Délmagyarország, 1976. szeptember (66. évfolyam, 206-231. szám)

1976-09-19 / 222. szám

r 10 Vasárnap, 1976. szeptember 19­A ZTE 11-osből egyenlített a 92. percben SZEOL-ZTE !:l (l:0) Eredmények Haladás—MTK-VM 3:t (1:0). Hungária út, góllövők: Hauzer (2), Sebestyén, ill. Borsó. Vasas—Kaposvár 0:0. Bu­dapest. Rába ETO—Videoton 3:1 (1:0). Győr, góllövők: Glá­/.er, Pénzes, Szokotai, ill. Szalmást. Békéscsaba—Tatabánya 1:0 (0:0). Békéscsaba, góllövő: Vágási. Diósgyőr—Dorog 1:0 (1 dl). Diósgyőr, góllövő: Váradi. Dunaújváros—Salgótarján 4:0 (3:0). Dunaújváros, gól­lövök: Kántor (2), Bartók, Badi. Üj pesti Dózsa—Bp Hon­véd 4:1 (3:1). Ferencváros—Csepel 5:0 (3:0). Röplabda Sz. Spartacus —Almás­füzitői TSC 3:1 (-10, 10, 6,9) Rókusi Tornacsarnok, ve­zette: Léderer. Sz. Spartacus: Fábián, Fe­keténé, Nagyné, Kovács Á„ Patakiné, Molnárné. Csere: Kovács É., Tóth T„ Szaba­dos, Drebenka, Lengyel, (Tóth M. Almásfüzitői TSC: Barati, Túri, Fenyőházyné, Kerekes­né, Lázárné, Póczos. Csere: Láng E., Kántor, Láng M., Halász. A vendégek kezdtek job­ban, és az első játszmát ők nyerték. A második játszma is szorosan alakult, de eb­ben a hazaiak bizonyultak jobbnak, 15:10. A harmadik játszmát ragyogó teljesít­ménnyel nyerte a Spartacus, majd nagy hah: után a ne­gyedikben is sikerült a ma­guk javára fordítani az eredményt Jók: Tóth T„ Nagyné, il­letve Láng E. Tisza-parti stadion, 5 ezer néző. Vezette: Petri. SZEOL: Nagy I. (6) — Sza­lai (1). Hojszak (9), Zámbort (7). V. Tóth (6) — Birinyi (6), Wennar (5), Hágelmann (5) — Kozma II. (4), Kőmű­ves (6), Jernei (7). ZTE: Bolemányi (7) — Molnár (3), Antoni (5), Mi­halecz (7), Kocsis (6) — Gás­pár (5). Tóth (6). Szimacsek (6) — Csepregi (4), Rácz (4), Bogáti (6). Szombaton, a mérkőzés napján egész nap esett az eső. Csúszós, mély talajú já­téktéren kezdődött a két csa­pat mérkőzése. A szegediek kaptak előbb lábra. Már a 7. percben 100 százalékos gólhelyzetet teremtettek Bo­lemányi kapuja előtt. Birinyi egy csel után Hágelmann elé adott, aki teljesen egyedül törhetett kapura, lövésébe azonban a zalaegerszegiek Uapuvédője önfeláldozóan belevetődött és róla a me­zőnybe vágódott a labda. Az ellentámadás után Rácz lö­vését hárította Nagy. A 11. pcrcben újabb nagy gólhely­zetet hagytak kihasználatla­nul a szegediek. Kőműves mintegy 14 méterről maga elé tette a labdát, majd sen­kitől sem zavartatva kapura lőtt, labdája azonban a ka­pujából kiinduló Bolemányi lábáról vágódott a mezőny­be. Ezekben a percekben a szegediek nagy mezőnyfö­lényben játszottak. A 15. percben aztán megszerezte a vezetést a SZEOL. Birinyi a jobb oldalról lőtte kapu elé a labdát és a kitűnő ütem­ben felugró Kőműves a jobb­ra mozduló Bolemányi mel­lett a kapu bal sarkába fe­jelt, 1:0. A 20. percben is­mét Birinyi indította Koz­mát, akinek meredek beadá­sát Antoni fejelte a mezőny­be. A 33. percben a jobb ol­dalról Birinyi végzett el sza­badrúgást. a belőtt labdát Gáspár röviden fejelte ki, Kozma azonban egy csel után az elvetődő Bolemányi mellett a jobb alsó sarok mellé lőtt. A ZTE — tegyük hozzá nem kis szerencsével — átvészelte az első félóra szegedi rohamait. Jól játszó középpályásai révén átvették