Délmagyarország, 1978. április (68. évfolyam, 77-101. szám)

1978-04-09 / 83. szám

* Vasárnap, 1978. április 16. 11 „Edzőmérkőzés" — sok kívánnivalóval... Videoton-SZEOL AK 2-1 (1-0) Az Újságírók nyerték a Hír Kupát Az idén a Szegedi Pos­taigazgatóság Szakszerve­zeti bizottsága rendezte a Hír Kupa kispályás labda­rúgótornát. Másodszori ta­lálkozója ez a sportoló nyomdászoknak, postások­nak, újságíróknak. A két­napos tornán az újszeged i városi Sportcsarnokban a Budapesti Postaválogatott a Szegedi Nyomda, a Szegedi Postaigazgatóság, valamint a szegedi újságírók csapatai mérkőztek. A végső győze­lem, az újságírók csapa­táé lett.. Eredmények: Sz. Posta—Sz. Nyomda 4:5, Újságírók—Bp. Posta 5:1, Sz. Nyomda—Újságírók 2:3, Sz. Nyomda—Bp. Posta 3:4, Újságírók—Sz. Posta 6:2, Sz. Posta—Bp. Posta 6:1. A mérkőzések után, tegnap, szombaton Újszegeden, a JATE-étteremben Keresztes Mihály, a Szegedi Postaigaz­gatóság szakszervezeti taná­csának titkára díjakat adott át a torna legjobb góllö­vőjének, kapusának, me­zőnyjátékosának és a leg­sportszerűbb csapatnak. Az Újságírók csapatában Gyür­ki, Takács, Nikolényi. Sza­mosvölgyi, Majoros, Thékes, Héger; a Szegedi Postáé­ban Tóth-Piusz, Holkó, Olasz. Karsai, Kulacsik, Or­govány. Molnár. Erdei, Va­sas, Rimanóczy. Székelyhí­di; a Szegedi Nyomdáéban Dani. Hocz, Varga, Dancsó (torna legjobb mezőnyjáté­kosa) Varga, Kiss, Pigniczki, Csányi, Kurucz, Németh; a vendégcsapatban Andrásfay, Kiss. Radaha. Mrnus, Sza­bó. Ilniczkl, Vásári. Kor­sós és Nagy játszottak. A torna legjobb kapusa: Tóth­Piusz István, a torna gólki­rálya: Thékes István és a legjobb mezőnyjátékos Dan­csó Antal. Toborzó A SZEOL AK tekeszak­osztálya toborzót tart az utánpótlás biztosítására 14— 15 éves fiúk számára. Je­lentkezni lehet minden há­tén kedden és csütörtökön délután 6 órától az egyesü­let automata tekecsarnoká­ban. (Vörösmarty utca 5. szám.). Vezet a Székkutas Megyei II. osztályú labda­rúgó-eredmények: Sz. Tanár­képző—Derekegyház 2-1 (l-l), Mórahaiom—Kossutit SE 1-0 (0-0, Algyő—Ferenc­szállás 3-1 (2-0), Bordány— Alsóváros 3-3 (1-0), Tápé— Kiszombor 1-0 (1-0), Szeg­vár—Fábiánsebestyén 3-1 (1-i), Nagymágocs—Pitvaros 0-0, Székkutas—Balástya 4-1 (2-0). A bajnokság állása Véget ért a pedagógusjelöltek országos honvédelmi versenye Acs S. Sándor felvétele Újhelyi rosszul mozdult ki kapujából és Szabó fejéről (Forgácstól takarva) a bal sarok felé tart a Videoton második gólja 1. Székkutft* sz. T»nárk. 3. Pitvaros 4. Szegvár 5. N.-mágocs 6. Tápé 7. Derekegyh. S. B.tlástya !). MArahalpm ti). Uordány 11. Kossuth SE 12. Fábiánseb. 13. Algyő 14. Fereneaa. 13. Alsóváros 18. 