Délmagyarország, 1977. május (67. évfolyam, 101-126. szám)

1977-05-24 / 120. szám

6 Keid, 1977. május ífc Kevés hiányzott a meglepetéshez BalÓZS Mihály OrSZÓgOS Tatabánya—Volán SC 23:22 csúcsa (13:10) Szombathelyen, a Savaria teljesítménnyel az első he­Kupa súlyemelőversenyén lyen végzett Balázs Mihály, a SZEOL AK A serdülök korcsoportja­Tatabánya. 500 néző. Ve- 14:13-nál ismét „ajándék 7- Kevés hiányzott ahhoz, Wúsátf versenyzője a szaki- baa ^Lister­zette: Szendrei, Somhegyi, méterest" kaptak a hazai- hogy a szegediek bombameg- tásban 135,5 kg-ra javítót- met 6zerzett csakúgy mint Bányász: SZABÓ — Gu- ak- Egy-két góllal mindig a lepetést szerezzenek Tatabá- ta az országos ifjúsági csú- Szűcs Gábor' a közép'nehéz­bányi (4), KALÖ (7), Simó Tatabánya vezetett. 17:15 nyán. Nagyobb NB l-es ru- t összetettben 290 kg-os súlyúak mezőnyében. (1), PÁL (3), Flasch (1), v°lt az eredmeny. amikor tinnal akár a győzelmet is Kontra (I). Cs.: Bábos (1), Noel senkitől sem zavartat- megszerezhették volna. A Katona (4), Pánovics (1). va a kapusba lőtte a labdát, Baráth, Tamás és Lukács " „ e r Volán: Badó L. — DOBÖ az ellentámadásnál pedig Si- nélkül felálló szegediek min. OKÖIVÍYQS (7), Lele (2), Giricz (1), BU- mó lőtt gólt. Badó két bra- den játékosa dicséretet ér­DAY (9). Noel (2), Lesti (1). vúros védése után Dobó (a demel, de különösen Dobó Cs.: Farkas. mezőny legjobb embere) be- Károly, aki nemcsak 7 akció­A Volán lőtte az első gólt, törések után 18:17-re ala- góljával vétette magát ész­Labdarúgó NB II Pécsi MSC—Volán SC 1:0 (0:0), Budafoki MTE—Nagy- majd 1 'l"után"N<tel*7-méte- kít°tta az eredményt. 20:19 re/hanem kitűnően"tartotta kanizsai Olajbanyasz 2:0 resét Szabó kivedte A ha. volt az állás, amikor a sze­„T™ « Bányasz—Szo1" zaiak büntetőből szerezték gediek megszerezték a lab­noki MAV 2:1 (1:0), Szolnoki meg a vezetést, majd Noel dát- de Buday szabálytalan­l^TE—Va^as Izzó 1:0 (1:0), iabdája csattant a kapufán, kodo«- 21:19-nél Lele for­Ozdi Kohász—MAV DAC késóbb pedig Dobó lőtt az du,t le rosszul, majd Lesti 2:0 (1:0), Eger SE-Várpaio- oldalhálóba. Ezután két ka- eIadott labdája következett, tai Bányász 3:2 (2:1), Fűz- pufát lőttek a szegediek, a Katona 7-méteres góljával foi AK—Ganz-MAVAG 2:1 Bányász játékosai viszont 22:19-re vezettek a hazaiak. (1:0), BVSC—Székesfehérvári gólokat 5:l-re elhúzott a És ismét Dobó tudott újíta­MÁV Előre 2:0 (1:0), Kos- hazai csapat. Ettől kezdve ni- Két gólt lőtt egymás suth KFSE—Szekszárdi Do- feljavult a szegediek védeke- utan- (22:21). Ezután Gubá­zsa 1:0 (1:0), Debreceni VSC ^ játéka. Dobó Buday Gi- nyf sorsdöntő gól szerzett, —Oroszlányi Bányász 1:1 rjcz góljával 5:4-re alakult maid a befejezés előtt egy a válogatott Kontra Zsoltot is. B. L. A Dózsa nyerte a pontversenyt (0:0). A bajnokság állása: t. PMSC 2. izzó S. Szfv. MAV 4. Budafok 5. SZMTE t. BVSC 7. Kanizsa 8. DVSC 9. Volán 10. Egér 11. Szekszárd 12. KKFSE ÍJ. MAV-DAC 14. Várpalota 15. KomlA IS. Ozd 17. Fűzfő lg. Ganz-M. 19. Szo. MAV £0. Oroszlány a mérkőzés állása, hazai vezetés után M „ '« emberhátrányból Noel 3417 s 9 m-49 4j gólt. ll:10-nél ismét ember­34 16 » 9 77-56 «i előnybe kerültek a vendé­34 1', II " 56-49 3g Lde lövése azonban a 34 11 10 10 52-50 39 kapufáról vágódott ki. A 28. 