Délmagyarország, 1976. szeptember (66. évfolyam, 206-231. szám)

1976-09-05 / 210. szám

10 Vasárnap, 1976. szeptember 3: Ismét súlyos vereség idegenben Videoton—SZEOL 7:0 (2:0) Vízilabda OB I Felszaba­dulási Kupa Az MLSZ-bcn elkészült a labdarúgó Felszabadulási Kupa csoportbeosztása. A szegedi csapatok a VI. cso­portban küzdenek. VI. cso­port: SZEOL, Sz. Dózsa, SZVSE, Szolnoki MAV, Nagyszénás, Törökszentmik­lós, Bem SE. A küzdelmekre szeptem­ber 15-én, szeptember 22-én, szeptember 29-én, továbbá október 13-án kerül sor. Az NB l-es csapatokban csak 21 éven aluli játékosok sze­repelhetnek. Bajnoki táblázatok i. e-1 t. Fcrrnevir*! V Raladá. 4. Viui s. R,. Honvéd «. Videoton 1. T.TT. 8 SBTC A. Kapo,,ar 1A Kehe r.TO 1). DanadJvárPa 12. Tatabánra IS. CmaoI 14. Bdkáaranba 15. SZCOI. U. DioorrOr 17. MTK-VM 15 Deret Labdarugó NB I II* 5 4 I 5 4 1 5 4­5 > 1 Il­iit II 1 5 11 5 11 5 11 11­I 1 1 S-l 5 11 5 1­5-1 * - 1 -H-m -11-4 t - »- I 1 15- 7 11-4 1 11- 7 1 5- 4 1 1-11 17-t 15-7 11-7 1 11-11 J A 1 (-11 1 5-17 4 R-ll 4 4-11 4 1-11 Labdarúgó NB I TarUlékcsoptrrt i. r D<M» 4 4 - - X5- 5 • 2. Hilaill, 4 l t - 1- I i 1. BR. H*BTf4 4 3-1 (-26 4. FTC 4 1 1 1 12- 7 5 5. MTK-VM 4 2 11 9-7 5 9. Ráta KTO 4 2 11 5-4 5 T.labaaja 4 2 11 2-4 5 8 SBTC 4 2 11 9-11 5 9. Danadjráma 4 12 1 1-9 4 ÍR. Caaprl 4 12 1 5- t 4 11. DVTK 4 2-2 11-14 4 18 Dnroi 4 2 - 2 5-12 4 11. SZKOl. 4 112 5- ( 1 14. Vau, 4 112 «- t 5 15. Bákéacaata 4 1-2 2-72 16. Kapna,ár 4 1-2 5-92 11. Vldtatan 4-12 1-14 1 18 ZTC 4 - - 4 3- 9 ­Férfi kézilabda NB T t. Stand, sr. 15 19 2 2 165-331 22 t. Bp. Npnrt. 15 19 - 5 312-227 29 3. Tatabánra 15 » 1 5 279-241 12 4. Bp. Hanvád 14 • 2 4 .342-215 II 3. Klabtrama, 14 1 3 4 325-314 17 4. Dabrccn 14 1 2 5 343-227 16 7. FTC 14 9 3 5 339-312 15 8 Vaaaa 15 5 1 1 .366-376 U a. Ráta rro 12 5 1 * 295-115 11 19. Ksefbdt V. 15 3-19 341-377 19 11. PM6C 11 1 - 19 293-333 « IX. SafT. MAV 14 3 2 19 215-122 9 Székesfehérvár, 2000 néző. Vezette: Marton. Videoton: Kovács L. (—) — Nagy Ili. (7), Bárányi (6), Fejes (6), Vigh (5) — Kovács J. (8), Nagy 11. (6), Czeczeli (6) — Majer (5), Wollek (5), Tieber (6). SZEOL: Nagy (5) — Sza­lai (4), Egervári (1), Vass dr. (4), Kádár (1) — Hojszák (3), Birinyi (6), Hegedűs (1) — Kozma II. (3), Kőműves (3), Jernei (3). Fehérvárott péntek este óta zuhogott az eső, a mér­kőzés kezdetekor is vigasz­talanul esett. A csúszós, viz­tócsákkal tarkított játékté­ren Wollek indította útjára a labdát. Az első percek me­zőnyjátéka után az első ve­szélyes helyzet a SZEOL ka­puja előtt adódott. Majer a bal oldalról, az ötös magas­ságából végezhetett el sza­badrúgást, a labda a kapu előtt suhant el. Az ellentá­madás után Birinyi Hojszá­kot indította, ö kicselezte Baranyit, majd kapu elé lőtt labdáját Kovács L. a me­zőnybe