20 17 20 12 20 10 20 12 20 11 20 9 20 8 20 0 20 0 20 S 20 6 20 6 20 4 20 4 20 4 » I 4 40-22 27 5 49-26 27 3 39-23 27 7 43-31 21 6 33-26 23 6 36-30 23 7 33-32 21 7 30-33 21 8 37-35 20 8 35-37 20 7 30-31 19 4 10 30-40 16 4 12 22-34 12 4 12 28-41 12 4 12 29-48 12 4 U 18-43 18 Tisza-parti stadion, 2 ezer néző. Vezette: Hámori. Videoton: Kovács L. (—) — Nagy III. (4), Kovács J. (6). Fejes (4). Bárányi (5) — Nagy II. (5), Burcsa (5), Czeczeli (4) — Májcr (6), Szabó (5), Szalmisy (4). Csere: Bárányi helyett Végh (4), a 60. percben. SZEOL AK: Újhelyi (4) — Hevesi (5), Forgács (6), Palo­tás (7), V. Tóth (4) — Szalai (3), Lazsányi (2), Hegedűs (4) — Kozma II. (3), Széli (3), Garics (5). Csere: Lazsányl helyett Mártha (S), a szünetben, Koz­ma II. helyett Szeljik (4), a 60. percben. Szögletarány: 9-4 (6-1) a Videoton javára. Kellemes napsütéses Idő­ben kezdődött a találkozó. Az 5. percben még egyetlen em­lítésre méltó esemény sem történt a pályán. De még a 10., sőt a 15. percben sem! Hacsak azt nem lehet emlí­teni, hogy a pálya szélén ak­cióra váró Acs Sánta Sándor fotóriporter kollégám meg­unta a nehéz masinát „tűz­kászültségben" tartani, és maga mellé helyezte a földre, amikor a közönság soraiból valaki bekiabált: „Ülj rá!" A bírálatot mintha meghal­lották volna a vendégcsapat játékosai, egy pillanatra rá­kapcsoltak, és a 16. percben megszerezték a vezetést. Jobb oldali szöglctrúgás után az elmélázó szegedi védők mel­lett a felfutó Bárányi a ka­pu közepébe fejelt, 1-0. (Új­helyi későn mozdult ki ka­pujából.) A Videoton vezető gólja után sokan azt gondol­ták, megváltozik a játék ké­pe, iramosabb, izgalmasabb lesz a találkozó. Akik így vélekedtek — tévedtek. Ha lehet, még unalmasabb, kri­tikán aluli színvonal jelle­mezte a játékot. A 23. perc­ben vezették a szegediek az első támadást Kovács L. ka­pujára. Három szegedi lab­darúgó állt szemben egyetlen Videoton-védővel, Szalai rossz irányítása után azonban Fe­jes hazagurította a labdát kapusának. A 27. percben Burcsa nagy erejű lövésébe Palotás (a szegediek legjobb­ja) jégkorongozó módjára be­levetődött, s róla a labda szögletre pattant. A 34. perc­ben ismét Baranyl veszélyez­tette a hazaiak kapuját, Új­helyi hárított. Két perc múl­va Májer egy hosszú indítás­sal teljesen egyedül húzha­tott kapura — Újhelyi rossz ütemben, korán indult kl —, labdája azonban a gólvonal előtt lepattant, és a léc fö­lött hagyta el a játékteret. A 30. percben Májer vtsszagu­rított labdáját Burcsa lőtte kapura. Szabó azonban „fel­szabadított". Szünet után az első lövést Garics küldte kapura, jobb sarokra tartó lapos labdáját azonban Kovács ,L. vetődve hárította. Az 52. percben 5 (!) szegedi játékos állt szemben 3 Videoton-játékos­sal, Kozma II. azonban, sen­kitől sem zavartatva, torony­magasan a kapu mögé lőtte a labdát a jobb oldalról! „Unalmas edzőmérkőzés..." — állapította meg az egyik néző, mire a mellette ülő azonnal hozzátette: „de csak akkor, ha délelőtt két erőn­léti edzés volt..." A 66. percben Czeczeli hatalmas lövését Újhelyi kiöklözte ép­pen a befutó Burcsa elé, a középpályás azonban 14 mé­terről az égbe lőtt. Ellentá­madás után Mártha labdája zúgott el a léc fölött. A 75. percben megbosszulta magát a Videoton