34 13 11 10 43-35 37 percben Budayt indokolatla­31 15 's 13 57-59 36 1,1,1 kiállították a Játékveze­34 ii ii 12 40-49 33 tők, sőt 7-méterest ítéltek a 9. H. Szondi SE 9 3 1 5 206-221 10:8-as Pérccel Buday büntetőből 10. Békéscsaba 10217235-267 kettős ,otte a találkozó utolsó gól- n. Rába eto 10 1 2 7 219-250 lőtt iák n~ Csepel 10 2 - g 216-256 x Az elmúlt hét végén a Rókusi Dőzsa), ...3. Széli (Szegedi Dő­1. Tatabánya 9 8 - 1 230-195 16 Tornacsarnokban rendezték a zsa). Nagyváltósúly: 1. Vékony 10 7 1 2 307-216 1 5 Nyári Kupa ókölvívóversenyt. Az (Szegedi Dózsa). Felnőttek. Köny­10 7 - 3 247-220 14 eseményre 16 klub nevezte fel- nyüsúly: ...?.. Simon (Szegedi 10 6 2 2 266-247 14 nűtt, illetve ifjúsági korosztályú Dózsa). Kisváltósúly: ...3. Lázár 1(1 6 4 -ni i»s r> v-ersenyzőjét. Eredmények. Ifjú- (Szegedi Dózsa). Váltósúly: 1. Bo­ságiak. Pehelysúly: ...2. Kolom- z.sogi (Szegedi Dózsa). Nagyváltó­10 J 1 4 225-230 11 pikr (Szegedi Dózsa), 3. Sebők súly: ...2. Tóth (Szegedi Dózsa). 10 3 3 4 242-248 9 (Szegedi Dózsa) Könnyűsúly: Pontversenyben: 1. Szegedi D6­... 3. Hargitai (Szegedi Dózsa), r.sa 28, 2. Borsodi Bányász 18, 3. Kisváltósúly: 1. llrbán (Szegedi Győri Dózsa 13 ponttal. 2. Bp. Honvéd 3. Bp. Spart. 4. Vasas 5. Debrecen 6. Elektromos 7. FTC 8. Szegedi V. 10 3 1 6 209-224 v Igy kellett volna tippelni! «.<««.->. ,,.,„„., A közelmúltban Jerevánban ren- He1staJdt«n befejézSdött a ko­?! !? ? !! ?!"?? ?! Bányász javára. 12_ 10-néI deztók meg a szocialista országok sárlabda Európa-bajnokság se­" 1 """ x j^tez^ csoportjának küzdelemso­1. Volán—Pécs 2. Ozd-MAV-DAC 3. Fűzfő—Ganz-MAVAG 4. Eger-Várpalota 5. BVSC—Szfv. MAV 6. Alumínium SK-Vác 7. Körmend—Bábolna 8. Thúry SE—Répcelak 9. Pét—Sabaria 3i 6 9 19 43-90 21 mét a kapufát dia 9. 2. Franciaország 8, 3. Finn- 11. Ceséna-Milan ország 8. ...6. Magyarország 6 ponttal. A döntőben tehát nem fi vJ '2 tí w in"«'1 Le,e eíadott. labdáiéból Ka- szabadon,rppüUŐ modellbajnoksá­34 11 7 16 36-48 29 1 6 állította be a félidő ered- roza«. A végső sorrend: 1 Htfltm- ,o. Ca.anzaro-Laz.o J* " * « 2 "tényét. ÍM másodpercet eredménnyel a í í i 2 ?! Szünet után Noel átlövés- hatodik helyen végzett. 34 7 8 19 27-" 22 bői szépített, majd Lele is- _ t • . 34 7 8 19 27-52 22 - , Vasárnap délután rendezték taiaiia el. Monacóban a Forma—l-es autók Idei hatodik VB-futamát. A mona­cói Nagydíj végeredménye: 1. Scheokter. 2. Lauda. 3. Reulr­miann, 4. Mass. 5. AndretU, 6. Jo­nes. A VB állása: 1. Scheokter 32, 2. Lauda 25, 3. Reutemann 23 pont­on 2.-0 2:1 3:2 2:0 0:0 2:0 0:2 4:1 1:2 0:2 1:2 0:2 lesz ott a magyar együttes. 