Délmagyarország, 1974. március (64. évfolyam, 50-76. szám)

1974-03-17 / 64. szám

VASÁRNAP. WW. MÁRCIUS » Villanyfényes mérkőzésen/ SPORT újpesti Dózsa—SZEOL 4:0 (3:0) Hazai pályákon a bajnoki pontokért Országos Sportnapok A szombathelyi müvelödé. ss és sportházban szombat délután három úttörő har­sonaja köszöntötte az Orszá­ROS Sportnapok megnyitóján résztvevőket. Az eseményen megjelent dr. Bockl Sándor allamtitkár. az OTSH elnö­ke, aki az OKN zászlajának ünnepélyes felvonása után beszédet mondott. Ezután kétórás műsor következett, umelyben 1050-en vettek részt. Nagy sikert aratott többek között az óvodások programja. Tóth Géza súly­emelő-világbajnok tanítvá­nyai bemutatták, hpgyan si­kerülhet a sportág technikai elemeit elsajátítani, s ezután a dinamikusan fejlődő szom­bathelyi birkózósport fiatal­jai is látványos műsort ad­tak elő. A Haladás ifjúsági labdarúgói és a különböző tanintézetek növendékeinek teljesítményei osztatlan el­ismerést arattak. A magyar női tornászválogatottból Bánfai Ágnes, Császár Mó­nika és Egervári Márta szép gyakorlatai, a modern gim­nasztika képviselői közül Bogaras Mária és Schnel Judit, valamint a budapesti gázművek gúlabemutatója aratott elismerést. Természetjárás Lázi Lajos­emléktúra A Szegedi Pedagógus Fák­lya Sportkör a tömegsport kiszélesítése és az alföldi természetjárás megszerette­téséért ma, vasárnap délelőtt évadnyitó túrát rendez a Zsombó—sziksós tó útvona­lon. A túrán résztvevők fél Fl­kor a Marx téri autóbusz­pályaudvaron gyülekeznek, majd a zsombói Rózsa Sán­dor csárdától indulva teszik meg a kijelölt útvonalat. A sziksós tónál, a fenyőerdőben tréfás sportvetélkedő, sátor­verési verseny, szellemi ve­télkedő teszi hangulatossá a kirándulást. A legeredményesebben tö­megesítő szakosztály, illetve sportkör kapja a „Lázi Lajos emléktúra" vándorserleget. Megyeri úti stadion, TOOüO néző. Vezette: Szkokán. Ü. Dózsa: Szigeti (—) — Kolár (6), Harsányi (6), Hor­váth (7), Noskó (4) — Dunai III. (6), Tóth A. (7) — Pe­kete (7), Be ne (5), Fazekas (5), Zámbó (6). SZEOL: Gujdár f8) — Bánfalvi (3), Várhelyi III. (2), Varga (4), Molnár (3) — Mészár (5), Vörös (4), Vass (1), Pataky (4) — Szeghalmi (7), Antal (3). A tisztes helytállás voR a szegediek elsődleges célja tegnap, szombaton este a Megyeri úton. Ezért Bund­zsák Dezső edző megerősí­tette a védelmet. Gujdár előtt Bánfalvi söprögetett, Vörös Tóthot. Varga Benét, Pataky Fazekast, Várhelyi pedig Zámbót fogta, követő emberfogással. Vass Dunai IlI—ra, Mészár pedig Hor­váthra vigyázott. Elöl csak Szeghalmi és Antal tartóz­kodott. A SZEOL kezdte a játé­kot, de a hazaiak már a má­sodik percben megszerezték a vezetést. Tóth A. Benéhez továbbított, ő vissza Tóth elé, a középpályás két lé­pés után, mintegy 15 méter­ről, laposan a bal alsó sa­rokba lőtt. 1:0. A Dózsa nagy iramban, a SZEOL el­fogódottan játszott. A 8. percben Zámbó keresztlab­dáját Fekete „csukafejessel" küldte kapura, de Gujdár elvetődve hárított. Két perc múlva a jobb oldalon Feke­te• lefutotta Molnárt, középre adott, és a jókor érkező Fa­zekas jobbal a léc alá bom­bázott. 