Délmagyarország, 1975. május (65. évfolyam, 101-126. szám)

1975-05-11 / 109. szám

10 Vasárnap, 1975. május 11. Az első győzelem SZEOL-Egri Dózsa 4:3 (0:1, 3:0, 0:0,1:2) Emléktúra A Maros-partján levő ve­tyehátt: munkásmozgalmi em­lékműhöz szervez túrát a Csongrád megyei Természet­barát Szakszövetség. A túra nyílt, tehát mindenki indul­hat — gyalog, kerékpárral, vízi- és motoros járművel egyaránt. A résztvevők má­jus 11-én, vasárnap túrave­aetök irányításával közelítik meg az emlékművet. Gyalo­gosok és kerékpárosok reggel 8 órakor, a motorkerékpáro­sok pedig 9 órakor indulnak c( tápéi komptól. Az temlék­múnél 11 órakor ünnepséget rendeznek a fasizmus felett aratott győzetem 30. évfor­dulója jiszteletére, majd ezt követően megkoszorúzza^: a munkásmozgalom mártírjai­nak és a felszabadító hősök­nek az emlékművét. Kézilabda OB l-es vízilabda-mérkő­zés, újszegedi versenyuszoda, 600 néző. Vezette: Csillag dr. SZEOL: Esztergomi — Bo­ros, Max, Vezsenyi K., Zso­finyecz, Szittya, Kiss dr. Csere: Vezsenyi P., Rácz. Egri Dózsa: Kácsor — Ka­tona, Pócsik, Krajcsovics, Kovács R., Kovács T,, Gyu­lavári. Csere: Bolya, Hado­bás, Kelemen. A gólok sorrendje: Pócsik (e), Boros (e), Vezsenyi K. (e), Vezsenyi K., Hadobás (4 m-esből), Krajcsovics, Rácz. Az első két percben egyik részről sem vállalkoztak ka­puralövésre a játékosok. A második perc elején Szittya került a partra. Az ember­előnyös helyzetet nem tud­ták kihasználni az egriek, Pócsik hatalmas lövését Esz­tergomi tette ártalmatlanná. Nem sokkal Szittya bünteté­se után Zsofinyeczet küldte ki a vízből a játékvezető. Sz. Volán—Békéscsaba 19:17 (10:7) NB I B-s mérkőzés. Sze­ged, Kisstadion, 100 néző. Vezette: Katona, Kondor. Sz. Volán: BADO — Lesü (2). Baráth (3), TAMÁS (4), GIRICZ, OLAH (7). Fülöp. Csere: Bárok (1), Csáky (2), Kiss, Várkonyi. Bcs. Előre Spartacus: RÁCZ — Annus, Orosz, Ko­vács (l), TQBAK (2), MA­RÖTI (5), Schwertncr (8). Csere: Lovas, Dénes (1). A Volán lendült előbb tá­madásba, Tamás és Lesti góljaival 2:0-ra vezettek. A 4. percben viszont már 2:2 volt az eredmény. A későb­biekben ritkán esett gól, a csabaiak taktikusan tartották a labdát, csak biztos hely­zetekből vállalkoztak dobás­ra. Negyedóra elteltével 6:3­ra, majd 8:3-ra elhúzott a szegedi csapat Fordulás után az első per­cekben 10:4 volt a mérkőzés állása a vendéglátók javára. A félidő közepén feljöttek a vendégek 16:15-re, főleg be­állósukat, Tabakot nem tud­ták tartani a volánosok. So­kat szabálytalankodtak vele, amikért 7 métereseket ítéltek a> játékvezetők, s ezeket ket­tő kivételével — Badó 16:15­néJ és a befejezés előtt há­rom perccel hárította a bün­tetőket — értékesítették is. . Küzdelmes mérkőzésen, időnként jól játszva szerez­te meg értékes győzelmét a Volán. DELEP-Dorozsma 4:4 (3:2) Szőregi út, 200 néző. Ve­zette: Somogyi. DÉLÉP: Pécsek — Lázár, Huszár, Kovács, Polgár, Mol­nár, Tarjányi, Bán, Tápai, Sajtos, Nyári. Csere: Tóth Z., Falkenstein. Dorozsma: Nógrádi — Öt­lik, Halasi, Farkas, Miklós, Ábrahám, Ézsiás, Balogh, Körmöczi, Tutral, Tatai. Cse­re: Papp, Takács. A hazaiak kezdték a játé­kot. A második percben Ko­vács lökött. Halasi állt a sza­badrúgás elvégzéséhez, és a sorfal mellett a jobb sarok­ba lőtte a vezető gólt. 1:0. Tatai, a félpályáról átadta a labdát Tutrainak, aki az el­alvó védelem mellett meg­szerezte . .csapata második gólját. 2:Q. A 32. percben Pécsek hosszan rúgta ki a labdát, Nyárt odafejelte Sajtos elé, aki átemelte a kirohanó kapus felett. 2:1. A 37. percben Sajtos a 16-osról az ötösön álló Tarjányihoz játszott, ő az üresen maradt kapuba lőtte a DÉLÉP egyenlítő gólját. 2:2. A 43. percben Tutrai beadott a bal szélről, Ábrahám 15 méterről védhetetlen gólt lőtt. 3\2. A második félidő 57. per­cében Bán a jobb szélen álló Sajtos elé játszott, aki a rosszul helyezkedő kapus és a védők felett a hálóba emelt. 3:3. A 60. percen Nyá­rit a büntetőterületen buk­tatták. A 11-est Sajtos érté­kesítette. 4:3. A 77. percben a balhátvéd Farkas felfutott, Papphoz játszott, aki közel­ről a hálóba lőtte a vendég­csapat egyenlítő gólját. 4:4. i rr mai műsor KFr.llabda. Megyei bajnokság. Nők. Do­rozsma—Csongrád, Dorozsma MEZOGÉP-pálya, 10.30. Szegedi Tanárképző—H. Porcelán. Kis­stadion., 11. Szegedi Textilművek —Szentesi vsc, Textlimüvek­pálya. 0 Férfiak. KSZV SE— Vízügy, Kisstadion, 10. Labdarúgás. NB II. Egri Dózsa—SZEOL, Eger. 16.30, Marton. NB III. SZVSE—Erzsébeti Spartacus MTK, Vasutas-stadion, 16.30, Petroval.' Sz. Dóz^a—Vasas Láng. Hunyadi tér,' 16.30, Balla, Megyei I. osztály. Szentesi Ki­nizsi—Csongrád, Szentes. 10.30, Bús. Szegedi Kinizsi—Makói SVSE. Móraváros, 10.15, Tóth VII. Apátfalva—SZAK. Apátfalva, 16.30. Mihály J. Sándorfalva— KSZV SE, Siú-dorfalva, 16.30, Bodor, A felnőttek előtt a ser­dülő. illetve az ifjúsági csapatok játsszanák. Megyei II. osztály. Tápé—Szen­tesi VSC, Tápé, 11.15. IKV—Kis­telek, 0. EMERGE—Fáblánscbes­tyén. Dorozsma, 15.15. Szőreg— HOD1KOT, Szuieg, 16.30. Csauad­palota—Kiszombor, Csanádpalota, 16 Algyő—Nagymégocs, Algyö, 16.30. Megyei ni. osztály. Röszke— Zákányszék, Röszke, 16. Móra­halom—Sz. Postás, Mórahalom, 16. Ullés—Pusztaszer, Ullés. 16. KUbekháza—Tiszasziget, Kübek­háza, 16. Domaszék—Szegedi Ru­hagyár, Domaszék, 16. UJszent­lván—Asotthalom, Üjszentiván, 15, Bordány—Mihálytelek, Bor­dány, 16. Deszk—Maroslele, Deszk, 16.30. Járási bajnokság. Zákányszék —Domaszék, Zákányszék, 10. Baks—Mórahalom, Baks, 16. Rúzsa—Bordány, Rúzsa, 15. Ba­lástya—Szatymaz, Balástya. 