Délmagyarország, 1978. április (68. évfolyam, 77-101. szám)

1978-04-18 / 90. szám

8 Kedd, 1978. április 18. Áz NB lll-ban A hajrá döntött Labdarúgó NB II A wasirna<pi fordulóban Jót sze­repeitele a v«Pd ég csa pa . oie. A DVSC. a Vác én a Kazincbarcika Idegen kOrnyractbnn aratott meg­lepő akkert. Eredményeit: MAV­DAC-Vas. fi Izzó 0-0, Salgótarjánt TC—Vári>aicVai Bányász 4-1 (2-1), Kazincbarcikai Vegyész-Volán SC 1-0 (0-0). Békéscsabai TASK -Kossuth KFSE 2-0 (2-0), Váci HlraclAs-Nagyka.nl zítfi 2-0 (1-0), Dorog—BKV Elóre 2-0 (0-0), Deb­receni VSC—Budaíoflc 2-1 (1-0), Komlói Banyász-3zotino!cl MTE 1-0 (0 0). BVSC-Egcr SE 3-0 (0-0), Fúzíő—Szekszáírd 2-0 (0-0). A bajnokság állásat 1. STC 2. V. Izzó 3. K.-barclka 4. DVSC A Eger s. Dorog 7. Budafok A Volán 9. Vác 10. SZMTE 11. BTASK 12. BVSC 13. Komló 14. Fűztő 13. Kanizsa 14. KKFSE 17. BKV Elóre 18. Szekszárd 19. MAV-DAC Várpalota 29 17 29 10 29 18 29 17 29 14 29 13 7 5 53­7 8 43­7 8 51 4 8 38­8 7 85 7 9 30­29 12 7 10 46­29 10 11 8 38­29 12 7 10 33­29 11 8 10 37­29 18 9 10 30­29 8 12 9 37­29 10 7 1 2 30­29 10 7 12 42 29 9 7 13 33­29 3 14 10 38­29 6 8 15 27­29 8 7 16 29­29 8 3 18 30­29 i 5 19 32­24 41 19 39 >28 39 >31 38 -32 36 >23 33 -34 31 >35 31 >30 31 >23 30 32 29 >36 28 33 27 53 27 >39 23 <9 24 43 20 56 19 35 17 62 13 SZ. DÓZSA— HAJDÜSZOBOSZLÓ 2-0 (0-9) Szeged, Hunyadi tér, 2000 néző. Vezette: Győri (nagy­vonalúan, jól). Sz. Dózsa: Tóth — Ződi, Bíró, Kakuszi, Nagy I. — Pó­csik, Mohácsi, Csomor — Ve­res (Magyar), Pipicz, Ka­nász. Hajdúszoboszló: Szöllősi — Csat hó, Király, Acs, Kántor — Kuki, Siket, Nagy S. — Kálmán, Bodonyi, Mezei. Lendületes Dózsa-támadá­sokkal kezdődött a mérkőzés. Nagy L beadását Kanász fe­jelte kapu mellé, majd Mo­hácsi laposan belőtt labdá­ját mentette vetődve Szöllősi Pipicz elől. A 9. percben is­mét Nagy I. viharzott el a bal oldalon, beadása Szöllő­siről kipattant, a labdát Ka­nász elhamarkodottan, kapás­ból, messze a kapu mellé rúgta. A vendégek a 17. percben vezették első táma­dásukat, amelynek végén Bo­donyi kapu mellé lőtte a lab­dát. A 22. percben hazai szög­letrúgás után Szöllősi rövi­den öklözött, Pipicz fejelhe­tett, a labda a védőkről Ve­res elé került, akinek lövé­sét hárította a kapus. A 38. percben Ződi beadása után Pócsik fejéről jutott a kapu mellé a labda, majd szöglet­rúgás után Magyar a kapu torkából fejelt a léc fölé. Szünet után a 48. percben a Dózsa kapuja előtt adódott az első veszélyes helyzet: szögletrúgás után kavarodás támadt a kapu előterében, végül a védőknek sikerült felszabadítaniuk. Gyors el­lentámadás alakult ki, Kaku­szi került lövőhelyzetbe, lab­dája a jobb felső sarok mel­lett hagyta el a játékteret. Ezután gyors egymásutánban kétszer is Szöllősinek kellett játékba avatkoznia. A 60. percben Pócsik ívelt a kapu elé, Magyar emelkedett ki a védők közül, fejéről a