14. Bem J. SE—Szabó L. SE ÍM 1 A 21. Játékhéten 13 plusz 1 talá­latos szelvény 32 darab volt, nye­reményük egyenként 35 ezer 317 forint. Tizenhárom találatot 23 fogadó ért el, a nyeremény egyen­ként 21 ezer 580 forint. A 12 Utá­latos szelvények száma 1678, a nyeremény egyenként 472 forint. A 11 utálatos szelvények száma 15 999, amelyre a nyeremény egyenként 49 forint. A 88 819 tíz­ulálatos szelvényre egyenként 17 forintot fizetnék. (MTI) Kosárlabda Országos elöntőben a radnótisták Hegyei /. osztály Az olasz labdarúgó-bajnok­ság egyedülállóan izgalmas tori­nói versenyfutása csak az utolsó fordulóban dőlt cl. A vezető Ju­Ujabb rangadót nyert a HMSE A megyei labdarúgó-baj- HÖDIKÖT—Alsóvárosi (2:1). Dorozsma, A két fiatal testnevelő ta- Lengyel nár Láng Imre és Wirth Györgyi. Ágnes, Magyari ventus Genovában 2:»-ra győzte nokság 26. fordulójában több MAV 3:0 (1:0). Hódmezővá- Vezette: Pördi •A-I, z. le.a Sampdorla együttesét és ez- mpo)pr,z oríHmín» ciiile. sárhelv AOO nézA Vezette- Vözelebh álltnk m . , T- • 7- A evnyuviitt cayutBZ-l CT CZ­lotn Katalin es 2iei egypontos előnyét megtartva. meglepő eredmény tett A sereghajtó szentiek a Szentesi szüle- sárhely, 300 néző. mind- Somogyi. A jól játszó hazai­Kini-v ak rászolgáltak a két baj­noki pontra. HMSE—Csongrádi ÉSSK 1:0 (1:0). Csongrád, 800 né­ző. Vezette: Zsigó. A vá­7. Erika. Ladányi Györgyi, te eL Az NB Ifl-ban nyerték a rangadót. Makói SVSE—Sándorfalva 1:0 (0:0). Makó. 300 néző. Vezette: Nagy L.- Góllövő: Pőcze. Dorozsma—Apátfalva 2:2 István lelkes és kitartó Tóth Tünde. A fiúcsapatban 17. alkalommal lett bajnok, munkája meghozta az első játszottak: Barta László, * ­alkert: a Nagykőrösön rende- Gallasz Lajos. Hányi Tibor, senyXTcsepeiS^ th^? áiiuk á Mi otthonában szereztek tett Országos Középiskolai Hodászi László, Kállai Fe- SZEOL AK sportolói is. Kormá- értékes pontokat. A fordu­Ba)noksóg közéodöntőjében a renc, Koncz György, Kovács nyos nélküli kettes: 1. Bandi. Kai- ló rangadóján Csongrádon, Radnóti Gimnáziumnak mind Tamás. Kuczik István, La- ^^Stk.^BíVchSSSd a Vendég HMSE labdarúSói _ a női, mind a fiúcsapata ki- rsán Péter, Pál Tibor, Dza- Latbl (Vasas). ' ' ' diadalmaskodtak, és négy sárbelyiek Antalnak tűnőén szerepelt és bejutott bó Sándor és Tandari István. • fordulóval a bajnokság be- Dercben l6tt bombaeóliávaÍ az. országos döntőbe. A torna legjobb dobója vXk ^tónyüS. ^Eredmé^ ^^^ A leánycsapat játékosai c{met n6 ponttal ugyancsak végső sorrend alakult ki: í. Ma- veItfk előnyüket. Eredme­voltak: Bába Judit Dórán Radnóti Miklós Gimnázi- ^ Eva. Fekete Jva Gargyan íö^^g o ^nmi^piai KSZV SE-Szegedi Spar­Zsuzsa. Habók Maria, Hódi tanulója, rai noor nyer- ^ ^^^ jobb tacus 2:1 (2:0). üjszegedi pá­uyal nyerte a rangos vetélkedóL jya> 200 néző. Vezette: Bőr­csök. A helyi rangadón a következő összeállításban léptek pályára a csapatok: KSZV SE: Csecsödi — Se­jer, Hegyes dr., Peták — Kürti, Lovász, Rupper (Bö­röcz) — Szabó, Gábor. Me­gyesi (Jamniczky) Boidis. Spartacus: Poszler — Hava­si, Nemes, Sándor, Kun — Daru, (Zoltán L.) Nádud­SZVSE—Kiskunhalas 0d) hogy közben a lendülő lába Dózsa) és Kuti L.