15. Gyálarét—Forráskút, Gyálarét, 16.30. Lövészet. Az MHSZ Szeged VLK megyei válogató, minősítő versenye, Etelka sori lótér, 8 órától. Teke. Férfi területi egyéni bajnokság, SZAK-pálya, 8 órától. Természetjárás. Emléktúra Vetyehátra. Indulás a tapei komptól 8 es 9 órakor. Kovács T. a felső kapufát találta el, a visszapattanó labda ismét az egrieké lett, majd Pócsik védhetetlenül a hálóba lőtt. Ezután a SZEOL két támadása is a rossz át­adások miatt akadt el. A második játékrész ele­jén Vezsenyi K. ejtését csíp­te el Kácsor. Kovács R. miatt jutott emberelőnyhöz a szegedi csapat, de a labda a vendégeknél maradt. A 45 másodperc eltelte után gyor­san támadásba lendült a SZEOL. A jobb oldalon fel­úszó Kiss dr.-tól Boros kap­ta a labdát, ő védhetetlenül a hálóba továbbított. Egri támadásnál Max megszerez­te a labdát, hosszan Vezse­nyi K. felé továbbította, aki hiába próbált megúszni, Ko­vács R. visszahúzta, amiért ismét el kellett hagynia a medencét. Az emberelőnyös helyzetben nagyszerű Szittya, Max, Boros adogatás után Vezsenyi K. szép gólt do­bott. Egy perc sem volt hát­ra a negyedből, amikor az egri kapu előteréből Vezse­nyi K. — kihasználva Ká­csor és Katona hibáját — a hálóba továbbította a labdát. A harmadik öt percben is nagy küzdelem jellemezte a színvonalas játékot. Szittya ismét szabálytalankodott, emberelőnyhöz jutottak a vendégek. Pócsik hatalmas dobását jól blokkolta Rácz, majd Bolya erős labdáját védte bravúrral Esztergomi. Szittya növelhette volna az előnyt, de tiszta helyzetből a kapufára ejtette a labdát! Az utolsó negyed elején Vezsenyi Kornélt Kovács R. gólhelyzetben visszahúzta, a játékvezető 4 méterest ítélt. A büntetőt Szittya lőtte, rosszul helyezett labdáját Kácsor megfogta! A másik oldalon Max szabálytalankodott, ez is 4 méteres volt. Hadobás végezte el, lövése a jobB sa­rokban kötött ki. Egy perc volt hátra, amikor Krajcso­vics távolról a jobb felső sarokba talált. Emberelőny­höz jutott a SZEOL. Tíz má­sodperccel a befejezés előtt Rácz bombagóljával alakí­totta ki a végeredményt. Az első negyedben idege­sen játszott a SZEOL, nem tudott kibontakozni. A foly­tatás annál jobban sikerült. Különösen a második öt percben voltak ellenállhatat­lanok a szegediek, sokaf úsz­tak, ügyesen használták ld lehetőségeiket. A harmadik és negyedik játékrészben is remekül küzdöttek, megér­demelten szerezték meg első győzelmüket a magas szín­vonalú, szép megoldásokban bővelkedő mérkőzésen. Ki­tűnt: Esztergomi, Vezsenyi K. (a mezőny legjobbja), Max, illetve Kácsor, Pócsik, Krajcsovics. GY. E. Tartja előnyét a Dózsa MTK-VM—Rába ETO 1:0 (0:0). Hungária körút, 2500 néző, vezette; Petri. Góllövő; Kunszt. Az első félidő végig unal­mas, gyenge játékot hozott. Szünet után a kék-fehérek jóval, többet támadtak, hely­zetek sorát alakították, de ezeknek kihasználásával baj volt. A sikert a hazaiak meg­érdemelték. Csepel—Haladás VSE 2:1 (1:1). Csepel, 3000 néző, ve­zette: Mohácsi. Góllövők: Gulyás (1 l-esből), Vellai, il­letve: Farkas. A Haladás szép góllal sze­rezte meg