Délmagyarország, 1975. április (65. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-22 / 93. szám

6 Kedd, 1975. április 22. 6 Megérdemelt győzelem SZEOL—Szolnoki MTE 3:1 (2:0) Késilabda Szfv. MÁV— Sz. Volán 19:12 (12:7) NB I B-s férfimérkőzés. Székesfehérvár. Vezette: Ambrus, Ruszina. Sz. Volán: BADÓ — Lesti (1). Tamás (1). Baráth (1), GIR1CZ (4), Oláh (5), Var­konyi. Csere: Bárok, Fülöp, Kiss. Az első játékrész közepéig szoros volt a küzdelem, fej­fej mellett haladtak a csa­patok. Ebben az Időszakban kevés gól esett, vagy a lövé­sek voltak pontatlanok, vagy pedig a kapusok hárítottak jó érzékkel. A 20. percben 5:5 volt a mérkőzés állása. Bittől kezdve a szegediek so­rozatban adták el a labdát, gyengén védekeztek, így a hazaiak 10:5-re elhúztak. A székesfehérváriak fordulás után is tartani tudták 6—7 gólos előnyüket. A szegediek ideges han­gulatban játszottak, kulcs­embereik gyengébb formája döntötte el a mérkőzés sor­sát. DELEP—Vác 22:17 A SZEOL OB l-es vízilab­dacsapata szombaton és va­sárnap Budapesten szerepelt az Űjpesti Dózsa és az OSC ellen. Az első napon a fő­városi lila-fehérek 3:1 (1:0, 1:1, 1:0, 0:0) arányban gyöe­tek. A szegediek egyetlen zött 4.4) (2:0) arányban. A csoport állása: 1. Anglia 3 2 1— 8:0 5, 2. Csehszlová­kia 2 1 — 1 4:3 2, 3. Portu­gália 1 — 1 — 0:0 1, 4. Cip­rus 2 2 —0:9 —. * A jégkorong VB-n részt gólját Szittya négyméteresböl vett újságírók összeállították szerezte. Másnap, vasárnap a „VB csapatát". Az arany­oz OSC 4:l-re verte a szege- érmes szovjet együttesből dieket. Ezen a találkozón négyen kerültek a váloga­Max lőtte az egyetlen szege- tottba. mellettük egy-egy di gólt. A bajnoki tábláza- csehszlovák és finn koron­ton a SZEOL az utolsó, 1 ponttal. * Rómában az olimpiai sta­dionban. a labdarúgó EB selejtezők 5. csoportjában Olaszország Lengyelország együttesét fogadta. 70 ezer néző előtt az olaszok többet kezdeményeztek, de a len­gyelek védekező taktikája gozóra esett a választás. A VB csapata: Tretyak (szov­jet) — Vasziljev (szovjet), Marjainaki (finn), Martinec (csehszlovák), Petrov (szov­jet), Jakusev (szovjet). * Pelé, a visszavonult brazil labdarúgó Hannoverben járt és újra nyilatkozott. Elmon­dotta, hogy még nem dön­Gyenes Kálmán felvétele Képünk az első szegcdi gólt örökítette meg. Vass lövése nyomán a bal sarokba tart a labda. Fiedler már nem tud közbeavatkozni. SZEOL-stadion, 4 ezer né­ző. Vezette: Lauber. SZEOL: Nagy — Zámbori, Bánfalvi dr., Kozma 111., Hevesi — Hojszák, Mészár, Birinyi — Szeghalmi, Vass, Kanász. Szolnoki MTE: Fiedler nagy gólszerzési lehetőséget A további eredmények: hagytak kihasználatlanul a Ózd—Ganz-MÁVAG 1:0 nagyszerűen bevált, hiszen tött véglegesen a New York 0:0-ás eredményt értek el. A Cosmos ajánlatával kapcso­csoport állása: latban, s visszatérése is le­1. Lengyelország 3 2 1 - 5:1 5 hetséges. Ha nem tudna el­2. Hollandia 2 2 - - 6:2 4 lenállni a felkínált dollár­3. Olaszország 2 • 1 1 12 1 millióknak, akkor a már el­4. Finnország 1--3 22. felejtett fenegyerekkel, Best­* tel lépne ismét píüyára. Befejeződött Bukarestben * Öze, Arany, Simon, Kovács lettel rohamozott a