Délmagyarország, 1977. április (67. évfolyam, 77-100. szám)

1977-04-19 / 90. szám

K 18 Kedd, 1977. április 19. • Kézilabda Junior férfi VB A világbajnoki címért: Magyarország—Szovjetunió ri Ringlispílben rr Pénteken Rajt a kézi­labda NB l-ben Volán SC— Bcs. Vízmű Szombaton, amikor a ma­gyar csapat vereséget szen­vedett az NSZK együttesétől már mindenki elkönyvelte, hogy csak az 5—6. helyért játszhatnak. A papírforma azonban felborult, hiszen a lengyelek legyőzték a spa­nyolokat, majd másnap a spanyol válogatott diadal­Az NB lll-ban maskodott az NSZK ellen, így megnyílt a lehetőség ar­ra, hogy a lengyelek legyőzé­sével, akár a csoportelsősé­get is megszerezheti a ma­gyar csapat. Válogatottunk aztán óriási bravúrral kilenc góllal legyőzte a lengyele­ket, és jobb gólkülönbség­gel megszerezte a csoportel­sőséget. így ma, kedden Gö­teborgban a magyar válo­gatott mérkőzhet a világbaj­noki aranyéremért a szovjet válogatottal. A lengyelek el­leni sorsdöntő mérkőzésen Lele Ambrus, a Szegedi Vo­lán játékosa is szóhoz ju­tott Jó játékkal, győzelmek Sz. Dózsa— Jánoshalma bal oldalon tűnt fel. Veres- cselekkel lerázta védőjét, hez játszott, aki azonnal majd középre adott, Szabó a visszaadta a labdát Szeghal- levegőben úszva fejelt a há­minak, ö tíz méterről, lapo- lóba. 2:0. Az utolsó negyed­san a kapuba lőtt. 3:0. órában szorongatott ugyan a A lelkesen, önfeláldozóan hazai csapat, de támadásai­védekező vendégek hatvan kat a szegediek rendre hárí­néző Percen keresztül állták a ro- tani tudták. ' hamokat. Az utolsó húsz A minden ciiapatrés7.ében Pénteken a férfi kézilabda NB I-ben is megkezdődnek J-Q (OíO) a bajnoki küzdelmek. A Szegedi Volán SC gárdája az Hunyadi tér, 1500 Idénynyitó mérkőzést Szege- ^^^óth _ Kaku- percben a Dózsa ellenállha- " '^beT ttoadó^tata den. a Sportcsarnokban dél- ^ Bíró Magyar> Emódi dr. tatlanul, szellemesen játszott, ^bb SZVSE megér^mel­után 5 órakor jatssza, az — Pócsik, Csomor, Szamosz- csatarai sokszor megoldha- ten győzött Jók. Terhes Ti­újonc Békéscsabai Vízmű szegi (Pipicz) — Szeghalmi, tatlan feladat elé állították * z <^ndor Tímá' u_ ellen. Veres, Kanász a lanosh^ituakat. Jók: Ka- ^ Kormos N' stum. Jánoshalma: Csernák — kuszl- Bír°. Pocslk. Szeghal- ' A Volán SC a mérkőzésre Faddi, Németh, Maráczi, Kanász, illetve Csernák. Gyenes Kálmán felvétele íme, egy jellemző kép a mérkőzésről. Jernei a találkozó ki­emelkedően legjobb játékosa (volt, aki Vépit látta legjobb­nak, sőt Nyilasit és Bálintot is, hm...) egy csellel becsapja Martost, majd elküldi jobbra Muchát, aztán kapura tör. Ehhez hasonló jelenet többször megismétlődött a SZEOL AK—Ferencváros labdarúgó-mérkőzésen. A főszereplő leg­többször Jernei volt. A válogatott Martos a találkozó 90 perce alatt állandóan „ringüspílben" ült Ezen a találko­zón végre azt láttuk Jerneitől, amit tehetsége, játéktudása alapján joggal elvárnak tőle a szurkolók. Bátor, lendületes volt és klasszis gólt lőtt egységes jegyeket bocsájt ki Szabó (Csermák) — Angeli, Németh, Gerber dr. és a szurkolók az érkezés ^rváih^F^vtlí ~ ^^ sorrendjében foglalhatják el Két sikerteta^ jánoshalmi SZVSE helyeiket. A belépőjegy ára próbálkozás után a Dózsa _„ ... 