Délmagyarország, 1975. április (65. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-13 / 86. szám

10 Vasárnap, 1975. április 13. A labdarúgó NB l-ben Zalaegerszegen győzött a Csepel Sz. Volán­Tatai Volán 30:19 (14:7) NB I B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Üjszegedi Kissta­dion. 100 néző. Vezette: Gyu­lai, Kertész. Sz. Volán: BADÖ — Ta­más (4), Lesti (3), Giricz (2), Várkonyi (1), OLÁH (12), BARÁTH (5). Csere: BÁ­ROK (3), Fülöp, Kiss, Far­kas. A szegedi csapat Oláh 7 méteresével nyitotta meg a gólok sorát, amire a vendé­gektől Bársony szintén bün­tetőből lőtt góllal vála­szolt. A kezdeti tapogatódzó játék után fokozatosan a hazaiak vették át az irányí­tást. Hibájukul róható fel, hogy lassan szőtték támadá­saikat. ebben az időszakban csak Oláh vállalkozott dobás­ra — eredményesen. Tíz perc elteltével a szegediek gyors támadások, ügyes be­törések után 5:2-re, majd 7:4-re alakították az ered­ményt. Védekezésnél viszont többször is hibáztak, nem­egyszer Badón és a pontat­lan lövéseken múlt, hogy a vendégek nem találtak a há­lóba. Szünet után tartotta; sőt növelni tudta előnyét a ha­zai együttes az igen gyenge játékerőt képviselő tataiak­kal szemben. A mérkőzés hajrájában már szinte tet­szés szerint érték el góljai­kat a szegediek a sokat hi­bázó vendégek ellen, s vég­eredményben megérdemelt, biztos " győzelmet arattak az idénynyitón. A mérkőzésről szólva, fel­tétlen meg kell említeni a bitumenes pálya elhanya­golt, érdes talaját. Siralmas állapotban van. A kikopott, szemcsés felület súlyos sérü­lések előidézője lehet. Kija­vításáról, felújításáról mi­A labdarúgó NB I tegnapi, 21. fordulójában egy mérkő­zés — a Zalaegerszegen ját­szott — kivételével nem akadt meglepetés, az esélyesek győztek. Az Üllői úton rövid ünnepség előzte meg az FTC —Haladás VSE találkozót. Géczi Istvánnak, a zöld-fehé­rek kapusának egy ezüstlab­dát adott át dr. Dékány Fe­renc, a szakosztály elnöke, abból az alkalomból, hogy 300. bajnoki mérkőzését ját­szotta klubjában. Csepel—Zalaegerszegi TE 1:0 (0:0). Zalaegerszeg, 7000 néző. Vezette: Szilvási. Gól­lövő: Gulyás (52. p). A mérkőzés az 52. percben dőlt el, amikor Karalyos be­íveléséből Gulyás 10 méter­ről a kapu jobb oldalába vágta a labdát (1:0). A gól után a Csepel jóformán csak védekezett, de ezt nagyon jól csinálta, jó taktikával sze­rezte meg a két pontot. Tatabánya—Rába ETO 4:0 (2:0). Tatabánya, 5000 néző. Vezette: Lauber. Góllövő: Szabó (19. és 69. p), Csapó (20. p), Sallói (71. p). A 11. percben Varga a kö­zépen kitörő Szabót felvág­ta, a játékvezető a védőt ki­állította. Ezután nagy fö­lénybe került a bányászcsa­pat, a gólokon kívül számos helyzetet dolgozott ki, de azokat a támadók elhibázták. Békéscsabai Előre Sparta­cus—Videoton 0:0. Békéscsa­ba, 12 000 néző. Vezette: Bana. A hatalmas lelkesedéssel, nagy akarással küzdő hazai­aktól a nagy taktikai fegye­lemmel, sokszor keményen játszó Videoton megérdemel­ten vitte el az egyik pontot. Salgótarján—Pécsi MSC1:0 (0:0). Salgótarján, 7000 néző. Vezette: Jacina. Góllövő: Horváth. Az' első félidőben