öklözte. A 14. perc­ben Czeczeli kapu elé ívelt. Egervári röviden fejelte ki a labdát, Kovács J. megsze­rezte azt, de lövése centimé­terekkel suhant el a jobb al­só sarok mellett. A 17. perc­ben Birinyi Jerneit szöktet­te, ő középre adott — Bárá­nyi lyukat rúgott —, de Kő­műves nem érte el a labdát, így odalett a nagy helyzet. A 23. percben Kőműves Bá­rányi mellett Kozma elé tá­lalt, a szegedi szélső elhúzta a labdát a kifutó Kovács L. mellett, de túlságosan kisod­ródott, és így az oldalháló­ba lőtte a labdát A 27. percben Nagy gyors egymásutánban kétszer is bravúrral mentette meg ka­puját a góltól. Két perc múlva Czeczeli a jobb oida­lon felfutó Kovács Józsefet indította, aki kapu elé ívelt, és az előrelopakodó, tisztán álló Bárányi az elmélázó sze­gedi védők között a jobb al­só sarokba fejelte a labdát. 1:0. Egy perc múlva a fel­futó Nagy 111. a jobb oldal­ról kapu elé iveit, Wollek­tól Nagy 11. elé perdült a labda, aki az ötös sarkáról estében, az elcsúszó Vass dr. és Hegedűs között a hálóba vágta a labdát. 2:0. A 42. percben Kovács J. 25 méte­res, bal alsó sarokra tartó labdáját Nagy I. gyors vető­déssel kiütötte, a berobbanó Majer ezután kapu föl dur­rantott Szünetben cserélt a SZE­OL, Hojszák helyett Hágel­mann (4) lépett a pályára. Ismét a Videoton lépett fel támadólag. Az 55. percben Vass dr. röviden szabadított fel, Majer lőhetett 12 méter­ről kapura, labdája Hágel­mannról pattant szögletre. Egy perc múlva Kádár bí­rói sípszó után elrúgta a labdát, ezért Marton kiállí­totta a szegedi játékost! Az 58. percben Birinyi összecsa­pott Baranyival, a szegedi középpályás az esetnél meg­sérült, nem tudta tovább folytatni a játékot. Helyére V. Tóth (3) állt. Nagy védel­mi hiba után Czeczeli lőhe­tett mintegy tíz méterről, labdája azonban Hegedűsről vágódott szögletre. Óriási nyomás nehezedett a tíz fő­re olvadt szegediek kapujá­ra. A 71. percben Nagy II. a 16-oson belül, a tétovázó vé­dők között Fejeshez továbbí­tott, aki a 11 -es pont tájéká­ról védhetetlenül bombázott a jobb alsó sarokba. 3:0. Egy perc múlva Nagy III. végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalról. A labdát Majer szerezte meg és 14 mé­terről úgy lőtt a jobb alsó sarokba, hogy a labda Wol­leket is érintve került a jobb alsó sarokba. 4:0. A 75. percben Czeczeli közeli ha­talmas lövését Nagy I. bra­vúrral mentette. A 77. perc­ben a 16-os magasságában a jobb oldalon Vass dr. ellen közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető. Nagy III. ívelt a túlsó oldalra, az érkező Baranyi öt méterről úgy fe­jelte a földre a labdát, hogy az a kapufára, onnan Wollek elé pattant, aki a kapu tor­kából a hálóba fejelt. 5:0. A 79. percben Szalai Tiebert a 16-oson belül buktatta, és Marton a 11-es pontra mu­tatott. A büntetőt is Tieber végezte el, és a kapu jobb sarkába lőtte a labdát. 