Délmagyarország, 1977. szeptember (67. évfolyam, 205-230. szám)

1977-09-06 / 209. szám

6 Kedd, 1977. szeptember 6: Az HB lll-ban Vízilabda SPORT Győzelem itthon, döntetlen idegenben A Szolnoki Vízmű nyerte a kupát Sz. (2:1). Dózsa—MVSC 3:2 Labdarúgó NB II Az ötödik forduld érdekessége a vendéglátó csapatok mérsékelt szereplése. Az eddig kitűnően sze­replő Dorog és a BKV Előre ha­zai környezetben szenvedett ve­reséget. Eredmények: Nagykani­zsa-Szekszárd 5:1 (3:1), MAV DAC—Fűzfői AK 5:1 (5:0), Volán­Eger 1:1 (0:0). Komlö-Debrecen 1:0 (1:0), Vác—Szolnok 1:0 (0:0), Kazlncbarcikar-Várpalota 1:0 (1:0), BTASK—BVSC 0:0, SBTC­Vasas Izzó 1:0 (1:0). A bajnokság állása: I. Komló X. Nagykanizsa 3. KKFSE 4. Volán Budafok «. Vác 7. Vasas Izzó 5. Dorog Salgótarján 10. Kazincbarcika 11. BKV E. 12. DVSC 13. Fűzro 14. Bcs. TASK 15. Eger IS. S7.MTE 17. BVSC IS. MAV DAC 19. Várpalota 20. Szekszárd 5 4­5 3 2 5 3 2 5 3 1 5 3 1 5 3 1 5 3 5 3­5 3 5 2 2 5 2 1 5 2 1 5 2­5 12 5 12 5 11 5-2 5 1­5-1 $ - 1 1 11- 5 5 I - 9-3 3 ! - 7-4 9 1 10- 5 7 1 10- 5 7 1 6-17 2 16- 4 6 2 6-46 2 6-46 5-4 6 7-6 5 5 5 7-9 4 7 I 6-11 4 5-7 3 5-9 2 7-13 2 3-12 1 »-ll 1 Kajak-kenu Négyórás vitával zárult le vasárnap éjjel a kajak-kenu világbajnokság. A K—2 10 000 méteres szám versenyében a zsűri „salamoni döntést" ho­zott. Sem a versenybíróság bejelentését, a magyar hajó ellen, sem pedig a magyarok óvását nem vette figyelembe, és a pályán elért eredményt hagyta jóvá. Így a K—2 10 000 m: világbajnok: Piat­rasz Sjurkasz—Anatolij Ko. rolkov (Szovjetunió), 2. Sza­bó, Bakó (Magyarország). 3. Macarenco, Ticu (Románia). Egy rövid statisztika a VB-röl: a magyar csapat 11 érmet nyert, eggyel keveseb­bet, mint 1975-ben Belg­rádban. Eggyel többet vi­szont, mint 1974-ben Mexi­kóban, három arany, négy­négy ezüst, illetve bronz mellett, egy negyedik há­rom ötödik, egy-egv hatodik, hetedik és nyolcadik hely került a mérlegre. — Mindenekelőtt azt sze­retném leszögezni, hogy a montreali „sebeket" sikerült begyógyítani, s ezzel egy­időben a moszkvai alapokat is leraktuk — mondta dr. Parti János, a válogatott ed­zője. — Nagyszerűen helytálltak a fiatalok, akik között Fol­tán és Vaskúti olimpiai számban győzött, Fábián, illetve a Parti—Hubik ket­tős ezüstérmet, de még a negyedik helyre került Haj­dú is jó benyomást keltett, bizonyította, hogy a jövő emberei közé tartozik. így kellett volna tippelni! 1. Komló-DVSC I* 1 2. Dorog—Budafok 0:1 2 3. M \V DAC—Fűzfő 5:1 1 4. BTASK—BVSC 0:0 X 5. olajbányász— Szekszárd 5:1 1 6. BKV FJőrc—KKFSE 0:1 2 7. Siófok-Pét 1:2 2 8. Keszthely—Bábolna 1:0 1 9. Kiss J. SE-KOMBP 0:3 2 10. Bauxitbányász-Rópeelak 1:4 2 11. Vasns I.