Délmagyarország, 1975. szeptember (65. évfolyam, 205-229. szám)

1975-09-02 / 205. szám

8 Kedd, 1975. sreptember 9. Az NB lll-ban Győzelem és vereség Mindkét szegedi NB III-as labdarúgócsapat kecskeméti ellenfelet kapott vasárnap az 5. fordulóban. A listave­zető Dózsa a KTE-hez uta­zott — s kétgólos veresége után a 7. helyre esett vissza. A Vasutas a KSC-t fogadta Szegeden, idehaza is tartotta a két bajnoki pontot — ez­zel sikerült a bajnoki táblá­zat második helyén maradni. Végső búcsú Mefzger Károlytól Tegnap, hétfőn délután az Alsóvárosi temetőben nagy részvéttel kísérték utolsó útjára az 54 éves ko­rában elhunyt Metzger Ká­rolyt, a Délmagyarország sportrovatának volt munka­társát a rokonok, a barátok, a munkatársak. A sírnál a kollégák nevében Baga­méry László mondott bú­csúbeszédet. SZVSE-KSC 1:0 (1:0) Szeged, 1200 néző, vezette: Kristóf. SZVSE: Bólya — Terhes, Tihanyi B., 2., Kremács, Herold Z.), Timár, Róth, Sándor, Ta­kó Tóth J.). KSC: Seres — Lipokatich, Gulyás, Herbály, Kecskés, Losonczi (Kókai), Farkas, Bohács, Vági. A találkozó első perceinek kiegyenlített játéka után az Czibere, Tihanyi (Kovács Drahos, Szabó, Labdarúgó HB II Á labdarúgó NB II ötödik fordulójában a következő eredmények születtek: Bp. Spartacus—Nagykanizsa 2:2 11:1), Komló—Várpalota 1:1 (0:0), Nagybátony—Volán 1:1 (0:1). Bábolna—DVSC 2:0 (0:0), FÖSPED Szállítók— Kossuth KFSE 2:1 (1:0), Szolnoki MTE—Vasas Izzó 2:1 (1:1), BVSC—Dunaújvá­ros 3:2 (2:0), Oroszlány­Dorog 3:3 (3:1), Szekszárdi Dózsa—PMSC 1:2 (0:1), MÁV DAC—Budafok 0:2 (0:1L Kézilabda A 1. Pécs 2. Dunaújváros 3. Budafok 4. Oroszlány 5. Szekszárd 6. V. Izzó 7. Várpalota 8. Volán 9. KKFSE 10. Nagybátony 11. Dorog 13. Olajbányász 13. Komló 14. SZMTE 15. Bábolna IS. BVSC 17. Bp. Spartacus 18. FÖSPED 19. DVSC 20. MAV DAC bajnokság állása: 5 4 - 1 13- 4 8 5 4 - 1 13- 6 8 5 4 - 1 11- 5 8 5 2 2 1 13- 8 6 5 2 2 1 7-4 8 5 2 2 1 7- 5 6 5 2 2 1 8- 9 6 5 13 1 8-6 5 5 2 12 7-6 5 5 2 12 7-7 5 5 2 1 2 7- 8 5 5 2 12 6-8 5 5 12 2 5-5 4 5 2 - 3 5- 7 4 5 2 - 3 5- 8 4 5 2 - 3 6-10 4 5 113 5-9 3 5 113 7-12 3 5 113 1-6 3 5 1-4 3-11 2 Sz. Volán—MTK-VM 20:19 (9:10) NB T B-s férfimérkőzés. Budapest. Vezette: Honulo, Fenyó. Sz. Volán: BADO — LES­TI (3). BARATH (4), TA­MÁS (3), GIRICZ (4), Oláh (1), DOBÓ (5). Csere: Far­kas, KISS, Csáky, Várkonyl, Szabó. Az első félidőben az MTK­VM, a másodikban a Volán irányította a játékot. A sze­gediek lelkesedésből, küzde­ni akarásból jelesre vizsgáz­tak, elveszett labdát nem is­merve, önfeláldozóan küz­döttek. Tervszerű játékuk eVedményeként a befejezés előtt egy perccel három gól­lal vezettek. Kiemelkedő, jó teljesítményükkel nagyon értékes két pontot szereztek a fővárosban. Legközelebb szeptember 7-én, vasárnap délelőtt 11 órakor a Kisstadionban a Várpalota együttesét fogad­ják. DÉLÉP-Nagykőrös 18:12 (10:7) NB Il-es férfimérkőzés, Szeged, vezette: Lázár, Vesz­ter. DÉLÉP: ADAMKOV1CH — Hevesi (1), Hernádi (2), Tamás, Mucsi (1), GERA (5), Pádár (5). Csere: Répást (4), óhát, Balázs, Tóth. A vártnál jóval szorosabb mérkőzést vívott a DÉLÉP férfi kézilabdacsapata, az Ady-téri pályán. Idegesen kezdett mindkét fél, sok volt az „ellőtt" labda, majd fej fej mellett haladt a két együttes. 