19+1 ((Edzett Ifjúságért lendült támadásba. A 14. JotOkSient- * mozgalou, hozzájánalása) fo. ^JSSThffiS? £ mjklós 2 0 (0 0) nnt A diák-, katona- es vése után a labda a jobb 0i_ miKlOS Z.U {U.U/ nyugdíjas belépőjegyek ára: dali kapufáról vágódott a TXrav„„h„iMx« tnnn „ó aBu"BE . • . . „.,... _, . , . Torokszentmiklós, louu ne- 12. Kiskunhalas 13+1 forint Mérkőzésjegyek máeik oldalra, de ott nem ^ Vezette. Korofcuai. elővételben a Volán utazási ^V'ífSt Slte el 2 SZVSE: Simai ~ Cibere, « irodában (Szeged. Bajcsy-Zs. Markot A Dteí uralta l^l *l 28.) válthatók. Vízilabda A bajnokság állása 1. BT48K Z. 5um« 3. Líhtl 4 SrerMtl THm 5. ÍGSZÖV «. ESMTK 7. SnM SE K GrnU 9. JánnsbaJms 70. BTE 19. TörokBxentm. 19. Lám _ - : +, TI " Nagy, Tímár — Róth, Tóth n.troer n^WAl^n" + Sándor (Szabó), Kovács Z. £ dast ért, de a szélekről ma- VarKW, ' n,+ ?zv>r Igy kellett volna tippelni! Törökszentmiklós: Veres, Kormos, György Orbán, 29 19 6 4 90—23 44 29 18 5 6 77—34 41 28 14 11 4 39—18 38 29 19 7 7 99—29 37 29 12 11 6 52—30 35 29 12 9 8 93—53 33 29 14 5 10 34—28 33 29 12 8 9 44—35 32 29 13 9 11 39—43 31 29 11 7 11 41—39 29 39 12 5 12 42—<1 23 29 9 11 9 44—Sfl 29 29 11 S 18 49—43 27 29 8 8 13 33—55 24 29 9 4 18 31—43 23 29 7 8 14 33—49 32 29 8 8 19 19—49 21) 29 8 4 17 33—65 20 29 7 5 17 35—03 19 29 4 0 19 28—02 14 Kupagyőzelem — pontveszteség nélkül 1. Komló—Es*.r 2. BVHC—Budafok 3. (ioIU-MAVAG—Volóo A Várpalota—s/MTt IV. Orooslány—V. Isio A Kossuth KISE—Poca 7. Zalaaaent4TOt—Kílrmend 8. Alumínium HR—Rákon! SE 9. Kosscc—Baukltbánraas 10. C'atansaro—Verona 11. Caaena—Torino 12. Eenifla—Roma 13. Sompdorlo— EloronUno + 1 XA Leninrároo—Nrírrtjham 2:1 1 8:0 1 0:1 3 gasan kapu elé ívelt labdá­kat a jánoshalmi védelem N —'Pásztor ' Stummer Honvéd Bem J. SE-cegiéd könnyűszerrel hárította. A C*™ 8:0 (3:0), KTE-Kiskunhalás 3:2 félidő vége előtt Csernák fefofc- 0£°s> Kocsw< Her" Ksc-szabó L. SE 2:0 nercei V-övptkeztek mind a baly (Csonka). (I:d), Nagyszénás-Láng Vasas Sfnnnc n innn. inhHA A biztonsági játékra törek- 2* (1 *> Lehel SC-ESMTK 2:1 magas, mind a lapos labdá- - vasutasok Dontos adoea- <1:», Boszov-szarvas 3:2 kat magabiztosan hárította. Y? ^sutasok Pontos adoga- Békéscsabai TASK—Gyula c, ..... . .. . tasokkal igyekeztek lassítani 2:1 (2:i), szentesi Vumű-EPGEP ... , Szünet után ismét a ha- a játékot. Negyedóra eltelte 3 J (2:1). ..t , zaiak lendültek tamadasba. után egyre bátrabban táma­14 2 A 62. percben Szeghalmi be- dott az SZVSE. A 20. pere­gj | csapta Szabót, élesen kapu ben Tímár játszotta magát »-j i elé lőtt labdáját közvetlen tisztára, de nyolc méterről s-l i közelről Veres perdítette ka- gyengén a kapus kezébe gu­J pura, de Csernák lábbal rította a labdát. A 30. perc­3:» i szögletre mentett A sarok- ben Sándor szabadrúgását •:• * rúgás után Magyar emelke- hárította üggyel-bajjal Vasárnap a koraesti órák­ban befejeződött a Dobó Ist­ván vízilabdakupa küzde­lemsorozata. A díszes trófea sorsa az utolsó mérkőzésen, a SZEOL AK—Szentesi Víz­mű találkozón dőlt el a sze­gediek javára. A négyes dön­tőben a SZEOL AK pólósai a következő eredményeket érték el OB l-es vetélytár­saik ellen: SZEOL AK— Eger SE 5:3. SZEOL AK— Szolnoki Vízügy SE 6:5, SZEOL AK—Szentesi Vízmű 9:7. A torna végeredménye: dett a legmagasabbra, s hét György, majd nem sokkal Holnap, szerdán délután az országos tahdarúgó serdülő fen­Hegyei I. osztály Egy mérkőzés félbeszakadt... pa keretében a SZEOL AK az méterről a hálóba fejelt. 