áng—Gyöngyös 0:1 2 12. EGSZÖV—Ganz-M A VAG 1:3 2 13. Pénzügyőr—Perbál 1:1 X + 1 14. Recsk—Hajdúszoboszló 1 dl 1 A 36. fogadási héten 13 és 13 + I találatos szelvény nem volt. A nyeremények a nyereményilleték levonása után a következők: 12 találatos szelvény 6 darab, nyere­ményük egyenként 339 147 forint, II találatos szelvény 162 darab, nyereményük egyenként 5024 Ft. a 10 találatos szelvények száma 1751 darab, nyereményük egyen­ként 647 forint. (MTI) Szeged, Hunyadi tér, 1500 néző. Vezette: Nyári. Sz. Dózsa: Tóth — Ződi, Biró, Magyar, Emódi dr. — Kakuszi. Csomor — Frányó (Mohácsi), Szeghalmi, Ve­res, Kanász. MVSC: Serfőző — Szabó, Loczher. Körösi (Fenyvessy), Varga M. — Leiszt, Fodor (Cserva) — Korhűt. Galló, Kiss, Kardinál. Az első percekben Ma­gyar került többször is ke­csegtető helyzetbe, de vagy Serfőző védett, vagy a sze­gedi játékos hibázott. A má­sik oldalon Kardinál és Kiss veszélyeztetett. A 8. percben Kiss elvette a labdát Kaku­szitól és a Dózsa védelme, csak nehezen hárított. A 25. percben Szeghalmi beadá­sát Kanász elól ütötte ki Serfőző. A 30. percben Kiss jó labdát adott Korhutnak, de Emódi dr. jól lépett köz­be. Nagy helyzet maradt kihasználatlanul, a 34. perc­ben: Szeghalmi adott be szél­ről, Kanász jól ugrott föl, de Serfőző hátravetődve el­csípte a labdát. A 37. perc­ben a hazai védők röviden mentettek, Galló Korbut elé adta a labdát, aki nagy gólt lótt. 0:1. A 40. percben sza­badrúgáshoz jutott a Dó­zsa. Magyar mintegy 20 méterről lőtt. és a labda a jobb alsó kapufáról körbe­táncolva a gólvonalat a há­lóban kötött ki. 1:1. Kor­szerű támadást indított el Emódi dr. A 44. percben, tó­le Magyar kapta, akinek be­lőtt labdája a védókról Ka­nász elé pattant, és a szélső nem hibázott. 2:1. Szünet után az első ve­szélyes támadást az MVSC vezette, Korbut elől azon­ban Bíró tisztázott. Sokat esett a játék színvonala az első félidóhöz képest. Csak Kiss két távoli lövése és a Kanász fejese érdemel em­lítést. Eléggé hullámzó lett a játék, a Dózsa érthetet­lenül átengedte ellenfelé­nek a pálva középső har­madát. A 72. percben Kar­dinál a külső kapufát ta­lálta el. A 76. perc hozta meg a harmadik Dózsa­gólt. Szeghalmi egyedül fu­tott el, Loczher csak kísérte a csatárt, aki az elmozduló kapus mellett szép gólt lőtt. 3:1. Két perc telt csak el, és Kiss addig botladozott a té­továzó védők között, amíg labdája bevánszorgott a ka­puba, 3:2. Az utolsó tíz percben Mohácsi nagy lövé­sét védte bravúrral Serfő­ző. Jók: Ződi, Magyar, Bíró, Szeghalmi, Kanász, illetve Serfőző, Szabó, Varga M„ Korhűt, Kiss. Imre László Lehel SC—Szegedi VSE 2:2 (1:1). A bajnokság állása: 1. Kisvárda 2. Papp SE 3. Nyíregyh. 4. Ozd 5. Szarvas 6. Szo. MAV 7. Recsk 8. Sz. DAzsa 9. Leninváros 10. HMSE 11. SZVSE 12. Lehel SC 13. Szabó SE 14. Borsodi B. 15. MVSC 16. DMTE 17. Gyula 18. Hajdúszoboszló 19. Sátoraljaújhely 20. Salg. Síküveg Jászberény, 800 néző. Ve­zette: Tolnai. Lehel: Vasas — Hajdú, Lukácsi, Fejes. Kátai — Szí­vós, Vágó, Marczis — Ba­cher, Kelemen, Szabó. SZVSE: Gilicze — Hajdú, TAHIV* Szabó. Huszka, Tihanyi B. — Timár dr.. Nagy —Róth, (Czibere), Tóth. Vass dr. (Tihanyi Z.). Gerecz. A 12. percben szereztek vezetést a hazaiak. Egy hosz­szan előrevágott labdával Kelemen húzott kapura, és a tehetetlen Gilicze mellett nagy gólt lótt, 1:0. A szer­vezetten védekező vasutasok gyors, rajtaütésszerű táma­dásokat vezettek. Egy ilyen végén Nagyot szabálytalanul