Délmagyarország, 1976. október (66. évfolyam, 232-258. szám)

1976-10-19 / 247. szám

6 Kedd, 1976. október 19. 7 SPORT Az HB lll-ban Asztalitenisz r Értékes pontok sz. DÖZSA—GYULA 5:3 (3:1) Labdarúgó NB ll~ Székesfehérvári MAV-Elöre­Hudafok 2 a (1:0). BVSC.'-lígri Dózsa 3:1 (3:0), Szolnoki . MTK­Nagykanizsai Olajbányász 5:1 (3:0), MAV-DAC-Poral MSC 1:1 (1:0), Komiul Bányász—Fűzfői AK 3.H (2:0), Ganz-MAVAG­Szekszárdl Dózsa 3:2 (3:2), Volán -Várpalotai Bányász 1:0 (1:0), Vasas IzzO—Kossutb KFSE 2:0 (1:0), Debrecen-Szolnoki MAV 32 (0:1), Oroszlány—Ozd 0:0. A bajnokság állása: 2. Sxfr. KáT J. BVSO «. V. IxxO 5. DVSO 6 Ganz-MAVAG I. SZMTE á Snkmrt ». Volán 10. Budafok II. Eger 12. MAV-DAé 15. Olajbányáax 14. varpalota 15. ózd lá Komló 17. Eflafó iá KE.FBE lá Sa MAV 20. Oroszlány 11 « < 1 21— I 10 11 7 2 2 10—13 18 11 ( 2 3 25—11 14 11 ( 1 4 23—28 13 11 8 1 4 10—18 13 Ulll 20—11 12 11 • 1 4 21—21 13 11 4 1 4 12—14 12 lt 4 4 3 21—13 12 11 5 2 4 25—25 12 11 2 1 t 25—25 11 11 2 1 2 21—21 11 U 4 2 4 14—12 11 11 2 2 i 14—14 0 11 2 2 « 14—10 * 11 2 2 0 11—14 « 11 I 2 0 14—22 I 11 2 1 7 17—20 7 11 2 2 7 0—17 ( 11 - 4 t 14—24 S Szeged, Hunyadi tér. 600 néző. Vezette: Pálvölgyi. Sz. Dózsa: Tóth — Zödi, Bíró, Magyar, Emódi dr. — Pócsik, Pipicz (Pikó), Cso­mor — Szeghalmi, Nyári, Szamosszegi (Veres). Gyula: Szilágyi (Vörös) — Molnár, Dávid, Szabó (Lő­rinsz), ötott — Csöke, Hir. ka, Zámbori — Tóth í, Tóth 11., Steigerwald. A hideg, szeles időben le­játszott mérkőzést Dózsa­támadások vezették be. Az 5. percben alakult ki az el­ső veszélyes helyzet a ven­degek kapuja előtt. Nyári beadását Szamosszegi fejelte kapura, Szilágyi bravúrral ütötte el a labdát a bal fel­ső sarok elől. A 10. percben a gyulaiak kapujától 18 mé­terre szabadrúgáshoz jutott a Dózsa. Magyar futott a labdának, és lövése nyomán a jól eltalált labda védhe­tetlenül vágódott a kapu jobb oldalába. 1:0. A 20. percben a szegediek kapuja előtt, a 16-060n belül nem tudtak felszabadítani a vé­dők. Amikor Biró el akarta rúgni a labdát, a tumultus, ban lábát elhúzták, a labda Csöke elé pattant, aki mint­egy 18 méterről a jobb felső Megyei /. osztály Vendéggyőzelmek a 8. fordulóban A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában több meglepő eredmény született. A Szen­tesi Kinizsi, a DÉLÉP, a Do­rozsma és a Csongrádi SC legénysége idegenben szerzett értékes bajnoki pontokat. Változatlanul gyengélkedik az Alsóvárosi MAV, vala­mint a Kinizsi Húsos együt­tese. Különösen a móravárosi gárda helyzete vált kilátás­talanná, hiszen mindössze két ponttal áll a táblázat utolsó helyén. Eredmények: Csongrádi SC—SZAK 2:1 (1:1). SZAK-pálya, 100 néző. A vendégek' kezdtek jobban, és már a 10. percben meg­szerezték a vezetést Tajti ré­vén, A gól felrázta a hazaia­kat. A mezőnyfölényben ját­szó piro6-feketéknek a 40. percben sikerült az egyenlí­tés. Szögletrúgás után Havasi fejelt kapura, é6 a menteni akaró Kurucz lábáról került H labda a csongrádi kapuba. 