6:5-ös hazai veze­tés után jó félidővégi hajrá­ban három góllal elhúzott a DÉLÉP. A szünet után iz­galmasan alakult a találko­zó. A Nagykőrös ll:10-re felzárkózott, de ezután ismét a hazaiak percei következ­tek. Akkor jó játékkal 16:11­re elhúztak, s végül biztosan nyertek. A DÉLÉP továbbra sem nyújtja azt a játékot, ami­re képes. Elsősorban a tá­madójátékukkal van problé­ma, az átlövők tartósan „gyengélkednek", egysíkú a tamadásszövésük is. Modellezés A hét végén a dorozsmai Széksósfürdőn rendezték a légcsavaros és a rádió irá­nyítású sebességi hajómo­dellek Szeged városi és Csongrád megyei bajnoksá­gát A verseny DÉLÉP-sike­rekkel zárult.. A légcsavaros modellek sebességi verse­nyében mind a városi, mind a megyei bajnokságban DÉLÉP-versenyző végzett az első három helyen. Az első helyezést Tóth Ferenc szerezte meg, a második Ra­béi András, a harmadik ifj. Tóth Ferenc lett. A rádió irányítású modellek vetélke­dőjében a városi bajnokság­ban a kővetkező eredmé­nyek születtek: 1. Sántha István (DÉLÉP), 2. Juhos János (DÉLÉP), 3. Prónai Sándor (DÉLÉP). A megyei bajnokság eredménye: 1. Sántha István, 2. ifj. Tóth Ferenc, 3. Juhos János (mindhárman a DÉLÉP modellezői). * Békéscsabán a rádió irá­nyítású vitorlázómodellek vi­dekbajnoksagat bonyolítot­ták le, melyen Vörös End­re (600. sz. ITSK) a harma­dik helyen végzett SZVSE irányította a játékot. Sorra gördültek a helyen­ként formás szegedi támadá­sok, azonban a befejezések­nél rendre hiba csúszott. A 31. percben Czibere húszmé­teres lövése elakadt a tizen­hatos vonalán Tímárban, a labda a csatár elé került, aki négy lépés után a jobb alsó KTE-Sz. Kecskemét, 3000 néző. Ve­zette; Mézes. KTE: Nagy E. — Görbe, Franczkó, Gyorsa, Komáro­mi (Nagy J.) -»• Bende, Csur­ka — Mányoki, Zubornyák (Virág), Porhanda, Horváth. Sz. Dózsa: Bánfi 1. — Ző­di, Emődi, Pócsik, Csanádi — Vörös, Ökrös (Csömör), Pikó — Kozma II., Héger dr. (Nyári), Nagy. Már a mérkőzés elején nagy iramot diktáltak a ha­zaiak. Mezőnyjátékkal tel­tek a percek, mindkét rész­ről távoli lövésekkel kísér, leteztek a csatárok, gólhely­zet egyik kapu előtt sem. adódott. A 36. percben Koz­ma II. a jobb szélen elfutva, kicselezte Komáromit, majd pontosan az ötösön álló Hé­ger dr elé ívelt, aki senki­től sem zavartatva, óriási helyzetből, a kapus kezébe fejelte a labdát. Az ellentá­madás végén megszerezték a vezetést a hazaiak. Mányoki Ökrös mellett átívelt a túlsó oldalra, a labda Csurka elé került, aki közelről a kapu­ba sodorta, 1:0. Szünet után támadásba sarokba lőtt. 1 d). Szünetig többnyire a vendégek térfe­lén folyt a játék. A második félidőben a sze­gediek, érthetetlenül, a já­ték lassítasóra törekedtek, így feljöttek a vendégek, s nem egy esetben a szerencse mentette meg a szegedi ka­put a góltól. Mintegy húsz perc eltelte után vette át csak az SZVSE a játék irá­nyítását, ezután fél tucatnyi biztosnak látszó helyzetet hoztak össze a csatárok, azonban egyszer sem sike­rült a hálóba