6:0. A 81. percben Hegedűs dur­ván szerelte az előretörő Tie­bert, amiért a játékvezető a magáról megfeledkezett sze­gedi játékost leküldte a pá­lyáról. Az eset után Eger­vári reklamált a játékveze­tőnél, amiért Marton őt is az öltözőbe küldte! A 86. perc­ben a tisztán álló Nagy II. nyolc méterről lőhetett ka­pura, Nagy István azonban bravúrral hárított. Egy perc­cel a mérkőzés befejezése előtt Bárányi futott el a bal oldalon, középre adott — Wollek elcsúszott, V. Tóth is —, Majer rácsapott a lab­dára és a kapu torkából a hálóba perdített. 7:0. Az első félidő 29. percéig nem tudta gólra váltani me­zőnyfölényét a Videoton. Szü­net után nagy nyomás ne­hezedett a szegedi kapura, a védők számára megoldhatat­lan feladatot jelentett a csú­szós talajon sokat . futó és pontosan adogató, szélekén játszó fehérváriak semlege­sítése. A szegedi csapatból a 7 gól ellenére Nagy István, és amíg a pályán volt, Biri­nyi játszott elfogadhatóan. A többiek rendkívül gyenge já­tékot produkáltak, és elgon­dolás nélkül futballoztak. Sajnos, a szegedi csapatból — különböző fegyelmezetlen­ségekért — három játékost kellett idö előtt az öltözőbe küldenie Marton játékveze­tőnek. Ez mindenképpen el­gondolkoztató a jövőre nézve. Tartalékbajnoki mérkőzé­sen a SZEOL 3:2 (2:1) arány­ban győzött Hangai (2) és Magyar góljaival. Gyürki Ernő OSC-SZEOL 8:5 (2:0, 3:2, 1:1, 2:2) Üjszegedi versenyuszoda, 200 néző. Vezette: Somóczy dr. A csapatok összeállítása: OSC: Fekete — Szívós dr„ Konrád III. dr. — Sudár — Windisch, Hámori. Gál. Cse­re: Bodnár, Kongrád II. dr., Együd, Koller dr. SZEOL: Esztergomi — Max, Lutter — Kiss dr. — Borzi, Zámbó, Lengyel. Csere: Szittya, Ve­zsenyi P., Horváth, Dalmádi. Az első játékrészben két emberelőnyös helyzetet vál­tott gólra a fővárosi együt­tes, Konrád III. és Gál ré­vén. Az OSC kapuja előtt is adódott néhány góllal ke­csegtető akció, Max lövéseit azonban hárította a kapu­fa. A második öt perc elején Hámori ugyancsak ember­előnyből szaporította a bu­dapesti orvosegyetemiek gól­jainak számát. 3:0. Sudár kiállítása után Lutter bom­bázott Fekete kapujába. 3:1. A következő percben Szívós dr. volt eredményes. 4:1. Gál 4 m-es góljára Szittya vála­szolt. 5:2. E játékrész kró­nikájához tartozik még, hogy Lutter a kipontozás sorsára jutott, és így nem folytathatta a játékot. A harmadik negyedben mind­össze két gól esett. Előbb Borzi értékesített egy bün­tetőt, majd Gál ugyancsak egyenlő erők küzdelme folyt a medencében. Ekkor a kö­vetkező sorrendben estek a gólok: Szívós dr., Zámbó, Zámbó, Gál. Színvonalas, gólokban bő­velkedő mérkőzést láthattak, akik dacolva a rossz időjá­rással végigizgulták a teg­nap délutáni 4X5 percet. A SZEOL játékosai végig jól játszottak, és