Délmagyarország, 1977. április (67. évfolyam, 77-100. szám)

1977-04-03 / 79. szám

\ 14 Vasárnap, 1977. április 10. 5 A küzdeni tudás diadala HMSi SPORT * Röplabda NB I Nők BVSC— Szegedi Spartacus 3:0 (-4, -7, -5) Rókusi Tornacsarnok. Ve­zette: Zach, Lajos. Szegedi Spartacus: Len­gyel, Kovács A., Wirthné, Piukovits, Nagyné. Fekteté­né. Csere: Daróczi. Kállay, Hunyadi, Wágner. BVSC: Kozma. Buday, Forgó. Kolláthy, Huszárné, ilau É. Csere: Varga, Nagy I., Eff G., Buday R. A BVSC mint csoportelső vette fel a küzdelmet az erő­sen gyengélkedő szegediek­kel. A vasutasok az első játszmában már 12:0-ra ve­zettek, amikor a Spartacus­lányok pontot értek el. A második játszmában úgy látszott tudnak a szegediek szépíteni, de 7:7 után újból a BVSC-s lányok nyertek. A harmadik játékrész is a bu­dapestieknek kedvezett a fá­radt csapat benyomását kel­tő szegediekkel szemben. 15:5. Ma < Sz. Dózsa—Bem J. SE Terna SZEOL AK-Haladás VSE 2:1 (2:1) Országos középiskolás bajnokság Egervári fejjel ment a szombathelyi csatárok elől, Forgács biztosít Tisza-parti stadion, 3 ezer néző. Vezette: Győri. SZEOL AK: Nagy (6) — Zámbori (5), Egervári (6), Forgács (5), V. Tóth (6) — Kozma III. (5), Birinyi (8), Hojszák (6) — Kozma II. (6), Hegedűs (5), Jernei (5). Haladás VSE: Szarka (6) — Kovács (6), Halmosi (1), Kereki (0), Kiss- (4) — Ki­rály (4), Vörös (5), Farkas (6) — Sebestyén (4), Kul­csár (5), Hauzer (4). Szemerkélő esőben, csú­szós, mélytalajú pályán kez­dődött a mérkőzés. A 15. másodpercre ugrott a stadi­on órájának mutatója, ami­kor megszerezte a SZEOL a vezetést. Kezdés után He­gedűs kapta a labdát, a fe­lezővonaltól kapura tört, a Haladás védői hátráltak, a szegedi csatár aztán 18 mé­terről ballal a jobb felső sa­rokba bombázott. 1:0. A má­sodik percben ismét gólt ér­tek el a hazaiak. Hojszák került lövőhelyzetbe, labdá­ja Kerekiről a jobb sarokra A sr.ege>di \'B iri-an lábdarúgo­eaapatok kö/ül ma, vasárnap délután a Dózsa ját-szik Itthon. Ellenfele a Bem t. SE 12. helyen álló csapatn lesz. O.vszel Ceglé­den a lila-fehérek bizonyultak jobbnak. 1:0-ra győztek. Most is ők az esélyeseik a két pont meg­szerzésére. I>r. Reményül László, a Dőzsa edzője elmondta, szeret­nék folytatni tavaszi Jó szereplé­süket. Itthon tartani a két por­tot. Megemlítette, ahhoz, hogv az élbolyban maradhassanak, főleg az itthoni mérkőzéseiken nem a.abad pontot veszteniük. Jó já­tékot, gyózelmet vár csapatától a Hunyadi téri összecsapáson. Az összeállításban egv helyen lesz változás a megszokotthoz képest: Zödi még mindig nem tudja vállalni a Játékot, húzó­dással bajlódik. A kezdő tizen­egy a következő: Tóth - Kaku­Kzi, Bíró. Magyar. F.mödi dr. — Pócsik, Csomor, Nagy I. - Szeg­halmi, Veres, Kanász. Sportműsor VASÁRNAP kosárlabda NB I. Nők: Bp. Spartacus­SZEOL AK, Budapest, Kőér u., 11. Petelei. Nagy K. Röplabda VB II. Közép. Nők: KSZVSE— Tatabányai Petőfi. DF.LÉP-pélya, Szönegi út. 12. Férfiak: DÉLÉP­KOMEP, DÉLÉP-pálya, Szöregi ut. 14. labdarúgás XB III. Iielkelet; Szegedi Dú­zsa—Honvéd Bem J. SE. Hunyadi tér. 15.30. I.