Délmagyarország, 1978. március (68. évfolyam, 51-76. szám)

1978-03-14 / 62. szám

6 i Kedd, 1978. március 14. Magyar sikerek Jól szerepelt a szegedi @> SPORT Igy kellett volna tippelni! 1. Budatok-Dorog 2d» 1 2. Eger—Volán 1:0 1 3. Szekszárd—Olajbányász 0:0 x 4. V. Izzó—Salgótarján 1:1 x 5. KKFSL-BHV Elóre 3:1 1 6. Vác-SZMTE 1:0 1 7. Perbál—Pénzügyőr 1:1 X S. Kecsk. TE-Épitfik SC 0:1 l 9. DunaUJv. Ép.-Balassagy. 0:1 2 10. Atalanta—Juventua 0:2 2 11. VlorontIna—Roma 2:0 1 12. Lazlo—Lanerossl 1:3 2 13. Mllan-Intcrnazionale 0:0 x + 1 14. ESMTK—Bp. Spartacus 1:0 1 13 plusz 1 találat 10 db, nyere­ménye 193 951 íorlnt. 13 találat 15 db, nyereménye 70 004 forint. 13 találat 702 db, nyereménye 1062 íorlnt. 11 találat 8197 db, nyere­ménye 142 forint. 10 találat 60 995 db, nyereménye 34 forint. TAVOLUGRÓINK EREDMÉNYEI Vasárnap délelőtt a milá­nói fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság távolugró számát Szalma László, a TFSE húszéves sportolója nyerte. Távol. Európa-baj­nok: Szalma László 783, 2. Des Ruelles (Belgium) 775,3. Cepelev (Szovjetunió) 773. A női távolugrásban ls szép ma­gyar siker született. Ered­mény. Európa-bajnok: Nygry­nova (Csehszlovákia) 662, 2. Erdélyinél Szabó Ildikó (Ma­gyarország) 649, 3. Reeve (Nagy-Britannia) 648. REGÖCZYÉK BRONZÉRMESEK Ottawában, a műkorcso­lyázó* és jégtánc-világbaj­nokság utolsó három érmé­ért vasárnap hajnalban küz­döttek a jégtáncosok. A jég­tánc 1978. évi világbajnoka: Linyicsuk, Karponoszov (Szovjetunió), 2. Mojszejeva, Minyenkov (Szovjetunió), 3. Regőczy, Sallai (Magyaror­szág), TORNAGYÖZELEM A neubrandenburgi nem­zetközi női kézilabdatornát veretlenül nyerte a magyar válogatott, mi több, pontot sem vesztettek Ster'oinszkyák. Nemcsak az aranyérem jutott a magyaroknak, hanem ma­gyar lány, Sterbinszky Amá­lia nyerte el a gólkirályi cí­met is, 30 góllal. Az utolsó összecsapás eredménye: Ma­gyarország—NDK B 19-12 (Í3-4). A torna végeredmé­nye: 1. Magyarország 10, 2. NDK A 8, 3. Szovjetunió 4, 4. NDK B 4, 5. Jugoszlávia 2, 6. Románia 2 ponttal. ASZTALITENISZ EB Kisházi—Knight 2-0 (10, 8), Magos—Hammersley 2-0 (18. 19), Magos, Szabó— Hammersley, Howard 2-0 Kedden, ma 20 órától a következő párosításban mér­kőznek az elődöntőben. Elő­döntő: Magyarország—Szov­jetunió, Románia—Csehszlo­vákia. A férfiak is bejutot­tak az elődöntőbe. Ellenfél: a Szovjetunió. Tömörkény gimnázium Makón rendezték öt megye középfokú iskoláinak területi tornászbafnokságát Az NB lll-ban Bravúros Dózsa-győzehm SZ. DÓZSA—MVSC 1-0 (0-0) Miskolc, 2500 néző. Vezet­te: Huták.. Sz. Dózsa: Tóth — Ződi, Bíró, Magyar, Nagy — Pé­csik, Kakuszi, Piptcz, Csö­mör — Veres, Kanász. MVSC: Serfőző — Szabó (Calló), Gyöngyösi, István, Leiszt — Locher, Lipták, (Fodor), Egri — Czerva, Var­ga, Török. A salakos pályán leját­szott mérkőzésen a széltől támogatott hazaiak az első tíz perc kiegyensúlyozott já­téka után fergeteges táma­dásokat vezettek. Ebben az időszakban fölényük egyér­telmű volt Beszorult a Dó­zsa, nagy munka hárult vé­dőire. A 15. percben bal ol­dali hazai támadás végén Török beadása után Egri tíz méterről a felső lécet találta el. Pár perc múlva egy kö­zépre ívelt labdát Varga rúghatta kapu felé, a labda a védőkön irányt változta­tott, Tóth kapus közben el­mozdult de visszavetődve óriási bravúrral hárítani tu­dott. Ezután Pipicz került helyzetbe, de a kapu előte­rében addig cselegzetett, míg a védők szerelni tudták. Szünet után a Dózsa lé­pett fel támadólag. A 48. percben Kanász húsz méter­ről lövésre vállalkozott, lab­dája a kapufa csúcsáról vá­gódott vissza, Pipicz érte el leghamarabb, egy csel után a kapus mellett a hálóba he­lyezett, 1-0. A gól után a Dózsa pontos adogatásokkal fékezte a hazaiak meg-meg­újuló rohamait. A 65. perc­ben Kanász lőtt érvénytelen gólt — az átadás előtt már leshelyzetben volt. A 72. percben Nagy futott el a bal oldalon, beadása után Kanász kapásból a bal sa­rokba rúgta a labdát, de a játékvezető lesállás miatt ér­vénytelenítette a gólt. A hátralevő időben változatos volt a játék, az enyhe mis­kolci fölényt a dózsások egy­egy rajtaütésszerű támadás­sal ellensúlyozták. A 82. percben Török beadása után Ződi önfeláldozó becsúszás­sal mentett Czerva elől a kapu előterében. A miskolciak ugyan többet támadtak, de a határtalan lelkesedéssel és fegyelmezet­ten játszó Dózsa mégis rá­szolgált a két pontra. A sze­gedi csapatból Tóth, a me­zőny legjobbja volt, rajta kí­vül Bíró, Pócsik és Kanász teljesítménye emelhető ki, de a többi szegedi játékos is kiemelkedőt nyújtott. A miskolciak közül Szabó és Leiszt játéka dicsérhető. SZVSE—LEHEL SC l-l (1-0) Szeged, Vasutas-stadion, 300 néző. Vezette: Győri SZVSE: Simái — Hamza, Czibere, Nacsa, Kovács M. — Pelsőczi, Szabó — Molnár, Sándor (Róth), dr. Vass (Ko­vács Z.), Gerecz. Lehel SC: László — Kar­kusz, Sárközi, Hajdú, Kátai — Lakatos (Szívós), Lukácsi, Vágó — Sánta, Postás, Bacher, Hazai támadások vezették be a mérkőzést. A 8. perc­ben szegedi szögletrúgás után Sándor védhe!etlenül fejelte hálóba a labdát, 1-0. A gól után is a hazaiak irányítot­ták a játékot, Nacsa, Gerecz majd Molnár lövéseit bravúr árán tudta hárítani László, a vendégek kapuvédője. Szünet után az első nagy helyzet a vendégek előtt adódott, Pos­tás még Simái mellett is el­hozta a labdát, de csúnyán a kapu fölé emelt. A 68. perc­ben leshelyzetből egyenlített a Jászberény. Szívós fejelt kapura és a lesen levő Sár­közi a hálóba továbbította a labdát, l-l. Meglepetésre Győri játékvezető a középre mutatott. A második