Délmagyarország, 1975. november (65. évfolyam, 257-281. szám)

1975-11-25 / 276. szám

Kedd, 1975. november 25. 66 Ai NB Ili-bán Kézilabda Győzelem idegenben — döntetlen itthon Sz. Dázsa-HMSE 2:0 (0:0) Szegedi siker Élmény­beszámoló A járási hivatal (Szeged, Széchenyi tér 9.) emeleti termében holnap, szerdán délután 3 órakor dr. Kotsls Attiláné, a magyar női röp­labda-válogatott vezető edző­je tart élménybeszámolót, a közelmúltban Jugoszláviában lezajlott Európa-bajnokság­ról, ahol a magyar röplabdás nők nagyszerű sikert értek el. Ugyancsak ezen a napon este 6 órakor a Rókusi Tor­nacsarnokban a Szegcdi Spartacus NB l-es női csa­patával bemutató jellegű ed­zést tart a válogatott edzője. SZEOL-íiul Petrozsény A kézilabda Országos Ifjú- ső percei a papírformat iga­ság' Kupa területi döntőit zolták, ugyanis 7:2-es veze­Pécsett játszották. A tét, a téshez jutottak. A pécsi fö­Szolnokon sorra kerülő or- lény a második felidoben is szágos döntőbe jutás volt. A folytatódott, 9:2-re alakult pécsi küzdelmekben a Sze- az eredmény. Mindenki el­gedi Volán, a PMSC, a Ka- könyvelte a hazaiak sikerét, Hódmezővásárhely, 800 né- hét méterről védhetetlenül a zolta eddigi eredményeit, posvári Vasas és Hőgyész csak éppen a Volán játéko­ző. Vezette: Pató. bal felső sarokba fejelte a Határtalan lelkesedéssel küz- fiúcsapata vett részt. sai nem nyugodtak bele a Sz. Dózsa: Bánfi I. — Ző- labdát, 1:0. Nem sokkal ké- dött a fizikailag remekül fel- Az első forduloban a sze- megváltoztathatatlannak iau di, Emődi, Bíró, Csanádi — sőbb hasonló helyzetből is- készített együttes. Kár, hogy gediek ideges, csapkodo já- szó eredménybe. Az utouo Pócsik, Pikó, Veres — Cso- mét Bánfi II. fejelhetett, játékmodoruk gyakran a dur- tákkal, nehezen győztek húsz percben enntetlen má­mor (Bánfi II.), Héger dr. most Kelemen hárítani tu- va kíméletlenségbe csap át 22:16-ra Hőgyész ellen. A radt a szegediek hatója. Hi­(Gyetvai), Juhász. dott. Elkeseredetten támad- A Vasutas — úgy tűnik — másik mérkőzésen a pecsiek hetetlen küzdeni akarassal, HMSE: Kelemen — Kará- tak a hazaiak, de valamire- kilábalóban van a hetek óta magabiztos játékkal „lehen- nagyszerű játékkal a szege­csonyi, Sisa, Szabó, Nagy — való helyzetet képtelenek tartó hullámvölgyből, de még gerelték" a kaposváriakat A diek a maguk javara tudták Bunda, Olasz (Gyurgyák) — voltak kidolgozni a szegedi most is távol áll az együttes folytatasban a Volán 32:15- fordítani a mérkőzést, íz.iu Csala, Katona, Gellény (Káp- kapu előtt. A 67. percben kénM re verte Kaposvart, a pécsi- arányban nyertek. Gyozel­lár), Gábor. Juhász futott el a bal olda- a"61' ^.játékosaik kepes- ek ,g biztosan szerezték meg muk azt jelenti, hogy a de­A csúszós talajon, a szél- Ion, beadását Veres 8 mé- sége alapján joggal elvárha- a két pontot Hogyésztől. Így cember végén Szolnokon ren­a harmadik fordulóban dőlt dezend6 országos döntőben a el a továbbjutás sorsa. Az tői támogatott Dózsa már a térről kapásból a jobb felső tó lenne, mérkőzés elején fölényt har- sarokba bombázta, 2:0 A Jó. BÓ1 Terh Herold colt ki. A hazaiak átadták a gól után a hazai csapat „fel- ' teret a vendégcsapat tárna- adta" a küzdelmet. A 