á7tn. Cegléd—SZVSE, Cegléd, 15.30, Kával. Megyei I. osztály: Apátfalva— H. Porcelán. Apátfalva. 15.30. Kis* J. Csanádpalota-Szentesi Kinizsi. Csanadpalota, 15.30, Ge­rendell. Mindszent-Csongrád, Mindszent, 15.30, Szolnok m. Jv. HMSK-Makói SVSE, Hódmező­vásárhely. 15.30. Bács tn. jv. Sán­dorfalva—Sz. Spartacus. Sandor­falva. 15.30. Práger. DÉLEP-Kis­lturvdoro/sma. Szöregi út. 10.15, Kovács K. Az első csapatok mér­, kőzése előtt az ifjúságlak ját­szanak. Megyei 11. osztályt Kistel ck­Táoé. Kistelek. 15.30. Altorjat. FerencszúUás—FAbiánsebestyen. Ferencszállás. 15.30. Kunszabó. Szóneg—Pitvaros. Szőreg. 15.30, Oláh. Sz. Tanárképző—Székkutas, Kertész u.. 10.30, Somogyi. Bor­dány—Sz. Volán, Bordány, 15.30, Géré. Derekegyház-Algyő, De­rékegyház, 15.30, Papp J. Nagy­mágocs—Mórahalom, Nagymá­gocs. 15.30, Mihály. Az első csa­patok mérkőzése előtt az Ifjúsá­giak játszanak. Megyei III. osztály: Ttuzsa­Forráskút, Rúzsa. 15.30, Füzesi. Zá kán vsz ék—S ra t ymaz. Zákány­szók. 15.30. Bálint. Pusztaszer­KQbekháza. Pusztaszer. 15.30. Tóth F. Baks—Dpmaszék. Baks. 13.30. Széesi. Ülszentiván—Üllés. 01 szent Iván. 15.30. Seres. Röszkc —Asotthalom. Röszke. 15.30, Hor­váth. Balástya-Ttszasziget, Ba­lástya, 15.30, Széosi Z. Gyálarét­IKV, Gyalarét, 15, Korom. Sz. Postás I.—Kossuth SE. .íuta-pá­lya. 10.45, Somodl. KSZVSE II.­SZEOL AK ifi irt.. Kertész u.. 15, Fai-kas. KSZVSE Hl.—Alsóváros II., Juta-palya, 9. Kiss M. I1ETEÖ Kézilabda Április 4. Kupa-merkőzesek, Kisstadion. 8 órától. Súlyemelés Országos n. és III. osztályú, meghívásos verseny, újszegedt Sportcsarnoki. 10. mozduló Szarka mellett a kapu bal sarkába vágódott. 2:0. Négy perc múlva szé­pített a Haladás. (Hat perc alatt három gól!) Hauzer meredek beadását Nagy ki­öklözte, éppen a felzárkózó Kulcsár elé, aki mintegy 17 méterről a bal sarokba he­lyezett. 2:1. A 12. percben Jernei a felezővonaltól in­dult el, egymás után kicse­lezte a rátámadó szombat­helyi védőket, majd a ti­zenhatos közeléből jobbal a jobb oldali léc mellé lőtt. Meglepően élénk játékot lát­hatott a közönség az irreális, csúszós talajon. Félóra el­teltével a szombathelyiek a mezőnyben egyenrangú el­lenfelei voltak a SZEOL­nak, kapura azonban a sze­gedi támadások jelentették a gólveszélyt. A 37. percben a sokat mozgó és kitűnően játszó Birinyi átemelte a labdát Király fölött, majd kapura lőtt. labdája azon­ban centiméterekkel a léc mellett hagyta el a játékte­ret. Szünetben Himer István edző támadóbb szellemű já­tékot kért a SZEOL labda­rúgóitól. A 47. percben Bi­rinyi, Hojszák volt a labda útja, majd Hojszák 25 mé­teres lövését védte Szarka. Az 56. percben Kozma hú­zott el a jobb oldalon, me­redek beadását Hegedűs elől Kereki mentette szögletre. Az 58. percben Halmosi a felezővonalnál megrúgta a visszafutó Hegedűst, ezért Győri játékvezető a szom­bathelyiek csapatkapitányát kiállította! A 60. percben cseréltek a szegediek. Jernei helyett Vass dr. lépett a pá­lyára. A 63. percben Birinyi tört