1:1. Szünet után támadásban maradt a SZAK. A 60. perc­ben legjobb védőjátékosuk, Komjáti súlyos vállsérülést szenvedett. A 10 emberrel játszó hazaiak társuk kiválá­sa után tervszerűtlenül, sok hibával játszottak. A hajrá­ban fölénybe kerültek a csongrádiak. A 87. percben Janicsák II. kapura tartó lö­vésébe Sándor olyan szeren­csétlenül nyúlt bele, hogy a labda lábáról saját kapujába perdült. A hátralevő időben a vendégek az eredmény tar­tására törekedtek. Az ala­csony színvonalú találkozón a CSSC megérdemelt győzel­met aratott. KSZV SE—H. Porcelán 1:1 (0:0). Kertész utca, 100 néző. Vezette: Práger. Szünet után — 1 l-esből — a vendégek jutottak vezetéshez, amit Kürtinek sikerült kiegyenlí­tenie. A több gólhelyzetet kidolgozó újszegedi együttes közelebb állt a győzelemhez. Makói SVSE—HODIKÖT 1:1 (0:1). Makó, 200 néző. Vezet­te: Jármai dr. Az első já­tékrészben a vásárhelyiek egy büntetőt értékesítettek. D:L Szünet után a többet tár madó hazai együttesnek a 87. percben sikerült az egyenlí­tés. Jármai dr. kitűnően ve­zette a találkozót. Dorozsma—Sándorfalva 3:2 (2:0). Dorozsma, 200 néző. Vezette: Barna. Az első fél­időben a Dorozsma. fordulás után a hazai együttes táma­dott többet. A helyzeteiket jobban kihasználó vendégek rászolgáltak a két bajnoki pontra. Szentesi Kinizsi—Alsóváro­si MAV 2:1 (1:1) Szabadság tér, 100 néző. Vezette: Oláh. Tovább tart a szentesiek ve­retlenségi sorozata. DÉLÉP SC—Mindszent 1:0 (0:0). Mindszent, 200 néző. Vezette: Bús. A DÉLÉP ösz­szeállítása: Terhes — Halasi, Huszár, Krecskai, Zádori — Molnár, Kovács G (Bán), Füredi (Tápai) — Tóth, Var­ga. Drixner. A jól játszó sze­gediek Tóthnak az 55. perc­ben lőtt góljával szerezték meg a győzelmet. Csanádpalota—Apátfalva 3:1 (2:1). Csanádpalota, 300 né­ző. A hideg, kellemetlen idő­járás ellenére is mintegy 150 apátfalvi szurkoló kísérte el csapatát Csanádpalotára. Az apátfalviak szerezték az első gólt, amit Pápainak sikerült kiegyenlítenie. Az élénk ira­mú, változatos mérkőzésen Dvorecz góljaival szerezték meg a győzelmet a hazaiak. HMSE—Kinizsi Húsos 5:3 (2:1). Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: ^emberi. A végig vezető vásárhelyi együttes biztos győzelmet aratott. Zsemberi játékvezető a büntetőterületen belül is a szabályok szellemében ítélke­zett. A bajnokság állása: sarokba bombázott. 1:1. A 28. percben Nyári, Pipicz volt a labda útja, a közép­pályás Szeghalmit futtatta a jobb oldalon, ö mintasze­rűen adott középre, Csomor pedig közelről a kapujában ragadt Szilágyi fölött a léc alá fejelte a labdát. 2:1. m A 30. percben gyulai szög­letrúgás után Steigerwald lőhetett, a labdát a gólvona­lon álló Magyar vágta a me­zőnybe. A 35. percben gyors szegedi támadás végén Szeg­halmi 14 méterről a jobb kapufa tövét találta el, a visszapattanó labdát a jó­kor érkező Nyári továbbítot­ta a hálóba. 