találniok. Jók: Terhes, Tihanyi Z„ Krenács, Timár, illetve Her­bály, Kecskés, Szabó. Fogathajtó EB Abonyi és csapatunk aranyérmes A Sopotban rendezett fo­gathajtás harmadik Európa­bajnoksága nem vart nagy magyar sikerrel zárult: Abo­nyi Imre a sportág első Európa-bajnoka visszahódí­totta bajnoki címét, s vele együt a magyar csapat is átütő sikert aratott. Az egyé­ni verseny első három he­lyén magyar versenyző vég­zett, teljesebb győzelem, na­gyobb siker aligha képzelhe­tő el. A sok izgalmat tartogató versenyben a fogathajtásban Abonyi Imre indult utolsó­nak. Szédületes iramban, ra­gyogó beosztással, hibátlanul teljesítette a nagyon nehéz pályát, s ezzel visszahódítot­ta Európa-bajnoki címét. Akadály hajtás: l. Boh­mann (angol), 2. Bárdos (magyar), 3. Freund (NSZK­beli), 4. Abonyi (magyar). A fogathajtás 1975. évi Európa-bajnoka: Abonyi Im­re (Magyarország) 47 pont, 2. Bárdos György (Magyar­ország) 75 pont, 3. Muity Ferenc (Magyarország) 78 pont... 7. Fülöp Sándor (Magyarország) 87 pont. Csapatban Európa-bajnok: Magyarország (Abonyi Imre, Bárdos György, Fülöp Sán­dor) 122 pont, 2. Lengyelor­szág 201 pont, 3. NSZK 227 pont 2:0 (1:0) Labdarúgó HB I lendült a Dózsa, mezőnyfö­lényt harcolt ki, de csatárai helyzetet nem tudtak te­remteni. A 65. percben az oldalvonal közelében Csömör felvágta Horváthot. A sza­badrúgásból középre ívelt labdát a leálló szegedi vé­dők között hat méterről Má­nyoki a hálóba továbbította, 2:0. A Dózsa játéka csak a me­zőnyben elégített ki, gyenge csatárjáték miatt vesztett a szegedi csapat. Jó: Görbe, Bende, Mányoki, Porhanda, illetve Emődi, Pócsik, Vörös, Kozma II. A bajnokság állása: FTC—Csepel 3:2 (1:2) 1. Szarvas 2. SZVSE 3. KTE 4. Jánoshalma 5. BTASK 6. Szabó SE 7. Szegedi D. 8. Szo. MAV 9. EGSZÖV 10. Gyula 11. Láng 12. ESMTK 13. Tisza Cipó 14. KSC 15. HMSE 16. Lehel SC 17. Sütőipar 18. EPGÉP 19. Orosháza 20. Kalocsa 5 3 2 - 13- 4 8 5 4 - 1 12- 5 8 5 4 - 1 10- 6 8 5 4-1 8-48 5 2 3 - 12- 6 7 5 3 11 9-5 7 5 3 - 2 13- 8 6 5 2 2 1 12- 8 6 5 2 2 1 10- 7 6 5 13 1 4-4 5 5 2 1 2 3- 4 5 5 2-3 12-10 4 5 2 - 3 5-14 4 Csepelen hétfőn este 20 ezer néző előtt került sor a két csapat bajnoki mérkőzé­sére. Meglepetésre az első fél­időben a hazai együttes ját­szott jobban, mégis a 9. percben Nyilasi révén az FTC szerzett vezetést. Ezt a 29. percben Karalyos egyen­lítette ki, majd a 44. perc­ben Godán révén a vezetést is megszerezte a Csepel. Szünet után, az 58. perc­ben Bálint 18 méterről sza­badrúgásból szerzett gólt (2:2), majd a 91. percben (a játékvezető sérülések miatt hosszabbított) Juhász közel­ről belőtte az FTC győztes gólját. Vízilabda OB / A Csepel—Ferencváros mérkő­zéssel befejeződött a labdarugó NB I első fordulója, a győztes Ferencváros az O. Dózsával, a vesztes Csepel pedig a Haladás­sal került holtversenybe. Az NB I állása az első forduló után: L Salgótarján 11 te » 5-2 2 2. Bp. Honvéd 1.1 — - 3-1 2 3. Kaposvár 11 te - 2-0 2 t—5. Ü. Dózsa 1 1 • - 3-2 2 Ferencváros 1 1 « . 