küzdelemre késztették nagy tudású ellen­felüket. öt gól, hat kapufa, kihagyott büntető, elügyet­lenkedett emberelőnyös hely­zet ... Könnyen szorosabb is lehetett volna tehát a végső eredmény. A kihagyott lehe­tőségeken azonban felesleges lenne sopánkodni, annál is inkább, mert a helyezések szemoontjából fontosabbik találkozóra ma délután ke­rül sor. Biztató, hogy az OSC ellen több játékos is jól ját­szott. Zámbó kapu előtti ha­tározottsága, Szittya játék­kedve, Kiss dr. és Borzi fe­gyelmezett, sokmozgásos já­téka biztató a mai rangadó jellegű összecsapás előtt Lutter tartja jó formáját. Sajnos ezúttal rövid ideig volt vízben. Vezsenyi P. Lengyelt váltotta fel az or­vosegyetemiek elleni talál­kozón. Elsősorban megbízha­tó védőmunkájával múlta További eredmények 4 m-esből volt eredményes, felül tehetséges társát. Max A mérkőzés hajrájában is is tartja jó formáját Taróczy előrerukkolt a világranglistán Sportműsor VASÁRNAP Atlétika Falusi dodgozóV spartaldMjá­nak Szeged Járási dontóje, SZE­OL-stadlon. t. Cselgáncs Vidékbajnoltság, • ujmegudl Sportcsarnok, 10. Röplabda NB II. Nök. Kör,ép. KSZVSF.­Egrt Dórsa. Kisstadion, 10. Fér­fiak. DF.1.EP—Tatabányai Bá­nyász, Szöregl út, ». Teke NB I. Férfiak. SZVSE-FTC. SZAK-pálya. 10.15. NB n. Fér­fiak. SZAK-Hp. Postás, SZAK­pálva, 15. NB IU. Férfiak. Sze­gedi Postás—Battonyai SZSE, DELEp-pálya, 0. Vízilabda OB I. SZEOD-Egrt Dorsa, új­•zegedl versenyuszoda. 16. OttO. labdarúgás NB m. Délkelet. Szegedi D6­rsa-RPGEP, Hunyadi tér. 15.30. Dorozsmai. Békéscsabai TASK­SZVSE. Békéscsaba. 13.30. Ba­lázs. Megyei T. osztály. H. Pörre­Tán-HÖDIKÖT. Hódmezővásár­hely, 15.30 fBékes m. Jv.), Szen­test Kinizsi—Klskundorozsma, Szentes. 15.30. Somogyi. Csong­rád—Kinizsi Húsos, Csongrád. 15.30 (Bacs m. jv.). Makót SVSE -DELF.P. Makó. 16.30. Bodor. SZAK—Apátfalva, SZAK-pálya, 15J0. Csepregt. Alsóváros—Csa­nadpalota. Szabadság tér. 15.30, Kiss J. KSZVSE—Mindszent, Kertész u.. 15-10. Sípos. S&ndor­lalWtaüMSK. báltdOtfalNB. *"«. Chmllovszkl. Az első csapatok mérkőzése előtt az ifjúságiak Játszanak. Megyei TI. osztály. Szőreg­Bordány, Szőreg. 15.36. Fenyve­si. Ferencszállás—Derekegyház, Fereneszállás. 15.30, Pördi. Tá­pé-Nagymágocs, Tápé, 15.30, Dobó. Fábiánsebestyén—Móraha­lom. Fábiánsebestyén, 15.30, Nagy L. II. Pitvaros—Algyö. Pit­varos, 15.30. BtVrcsök. Székkutas -Volán, székkutas, 15.30. Papp, Az első csapatok mérkőzése előtt az ifjúságiak játszanak. Megyei III. osztály. Domaszék —Tlszaszlget, Domaszék, 15.30, Sz. Fekete. Üllés-Balástya. Ül­lés. 13.30. Kocsis. AsotthaJom— Baks. AsotthaJom, 15.30, Góré. Forráskút-ÜJszentlván, Forrás­kút, 15.30, Somodi. Szatymaz— Ttdszke, Szatymaz, 15.30. Szúcs. Rúzsa—Pusztaszer. Rúzsa, 15.30, Rácz. Kübekháza-Zákanyszék. Kübekháza, 15.30. Korom. Országos Ifjúsági bajnokság. Tisza-csoport- SZVSE—Szegedi Dózsa, Vasutas-stadion, 11, Tóth F. NB-s tartaJékbajnokság. SZVSE —Sz. Dózsa. Vasutas-stadion, 9, Spltzer. HÉTFŐ labdarúgás Radnóti-hétfők. Kispályás mérkőzések a gimnázium udva­rán. Kozmosz-Tápel öregfiúk. 