Délmagyarország, 1975. május (65. évfolyam, 101-126. szám)

1975-05-04 / 103. szám

12 Vasárnap, 1975. május 4* SPORT Labdarúgó NB I Nőtt a Dózsa előnye Tenisz Már tovább jutott válogatottunk Szombaton a margitszigeti teniszstadionban került sor a magyar—holland Davis Ku­pa mérkőzés második napi műsorára. Az első napon a két egyest a magyarok nyer­ték. Párosban a lényegesen gyengébb képességű vendé­geknek csak a második játsz­mában sikerült komolyabb ellenállást kifejteni, a Davis Kupa következő fordulójába, Kairóba a magyar csapat váltotta meg a menetjegyet, mert ezzel 3:0-ra vezet vá­logatottunk, s a vasárnapi két egyes eredménytől füg­getlenül már a Davis Kupa következő fordulójára ké­szülhet, amelyet Kairóban vív két hét múlva Egyiptom válogatottja ellen. Salakmotor A tegnap lejátszott NB l-es labdarúgó-mérkőzések eredményei: FTC—Zalaegerszegi TE 1:1. Üllői út, 20 000 néző, v.: Ba­na Góllövők: Nyilasi, illetve Molnár. Az első játékrész esemény­telenségét parázs ferencváro­si rohamok követték a foly­tatásban. Egyre élesedett a küzdelem, a zalaiak okosan nem mondtak le a váratlan, gyors ellenakciók vezetésé­ről sem. Bár a Ferencváros­nak összességében jóval több lehetősége akadt, a megle­pő vendégpontszerzés meg­érdemelt. Salgótarján—Diósgyőr 2:0 (1:0). Salgótarján, 5000 néző, v.: Palotai. Góllövők: Básti, Jeck. Közepes iramú mérkőzésen a hazai csapat a kihagyott gólhelyzetei alapján nagyobb arányú győzelmet is kihar­colhatott volna. MTK-VM—Videoton T:1 (1:0). Székesfehérvár, 6000 néző, vezette: Nagy Béla, Góllövők: Takács, illetve Kovács J. Vasas—Haladás VSE 1:1 (0:0). Szombathely, 10 000 né­ző, v.: Szilvási. Góllövők: Izsó, illetve Király. A Haladás az első félidő­ben lelkesen, és helyenként tetszetősen játszott. Többet birtokolta a labdát, de a csatárok a gólszerzési lehető­ségeket nem tudták kihasz­nálni. Szünet után a fáradt, hazai együttes'sel szemben többet kezdeményezett a fő­városi gárda. Kába ETO—Bp. Honvéd 3:3 (3:2). Győr, 7000 néző, v.: Marton. Góllövők: Sebők, Mile, Pénzes, ill. Weimper, Kozma, Kocsis. Heves, helyenként igen el­keseredett küzdelmet vívott a két csapat. A védőknek igen sok dolguk volt. Az eredmény a látottak alapján, igazságos, bár a győriek kö­zelebb álltak a győzelemhez. Csepel—Pccs 2:0 (1:0). Pécs, 3500 néző, vezette: Som­lai. Góllövő: Varga (2). Közepes színvonalú mér­kőzésen a Csepel tervszerű, fegyelmezett játékával meg­érdemelten vitte haza a két pontot. Ü. Dózsa—Tatabánya 5:2 (3:1). Megyeri út. 6000 néző, vezette: Tátrai. Góllövők: Kolár, Horváth, Bene, Feke­te, Fazekas, illetve Csapó, Szabó. Ismét vereség a vízilabda OB I-bcn FTC—SZEOL 5:2 (0:0,1:0,1:1,3:1) Külföldiek az első hat helyen i Vv i 1 • 17« Jt ét Szombaton délután a Sze­gedi Volán SC nemzetközi salakmotorversenyt rende­zett Szegeden, a Tisza-parti stadionban. A viadalon az első hat helyen külföldi sa­lakosok osztoztak. A legjobb magyar csak a hetedik he­lyen végzett. A hatezer (!) néző izgalmas, színvonalas futamokat látatott. A verseny győztese a