jobb felső sarok mellé jutott a labda. Kakuszi labdáját véd­te Szöllősi, majd az előretörő Bíró hatalmas lövése csúszott el a bal alsó sarok mellett. A 70. percben kényszerítő átadás után Pócsik kapta a labdát, ő elgurította a kifutó kapus mellett, de a labda el­kerülte a bal alsó sarkot. A 80. percben Pócsik ívelte kö­zépre a labdát, Magyar fej­jel továbbcsúsztatta Kanász felé, a szélső kapáslövése a jobb oldali kapufán csattant! Egy perc múlva a felezővo­naltól Bíró remekül indította Magyart, aki a vendégek 16­osánál fejjel megtolta a lab­dát, azt Csathó elvétette, Ka­nász rácsapott, s higgadtan, 12 méterről a bal alsó sarok­ba helyezett, 1-0. A 88. perc­ben a jobb oldalon elfutó Pó­csik adott középre, a kapu előterében Pipicz ugrott fel fejelni, de mielőtt elérte vol­na a labdát, Csathó kilökte alóla. Az eset közelében álló Győri játékvezető határozot­tan mutatott a 11-es pontra. A büntetőt Csomor élesen a bal alsó sarokba lőtte, 2-0. Annak ellenére, hogy csak a hajrá hozta meg a döntést, Hegyei I. osztály Az élen változatfan a sorrend A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság 22. fordu­lójában a táblázat 1—4. he­lyezett csapatai mindkét pontot „begyűjtötték", úgy hogy az élen változatlan a sorrend. Emelkedő nézőszám, sok gól, az esélyesek sike­re... Tömören így lehet jellemezni a vasárnapi for­dulót. Eredmények: DÉLÉP SC—Szentesi Ki. nizsi 3-0 (3-0). Szentes, 700 néző. DÉLÉP SC: Terhes II. — Zádori, Terhes I., Krecs­kai, Bogár — Kovács G., Füredi, Wenner — Miklós, Rácz, Driszner. Az első fél­időben kitűnően játszottak a kék-fehérek. A 12. percben Rácz nyitotta meg a gólok sorát. 31. percben Miklós beadását Kovács G. kapás­ból továbbította a szentesi kapuba. 2-0. A 41. percben Rácz állította be a végered­ményt 3-0. A győztes csapat legjobbja Krecjkai volt, raj­ta kívül Zádori, Terhes I., Wenner és Rácz nyújtott át­lagon felüli teljesítményt Szentesi Vízmű—Szegedi Spartacus 2-1 (0-0). Üjsze­gedi pálya, 500 néző. Spar­tacus: Kádár — Szűcs, Ha­vas*, Sándor (Matus), Kun — Daru, Szász, Mészáros Z. — Mészáros L., Kazi, Nagy Z. Kiegyenlített első félidő után a 46. percben vezetést szereztek a vendégek. A gólt leshelyzet előzte meg, a já­tékvezető azonban továbbot intett. A 60. percben a part­jelző leshelyzetet jelzett. Havasi megfogta a labdát, hogy elvégezze a szabadrú­gást, mire a játékvezető ezt a mozzanatot torolta meg. A szabadrúgásból a Vízmű növelte előnyét. 2-0. Tíz perccel később Szűcs szé­pített az eredményen. 