2:0. A 12. percben Vörös szólózott, majd 20 méterről lőtt, labdája azon­ban Harsányit találta telibe. A hazaiak könnyedén, óriási mezőnyfölényben ját­szottak. A 16. percben Bene pazar labdát tálalt Fekete elé, aki nagy helyzetből a jobb sarok mellé lőtt. Egy perc múlva Zámbó kicselez­te Várhelyit, majd középre adott, s az érkező Dunai III. a hálóba helyezett. 3:0. A következő percben Antal fu­tott el a jobb oldalon, visz­szagurított labdáját Vass lőtte kapura, a védőkről le­pattanó labda Mészár elé került, aki a hálóba továb­bitott. A játékvezető azon­ban les címén nem adta meg a gólt! Az esetet követően Vass reklamált, amiért Szko­kán kiállította. Ezután a szegediek alárendelt szere­pet játszottak. A 29. perc­ben három alkalommal is tr óriási bravúrral védett Guj­dár. A 35. percben Varga hibája után Bene törhetett kapura, Fekete elé játszott, aki viszont a léc fölé lőtt. A 37. percben Fazekas hatal­mas lövését védte bravúrral Gujdár. Az. újpesti szurko­lók többször is nyíltszíni tapssal honorálták csapatuk játékát és a szegedi kapus remek teljesítményét. Szinte egykapura játszottak a lila­fehérek. A 41. percben Har­sányi tört előre, hatalmas lövését Gujdár a léc alól ujjheggyel szögletre tolta. A félidő befejezése előtti perc­ben, szegedi támadás végén, Mészár lőtt kapu fölé. Szünetben cserélt a Dó­zsa. A sérült Fekete helyére Kelner (6) állt be. A 46. percben egy összecsapás után Antal a földön maradt, de egyperces ápolás után to­vább folytatta a játékot. Az 53. percben Zámbó bal ol­dali szöglete után Harsányi fejelt az ötösről fölé. Kissé kiengedett a Dózsa, ezekben a percekben kiegyenlítetteb­bé vált a küzdelem. A 60. percben Vörös 20 méteres szabadrúgása zúgott el a bal sarok mellett. A 62. perc­ben Kelner elhúzott a jobb oldalon, visszagurított Bene elé, de az újpestiek csapat­kapitánya a jobb sarok mel­lé lőtt. Húsz perc elteltével vissza­esett a Dózsa. A 69. perc­ben Szeghalmi tört' előre, összecsapott Harsányival, de nála maradt a labda, s mintegy 10 méterről lőtt, Szigeti azonban szögletre ütötte a labdát. Egy perc múlva Bene nagy lövését tolta kapufára Gujdár. A83. percben Bánfalvi mellett Tóth András elvitte a lab­dát, Gujdár mellett a hosszú sarokba lőtt. 4:0. Két perc­cel később Szeghalmi húzott el Noskó mellett, és hatal­mas belső kapufát lőtt. A látottak alapján a baj­nokcsapat ilyen arányban is megérdemelten győzött. Az újpestiek félóráig kitű­nően játszottak. Ebben az időszakban szinte lélegzethez sem jutottak a szegediek. 