az irányítást. A 34. percben Bogáti lövése zúgott el a jobb alsó sarok mellett, majd Rácz labdáját hárította Nagy. A félidő befejezése előtt 4 perccel mégis a szegediek­nek volt újabb gólhelyzetük. Molnár hibája után Jernei teljesen egyedül törhetett ka­pura, kicselezte a kifutó Bo­lemányit, de kisodródott, így kapu elé lőtte a labdát, a szegedi csatárok azonban nem kísérték az akciót, és oda lett a helyzet. Szünet után az első lövést Tóth küldte kapura. A 48. percben már a negyedik 100 százalékos gólhelyzetet hi­bázták el a szegediek. Há­gelmann két kitűnő csel után a 16-os közeléből kapura lőtt, labdája centiméterekre zúgott el a léc fölött. A 49. percben Jernei tört előre, ki­cselezte Molnárt, aki leterí­tette a szegedi játékost. (A zalaegerszegi játékos már harmadszor követett el dur­va szabálytalanságot. Szőcs János, a ZTE edzője az ese­tet követően lecserélte játé­kosát, hogy megmentse a ki­állítástól. Milyen érdekes, az MTK-ból Palicskót, a Hon­védból Kelement óvták meg edzőik a fegyelmi tárgyalás­tól. A játékvezetők nem ve­szik észre, azt, amit a csa­patok edzői?) A 60. percben tehát Molnár helyett Papp lépett a pályára, öt perc múlva pedig Csepregit Péter váltotta fel. A vendégek nagy erővel támadtak az egyenlítő gólért. Öriási mun­kában volt a SZEOL védel­me, a hibátlanul játszó Hoj­szak vezérletével. A 77. perc­ben aztán Szalai egy sza­bálytalannak minősített sze­relés után Bogáti felé dobta a labdát, aki a földre ve­tette magát. Petri az esetet követően partjelzőjéhez fu­tott, váltott vele néhány szót, majd Szalait kiállította! A 80. percben Birinyi helyére Kolozsváry állt. A zalaeger­szegiek nagy hajrába kezd­tek a 10 főre olvadt SZEOL ellen. A kiállítás körüli hu­zavona miatt Petri hosszab­bított. A 92. percben jobbról végezhettek el szöeletrúgást a vendégek, a belőtt labdát Péter fejelte kapura és a gólba tartó labdát V. Tóth a vonalon, kézzel a mezőnybe ütötte, ll-es. A megítélt bün­tetőt Mihalecz végezte el, labdáidba ugyan Nagy 1. be­leütött. de az végül is a ka­pu jobb sarkában kötött ki, 1:1. Lehangoló látvány volt a mérkőzés után a SZEOL öl­tözője. A játékosok közül többen sírva fakadtak! Egy biztos, a vendég zalaegersze­giek óriási szerencsével vit­ték el az egyik bajnoki pon­tot. Ehhez persze az is hoz­zátartozik, hogy négy 100 százalékos gólhelyzetből leg­alább egyet értékesíteni kell! (Természetesen Kőműves fe­jesgólján kívül.) A csapat nagy lelkesedéssel játszott. Még a mérkőzés végét jelző bírói sípszó után is, hosszú percekig zúgott a Hajrá, SZEOL! A mezőny legjobb embere Hojszák volt, rajta kívül Zámbori és Jernei nyújtott átlagon felüli telje­sítményt. A ZTE legjobbjai, a kapus Bolemányi és Miha­lecz voltak. B. L. A bajnokság állása: 1. Clprati Dórán 7 7 23- 5 14 t. Ferenerára 7 ff 1 -22- 4 11 3. Vaaar 7 t 1 1 17- 7 11 4. Haltdis 7 5 1 1 13- 1) 11 5. Bp. Honrfd 7 1 2 2 10-10 1 ff. Kapnavár 7 3 1 T 9- 9 t 7. Baba ETO 7 S 1 3 9-11 7 ff. Salgótarján 7 3 1 3 12—16 7 9. Vldroton 7 1 - 4 19-12 f lff. Dtinaójvaran 7 » 2 3 11- 9 « 11. Zalargnraztg 7 3 3 2 ff- ff • 12. Tatabánya 7 3' - 4 11-13 ff 13. Bráraranba 7 1 4 3 ff-11 « 14. Caepel 7 1 3 4 7-15 4 