2-1. A 75. percben Kun a kiállí­tás sorsára jutott. Tíz em­berrel is a piros-fehérek tá­madtak többet, de a csatárok ezúttal is kihagyták a hely­zeteket Havasi, Daru és Mészáros L. játékát illeti dicséret H. Porcelán—Kinizsi Hú­sos 3-1 (l-l). Hódmezővásár. hely, 200 néző. Vezette: Bör­esök. Kinizsi Húsos: Szóráth — Ötvös (Groszl), Bodai, Oltványi, Schvarc — Varga, Sándor (Ikládi), Szilágyi II. — Sebők, Terhes, Vasiig. A 30. percben Terhes révén a Kinizsi szerzett vezetést. Szünet után a lelkesen küz­dő hazaiak nagy iramot dik­táltak és a 45—75. perc kö­zött a maguk javára fordí­tották az eredményt. A mó­ravárosi együttesből Bodai, Varga és Szilágyi II. nyúj­tott állagon felüli teljesít­ményt Sár. d orf al va—Csanádpalota 3-0 (2-0). Csanádpalota, 200 néző. Vezette: Abranov (jól). Sándorfalva: Vass — Lele, Kiss Z., Szabó, Farkas — Tóth I., Tóth A. (Mihály) — Fülöp, Budai, Magyar, Buka. A tavasszal nagyszerűen szereplő sándorfalviak ide­genbeli győzelme nem meg­lepetés. Ezúttal is kitűnően játszott a tavaszi idény si­kercsapata, és már a 18. percben — Fülöp és Buka góljaival — 2-0 volt az eredmény. Szünet után a 68. percben Budai fejesgóllal növelte az előnyt 3-0. A vendégek két alkalommal a kapufát is eltalálták. Az idei legjobb játékát nyújtó gár­dából is kiemelkedett Lele, Kiss Z., Farkas és Budai tel­jesítménye. Makói SVSE—KSZV SE 3-1 (1-0). Makó, 600 néző. Vezette: Kérdő. KSZV SE: Joó (Tóth Gy.) — Stumpf, Hegyes dr., Peták — Tóth P., Molnár, Kürti — Tóth Gy. (Móra), Böröcz, Csáki (Ungi), Gábor. Az első fél­időben Gyömbér szabadrú­gása talált utat Joó kapujá­ba. 1-0. Fordulás után a 65. percben Szilágyi tovább nö­velte az előnyt. 2-0. Ne­gyedórával később Böröcz 2-1-re módosította az ered­ményt. Kevéssel a befejezés előtt Szilágyi egyéni játék után állította be a végered­ményt. 3-1. Az újszeged! együttes legjobbjai: S.umpf, Molnár és Gábor. Apátfalva—Dorozsma 3-3 (2-3). Apátfalva, 400 néző. Vezette: Bodor. Érdekes, vál­tozatos összecsapás — igaz­ságos pontosztozkodás. Gól­lövő: Vári (2), Vangó, il­letve Nagy 3). Csongrádi ÉSSE—Mind­szent 3-2 (0-0). Mindszent, 300 néző. Vezette: Botka dr. (jól). A nagy iramú össze­?sapáson a szerencsésebb csapat nyert. Góllövő: Bánfi, rajkó, Maszlag (11-esből), illetve Bakó M., Mihály (11­esből). HÖDIKÖT—Kistelek 3-2 (1-0). Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Bubori. Thékes István végig iramos, Jó mérkőzést vívott a két csapat. A talál­kozót szinte végigtámadó Dó­zsa, ha a vártnál nehezebben szerezte is meg a két pontot, játékával mindenképpen rá­szolgált a győzelemre. Jó: Kakuszi, Nagy I., Pócsik, Pi­picz, illetve Szöllősi, Király, Mezei. Gy. E. DMTE—SZVSE 6-0 (3-0) Debrecen, 1000 néző. Ve­zette: Varga. DMTE: Magyar G. — Sza­bolcsi, Csíki, Pistár, Buglyó — Kiss dr. Magyar A. (Mak­szim), Badi — Szabó Ho­monnai, Vékony. SZVSE: Gilicze — Hajdú, Czibcre, Tihanyi B. (Rácz), Kovács M. — Huszita, Sán­dor, Gerecz — Molnár, Ham­za (Gábor), Kovács Z. Már a második percben megszerezte a vezetést a ha­zai csapat. Szabó futott el a jobb oldalon, a tétovázó Ti­hanyi B. és Kovács M. között középre adott, Homonnai pe­dig könnyedén helyezett a hálóba, 1-0. A 20. percben debreceni