Szolnok. — Árvái, Vjvári, Gálvölgyi — Garics, Magos, Fürtös. A szegediek kezdték a já­tékot. Az első percekben mindkét csapat játékosai so­vendégek. Garics szabadrú- (0:0), Komló—MÁV DAC az Aranyöv ökölvivótorna. A A Ferencváros szerdai gása Fürtös elé pattant, a 2:0 (0:0), Bp. Spartacus—Bu- győztesek között hat román ellenfele, a Crvena Zvezda szélső az üres kapura fejelt, dafok 2:2 (1:0), Oroszlány— (Gruescu, Ciochina, Stevano- csak nehezen győzött 2:1-re, Debreceni VSC 1:1 (1:1), vici, Zilberman, C. Cutov, a Radnicsfki Kragujevác csa>­Kaposvári R.—Dorog 1:0 Varan), két KNDK-beli (Li pata ellen. A Zvezda a kö­(0:0), Olajbányász—Dunaúj- Ven Ur, Ciu En Zo), két ku- vetkező összeállításban sze­Vass azonban a gólvonalról a mezőnybe vágta a labdát. Szünet után nagy lendü­A szegediek kapuvédője két esetben is merész belevető­város 1:0 (0:0), Kossuth KFSE—Volán SC 1:0 (0:0), Várpalota—Szekszárd 2:0 déssel hárított Fürtös és Ma- (0:0), Eger—FÖSPED Szállf­gos elől. Az újabb kapushi- tők 3:2 (1:1), ba az 56. percben aztán meg­kat hibáztak, rengeteg pon- pecsételte a vendégek sorsát. tatlan átadás jellemezte a találkozót. A 12. percben az­tán megszerezte a vezetést a SZEOL. Lauber játékvezető a kaputól 14 méterre közve­tett szabadrúgást ítélt a szegediek javára. Birinyi Mészár beadását Szeghalmi kapura fejelte, Fiedler kiej­tette a labdát, és Szeghalmi másodszorra már nem hibá­bai (Montoja, Stevenson) és repeltr: O. Petrovics — egy venezuelai (Lemos) ök- Dzsordasevics, Nikitovies — lözö található. Baralics, Kéri, Radovics (Je­* Ekics) — Jankovics, V. Pet­Minszkben a csapatviadal- rwics, Filipovics, Szusics lal fejeződött be a Belorusz Nikolics (Ratkovics). A belfj 27 15 5*7 48-29 55 Kupáért kiírt nemzetközi női rádiak gólgyárosa Szavica, " !S f í ™ tőrverseny. A döntőbe a ma- két sárga lapja miatt nem __ ___ gyár és a szovjet együttes játszhatott. Dzsajics szerdai nii s í 29-2Í M került. 7:7-ig egyenlő volt a játéka bizonytalan. A bajnokság állása: L SZEOL. 2. Komló 3. K. Rákóczi 27 13 5 9 42-27 31 4. Volán SC 27 13 5 9 41-31 31 5. Dorog masoaszorra mar nem ntoa- MAV DAC 37 8 13 4 35-28 29 küzdelem, innen elhúztak a zott, 3:0. A gól utan cserei- 7. pvsc>. a 11 7 937-3229 ' ^ 3.7 arÓTlvhan 8. Szekszárd 9. Dttnaújv. (12:8) NB Il-es férfimérkőzés. Szeged, Ady tér. Vezette: Berényi, Sebestyén. DÉLÉP: SZULA — Hevesi (3), DÖMÖSY (5). MUCSI (4), Répássy (3), Gera, TÓTH tek a szolnokiak. Az indisz­ponáltan védő Fiedler helyé- várpalota Vass elé gurította a labdát, re Fekete állt, majd a lábát 11! Bp. spart. aki a sorfal mellett nagy fájlaló Birinyi helyett Antal oiajbány. erővel a bal sarokba lőtt, lépett a pályára a szegediek- I3> Budafok 1:0. Három perc múlva nél. A 80. percben Hojszák H- SZMTE Mészár élesen kapu elé lőtt, lövését hárította elvetődve ls- oroszlány Fiedler kiejtette a labdát, Fekete, öt perccel a befeje- KKFSE de Vass szorongatott helyzet- zés előtt lesgóllal szépített a szállítók bői mellé fejelt. (Nagy ka- Szolnok. Garics mintegy 2 G.