13. Diósgyőr 7 3 - i 7-15 4 IS. SZEOL 7 1 2 4 6—22 4 17. MTK-VM 7 1 1 | 7-15 3 lff. Dorog > -2 1 4-14 3 Vízilabda OB I SZEOL 5:5 (2:1, 2 Üjszegedi versenyuszoda, 100 néző. Vezette: Vuszek. A csapatok összeállítása. SZEOL: Horváth — Max, Borzi, Lutter, Zámbó, Szittya, Vezsenyi P. Csere: Lengyel. BVSC: Joós — Varga, Czigány, Kiss Cs., Potyondi, Heltai, Gém. Gém kiállításával kezdődött a mérkőzés. A SZEOL jót használta ki az emberelő­nyös helyzetet. Max távoli lövésével szemben Joós te­hetetlen volt: 1:0. A követ­kező percben Luttert állí­totta ki a játékvezető. A vasutasok Potyondi révén egyenlítettek: 1:1. Kevéssel a negyed befejezése előtt Zámbó 10 méterről hatal­mas gólt lőtt: 2:1. A máso­dik öt percben Szittya re­mek góljaival 4:l-re elhú­zott a SZEOL. A 9. percben -BVSC :1, 0:2,1:1) Potyondi révén szépített a BVSC. 4:2. A harmadik já­tékrészben először Heltai egy emberelőnyös helyzetet váltott gólra, majd kevéssel ezután Potyondi ugyancsak emberelőnyből lőtt gólt: 4:4. Izgalmas volt a talál­kozó hajrája is. Lutter négyméterest harcolt ki, Borzi büntetőjét azonban Joós hárította. Az ellentá­madás során Borzi szabály­talankodott. A megítélt büntetőt Potyondi értékesí­tette: 4:5. A hazaiak el­szántan küzdöttek a kigyen­litő gól megszerzéséért, s ez Lutter révén egy ragyo­gó egyéni akció után sike­rült: 5:5. Vuszek játékveze­tő kitűnően vezette a talál­kozót. Jók: Max, Lutter, ill. Potyondi és Kiss Cs. Egyéves kényszerpihenő? Buday Ferenc a Volánhoz kérte átigazolását Sportműsor VASARNAP Birkózás. Területi szabadfogású egyéni verseny, üjszegedi Sportcsarnok, 10. Röplabda. NB II. Közép. Nők. KSZVSE—Gyomai TK, Ró­kusi Tornacsarnok, 11. Súlyemelés. NB III-as felnőtt csapat­bajnokság, üjszegedi Sport­csarnok, 11. Teke. NB I. Férfiak. SZVSE— Bp. Építők, SZAK-pálya, 10.15. NB II. Férfiak. SZAK —Vasas Ikarus, SZAK-pálya, 14.30. NB III. Férfiak. Sz. Postás—Kecskeméti Z1M, DÉLÉP-pálya, 10.15. Tájfutás. Megyei egyéni bajnokság, Mártély, strandfürdő, 9. Vízilabda. OB I. FTC—SZEOL, Bu­dapest, Hajós Alfréd uszoda, 16. Gyerő. Labdarúgás. NB III. Délkelet. Szegedi Dózsa—Láng Vasas, Hunyadi tér, 15, Mézes. Szarvasi Fő­iskolai Spartacus—SZVSE, Szarvas. Szávó. Megyei I. osztály. Szentesi Kinizsi—HODIKÖT. Szentes, 15, Zsemberi. Csongrád—H. Porcelán. Csongrád, 15, Bács m. jv. Makói SVftE—Kiskun­dorezsma, Makó, 15, Somo­gyi. SZAK— Kinizsi Húsos, SZAK-pálya, 15, Somogyi. Alsóváros—DÉLÉP, Szabad­ság tér, 15, Práger. KSZVSE —Apátfalva, Kertész u., 15, Szekeres. Sándorfalva—Csa­nádpalota, Sándorfalva, 15, Babai. HMSE—Mindszent, Hódmezővásárhely, 15, Bé­kés m. jv. Az első csapatok mérkőzése előtt az ifjúsá­giak játszanak. Megyei II. osztály. Szőreg —Székkutas, Szőreg, 15, Szé­csi. Ferencszállás—Pitvaros, Ferencszállás, 15, Korom. Tápé—Fábiánsebe6tyén, Tá­pé, 15, Farkas. Derekegyház —Mórahalom, Derekegyház, 15, Téli. Bordány—Algyő, Bordány, 15, Kovács K. Kis­telek—Nagymágocs, Kiste­lek, 15, Nagy L. Az első csapatok mérkőzése előtt az ifjúságiak játszanak. Megyei III. osztály. Do­maszék—Bak6, Domaszék, 15, Sz. Fekete. Üllés—Üj­szentiván, Üllés, 15, Papp. Asotthalom—Röszke, Asott­holom, 15, Kocsis J- Forrás­kút—Rúzsa. Forráskút, 15, Fülöp. Szatymaz—Zákány­szék, Szatymaz, 15, Seres. Kübekháza—Pusztaszer. Kü­bekháza. 