előre, lövését elvetődve hárította a szombathelyiek kapuvédője. A 69. percben ismét a sokat mozgó Birinyi volt játékban, léc alá tartó lövését Szarka bravúrral védte szögletre. A 76. perc­ben újabb Szarka-bravúrt láthatott a közönség. Vass dr. a jobb oldalról Kozma ÍI. elé játszott, aki egyből kapura lőtt, léc alá tartó labdáját azonban gyors ref­lexszel mezőnybe ütötte a szombathelyiek kapuvédője. A mérkőzés hátralevő ide­jében már nem alakult ki gólveszélyes helyzet egyik kapu előtt sem. A SZEOL játékosai vala­mennyien dicséretet érde­melnek leikés, odaadó játé­kukért. Igaz. a mérkőzés végeredménye már a 6. perc- . ben kialakult, mégis a^hát- I ralevő időben inkább a sze- ] gediek birtokolták a labdát. ' Bátran támadtak, több gól­veszélyes helyzetük is volt. Nagy István magabiztosan védett, bátran jött ki ka­pujából, és nem egyszer gól­veszélyes helyzetekben tisz­tázott jóütemű kifutásaival. A hátvéd négyesre sem le­het panasz. Mindannyian megállták helyüket. A kö­zéppályások közül Birinyi ezúttal játéktudásához mél­tóan szerepelt, a mezőny leg­jobb embere volt. A csatár­sorban Hegedűs és Kozma II. lendületesen, szívvel-lé­lekkel játszott. Tartalék bajnoki mérkőzé­sen a SZEOL 0:ű-ás dön­tetlen eredményt ért el a Haladás VSE ellen. B. L. A további eredmények: ZTE-FTC 1:1 (1:0). Zalaeger­szeg, góllövök: Soós. ill. Vad. MTK-VM-SBTC 2:0 (0:0). Hun­gária krt., góllövők: Korltár (11­esböl), Sipőez. Bp. Honvéti—Dorng 1:0 (0:0). Kispest, góllövő: Kozma. Vasas-Dunaújváros 3:0 (1:0). Fáy u., góllövők: Váradl (11­esből). Müller, Izsó. Békéscsaba-Csepel 2:1 (1:0). Békéscsaba, góllövők: Mártái (2), III. Branikovtís. Tatabíuij-a-Videoton 3:2 (2:1). Tatabánya, góllövők: Hegyi (2), P. Nagy. ill. Szaimásy (2). Rába ETO-Kaposvár 1:0 (1:0). Győr. góllövő: Szokolai. O. Dózsa—DVTK 4:1 (2:1). Me­gveri út, góllövők: Bene (2), Nagy L„ Kellner, ill. Fükő. Nemes versengésre kerül sor április 6. és 8. között az újszegedi Sportcsarnokban. Az ország 19 megyéjéből és a fővárosból közel 250 ver­senyző ad számot felkészült­ségéről, tudásáról a három­napos, színvonalasnak ígér­kező versenysorozat során. A középiskolák országos tor­nászbajnokságának vendég­látóit és rendezőit — a Csongrád megyei tanács vb művelődésügyi osztályát, Testnevelési és Sporthivata­lát, valamint a KISZ megyei bizottságát — egy cél vezé­relte, amikor kérték e ran­gos esemény lebonyolítását: népszerűsíteni Szeged és a megye fiataljai körében a szép és látványos tornaspor­tot. A verseny részletes prog­ramja. Aprilts 6., szerda: ünnepé­lyes megnyitó, 9 óra. A lány B kategória csapatversenye, és az egyéni versenyzők elő­írt gyakorlatai, 9.30. A fiú B kategória csapatversenye, és az egyéni versenyzők előírt gyakorlatai, 15. Április 7., csütörtök: a fiú A kategória csapatverse­nye, és az egyéni verseny­zők előírt gyakorlatai, 9. A fiú B kategória szabadonvá­lasztott gyakorlatai, 11.30. A lány B kategória szabadon­választott gyakorlatai, 14.30. A lány A kategória csapat­versenye, és az egyéni