsma 7. Kinizsi-Húsos 8. KSZV SE 9. Szentesi V. 10. Szákkutas 11. Csongrád 12. Makó 13. M'ndszent 14. Szentesi K. 15. Kistelek 16. Sándorfalva állása: 5 4 1­5 4-1 5 3 11 5 2 2 1 5 14­5 2 2 1 5 2 2 1 5 3-2 5 12 2 5 12 2 5 12 2 5 12 2 5 113 5 113 5 113 5-14 14- 2 * 14- 6 6 11- 6 7 9-6 6 11-10 6 6-5 6 9-9 6 8-11 6 8-9 6 7-8 4 4-5 4 7-10 4 9-12 3 9-12 3 6-14 3 5-13 1 1 I