15, Kovács H. Ti­szasziget—Balástya, Tisza­bziget, lá, Megyeri. IKV— DÉLÉP II., Cserepes sor, 9, Szécsd. Sz. Postás—Alsóváros II., Juta-pálya, 9.30, Kovács. Gyálarét—SZAK II., Gyála­rét, 15, Jakus. Mihálytelek —KSZVSE II., Mihálytelek, 15, Herczeg. Deszk—Öföl­deák, Deszk, 15. Járási előkészítő mérkő­zések. Dóc—Öpusztaszer, Dóc, 15, Horváth M. Csen­gele—Sándorfalva II., Csen­gele, 15, Rácz. Öttömös— Domaszék II., Öttömös, 15, Szűcs. Országos ifjúsági bajnok­ság. SZEOL—Gyula, Tisza­parti stadion, 13, dr. Jármai. SZVSE—Nagyszénás, Vasu­tas-stadion, 11.15, Mihály. NB-s tartalékhajnokság. SZEOL—Gyula, Tisza-parti stadion, 11, Dohai. SZVSE— Nagyszénás, Vasutas-stadion, 9.30, Varró. HÉTFŐ Labdarúgás. Radnóti-hétfők. Kispályás mérkőzések a gimnázium udvarán. Radnóti ifi-váloga­tott—Irodagéptechnika, 15.30, Csiszár. DÉLÉP öregfiúk— FC ACCY, 17.30. Spitzer. Alföldi Vendéglátó—Tápéi öregfiúk, 16.30, Spitzer. SZAK öregfiúk—BM, 18.30, Füzesi. VM Flamengó— Kozmosz, 19.30, Füzesi. Azok a szurkolók, akik látogatják a Volán SC NB l-es kézilabdacsapatának ed­zéseit, bizonyára észrevet­lék, hogy Buday Ferenc, a Bp. Honvéd válogatott játé­kosa a közlekedéseiknél gya­korol. A találgatások is el­kezdődtek : Szegedre akar-e jönni Buday, vagy csak az edzések látogatását kérte a Volántól? Erről kérdeztük Isaszegi Györgyöt, a Volán SC szakosztályvezetőjét: — Először is nagy megle­petéssel, majd nagy öröm­mel fogadtuk Buday Feri bejelentését, mely szerint a jövőben Szegeden, a Volán SC színeiben szeretne kézi­labdázni. Ezt a szándékát levélben közölte velünk és volt egyesületével, a Bp. Honvéddal is. Kivonat a Bp. Honvéd el­nökségének küldött levélből: „ ... A közelmúltban értesí­tést kaptam arról, hogy fel­vételt nyertem Szegedre az Élelmiszeripari Főiskola nappali tagozatára. Főisko­lai elfoglaltságom minden­képpen megköveteli, hogy tanulmányaim befejezéséig Szegedre költözzem ... Ügy érzem, hogy eddigi maga­tartásommal, munkámmal, nem okoztam Önöknek csa­lódást, ezért kérem a T. El­nökség hozzájárulását sport­pályafutásom továbbfolyta­tására a Szegedi Volán ké­zilabacsapatában.. A levelet megkapták, á Honvéd elnöksége többször is összeült,' hogy megtár­gyalja Buday ügyét. Nem, vették „enyhítő körülmény­nek" azt sem, hogy éppen Szegedről igazoltak sok él­sportolót egyesületükhöz. Éppen ezért a BHSE nem járult hozzá Buday Ferenc átigazolásához. Nem számít, hogy tanulmányai Szegedhez kötik, nem számít, hogv ép­pen ebben a városbaji kíván, letelepedni, nem számít, hogy tíz év alatt a Honvéd sportsikereiért küzdött, de úgy látszik az sem, hogy 82 alkalommal öltötte magára a magyar válogatott címe­res mezét. Mit lehet tenni? Kérvények tucatját írni. köztük a Magyar Kézilabda Szövetségnek és az OTSH elnökének. Mert ellenkező esetben Buday Ferencnek egy évet ki kell várnia, te­hát 1977. augusztus 25-én léphet újból pályára és ad­dig válogatott kerettagsága is „szünetel". Buday Ferenc, 25 éves, 191 cm magas, nyolcvankét­szeres magyar válogatott. Végigsimít szőke harcsaba­juszán, amikor elhatározásá­ról kérdezem. — Én