félidőben ugyan többet támadott a Le­hel, az SZVSE a látottak alapján mégis győzelmet ér­demelt volna. Jók: Kovács M„ Sándor, illetve László, Sárközi. I. M. A bajnoks4g állása Az elmúlt hét végén a ma­kói Erdei Ferenc Közgazda­sági Szakközépiskola torna­csarnokában rendezték meg öt megye — Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Pest és Szolnok — középfokú isko­láinak területi tornászbaj. nokságát. Az első napion a csapat versenyekre került sor, míg vasárnap %z egyéni összetett küzdi^jait rendez, lék meg. A nói ti-kategóriá­ban kiemelkedett a szegedi Tömörkény gimnázium csa­pata és egyéni tornászai. Hajdusits József edző ismét kitűnően készítette fel csa­patát és így jó előjelekkel várják a Szegeden április 11—12—13-án megrende­zésre kerülő országos dön­tőt. A testnevelőtanárnak gondjai is vannak, mivel Rimoczi Emese a korlátgya­korlata végén rosszul fogott talajt, s így megsérült. Ta­lán az egy hónap múlva sorra kerülő országos döntőn már csatasorban áll. A makóiak jó házigazdá­nak bizonyultak, Tóth Lajos igazgató és Medgyes Jené testnevelőtanár mindent megtett, hogy az öt megyé­ből összesereglett tanulók és vezetőik jól érezzék ma­gukat, s feledhetetlen emlé­kekkel távoznak a Maros­parti városból. Eredmények. Csapat, leány A­kategória: 1. Szegedi Tömörkény István Gimnázium ós Szakközép­iskola (Rlmóczl, Szögi, Ldber, Deák, Farkas) 160.10 ponttal (test­nevelőtanár Hajdusits József). Leány B-k*teg6ria: 1. Szolnoki Varga Katalin gimnázium (Csábi, Éliás, Horváth, Grelz, Muzamél, Kollár) 178,05 ponttal, 2. Kalocsai I. István gimnázium 177,70. 3. Karcagi Gábor Áron gimnázium 173 ponttal. Fiú B: 1. Kalocsai I. István Gimnázium (Fekete, Hor­váth, Nagy, Mácsad, Juhász, Vá­mos) 271,6 ponttal, 2. Kiskunha­lasi II. Rákóczi Ferenc mező­gazdasági szakközépiskola 259,3. 3. Nagykőrösi Toldi Miklós szak­középiskola 253,5 ponttal. Egyé­ni összetettben, leány A: 1. Farkas Erlloa 74,00, 2. Deák Er­zsébet 71,05, 3. Szögi Teréz 69.25 (Valamennyi szegedi Tömörkény gimn.). B-kategória: 1. Lakatos Gabriella 73 40, 2. Lakatos Mária 69,50 (mindkettő: Kalocsai I. István gimn.), 3. Csorba Ilona (Aszódi Petőfi S. gimn.) 68,50 ponttal. Fiú egyéni összetett. A­kategória: 1. Paprika Jenő (Kis­kunhalas II. Rákóczi F. szak­középiskola), 2. Nagy Csáb* 102,10, 3. Mácsal Péter 101,70 (Krw Iocsal I. István gimnázium). B­kategóriában: 1. Doniján Jena (Szegedi Textilipari szakközép, testnevelő tanár: Lalia András) 105,90 2. Vámos Károly (Kalot csai I. István gimn.) 105 50. A Kenyeres Ambrus (Nagykőrösi Toldi gimn.) 104,10 ponttal. 1. Óid 24 13 8 3 51-17 34 2. Szarvas 21 15 3 6 51-30 33 3. Szegedi D. 24 12 7 5 45-31 31 4. MVSC 24 13 3 8 54-30 29 5. Nylrcgyh. 