1:0. később Róth öt méterről a MTK-VM rgyütesévn játszik. .. ... ... , A merkozésre a Tisza-parti sta­A 1«. fogadási héten beérke- a. 72. percben Szeghalmi kapu fölé rúgta a labdát. dlonban kerül sor délután fél lett totószelvények között 18 . k db 13 plusz i találatos szelvény szólózott a jobb oldalon, de Szünet után az 56. percben ^ 76T'fortatotmüzdednekké A « "a- mielőtt a kapu elé küldte a lendületesen játszó vasuta- Debrecenben területi kard­rab 13 lalalatos szelvényre 27 volna a labdát, a 16-os ol- sok megszerezték a vezetést hajnokságon vcuek részt a ezer ''40 forintot az 1467 darab Szegedi Postás vivői. Az első 12 találatos szelvényre 718 fo- dalvonalánál, az alapvonal Tímár a bal oldalon vitte fel helyet Vitos Zoltán szerezte S&s' szelvényre*3** forintot közelében 328130 felvágta" * 8 ^dát, középre adott, San- 5J ^ ^IT^m^n a 117 ezer 317 darab 10 találatos szabadrúgás után Veres fej- dor két méterről, magasra Bérezi Beáta a harmadik, míg szelvényenként í0rlnt0t fel a kapu jobb oldalába ugorva fejjel a hálóba to- Lr^Lls^nT^míZ AZ ezer forinton aluli nyere- csúsztatta a labdát. 2:0. A t,áhította a labdát 1:0. A 65. helyen végzett.^ ményeket április 23-tól. az ezer 80. percben a változatosság percben Róth kapott jó lab- Az SZVSE rendezésében Sze­us™01 SX" pedls 4prt" kedvéért Szeghalmi most a dát a jobb oldalon, ügyes ^ffiver^lf' tek az 1. és a II. korcsoport részére. Az SZVSE és a SZEOL AK. birkózóinak eredményei. 18 kg: 1. Terhes, ^ 2. Pintér (mindkettő SZEOL AK). 52 kg: 1. Szanka (SZEOL AK). 57 kg: ... 2. Kakuszl (SZEOL AK). 62 kg: 1. Szilágyi (SZEOL AK). 2­Bán (SZVSE), 3. Rus (SZEOL AK). 68 kg: ... 2. Tóth, 3. Bus J. (mindkettő SZEOL AK). 74 kg: 1. Bán (SZVSE). 82 kg: ... 2. Kakuszi (SZEOL AK). 90 kg: 1. Horti, 2. Táborosi, 3. Bónus (mindhárom SZEOL AK). 100 kg: 1. Szőke (SZVSE). +100 Kg: 1. Kot ács (SZEOL AK). Budapesten országos kivá­lasztó kötöttfogásé versenyen is indultak az SZVSE birkózói. A 49 kg-osoknál Kalnngcr má­sodik. a 68 kg-osokni? Szegvári harmadik, a 68 kg-osoknál Kiss az első betyet rzereztt meg. A Baján lebonyolított délterftleti felnőtt szabadfogású versenyen az SZVSE birkózói is indultak, a 46 kg-osoknál nórzi a har­madik, a 74 kg-osoknál Spiák az első helyen végzett. * A DELEP SC NB n-es férfi rftnlabdacsanata megszerezte el­ső győzelmét. A Szőregi úti sportcsarnokban Játszott mér­kőzésen a Közgazdasági Egye­tem ellen 3:0 (6, 14. 