szerelték a jászberényi vé­dők, a büntetőterületen be­lül. A megítélt 11-est Vass dr. váltotta gólra, 1:1. Szü­net után kiegyenlített volt a küzdelem, mindkét kapu gyakran forgott veszélyben. Az 55. percben Tihanyi B. vezette fel a labdát, 20 mé­terről lövésre szánta ma­gát, és a labda védhetetle­nül vágódott a jobb felső sarokba, 1:2. Ezután véde­lembe vonult a szegedi együttes. Már-már úgy né­zett ki, hogy vendégsiker születik, amikor a 93. perc­ben Lukácsi talált Gilicze kapujába. (A játékvezető há­rom percet hosszabbított. Középkezdésre már nem volt idő!). Jók: Lukácsi, Mar­czis. Kelemen, illetve Tiha­nyi B., Huszka, Hajdú és Gerecz. 5 3 2 ­5 3 11 5 3 11 5 2 2 1 5 2 2 1 5 2 2 1 5 2 2 1 5 2 2 1 5 2 12 5 13 1 5 13 1 5 2 12 5 2 12 5 2 12 5 2-3 5 2-3 5 113 5 113 5-23 5-23 11- 7 8 12- 5 7 4-3 7 8-4 6 10- 7 6 13-11 6 6-4 6 10- 9 6 11- 7 5 9-8 5 7-7 5 6-7 5 9-11 5 12-16 5 8-8 4 6-8 4 6-9 3 6-10 3 6-10 2 7-16 2 Vasárnap folytatódtak az Egyetemi Kupa nemzetközi vizilabdatorna küzdelmei az újszegedi versenyuszodában. Eredmények: Szolnoki Vízmű—KSZO Ost­rowiec 9:3 (1:0, 2:1, 3:1, 3:1). Mind a négy játékrészben a szolnokiak játszottak fölény­ben. A nézők sok akciógólt láthattak, különösen Tóth I. volt elemében. A lengyel együttes végig derekasan küzdött SZEOL AK—CH Kassa 6:3 (1:0, 3:0, 1:2, 1:1). A hazaiak végig vezetve, biztos győzel­met arattak a csehszlovák bajnok ellen. Szolnoki Vízmű—CH Kas­sa 6:6 (1:1, 5:3, 0:2, 0:0). A szolnoki játékosok mélyen Kézilabda tudásuk alatt szerepeltek, s a legbiztosabb helyzeteket is elügyetlenkedték. SZEOL AK—KSZO Ostro­wiec 16:4 (3:0. 5:1, 3:2, 5:1). A vendéglátók gólfesztivált rendeztek, Lutter és Vezse­nyi dr. vezérletével megold­hatatlan feladat elé állítot­ták a lengyel pólósokat­A nemzetközi torna vég­eredménye: 1. Szolnoki Víz­mű 5, 2. SZEOL AK 4, 3. CH Kassa 3. 4. KSZO Ostrowiec 0 ponttal. A legeredménye­sebb játékosnak járó külön­díjat Tóth István (Szolnoki Vízmű) kapta, míg a legered­ményesebb kapusnak Eszter­gomi Mihály (SZEOL AK) bizonyult. Cz. Z. További eredmények: Szol­noki MÁV—Borsodi Bá­nyász 6:3 (1:1). Recski Érc­bányász—Hajdúszoboszlói Bocskai 1:0 (0:0), Szarvas­Nyíregyházi Vasutas Spar­tacus 2:0 (1:0). Leninvá­rosi MTK—Salgótarjáni Sík­üveggyár 5:0 (2:0), Honvéd Papp J. SE—Honvéd Szabó L. SE 4:0 (2:0), Kisvárdai SE—Sátoraljaújhelyi Spar­tacus MEDOSZ MÁV 2:1 (1:1), HÓDGÉP Metripond SE—Gyulai SE 2:0 (1:0), Özdi Kohász—Debreceni MTE 4:0 (1:0). Jövőre már az OB ll-ben... Az elmúlt hét végén a bu­dapesti Kisstadionban ren­dezték meg az OB III-as te­nisz CSB csoportgyőzteseinek osztályozó küzdelmét. A szer­vezők két négyes csoportba sorolták a résztvevőket A SZEOL AK férficsapata a Bp. Vízmű, a Nemzeti Bank, va­lamint a Sopron együttese el­len lépett pályára. Eredmé­nyek: SZEOL AK—Nemzeti Bank 5.4. Pontszerzők: Ka­nalas, Lehoczky Gy., Sebő, illetve a Kanalas, Lehoczky B., és a Cziczlavicz, Rónay párosok. Bp. Vízmű—SZEOL AK 5:4. Pontszerzők: Czicz­lavicz, Sebő, továbbá a Ka­nalas, Lehoczky B. és a Le­hoczky Gy., Sebő