kiegyen­súlyozott mérkőzés volt, a másodikban a Salgótarján irányította a játékot. Ferencváros—Haladás 1:0 (1:0). Üllői út, 12 000 néző. Vezette: Halász. Góllövő: Bá­lint (11-esből). A Ferencváros a szerdai mérkőzés után fáradtan, kü­játszott, mindössze' 1—2 al­kalommal veszélyeztette a Haladás kapuját. Bp. Honvéd—Diósgyőr 1:1 (0:0). Diósgyőr, 12 000 néző. Vezette: Nagy B. Góllövő: Veréb (öngól) és Görgei. Közepes színvonalú, de vé­gig harcos szellemű játékot hozott a diósgyőri találkozó. Az első félidőben a Honvéd, a másodikban pedig a diós­győriek támadtak többet. Ü. Dózsa—MTK-VM 4:1 (2:1). Megyeri út, 4500 néző. Vezette: Palotai. Góllövő: Bene (2), Dunai II., Fazekas, illetve Tóth A. (öngól). Megyei /. osztály Döntetlen a megyei rangadón SZEOL—Szentesi Vízmű 4:4 Nehezen lendült játékba sa Ű. Dózsa, aztán a szürkén és bátortalanul játszó MTK-VM ellen egyre jobban fölénybe került, és talán eddigi jeg­jobb játékával biztosan győ­zött. A bajnokság állása 1. Ü. Dózsa 20 17 2 1 55-19 36 2. Bp. Honvéd 21 14 6 1 42-13 34 3. Ferencváros 20 9 8 3 37-19 26 4. Csepel 20 9 4 7 26-20 22 5. Videoton 21 7 8 6 23-28 22 6. Diósgyőr 21 6 8 7 24-28 20 7. ZTE 21 8 3 10 19-24 19 8. Rába ETO 21 8 2 11 31-34 18 9. Tatabánya 20 6 5 9 17-21 17 10. Vasas 20 7 3 10 29-39 17 11. Pécsi MSC 21 5 7 9 21-31 17 12. SBTC 21 6 5 10 24-35 17 13. MTK-VM 20 5 6 9 23-31 16 14. Békéscsaba 21 4 6 11 20-30 14 15. Haladás VSE 20 5 3 12 18-37 13 Szegedi Kinizsi­0:0 Móra város. Vezette: Zsar­kó (jól). Kinizsi: Pozsár — ötvös, Bodó, Vértes, Sárközi, Var­ga, Gyetvai, Farkas, Kakas, Limpek, Szabó. Csere: Mol­nár. Alsóváros: Nagy — Hege­dűs, Várkonyi, Dorogi, Virág K., Virág I., Szécsi, Szabó, Szélpál, Markovics, Hegyközi. Csere: Gyuris. Nehéz, sáros pályán ját­szott a két csapat. A hazai játékosok szemmel látható­lag biztosak voltak a dol­gukban, s mint ilyenkor len­ni szokott, ez megbosszulta magát. A csapat legértéke­sebb része, a középpályás sor mérsékelt teljesítményt nyúj­tott. A játék képe alapján igazságos pontosztozkodás született. DÉLÉP—SZAK 1:1 (1:0) Szőregi út. Vezette: Bacsa (jól). DÉLÉP: Pécsek — Tóth Z., Huszár, Kovács, Polgár, Mol­nár, Tarjányi, Tóth I., Nyári, Sajtos, Falkenstein. SZAK: Tóth — Mészáros, Rácz, Sándor, Kun, Szitó, Brágity, Héger, Varga, Nagy, Mester. Csere: Tóth T., dr. Szamosvölgyi. Az első félidő 16. percé­ben a DÉLÉP baloldali tá­madásánál Nyári lefutotta a védelmet. A tizenhatosnál átpasszolt Tarjányinak, aki védhetetlenül bombázott a jobb alsó sarokba. 1:0. A második félidőre a vendégek jöttek fel. Kiegyenlítetté vált a küzdelem. A 80. percben a DELÉP felszabadító rúgása Bacsa játékvezetőről az alap* vonalon túlra pattant. Szitó adta be a szögletet a tisztán álló Tóth Tibornak, aki a kapuba fejelt. 