kényelmes, öreg­uras játéka, hiszen kiegyen­lítettek a szegediek. Mártha szép cselekkel játszotta ma­gát tisztára a jobb oldalon, visszaguritott Garics elé, aki levette a labdát, majd a ka­pu közepébe lőtt, l-l. Az egyenlítő gól után nagyobb lendületre kapcsolt a ven­dégcsapat A 75. percben Szabó lövését Újhelyi lábbal hárította. A 82. percben Má­jer elhúzott a jobb oldalon, visszaguritott a 11-es pontra Burcsa elé, aki egyből kapu­ra lőtt, Újhelyi azonban bra­vúros vetődéssel a jobb fel­ső sarokból szögletre ütötte a labdát Már-már minden­5 ki elkönyvelte a döntetlent, amikor három perccel a mér­kőzés befejezése előtt Májer kanyarított középre, és Sza­bó a bátortalanul kifutó Új­helyi fölött a bal sarokba fejelt, 2-1. Nagyon gyenge színvonalú, NB l-esnek egyáltalán nem nevezhető találkozót látha­tott a közönség. Ez a bírálat pedig nem a sereghajtó SZEOL AK-ra nézve elszo­morító, hanem a bajnoki ta­bellán előkelő helyet elfog­laló Videotonra. Újhelyi két alkalommal bravúrral hárított, de mind­két gólban benne volt. A vé­delemben találjuk a csapat legjobbját, Palotás személyé­ben. öt követi Forgács és Hevesi. A középpályások na­gyon gyenge teljesítményt produkáltak. Különösen La­zsányi lógott ki a sorból. Ez a teljesítmény a legalacso­nyabb osztályban is kevés lett volna! Elöl Garics egye­dül küszködött a Videoton védőivel. Két csatártársa, Kozma II. és Széli, alig ta­lálkoztak labdával. Széli mentségére szólva, élete első NB l-es mérkőzését játszotta! A mérkőzésen látottak után még egy mondat ide kívánkozik: Ilyen mélyen még soha nem volt Szeged labdarúgása! Tartalékbajnoki mérkőzé­sen a SZEOL AK Holler gól­jával 1-0-ás félidő után, l-l arányú döntetlen eredményt ért el a Videoton ellen. Bagaméry László Befejeződött Szegeden teg­nap a kétnapos pedagógusje­löltek IV. országos összetett honvédelmi verseny, melyet az MHSZ fennállásinak 30. évfordulója jegyében tartot­tak. A ve'.é'kedőn az ország húsz felsőfokú tanintézetéből közel 280 hallgató vett részt. Az ünnepélyes eredmény­hirdetésre a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola díszter­mében került sor. A díjakat Kaszás Sándor alezredes, az MHSZ országos központjá­nak osztályvezetője, Mihalik Ferenc, alezredes, az MHSZ Csongrád megyei titkára és dr. Moholi Káro'.y, a Tanár­képző Főiskola főigazgatója adta át. A versenyek eredményei. Női egyéni: kézigránát táv­dobás: 1. Kárpáti Ágnes (Nyíregyháza), 2. Benke Mag­dolna (bajai Tanárképző Fő­iskola). 3. Walz Mária (Pé­csi Tanárképző Főiskola). Kispuska lövészet: 1. Gaál Klára (Pollack Mihály Mű­szaki Főiskola), 2. Domonkos Márta (Pécsi Tanárképző Fő­iskola), 3. Sike Sándorné ÍHo Si Minh Tanárképző Főiskola). Férfi egyéni: ké­zigránát távdobás: 1. Gulá­csi Péter (Juhász Gyula Ta­nárképző Főisko'.a), 2. Herc­ku János (Bessenyei György Tanárképző Főiskola). 