csehszlovák Vobornik lett 14 ponttal. Második Klokocska (csehszlovák) 12 p. Harma­dik helyen az NDK-beli Tetzlaff végzett 12 ponttal. Negyedik Orlan (bolgár) 11 p. ötödik Berer (NDK) 10. Hatodik Marinescu (román) 10. Hetedik Mészáros (Bor­sodi Volán) 9 p. Szeged város nagydijáért rendezett futamot a csehszlo­vák Klokocska nyerte. Újszegedi versenyuszoda, 600 néző. Vezette: Somóczi dr. Ferencváros: Steinmetz — Balla, Kásás, ' Ipacs, Debre­czeni, Györe, Wiesner. Cs.: Gerendás, Kövecses. SZEOL: Esztergomi — Bo­ros, Max, Vezsenyi K., Kiss dr., Vezsenyi P^ Szittya. I. negyed: Ráúszásnál Kásás szerezte meg a labdát, s az első perc végén Györe gólhelyzetben a vízre lőtte a labdát. Ellentá­madás után Szittya pazar egyéni alakítását tapsolhat­ták a nézők, lövését azonban Steinmetz bravúrral hárítot­ta. Nagy taktikai küzdelem alakult ki. Mindkét csapat szoros emberfogással játszott. Boros kiállítása után a fe­rencvárosiak nem tudták ki­használni az emberelőnyt — Ipacs lövése a kapufáról vá­gódott le. II. negyed: Ismét Kásás érte el előbb a labdát, de a támadás nem vezetett eredményre. Ezután holtidőben elkövetett sza­bálytalanságért kettős kiállí­tás következett. Szittya és Kásás került a partra. Kiss dr.-t szerelte szabálytalanul Balla, négyméteres helyett azonban szabaddobást ítélt Somoczi játékvezető, majd a büntetés letelte után vissza­álló Szittya parádés lövését védte óriási bravúrral Stein­metz. Max kiállítása után Gerendás kihasználta az em­berelőnyt, 1:0. III. negyed: Ferencvárosi támadás után Kövecses tisztára játszotta magát, gyenge labdáját azon­ban Esztergomi megszerezte. A ferencvárosi játékost ez­után holtidőben elkövetett szabálytalanságért Somóczi kiállította. Az emberelőnyt Vezsenyi Kornél használta ki, 1:1. Az egyenlítő gól után Kiss dr. került a partra. Debre­czeni bombagóllal ismét ve­zetéshez juttatta a Ferencvá­rost, 2:1. Ezután Vezsenyi Péter a harmadik szabályta­lanságot követte el, ezért a játékvezető kiállította a sze­gedi játékost. (Azt nem tud­juk, hogy a második után mi­ért nem váltották le!) Sze­rencsére Wiesner a kapu tor­kából a bal oldali lécet talál­ta telibe a labdával, IV. negyed: (Csakúgy, mint a Szolnok ellen, 3:1 az ellenfél javára.) Kezdés után Debreczeni tá­volról (10 méterről) lövésre szánta el magát, s a jól el­talált labda a későn mozdu­ló Esztergomi mellett a há­lóba vágódott, 3:1. Szegedi támadás végén Vezsenyi Kor­nélt szerelték szabálytalanul a kapu torkában, de a négy­méterest nem ítélte meg a játékvezető. A következő pil­lanatban azonban Somóczi büntetőt ítélt a SZEOL javá­ra, amit Szittya értékesített, 3:2. Ezután Ballát cserével végleg kiállította Somóczi. Boros is a partra került. Ká­sás pedig a félpályáról (!) lőtte az FTC negyedik gól­ját, 4:2. A mérkőzés befeje­zése előtt Wiesner állította be a végeredményt, 5:2. A szegediek három negye­den keresztül egyenrangú ellenfelei voltak a gyenge napot kifogó Ferencváros­nak. Sajnos, a SZEOL to­vábbra is elképzelés nélkül, sok taktikai hibával ját­szik. De hányan is