3:0 után azonban láthatóan ki­engedett a Dózsa, a 10 em­berrel játszó szegediek egyen­rangú ellenfelei lettek a baj­nokcsapatnak. A SZEOL-ból a 4 gól ellenére Gujdár volt csapata legjobbja. Kétszám­jegyű vereségtől mentette meg a szegedieket. Rajta kí­vül csak Szeghalmi erőtől duzzadó játékát lehet di­csérni. A többiek mélyen formájuk alatt szerepeltek. Szkokán játékvezető egy kéz­legyintésért állította ki Vasst, majd ezután hibát hibára halmozott két partjelzőjével. Bagamcry László Salgótarján—Vasas 0:0 Salgótarján. 7000 néző, vezette: Palotai. Salgótarjáni támadások­kal kezdődött a mérkőzés, de a 3. és a 8. percben a Vasasnak volt gólhelyzete. Előbb Izsó elöl Magyar csak másodszorra tudta megsze­rezni a labdát, majd Gass tisztán futott el. de 16 mé­teres lövése kapu mellé szállt. A 39. percben Kajdi bal oldali beadását Jeck öt méterről a bal alsó sarok felé fejelte, Mészáros bravú­rosan mentette. Az 50. percben Répás ka­páslövése ment a kapu fölé. A 60. percben ismét verve volt Mészáros, Kajdi fejesét Kántor a gólvonalról fejelte ki. Az utolsó percben Kom­játi lövése foglalkoztatta a salgótarjáni kapust. Az ala­csony színvonalú mérkőzé­sen Kmetty, Répás, Kovács, illetve Mészáros, Kántor, Kom.iáti nyújtott elfogadható teljesítményt. Egy pont és más semmi! — így jellemezhetnénk leg­találóbban a szegedi NB II­es labdarúgócsapatok elmúlt vasárnapi, idegenbeli szerep­lését. Igaz. az SZVSE haj­dúböszörményi döntetlenje — különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a szegediek közelebb álltak a győzelem­hez — nem rossz eredmény. Arra viszont kevesen számí­tottak. hogy az ősszel nagy­szerűen helytálló dózsások „kiütéses" vereséget szen­vednek Budapesten, a Vo­lántól. Persze egy mérkőzés ered­ménye alapján korai és fe­lesleges is volna mérleget vonni. A Dózsának legalább annyi esélye van még a má­sodik hely megszerzésére, mint bármelyik vetélytársá­nak. Nem feltétlen a Volán, és a mai FÖSPED elleni mérkőzés eredménye hatá­rozza meg majd a végső helyezéseket. Remélhetőleg ezt a szurkolók is így gon­dolják, s változatlanul ki­állnak csapataik, az SZVSE és a Dózsa mellett. Mi több, kölcsönösen biztatják, buz­dítják majd egymás csapa­tait délelőtt a Vasutas-sta­dionban, illetve délután a Hunyadi téren. Mert ha va­lamikor, úgy most mindkét csapatnak igen nagy szük­sége lesz a lelkes biztatásra. A vasutasok a múlt héten fölényes győzelmet arató Volánt fogadják, ősszel 4:1­es vereséget szenvedtek tő­lük, most visszavágásra ké­szülnek. — Elégedettek vagyunk a hajdúböszörményt et£y pont­tal — mondta Rábay Lász­ló, az SZVSE edzője. — Az MNK_mérkőzések óta ez volt az első olyan hét, amelyen nyugodtan készülhettünk a fontos bajnoki találkozóra. Jó hangulatban, kellő önbi­zalommal. de nem elbizako­dottan várjuk, a figyelemre méltó eredményt elért Vo­lán csapatát. Nem titkolom, a vendégek számára szokat­lan. salakos pályánkon nyer­ni szeretnénk ellenük. Van törlesztenivalónk az őszi 4:l_ért, s kötelességünknek érezzük, hogy a Dózsa vere­ségéért