-t (Bélkés- vari, Mészáros (Szász) — Szeged, Vasutas-stadion, eltalálta Szabót, aki ápolásra csabai TASK) a játékvezető Tóth, Nagy, Vitális. Az első 800 néző. Vezette: Botka dr. szorult. (Szó sem volt szán- kiállította. A játék képe negyedórában Megy esi és SZVSE: Gilicze (Simái) — dékosságról.) A 81. percben alapján a szegedi lila-fehé- Boldis góljával kétgólos ve­Hajdú, Terhes. Tihanyi Z., a vasutas védők a gólvona- rek az egyik bajnoki pontot z,etésre tettek szert a ven­Tihanyi B. — Czibere, Szabó, Ion tisztáztak. Vendégtáma- megérdemelték volna. Jók': dégek. Szünet után nagy Nagy Z. — Róth (Tóth J.), dásokkal ért véget a talál- Dobó, Schneider, Zahorán, erővel rohamozott a Spar­kozó. Rózsa, illetve Nagy I. (a me- tacus, de a csatárok a leg­Az utóbbi hetek leggyen- zőny legjobbja). Bíró, Bmődi nagyobb gólhelyzeteket is gébb hazai teljesítményét dr. és Csomor. elhibázták. A 72. percben láttuk az SZVSE-től. Egyik Az NB III délkeleti cso- Kun megunva a csatárok te­csapatban sem akadt, átlagon portjának további eredmé- hetetlenségét, egyedül tört felülit nyújtó labdarúgó. nyei: Erzsébeti SMTK— kapura, s nagyszerű egyéni Imre László Szarvas 1 d) (0:0), láng Va­sas—F.PGEP 1:0 (1:0). ÉG­SZÖV MEDOSZ—KSC 2:2 (1:1), Jánoshalmi Spartacus —Szentesi Vízmű 1:0 (Ok)), KTE—Ceglédi VSE 2:1 (2:0), Lehel SC—Nagyszénási Tsz 300 néző. A hazaiak Vezette: közelebb álltak a győzelem­hez. é A bajnokság állása: 1. HMSE 2. Csongrád 3. Sientesi K. 4. DELFP 5. Makó 8. H. Porcelán 7. Apátfalva 8. Dorozsma 9. KSZV SE 10. Sz. Spart. 11. HODIKÖT 12. Csanádp. 13. Alsóváros 14. Mindszent 15. Klnizsl-H. 16. Sándort. 26 19 6 3 88-29 42 26 14 8 4 48-24 36 26 14 6 6 53-27 34 26 11 10 5 39-24 32 26 12 6 8 40-34 30 26 10 9 7 57-41 29 26 10 8 8 45-47 28 26 8 10 8 42-49 26 8 10 44-55 24 5 12 40-41 23 6 13 29-48 20 3 15 33-50 19 7 13 31-53 19 5 14 27-53 19 4 15 24-41 18 3 16 31-51 11 itthon, vereség idegenben Tímár. Takó. Kiskunhalas: Szabó — Kiss R., Tóth, Halász (Perényi), Gulyás — Földes, Szőke (Agócs), Csáki, Kareai — Oláh, Dobra. Tartottak egymástól a csa­patok, ezért megerősített védelemmel kezdtek a játé­kot. Az első negyedórában erőteljesen támadott a hazai együttes. Róth szögletét Tí­már alig fejelte fölé. A 10. Békéscsabai TASK— Szegedi Dózsa 1:0 (0:0) Békéscsaba. 1600 néző. Vezette: Jaczina. Békéscsaba: Kavács — alakítás után megszerezte a szépitő gólt, 2:1. Kinizsi Húsos—DÉL ÉP SC 0:0. Szabadság tér, 300 né­ző. Vezette: Bajnóczi. A csa­patok összeállítása. Kinizsi Húsos: Szóráth — Molnár, percben Czibere indította mjdú. Dobó, Nemes, Schnei- SK 2 .0 (1:0). Homtéd Bem v " Kotogán (Oltványi)', Tímárt, de Szabó fölszedte der — Szász, Zahoran. Soos József SE—Honvéd Szabó L. a labdát a csatár eiőL A 12. — Varga (Kiss I.), Rózsa, percben Takó