13) arány­ban gvőzött. A Fiath, Klem, Nagy, Turzó, Vcrba. Eri. rsere: Pest! P., Sándor összeállítású együttes az első Játszmával Jól sikerült nyitásokkal nyert. A második és harmadik szettben nagy küzdelem volt, mindkét­szer vesztett állásból fordította a maga javára az eredményt a szegedi együttes. Dunavarsány­ban viszont 3:2 arányban alul maradtak a szegediek. A világ legjobb tekézól talál­koztak a napokban az NSZK­beli Sandhausenben. A verseny­zőket a rendezők Két csoportba osztották és Európa válogatott­ja, illetőleg Európa B váloga­tottja néven merkőztek meg két helyt klubbal. A csapat­találkozót egyéni és páros ver­seny követte amelyen értékes helyezéseket szereztek verseny­zőink. Révész János a DELEP SC sportolója a párosok vetél­kedőjén a hatodik helyet sze­rezte meg társával Sütővel együtt. Párosban: 1. Jenncr, F.ndres (NSZK-beli) 1902, 2. Zleher, HolcKraann (NSZK-beli) 1902, 3. Dragas, Bleber (Jugo­szláv) 1878, ... 6. Révész, Sütő (magyar) 1848 fa. 1. SZEOL AK, 2. Szolnoki Vízügy, 3. Szentest Vízmű, 4. Eger SE, 5. Tatabanyai BSC, 6. HVSE, 7. MVSC, 8. KSC, 9. Egri Vízmű, 10. CVSE, 11. PMSC, 12. BVSE. Dr. Kemenes Béla, a SZEOL AK elnökhelyettese adta át a kupát a győztes együttes­nek, illetve a különdíjat Esz­tergomi Mihálynak, a torna legjobb kapuvédőjének, va. lamint a torna legeredmé­nyesebb játékosának, a s2»l­noki Cseh Sándornak. A ki­tűnően megrendezett torna jól szolgálta a csapatok fel­készülését. Különösen dr. Ta­kács Antal, a Szegedi Víz­művek és Fürdők igazgatója tett sokat annak érdekében, hogy a résztvevők ideális körülmények között küzdje­nek. Tiszta uszoda, megfele­lő hőmérsékletű víz várta a játékosokat. Az időjárás, saj­nos, nem fogadta kegyébe a rangos eseményt. A SZEOL AK játékosai végig lelkesen, időnként pe. dig kifejezetten jól játszot­ták az „új" vízilabdát. Max sérülés. Dudás, valamint Lengyel ifjúsági válogatott­beli kötelezettsége miatt nem játszott. Szittya lázasan is vízbe szállt és lelkesedésé­vel példát mutatott fiatalabb társainak. Rajta kívül még Esztergomi, Vezsenyi P., Wanger és Dalmády játszott átlagon felüL T.L A 22. fordulóban több meg­lepő eredmény született. Ide sorolható a Kinizsi Húsos sán­dorfalvi bravúrja, a Szentesi Kinizsi nagy gólarányú győzel­me a Spartacus otthonában, valamint az Alsóvárosi MAV huzal környezetben elszenvedett veresége. Hosszú Idő utan egy mérkőzés nem 99 percig tartott, Mihály Játékvezető a 80. percben véget vetett a Mindszent—Apát­falva összecsapásnak. A pontok sorsa Így minden bizonnyal a zöld asztalnál dől el. Eredmé­nyek: HMSE—DÉLEP SC 1:1 (19)). Vásárhely, 1100 néző. Vezette: Szekeres (Jól). A forduló leg­színvonalasabb összecsapásán a következő összeállításban lépett pályára a szegedi együttes: Terhes — Halasi. Huszár. Krecs­kal, Zádori — Kovács G.. Fü­redi, Molnár — Tóth (Driszner), Varga. Bogár. A 9. percben egy korszerű támadás végén Hecskó volt eredményes. 