24 9 11 4 23-14 29 6. Papp SE 24 9 10 5 40-26 29 7. PMTE 24 11 5 8 38-30 27 8. Szabó SE 24 11 4 9 38-23 26 9. I.eninv. 24 10 6 8 38-30 26 10. IIMSE 24 9 8 7 36-33 26 11. Gyula 24 9 7 8 32-34 25 12. Lehel SC 24 9 6 9 33-42 24 13. Szo. MAV 24 6 9 6 37-50 21 14. Bors. B. 24 7 6 11 36-48 20 15. Klsvúrda 24 6 8 10 30-43 20 16. Recsk 24 6 6 12 27-42 16 17. S.-újhely 24 5 8 11 25-40 18 18. H.-szob. 24 4 9 11 24-38 17 19. SZVSE 21 2 10 12 16-38 14 20. S. SíküV.. 24 t 6 14 21-51 14 Megyei I. osztály Sok gól, kihagyott büntetők... r Uj otthont avattak a sporthorgászok Évtizedes problémáját ol­dotta meg a több mint négyezer tagot képviselő szegedi Hermán Ottó Hor­gász Egyesület azzal, hogy felavatta új, 83 négyzetmé­ter alapterületű, korszerűen kiképzett és berendezett he­lyiségét, a tagság új ottho­nát Szegeden, a Hunyadi Já­nos sugárút 63. szám alatt. Az épületrészt saját költsé­gén vásárolta az egyesület, 250 ezer forintért. Ugyan­ennyi értékű társadalmi munkát végeztek kőműves, vízvezeték-szerelő, lakatos és asztalos tagjai közül — mintegy 30-an, három hónap alatt — a helyiségek kikép­zésében, felszerelésében. Itt kapott helyet a MOHOSZ Csongrád megyei intéző bi­zottsága is. A társadalmi munkában -észt vettek a Szegedi Épi­ipari Szövetkezet, a Tisza .torgyár és a DÉLÉP hor­szszakosztályának tagjai, „kiknek dr. Muszka Dániel,, ;t szegedi egyesület és dr. Szekszárdi János, a megyei intéző bizottság elnöke adott át ajándékot, a MOHOSZ­r.ak az egész ország hor­gászható vizeire szóié) enge­délyét, . Acs S. Sándor felvétele . Ai ú j székházban megjelentek az első „ügyfelek" A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság vasárnapi for­dulójában kitűnően szerepeltek a táblázat élmezőnyében helyet foglaló csapatok. A Szentesi Vízmű, a DÉLÉP SC, a Csong­rádi ÉSSE és a Szegedi Spar­tacus fölényes győzelemmel szi­lárdította meg helyét a felső­házban. A forduló egyetlen meglepő eredménye Sándorfal­ván született, ahol a hazaiak nagy biztonsággal fektették két­vállra a vendég kistelekieket. A táblázatot lezáró együttesek közül csupán a KSZV SE gár­dája szaporította pontjainak számát, s mivel a riválisok vesztesként hagyták el a játék­teret, az űjszegedtek két hely­lyel feljebb kapaszkodtak. Eredmények: DÉLÉP SC—Mindszent 3-0 (2-0). DÉLÉP-pálya, 200 né­ző. Vezette:' Chmilovski. A hazaiak összeállítása: Terhes ÍI. — Pajtás, Terhes I., Krecskai, Bogár — Kovács G., Füredi, Wenner — Mik­lós (Drixner), Varga, Rácz. Az első félidőben a nagy fölényben játszó kék-feketék megnyugtató előnyre tettek szert. A 18. percben Rácz 18 méteres szabadrúgásból szer­zett vezetést, majd hét perc­cel később a balszélső Miklós beadását juttatta a mind­szenti kapuba. 2-0. Fordulás után a 66. percben Wenner ailította be a végeredményt. 