82. Tímár, illetve Kovács B. (a dóinak, de a szegedieknek percben szépithettek volna a mezőny legjobbja), Makai, nem volt helyzetük. A Dózsa vásárhelyiek. Bunda cselez- Gajdos, Brakszatórisz. mezőnyfölénye meddő volt, getett a szegedi 16-oson be­középpályásaik Pikó kivéte- lül, majd lőtt, labdája az szöv^yáia 2-0szabóL SE­lével alig adtak használható egyik szegedi védő lábát Jánoshalma 1:1. Martfű—Kalocsa labdákat a csatároknak. A érintve csúszott el a kapu- 13. ÉPGEP-V. Láng 3:3. szoi­43. percben Csomor 25 méter- fa mellett. SS-orahVá7aESM?£ 6btaLsk­ről alig lőtt a kapu mellé. Az iramos, helyenként jó Kecsk. sc 5:0. Szünet után kitámadott a játékot hozó mérkőzésen a HMSE, amit ügyesen ki- tapasztaltabb, nyugodtabb használt a vendégcsapat. Az Dózsa második félideji játé­52. percben Veres a bal ol- ka alapján megérdemelten dalon három védőt is kiese- győzött. Jók: Bíró (a mezőny lezett, majd az alapvonal legjobbja), Csanádi, Pikó, közeléből középre adott, a Veres, illetve Karácsonyi, jókor érkező Bánfi II. pedig Bunda, Katona. A bajnokság állása SZVSE - Szarvas 0:0 A SZEOL NB l-es labda­rúgócsapata ma, kedden dél­utón fél 2-kor, a Tisza-parti stadionban a Barátság Torna keretében a román első osz­Szeged, 800 néző, vezette: A második félidőt szarvasi Nagy G. támadások vezették be. Az SZVSE: Bólya — Pajtás, 51. percben Kerekes jobb sa­Tihanyi Z„ Terhes, Tihanyi rokba tartó lövését ütötte tályú Jiul Petrozsény egy üt- B- — Herold, Timár — Róth, szögletre Bólya. Az erőshát­tesét fogadja. Tóth (Takó), Sándor, Ko- szél akkor a vendégeket tá­• vács Z. mogatta, szinte állandóan a Holnap, szerdán a Hunya- Szarvas: Fiedler — Kere- szegedi tértélen pattogott a di téri Dózsa-pályán Felsza- ^es, Gajdos. Makai, Braksza- labda. A 60. percben Kovács badulási Kupa labdarúgó- tórisz — Magyar, Rozsán — B. látványos cselsorozattal mérkőzésre kerül sor a két Kovács B„ Bujdosó (Tóth), átjátszotta a hazaiak védel­szegedi NB III-as együttes, a Jakab, Plástyik. mét, már az ötösön járt, Dózsa és az SZVSE között. A találkozó 1 órakor kez- teltek az első percek, majd azonban Plástyik és Braksza dődik. állandósult a Vasutas me- tórisz közösen elügyetlenked­zőnyfölénye, de a jól szerve- te a százszázalékosnak látszó zett, keményen romboló helyzetet. Szikrázóvá vált a 1. Szarvas 2. Szo. MAV 3. BTASK 4. ÉGSZÖV 5. Szegedi D. 6. SZVSE 7. KTE 8. Jánosh. 9. Láng V. 10. Kalocsa 11. Lehel SC 12. Gyula 13. ESMTK 14. Szabó SE 15. ÉPGEP 16. HMSC 17. KSC 18. Sütőipar 19. Tisza C. 20. Orosháza esélyes a PMSC volt. Á sze- Volán csapata is részt ve­gediek elleni mérkőzésük el- het. Döntők előtt a középiskolás kupa A Csongrád megyei Tanács A fiúknál három, hetes Művelődési Osztálya és a csoportban mérkőztek. A megyei kézilabda-szakszövet- csoportgyőztesek: József At­ség rendezésében kerültek tila Gimnázium, Makó; Ró­sorra a megyei középiskolás zsa Ferenc Gimnázium, Sze­ri n « 2 Jí-ző 26 kézilabdakupa selejtezői, ged; 603. sz. Szakmunkáskép­17 s 5 i 34-22 21 melyre 15 leány- és 21 fiú- ző Intézet, Szentes. A döntő 1? 