játsszák a vízilabdát? Szegeden he­ten! Bagaméry László Sikeres idénynyitó az atlétáknál mai műsor Kosárlabda. NB II. Nők. Kelet. SZEOL— Tipográfia, ÜJszegedl Sportcsar­nok, 10.30. Kézilabda. NB II. Férfi. DELÉP—Ceglédi Közgép. Ady tér. 10.30. Megyei bajnokság. Nők. SZO­TE—Dorozsma. Kisstadion, 10. KSZV SE—H. Spartacus II., Ker­tész utca, 9.45. Labdarúgás. NB II. SZEOL—MAV DAC, SZEOL-stadion, 16.30. Megyei I. osztály. SZAK—H. Porc-cián. SZEOL-stadion, 14.30. HMSE—Mindszent, Hódmezővá­sárhely, 16.30. Szentesi Vízmű­Szegedi Kinizsi, Szentes, 16.30. Makói SVSE—DÉLEP, Makó, 16.30. Dorozsma—Csongrád. Do­rozsma. 16.30. KSZV SE—Szegedi Textilművek. Újszeged. Kertész u.. 16.30. Alsóváros—Apátfalva, Szabadság tér. 10.30. Sándorfal­va—Szentesi Kini/.sl, Sándorfal­va. 16.30. A rclnött mérkőzések előtt a serdülök, illetve ifjúsági csapatok játszanak. Megyei II. osztály. HÖDIKÖT —EMERGE, Hódmezővásárhely, 10. Fábiánsebestyén—IKV, Fábi­ánsebestyén. 16. Kistelek—Ta­nárképző. Kistelek. 16.30. Volán —Szentesi VSC, Szeged, 16.30. Nagymágocs—Csanádpalota. Nagymágocs, 16. Klszombor—,' Szöreg. Klszombor, Algyő—Tá­pé, Algyő, 16. ' Megyei III. osztály. Mihályte­Ick—Kübekháza, Mihálytelck, 16. Pusztaszer—Tiszasziget. Pusz­taszer, 16. Balástya—Üllés, Ba­lástya, 15. Zákányszék—Móraha­lom, Zákányszék, 10. Asottha­lom—Röszke. Asotthalom. 16.30. Ruhagyár—Ojszentiván, Szeged, 9. Bordány—Domaszék, Bordány, 15. Kossuth SE—Deszk, Szeged, 11. Járási bajnokság. Mórahalom — Rúzsa. Mórahalom, 10. Doma­szék—Baks. Domaszék, 10. Szatymaz—Zákányszék. Szaty­maz, 16. Gyálarét—Balástya, Gyálarét, 16.30. Forráskút—Bor­dány* Forráskút, 16.30, A hét végén a megyei ügyességi csapatbajnokság­gal nyitott az atlétikai pá­lyaidény Szegeden, melynek során több számból álló mi­nősítőversenyt is rendeztek. A teljesítmények közül ki­emelkedett Pavlovics László 58.76 m-es kalapácsvetése, Kliszek Antal 710 cm-es tá­volugrása és a SZEOL ka­lapácsvető csapatának 51.43 cm-es ötös átlaga. Az érde­kesebb eredmények: Csapatbajnokság. Férfiak. Ma­gas: 1. SZEOL 168,6 (Balogh. 180). 2. TK 163,0. 3. HÖDIKÖT 161.0, távol: 1. SZEOL I. 642.0 (Kliszek 710), 2. SZEOL II. 556, 3. TK 543.6, hármas: 1. SZEOL 12.538 (Tordal 13.86). 2. Szentesi VI 11.748. 3. TK 10.740, súly: 1. SZEOL 11.632, 2. Sz. Víz. 11.320 (Katona 12.92, Kovács K. 13.11), 3. TK 9.348, gerely: 1. SZEOL 53.356 (Ilovszkí 58.20), 2. HODI­KOT 47.660 (Neményi 57.12), 3. TK 36.616, kalapács: 1. SZEOL 1. 51.430 (Pavlovics 58.76, Almá­st 50.36). 2. -SZEOL II. 44.480, 3. Sz. Víz. 42.980. Nők. Magas: 1. TK 142.0 (Vajda 155. Baksa 150), 2. CSSC 138.0. távol: 1. SZEOL 400.0 (Bandurné 519), 2. HÖDI­KÖT 453.8, 3. TK. 152.6, súly: L SZEOL 9.640 (Marton 11.57), 2. TK. 1. 9.298, 3. Sz. VÍZ. 9.254, diszkosz: 1. Sz. Víz. 34.100 (Tö­rök 45.28, Kárai 42.30), 2. TK. 23.980, 3. CSSC 18.768, gerely: 1. Sz. Víz. 24.492 (Farkas 36.60), 2. TK 22.624. Minősítő versenyek. Férfiak. 100 m: 1. Kliszek (SZEOL) 11,1 és Szedmák (SZVSE) 11,1, 3. Varjasl (SZEOL) 11,2, 4. Fóris (HÖDIKÖT) 11,3, 5. Nagy M. (SZEOL) 11,3, 400 m: 1. Szed­mák (SZVSE) 51,7, 2. Kovács (SZVSE) 53,2. 