3. Bártfai István (Ho Si Minh Tanárképző Főiskola). Kis­puska lövészet: 1. Faragó Kálmán (Juhász Gyula Ta­nárképző), 2. Mórócz József (pécsi tanárképző), 3. Nagy Miklós (Eessenyei György Tanárképző Főiskola). Csa­patverseny: Légpuskás pár­bajlövészet: 1. .Győri Taní­tóképző Főiskola. 2. Corneni­us Tanárképző Főiskola, 3. Budapesti T'Dítóképző Főis­kola. Kispuska lövészet" (fér­fi): 1. Pollack Mihály Mű­szaki Főiskola, 2. Pécsi Ta­nárképző Főiskola, 3. Győrt Tanítóképző. Akadályváltó (férfi): 1. Bessenyei György Tanárképző Főiskola, 2. Győ­ri Tanítóképző Főiskola, 3. Szombathelyi Tanárképző Főiskola. Kispuskalövészet: (női): 1. Pollack Mihály Mű. szaki Főiskola, 2. Pécsi Ta­nárképző Főiskola, 3. Szom­bathelyi Tanárképző Főisko­la. Akadályváltó (női): 1. Győri Tanítóképző Főiskola, 2. Jászberényi Tanítóképző Főiskola, 3. Bessenyei György Tanárképző Főiskola. Az intézmények közötti pontversenyek alapján 1. Győri Tanítóképző Főiskola, 2. Pécsi Tanárképző Főisko­la, 3. Bessenyei György Ta­nárképző Főiskola, 4. Pollack Mihály Műszaki Főiskola. 5. Szombathelyi Tanárképző Fő. iskola, 6. Juhász Gyula Ta­nárképző Főiskola. Sportműsor További eredmények Asztalitenisz NB I. Férfiak. DÉLÉP SC —BVSC, DÉLÉP SC Szőregi úti sportcsarnoka, 9.30. Birkózás Területi felnőtt kötöttfogá­sú egyéni bajnokság, Bebrits Lajos Vasútforgalmi Szakkö­zépiskola, 10. Labdarúgás NB III. Keleti csoport. Szegedi VSE—Kisvárdai SE, SZVSE-pálya, 15.30. Nyári. Megyei I. osztály. Sándor­falva—Szentesi Kinizsi, Sán­dorfalva, 15.30, Somogyi. Szentesi Vízmű—Kinizsi Hú­sos, Szentes, 15.30, Barna. Csongrádi ÉSSE—Apátfalva, Csongrád, 15.30, Szolnok me­gyei jv. H. Porcelán—KSZV SE, Hódmezővásárhelv, 15.30, Nagy L. Makói SVSE—Kis­telek, Makó. 15.30. Békés me­gyei jv. HÓDIKÖT—Mind­szent, • Hódmezővásárhely, 13.45, Tóth F. Kiskundorozs­ma—Csanádpalotá, Kiskundo­rozsma, 15.JJ0, Madarász. Megyei II. osztály. Alsóvá­ros—Ferencszállás, Szabad­ság tér, 15.30, Németh. Kis­zombor—Derekegyház, Kis. zombor, 15.30. Molnár. Szeg­vár—Tápé, Szegvár, 15.30, Seres. Mórahalom—Fábiánse­bestyén, Mórahalom, 15.30, Dobó. Pitvaros—Székkutas, Pitvaros, 15.30, Pördi. Algyő —Nagymágocs, Algyő, 15.30, Papp F. Országos ifjúsági bajnok­ság. Szegedi Dózsa—Komlói Bányász, Dózsa-pálya, 11, Bu­bori. SZEOL AK—Kaposvár, SZEOL-pálya, 14. Vízilabda Országos ifjúsági bajnok­ság. SZEOL AK—Hódmező­vásárhely, újszegedi verseny­uszoda, 12. Országos serdülő bajnokság. SZEOL AK—Szentesi Vízmű, újszegedi versenyuszoda, 11. Ü. Dózsa—Bp. Honvéd 3-2 (1-8). V.: Palo:al.Góllöv«k: Fctkete, Fa­zekas, Tóth A., Illetve Kozma és Pintér. Azért nyert az Ü. Dózsa, mert csatárai lényegesen jobban feltalálták magukat a kapu előtt, a Honvéd többet játszott fölény­ben, de veszélyes helyzetet nem tudott teremteni. Ferencváros—Vasas l-l (1-0). V.: Lauber. Góllövőik: Ebedll dl­esből), illetve Váradl (ll-esböl). A Ferencváros a kiválóéin védő Zslborásnak köszönheti, hogy nem szenvedett vereséget. Bába ETO-MTK-VM 4-8 (2-0). Győr, 4500 néző, v.: Tompa. Gól­lövők: Szabó F„ Hanlch, Szabó O., Mllc (11-esből). Helyenként korszerűen Játszó Rába főleg Szabó Ottó kirobbanó formája révén megérdemelt győzelmet aratott. Diósgyőr—Békéscsaba 2-1 (l-l). Diósgyőr. 