1:L Kitűnő talajú pályán igaz­ságos döntetlen született. Üjszegedi versenyuszoda, 800 néző. Vezette Mayer dr. (kitűnően). SZEOL: Esztergomi — Ve­zsenyi K., Max, Vezsenyi P., Szittya, Borzi, Boros. Cs.: Zsofinyecz, Rácz, Kiss dr., Riskó. Szentes: Horváth — Szé­nászky, Bódi, Komlósi, Ká­dár, Pengő, Soós. Cs.: Ku­rucz, Halász, Éles, Szabó. A mérkőzés jegyzőkönyve. I. negyed: A vendég szentesiek sze­rezték meg a labdát. Egy perc elteltével a SZEOL vezethetett támadást, Max egyedül meg­úszott, de óriási gólhelyzetből magasan fölé lőtt. Ezután mind­két csapat sokat hibázott, majd Pengő átadását Soós értékesí­tette, 0:1. Komlósít kiállította a játékvezető, s az emberelőnyt Szittya kihasználta, 1:1. Az utolsó pillanatban Borzi a felső lécet találta el. II. negyed: Szittya ragyogó egyéni akció után meg­szerezte a SZEOL-nak a vezetést, 2:1. A negyed közepén a szen­tesiek Bódi révén kihasználták az emberelőnyt és kiegyenlítet­tek, 2:2. A befejezés előtt fél perccel Max távoli bombája vá­gódott Horváth kapujának bal alsó sarkába, 3:2. III. negyed: A szegedi játékosok hibát, hi­bára halmoztak, szerencséjükre Max ezen a napon brillírozott. Több gólveszélyes helyzetben szerelt bravúrosan. Ebben a já­tékrészben Pengő góljával ki­egyenlített a Szentes 3:3. IV. negyed: A szegediek nem tud­tak újítani. Igaz Borzi góljával megszerezték a Vezetést, de 47 másodperccel a találkozó vége előtt Bódi ismét kiegyenlített. A döntetlen eredmény a SZEOL-ra nézve hízelgő. A csapatból egye­dül Max pazar játéka érdemel említést. A mérkőzés előtt és után a két csapat edzőjével Koncz Istvánnal és dr. Réhbeli Sz. Józseffel beszélgettünk. Koncz István: — Ügy ér­zem jól sikerült a felkészü­lésünk, ezt bizonyítja a Dóbó István Kupán elért helyezé­sünk Egerben. Sajnos Kiss Lajos tüdőgyulladással baj­lódott, így nem tud a kezdő­csapatban szerepelni, de en­nek ellenére bizakodó a han­gulat. Olyan csapatjátékot produkáltak a tornán, hogy nem lehet probléma a mai mérkőzés. Célunk, hogy az idén nyugodt körülmények között tudjunk játszani és inkább az ellenfél hibáit próbáljuk kihasználni. Ma, szoros emberfogással játsz­szunk, s ha mi gólt lövünk az egész csapat „visszavonul" a mi tél-felünkre. Nagyon op­timista vagyok. 2—3 gólos győzelmet várok! A Szentest ma itt le kell győzni! Réhbeli József dr.: Ré­szünkre a legjobb eredmény, a döntetlen lenne! A mérkőzés után: Réhbeli József dr.: — A csapat jó kondíciójával érte el ezt az eredményt, ami na­gyon jó teljesítménynek szá­mít Szegeden. Az az érzésem a SZEOL-t nyomta a fele­lősség. Szeretném, ha az idén nem lennének kiesési gond­jaink. Koncz István: — A várt győzelem elmaradt. Helyze­teink voltak, de nem sikerült azokat értékesíteni. A játé­kosok leálltak, idegesen kap­kodtak, egyénieskedtek és ez nálunk nem megy. — Vezsenyi Kornél, tavaly cserejátékos volt most, hogy erősödött a csapat, kezdő­ember. Miért? — Csak név szerint erő­södtünk. Szittya új környe­zetbe kei-ült, s ez sajnos meg­viselte. Kiss Lajos kiválása után pedig valahogy meg kellett oldanom a problémát és sajnos mást nem tudtam elővenni mint a Vezsenyi Kornélt. — Ez nagyon kevés, amit láttunk. Hogyan tovább? — Ha nem fogják a -játé­kosok tovább bírái idegileg és nyugodtan végigjátszaní­a mérkőzéseket... ez vár­ható! Bagaméry László rr előbb gondoskodni kellene! lönösebb elgondolások nélkül D u na ű jva rosba n játszik a SZEOL