Délmagyarország, 1974. március (64. évfolyam, 50-76. szám)

1974-03-31 / 76. szám

io VÁSÁRNÁL', 1974. MÁRCIUS 31. Csak a győzelem aránya volt kérdéses Végre győzelem ? SPORT Már mástel esztendeje — csapatban. Remélem, így lesz több, mint 570 napja —. harmadszorra is. Egygólos hogy a magyar labdarúgó- győzelmünket várom, válogatott hivatalos országok A két újonc nyilatkozata közötti mérkőzésen győzött, az első válogatottság előtt: Az 1974. évi első válogatott Póczik: mérkőzés előtt éppen ezért — Nagyon örülök, hogy So­képvisel­Sz. Dózsa-Bcs. VTSK 4:0 (2:0) A legfrissebb eredmények Szeged, 600 néző, vezette: a szegedi együttest: nagy jutott a vendégcsapat: Far- TTT ^ ~ J, "TTI" Dér. kedvvel játszott, a korszerű kas István 12 méterről - a szakvezetőt, játékost és szúr- Gocze. Zsedely, Tóth es Szegedi Dózsa: Gilicze - támadások befejezéseként lőtt felső sarokba - ritkán iát- ^L^^J^'S.JSS" S n t^ U Szalai. Bíró, Csanádi - Kis- látványos gólok kiváltották a ható gólt fejelt. 1:0 a Mind- a,lkoztatlJl.a .hetem Győrt a magyar lab juhász, Nemeth (Miklós) - közönség elismerő tapsát is. szent javára. Utána sokáig ^^vasárnap íaptfmahol a 1« Hegerdr Csomor, Csömör, A szünrt után ^r srinte változatos küzdelmes, sport- S&taT&ÍF a tel Pocsik. Nagy. egyoldalúvá valt a merko- szerujatekaakuttWMind- dionban? m«nSky Rudol1; oldali középpályán. Nagyon Békéscsabai VTSK: Olah ^ ket kapu előtt adódtak hely- szövetségi kapitány egyebek jó lenne győztes csapatban -Csicsely, Lukoviczki La- a vendegek elvetve jutottak ze ek, egy-egy kapufaloves is közt a ^vetkezőket mon- bemutatkozni. Mindent meg. czo, Katai — Bodo, Liptak át a felezővonalon, s nem- volt. Az egyenlites a 62. dotta. teszel- a sikerért (Kalcsó) — Szász, Kolarovsz- egyszer csak a szerencse pereben történt: pontos ossz- Fel-ele­ki. Viczián, Bunda. mentette meg hálójukat az játék után Meggyesi szép — Bulgária nagyszerű vá- _ \ , - .]n„„.nlt Szegedi támadasok vezet- újabb góloktól. A Dózsa gólt lőtt. 1:1. Az utolsó ne- logatottai rendelkezik. — Az +z; v*tUs«.t A labdarűeó ulánoótlás ték be a találkozót. A har- győzelme ilyen arányban is gyedórában a községi együt- a tény. hogy 1962. óta nem ^ * mérkőzése lesz nevelesének eSSa ér "ladik percben az előretörő megérdemelt - sőt a szám- tes sokat támadott, a KSZV hiányzanak egyetlen VB 16- ^obbfebas vaTvok tel olda dekéten a Szatedtei ^zparl Csanádit Csicsely felvágta a szerű eredmény a VTSK-ra védelme nagy munkát vég főjéből s«n-hogy tej ISek tak es a SZEOL SC ifjusá- 6~os oldalvonalanal Csomor hízelgő. zett, a másik oldalon viszont nokuk kiverte a B^-bol a seb'ben játszanj de ru_ gi valamint serdülőcsapata k«P« ^mb abda^tóa Jó: Csanádi. Pócsik, Cső- ^Leé- féTe^etefBayem Mnchete . MuU* a pfya »*­SeirTpri^án) X^Su léc alá »-*. Nagy, illetve Laczó, Ká- ""S JSSSÜü ^eckézteV tanúskodik SiTS KS? F!L .len. a SZEOL-sladionban. A va«ía: 1:0- , tau ... „ . bármelyik csapat megszerez- erejükről, ^izom a magyar „ nemzetközi mérkőzésen SZEOL—Szabadkai Szper- A gyorsan esett gólt változa- Hernád. Gyula hette volna a győzelmet. győzelemben, de a sikerhez szerepeltem vesztes