Délmagyarország, 1975. április (65. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-07 / 80. szám

UÉTFÖ, 1975. ÁPRILIS X SPORT KPVDSZKupa A KFVDSZ Csongrád me­gyei bizottsága rendezésében országos Felszabadulási Ku­pa asztalitenisz-verseny lesz Hódmezővásárhelyen a Ke­reskedelmi, és Vendéglátó­ipari Szakközépiskola torna­termében április 8-án déli 12 órától, és április 9-én reggel 9 órától. A versenyen 17 megye és Budapest versenyzői vesznek részt, csaknem 50 sportoló­val. Csongrád megyét Berkó Ferencné (Cs. m. MÉK) és Soós Miklós (Cs. m. Vendég­látó V.) képviseli a rangos versenyen. Ml 111 Á magyar válogatott nyerte a Felszabadulási Kupát Cselgáncs Három napon keresztül rendezték meg Szegeden a nemzetek közötti Felszaba­dulási Kupa férfi kézilabda­tornát. A csehszlovák és len­gyel csapat mellett a ma-' gyar „A" és „B" válogatott találkozott egymással. Igazi kézilabdát láthattunk a Sportcsarnokban, hiszen mindkét külföldi csapat a KSC—Sz. Dózsa 3:1 (2:1) Kecskemét, 2000 nézö. Vezette: Asztalos. KSC: Gór — Oláh, Kecskés, Diósszegi. Herbály — Losonczi, Pasek (Kókal) — Ónodi. Osko­lás. Szabó. Simon (Fcleki). Sz. Dózsa: Ujlieiyl — Zödl, Emődi, Szalai, Csanádi — Pikó, Csömör. Veres — ökrös (Koz­ma). Csomor, Nyári (Nagy). Már az első percben vezetet szerzett a szegedi csapat, Csö­mör lött védhetctlcnül Gór há­lójába. 1:0. A későbbiekben a hazalak léptek íel támadói ag, Szabó révén kiegyenlítettek. (1:1). majd a vezetést is megsze­rezték. 2:1. Fordulás után is­mét Szabó növelte a hazaiak góljainak számát. 3:1. A 83. percben tizenegyeshez jutott a Dózsa, de Emődi elhibázta a büntetőt. Jó: Szabó (a mezőny legjobbja), Kecskét. Diósszegi, Losonczi, illetve Emődi, Pikó, Csomor. ÉGSZÖV-SZVSE 2:0 (1:0) Kiskunlacháza, 800 néző. Ve­zette : Feigl. ÉGSZÖV: Szeles — Pagella, Mángó (Pirisi). Tóth, Földi — Czikora. Sallai — Dárdai. Ho­rák (Práder). Kovács. Gubek. SZVSE: Bólya — Bolgár <Ta­kó). Terhes. Tihanyi — Róth, Herold, Tímár — Horváth, Tóth, Sándor. Kovács Z. Az első negyedóra fergetes ha­zai támadásokkal telt el. Ebben az Időszakban a vendégek kap­kodva játszottak, sokat hibáz­tak. A 20. percben a kitörő Dár­dait Tihanyi a tizenhatoson be­lül (elvágta. A megítélt büntetőt Szeles értékesítette. 1:0. A gól után nyugodtabban játszott a Vasutas, több támadást is veze­tett. de csatárai nem boldogul­tak a keményen játszó hazai védőkkel. Szünet után a szegediek léptek fel timedólag. A 65. percben egy összecsapás után Terhest kiállí­totta a játékvezető. Tíz ember­rel is az SZVSE harcolt ki me­zőnyfölényt, egyik támadásuk a másikai érte. de képtelenek vol­tak gólt elérni. A 85. percben ellentámadás végén Dárdai lö­vése Tihanyin irányt változtatva jutott a kapuba, öngól. 2:0. A nagy iramü mérkőzésen hi­ába támadott többet a szegedi csapat, a jól záró védelem mel­lett csatáraik gólképtelennek bi­zonyultak. Jó: Tóth. Kovács, Dárdai, illetve Tihanyi, Tímár, Kovács Z. A bajnokság áUása: 1. V. I/.ZÓ 25 17 7 1 54-13 41 2. Sz. MÁV 25 17 4 4 55-20 38 3. KSC 25 15 8 4 40-17 38 4. Szarvas 35 12 7 8 41-29 31 5. SZVSE 25 12 6 7 38-26 30 8. BTASK 25 13 2 10 43-41 28 7. KTF. 25 9 9 7 40-34 27 8. EPGÉP 25 9 9 7 38-33 27 9. EGSZÖV 25 9 7 9 39-34 25 10. Szabó L. SE 25 9 7 9 29-30 25 n. Szegedi D. 25 11 2 12 42-30 24 12. V. I.