a vezetést, aztán érthetetlenül visszavonult védekezni. A Csepel 11-esből szerzett gólja, illetve az azt megelőző kezezés bizony nem volt valami egyértelmű. A szünet után a Haladásnak volt egy veszélyes negyed­órája, ezt a hazaiak átvészel­ték, és végeredményben megérdemelt győzelmet arat­tak. Pécs—Vasas 1:1 (1:0). Fáy utca, 5000 néző, vezette: Kő­rös. Góllövők: Dárdai P., illetve: Müller. Az utolsó előtti helyen ál­ló Pécs ellen mindenki biz­tos Vasas-győzelmet várt a Fáy utcában. Az első 50 perc nyomasztó hazai fö­lénnyel telt el, a Pécs két­ségbeesetten védekezett, de az álmos és gyenge napot kifogó piros-kékek fölényü­ket nem tudták gólra válta­ni. A pécsiek váratlan veze­tő gólja után a Vasasnak örülnie kellett, hogy az egyik pontot otthon tartotta. Békéscsaba—l'ercnváros 1:0 (0:0). Békéscsaba, 22 000 né­ző, vezette: Somlai. Góllövő: Királyvári. Békéscsaba tavaszi első győzelme teljesen megérde­melt. A 89. percben Muchát feleselésért kiállították. Bp. Honvéd—Videoton 4:1 (3:0). Kispest, 8000 néző, ve­zette: Győri. Góllövők: Fe­hérvári, Kozma, Kocsis, Pál, illetve: Szalmássy. A három sakk-matt hely­zet utáni Honvéd-gólok vol­taképpen már az első fél­időben eldöntötték a mérkő­zést. A Videoton azonban nem adta fel, de csak szé­píteni tudott. Tatabánya—Salgótarján 3:1 (2:1). Tatabánya, 4000 néző, vezette: Szávó. Góllövők: Szabó, Sallói és Takács, il­letve: Miklós. A Tatabánya taktikája ez­úttal a támadás volt, leg­többször hatan, de egyes idő­szakokban még többen is ro­hamozták a vendégek kapu­ját. Nagy lelkesedéssel, s egyes időszakokban jól is játszottak a hazaiak. Helyze­teik alapján még több gól­lal is nyerhettek volna. Diósgyőr—Ü. Dózsa 0:0. Diósgyőr, 8000 néző, vezette: Müncz. Csalódást okozott Diósgyő­rött a két együttes játéka, a bajnokcsapat gyenge telje­sítményt nyújtott, mezőny­ben még elfogadható volt, de a támadásokban nem volt semmi átütőerő. Egyik csa­pat sem érdemelt volna győ­zelmet. Egerben játszik a SZEOL A SZEOL NB Il-es labda­rúgócsapata ma, vasárnap délután az utolsó előtti he­lyezett, kiesés ellen küzdő Eger otthonában lép pályára. Akárcsak szerdán Özdon, most is nagy küzdelemre van kilátás — a helyezések­től függetlenül. A szegedi csapat tegnap, szombaton délben kelt útra. Nem tartott a csapattal dr. Bánfalvi Sándor csapatkapi­tány, aki szerdán Özdon már az első félidőben nagy rúgást kapott bokájára, de ennek ellenére végigjátszotta a mérkőzést. Az együttes és vezetői egy pont reményében utaztak el, mondván, ha úgy küzdenek a játékosok, mint a MÁV DAC és az Ózd el­len — nem lehet baj. A kez­dőcsapat valószínűleg a kö­vetkező lesz: Nagy — Heve­si, Varga, Kozma III., V. Tóth — Mészár, Vass, Zám­bori — Szeghalmi, Hágel­mann, Antal. EXPORT CÉLRA VÁSÁROLUNK: május 13-án, kedden reggel 5 órától 9 óráig öreg galambot: 30 dkg-tói, nyulat: 2,2 