Alsóvárosi MAV— nagyon le Ikes jatek. bravu- „„.tóman „vfízte* Kedden: SZEOL— Szabadka lak ifjúsági mérkőzés dél- tos mezőnyjáték követte, után 4 orakor kezdődik, többnyire a vendegek teríe lén pattogott a labda. A 16. előtte pedig fél 3 órától a lén Pattogott a labda. A 1b. Megyei I. osztály Szabadság tér. Vezette: «««««», a ni a pályáról, ueoszlav és a magyar klub percben Laczó fellökte a ka- Tegnap Szegeden három Bama. Alsóváros: Nagy — híres zalaegerszegi közönség serdülői játszanak egymás- pura törő Héger dr.-t. A 20 megyei I. osztályú labdarú- Sípos, Virágh II., Kovács II., segitségevel megoldjuk nagy Makói Snartacus 3-0 (0 0) ros teljesítmény szükséges, csapatban, vasárnap győztes "zabadsff ter Vezette: Remélem, a lelkesedéséről együttesbe^ akarok levonul. Az UEFA levélben értesí­tette az MLSZ-t, hogy ápri­Emlék­verseny H oömeTwvasárhelyan Szöveg nélkül játszanak egymás- , —— -- -- — —-- — - - —,—> —, fo].ja),mW sal. A visszavágókra még a méteres szabadrúgást Cső- go-mérkőzés volt: Berényi, Virágh I., Várko- ieiauaiunKai. tavasszal, Szabadkán kerül mör ívelte Oláh kapuja elé, Hódmezővásárhelyi nyi, Barna, Kovács L, Mar- Bene Ferenc, csapatkapi. .f1 ,„ , „, . ,. . ««r de a szegedi csatárok lema- Porcelán—DÉLÉP SC kovics, Szécsi. Csere: Doro- tány 68 alkalommal lesz 1Is 10-en' a Népstadionban radtak az ötösön pattogó 2:0(1:0) gi, Papdi. Makó: Tóth — La- válogatott- s01Ta kerul° u- Dózsa— labdaról. Néhány perccel ké- DÉLÉP-pálya. Vezette: Ab- katos, Gyömbér, Ráez, Ta- „ ' . Bayern München labdarugó sőbb Csömör jól ugratta ki ramov. H. Porcelán: Tóth— kács, Szebehelyi, Kiss, Kara- Nagyon nehez merko- BEK-elodontő jatekvezetoje Héger dr.-t, azonban a szélső Ridegh, Szűcs, Barna, Bánfi kas, Dávid, Juhász, Baracsi, ps előtt állunk — mondot- az olasz Sergio Gonella lesz. cselezgetni kezdett, s így oda S„ Halmi, Kovács. Olasz L„ Csere: Komáromi. 4te Bep®.~ ketszer játszót- A visszavagot ket héttel lett a helyzet. Felóra eltel- Matyi, Vágási. Bálint. Csere: A/ első féiid6ben mindkét Tn a b°Lgar valoga" ke,sobb .a. S7javJet Pavel Ka~ tével jött fel a VTSK, a Dó- Meixner, Pelyva, Arany, - csTpat körtlményes^ ját- t0tt ellen' mindlg gy0Ztes zakov u'unyltja' zsa vedelme akkor gyakran DÉLÉP SC: Éri — Füredi, szott> a ]abda a két tizen'ha­arna„ (máprinB ->, JT zavarba is jött, azonban a Ban Tóth Z„ Kővágó, Ta- los között pattogott, a csalá­2 inh-K?. r vendegek csatara.nak rossz masi. Tóth I., Molnár. Saj- roknak nem ment a góllövés, nyohtjak le a jubiláris, ti- voll az jrányzékuk — tárna- tos, Lakatos, Bogár. Csere: szünet után a hazaiak tá­/teik Belovai Peter-emlek- dasaikat gyatra lövésekkel Pécsek, Tápai, Kovács. madtak többel és a 66 nerc­versenyt, az egykori kiváló fejezték be • A 35. percben Eleinte a hazaiak kezde- ten PaoT" 0 méLes szl te^^ttTTTr S" Héger dr' elíUtott a balSZé" TnyeZ,ek többet' mógis a badrúgásaval megszerezték a , • "r vsa*- jeRi beadasíit: röviden mai- 25. percben a vendégcsapat vezetést 10 A 74 nercben rc^Wr'Seilto tetto BodÓ" A labda Ndmeth szereztu meg a vezetést: Bá- baloldaü Máriás 'végén a ywiiKtau menyei került, aki mintegy husz Unt egyeni jatek utan kö- jókor érkező Berenvi a lab­Szakszovetseg es erre meterról zelr61 a hálóba lőu. 1:0.utá- dTt iO méterről a léc alá ven nevezes érkezett A Sze- ... n„ _ íeikesehh H Pomi™ 7/ „ , , , ardi Postás, a SZEOL SC. a '«ta® sarokba fölenvbe került ^ a máso l**^ .Nen? S°kk?1 Hódmezővásárhelyi HÖDI bazott. 