szögletrúgás után o felfutó Csíki az elalvó védők között egy méterről fejelte a labdát a hálóba, 2-0. Nagy mezőny fölényben játszottak a hazaiak, a szegediek alig­alig jutottak át a felezővo­nalon. A 44. percben Szabó jobb oldali beadása után Bug­lyó lőtt védhetetlenül a há­lóba. 3-0. Szünet után az 55. percben Kovács Z. célozta meg a bal felső sarkot, lövését azonban Magyar G. hárítani tudta. A 60. percben ismét szögletet rúghattak a hazaiak. A be­ívelt labda a felfutó Csíkit találta fejbe, s róla a hálóba vágódott, 4-0. A 75. percben a szegedi kaputól 20 méterre közvetett szabadrúgáshoz ju­tottak a debreceniek. A le­gurított labdát Vékony lőtte kapura, s az a szétugró sor­fal között a hálóba került, 5-0. A 86. percben ismét Sza­bó futhatott el a jobb olda­lon, Kovács M. mellett a ka­pu elé gurított, s a labda a menteni akaró Hajdú I-ibáról jutott á hálóba, 6-0. öngól! A minden csapatrészében jobb DMTE leiskolázta az erőtlenül, szétesően játszó SZVSE-t. A hazaiak győzel­me nagyobb különbségű is lehetett volna! Jó: Badi, Sza­bó, Csíki, Kiss dr., Buglyó. A szegedi csapatból senkit sem lehet kiemelni. A keleti csoport további eredményei: Borsodi Bányász —HMSE 1-0 (0-0), Szolnoki MÁV—Sátoraljaújhely l-l (l-l), Nyíregyháza—Salgótar­jáni Síküveggyár l-l (0-1), MVSC—Özd 1-0 (1-0), Kis­várda—Lehel SC l-l (l-l). Leninváros—Szabó L. SE 3-0 (0-0), Recsk—Papp J. SE 3-3 (0-1), Szarvas—Gyula 5-1 (2:1). Birkózás Szegedi sikerek a területi bajnokságon Vasárnap délelőtt a Beb­rits Lajos Vasútforgalmi Szakközépiskola tornatermé­ben rendezték meg a délte­rületi szabadfogású felnőtt egyéni bajnokságot. Az egyes súlycsoportok 1—3. helye­zettjei június 3-án és 4-én Szombathelyen, a vidékbaj­nokságon lépnek szőnyegre. Eredmények. 48 kg: 1. Dóczi István (SZVSE). 52 kg: 1. Bodnár György (Szentesi VSC). 57 kg: 1. Stréling And­rás (Szentesi VSC), 2. Krámli László (SZVSE), 3. Antal Ká­roly (SzentesiVSC). 62 kg: 1. Mandl Gábor (SZEOL AK), 2. Sasvári Ferenc (Bajai SK), 3. Nemcsók Mátyás (Szarvas). 68 kg: 1. Jeszenszki László (Orosházi Spartacus), 2. De­me János (Orosházi Sparta­cus), 3. Kovács Ferenc (Ba­jai SK). 74 kg: 1. Spiák Sán­dor (SZVSE), 2. Kabai Má­tyás (SZVSE), 3. Oláh József (Kalocsa). 82 kg: 1. Seres Já­nos (Kiskunfélegyházi Va­sas), 2. Losonczi Márton (Kunszentmiklós), 3. Kőtele­ki Zoltán (Szentesi VSC). 90 kg: 1. Rója István (SZEOL AK), 2. Deli József (Bajai SK), 3. Rószik György (Szarvas). 100 kg: 1. Csikós Ferenc (SZVSE). +100 kg: L Vajda János (SZVSE). * Vasárnap Cegléden rendez­ték meg az úttörő szabadfo. gású B kategóriás versenyt. Az eseményen a SZEOL SI ifjú birkózói is szőnyegre léptek, és értékes helyezése­ket szereztek. Eradmények. 68 kg: 1. Pataki Lajos (SZE­OL SI). +68 kg:... 