mai műsor Ahogy telnek-múlnak a hetek, egyre jobban élesedik a küzdelem a labdarúgó NB II-ben. Az eddigi 25 forduló után — annak ellenére, hogy a SZEOL előnye négy pont — nem tisztázódtak a felju­tással kapcsolatos kérdések. Már csak azért sem, mert a szegedi kék-feketék mai, Du­naújvárosban sorra kerülő mérkőzésével tulajdonképpen rangadó sorozata kezdődik. (Április 20.: SZEOL—Szol­nok, május 4.: SZÉOL—MAV DAC, május 25.: Dorog— SZEOL, június 8.: Kaposvár —SZEOL. és az utolsó fordu­lóban, június 29-én: SZEOL —Komló.) A SZEOL együttese baljós előjelekkel utazott el ma, va­sárnap reggel Dunaújváros­ba. Nem kevesebb, mint öt játékos. Bánfalvi dr., Varga, V. Tóth, Hojszák és Kisju­hász bajlódik sérüléssel, il­letve betegséggel. Helyettesí­tésük komoly gondot okoz Kontha Károly edzőnek. — Előtérbe került a fiata­lok szerepeltetése — jegyezte meg az edző, amikor a csa­pat felől érdeklődtünk. — Most bizonyíthatják, lehet rá­juk is számítani! Nagy érvá­gás ez nekünk, hogy egy­szerre ennyi a sérült! Nem tudom, hogyan sikerül átvé­szelnünk a tapasztalt, ruti­nos játékosok hiányát. Csak akkor bízhatunk a sikerben, ha sokkal harcosabb, fegyel­mezettebb játékot produkál­nak a fiúk, s elszántabban küzdenek, mint az elmúlt hetekben. A következő tizennégy já­tékos utazott el: Nagy, Ben­cze kapusok, Hevesi, Vigh, Zámbori, Kozma 111., Mé­szár, Pipicz, Antal, Vass, Bi­rinyi, Szeghalmi, Jernei, Ka­nász mezőnyjátékosok. Az edző az időjárástól, a pálya talajától függően csak köz­vetlenül a mérkőzés előtt hir­det csapatot. A napokban rendezték az országos középiskolás tor­nászbajnokságot Budapesten. A rendkívül erős „B" kate­góriájú mezőnyben a Tö­mörkény István Gimnázium és Szakközépiskola csapata a hetedik helyen végzett. Az egyéni összetett versenyben szép sikert ért el Jernei Eleonóra, bronzérmes lett. Az iskola csapatában szere­peltek közül többen a SZEOL Sportiskola tornászai. A lányokat a bajnokságra Markovits Endréné testneve­lőtanárnő készítette fel. Kosárlabda Május 12. és 21. között az NSZK három városában, Boblingenben, Hagenban és Wolfenbuttelben bonyolítják le a kosárlabda Európa-baj­nokság „B" csoportjának küzdelmeit. Az első négy he­lyezett kerül majd a június­ban Jugoszláviában sorra kerülő EB „A" csoportjába. A magyar válogatott a boblingeni csoportban szere­pel, mérkőzései így követ­keznek: május 12-én Auszt­ria, május 13-án Franciaor­szág, május 14-én Skócia és május 15-én Portugália el­len játszanak majd. Vasas Izzó—SZEOL 101:69 (47:25) Toborzó A SZEOL SC labdarúgó­szakosztálya kapustoborzót hirdet 12—15 éves korú, egyesülethez nem igazolt fiúk részére. Olyan gyerekek je­lentkezését várják, akik haj­lamot, tehetséget, kedvet éreznek magukban arra, hogy lábdarúgókapusok le­gyenek. Jelentkezni lehet a Tisza­parti SZEOL-stadionban áp­rilis 22-én (kedden) és ápri­lis 24-én (csütörtökön) fél 3 órától Palotai János és Po­taky Tamás edzőknél. A gye­rekek tornafelszerelést vigye­nek magukkal. NB l-es férfimérkőzés. Bu­dapest, Egyesült Izzó ter­me. Vezette: Cseresnyés, Be­recz. SZEOL: Reisz (6), Zsíros (4), Láng (4), Valaczkay 71. (2), Zöllei (19). Csere: Pa­taricza (14), Kecskés (—), Dörmő (11), Kertész (2), Var­ga (7). Már az első tíz percben jelentős előnyt szereztek a fővárosiak. A keményen, erőszakosan játszó hazaiak szinte minden támadásukat kosárral fejezték be, főleg távolról voltak eredménye­sek. Az 5. percben 12:4-re, a 10. percben 26:10-re vezetett ae Izzó. A szegediek ebben a játékrészben megilletődöt­ten, gyámoltalanul küzdöt­tek, még biztos „ziccerhely­zetekből" sem tudtak kosa­rat elérni. Fordulás után már jobban alkalmazkodtak a vendéglá­tók harcmodorához, főleg tá­madásaik voltak tervszerűb­bek, eredményesebbek. Nagy hátrányukat viszont így sem tudták ledolgozni, a hazaiak a 12. percben már harminc ponttal vezettek (72:42). A gyorsabb, jobb erőben levő Vasas Izzó minden te­kintetben felülmúlta a sze­gedieket, győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Kosárlabda: NB I. Nők. PVSK—Szegedi Ta­nárképző, Pécs, Vasutas torna­csarnok. 10. NB 11. Nők. Kelet. DASE—SZEOL, Debrecen, sza­badtéri pálya, 10.20. Röplabda: NB I. Nők, a 7—12. helyért. Kaposvári Vasas Izzó—Szegedi Spartacus, Kaposvár, tO. NB II. Közép. KSZV SE—Kalocsai VTSK, újszegedl Kisstadion, 11.30. NB í. Nők. SZAK—Kőbányai Porcelán. sZAK-pálya, 10.30. NB II. Férfiak. Kelet. SZAK— Bp. Postás. SZAK-pálya, 12.30. NB III. Makói SVSE—Kecskemé­ti MAV, Makó, 9. Labdarúgás: NB II. Dunaújvárosi Kohász— SZEOL, Dunaújváros, 15.30, Há­mori. NB III. Délkelet. SZVSE—KSC, Vasutas-stadion, 15.30, Drigán. Szegedi Dózsa—KELTEX, Hu­nyadi tér, 15.30, Nyári. Megyei I. osztály. Szentesi Ki­nizsi—Malcói SVSE. Szentes. .15.30, Aczél. Dorozsma—Szentesi Vízmű, Dorozsma. 15.30, Mada­rász. Csongrád—HMSE, Csong­rád, 16, (Békés megyei jv.). Mindszent—KSZV SE, Mindszent, 15.30, Megyeri. H. Porcelán— Sándorfalva, Hódmezővásár­hely, 15.30, Somogyi. Apátfalva —Szegedi Textilmüvek. Apátfal­va, 15.30, Lenkei. A felnőtt ta­lálkozók előtt serdülő és ifjúsági mérkőzések. Megyei II. osztály. Tápé—Kis­telek, Tápé, 15.30. Volán—Fábián­sebestyén, Szeged, 15.30. Szentesi VSC—HODIKÖT, Szentes, 11. Szegedi Tanárképző—Kiszombor. Repülőtéri pálya, 15.30. Szegedi IKV—Nagymágocs. Szeged, 9. Szőreg—Csanádpalota, Szőreg, 15.30. Előmérkőzést az ifjúsági csapatok játszanak. Megyei III. osztály. Mórahalom —Bordány. Mórahalom, 15. Ti­szasziget—Zákányszék, Tiszaszi­get, 15. Kübekháza—Szegedi Pos­tás. Kübekháza, 15. Pusztaszer— Balástya, Pusztaszer, 15.30. Rösz­ke—Domaszék, Röszke, 15.30. Ul­lés—Asotthalom, tlllés, 15.30. Üjszentiván—Mihálytelek, Üj­szentiván, 14. Járási bajnokság. Domaszék— Mórahalom, Domaszék, 10. Baks —Balástya, Baks, 15. Rúzsa— Gyálarét, Rúzsa, 10. Bordány— Szatymaz, Bordány, 10. Zákány­szék—Forráskút, Zákányszék, 10. ROZSAK, ÚJDONSÁGOK, MAGAS TÖRZSŰ, KAKTUSZDALIA, EZÜSTFENYŐ, FENYÖFÉLÉK, TUJA. Kérjen díjmentes árjegyzéket! * GYORGYEVITY LEONTIN, 2011 Budakalász, Szentendrei út 4. z KIS HELYEN JELFÉR NAGY TELJESíTMENYU IMPORTÁLT centrifuga Ancnk 1190R OTP-lttM Csak a Keravill-nál kapható l vidékre is száltft a keravu. áruház­V..KOMUtfl UtfOO U.Z