2:0. es a, md£0; Berenyi a kapu ele adott es KÖT a Síú-ntesi VasutíLS Sf 1 A szünetig a vendégek tér- dik félidőben is valamivel Virágh I. három méterről a a BÜdaSi VSC a K^ íelen folyt a játék. többet támadott. A hajrában háloba 16tt. 3:0. Az alsóvá­panti Sportiskola (Buda- A második félidő kezdetén Bálint ismét szép golt ert el, rosiak a győzelmet csak a pesti, Kecskemét és Szánk szépíthettek volna a vendé- es ezz/l kialakult a 2:0-as második félidőben mutatott indítia versenvzőit az érde gek: Szász középen kiugrott vegeredmeny. A vasarhe- játékuk alapján érdemelték késnek ígérkező vtelalo^ a szegedi védők közül a ki- meg" amely az élelmiszeripari fő- futó Gilicze megzavarta a helyzeteiket, a B il>en iskola tornatermében vasár- csatárt, aki így a U-espont- tekintetben eleg balszeren­nap délelőtt 9 órakor kez_ ról a léc fölé emelte a lab- cses volt- . dődifc dák Az 50. percben Kisju- ^'^TÍ" ftx hász viszont nem hibázott: e>f, 1:1 (i:«) szögletrúgás után Kertész utcai pálya. Ve­az ötös sarkából a hosszú zette: Mihály. Mindszent: sarokba lőtt. 3:0. üál — Sátor, Danicska, Ba­Négy perccel később Csaná- kó_ }-, Gyarmati, Nagy T.. Kézilabda­értekezlet Bajnoki táblázat A megyei III. o. labdarúgó-bajnokság állása (déli csoport) 1. Földeák 16 11 3 2 37"17 25 2. Kuhagyár 16 II :t 2 28-11 25 3. Ferencszáltts 16 10 1 2 36-22 24 4. Tiszasziget IS 8 3 4 41-20 19 di rohneott el a balszélen Lőrincz, Farkas B., Farkas I., s• Mihálytelek i< n ( 34-26 18 headásáf ' Papp I„ Bakó II. Csere: Go- <•• Kübekháza mn 24-20 17 beadasdt yy „ . 7. ueszk it 14 i 35-25 16 Hétrer dr a kaouba feiel- dács' Mibály P-, Megyeri. — g. Pitvaros Hcger dr. a kapuba fejel- Kszv. újhelyi — Horváth 9. Nagyér A Csongrád megyei Kézi- le- *L dr Hegyes Juhász Biri- 10. Szikáncs 16 6 2 labda Szakszövetség április ^oim luk a ven^ek^*- ^ Markó> u'lés> Baba> Bó. « • - 5 j; 1-en. hetfon délután 5 orai mást ertek a Dozsa-szogiet- , Meggyesi stumpf. Cse- 13-Magyarclanád kezdettel a Szegedi városi rúgások, parazs jelenetek re: Gyöngyösi, Kruzslicz. 16 421027-3910 16 7 1 8 27-23 15 16 5 4 7 31-32 14 8 31-39 14 7 24-29 13 Sportfelügyelőség hivatalos alakultak ki Oláh kapuja helyiségeben (Bajcsy-Zsi- előtt, azonban a tömörülő, linszky Endre utca 11. szám) keményen küzdő csabai vé­a Csongrád megyében és Sze- delem mellett nem tudták geden működő kézilabda- újabb helyzeteiket értékesí­szakosztályok vezetőinek, in- teni a Dózsa csatárai. A 75. tézőinek és játékosainak, percben Csömör pontos ir. 14. Kövcgy 16 2 4 10 21-64 8 A 8. percben vezetéshez 15. Ambrózfaiva is 2 3 11 9-31 7 Vereség Miskolcon Medikus Kupa A SZOTE KISZ-bizottsága KOSÁRLABDA: 1. fordu­rendezésében Szegeden nol- ló: április 1. 