3, Schmidt (SZE­OL) 53,5, 4. Farkas (SZVSE) 54,1, 5. Szőke (SZVSE) 54,8, 800 m: 1. Szálkái (SZEOL) 2:01,8, 2. Far­kas (SZVSE) 2:02,9, 3. Vér (Sze­gedi VSE) 2:04,5, 4. Nagy Z. (SZEOL) 2:04,6, 5. Kónya (SZE­OL) 2:04,9. 3000 m: 1. Vél- (Sze­gedi VSE) 9:08,0, 2. Versényl (CSSC) 9:35,2, 3. Sári (SZVSE) 9:36,5, 4. Paczuk (SZVSE) 9:44,0, 5. Barna (DSK 624.) 9:45,0. Nök. 100 m: 1. Bandurné (SZEOL) 12,8, 2. Schmidt K. (SZVSE) 13,1, 3. schmidt A. (SZVSE) 13,2, 4. Petróczi (SZEOL) 13,3, 5. Pete (Sz. Viz) 13,4, 400 m: 1. Schmidt A. (SZVSE) 61,3, 2. Farsang (Sz. Víz) 63,6, 3. Pete (Sz. Viz.) 66,3, 4. Gedai (SZVSE) 67,3, 5. Husz­ka (Radn.) 69,4. 800 m: 1. Far­sang 2:26,8, 2. Gedai 2:27,4. 3. Huszka 2:37,0. 4. Szilágyi (Radn.) 2:44,0. 5. Tandari (SZEOL) 2:44,2, 100 m gát: 1. Héjjá (TK) 18,9. Monostori Tibor ÚJABB bútoráruházunk nyílik! Értesítjük kedves ügyfeleinket, hogy Szegeden, a Marx téren az ipari vásár területén megnyitjuk bútoráruházunkat. Üj áruházunk nagy alapterülete lehetővé teszi, hogy a lakosság használt cikkeinek felvásárlásával és érté­kesítésével szolgáltatásainkat bővíthessük. Vásárolunk, készpénzért ts: modern hálószobát, stíl­bútorokat, kárpitozott garnitúrákat, egyes darabokat ­is. Továbbá festett bútorokat, konyhabútorokat Vásá­rólunk háztartási gépeket (hűtőszekrény, mosógép, 7 centrifuga, porszívó, rádió, televízió, magnetofon). Felvilágosítást az alábbi címen adunk; Szeged, Bajcsy-Zs. n. 19., tel.; 13-033, vagy Szeged, Oroszlán n. 4., tel.: 14-345. Bizományi Áruház Vállalat * tanfolyamot indít minőségellenőrzési tevékenység elsajátítására. Jelentkezés feltétele: gimnáziumi érettségi, valamint ezzel egyenértékű, mű­szaki szakközépiskolai végzettség, vagy ennél maga­sabb rendű képzettségi bizonyítvány. A tanfolyam idejére technikusi besorolást alkalmazunk. A tanfolyam eredményes elvégzése után minőségellen­őri munkakörben elhelyezkedést biztosítunk. itelentkfezés: SZEGED, BOCSKAI V. 10., SZEMÉLYZETI FŐOSZTÁLY. > ÁRAMSZÜNET! Értesítjük fogyasztóinkat, hogy 1975. május 7-én Í2 órától 15 óra 45 percig áramszünet lesz a Kossuth Lajos sgt. mindkét oldalán a Nagykörúttól a Vasas Szent Péter utcáig, Boros J. u.-ban, a Kossuth Lajos sgt., Marx tér között, továbbá a Kossuth Lajos sgt.. Feltámadás u., Hétvezér u., Eszperantó utca által határolt területen. Fogyasztóink szíves elnézését kérjük. DEMASZ Szeged Deli Kirendeltség. Vásártartási hirdetmény: a Városi .Tanács Szolgáltató Üzeme közhírré teszi, hogy 1975. május 11-én, KISKUNDOROZSMAN országos állat­és kirakodóvásárt tart. Szabályszerű járlatlevéllel vészmentes helyről minden­fajta állat felhajtható. Értesítés* A KPM KÖZÜTI IGAZGATÓSÁG és a MAV SZEGEDI PÁLYAFENNTARTÁSI FÖNÖKSÉG értesíti a lakosságot, hogy útátjáró-javítási munkák miatt 1975. május 6-án, 10 óra 34 perctől 12 óra 17 percig A VASÜT ÉS A TISZASZIGETI ÚT; 1975. május 7-én, 7 óra 27 perctől 8 óra 34 percig A VASÜT ÉS A KÜBEKHAZI ÚT KERESZTEZÉSÉNÉL teljes útzár lesz.