3-2 2 6 Diósgyőr 1 I V - 2-1 2 7. SZEOL 1 1 te » 1-0 2 8—9. Békéscsaba 1 -1 - l-l 1 Rába ETO 1 ­1 - l-l 1 10—11. Haladás I ­te 1 2r3 ­Csepel 1 ­te I 2-3 ­12. Zalaegerszeg 1 ­te 1 1-2 ­13. MTK-VM 1 ­te 1 0-1 ­14. Videoton 1 ­w 1 1-3 ­15. Vasas 1. te 10-2­16. Tatabánya 1­-1 2-5 ­A második fordulóra szerdán kerül sor. 5 113 5 113 5-32 5 113 5-32 5-23 5-14 7-7 3 6-9 3 6-11 3 4-9 3 4-11 3 3-8 2 3-16*3 Így ke|lett volna tippelni! OSC-SZEOL 5:0 (2:0,1:0, 1:0, 1:0) 1. Szekszárd—Pécs 2 1:2 2. MAV DAC—Budafok 2 0:2 3. Oroszlány—Dorog <1:1 4. BVSC—Dunaújváros 13:2 5. Nagybátony—Volán x 1:1 6. FÖSPED—KKFSE 1 2:1 7. Bábolna—DVSC 1 2:0 8. KTE—Szegedi D. 12:0 9. Martfű—Lehel 12:0 10. EPGEP—Szoln. MAV 2 0:4 11. Szabó L.—BTASK x 1:1 12. Rudabánya—Ozd x 1:1 13. Bp. Épitök—Ganz-M. 2 2:3 +1 14. Répcelak—Győri T. 1 2:0 A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 35. heti totónyeremények az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény, amely egyben 13 plusz 1 találatos is, egy da­rab van, a nyeremény és a ju­talom együttesen 1 024 158 forint. 12 találatos szelvény 26 darab, nyereményük egyenként 19 163 forint. 11 találatos 427 darab, nyereményük egyenként 1167 forint.A 10 találatos szelvények száma 3702 darab, nyereményük egyenként 202 forint. Üjszegedi versenyuszoda, 700 néző. Vezette: Somóczy dr. OSC: Kovács dr. — SZÍVÓS dr., Sudár, Bodnár dr., Vin­disch. Hámori, Konrád III. dr. Csere: Polonyi. SZEOL: Esztergomi — Max, Lutter, Zámbó, Kiss dr., Bofzi, Szittya. Csere: Vezsenyi P. A gólok sorrendje: Kon­rád III. (e), Bodnár, Szívós ár.', Hegyei I. osztály Szegedi csapatok rossz napja A megyei I. osztály máso­dik fordulójában a vártnál gyengébben szerepeltek a szegedi csapatok. Durvasá­gok, szabálytalanságok jelle­mezték a mérkőzéseket. Eredmények: Makói SVSE—Sándorfalva 1:0 (0:0). Sándorfalva, 500 néző. Vezette: Barna. Gól­lövő: Oszlács. A látottak alapján a dön­tetlen igazságosabb ered­mény lett volna. A hazaiak több gólszerzési alkalmat el­szalasztottak. Egy esetben a kapufa is a makóiakat segí­tette. A vendégek jobban birták erővel a mérkőzést. A győztes gólt a 72. percben lesgyanús helyzetből érték ei. Kiskundorozsma—SZAK 3:3 /2:3). Kiskundorozsma. 500 íiéző. Góllövők: Tutrai (2), Takács L.. illetve Varga (2), Horváth. Izgalmas küzdelem, időn­ként kemény csata alakult ki. A vendégek a 25. percben már 3:0-ra vezettek, ezután feljött a dorozsmai csapat és még az első játékrészben si­került csökkenteniük a hát­rányt. A félidő után változa­tos játékot láthattunk. A SZAK nem tudott újítani és a lelkesen játszó hazaiak a 84. percben megszerezték az egyik pontot jelentő gólt. Jók: Tutrai. Takács L,, Ézsiás, illetve Varga B. Szentesi Kinizsi—KSZV SE 4:1 (2:1). Szentes, 400 néző: Vezette: Szombathelyi. Gól­lövők: Török (3), Garai, il­letve Hegyes dr. Végig jobb volt a szentesi gárda. Gyors csatárai sok helyzetet kidolgoztak, de en­nek ellenére a gólarány túl­zott. A gyáriak legénysége a 85. percig küzdött a kiegyen­lítésért, de ez nem sikerült, sőt ezután 5 perc alatt ösz­szeomlottak. DÉLÉP—Csanádpalota 0:0. Szőregi út, 300 néző Vezette: Oláh. A vendégeket sok szurkoló kísérté el és ennek a lelkes biztatásnak az