Délmagyarország, 1974. május (64. évfolyam, 100-125. szám)

1974-05-05 / 103. szám

VASÁRNAP, 1934. MÁJUS % A 24. órában! A Bp. Honvéd ellen játszik a SZEOL Kézilabda HB I B Tegnapi eredmények NB I | Videoton—MTK 2:1 (0:0). | 6yör—Salgótarján 2:1 (2:0). Dózsa—Szombathely 3:0 MEGYEI I. OSZTÁLY Tegnap két megyei I. osz­tály ú labdarúgó-mérkőzést Játszottak: KSZV SE—Alsó­városi MAV 1:1 (0:0). Sza­badság tér, 300 nézó. Gól­lövö: Meggyesi (46. ,pcrc), il­letve: Vadas (56. perc). Tápé —Mindszent 0:0. Tápé, 600 néző. Kézilabda NB II Hajrájához érkezett a lab­darúgó NB I mezőnye. A SZEOL csapata, sajnos, majdhogynem vesztett állás­ból vag neki a hátralevő összecsapásoknak. A mai mérkőzés a kritikus 24. óra utolsó perceit jelenti! Ered­ménye sok mindenre választ adhat, sok mindent eldönt­het, illetve további lehetősé­geket nyújthat a végsőkig való becsületes „élethalál­harchoz", melynek egyetlen célja lehet: a bentmaradás! Éppen ezért még mindig le merjük írni, igenis nincs minden veszve, tehát meg kell próbálni, még a lehe­tetlent is! Hogy ez a próbálkozás sikerrel végződjön, ahhoz elengedhetetlen az utóbbi időben hiányolt, csapaton belüli összefogás, az egy mindenkiért, mindenki egyért harcolni akarás. Számtalanszor elhangzott már, csak akkor lehet célt érni, ha mindenki félreteszi vélt, vagy jogosnak hitt sé­relmeit, ha teljes erőbedo­bással veti magát a küzde­lembe. Most. és itt nem akarunk vitatkozni azzal a felfogással, amit sokan val­lanak, és elcsépelt frázisnak tartanak, hogy a csapatért, az egyesületért, a városért hajtsanak. De akkor leg­alább önmaguk létéért te­gyék ezt! Próbálják komo­lyan venni, megérteni azt az utolsó, de nagyon jó indula­tú figyelmeztetest, amelyet kaptak! Amikor ezeket a sorokat írtuk, még nem tudtuk, kik lépnek pályára. Nem kevés gond, találgatások előzik meg az összeállítást. Való­színűleg azok kapnak bizal­mat most is, akik idáig jut­tatták a csapatot! Sok ezer sportszerető ember várja tő­lük, most és a későbbiekben, legyen bennük annyi „be­tyár becsület", hogy erejü­ket megfeszítve viaskodja­nak kilátástalannak tűnő helyzetük megváltoztatásá­ért. Akarják megmutatni, másként is tudnak játszani, mint eddig. A legutóbbi ha­zai SZEOL—Honvéd mér­kőzésen bizonyították, nincs lehetetlen, az akarat, ha nem is csodákat, de meg­érdemelt sikereket eredmé­nyezhet. Sokat töprengtünk, kér­jünk-e nyilatkozatot az ed­zőtől e fontos találkozó előtt, vagy rendhagyó módon te­kintsünk el tőle. Az előbbi mellett döntöttünk. — Akik tavaly kiharcolták a bentmaradást, azok érték el azokat az eredményeket is, amelyekkel ilyen helyzet­be került a csapat — mond­ta Bundzsák Dezső edző, a tegnap délelőtti edzésen. — Most nekik kell változtatni sorsukon, azaz kiharcolni a bentmaradást is. Ez viszont csak akkor lehetséges, ha nem viszik a pályára gond­jaikat, bajaikat, s mindent megtesznek a győzelemért! A tegnap délelőtti edzé­sen 18 játékos vett részt — Gujdár, Nagy, Várhelyi lll., Hevesi, Bánfalvi