állg 25 11 2 12 34-35 24 13. JalloKhal. 25 8 6 11 28-31 22 14. ESMTK 25 8 4 13 40-48 20 15. KELTEX 25 6 8 11 31-41 20 16. Cegléd 25 4 11 10 32-46 19 17. Kk.-halas 25 6 7 12 23-43 19 18. Gvula 25 7 5 13 29-55 19 19. MeiMl SE 25 4 7 14 13-41 15 20. Kilián ESE 25 4 2 19 20-60 10 Így kellett volna tippelni! 1. Ccsena—Lanerossi 3:1 1 2. Eiorentina—Roma 0:0 X 3. Lazio—Torino 1:5 2 4. Milán—Cagllarl 0:0 x 5. Sampdoria—AscoQ 0:0 x 6. Tcrnana—Inter. 0:0 x 7. Varese—Bologna 1:4 2 8. Arezzo—Atnlanla 1:1 x 9. Avelllno—Catanzaro 0:0 x 10. Como—Genoa 2:0 1 11. Parma—Palermo 2:1 1 12. Spal—Foggia 0:0 x 13. Taranto—Verona 1:1 x Potmérkőzések: 14. Novara—Alessandria 1:1 x 15. S.-bcnedettcsc—Pcscara 2U .1 16. Bresiia—Kcggiana Sál 1 Vass Károly, a magyar csa­pat legjobbja a lengyel vc­dök gyűrűjében világ élvonalába tartozik. A magyar válogatott Faludi Mi­hály vezetésével jól felké­szült a nagy jelentőségű tor­nára és végeredményben ve­retlenül nyerték a Felszaba­dulási Kupát. A torna döntőjét a Magyar Televízió egyenes adásban közvetítette. Ezen a talál­kozón, a lengyelek ellen már a döntetlen is elegendő volt a kupagyőzelemhez. Magyarország— Lengyelország 18:18 (10:7) Sportcsarnok, 1700 néző. Vezette: Jaki, Führing (mindkettő osztrák). Magyarország: Verőczy — Kontra (1), HERTELENDY (3), Jánovszky (1), BUDAY (5), Kovács P. (4). VASS K. (4). Cs.: Káldy. Bitvai, Ke­nyeres, Kocsis, Cubányi. Lengyelország: ROZMIA­REK — Lakomi, KLEMPEL (6), P. Ciesla (2), Sokolowski, Gmyrek, KALUZINSK1 (5). Cs.: Wojczak. Madejak, Brzo­zowski (2), MELCZER (3), Kuleczka. Csehszlovákia— Magyarország „B" 23:21 (14:7) Vezette: Mátrha. Dobos. Csehszlovákia: Hirner — Haber, KREPINDL (4), HORVÁTH (7), Mikes (4), Dobrotka (1), Papiernik (2). Cs.: PACKA Culc (3), Jary, Kavan (2), Liska. Magyarország „B": Badó — SZÖRÁDl (7). Tamás (3), Gede (1). dr. SÜVÖLTÖS(3), Kőszegi (2). Ágoston (2). Cs.: BARTALOS Z., Molnár, F. (1), Molnár Gy. (2), Pál, Mocsay. A magyar „A" válogatott mindhárom napon kitűnő já­Lékkal örvendeztette meg a szegedi közönséget. Igaz csak 50 percig működött a gépe­zet hibátlanul, de ebben az időszakban olyan előnyt tud­tak szerezni válogatottjaink, hogy azt az utolsó 10 perc­ben is tartani tudták. Figyel­meztető ez a jövőre nézve! A montreáli olimpiáig még van idő. Az a legfontosabb, hogy játékosaink még azt az utol­só 10 percet is teljes erőbe­Enervált, ötlettelen játék után Szekszárd-SZEOL 1:1 (1:0) Varga kapura lő a tömörülő szekszárdi védők között, mellette Antal figyeli az ese­ményeket Acs. S. Sándor felvétele Szeged, Tisza-parti stadi­on. 4000 néző, vezette: Palo­tai. Szekszárd: Polyák — Si­mon — Pusztai, Korner, La­ki, Lubastyik — Micskó, Lu­gosi (Németh a 80. percben), Márkus — Freppán (Korom a 75. percben), Kovács. SZEOL: Nagy — Zámbori, Bánfalvi dr.. Kozma III., V. Tóth — Mészár, Varga, Bi­rinyt — Antal, Vass, Jernex (Pipicz a 70. percben). Szegedi támadások vezet­ték be a mérkőzést. A 12. percben Mészár átadását Vass a 11-es pont táján kap­ta — Polyák kiindult kapu­jából — de a csatár lábáról leperdülő labda az üresen maradt kapu mellett ván­szorgott az alapvonalon túl­ra. Nyomasztó szegedi fö­lény közben a vendégek sze­rezték meg a vezetést. A 28. percben egy előrevágott lab­dával a felezővonal közelé­ből elfutott Kovács, már az alapvonalnál járt, amikor Zámbori beérte és feleslege­sen felvágta, 11-es. A bünte­tőt Lubastyik a bal felső sa­rokba bombázta. 1:0. A 44. percben egyenlítési lehetőség maradt ki: Zámbori beadá­sát Antal a 16-oson kapta, azonban nagyerejű lövését Polyák bravúrral hárította. Szünet után az 54. perc­ben Vass beadását Antal a fel6Ő lécre lőtte, majd a le­pattanó labdát Birinyi a ka­pu fölé ollózta. A 65. perc­ben sikerült egyenlíteni. Zámbori felfutott a jobb­szélen, átívelt a baloldalon érkező Vass elé, akinek be­adását Varga a hálóba fe­jelte, 1:1. A hátralevő idő a SZEOL támadásaival telt el, azonban az erőtlen próbál­kozások rendre elakadtak már a vendégek 16-osa előtt. Alapos csalódást jelentett híveinek a szegedi együttes játéka. Igaz, jóval többet birtokolták a labdát ellenfe­lüknél, de az ötlettelen, el­képzelés nélküli támadásaik nem jelentettek különösebb veszélyt Polyák kapujára. Érthetetlen, hogy a jóval képzettebb és tapasztaltabb Szabics két győzelme A Magyar Cselgáncs Szö­vetség és a Csongrád megyei tanács vb Testnevelési és Sporthivatala közös rendezé­sében az újszegedi Sportcsar­nokban bonyolították le az 1975. évi cselgáncs MNK csapat- és egyéni versenyét. A nagyszabású, mindvégig színvonalas viadalra tíz egyesület nyolcvanhárom jú­dósát nevezte. Meglepetés is akadt, mégpedig kellemes meglepetés, ugyanis Szabics Imre. a SZEOL cselgáhcso­zója középsúlyban és az ab­szolút kategóriában is meg­szerezte az értékes első he­lyet. Eredmények. Pehelysúly (14 Induló): L Patek (Bp. sparta­Vízilabda cus), 2. Hipszki (Szalval SE>, 3. Wittmann (Bp. Spartacus) és Győri (O. Dózsa). Könnyűsúly (19) : 1. Pulai, 2. Csikós (mind­kettő Kecskeméti SC), 3. Döme (Szalvai SE) és Hangyási (Ba­jai SK). Középsúly (19): 1. Sza­bics (SZEOL.), 2. Kerekes (Kecs­keméti SC), 3. Keserű és Mede (mindkettő Bp. Spartacus). Fél­nehézsúly (7): 1. Szilvást (Ű. Dózsa). 2. Nagy (Bp. Sparta­cus). 3. Schmidt (Bp. Honvéd) és Füzesi (Bp. Spartacus). Ne­hézsúly (10): 1. Vörös (Bp. Hon­véd). 2. Kristóf (Szalval SE). 3. Kovács (Kecskeméti SC) és Vass (Debreceni Dózsa). Abszolút ka­tegória (14): 1. Szabics (SZEOL), 2. Szabó (SZEOL). 3. Füzesi és Keserű (mindkettő Bp. Sparta­cus). Csapatban: 1. Bp. Spartacus 34. 2. Kecskeméti SC 29, 3. SZE­OL 31, 4. Szalvai SE 29, 3. SZE­OL 21. 4. Szalvai SE 16. 