3. De­monkos Sándor (SZEOL SI). Budapesten vasárnap ren­dezték meg az országos sza­badfogású seregszemlever­senyt. A küzdelemsorozaton az 1964-es születésű birkózók léptek szőnyegre. Borbély Fe­renc (SZEOL SI) a 35 kg­osok kategóriájában a máso­dik helyet szerezte meg. Kosárlabda SZVSE-Nyíregyházi TK 69-60 (37-38) NB II-es női mérkőzés. Nyíregyháza, 200 néző. Ve­zette: Frizzi dr., Gidófalvy. SZVSE: Selmeczi (17), Or­dögh (4), Dórán (19), Habók (13), Bába (-). Csere: Tóth K. (6), Szügyi (4), Gárgyán (5), Lengyel (2), Magyari(-). Az első tíz percben szo­ros, fej-fej melletti küzde­lem alakult ki. A 16. perc­ben viszont már nyolc pont­tal vezettek a hazaiak. Ek­kor egészpályás letámadás­ra tért át az SZVSE, s így egy pontra csökkentette hát­rányát Fordulás után asze­Kézilabda gedi lányok vették át a játék irányítását Fegyelmezetten játszottak, egy-két megin gásuktól eltekintve jól hasz nálták ki helyzeteiket, és végül tudatosabb játékukkal megérdemelten szerezték meg a győzelmet A csapat valamennyi tagja lelkes, he­lyenként kitűnő játékot nyújtott Az SZVSE együttese ápri­lis 23-án, vasárnap délelőtt 12 órakor a Rókusi Torna­csarnokban a DASE csapa­tát látja vendégül. Debreceni Dózsa—Volán SC 25-20 (13-6) NB l-es férfimérkőzés. — Debrecen, 1200 néző. Vezet­te: Lengyel, Mayer. Debreceni Dózsa: Szabó — JUHASZ 2, VARGA 17, SÜ­VÖLTÚS dr. 1, Kormos, Mol­nár 3, Benyáts 1. Csere: Hoffmann, Garzó 1, Kordás. Volán SC: Bartalos Z. — Lesti 3, Hubai 2, BARABÁS 5, Oláh B., Várhegyi 2, Do­bó 7. Csere: Oláh Z., GI­R1CZ 1, Ardai. A nagy lendülettel kezdő hazaiak már a mérkőzés elején 3—4 gólos előnyhöz jutottak. Különösen Varga volt elemében, őt képtelenek voltak tartani a szegedi já­tékosok. A félidő befejezése előtt már 7 gólra nőtt a ha­zaiak előnye. Fordulás után változatlanul a debreceniek irányították a játékot, az igen tartalékos szegediek (Buday, Lele, Barát, Lukács sérült), csupán szépíteniük sikerült A bajnokság állása: 1. Tatab. B. 3 3 -- 81-66 6 2. Bp. Honvéd 3 2 - 1 87-69 4 3. FTC 3 2 - 1 73-72 4 4. S-egedt Volán 3 2 - 1 67-67 4 5. Debreceni D. 3 2 - 1 79-72 4 6. Vasas 3 1 - 2 67-63 2 7. Elektromos 3 1-2 63-59 2 8. Bo. Spartacus 3 1 - 2 59-60 2 9. H. Szondi SE 3 1 - 2 58-63 2 10. Rába ETO 3 1 - 2 70-77 2 11. Pécsi MSC 3 1 - 2 64-73 2 12. Szllasmcnti SK 3 1 - 2 59-69 2 Sakk A bajnokság 1. Szentesi V. 2. DÉLÉP 3. Csongrád 4. Makó 5. Sz. Spartacus 6. II. Porcelán 7. Sándorfalva 8. Dorozsma 9. Kistelek 10. Szentesi K. 11. Mindszent 12. Apátfalva 13. nODIKÖT 14. Kinizsi-Húsos 15. KSZV SE 16. Csanád palota 22 állása: 17 3 2 66-20 37 - 45-13 35 3 54-27 33 6 49-27 28 7 39-34 25 8 39-38 24 9 33-36 23 9 57-46 22 4 10 <2-44 20 3 11 31-34 19 3 12 31-38 11 5 11 37-51 17 4 12 24-44 16 2 14 18-39 14 3 14 26-60 13 515 15-49 5 A bajnokság állása: 1. Szarvas 2. özd 3. Szegedi D. 4. MVSC 5. Papp SE 6. DMTE 7. Nyíregyháza 8. Leninváros 9. HMSE 10. Szabó SE 11. Gyula 12. Lehel SC 13. Borsodi B. 14. Szo. MAV 15. Becsk 16. Kisvárda 17. H.