dr.. Mol­nár, Virágh, Mészár, Ma­gyar, Vörös, Zámbori, Szeg­halmi, Wenner, Vass, Antal, Ladányi, Kozma 11., Kozma lll. —, közülük jelöli ki az edző a kezdőcsapatot és a cseréket * A SZEOL labdarügó-szak­osztálya ezúton is közli, a 10 éven aluli gyermekek jegy nélkül látogathatják a mérkőzéseket. Gy. E. Volán SC—TF 18:16 (10:10) Kisstadion, 300 néző. Ve­zette: Balogh, Fekete (sok hibával). Volán: Badó, (VARGA) — DOBÓ (4). Mocsay, Giricz (1), Barath (1), Csáky (3), TAMÁS (7). Cs.: Dömösy, Lesti (1), Noel (1), Oláh. TF: Mitcsenkov — Nagy (2), DUDÁS (4), Zoltai (1), Zalai (3), BENYÁTS (5), Szoó (1). Cs.: Hegedűs, Mé­száros, Somlai, Képes, Oláh. A vendégcsapat szerezte meg a vezetést, majd a Vo­lán 10 perc alatt 4:l-re mó­dosította a mérkőzés állását. Ezután rövidzárlat követke­zett be a szegedieknél. 4:3­ra szépített a TF, majd 6:5 után egyenlítettek először. A szegediek minden gólveszé­lyes támadásában Dobó ját­szotta a főszerepet, hiszen ezen a mérkőzésen váloga­tott formában játszott. 8:7­es Volán vezetés után Nád János edző Csáky helyére Noelt küldte a pályára. Saj­nos, a magas növésű játékos igen gyenge napot fogott ki, csakúgy, mint Badó László, a Volán kapusa. ló:10-es döntetlennel zárták a félidőt a csapatok. A második félidőben Ta­más majd Baráth góljával 12:10-es vezetést szereztek a szegediek. Gyors, izgalmas volt a játék. 16:15-ös szegedi vezetésnél a mérkőzés be­fejezése előtt 3 perccel soro­zatos bírói hibák után Dobó sorsdöntő gólt lőtt (17:15). Nagy meglepetésre a yolán edzője, a gól után lecserélte a csapat vezéregyéniségét! A vendégcsapat 17:16-ra szépí­tett, majd a befejezés előtti másodpercekben Tamás állí­totta be a végeredményt. A Volán ezen a mérkőzé­sen idegesen, kapkodva ját­szott. Szerencsére Dobó és Tamás a mezőny fölé nőtt, * így sikerült idehaza tartaiy a nagyon fontos két bajnol pontot. tr mai műsor Szolnoki Vízügy-Dózsa— DÉLÉP-HODIKÖT 20:14 (8:7) SZEOL 6:3 (0:0,1:1, 4:0, 1:2) 100 néző, vezette: Szabó S. és Szilvási dr. DE LÉP: Szulu — Kasper '(», Hernádi (5). Sári (1), Ré­pasi (1), Tamás (1). Gera (2), Csere: Blazsó (1). Csiszér dr. (1). Öhát. Zalai (1). HÓDIKÖT: Füvesi — Mo­hos (4) Vörös. Tóth E. (3), Földházi (3). Kovács G. (3), Kádár (1). Csere: Jakó. Az első félidő szegedi gó­lokkal kezdődött, majd láb­rakapott a HÓDIKÖT Is. fej fej mellett haladt a két csa­pat. Mindkét oldalon ide­gesnek tűntek a játékosok, főleg a védekezésben hibáz­tak. de a kapusok rendre ja­vították társaik hibáit. Fordulás után erősített a DELEP. 14:9-es vezetést har­colt ki a szegedi csapat. A vásárhelyiek előkészítés nél­küí sorra ellőtték a labdát, sokat kapkodtak. A hazaiak fokozatosan elhúztak, s a hajrában — ha több ziccert kihagyva is — bebiztosítot­ták a győzelmet. A megyei rangadó színvo­nala elmaradt a várttól, a tartalékos HÓDIKÖT-ben csak Mohos nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Az ed­dig pont nélküli vásárhelyi­eknél alapos fordulatnak kell bekövetkeznie