9 óra: Budapest nap. hétfőn kezdődik a ma- —Debrecen (női), 10 óra 20: Miskolc város látta ven zette- Rudnev (szovjet) Gól ^yarországi Orvostudományi Debrecen—Szeged (férfi), 11 úgynevezett nyílt napot tart. dításával Héger dr. elfutott, dégül SZOmbaton délután lövő-' Sesztics " Egyetemek (Budapest. Deb- óra 40: Pécs—Szeged (női, Ezen a szövetség vezetői a de a jó ütemben kifutó Oláh a Magyarország—Jugoszlávia recen, Pécs, Szeged) hagyó- 13 óra: Budapest—Pécs (fér­megjelenteket tájékoztatják felszedte előle a labdát. A UEFA Kupa ifjúsági mérkő A magyar válogatott Pa- mányos. háromnapos sport- fi). II. forduló: április 2. .» a sportág új szabályairól, és hajrára mindkét csapat elfá- zést A találkozón a hazai yer — Kőhalmi. Nagy. Pa- seregszemléje, a Medikus óra: Debrecen—Szeged (női), a résztvevők által feltett radt, és láthatóan belenyugo- együttes nem tudta kihasz roczay — Tóth (Szabó, a Kupa 1974. évi versenysoro- 9 óra 20: Szeged—Pécs (fér­kerdésekre, a szabályokat il- dott az eredménybe is — igv nálni a miskolci közönség szunetben>> Vegh ~ Kele- zata- fi). 10 óra 40: Budapest— letően, a szükséges felvilá- a két 16-os közti mezőnyjá- biztatását egyólos veresé men' Kiss (Rab T- pb» A/ ünnepélyes megnyitó Pécs (női), 12 óra: Debrecen gosításokat megadják. Az tékkal fejeződött be a talál- get szenvedett." ' :so László. Magyar össze- április 1-en, hétfőn reggel 8 —Budapest (férfi). III. for­érlekezlelet két régi kipró- kozó. . allításban játszott. orakor az újszegedi Kissta- duló: április 3. 7 óra: Deb­bált kézilabda-szakvezető, A gyorsan esett vezető gól Jugoszlavia— A magyar csapat bátran dionban lesz, majd a négy recen—Pécs (férfi), 8 óra 15: Kai asz János és Varga Jó_ szemmel láthatóan megnyug- Magyarorszag 1:0 (1:0) kezdeményezett az első sPortagten — kézilabda (fér- Budapest—Szeged (női), 9 óra zsef vezeti. tatta és magabiztossá tette Miskolc, 10 000 néző. Ve- negyedórában de a sorozatos fi és női)' kosárlabda (férfi 30: Szeged—Budapest (férfi), támadások elakadtak a ke- és női)> röplabda (férfi és 10 óra 45: Debrecen—Pécs mény jugoszláv védőkön. noi> és labdarúgás — elkez- (női). Döntő fordulatot hozott a dódnek a küzdelmek a helye- • - , . 14. perc. amikor súlyos vé- zések eldöntéséért, a Medikus «°ffBDAa k /o' delmi hibából a győzelmet Kupa Bajnoka címért ^Stoíel S^óra^ 15" Válogatott labdarúgó-mérkőzés: negyed 3 (Bodor). Sz. Volón- Kézilabda. Az Április 4 kézi- ^lenlő — egyetlen — golt A kezi- es roplabdamerko- Debrecen_Szeged (féríi) n" Magyarország—Bulgária. Zala- Sz* EMERGE. textiles-pálya, fél labdatorna m^odtk napi inérkö- szerezték meg a vendégek, asek a Kisstadionban, a ko- a nehrecen ^eeerl (női. egerszegen (a találkozot a tele- 11 (Dobai). Nagymágocs—Algyö, zései, Kisstadion: SZOTE—ven- Kőhalmi cselezett fölöslege- sarlabda-merkozesek a Ró- rí . , vízió 14.50 órás kezdettel köz- Nagymágocs, 3 óra (Zsemberi). dégiátó nöi, KSZV-Konzerv női, sen nz alanvonal közelében kusi Tornacsarnokban a lab- 11 ora: Budapest—Debrecen veUtl). Csanádpalota—Kiszombor, Csa- 8 óra. Vendéglátó—Tisza-part. g sen az alapvonal KOZeieDen, reuai xuwwukmiiukuhu, d^ idD ff. fj iorduió. dT)TÍns "> I.abdarúeás. MTI Tt - SztiBedt nádnalota 3 ir.zví.n fa-íi -ti? Cxi 1 B nztnn hnyn nknr t„ nrlni n daruSO-merkoZesek tiedk; " JUTUULU. április — rr mai műsor Vizmú Ifjúsági bajnoki mérkő- mérkőzés /és. — „,.. ,. , Megyei III. osztály: Büszke— MegyeiJi osztály: K.skundo- Mórahalom, Höszke. 