is visszavágjunk. — V. Tóth felépült ugyan sérüléséből, de még nem tel­jes értékű, így a csapat ősz­szeállítása nem változik, ta. hát a Bólya — Csiger, Ter­hes, Komjati, Kovács M. — Tímár, Herold — Róth, Tólli, Sándor, Kovács Z. tizenegy kezd. Cserék: Far­kas, Kulasi, Horváth. A lila-fehéreknél a héten, a súlyos vereség okozta ká­bultság, letörtség oldása volt a legfontosabb feladat. — Sokaknak talán furcsá­nak tűnik, hogy a kellemet­len lélektani hatás után, az önbizalmában megtépázott csapaton sem óhajtok vál­toztatni — válaszolt érdek­lődésünkre Zallár Andor, a Dózsa szakvezetője. — Az együtesnél uralkodó baráti szellem, összetartás úgy kí­vánja, még e súlyos vereség után se bolygassam meg az egységet. Merem remélni, a fiúk kiheverték a vereség következményeit, s megpró­bálnak újítani. Várakozással tekintünk a Vasutas dél­előtti mérkőzése elé. Bízom, ők is, és mi is helytállunk, s akkor tulajdonképpen min­den elölről kezdődhet. Ha játékosaim az első perctől az utolsóig szívvel-lélekkel küzdenek, akkor az osztá­lyánál nagyobb játékerőt képviselő FŐSPED ellen helyrehozhatjuk, feledtet­hetjük a múlt vasárnapi ki­siklást! — Csapat még nincs, mi­vel Bíró és Kisjuliász is sé­rüléssel bajlódik, bár bizo­nyára vállalják a játékot. Állapotuktól függően a mér­kőzés előtt jelölöm ki a kez­dő tizenegyet, a következő keretből: Gilicze, Bánfi, Szalai, Emödi, Pócsik. Csa­nádi, Bartkó, Kisjuhász, Bí­ró, Csomor. Pikó, Csömör, Héger dr.. Veres, Nagy. Gy. E. Készülnek a bolgárok mai műsor Labdarúgás: NB II: SZVSE —Volán SC, Szeged, Vasutas­stadion, fél 11 (Müncz). Előt­te SZVSE II.—Sz. Dózsa II. megyei tartalékbajnoki mér­kőzés, háromnegye 9 (Kószó). Sz. Dózsa—FÖSPED Szállí­tók, Szeged, Hunyadi téri sta­dion, 3 óra (Somlai). NB III: SZAK—Gyulai SE, Üjszeged, SZAK-pálya, fél 11 (Öze). Utána SZAK—Gyula NB IlI-as ifjúsági mérkőzés, rél 1 (dr. Fexete). Előtte SZAK II.—SZVSE ifjúsági tartalékbajnoki mérkőzés, fél 9 (Spitzer). NB l-es mérkőzések: Fe­rencváros—Zalaegerszeg, VM Egyetértés—MTK, Győr—Bp. Honvéd, Tatabánya—Csepel, Szombathely—Dorog, Pécs­Videoton. Megyei Hl. osztály (déli csoport): Mihály telek—Ki­rályhegyes, Mihálytelek, 3 óra (Zsemberi). Kübekháza— Pitvaros, Kübekháza, 2 óra (Laczkó). Megyei NB-s tar­talékbajnokság: SZEOL ifjú­sági—HÖDGEP II., SZEOL­stadion, 9 óra (Barna). AsztaHlewat KB.H&íSGZV SE—Debreceni VSC nők, Du­gonics utcai általános iskola tornaterme, 11 óra. Kosárlabda. NB Il-es mér­kőzések a Rókusi Tornacsar­nokban: SZEOL— Bp. Egye­sült Gyógyszergyár nők, fél 11. SZEOL—Bp. Állatorvosi SE férfiak, háromnegyed 12. Kézilabda. Előkészületi fér­fimérkőzések az újszeged) Kisstadionban: Szegedi Vo­lán—MEZŐGÉP (Kiskundo­rozsma), 9 'óra. Szegedi Vo­lán—Békéscsabai Vízügy, 10 óra. Sakk. OB Il-es megyei rangadó: Szentesi Spartacus —Szegedi VSE, Szentes, Ady Endre u. 36. sz., 9 óra. Tollaslabda. A