9 2 6 32 21 29 csaPat nevezett. A lányoknál negyedik részt vevője a ma­17 8« s 28-20 20 négy csoportban mérkőztek, kói kereskedelmi szakközép­17 s 4 5 23-24 20 s a továbbjutást jelentő sor- iskola csapata lett A makói 17 9 2 6 23-24 20 rendet oda-visszavágóval fiúk a visszavágón a hód­17 7 s 7 33-39 17 döntötték el. A négyes dön- mezővásárhelyi Kossuth 17 5 6 6 28-21 is tőbe jutottak: Frankéi Leó gimnázium és a szegedi Ved­17 5« 619-21 is Közgazdasági Szakközépisko- res István Építőipari Szak­17 5 s 7 21-22 15 la' Hódmezővásárhely; Hor- középiskola legyőzésével ju­17 5 s 7 24-33 is váth Mihály Gimnázium, tottak be. A Szegeden son-a 17 4 4 9 15-27 12 Szentes; Körössy Statisztikai . ...» . S ' ! " " Szakközépiskola, Szeged; kerü16 megyei dontőn kór" 17 s-l? u-n 10 Radnóti Miklós Gimnázium, mérkőzést játszanak majd a 17 2 5 io 20-33 9 Szeged. csapatok. 17 10 7 - 41-15 27 Két második hely A Sportcsarnokban Sz. Tanár­nő—KSI A hét végén befejeződtek a torna megnyerésére, ugyan- Partizán Belgrád 6 pont, 3. az idei vízilabda nemzetkö- is az olasz bajnok, a Canot- Vasas 4 pont Ideges, csaokodó játékkal amikor lövés helyett átadott, Ml\rZl'i 'ív ««* A jugoszláviai Sibenikben ltek az első nercek, maid azonban Plástvik és Braksza- ^ ,n T2S v n í* VOl"u eleg,!nd? a* ,CSapata tornán voltunk erdekeltek, a első helyhez, ha a holland sodik helyet szerzett A gyo­Vasas és az OSC csapatai ré- pólósok jobbnak bizonyulnak zelmet ugyancsak jugosziár vén. Csapóék a BEK-ben, a Belgrádi Partizán legény- együttes szerezte meg. dr. Szívósék pedig a KEK- ségénéL Eredmények: Mladost Zág­ben. Mindkét gárda a má- . Vasas_Canottieri Napoll ráb-Neptunus Ambeim szarvasi védőfalon elakadtak küzdelem, az erélytelen jó­it :^edlxríálfadv(í-xr Av7- tékvezetés nyomán egymást ^dik 'heíyeTsrerezto meg" „.ÜTÍT,""^' iűVX" (holland) 8:3 (3:0, 2:1, 1:2, percben Kovács Z.-t Kerekes érték a kíméletlen belemene- „ . „ . _ 12:11 (1:1, 4:2, 4:5, 3:3). Ne- ' rivita vicbia kíméletlenül felvágta a 16-os sek. A 67. percben Jakab be- PaPíron még de a hezen nyert a Vasas. OSC-C.vita Veccbia vonalán. Timár nagy erejű adását Kovács B. a kapu tor- valósagban nem sok esélye Partizán Belgrád—De Rob- KEK-véger^mény"' 1 ML szabadrúgása a sorfalról a kából fejelte a bal oldali léc volt a Vasasnak Hollandié- ben 6:5 (2:1, 2:2,2:1, 0:1). Zágráb 8 pont 2. OSC 4 • , ff • i°bb oldali léc mellett váSó- mellé. Csak a hajrában jött ban, az amersforti uszodában A BEK végeredménye: l. pont dott szögletre. A 23. percben fel a Vasutas: a 78. percben Az újszeged! Sportcsarnok­Herold ívelt szabadrúgást a Sándor jobb sarokba tartó szarvasiak kapuja elé, azon- lövését ütötte szögletre Fied­ban az ötösön Sándor és Ko- ler. majd a 85. percben Ti­ban holnap, szerdán délután vács Z. egymást zavarta, így már keresztlabdáját a felfu­fél 4-kor NB l-es női kosár- odalett a helyzet. A szünet tó Herold kapásból ceit'mé­labda-mérkőzés lesz. A sze- előtti percekben Heroldot te- terekkel lőtte a kapu fölé. gedi főiskolások a női me- rítették le a vendégek védői, A listavezető. Szarvas — •őny élcsoportjához tartozó s csak hosszabb ápolás után eddig veretlenül áll a táblá­KSI együttesével játszanak, tért Vissza. zat élén — Szegeden is iga­Megyei I. osztály A Szentesi Vízmű már őszi első Az utolsó