kg-tól. Felvásárlóhelyek: Hódmezővásárhely, piactér, Makó, piactér, Szeged, Marx tér, kék pavilon, Sándorfalva, ÁFÉSZ-felvásárlótelep. X ALGYŐI ÁFÉSZ Q mmear Az idő önnek is pénz! Ne járjon feleslegesen az autópiacokra! Gépkocsivásárlás vagy •értékesítés előtt keresse fel a MERKÚR KIRENDELTSÉGÉT, Szeged, Vásárhelyi Pál u. 4. Telefon: 12-270/245 mellek. Használt személygépkocsik vétele, eladása és bizományi értékesítése, magánosok és közületek részére. Közületi leadású gépkocsiknál 16—24 havi OTP­hitelt nyújtunk. Nyitvatartási idő: 7 órától 15 óráig, szombaton 7 órától 12 óráig. E HETI AJÁNLATUNK: ARÓ M—461 Raj FIAT/500 FIAT/850 FIAT/P 1300 FIAT/P 1500 FIAT/2300 Gaz/69 P Moszkvics 403 Moszkvics 408 Moszkvics 426 Moszkvics 412 Mercedes 220 Mercedes 230 S Opel Kadett Opel Record Peugeot 504 Automata Renault 10 Skoda Okt. Skoda 1202 Skoda S. 100 Skoda mikrobusz Trabant 500 Trabant 600 Trabant 601 Combi Volga M—21 Volga M—24 Warszawa M—20 Warszawa 223 Wartburg 1000 Wartburg Turist Volkswagen 1200 Volkswagen 1300 Zastawa 750 Zaporozsec Zsiguli 37 700 Ft-tól 50 300 Ft-ig 32 500 Ft-ig 34 000 Ft 39 800 Ft 46 100 Ft-tól 52 400 Ft-ig 34 600 Ft 15 700 Ft 13 600 Ft-tól 19 900 Ft 20 900 Ft 20 900 Ft 41 900 Ft 81 700 Ft 69 100 Ft 47 100 Ft 19 900 Ft 96 300 Ft 41 900 Ft 13 600 Ft 9 400 Ft 52 400 Ft 90 000 Ft 12 60<FFt-tól 13 600 Ft-ig 16 800 Ft 32 500 Ft 32 500 Ft 70 200 Ft 10 500 Ft 10 500 Ft-tól 26 200 Ft-ig 14 700 Ft-tól 25 100 Ft-ig 62 800 Ft-tól 68 100 Ft-ig 17 800 Ft-tól 29 300 Ft-ig 49 200 Ft 25 100 Ft-tól 26 200 Ft-ig 31 400 Ft 41 900 Ft-tól 60 700 Ft-ig FÚ ÁRVERÉS* AZ ALSÖTISZAVIDÉKI VÍZÜGYI IGAZGATÓSÁG SZEGEDI SZÁKÁSZMÉRNÖKSÉGE május hó folyamán fűárverést tart az alábbi időpontokban és helyeken. MÁJUS 14-ÉN: Il-es védvonalon; a Tisza jobb partján, 7—>12 óráig az algyői szivattyúteleptől a sövény­házi keresztgáton, 13 órától az algyői szivattyú­teleptől a Tisza-töltésen a percsorai kereszt­gátig. MÁJUS 15-ÉN: 7—9 óráig a percsorai keresztgáton, 9 órától a percsorai keresztgáttól a Tisza-tölté­sen a II/5 őrjárás végéig. MÁJUS 16-AN: 8 órától a Dongéri töltés jobb partján a 7,5 kilométerig. MÁJUS 19-ÉN: VI-os védvonalon a Tisza bal partján, 7 órától az Üjszegedi Kendergyártól ország­határig. MÁJUS 20-ÁN: 7 órától Maros-töltés—Kamara-töltés csati akozásától MÁJUS 21-ÉN: 7 órától a VT/6 klárafalvi gátőrháztól a Maros bal parton, l-es védvonal, Tisza jobb par­ton. 7—12 óráig a Mihályteleki út—E5-ÖS út csatlakozásától, 13 órától az Alsólúdvári szi­vattyúteleptől. MÁJUS 22-ÉN: VI-os védvonalon, 7 órától Maros-töl­tés—Kamara-töltés csatlakozásától a Kamara­töltésen. I-es védvonalon, a Tisza jobb partján, 7 órától a Tisza-parti gimnáziumtól (Nagykör­út vége) az algyői hídig. * Előzetes felvilágosítást a területileg illetékes gát- és csatornaőrök adnak. SZEGEDI SZÁKÁSZMÉRNÖKSÉG