SZOTE— Lendület III. osztályú orszá­gos jellegű férfi és női ver­senye, Szeged, Apáthy kollé­gium, 9 óra. Második nap. Súlyemelés. A kiválasztó versenyek területi döntője if­júságiak és serdülők részvé­telével, gedói általános isko­la, 10 óra. Teke. NB It DÉLÉP Se— Csepel SK férfiak, DÉLÉP­pálya, W óra (Tóth h„ Hor­vdlk R. Hriszto Mladenov bolgár szövetségi kapitány egyelőre 22_es kerettel készül a már­cius 31-i, Zalaegerszegen sorra kerülő Magyarország— Bulgária barátságos váloga­tott mérkőzésre. A Magyar­országra utazó csapatot elő­reláthatólag csütörtökön je­lölik majd ki a felelős szak­vezetők a vasárnapi bajnoki mérkőzések, valamint a jö­vő szerdai kupatalálkozók tapasztalatai alapjan. A jelenlegi 22-es keret: Kapusok: Goranov, Sztai­kov, Zaf irov. Hátvédek: Ivan Zafirov, Aladzsov, Ve­licskov, Vaszilev, Penev, Iv­kov. Zecsev, Bancsev. Kö­zéppályások és csatárok: Ko. lev, Bonev, Sztojanov, Bo­riszov, Vojnov. Milanov, Mi­hajlov. Hrisztov. Denev, Di­mitrov. Panov. A 16-os keret tagjai már­cius 25-én, hétfőn a Górna Banja-i edzőtáborba vonul­nak és ott tartózkodnak a magyarországi utazásig. Értesítjük kedves tenyésztőinket, hogy 1974. MÁRCIUS 18-ÁN ÉS 19-ÉN I Nyulat 34,— Ft/kg, ( Vágógalambot 80,— Ft/kg, Öreggalambot 55,— Ft/kg áron vásároljuk fel. Átvevőhelyek: Szeged. Marx tér, Kék pavilon. Makó, Piactér. Kardos Jenőné felvásárló. Algyő. felvásárló­telep. x ALGYO. ÁFÉSZ INNEN-ONNAN A héten csütörtökön kez­dődik a Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi idénye. Az első mér­kőzést március 21-én Szege­den a Textiles-pályán dél­után 3 órai kezdettel játssza a Textilművek és a KSZV SE csapata. A találkozót vá­sárhelyi bíró, Polyák Zoltán vezeti. * Hódmezővásárhelyen ját­szották a teke NB III egyik rangadó jellegű mérkőzését, amelyen a HÖDGÉP SK a Kiskunhalasi MEDOSZ ellen 6:2, 2241:2160 arányban nyert. Ezzel a bajnokságban to­vábbra is a HÖDGÉP SK csapata vezet. A rangadót két szegedi bíró, Martonosi József és Török Tivadar ve­zette. * Pénteken játszott edzőmér­kózést Szegeden az országos bajnokság döntőjére készülő Csongrád megyei ifjúsági lab­darúgó-válogatott, és a SZE­OL ifjúsági vegyescsapata ellen 5:2-re győzött, mint arról tegnapi számunkban már beszámoltunk olvasóink­nak. A találkozó egyik érde­kessége volt, hogy azon Fü­zesi Sándor játékvezető mel­lett mint partjelző Hegedűs Lajos működött. Hegedűs Lajos elmúlt 70 esztendős, de idén is vezet rendszeresen labdarúgó-mérkőzéseket. Jó minőségű kukoricasiló eladó? „Móra Ferenc" Mgtsz, Szeged, l-es üzemegységében. Telefon: 12-491. Ügyintéző: Stiifer György. A LEGNAGYOBB HŰSÉGBEN IS biztosítja táblásjég-szükségletét SZERZŐDÉSES ALAPON A CSONGRÁD MEGYEI MÉK. Ár: megegyezés szerint. Vállalatok, közületek, tsz-ek és állami gazdaságok forduljanak a MÉK-központhoz, SZEGED, HORVÁTH MIHÁLY UTCA 1/B SZÁM. Telefon: 12-207. Ügyintéző: dr. Farkasné. i