5. Bp. Honvéd 15, 6. Ü. Dózsa 13 pont. A televízió stábja, mely elő­ször közvetített a szegedi Sportcsarnokból dobással végig tudják ját­szani. Erre minden biztosí­ték megvan, hiszen olyan kitűnő szakvezető irányítja a kézilabdások felkészülését, mint Faludi Mihály. Azt hi­szem őt nem kell külön be­mutatni. Öröm volt szamunkra, hogy az „öregek" végig a válogatott vezéregyéniségei voltak. Külön kell szólnunk Vass Károlyról, akit azt hi­szem a szegedi közönség örökre a szívébe zárt. Vala­hogy ilyennek képzelek el egy élsportolót. Mindhárom mérkőzésen pazarul játszott, biztatta a fiatalokat, és olyan még véletlenül sem fordult elő, hogy vitatkozott volna a játékvezetők ítéletével. Gra­találunk Karcsi. így tovább. Kívánjuk még sokáig lás­sunk a kézilabdapályán, hogy a fiatalok tanulhassa­nak tőled játékintelligenciát és ami a legfontosabb kivé­teles sportszerűséget. Bagaméry László Áz FTC a kupagyőztes Max hatalmas lövése a felső kapufáról vágódik steinmetz há­lójába A SZEOL SC Vízilabda-szak­osztálya négy csapat részvételé­vel Felszabadulási Kupa-tornát rendezett a?, újszegedi verseny­uszodában. A kétnapos torna élénk érdeklődés mellett zajlott le. színvonalas, nemegyszer ke­mény összecsapásoktól tarkított mérkőzéseken szurkolhattak a nézők. EREDMENYEK: FTC—Vasas Izzó 3:1 (1:0, 1:0, 0:1, 1:0). 400 néző. Vezette: Gye­rő. A küzdelmes mérkőzésen a Ferencváros Kásás, Balla és Wlesner nélkül Is biztosan győ­zött. A mezőny legjobbjának a Vasas Izzó kapusa, Gál bizo­nyult. Góldobó: Gerendás, szel­lő dr. (e), Györe, illetve Németh n. Bp. Spartacus—SZEOL 2:1 (0:0, 1:0, 1:0, 0:1). 400 néző. Vezette: Csillag dr. A végig kiegyenlített küzdel­met hozó mérkőzésen a kapu­sok, Esztergomi és Molnár egy­mást múlták felül, bravúros vé­dések sorozatát mutatták be. Góldobó: Somossy, Kemény <4 méteresből), illetve Szittya (e). SZEOL—Vasas Izzó 4:3 (3:2, 0:0, 0:1, 1:0). 400 néző. Vezette: Csillag dr. Változatos, Izgalmas találkozó. A SZEOL az utolsó negyedben fordította a maga javára a mérkőzést. Góldobó: Boros, Bor­zi (4 méteresből), Borzi, Szittya, Illetve Konrád n„ Dávid, Mar­tin dr. FTC—Bp. Spartacus 5:5 (1:2, 2:1, 1:0, 1:2). 400 néző. Vezette: Gyerő. A komplett csapatával felálló Megyei I. osztály FTC-nek egyenrangú ellenfele volt a sokat úszó. és jól Is ját­szó Spartacus. Góldobó: Geren­dás (e), Wlesner, Szellő dr. (e). Györe (4 méteresből), Wlesner. illetve Somossy (e). Kemény. Kemény (4 méteresből), Barsi. Barsl. Bp. Spartacus—Vasas Izzó 5:4 (2:1, 1:2, 2:0, 0:1). 400 néző. Vezette: Csillag dr. Akciókban és gólokban bő­velkedő mérkőzést vívott a két csapat A valamivel szerve­zettebben és lendületesebben játszó Spartacus nehezen sze­rezte meg a két pontot. Góldo­bó: Somossy, Somossy, Ke­mény, Barsi (e). Deák. illetve Dávid. Martin dr., Martinovics (4 méteresből), Martin dr. FTC—SZEOI. 4:3 (2:1, 1:2, 0:0, 1:0). 400 néző. Vezette: Gyerő. ' Inkább küzdelem, mint szép já­ték jellemezte a kemény, he­lyenként durva mérkőzést. Gól­dobó: Wiesner, Györe, Györe, Konrád A., Illetve Max, Vezse­nyl P„ Borzl (4 méteresből). A torna végeredménye: 1. FTC 3 2 1 - 12: 9 5 2. Bp. Spart. 