párosok. SZEOL AK—Sopron 6:3. A szegediek közül egyéniben Kanalas, Lehoczky B., Le­hoczky Gy. és Sebő nyert, párosban pedig a Lehoczky Gy., Sebő, illetve a Cziczla­vicz, Rónai kettős volt ered­ményes. További eredmények: Nem­zeti Bank—Bp. Vízmű 5:4, Bp. Vízmű—Sopron 5:4, Nemzeti Bank—Sopron 5:4. A csoport végeredménye: i. SZEOL AK, 2. Bp. Vízmű, 3. Nemzeti Bank, 4. Sopron. A SZEOL AK teniszezői jövőre tehát eggyel magasabb osz­tályban szerepelnek. A sze­gedi kék-feketéken kívül még a Gyöngyösi Spartacus, az UVATERV és a Bp. Vízmű együttese jutott az OB II-be. Bp. Honvéd—Volán SC 36:24 (16:12) NB l-es mérkőzés. Budapest, Körcsarnok, 400 néző. Ve­zette: Ádám, Szolnoki dr. Megilletődötten kezdett a Volán, s ezt a fővárosi piros­fehérek gyorsan kihasznál­ták. A 7. percben 4:0 volt az eredmény, s a négygólos hátrányt az elsó játékrész befejezéséig már nem sike­rült csökkenteni. Szünet utá a Honvéd a válogatott Kovács P. vezérletével tet­szés szerint érte el góljait a kapkodva játszó Volánnal szemben. Egy alkalommal még kettős emberhátrányból is eredményesek voltak a Honvéd játékosai. Góllövőki Kovács P. 14, Kenyeres 5, Szabó 4, Zuber 4, Kocsis 3, Kovács M. 3, Füzes, Makkai, Tifinger, illetve Lesti 6, Ska~ liczki 6, Dobó 5, Giricz 3, Noel 3, Hubai. AMERIKAI ÜSZŐ GYŐZELEM Leningrádban befejező- volt, az első napon vezető dött a Szovjetunió-Egyesült amerikaiak meeszerezték a Államok férfi- és női úszó- amerikaiak megszereztek a viadal. Amint az várható győzelmet. EURÓPA ÉS AZ NDK GYÖZÖTT Düsseldorfban vasárnap a késő délutáni órákban drá­mai eseménnyel ért véget az atlétikai Világ Kupa küz­delme. A férfiak pontver­senyét az utolsó szám, a 4x400 méteres váltó volt hi­vatott eldönteni. Az NDK 2 ponttal vezetett, és úgy tűnt, hogy az Egyesült Ál­lamok nyeri a kupát, a haj­ráemberük Parks. azonban vezető pozícióban comb­izomszakadast szenvedett. A számot' az NSZK nyerte, a pontversenyben pedig: 1. NDK 127, 2. Egyesült Álla­mok 120. 3. NSZK 112. A női pontverseny végered­ménye: 1. Európa 107, 2. NDK 102, 3. Szovjetunió. Hegyei /. osztály KETTŐS VERESÉG A FRANCIAKTOL Kellemes időben, vasár.- verseny. A férfi és a nöl nap a késő esti órákban be- . . fejeződött a Népstadionban Pontversenyt egyarant a a magyar—francia atlétikai francia válogatott nyerte. SPIAK SÁNDOR ELSŐ SÚLYCSOPORTJÁBAN Potyogtak a gólok... A megyei I. osztály lab­darúgóbajnokság második fordulójában sok gól esett. A KSZV SE—Dorozsma ösz­szecsapáson például tizen­két gólnak tapsolhattak a nézők, örvendetes a szegedi csapatok kitűnő szereplé­se. Eredmények: Mindszent—DÉLÉP SCOd). Mindszent, 300 néző. A sze­gediek összeállítása: Terhes II. — Halasi. Terhes I., Kovács G.. Bogár — Mol­nár, Wenner, Füredi—Mik­lós. Varga (Nyári), Rácz (Driszner). A mérkőzés nagy részében a mindszen­tiek térfelén pattogott a lab­da. de a kék-fehér táma­dók sok helyzetet hagytak kihasználatlanul. Az ered­mény igazságos. A DÉLÉP iátékosai közül Terhes I., Kovács G. és Bogár ját­szott jól. Szentesi Vízmű—Apátfal­va 43 (2:1). Apátfalva. 