16.30. SZAK öregfiúk—Alföldi Vendéglátó. 17.30. DEt.EP őreg­fluk-BM. 18.30. FC ACCY-MV nwTWPSO. ISA Kaposvár—Salgótarján 2:2 (2:2) n' Salgótarján, 4000 néző. V.: Győri. Góllövők: Földesi és Kiss, illetve Jeck és Tóth. A nehéz, csúszós talajon szünetig változatos, izgalmas volt a találkozó, a második félidőben esett a színvonal. Csepel—Zalaegerszeg 1:1 (0:0) Zalaegerszeg, 5000 néző. V.: Jaczina. Góllövők: Buronyi, illetve Mihalecz (11-esből). Nagy fölényben játszott a zalaegerszegi csapat, a Cse­pel viszont kitűnően és el­szántan védekezett. Bp. Honvéd—Dunaújváros 2:1 (0:0) Dunaújváros, 3000 néző, V.: Padár. Góllövők: Pál, Kocsis L., illetve Timár. A nehéz talajon a muta­tott játékért dicséretet ér­demel a két csapat. Rába ETO— Dorog 2:1 (1:0) Győr, 3000 néző. V.: Mou hácsi. Góllövők: Mile (2), illetve Kiss. A helyzetek alapján na­gyobb gólarányú győzelmet kellett volna aratnia a győri együttesnek. Haladás—Békéscsaba 1:0 (0:0) Szombathely, 5500 néző. V.: Halász. Göllövő: Paróczai (öngól). Nehezen győzött a Hala­dás, mert a békéscsabaiak kitűnően védekeztek. Tatabánya—Diósgyőr 2:1 (1:1) Diósgyőr, 3000 néző. V.: Bana. Góllövők: Juhász, Müller, illetve Salamon. A Diósgyőr viharos lendü­lettel támadott, s a mérkő­zés nagyobb részében óriási mezőnyfölényben játszott, mégis vesztesen hagyta el a pályát, mert csatárai a leg­jobb helyzeteket is kihaszná­latlanul hagyták. Ü. Dózsa—MTK-VM 2:0 (1:0) V.: Palotai. Góllövők: Tö­rőcsi, Fazekas. Az első félidő nem azü mutatta, hogy a nyeretlen játszik a veretlen ellen. A kihagyott helyzetek után be­kapott gól láthatóan letörte az MTK-VM-et, és ezután már nem volt kétséges az Ű. Dózsa győzelme. Ferencváros—Vasas 3:2 (1:0) Népstadion, 42 000 néző. V.: Müncz. Góllövők: Komjáti (öngól), Szabó, Ebedli, illetve Vára­di (11-esből), Kovács. A várakozásnak megfele­lően nagy csatát hozott a két veretlen együttes rangadója. A mérkőzés nagy részében a Vasas játszott fölényben, sokl gólhelyzete akadt, de a Fe­rencváros néhány perces el­lenállhatatlan támadásaival eldöntötte a találkozó sorsát. A helyzetek alapján a dön­tetlen igazságosabb lett vol­na. A teniszezők világranglis­táján havonta változik a helyzet. A South Orange-i nagyszerű szereplés után bajnokunk, Taróczy Balázs, aki az 1975-ös év végén 69. volt, most a 26. (!) helyre tört előre! Kár, hogy az amerikai nyílt bajnokságon Forest Hillsben már az első fordulóban elvérzett, de rendkívül nehéz sorsolása már sejtette ezt. Első mérkő­zését az emerikai Krulevitz­cel játszotta és szoros