előtti fordulóban nemcsak az idő volt kemény, hanem néhol a játék is. Ta­lán ennek számlájára írható a sok kiállítás. A fábiánse­bestyéni csapatból három, a kiskundorozsmaiból pedig egy játékos kényszerült hama­rabb elhagyni a pályát a mér­kőzés végét jelző sípszó előtt. Majdnem meglepetés szüle­tett a Szőregi úton, ahol a listavezető Vízmű legénysége nehezen kaparintotta meg az egyik pontot az egyre jobban összerázódó SZAK csapatá­tól. A DÉLÉP gárdája ide­genben is nyerni tudott. A móravárosiak rengeteg hely­zet mellett büntetőt ls hi­báztak. Tizenegyes maradt kihasználatlanul Alsóvároson az 5. percben, és ez némi­képp befolyásolta az ered­mény további alakulását. Egyéni teljesítmények dön­töttek Csanádpalotán. A 14. forduló eredményei: DÉLÉP—Fábiánsebestyén 4 dl (3 dl). Fábiánsebestyén. Vezette: Oláh. Góllövők: Tóth, Nyári, Tarjányi, Mol­nár. SZAK—Szentesi Vízmű 1:1 (1:0). Szóregi út. Góllövők: Vadászi, illetve Németh 11­esboL Szegedi Kinizsi—Kiskundo­rozsma 1:0 (1 dl). Cserepes sor. Vezette: Somogyi. Góllö­vő: Szamosszegi. H. Porcelán—Alsóváros 2:0 (2:0). Szabadság tér. Vezette: Gallyas. Góllövők: Vágási, Tatár. Csanádpalota—Sándorfalva 7:1 (3:0). Csanádpalota. Ve­zette: Abranov. Góllövők1: Er­délyi A. (4), Ricsán (3), illet­ve Huszka (11-esből). Csongrád—KSZV SE 3:2 (3:1). Kertész utca. Vezette: Csányi. Góllövők: Bori (2), Tisza, illetve Sári (2). MSVSE— Mindszent 1:1 (ldl). Makó. Vezette: Szekeres. Gól­lövők: Bódi, illetve Lőrincz. Szentesi Kinizsi—Apátfal­va 3:2 (2:0). Szentes. Vezette: Barna. Góllövők: Varga (2), Vári. illetve Ongorány, mind­kettőt tizenegyesből. A bajnokság állása 1. Szt. Vízmű 2. Csongrádi SC 3. MSVSE 4. H. Porcelán 5. Sz. Kinizsi 6. SZAK 7. DELEP 8. Mindszent 9. Csanádpalota 10. Sándorfalva 11. Aoátfalva 12. KSZV SE 13. Szentesi IC. 14. Fábiánseb. 15. Kkdorozsma 16. Alsóváros 14 12 1 14 9 4 14 10 2 14 8 2 7 4 5 6 6 4 6 4 6 2 « 1 4 1 3 3 4 1 3 1 2 5 1 1 1 49-12 25 1 40-16 22 2 25-10 22 4 25-13 18 3 24-20 18 3 25-18 16 4 20-17 16 4 16-20 16 6 28-23 14 7 24-29 13 9 23-32 9 8 8-27 9 9 21-36 9 10 22-40 7 9 18-36 7 12 15-45 3 % így kellett volna tippelni! 1. Dunaújváros—Pécs 1 is 2. Nagybátony—SZMTE 2 1:2 3. FOSPED—Budafok x 1:1 4. Bp. Spartacus—Izzó 1 191 5. Nagykanizsa—Dorog 119) 6. KKFSE—DVSC X 0:0 7. Bn. Epftók—Előre 2 0:2 8. Sashalom—Pénzügyór 2 1:2 9. SZVSE—Szarvas x 09) 10. Hódmezővásárhely­Szegedi Dózsa 2 0:2 11. Soproni T.—Fűzfő 2 0:2 12. Répcelak—Vár x 0:0 13. Lanerossl—Ucnoa 1 3:2 +1 14. Spal—Modena a ta A 13 találatos szelvény 8 db, nyereményük egyenként 110 585 forint, ezek közül 13-1-1 találatos szelvény 1 db, a nyeremény és a Jutalom együtt 787 395 forint. 12 találatos szelvény 229 db, nye­reményük egyenként 2575 forint. A 11 találatos szelvény 2604 db. nyereményük egyenként 226 forint a 10 talalatos szelvények száma 17 356 db nyereményük egyenként 51 forint. Kosárlabda SZEOL-XSC 80:77 (31:34, 71:71) NB l-es férfimérkőzés. Űj- met, kapkodó játékot hozott, labdát, de közben étveszML. szegedi Spor tcsarnok, 200 né- Harminc másodperccel a ték azt hét másodperccel a ző. Vezet-e: Kassai, Hornyák. mérkőzés befejezése előtt egy mérkőzés lefújása előtt. A