kerestem meg a Volán SC vezetőit, hogy Szegeden szeretném folytat­ni sportpályafutásomat, mi­vei főiskolai tanulmányaim is ebben a városban kívá­nom befejezni. Elhatározá­somról' a Bp. Honvéd elnök­ségét is értesítettem és kér­tem volt egyesületem veze­tőit, hogy járuljanak hozzá átigazolási kérelmemhez. Akivel csak beszéltem, min­denki megígérte, hogy tá­mogatni fog, az elnökség az­tán nemet mondott. Pedig én korrektül viselkedtem, hiszen a bajnokság megkez­dése előtt két héttel mór közöltem az edzővel elhatá­rozásom. Ez persze, mint ké­sőbb kiderült, mit sem szá­mított. Megmondom őszin­tén, nem ezt vártam a Hon­védtól. — Hogy fogadták Szege­den? — Kitűnően. A fiúk több­ségét jól ismerem, a csapat vezetői pedig mindenben se­gítettek. Most nősültem, je­lenleg albérletben lakunk, a feleségem a Volán 10. sz. Vállalatánál dolgozik, én pe­dig az Élelmiszeripari Fő­iskola utolsó éves hallgatója vagyok. Azt persze elfelej­tettem az előbb elmondani, hogy eddig levelező, most pedig nappali tagozatos hall­gatója vagyok a főiskolának. — Ha nem változtatja meg döntését a Honvéd el­nöksége, hogy bírja ki az egyéves kivárási időt játék ndkül? — Nagyon nehezen. IV. addig is megpróbálok a Vo­lánnak segíteni, ahol csak tudok. A Honvéddal szem­ben nem érzek semmilyen lelkiismeretfurdalást. Tíz évig lelkesen dolgoztam, mindent megtettem értük. Ahhoz pedig úgy érzem jo. gom van, hogy ott éljek, ahol én szeretnék, s ahová tanulmányaim is kötnek. Ez pedig Szeged. Nem volt szép tőlük, ahogy most mindent elfelejtve, akadályokat gör­dítettek további sportpálya­futásom elé. — Evezzünk kellemesebb vizekre. Ritka család, ahol két olyan sportoló is felnő, akik egyidőben olimpiai vá­logatottak. Budayéknál így van, hiszen Tamás nemcsak a magyar kajak-kenu válo­gatott tagja volt Montreal­ban, hanem két bronzérmet is nyert. Feri pedig a kézi­labdacsapat játékosa. Ho­gyan emlékezik vissza a ro. mánok elleni sorsdöntő nyi­tómérkőzésre? — Talán köhnyebb lett volna, ha nem azonnal Ro­mánia ellen kell játszanunk az első mérkőzést. Már reg­gel idegesen ébredtem, ez aztán csak fokozódott. Sokat ígért a csapat játéktudása, csupán abban nem voltunk biztosak, hogy kijön-e a lé­pés, kamatoztatni tudjuk-e azt a rengeteg munkát, amit végeztünk. Románia ellen idegesen, görcsösen játszot­tunk és vereséget szenved­tünk. Még mindifi nem lett volna baj, ha a lengyeleket legyőzzük. Hogy nem sike­rült, abban nagy szerepe volt a két NSZK-beli játék­vezetőnek is. Mérkőzés után többen sírva fakadtunk az öltözőben. — Mit vár a Volán SC idei szereplésétől? — Feltétlenül a bennma­radást. Ehhez minimálisan négy, maximálisan pedig 6 pontra lesz szükségük. Eb­ben pedig a közismerten lel­kes közönség is sokat segít­het. Ha most sikerül benn­maradnia a csapatnak, jö­vőre már én is játszhatok, sőt Oláh Béla és Noel Jó­zsef is visszajön — jó közép­csapat leszünk. Lehetséges, hogy a Bp. Honvéd elnöksége méltányo. sabb döntést fog hozni Bu­day Ferenc ügyében? Ha nem, csak jövő augusztus­ban játszik bajnoki mérkő­zésen a 82-szeres válogatott átlövő. Ez pedig elég nagy gondot okozhat a magyar kézilabdasport fejlődésének is. Bagaméry László 4