mér­kőzésen veszítette el. Ezt követően hazatelefonált Bu­dapestre, s beszámolt vere­ségének körülményeiről: — Amilyen jól ment South Orange-ban, oly kevéssé jött ki a lépés Forest Hillsben. Már az edzéseken éreztem, hogy itt kevésbé megy a já­ték. Ráadásul igen kellemet­len ellenfelet kaptam. Kru­levitz ugyanis toronymaga­san üti a labdákat, s fan­tasztikusan megpörgeti... Többnyire nem tudtam mit kezdeni velük. Egyébként ha nyer, Ge­rualitis, majd Connors kö­vetkezett volna. Üjság még, hogy Taróczy meghívást ka­pott Bermudába, ugyancsak Grand Prix, tehát pontszer­ző versenyre. S egy kelle­metlenebb hír: 1000 dollár pénzbírsággal akarják súj­tani, mivel a DK zónadön­tővel közel egyidőben ren­dezett torontói nemzetközi versenyen nem állt rajthoz. A magyar szövetség ezt ugyan szabályosan lemondta, de a rendezők szerint a táv­irat nem érkezett meg... Remélhetőleg a dolog hama­rosan tisztázódik. Röplabdásaink hazai veresége BVSC—Ss. Spartacus 3:2 Szeged, vezette: Lajos J. A Szegedi Spartacus az őszi idénynyitón Arvai, Bukta, Kovács A., Tóth K„ Piuko­vics, Fábián, csere: Nagyné, Drevenka, Tóth M., Tóth I. összeállításban lépett pályá­ra. A fiatal 6Zegedi csapat az első négy szettben várakozá­«OQ felülit nyújtott. Az ötó; dik játszmában azonban ide­gileg elfáradtak cs akkor ösz­sze roppantak. A technikailag képzettebb és nagyobb ütőerével rendel­kező BVSC megérdemelten nyert. Jó: Forgó. Kolláti, Rau, il­letve Kovács Á., Bukta, Ár­vái, Pénteken ünnepélyes ke­retek között osztották ki a díjakat a vakok első levele­ző sakkolimpiáján. A négy­éves viadalon 16 ország együttese vett részt, és Ma­gyarország szerezte meg az olimpiai bajnoki aranyérmet, 22 ponttal. A nagy sikert el­ért csapat tagjai: Huszár Jáno6, Wiebner István, Ko­vács Ferenc, Hajdú József. A legjobb pontszerzők külön versenyében Wiebner az 5. helyet szerezte meg. • Viktor Koresnoj szovjet nemzetkézi sakknagymestert, aki az amszterdami IBM-vi­adal után nem tért vissza hazájába, a Szovjet Sakk Szövetség a szovjet sporto­lókhoz méltatlan magatar­tása miatt kizárta soraiból. Egyidejűleg megfosztották érdeme* sportoloa, továbbá a Szovjetunió sakknagymes­tere címétől is. A Szovjet Sakk Szövetség indítványoz­ta a nemzetközi sakk szö­vetségnek (FIDE), hogy zár­ja ki Korcsnojt a sakk-vi­lágbajnokjelöltek versenyé­ből. • Ottawában a Kanada— Finnország találkozóval meg­kezdődött a nagy érdeklő­déssel várt Kanada Kupa nemzetközi jégkorongtorna, amelyen hat ország: Kana­da, Finnország, Szovjetunió, Csehszlovákia, Svédország és az Egyesült Államok váloga­tottja szerepel. A nyitó mér­kőzésen a kanadaiak fölé­nyes győzelmet arattak- Ka­nada—Finnország 11:2 (4:1, 2:0, 5:1). Gólütő: Martin (3), Hull, Esposito (2—2), Leach, Shutt, Perreault, Stitt lei, ÜL Oksanen, MaKkonen; I