-MAVAG pushiba volt!) Egy perc múl- méteres lesen kapta a lab- Eger va Fiedler a kapura törő dát, a partjelző tovább en- Ozd Mészár elől röviden mentett gedte az akciót, és a szolno­lábbal, de az érkező Kanász ki csatár a kifutó Nagy mel­mintegy 10 méterről az üres lett a bal alsó sarokba lőtt: kapu mellé fejelt. A 24. 3:1. Az utolsó percekben említésre 27 10 » 8 38-42 29 hazaiak és 9:7 arányban 27 9 9 9 34-35 27 nyertek. Harmadik Románia, 27 19 s m 35-31 2« negyedik Olaszország, ötödik 9 J8 10 40-37 a pedig az NSZK csapata lett. > 18 9 38-35 26 9 8 io 30-31 28 A szerdán Londonban sze­6 u 7 23-32 28 repelt ciprusi válogatott va­S 7 11 27-35 25 sárnap Prágában játszott 9 7 11 32-«i 35 újabb labdarúgó EB-selejte­s 9 12 25-32 21 zöt. A várakozásnak megfe­S 4 is 26-43 20 lelően Panenka (3), és Masny A 7 OH28-HZO góljaival Csehszlovákia gyö­Miskolcon rendeztek ujrr; az OB L osztályú sálákmo­tor-bajnokság egyéni verse­nyének első futamát. Az el­ső forduló végeredményez 1. Perényi Pál (Debreceni Vo­lán) 14 p„ 2. Sziráczky I. (Borsodi Volán) 14 p., 3. Mé­száros (Borsodi V.) 13„ 4. Szőke (Borsodi VJ 12, S. Jakab (Borsodi V.) 11, 6. Bea­ki íDebrcccni V-J J0, NB in 13). Csere: Majoros, Óhát (2), percben Hojszák indította a már nem történt dr. Csiszér (2), Tamás, Bálint. A DÉLÉP hamar vezetést, három-négy gólos előnyt szerzett, de a későbbiekben időnként megtorpant a ha­zai gárda. A szegediek jól védekeztek, támadásaikat azonban kissé elkapkodták. Az átlövök nélkül játsszó vendég váciak betörésekből, ügyes bejátszások után sze­rezték góljaikat. A mérkő­zés folyamán mindkét csa­pat négy-négy hétméterest nem tudott értékesíteni. Az új bitumenes pályán a közepes színvonalú mérkő­zésen a jobb játékerőt képvi­bal oldalon felfutó Hevesit, méltó esemény. a balhátvéd pazarul ívelt A szegediek irányították a középre, ahol az elmélázó játékot. A mérkőzés egyes szolnoki védők között Szeg- időszakaiban lendületesen halmi ballal, kapásból a há- támadtak, a helyzetek alap­íóba lőtt, 2:0. Ezekben a percekben jól játszott a SZEOL, mégis a szolnokiak­nak volt szépítési lehetősé­gük. Garics öt méterről le­adott hatalmas kapáslövését ján győzelmük nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Nagy István két alkalommal bra­vúrral hárított. A védelem legjobbja a kitűnően helyez­kedő, higgadtan futballozó TMVWMA.VA^TT0' azonban Nagy I. "bravúrral Bánfalvi dr. volt. Nem sok- ^I Z^ÍtíT PotukL szögletre hárította. A 30. kai marad el mögötte Heve- Kerefcf>t percben Birinyi mintegy 25 si teljesítménye sem. A kö- (s>mká\ méterről lövésre szánta el zéppályások jól oldották meg magát, s jól eltalált labdája feladatukat. Hojszák és Bi­a felső lécen csattant! Két rinyi is kitűnően játszottak. Mészár beszáguldozta az egész pályát, csakúgy, mint Vass, aki ezen a találkozón Két vereség KELTEX—SZVSE 1:0 (1:0) Budafoki űt, 'J00 néző. Ve­zette: Kosik. KELTEX: Szentirmai — Faragó, Kovács, Pozsgai, Tóth F. perc múlva Újvári hatalmas lövése zúgott el a szegedi kapu fölött. A 36. percben Hojszák nagy szólója után Aranyról kapu felé perdült . labda, Fiedler az utolsó Belő DÉLÉP különösebb ero- pillanatban vetődve szögletre dicsen, feszítés nélkül győzött. hárított. A 39. percben ismét lelkesedésből is jelesre vizs­gázott. Szeghalmit