eredménye, hogy az egyik pontot haza­vitték a kicsit elbizakodottan játszó DÉLEP együttesétől. Csongrád—Alsóváros 7:0 (4:0). Csongrád, 700 néző. Ve­zette: Polyák Z. Góllövők: Pajkó I. (2), Fássy I.. Bori, Lakatos. Kiss-Farkas, Petró (11-esből). A nagyszerű formaban ját­szó hazai együttes lelépte az Alsóváros csapatát. A csong­rádi SC gárdája minden te­kintetben jobb volt es a győ­zelem ilyen aranyban, is megérdemelt. Nemest (Csongrád) és Pefc­rit (Alsóváros) a 75. percben a játékvezető kiállította. Apátfalva—Szegedi Kinizsi 3:0 (1:0). Apátfalva, 600 né­ző. Vezette: Csányi. Góllö­vők: Szilvássy III. (11-esből), S. Nagy (11-esből), Nagy P. A kemény összecsapások­kal, durva belemenésekkel tarkított mérkőzésen, a mó­ravárosiak nem tudtak ki­bontakozni, a vitatható 11-es és néhány téves játékvezetői ítélet nagyban befolyásolta az eredmény alakulását. A Szegedi Kinizsiből Ötvös és Lévai játéka emelhető ki. Mindszent—Fábiánsebes • tyén 2:1 (1:0). Mindszent. 300 néző. Vezette: Zsemberi. Gól­lövők: Megyei, Farkas, illet­ve Kiss. Szentesi Vízmű—H. Porce­lán 1:0 (0:0). Hódmezővásár­hely, vezette: Madarász. állása: A bajnokság L Csongrád SC 2. Szt. Vízmű 3. Makói SVSE 4. Apátfalva 5. Szt. Kinizsi 6. Kiskundorozsma 7. Fáblánsebestyén 8. Sándorfalva 9. Móraváros 10. Mindszent 11. SZAK 12. DELEP 13. Szegedi Kender 14. Csanárt palota 15. Alsóváros 16. H. Porcelán 2 2 - - 12-1 4 dr. (e), Kondrád III. Konrád III. dr. Az első játékrészben a so­kat úszó, több helyzetet is teremtő OSC kétgólos előnyt szerzett a megilletődötten kezdő SZEOL ellen. A sze­gedi játékosok főleg a véde­kezésre koncentráltak, ke­veset vállalkoztak kapura lövésre. A második játék­részben már bátrabban szőt­ték akcióikat a hazaiak. Szép szegedi támadás végén Kiss dr. az alapvonal mellől to­vábbította a labdát a kapu előterében levő Zámbó elé, aki a hálóba továbbította, de Somóczy dr. játékvezető úgy ítélte meg, hogy Zámbó a két méteren belül volt, s nem adta meg a gólt. A har­madik és negyedik ötperc­ben változatlanul a fővárosiak irányították a játékot. Míg a szegediek Szívós dr. semle­gesítésére koncentráltak, ad­dig a lehetőségeket felismerő Konrád dr. távoli lövések­kel érte el góljait. Az el­képzelés nélkül játszó hazai­ak többször is rossz helyre továbbították a labdát, tá­madásaik nem sok veszélyt jelentettek az OSC kapujá­ra. A magabiztos, sokat úszó bajnokcsapat megerőltetés nélkül érte el biztos győzel­mét, a rossz formában levő, erőtlennek tűnő SZEOL el­len. Kitűnt: Szívós dr., Bodnár dr., Vindisch, Kon­rád III. dr., illetve Esztergo­mi A bajnokság állása: 2 2­2 2-. 2 11­2 1-1 2-2­2 1-1 2 1-1 2 1-1 2 1-1 2-11 2-11 2-11 2-11 2-11 3se? 5-0 4 6-2 4 4-1 3 4-2 2 5-5 2 2-2 2 l-l 2 3-4 2 2-6 2 3-4 1 1-3 1 2-5 1 1-5 1 2-9 1 8-6 ­L OSC 2. Vasas 3. FTC 4. Ü. Dózsa 5. Bp. Honvéd 6. BVSC 7. Bp. Spartacus 6 Szentes 9. Szolnok 10. V. Izzó 11. SZEOL 12. Eger li 9 5 - 77:54 a U 9 4 1 69:53 22 14 8 2 4 72:64 18 14 7 3 4 65:53 17 14 8 1 5 66:57 17 14 7 2 5 62:53 16 14 4 6 4 57:59 14 14 3 7 4 62:63 13 14 2 4 8 63:78 8 t4 1 5 8 49:64 7 14 1 5 8 36:53 7 U X 4 3 5835 •