-szoboszló 18. S.-úJhely 19. SZVSE 20. Salg. Sík. 29 19 4 29 15 9 29 15 9 29 16 5 29 11 13 29 14 7 29 10 14 29 13 6 29 11 10 29 12 6 29 11 8 29 10 8 29 10 6 29 7 11 29 8 8 29 6 10 29 4 11 5 9 3 10 4 i 29 29 29 6 71-32 42 5 56-23 39 5 53-34 39 8 65-34 37 5 52-31 35 8 50-33 35 5 29-19 34 10 51-38 32 8 43-37 32 11 42-35 30 10 39-43 30 11 37-48 28 13 43-59 25 11 48-59 25 13 34-48 24 13 34-51 22 14 23-47 19 15 30-60 19 16 20-54 16 17 23-63 16 Női nagymesterele Budapesten r Igy kellett volna tippelni! I. BVSC—Eger 3:0 I 2. Budafok-Debrecen 1:2 2 3. MAV-DAC—Vasas L 0:0 X 4. Volán—Kaztncbarc. 0:1 2 5. Komló—SZMTE lá) 1 6. Véménd—Pécsi VSK 1:1 X 7. Kiss J. SE-Bakony 1:0 1 8. Sellye—Bauxitbányász 1:1 X 9. Keszthely-Répcelak 2:1 1 10. Miskolci VSC—Özd 1:0 1 11. Roma—Verona Törölve 12. Pescara—Inter 2:1 1 13. BolugDa-Juventus ía X 11. Becsk-Papp J. SE 3:3 * + 1 15. Borsodi B.—HMSE 1.-0 1 A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közli: a totó 15. Játék­hetére beérkezett 3 905 0.1 darab szelvény. A nyeremények: 13 + 1 találatos 3 db, 404 342 forint. 13 találatos 4 db 216 899 forint, 12 találatos 129 db. 7846 forint, 11 találatos 1917 db, 528 forint, 10 találatos :5 606 db, 97 forint. A 10 és 11 találatos nyeremé­nyek április 22-tól, a 12. 13 és 13+1 találatos nyereményeket áp­rilis 27-tól fizetik ki. (MTI) Az utóbbi idők egyik leg­rangosabb női nemzetközi sakkversenye kezdődött el Budapesten. A hagyományos versenyt a neves edző. sakk­szakíró Alföldy László em­lékére rendezi az Utasellátó SC. A Magyar Sakk Szövet­ség jól választott, amikor Alföldyről, nevezte el a tor­nát, hiszen 6 igen nagymér­tékben fejlesztette a magyar női sakkozást, a nagyszerű eredmények Is nagyrészben neki köszönhetőek. A budapesti verseny egyik sztárja, a 17 éves szovjet Csiburdanidze nagymester, aki a közelgő világbajnoki döntő résztvevője. A szov­jet sakkozónő egy rendkívüli sikersorozat után érkezett Budapestre, a jelenlegi ver­senyt az augusztus 10-án kezdődő világbajnoki döntő­re való felkészülésnek szán­ja. Rajta kívül Ivánka Má­ria, a hétszeres bajnok, az első magyar női nagymester, a jelenlegi magyar bajnt^ Veröci Zsuzsa, Makai Zsu­zsa, Krizsán Gyuláné, P& rubszky Mária nemzetközi mesterek, valamint Kas Ri­ta és Tompáné mesterek in­dulnak a nagyszabású ver­senyen .A külföldiek közül az illető országok bajnokai vesznek részt a tornán, így a csehszlovák Evetova, az NDK-beli Worch, a román Muresan és a jugoszláv Mo­csek. (A magyarok eredmé­nyét és szereplését figye­lemmel kíséri a sakkszövet­ség, az elért teljesítmények alapján kerülhetnek a ver­senyzők az i<j,ei olimpiai csa­patba.) Három forduló után a kö­vetkezőképpen alakult az él­csapat: Evetova, Verőcí, Worch 2—2 pont (1 függő­játszma), Csiburdanidzo, Muresan 2—2, Ivánka Ifi pont. Liebmann Béla *