ahhoz, hogy elkerüljék a kiesés sorsát. labdarúgó NB II Szegedi Dózsa­Szabó Lajos SE 0:0 Hunyadi tér, 200 néző. Ve­xeKe: Faragó (jól). Sz. Dózsa: Bánfi — Kis­jubász, Emödl, Szalaí, Né­meth, Pócslk, Pikó, Csomor, Veress, Bíró, Nagy. A 80. percben Nagy helyett Rácz. Szabó Lajos SE: Frák — Szanyó, Gugyerázs, Jancsa, Halász. Fajkusz, Gáspár, Tóth, Kirsner, Lakatos, Ro­zsán. Cs.: 75. percben Ro­zsán helyett Antal. Enyhe Dózsa-fölénnyel kezdődött a mérkőzés. A mezőtúriak lassan és ne­hézkesen vették át az ira­mot. A szegediek körülmé­nyesen alakították ki hely­zeteiket, és nagy hibaszá­zalékkal szervezték játéku­kat. így nem tudták kihasz­nálni az adott lehetőségeket. Gyenge színvonalú mérkő­zésen, igazságos pontosztoz­kodás történt. Szolnok, 400 néző. Ve­zette: Ottó. Szolnok: Ugrai — Pintér, Zámbó, Csess, Urbán, Pászt­rai, Hecsei dr. Csere: Ko­zák. Edző: Kanizsa Tivadar. SZEOL: Esztergomi — Bo­ros, Rácz, Max, Kiss dr., Vezsenyi P., Borzi. Csere: Riskó, Vezsenyi K. Edző: Koncz István. A gólok sorrendje: Pászt­rai, Rácz, Urbán, Pintér, Hecsei dr., Zámbó, Kiss dr., Borzi, Kozák. A mérkőzés előtti taktikai értekezleten Koncz István, a szegediek edzője a szolno­ki játékosok közül Pásztrait Maxra, Urbánt Borosra, He­csei dr.-t Vezsenyi P.-re „bízta". Közvetlenül a mérkőzés előtt Fekete István, a SZE­OL SC módszertani előadó­ja közölte. hogy értesítést kaptak Budapestről, misze­rint Esztergomi Mihályt, a kitűnő kapust meghívták a magyar válogatottba, így május 30. és június 3. kö­zött előreláthatóan ő is részt vesz a jugoszláviai Rijeká­ban megrendezendő nemzet­közi vízilabdatornán. Ezután elkezdődött a mér­kőzés. Az első játékrész óriá­si taktikai harcot és gól nél­küli döntetlent hozott. A második 5 percben a fiatal Pásztrai lőtt gólt, melyre a szegediek csapatkapitánya, Rácz Béla gyorsan vála­szolt, 1:1. A harmadik ne­gyed számos bírói tévedést, és ennek megfelelően négy szolnoki gólt hozott. Az utolsó játékrészben a SZE­OL csak szépíteni tudott. Jellemző a mérkőzésre, hogy mindkét csapat teljes erőbedobással küzdött, mely­ből végülis néhány vitatha­tó bírói ítélet segítségével a hazai csapat került ki győztesen. Kitűnt: Pásztrai, Urbán, illetve Esztergomi (a me­zőny legjobbja), Rácz. Labdarúgás. NB 1: S/.EOL, SC —Bp. Honvéd, Felső Tisza-parti stadion, tél S (Szkokan). Előtte SZEOL—Honvéd NB l-es tarta­lekbajnokl mérkőzés, háromne­gyed 3. NB II: SZVSE—Ceglédi VSE, Vasutasstadion, léi 2 (Fúzessy). Megyei I. osztály: Sándortalva—Szegedi Textilmű­vek, Sándorfalva, fél 5 (Ler­kei). DELEP SC—Szentesi Kini­zsi, Üjszeged, DELÉP-páiya, 10 ora (Zsarko). Sándorfalván előt­te, a DELEP-pályán utána 111­mérkőzes. Ifjúsági bajnokság: Tápé—Mindszent, Tápé. fél 11. Megyei II. osztály: Sz. Tanár­képző—Kistelek, Ady tér. fél 11 (Sós). Algyő—Kossuth SE. Al­győ. 4 óra (Sípos). Sz. Volán­Szentesi VSC, textiles-pálya, 11 óra. Megyei III. osztály: Móraha­lom—Zákányszék, Mórahalom, 4 óra (Kiss J.). Pusztaszer—Üllés, Pusztaszer. 