ver­senyzők előírt gyakorlatai, 17. Április 8., péntek: a fiú A kategória szabadonválasz­tott gyakorlatai, 8.30. A lány A kategória szabadonválasz­tott gyakorlatai, 10.30. A verseny eredményhirdetése, 12.30. Újságírók nyerték a Felszabadulási Kupát Foci. Jókedvűen, úgy, aho­gyan ezt a játékot érdemes játszani. Ez jellemezte a Felszabadulási Kupa küzdel­meit, az átalakított Ady té­ri pályán. Viszonylag sokan gyűltek össze, hogy a hét csapat küzdelmeinek részesei lehessenek — és nem hiába. A nézők az önfeledt játék, magyarán a tömegsport va­rázsának élményével térhet­tek haza. Hét csapat küz­dött — vagy talán nem is küzdött: játszott inkább. A maga és a nézők örömére. Sokszor beszélünk és írunk a tömegsportról, az egyetem most véget ért Felszabadu­lási Kupája ennek a mozga­lomnak ékes példája. Azok, akik részt vettek rajta, le­het hogy csak nosztalgiáikat ébresztgették; lehet hogy hajdani labdarúgómúltjuk­kal akartak találkozni, nem tudom — a lényeg: megele­venedett egy kicsikét a ré­gi idők focija és nem má­sért, csak a játék szépségé­ért. Jellemzésül talán csak annyit: a bíróknak szándé­kos szabálytalanság miatt egyszer sem kellett sípol­niuk. • A tornát — nehéz küzde­lem után — végül is a sze­gedi újságírók csapata nyer­te. A döntőben 6:0_ra győz­ték le a Biológiai Kutató Központot. A harmadik he­lyért az Élelmiszer-ipari Fő­iskola és a Szegedi Orvos­tudományi Egyetem egyesü­lete játszott. Az eredmény 7:3 volt a főiskolások ja­vára, akik a torna kupáját ajánlották fel. Meglepetésre ugyan, de az újságírók a vártnál köny­nyebben nyerték el a kupát. Sportcsarnokavató a DÉLÉP-nél Jelentős sportlétesítménnyel gazdago­dott Szeged. Tegnap, szombaton délután ünnepélyes külsőségek között adták át rendeltetésének a DÉLÉP SC 18 millió fo­rint értékű sportcsarnokát. Az ünnepsé­gen többek között részt vett Szabó G. László, a Csongrád megyei tanács elnök­helyettese, Prágai Tibor, a városi tanács elnökhelyettese. Sipos Mihály, a DÉLÉP igazgatója. Mari Kálmán, a megyei Test­nevelési és Sporthivatal elnöke. Borbély András, a városi sportfelügyelőség veze­tője. A sportindulő hangjaira lány- és fiű­tornászok vonultak a terembe, majd a Himnusz elhangzása után Erdei János, az egyesület ügyvezető elnöke köszöntötte a vendégeket. Ezután Darvas Tamás építés­vezető tett jelentést. Ünnepi beszédet Prá­gai Tibor mondott, majd a szalag átvágása után jelképesen átadta a létesítményt Ma­jor Gyula sportköri elnöknek. Az ünnep® ség után a különböző sportágakban mér­kőzésekre került sor. Bútorgyári hulladék puhafa 30,— Ft/q egységáron befizethető: Alföldi Bútorgyár Szeged, Cserzy M. u. 11. szám alatt. NO A SIKER címmel műsoros divatbemutató 1977. április 27-én 20 órakor a Sportcsarnokban KÖZREMŰKÖDNEK : LEHOCZKY ZSUZSA PAYER ANDRÁS FARKAS BÁLINT MAROS GÁBOR RUTTKAY ÉVA VARADY HÉDY Kossuth-díjas Kossuth-díjas BESSENYEI FERENC kétszeres Kossuth-díjas, kiváló művész Műsorvezető: MOLDOVANYI ÁKOS. GEMINI-SHOW! EXPRESS együttes Jegyek a Kárász utcai Jegyirodában válthatók!