7-0. A győztes csapatból Terhes I, Bogár, Kovács G. és Varga nyújtott átlagon 'elüli teljesítményt. Csongrád! ÉSSE—Kinizsi Húsos 2-0 (0-0). Csongrád, 300 néző. Vezette: Csepregi. Kinizsi Húsos: Szóráth — Ikládi (Róna), Bodai, Oltvá­nyi, Schvarc — — Miklós, Szilágyi II., Herold (Vastag) — Szilágyi I., Terhes, Bo­kor. Az első játékrész ki­egyensúlyozott játékot ho­zott. Szünet után is egyen­rangú erők küzdelme folyt a pályán, a hajrá azonban a hazaiaknak sikerült jobban és a 80., illetve a 87. perc­ben lőtt gólokkal megsze­rezték a győzelmet. A mó­ravárosi együttesből Bodai, Miklós és Szilágyi II. játé­kát illeti dicséret. Sándorfalva—Kistelek 3-0 (1-0). Sándorfalva, 500 néző. Vezette: Zsemberi. Végigtá­madta az első félidőt a vendégcsapat, mégis á 41. percben a Sándorfalva sze­rezte meg a vezetést. Az első játékrész krónikájához tar­tozik még. hogy Harmat (Kistelek) 11-esét kivédte a sándorfalvi kapus. Az 50. percben a széltől támogatott hazai együttes növelte elő­nyét. 2-0. A jól bíráskodó Zsemberi játékvezető az 55. percben ismét büntetőt ítélt a vendégek javára: Czeiger­schmidt lövését azonban há­ntani tudta a hazai kapu­védő. A 70. percben lőtt sándorfalvi gól e'döntötte a találkozót. A 77. percben újabb gólt lőhettek volna a sándorfalviak, azonban ők sem tudtak értékesíteni egy büntetőt. Szegedi Spartacus—HÖDI. KÖT 2-0 (1-0). Vásárhely, 200 néző. Vezette: Nagy L. A piros-fehérek összeállítá­sa: Kádár — Szűcs, Havasi, Sándor, Kun — Nádudvari, Mészáros (Nagy Z.), Vitális — Horváth, Kazi, Butyka. A gólarány a hazaiakra nézve hízelgő. Góllövő: Kun (U-es­ből) és Butyka. Szűcs, Nád-, udvari és Vitális voltak a „Spari" fő erősségei ezen a mérkőzésen. Dorozsma—KSZV SE 0-0, Kiskundorozsma. 300 néző, Vezette: Kiss J. KSZV SE: Joó — Stumpf, Hegyes dr„ Teták — Molnár. Jamriiczky, Kürti — Tóth P. (Ruper). Tóth Gy. (Móra). Böröcz Csáki. Igazságos pontosztoz, kodás. Szentes! Vízmű—Apátfalva 6-2 (4-0). Szentes. 400 náző. Vezette: Szántó. Gállövő: Márté (2), Magyar (2), Ká­dár, Koncz, illetve Szilvásl (2). Makói SVSE—Szentesi Ki­nizsi 3-0 (1-0). Makó. 300 néző. Vezette: Szekeres. Gól, lövő: Herjeczki (2), Baróczi, H. Porcelán—Csanádpalota 4-0 (0-0). Hódmezővásárhely, 200 néző. Gól lövő: Géczi dr., Simon, Káplár, K. Molnár. Thékes István A bajnokság állása: 1. Szentesi V. 17 13 2 2 55-17 29 2. DÉLÉP 17 9 8 - 30- 8 21 3. Csongrád 17 10 4 3 41-21 24 4. Sz. Snart. 17 10 3 4 35-23 25 5. Makó 17 8 3 5 39-12 1) 6. Kls'c'.ck 17 8 2 7 35-31 11 7. H. Porc. 11 1 3 1 30-30 i: 8. Dorozsma tt 6 4 7 45-39 11 9. Szentesi K. 17 7 2 8 23-24 11 10. Sándori. 17 7 2 8 23-32 lt 11. Mindszent 17 6 2 9 24-29 14 12. KSZV SE 17 5 3 9 21-47 13 13. Kinizsi H. 17 5 2 10 13-24 11 14. Apátfalva 17 4 4 9 25-42 11 15. HÖDIKOT 17 3 4 10 14-35 19 K. Csanád?, n a «U u-a •