két gólja Bagamcry László SZVSE: Bólya (Ludányi) — Pajtás, Tihanyi, Kovács M. — Róth, Herold (Kre­nács), Timár — Horváth, Tóth J., Sándor, Lévai. Nagy szélben, heves hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Az 5. percben a találkozó legnagyobb helyze- di. Emödi, Szalai, Csanádi mében a többet támadó Potykievicz, Kovács, illetve: SZVSE tehetetlen csatársora Kovács M., Sándor, Horváth; miatt vesztett. Jó: Németh, Krenács. Szolnoki MAV—Sz. Dózsa 4:0 [2:0] Szolnok, 1800 néző, Vezet­te: Alberti. Sz. MÁV: Fehér — Cson­tos, Repka, Tóth Gy., Nagy A. — Tóth J. Pagonyi — N. Szabó, Géczi, Molnár, Papp. Sz. Dózsa: Üjhelyi — Ző­Megyei /. osztály Sándorfalva a táblázat élén A Csongrád megyei labdarúgó­bajnokság I. osztályában leját­Kott 21. forduló mérkőzései azt bizonyítják. nSlnd az élbolyban, mind az alsóbb réglóban tovább élesedik a küzdelem. A SZAK Ismét pontot vesztett, a Sándor­falva Imponáló fölénnyel győz­te le Apátfalva csapatát, így a táblázat élére került. A kicsü­Jelöltek ls ádáz harcot vívnak a veszélyes zónából való elkerü­lésért. A KSZV SE értékes két pontot szerzett otthonában, a Textilművek együttese ls győ­zött, így a helyzet nem válto­zott a tabella vegén. SZAK—Szegedi Kinizsi 1:1 10 . SZEOL-stadion. 1000 néző. Vezette: Barna. Góllövő: Varga, Illetve Kakas. Egvenlő erők küzdelme. Mind­két kapu előtt több helyzet ls adódott, de a csatárok elhibáz­ták azokat. A döntetlen Igazsá­gosnak mondható. KSZV SE—H. Porcelán 2:0 (1:0). Újszeged. 150 néző. Vezet­te : Tóth. Góllövő: Havrincsák, Tóth Gy. Iramo6. változatos mérkőzésen bzerczto meg a szamára nagyon fontos két pontot a szegedi csa­pat. A második félidő elején nagy nyomás hárult a Kender védelmére, de a vásárhelyi csa­tárok nem tudták értékesíteni helyzeteiket. Sándorfalva—Apátfalva T-.o <2:0). sándorfalva. 600 néző. Ve­zette: Mihály. Góllövő: Huszka, Kiss s„ Tóth. Végig a hazaiak Irányították a játékot, helyzeteik alapján Ilyen arányban ls megérdemelten győztek. Szegedi Textilművek—Szentesi Kinizsi 3:2 <1:1). TexUlmúvck­pálya, 100 néző. Vezette: Zseni­ben. Nagy küzdelem után szerezte meg a két pontot a szegedi csa­pat. HMSE—DELEP 2:0 (0:0). Hód­mezővásárhely. 700 néző. Vezet­te: szobathelyl. Góllövő: Hecs­kó, Csala. A hazalak végig támadták a mérkőzést, több helyzetük is volt, de ezekből csak kettőt tudtak értékesíteni. Szentesi Vízmű—Csongrád 5:1 (2ti>. Szentes, 899 néző. Gollö-. vő: Szabó A. (2), Dékány, Dó­ra, Ivanov, Illetve Farkas. A végig nagy fölényben játsző hazalak nagyobb arányban ls nyerhettek volna. Makói SVSE—Dorozsma 0:0. Makó, 400 néző. Vezette: Albert. Alacsony színvonalú, csap­kodó játék jellemezte a mérkő­zést. Alsóváros—Mindszent 0:0. Sza­badság tér, 200 néző. Vezette: Gallyas. Küzdelmes mérkőzésen Igazsá­gos pontosztozás. Egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. A bajnokság állása: 1. Sándorfalva 21 12 6 3 52-27 30 tét hagyta kihasználatlanul a szegedi csapat. Tóth J. egy rossz hazaadást elcsípett, már csak a kapussal áHt szemben, de elhamarkodot­tan, tizenegy méterről a ka­pu mellé lőtt. A sorozatos hazai támadások után, a kapkodó szegedi védelem mellett