3 óra (Horváth M.). Röszke—Balástya, Röszke, 4 óra (Sz. Fekete). Domaszék—Uj­szentiván. Domaszék. 4 óra (Bánfl). Asotthalom—Szegedi MI­NŐ, Asotthalom. 4 óra (Molnár I.). Forráskút—Szegedi Postás, Forráskút, 4 óra (Molnár J). Bordany—Rúzsa. Boi dany. fél 5 (Albert). Deszk—Királyhegyes, Deszk. 4 ora (Tóth VII.). Tisza­sziget—Ferencszállás. Tiszaszi­get, fél 4 (Aczel B.). A Járási Kupáért: Deszk 11.—Bordány II., Deszk. 2 óra. Zákányszék II.— Szatymaz, Zákányszék, 10 óra. Baks—Mórahalom II.. Baks, fél 4 óra. Csapataink idgenben. A SZAK Kiskunfélegyházán, a Móravá­rosi Kinizsi Hódmezővásárhe­lyen a Porcelánnal, a Kiskun­dorozsma Csongrádon, a Szöreg Csanádpalotán mérkőzik. NB l-es labdarugó-mérkőzé­sek : Ferencváros—Dorog. Egyet­ertes—Tatabanya, Zalaegerszeg —Vasas, Pécs—Csepel. Asztalitenisz. NB n nöi:KSZV SE—Bp. Vegyterv, Dugonics ut­cai iskola, fel 10. A KSZV SE ferflcsapata Debrecenben Ját­szik. Atlétika. Csongrád megyei kö­zépiskolás bajnokság. SZEOL­stadion, 9 óra. Második nap. Birkózás. A Szegedi VSE or­szágos szabadfogású úttörő-ver­senye, Vasutas-stadion tornater­me, 9 óra. Kézilabda. Megyei bajnokság: Sz. Textilművek—Szentesi VSC, nők, textiles-pálya, fél 10. KSZV SE—H. Porcelán, nők. Kertész utca. fél 10. Deszk—KSZV SE, férfiak, Deszk, 10 óra. Sz. Vo­lán II.—Kiskundorozsmai ME­ZŐGÉP, férfiak, Kisstadion, 9 óra. Röplabda. NB I nöi: Sz. Spar­tacus—Budapesti SE, Rókusi Tornacsarnok, 11 ora. Sportlövészet. Országos ver­seny. Etelka sori lőtér. 8 órá­tól kb. 2 óráig. Második nap Teke. NB II férfi: SZAK— Csepeli l'apir. SZAK-pálya, 11 óra (Csányi A., Tóth L.). Természetjárás. Túra a vetye­hati munkásmozgalmi emlékmű­höz a győzelem napja alkalmá­ból. Gyülekezés a lapéi komp­nál. Gyalogosok indulása 8 órá­kor és 9 órakor, kerékpárosok indulása negyed 10-kor, motoro­sok indulása 10 órakor. Vissza­indulás Szegedre délután 2 órá­tól. A túrán bárki résztvehet. Vízilabda. OB I: SZEOL SC— Bp. Honvéd, újszeged! uszoda, 5 óra. A MÉK az 1974. évi statica­szerződések kötését megkezdte és f. év május hó 15-lg végzi az újszegedl Felvá­sárlótelepén. Marostö u. 8. sz. x Jó minőségű siló eladó a szegedi Móra Ferenc Mgtsz-ben Telefon: 12-491. Ügyintéző: Strifler György. X Vásártartási hirdetmény: a Városi Tanács Szolgáltató üzeme közhírré te­szi, hogy 1974. MÁJUS 12-ÉN, Kiskundorozsmán országos állat- és kirakodóvásárt tart Szabályszerű járlatlevéllel, vészmentes helyről min­denfajta állat felhajtható. Felhívjuk a lovas kocsival érkezők figyelmét, hogy a nem eladás céljából fel­hajlott lovak járlatlevelét is hozzák magukkal. KÁR HÁZILAGOS MEGOLDÁSOKRA IDŐT VESZTEGETNIE! Rendeljen Bea-típusú 'elemekből könnyen, gyorsan összeszerelhető, tetőtér-bccpítéses A két szint együttes hasznos területe 18 négyzetméter, két-három személy részére kényelmes elhelyezést biztosít. Vételár: 26 500,— Ft. Megvásárolható OTP-hitellevélre is! 4 ALFÖLDI TÜZÉP VÁLLALAT Területi Igazgatósága, Szeged, Csongrádi sgt. Kt. x \