3 oysmn—MiSrnvnrosI irlnl/«l Vta. . . zky) Magasmélyép, negyed 11. KSZV —Algyö női és SZOTE—Textiles nöi, 11 óra. Tervezők—Konzer ozsma—Mőravárosi Kinizsi. Kis- iöv+k"ói'és Vendéglátó—Dorozsmanöi kundorozsma. 10 óra (Szabó ,r.). DoÍTa+ék öl 1 m,i/vni i háromnegyed 12. — A torna be­MTVSE—Szegedi Textilművek. "°emh an-Asitihaíom, üjszent- ..«>^kőzésett április 4-én, 3 óra (Spltzer). Szentesi lv6n. 2 óra (Füzesi). Balástya- us Kinizsi-Táp.-. Szentes, negyed Bordánv. Balástva. 2 óra íSósi (1:0.) A váratlanul kapott KÉZILABDA. I. forduló: pest,(noi)- llL forduló: apri­gól visszavetette a magvar április 1. Fél 9: Pécs—Szeged hs ' H ora 15: Debrecen— együttest. A 20. percben Ke- (női), 9 óra: Budapest—Deb- SzeSed (noi), Budapest—Deb­lemen sárga lapot kapott. recen (női), 10 óra: Budapest recen (íérfl)- 11 OI'a: SzeSed - -Budapest (női), Szeged— ,, ,, , - , - Bordóny, Balástya. 2 óra (Sós). f^n1 fc-?«n" Ullés—Szegedi MINO. Üilés. 3 óra dorlalva, Csongrád, 10 óra (Mn- (Móra). zákányszék-Szegedi Pos­h^.^n utána .ifjúsáS bajnók," S^t^Kirí Rúzsul óra ^ ŐB M: szcgedfvsE-Bp. lénybe a magyar együttes, "f^üí í?,:Pf?s Í^.Uis L ?.óVa: Budapest­mwkf)7.p<! Tf iisnu'l nn innlrcöo • _ \T onitónít/; ^Afjim,,..'. t«SX-IT darás/.). Makón előtte, a többi zakánvszte'TárT^KiTs"./''/" ^ ifjúsági bajnoki mérkőzés. ° "~J —Budapest (női) fél 10-Pécs április 1 helyen utána ifjúsági bajnoki Rü+a-Puszulzér Rúzsá t őra Sakk. OB jtl: Szegedi VSE—Bp. lénybe a magyar együttes, _Budanest férfi) M l 11- B"dapegt— mérkőzés. Ifjúsági bainokság: mnroith m i uikKrÁ Vasútépítő férfimerkózés MAv euaapest (leili). tel 11. Debrecen, 11 ora: Pecs—Sze­KSZV SE Mindszent, tószeged, ^di Ruha^yár Tií^ivteír ^ NagyáUomás sakkterml?'9 ór^ de a "atarok tovabbra sem Pecs-Debrecen (noi), Uóia: ged. II. forduló: április 2. 9 Kertész utcai nálva. fél ii. vr . ,u KneirinhH, vh <„ji.i, -zu í , x . ri„u /o-m m V „ , nfiSÉpsc-H1 Poreeún'nisze1- óra (Kormányos). Kübekháza— Kosárlabda NB it-es mérkő- tudtak gólhelyzetet teremte- Szeged—Debrecen (férfi). III. óra: Budapest—Pécs, 11 óra­» Kübekhtó"' 10 óra bSkszlo^S,Klr^^re: ni. Az 58. percben Kiss. a 79. forduló, április 3. 10 óra: Debrecen-Szeged III fo '­varos—Makói Spartacus. Szabad- tem. liáromnegvcd u. Nők. , . , .... Pecs—Budapest (női), fél 11: -jó­ság ter, 10 ora. Megyei lí."o"sz- Asztalitenisz. NB n: KSZV SE SZEOL—Budapest^EAcV'lz ^rai Percben Pedig a jugoszláv Debrcrm (férfi) Tél jo.' duló: április 3. 8 ól'a: Deb­taly: Szőreg—Szegedi IKV, Sző Betonútépítők (Budapest), fér- Férfiak. Dunlancsics kannti «área la o j " : y . . né .„ i'cg, 3 óra (Sütő). Kossuth SE— fimérkőzés, Dugonics utcai ál- Tájékozódási futás. Idénynyitó 001 szeged—Debrecen (noi), 12 recen—pecs, ni ora: Buja­Föttrlak. vasutas-stadion, három- talanos -iskola, iáéi »).- jierscniá Xtezcacri. o órátoi. post. óca; Szeged—Budapuütíférti). pest—Szeged.