a 20. percben veze­téshez jutott a KELTEX. Kapu előtti tömörülésből Németh, mintegy 14 méter­ről, védhetetlenül lőtt a há­lóba. 1:0. A gól után a nyu­godtabban játszó Vasutas­csapat mezőnyfölényt colt ki, de csatárai Pikó, Csömör (Nagy). Ve­res — Nyári (Kozma IL), Csomor, Héger dr. Az első percek után hol az egyik, hol a másik kapu került veszélybe, de a csa­tárok képtelenek voltak gólt rúgni. Újhelyinek többször is bátor, ügyes vetődésekkel kellett mentenie, a szegedi támadók viszont az üres ka­puba sem tudtak betalálni. A 18. percben N. Szabó be­lerúgott Csanádiba, a já­tékvezető látta az esetet, de nem vett tudomást róla. 2. SZAK 3. Szentesi V, 4. HMSE 5. Apátfalva 6. H. Porcelán 7. Mindszent 8. Dorozsma 9. Makói VSE 10. Csongrád 11. DÉLÉP 12. Móraváros 13. Alsováros 14. Szentesi K. 15. KSZV SE 18. Sz. Textil Nem sokkal később Szalai har- középen, a védők mögül ki­nem a8«>tt, kapura húzott, gól­tudtak helyzetet teremteni az JgJg került, de a já­eUenfél kapuja előtt. A 40. diszponált volt — les címén percben Bólya megsérült, megállította a szegedi játé­szünetben helyét Ludányi kost A 32. percben bal ol­Szünet után, a 60. percben hazai támadásnál két szol­noki játékos is lesen volt, Géczihez került a labda, ő látva, hogy a játékvezető to­vábbengedi a támadást, kö­zelről a hálóba lőtt. 3.-0. A 67. percben a korábban már többször figyelmeztetett Pi­kót megjegyzéséért kiállítot­ta a játékvezető. A 80. pere­ben Csontos harmincméteres szabadrúgásból a bal felső sarokba rúgta a labdát. 4:0. A rangadóhoz illő, válto­zatos. színvonalas mérkőzés első félidejében a Dózsa nem tudta értékesíteni helyzeteit.' Fordulás után „feladta" a küzdelmet a szegedi csapat. Jó: Csontos, Repka, Nagy A., Géczi. A Dózsából — a négy gól ellenére — Újhelyi teH jesítményét lehet csak di­csérni. A bajnokság állása: foglalta el. Szünet után a széltől tá­21 12 6 3 40-16 30 21 13 4 4 39-20 30 21 11 7 3 35-16 29 21 13 2 6 46-27 28 21 10 6 5 40-22 26 21 9 6 6 32-20 24 , ,, , 2i 7 6 8 15-25 20 mogatott szegediek nyomasz­21 21 21 21 21 •A ssil^Hi" hazaiak jól romboltak, il 2 8 n 15-38 12 Az egyenlő erők kuzdd­l 6 IÜ &H " tó ^lénybe kerültek, de az 4 8s 22-36 16 önfeláldozóan védekező, az 4: 7 10 23-39 IS 5 4 12 21-42 14 eredmény tartósára törekvő dali szolnoki támadás végén a labda átkerült a másik ol­dalra. ott a menteni akaró Csanádi olyan szerencsétle­nül nyúlt a labdához, hogy az lábáról saját kapujába vágódott, öngól. 1.-0. A 47. percben szögletrúgás után Repka növelte a hazaiak elő­nyét. 24). 1. V. Izzó 27 18 7 2 56-14 « 2. Sz. MAV 27 18 4 8 63-26 40 3. KSC 27 17 h 4 •4-19 10 4. Szarvas 27 13 8 6 43-30 34 5. BTASK 27 15 2 10 52-47 • 6. SZVSE 27 12 6 0 38-28 30 7. KTE 27 10 9 J 41-38 29 8. EPGEP 27 9 10 8 38-36 28 9. ÉGSZÖV 27 9 9 9 39-34 27 10. V. Láng 27 12 3 12 39-37 27 11. Szabó 1.. SE 27 10 7 10 34-33 27 12. Szegedi l>. 27 12 2 13 43-34 28 13. Jánosh. 27 9 6 12 31-33 24 14. Cegléd 27 c 11 10 36-48 23 15. KELTEX 27 7 8 12 32-42 22 16. ESMTK 27 9 4 14 43-5 22 17. Gyula 27 0 5 14 33-58 21 18. Kk.- halas 27 6 7 14 25 47 19 19. Mezöfi SE 27 4 8 15 C5-45 14 20. Kilián FSE 27 « 2 21 22-86 »