5CC0 néző, v.: Nagy B. GóUövők: Tatár. Fükő. lUetve pts7.tor. A l5:2-es szögletarány hűen fejezi kl a DVTK nagy fö­lényét. Dunaújvárosi Kohász—MA V­Elóre 3-1 (2-0). Székesfehérvár. 3000 néző, v.: Urbán. Góllövők: Sulia, Juciik, Bartók, 111. Tóth. A látottak alapján a vendégek győzelme teljesen megérdemelt. Csepel-Pécsi MSC 1-8 (1-0). Pécs. 5000 néző, v.: Pádár. Gól­lövő: Bartha. Az eredmény meg­lepetésnek tűnik, de a vendég­csapat második félidei kulturál­tabb játékával megérdemelten vitte haza a két bajnoki pontot. ZTE—Haladás VSE 3-2 (2-0). Za­laegerszeg, SOCO néző, v.: Kőrös. Góllövőik: Mihalecz (11-esből), Jó­zsi, Soós, illetve Kerekl (11-es­ből), Hauzer. A szünet után fel­javult Haladás alaposan megne­hezítette a zalaegerszegiek dol­gát. Tatabánya—Kaposvár 3-0 (1-8). Tatabánya, 5000 néző, v.: Kúti. GóUövők: Arany, Halász, Csapó (11-esből). A sokat mozgó és he­lyüket állandóan változtató tata­bányaiak biztosan győzték le a vendégeket. Uj keret A bajnokság állása 1. D. Dózsa 2. Bp. Honvéd 3. MTK-VM 4. Videoton 5. Vasas 6. Diósgyőr 7. Tatabánya 8. FTC 9. Dunaújváros 10. Békéscsaba 11. Pécs 12. Csepel 13. Rába ETO 14. Haladás 15. ZTE 16. MAV-EIőre 17. Kaposvár 18. SZEOL AK 32 18 12 32 20 6 32 17 10 32 16 10 32 15 12 32 11 13 32 12 10 32 11 11 32 11 11 32 11 7 32 10 8 32 10 8 32 6 13 32 8 9 32 7 11 32 8 5 32 7 8 32 8 8 2 90-43 48 6 62-20 46 5 50-28 44 6 72-14 42 5 56-36 42 8 42-33 35 10 47-42 34 10 51-47 33 10 54-51 33 14 39-54 29 14 41-44 28 14 44-55 28 13 37-46 25 15 38-54 25 14 34-62 25 19 41-76 21 19 30-60 20 28 35-88 II A magyar ?1 éven aluli labdarúgó-válogatott keret szerdán vereséget szenve­dett Békéscsabán a jugoszlá­voktól és ezzel elbúcsúzott az EB-től. Annak a csapat­nak ez a vereség volt tény­legesen búcsúmérkőzése, ugyanis szombaton új ke­retet jelöltek ki a szakve­vezetők, ugyanebben "a kor­csoportban — azokat, akik a jövő héten Csehszlovákiá­ban vendégszerepelnek ha­sonló korú ellenféllel szem­ben. A következő 15 játékos szerdán 15.30-kor a Bp. Épí­tőkkel játszik előkészületi mérkőzést a Népligetben: Zsiborás (FTC), Bodnár (Ü. Dózsa), Szántó (Diósgyőr), Lakatos (Tatabánya), Toma (Pécs), Zsömbörgi (Békéscsa­ba), Tét eb (ZTE), Hanich (Rába ETO), Gyimesi (Bp. Honvéd), Tarr (Haladás), Sulia (Dunaújváros). Litvik (MAV Előre), B. Nagy (Ta­tabánya), Vincze (Csepel), Schmidt (Tatabánya). Ezek a játékosok a Cseh­szlovákia elleni találkozót követően májusban Toulor­ban szerepelnek nemzetközi tornán. A B vá'ogatott keret is szerdán előkészületi talál­kozót játszik, mégpedig a Ganz-M A VAG-gal. Rab sé­rült, így a keret: Kovács L., Brünyi. Nagy III., Kerekes, Komjáti. Tóth A.. Kántor, Csapó, Tatár, Nagy A., Borsó, Ozsváth, Fekete, Fülöp. Budavári