1:0. Szünet után több veszélyes támadást vezettek a kélt-fehérek. A 60. percben Driszner kitűnően iveit • kapu elé és a Jó ütemben érkező Kovács G. megszerezte az egyenlítő gólt. A hazaiak ezután sokat támadtak, de a DELEP SC védelme mindent hárított. Terhes kapus volt a mezőny legjobbja, rajta kivül Huszár, Krecskal. Kovács G., Füredi. Driszner és Varga ját­szott jól. Kinizsi Húsos—Sándorfalva ISI (1:0). Sándorfalva, 400 néző. Vezette: Jung. A találkozó egyetlen gólját a 33. percben Sebők lőtte. A Kinizsi Húsos legjobbjai: Szóráth (a mezőny legjobbja). Molnár, Varga és Pataki. H. Porcelán—Alsóvárosi MAV 2:1 (0:1). szabadság tér, 100 né­ző. vezette: Buborl. A gyenge színvonalú találkozón az alsó­városlak a 78. percig vezettek. Szentesi Kinizsi—Sz. Sparta­cus 5:1 (4:1). Üjszegedl pálya, 200 néző. A vendégek Jobban alkalmazkodtak a sáros, mély talajhoz. A piros-fehérek egyet­len gólját Kun ll-esből sze­rezte. A gólarány túlzott. KSZV SE—Dorozsma 2:0 (0:0). Kertész utcai pálya, 100 néző. Vezette: Pál S. A többet tá­madó újszegediek akár nagyobb különbséggel ls nyerhettek volna. Makói SVSE—Csongrádi ÉSSK 0:0. Makó, 100 néző. Vezette: Perenyei. Küzdelmes mérkőzés, J61 záró vendégvedciem. Csanádpalota—HrtDlKO* 1:1 (1:1). Csanádpalota, 200 néző. Vezette: BajnóczL igazságos pontosztozkodás Apátfalva—Mindszent 2:1 (1:0). Mindszent. 200 néző. Vezette: Mihály. A Játékvezető a aa. percben lefújta a találkozót. A bajnokság állása A SZEOL AK nyerte a Kőolaj Kupát 1. HMSE 2. Sn-ntcsl K. 3. Csonrrád 4. DELEP 5. Dorudma 6. áp»tf»lv» 7. H. Porcelán 8 Makó 9. gr. Spartacus 10. KSZV SE 11. Cranádpalota 12. HÓDIKOT 18. Min.irr.nl 14. Akntrai 18. Kinlrr! H. Iá Sándorfalva Megjegyzés: 22 16 22 13 22 11 22 10 22 0 I 79—27 10 4 45—22 31 3 36—18 36 5 33—22 27 6 35—37 24 6 34—36 23 7 43—31 22 6 34—33 22 3 10 35—33 21 1 3 36—47 20 3 12 26—37 17 5 11 ,25—41 17 5 10 23—40 17 0 11 27—44 16 6 12 16—39 14 2 14 26—45 14 Mlndozent— Apátfalva mérkőzés eredményét nem vettük figyelembe a táb­lázat elkészítésénél. Szombaton és vasárnap Szegeden az Ifjúsági Vízi­telep előtti Tisza-szakaszon rendezték meg nyolc ma­gyar és három jugoszláv egyesület versenyzőinek rész­vételével az idénynyitó ka­jak-kenu folyambajnokságot. Mindkét napon viharos szél, erős hullámverés nehezítette a versenyzők dolgát. A ke­nusok 20 kilométeres verse­nyén Wichmann igazolta klasszisát, legyőzte 'Budait és a jugoszlávok olimpiai bajnokát, Ljubeket. Szom­baton egyébként a rövid­távú, vasárnap pedig a hosz­szú távú versenyeket bo­nyolították le. Á kajakosok 20 kilométeres versenyén Csapó Géza kormánytörés miatt feladta a versenyt. Eb­ben a számban Svidró győ­zött Fábián előtt. Az összesí­tett pontversenyt és ezzel a Kőolaj Kupát nagy fölény­nyel a SZEOL AK nyerte. VASÁRNAP: Vasárnapi eredmények. Nők. 1 elnőttek. K—1 (10 kin, 6 in­duló): 1. Makiitura (UVTK), 2. Labdy (SzCOL AK), 3. Serfőző (SZEOL AK). Ifjúságiak. K—1 (5 km, 11): 1. Villám (SZEOL AK), 2. Kecskés (DVTK), 3. Nadrujanszky (jugoszláv). Férfiak. Felnőttek. K—L (26 km, 26): 1. Svidró (SZEOL AK), 2. Fábián <tr. Dózsa), 3. Hutorán (Bp. Honvéd). Ifjúságiak. K—1 (15 km, 25): 1. Balázs (SZEOL AK), 2. Irmai (DVTK), 3. Tal­lósl (Bp. Epitők). Kelnőttek: C—i (20 km, 21): 1. Wichmann (MTK-VM', 2. Budai (Bp. Hon­véd), 3. Ljubek (jugoszláv). If­júságlak. C—1 (15 km, 20): 1. Gera (SZEuL AK), 2. Szabó (DVTK), 3. Berta (SZEOL AK). Az összesített pontverseny végeredménye: 1. SZEOL AK 87 pont, 2. Diósgyőri VTK a, J. Bp. Honvéd K.