400 néző. A Vízmű biztosan győzte le a gyönge napot kifogó hazaiakat. Szentesi Kinizsi—Makói SVSE 4:2 (3:0). Szentes, 400 néző. Vezette: Bertha. Gól­lövők: Erhardt (2), Garai, Kiss, illetve Rácz és Baró­czi. H. Porcelán—-Csanádpalo­ta 4:3 (0:3). Csanádpalota, 200 néző. Vezette: Tóth F. Ellentétes félidőket láthat­tak a nézők. Szünet után a vásárhelyiek Vágási négy góljával a maguk javára fordították az eredményt. KSZV SE—Dorozsma 7:5 (2:4). Újszeged, Kertész ut­cai pálya, 200 néző. Vezet­te: Jármai dr. (jól). A 75. percben 3:5 volt az ered­mény, amikor nagy hajrá­ba kezdtek a hazaiak. A győztes csapat góljain Csá­ki (4) és Gábor (3) oszto­zott. Kistelek—Sándorfalva 4:2 (3:1). Kistelek. 700 néző. Vezette: Chmilovszki (jól). Szép számú közönség előtt biztos győzelmet aratott az újonc. Szegedi Spartacus—HÖDI­KÖT 2:0 (1:0). Üjszegedi pá­lya, 300 néző. Vezette: Sze­keres. A 16. percben egy korszerű támadás végén Nád­udvari volt eredményes, 1:0. Fordulás után a 64. és a 66. percben egy-egy vendégjáté­kos a kiállítás sorsára ju­tott. Kevéssel a befejezés elótt Kazi talált a vásárhe­lyi kapuba, 2:0. A Sparta­cus nagyobb arányban is győzhetett volna. A piros-fe­hérek legjobbjai: Sándor, Nagy és Havasi voltak. Kinizsi Húsos—Csongrádi ÉSSK 2:1 (0:0). Cserepes sor, 200 néző. Vezette: Csepregi. A második félidő elején öngólból szerzett vezetést a Húsos. A vendégek kiegyen­lítő gólja után nagy küz­delem indul a győztes gó­lért. A 85. percben Bokor volt eredményes. Megér­demelt győzelem. A hazaiak közül Swartz, Vastag és Miklós játszott átlagon fe­lül. Az elmúlt hét végén Oros­házán rendezték meg a Pusz­tai Ferenc országos I. osz­tályú szabadfogású birkó­zó-emlékversenyt. A 74 kg­osok mezőnyében Spiák Sán­dor (SZVSE) végzett az elsó helyen. A tehetséges birkózó a közelmúltban megrende­zett országos bajnokságon a negyedik 'helyet szerezte meg. GYŐZELEM A FOLYTATÁSBAN A DÉLÉP SC NB II-es —Nagykálló 22:3. A szege­asztalitenisz-csapata bizto- diek győzelmeit Bénák 5, san nyert hazai környezet­ben az őszi idény nyitá- Kalmár 5, Halasi 5, Varga nyán. Eredmény: DÉLÉP SC 4 és Nagy T. 3 szerezték. A PARTIZÁNÉ A TUNGSRAM KUPA Budapesten, a Megyeri úti tosan nyerte, s így veretle­tornacsarnokban vasárnap nül lett kupagyőztes. A tor­véget ért a Centenáriumi na végeredménye: 1. Par­Tungsram Kupa nemzetkö- tizán Belgrád 8. 2. Ganz­zi kosárlabdatorna A Par- mAvaG 7. 3. Universitatea zi KosanaDaatorna. A far- KoIozsvár 6 4 ABC Bécs tizan Belgrád együttese az 5 5. B. Handlova 5, 6. Va­utolsó mérkőzését is biz- sas Izzó 5 ponttal. JOIINY WEISMÜLLER KORHÁZBAN Az amerikaiak egykori jeként aratott világszerte si­világhírű úszóversenyzője kert a filmvásznon, ^úlyos Johny Weismüller, aki az szívrohamot kapott. A 73 1924. és az 1928. évi nyári éves sportembert az egyik olimpiai játékokon öt Los Angeles-i kórházba szál­aranyermet nyert. 67 világ- . , rekordot állított fel sport- lították' aho1 az mtenzivosz­pályafutása során, majd a tólyon helyezték el. Állapo­Tarzan-filmek főszereplő- ta eléggé válságos. v