SZEOL: Pataricza (7), Dör. ponttal vezetett a SZEOL, szegediek gyorsan indítót­mő (7), Kertész (8), Reisz amikor a KSC-nél volt a tak, s Varga közeli dobásá­(27), Zöllei dr. (4). Csere: labda. A vendégek nem dob- val bebiztosította a SZEOL Szilágyi (12), Mészáros (—), tak kosárra, vezetgették a győzelmét. Zsíros (4), Varga (11), Va­SZEOL—Egri Tanárképző 73:66 (38:36) rással, de rendkívül ideges hangulatban kezdték a játé­kot. Ennek következménye­ként a 3. percben a távolról jól dobó kecskemétiem már 6:2-re vezettek a zónázó ha­zaiak ellen. A későbbiekben a szegediek áttértek az em­berfogásos védekezésre, s a 7. percben 14:10-re ők vezet­tek. Ezután viszont megtor­pant a SZEOL, a vendégek hét ponttal e1 húztak. A fél­idő hátra1 evő idejében fel­váltva estek a kosarak. A befe-'ezés e'őtt Reisz pontos távoli dobása1 val 3 pontra csökkent a kü'önbség. Ford"lás után a KSC ta­lált először a gvűrűbe. maid hol az egvik, hol a másik o1 dalon esett kosár, ezvík fél sem tudott ielentős etanyt s-<"e»n'. A soka* cse­rélő =ZFOL 'étéka Varga beál'ításával úi sz'nt Vanott. A ceotor 4Ó1 s'edto a lenat­tonó laNj^rat. s *5'tólo>s non­to'rnt 's dobott. Naqv <"ga1_ n"x>k '-x-ooette el az li+o'-á 1-áf pere. Kő* r>On**al a ,S7.roT, v-^'e**. ma''' Vi íí v*án psv a rrn At nf-l^'S m^-^P-n-nn'-Vtn^ 71 "In ÍX, 4 _ 1A —A1 /nl'.-^H 4>-'!r,_ M • . , R ' . , , *• FUN.: í.o, p1-:— .1- 1-1 „ 71 .71 A IV**. v* — «* 4­változatlanul nagy küzdel­NB Il-es női mérkőzés. Ojszegedi Sportcsarnok. Ve­zette: Hável, Virik. SZEOL: dr. Schmidtné (10), Remák (17), Révész (22), Kertész (10), Pálinkás (12). Csere: Tóth (2), Marth. (—). A nagy küzdelemben fej­fej mellett haladtak a csa­patok. (A 6. percben 12:12. a 16. percben 29:28 a SZEOL javára) Az e"észpálvás le­támadást, maid a zónavéde­kezést alkalmazó vendégek mellett nehezen tudtak ki­bontakozni a szegedi lányok. Fordulás után nagyszerűen kezdett a SZEOL. Kertész irányításával Révész és Re­mák eredményességével el­húztak á hazaiak. A 31. percben 62:16-ra vezetett a SZEOL. a 36. percben pedig 72:56 volt az eredrrrénv ja­vukra Az uto'só percekben ugyan Pemók és Révész ki­pontozódtak. de a rangadó sorsa már eldőlt a szegediek javára. SZEOL-Xintfé Mttstalf Főiskola 67:60 (38:33) NB Il-es női mérkőzés. Budapest. Vezette: Gilly, Aranyosi. SZEOL: dr. Schmidtné (9), Révész (20), Kertész (3), Re­mák (4), Pálinkás (29). Cse­re: Tóth (2). A hazaiak jó játékkal lep­ték meg a SZEOL_t, s az 5. percben 8:2-re elhúztak. A későbbiekben rendezték so­raikat a szegediek, s Révész eredm nyesiégéval kiegyen­lítettek. majd a 12. percben már 25:20-ra vezettek. A fő­város'ak vegyes véde'-e'ést a'ka'maztak, Remák külön őrzőt kapott, négyen pedig zónáztak. Fordulás után a távolról jól dobó Révész is megkapta testőrét. A főisko­lások ismét vezetést szerez­tek, amit meg is tartottak a 17. percig. Az utolsó három percben dr. Schmidtné és Pálinkás pa'ánk alatti ered­ményes játékával a SZEOL a maga iavára tudta fordí­tani a mérkőzést. A két nap alatt 'eiátozott ranga^ó'ron — az ettento'ek a 3. illetve a 4. hetven áll­nak — nagyszeréén helvtáll. tak a szeqedi lár,"ov. mtn­d-n ."'-'-'-'ben felülmúlták ellenfeleiket.