3 2 1 - 12:10 5 3. SZEOL 3 1 - 2 8: 9 2 4. Vasas Izzó 3 - - 3 8:12 ­A kupát jobb gólarányával az FTC (Steinmetz, Balla, Kásás, Györe, Wlesner. Gerendás, Szel­lő dr.. Ipacs, Konrád A., Deb­reczeni, Kautzky) csapata nyer­te. A legjobb kapusnak járó di­jat Molnár Endre (B. Spartacus) kapta, míg a legeredményesebb játékosnak felajánlott serleg so­mossy Józsefé (Bp. Spartacus) lett. játékosokból álló SZEOL nem találta meg ellenfele lestaktikájának ellenszerét. Körülményes, oldaladogatá­sokkal kísérletezve a játék egyes szakaszaiban szinte felkínálták önmaguk lesre játszását. További eredmények: K. Rákóczi—Eger Komló— SZMTE 0:0, Várpalota—Orosz­lány 2:0, KKFSE—MAV DAC 1:1, Bp. Spartacus—Volán 0:0, Bu­dafok—Dorog 0:2. szállítók—G.­MAVAG 3:0, Olajbányász—DVSC 1:2, Ozd—Dunaújváros 1:3. Hernádi Gyula állása; Á hazaiak jó napja A bajnokság SZEOI, 25 14 K. Rákóczi 25 12 Volán SC 25 12 MAV DAC 25 8 Komló Dorog Szekszárd DVSC SZMTE Bp. spart Dunaújv. Olajbány. Varpalota Budafok Szállítók Oroszlány KKFSE G.-MAVAG 25 Eger 25 Ozd 25 5 6 5 8 25 8 25 10 25 9 25 10 25 9 25 8 25 8 25 8 25 9 25 8 25 9 25 6 25 8 6 6 • 9 8 8 9 6 10 8 9 6 10 12 7 7 10 9 10 4 15 6 14 45-27 33 40-24 29 38-29 29 36-26 28 26-24 28 27-26 28 37-40 27 34-30 26 28-25 26 40-36 25 33-34 25 39-36 24 32-29 24 33-32 24 30-38 24 21-30 24 26-31 23 25-30 21 22-41 16 22-43 16 A Csongrád megyei labdarúgó­bajnokság I. osztályában az el­múlt fordulóban nem született meglepetés. Csupán egy mérkő­zés végződött 0:0-ás döntetlen­nel, a többi találkozón az esé­lyes, hazai csapatok szerezték meg a győzelmet. Szegedi Textilművek—H. Por­celán 0:0. Textiles-pálya, 100 né­ző. Vezette: Bus. Sándorfalva—Mindszent 2:1 (0:1). Sándorfalva, 300 néző. Vezette: Bolba. Góllövők: Husz­ka (2), Illetve Nagy. KSZV SE—Szegedi Kinizsi 2:1 (1:1). Üj szeged, 200 néző. Ve­zette: Vanyó. Góllövő: dr. He­gyes, Krecskai, Illetve Kakas. Alsóváros—DEI.EP 1:0 (0:0). — Szabadság tér, 200 néző. Vezet­te: Abranov. SZAK—Csongrád 2:1 (2:1) SZEOL-stadion, 300 nézö. Vezet­te: szegedi. Góllövö: Varga, Mester, Illetve Fásy. HMSE—Dorozsma 1:0 (0:0). Vá­sárhely, 500 néző. Vezette: Tóth L. Góllövő: Patócs I. Szentesi Vizmü—Makói SVSE 2:1 (0:0). Szentes. 600 néző. Ve­zette: Gerendely. Góllövő: Iva­nov. Szabó A. (mindkettő 11­esből), Illetve Oszlács. Apátfalva—Szentesi Kinizsi 4:0 (1:0). Apátfalva. 700 néző. Ve­zette: Albert. Góllövő: szilágyi. Vari, Szllvásl II., Szilvásl I. . A bajnokság állása: 1. SZAK 18 12 4 2 38-13 28 2. Apátfalva 18 12 2 4 47-22 28 3. Sándorfalva 18 11 4 3 45-23 26 4. HMSE 18 10 5 3 32-15 25 5. Szentesi V. 18 11 3 4 29-16 25 6. 11. Porcelán 18 8 5 4 35-18 23 7. Mindszent 18 7 5 6 25-19 19 8. Makó 18 • 5 7 25-22 17 9. Dorozsma 18 6 4 8 14-25 16 10. Csongrád 18 s 5 8 32-31 15 11. DÉLÉP 18 « 7 7 21-31 15 12. Sz. Mórav. 18 4 4 10 20-36 12 13. Szentesi K. 18 5 2 11 16-43 12 14. Sz. Textil. 18 1 • 9 12-29 10 15. Alsóváros 18 4 2 12 20-42 10 16. KSZV SE 18 3 3 12 14-34 9 RÓZSAK, ÚJDONSÁGOK, MAGAS TÖRZSŰ, KAKTUSZDALIA. EZÜSTFENYŐ, FENYÖFÉLÉK, TUJA. Kérjen díjmentes árjegyzéket! * GYORGYEVITY LEONTIN, 2011 Budakalász, Szentendrei út 4.