ugrott ki a Kuti L. védők gyűrűjéből, de hosz- Szegedi Dózsa: Tóth (Nagy szán szöktette magát és igy S.) — Emődi dr.. Bíró, Ka­odailett a helyzet. Három kuszi. Nagy I. — Pócsik, perccel később Takó a mér- Pipicz. Csomor —Szeghalmi, kőzés legnagyobb helyzetét Veres (Szamosszegi), Kanász, hagyta kihasználatlanul: há- Az első játékrészben rom méterről az elfekvő ka- egyenlő erők küzdelme folyt pusba lőtt. A másik kapu a pályán. Fordulás után a előtt Hajdú ollózása szállt bajnokjelölt hazai együttes fölé. majd kevéssel Jcésóbb, ritmust váltott. A 64. perc­nehéz helyzetben, Terhes ben Pipiczet a játékvezető tisztázott kiállította. Egy perccel ké- 12. KTF A szünet utáni első ase- sőbb szabadrúgás után fejes- K.-Paias mény a 62. percben Gulyás gólból esett a találkozó kapufán csattanó lövése volt egyetlen gólja. A hajrában Perényi Hajdút vágta föl. sok kemény összecsapás majd ezután Tímár a vetődő szemtanút lehettek1 a nézők, kapusha lőtte A. latodákúüfc A &L percben Tóthot (Sz. 2a.saemes 1. BTASK 2. Szarvas 3. S7.. Dózsa 4. Lehel 5. F.GSZÖV 6. Gyula 7. Szabó SE 8. F.SMTK 9. J&nosh. 10. KSF 11. Bem SF 14. lÁng 15. Nagys/.én. 16. T.-sztni. 17. Ceglúd 18. SZVSE 19. EPGPP Pataki —T Miklós, Lévai, Szilágyi II. — Sebők. Sán­dor J., Perneki. DÉLÉPSC: Terhes — Halasi, Huszár, Krecskai, Zádori — Molnár, Kovács G., Füredi (Nyári) — 34 20 5 9 8.5-39 45 Driszner, Varga, Bogár. 34 16 1* 6 42-26 41 igazságos pontosztozkodás. 34 14 13 7 59-35 41 Mindszent—Szentesi KinJ­SE 1:0 (0:0), Gyulai SF, Törökszentmiklósi Vasas 3:0 (1:0). A bajnokság állása: 34 22 8 4 59-27 52 34 15 8 11 55-49 38 34 16 6 12 37-31 38 zsi 2:1 (1:1). Szentes, 400 34 13 11 10 70-64 37 néző. A lelkesen játszó ven­34 16 5 13 45-51 37 dégek megérdemelt győzel­34 15 6 13 36-53 36 / arattak 34 15 5 14 48-45 35 nlel úrdlldlv. 34 13 8 13 52-52 34 H. Porcelán—Csanádpalota 'í " i7 S-6J S <4 r0>. Hódmezővásárhely. 31 9 8 17 36-65 26 30° néző. Vezette: Téli. A 34 io 5 19 34-49 is kitűnő csatársorral rendel­-J e is "Is kező Porcelán Uyen arány­it 7 9 is 41-19 73 ban 1R megérdemelte a győ­34 6 S 2S 35-71 18 zelmct. Még májusban és júniusban is: „Használtért újat nyerhet" a (MEH) háztartási pamut­textilhulladék-gyiíjtési akciójában AKI IIEGALABB 1 kg TISZTA (fehér vagy színes) háztartási pamuttextil-hulla­dékot. vagy 5 kg MOSATLAN (fehér vagy színes) háztartási pamuttextil-hulladékot ATAD — az ellenérték kifizetésén túl — részt vesz. a havonkénti NYEREMÉNY­SORSOI-ASON. amelynek díjai: — a Centrum áruházakban beváltható fel­sőruházati cikk vásárlására szóló utal­ványok: — a TF.MAFORG Vállalat fonalából méretre kötött ruha és pulóverek­Az akció befejezését jutalomsorsolás kö­veti, melynek nyereményei: színes televízió, automata mosógép, 1 db ARAX faliszőnyeg, 10 000 Ft-os felsőruhá­zati és 4 db 500 Ft-os fonalvásárlási utal­vány. a háztartásában található Még átadhatja textilhulladékot a Dél-magyarországi Vállalat telepein cs átvcvóhelyein!