3:1. Szünet után a 47. percben Csomor húzott el a bal ol­dalon, nagyszerűen középre adott labdáját Veres futtá­ból, a 16-osról, jobb külső­vel a jobb alsó sarokba vág­ta. 4:1. (Ritkán látható gyors akcióból, három átadásból érte el a Dózsa a negyedik gólját.) Az 54. percben a Dózsa kapujától 28 méterre szabadrúgáshoz jutott a gyu­lai együttes. Tóth I. Csöke elé gurította a labdát, aki hatalmas lövést küldött ka­pura, s a labda a késve moz­duló Tóth mellett a jobb ol­dali lécnél vágódott a háló­ba. 4:2. A 72. percben Pikó saját kapujától húsz méterre könnyelműen hazaadott, a labdát Tóth I. elcsípte, s a kifutó szegedi kapus mellett könnyedén a hálóba helye­zett. 4:3. A 76. percben Molnárt a játékvezető rekalamálásért kiállította. Két perccel ké­sőbb a kapura törő Csömört akadályozták szabálytalanul a gyulai védői*! a labda Ve­res elé került, aki senkitől sem zavartatva kapura hú­zott, majd a tehetetlen Vö­rös mellett a jobb alsó sa­rokba lőtt. 5:3. A 84. perc­ben a reklamáló Dávidot küldte az öltözőbe a játék­vezető. Nagy iramú, változatos, fordulatokban gazdag mér­kőzést vívott a két csapat. A Dózsa határozottabb, gól­ratörőbb játékával szerezte meg az igen értékes két pontot Jó: Bíró, Emődi dr., Magyar, Szeghalmi, illetve Csöke. Ótott, Tóth L SZENTES—SZVSE 2 a (1:1) Szentes, 500 néző. Vezet­te: Patóh. Szentes: Varga — Benkő, Karasz, Biár, Török — Koncz, Német, Boros (Dé­kány) — Ivanov, Bánki, Fo­dor. SZVSE: Gilicze — Czibe­re, Sándor, Lakatos, Szabó — Rólh, Terhes (Krenács), Herold — Simái, Tóth, Ko­vács Z. A 7. percben a vasutasok szerezték meg a vezetést. Herold Kovácsot indította, a szélső az alpvonalig futott, majd középre adott, labdá­ját Simái három lépésről he­lyezte a hálóba. 1:0. A gyors gól után a hazaiak kerültek fölénybe és a 22. percben egyenlítettek. Egy vitatható szerelés után szabadrúgáshoz •jutott a szentesi csapat. Bánki Ivanov elé gurította a labdát, aki kapura tört, majd 11 meterröl a hálóba helyezett. 1:1. Szünet után a tervszerűb­ben játszó SZVSE került fö­lénybe. A 65. percben a fe­lezővonal közeléből Herold végezhetett el szabadrúgást. A szentesi 16-os elé iveit labdáját Szabó fejjel Simái elé csúsztatta, ő közelről védhetetlenül lőtt a hálóba. 2:1. A gól után — felesle­gesen — csak a védekezésre koncentrált a vendégcsapat. A 78. percben Dékány sze­rezte meg a labdát, Bánki­hoz játszott, ő magára von­va a védőket, a túlsó oldal­ra ívelt Török elé, aki sen­kitől sem zavattatva nyu­godtan lőhetett a kapuba. 2:2. Jó iramú, de közepes szín­vonalú mérkőzést vívott a két csapat. Az SZVSE vé­delme megingásainak kö­szönheti, hogy nem tudta megszerezni mind a két pontot Jó: Török, Ivanov, Fodor, illetve Gilicze, Sán­dor, Herold, Simát A bajnokság állása: Egyéniben Gergely győzött Vasárnap Szegeden a Sportcsarnokban az ifjúsá­giak színre lépésével folyta­tódott az asztaliteniszezők országos ranglista versenye. Azonban adósak vagyunk a szombaton késő éjszakéba nyúló férfi és női felnőtt egyéni küzdelmek eredmé­nyeivel. Az előbbieknél a világbajnokok — Gergely, Jónyer, Klampár — játéka izgalmas és nagy csatát ho­zott. A küzdelemben bele­szólt a balszerencse is, mivel a Gergely—Klampár mérkő­zésen — amely a döntőbe jutásért folyt — ez utóbbi versenyző egy távoli védés­nél (l:0-ás Gergely vezetés­nél) megsérült, s Sidó edző javaslatára feladta a további küzdelmet. Azért döntött így a Bp. Spartacus mestere, mert a magyar válogatott hamarosan újabb nehéz ta­lálkozó előtt áll a Szuper Ligában. November 4-én Budapesten a franciák lesz­nek az ellenfelék. Tehát így maradt a Jónyer—Gergely döntő. A találkozó színvona­las összecsapást hozott. Az első játszmában Jónyer tá­voli pörgetéseivel l:0-ás ve­zetést szerzett. De a követ­kező három szettben Gergely a közeli fonák ütéseivel előbb kiegyenlített, majd a győzelmet is megszerezte. A mintegy 300 főnyi nézőkö­zönség minden pontot taps­sal jutalmazott. A férfi egyes végeredménye: 1. Gergely Gábor (BVSO, 2. Jónyer István (Bp. Spartacus), 3. Klampár Tibor (Bp. Sparta­cus), és Asztalos István (Ganz-MÁVAG). A férfiak mérkőzéseivel párhuzamosan a nők küz­delme folyt, amelyben az első helyet a Statisztika fia­tal versenyzője Szabó Gab­riella szerezte meg, Iváskó Gabriella (BSE), valamint Oláh Zsuzsa (Statisztika) és Csik Márta (31. sz. Építők) előtt Vasárnap az ifjúságiak álltak asztalhoz. Többen az előző napi felnőtt verseny után itt is elindultak, mivel életkorukkal még jóval „be­leférnek" ebbe a korcsoport­ba. Szabó Gabriella kórházi kezelésre szorult (heves fül­gyulladás), így visszalépett a második napi küzdelmek­től. A végeredmény: I. Oláh Zsuzsa, 2. Ruzsenszky Zsuzsa 3. Balogh Ilona és Bogyó Katalin. A fiúknál a Szeged­ről elszármazott Pótári Mit hály (BVSC) győzedelmeske­dett és szerzett örömet a rendezőknek, valamint a ha­zai szurkolóknak. A második helyen Kovács, míg a har­madikon Szita és Molnár végzett. 1. Barna 11 19 • 1 33—13 39 2. BTASK 11 7 2 2 21—11 19 3. Ssegcdt Dézsa 11 9 3 2 24—17 15 4. ESMTK 11 5 4 2 25—17 14 5. Kiskunhalas 11 5 4 2 22—16 14 8. Szabd SE 11 6 2 3 15— 9 14 7. Lehel SC 11 4 8 1 12— 8 14 8. Gyula 11 6 1 4 28—17 13 9. KSO 11 5 1 5 23—22 U 18. EGSZOV 11 5 5 3 17—17 11 11. ÉPGÉP 11 3 4 4 13—14 19 12. KTE 11 3 4 4 18—16 19 13. Jánoehalna 11 4 2 5 15—22 19 14. Törokszentmiklós 11 4 18 9—15 9 15. Nagyszénás 11 3 2 6 13—27 8 16. Lány 11 3 2 6 15—25 8 17. Bem SE 11 3 17 11—18 7 13. SZVSE 11 2 3 8 14—27 7 19. Cegléd 11 2 1 8 12—25 3 20. Sxentcs 11 12 1 11—29 4 Egy csapatkapitány visszavonult Bensőséges ünnepségen kö­szönte meg a Kisteleki TE sportköri elnöksége Majoros Jánosnak a nagyközség sport­jáért tett áldozatos, fárad­ságos munkáját abból az al­kalomból, hogy befejezte az aktív labdarúgást. A vasár­napi bajnoki mérkőzés előtt Kovács Béla, a sportkör el­nöke ajándékot nyújtott át a sportembernek, ki éveken át a csapatkapitányi tisztséget viselte, s ki 18 év alatt sok hétköznapot és ünnepnapot áldozott a község sportjáért A játékos tiszteletére rende­zett vacsorán Ott József, a nagyközség tanácselnöke mondott beszédet. A vissza­vonuló játékos nem lesz hűt­len a labdarúgópályákhoz a jövőben sem, hiszen, játék­vezetőként kapcsolatban ma­rad a sporttaL Vívás Első osztályú verseny Szegeden Röplabda Siker idegenben A Szegedi Postás SE vívó­szakosztálya vasárnap orszá­gos első osztályú kardvívó­versenyt rendezett 18 első és 17 másodosztályú vívó rész­vételével. A vidéki szempont­ból kiemelkedő viadalon színvonalas küzdelmek ala­kultak ki, az ország szinte minden részéből megjelenő kardvívók között. Sajnálatos, hogy a SZEOL kardozói — érthetetlenül — távolmarad­tak e rango6 eseményről. Eredmények. 1. Erdei Pé­ter (Bp. Honvéd), 2. Varga József (Bp. Honvéd), 3. Bo­ronkai Gábor (BSE), 4. Gé­mesi György (OSC), 5. Lator István (BSE), 6 Racz Zoltán (HMSE). A Szegedi Postás kardví­vói a középdöntőben elbú­csúztak a további küzdelmek­től. 1. Szentest 5. 2. HMSE 8 8 9 7 - - 24—n 18 - 1 39—11 14 Igy kellett vc 2. Csongrád 8 5 3 l 13— 8 11 4. Apátfalva 3 5 1 I 17—14 11 1. MAV-DAC-^P4e» 1:1 a 5. Doroaams 8 3 2 3 15—18 ( 2. KKPSE—Izzó 0:2 2 6. DCLEP I 4 - 4 7—11 8 3. Orozzlány—ózd 9:0 a 7. H. Porcelán 8 2 3 3 23—17 7 4. Várpalota—Volán 0:1 2 8. SZAK * 3 1 4 15—14 7 5. Ganz-MAVAG—Szekszárd 3:2 1 9. KSZVSE • 3 1 4 14—19 7 6. Szolnoki MAV—Debrecen 2:3 2 19. Mindszent 8 3 1 4 14—28 7 7. Cellád! VSE—EGSZOV 2:3 2 11. Csanadpalota 8 3 - 5 16—17 8 - 8. Szegedi Dózsa—Gyula 5:3 1 12 Sandorfalya 8 3 - 5 13—14 9 9. Síküveggyár—Rndabánya 1:9 1 13. MakO 8 3 2 4 9—14 6 19. Narybátony—Balassagyarmat 1:1 x 14. HODIKOT 3 2 2 4 19—19 8 19. Narybátony—Balassagyarmat 15. Abóyároa 8 1 3 4 11—29 5 11. Gyöngyöz—Nyíregyháza 1:9 1 t*. Klubot HOMO »­í-u 9 12. Ikarus—Sátoraljaújhely 8:8 1 Az elmúlt hetek gyenge szereplése után, végre győz­tesen hagyta el a pályát a Szegedi Spartacus NB l-es női röplabdacsapata. Sz. Spartacus—Almásfüzitő 3:2 (13, —9, 12, —0, 4.) Al­másfüzitő. Vezette: Suma­cher. A szegedi csapat össze­állítása: Kovács Ágnes, Tóth Katalin, Bukta, Arvai, Piu­kovics, Nagyné. Csere: Dre­venka, Fábián. Szeged lelkes játéka meg­lepte a hazai csapatot, s a jó nyitásoknak és leütések­nek nem találta ellenszerét. Továbbra is változatos ma­radt a játék, fej fej mellettj: küzdelem jellemezte a talál­kozót. A harmadik szett fö­lénye a Spartacus részéről a játszma megnyeréséhez ve­zetett. Azután ismét áten­gedték a szegediek a teret a hazaiaknak, s ekkor olyan történt, ami ritkán fóiüul elő, egy pontot sem tudott szerezni a Spartacus. Szeren­csére az ötikJik játszmában teljesen kiengedett a hazai csapat, s az ismét lelkesen játszó Szeged megszerezte a két pontot A nézők kitűnő játékveze­tést láthattak. Jók: Kovács Ágnes, Bukta, 11L Turi. A Szegedi Spartacus junior csapata is 3:2 arányban győzött 13. Beprelak—Bauxitbányára 2.-4 1 +1 14. Küuei—Dunakeszi 3:3 z A Sportfogadást és Lottó Igaz­gatóság közlése .szerint a 42. Já­tékhéten 13 találatos szelvény 5 darab volt. Nyereményük 185 317 forint. Ebből 13 plusz l-es 3 da­rab, 299 710 forint, 12 találatos 103 darab, '5997 forint, 11 találatos 1598 darab, 387 forint, 10 találatos 12 758 darab 73 forint a nyere­mény. (MTI) Sakk Varesében á sakkvilágbaj- Jelenleg Petroszjan vezet noki hármas találkozón a 3 ponttal, őt követi Tal és szovjet Petroszjan és Tal Portisch egyaránt 2—2 pont­játszmája a 20. lépésben tal. — A magyar versenyző döntetlenül végződött következő ellenfele Tal