Délmagyarország, 1972. október (62. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-10 / 239. szám

KEDD, 1972. OKTÓBER 1«. Igazságos döntetlen Kikapott a Vasutas SZEOL—Komló í:í (0:1) Sakkolimpia A férfiak 11. fordulójában függőben maradt játszmák befejezése során Portisch győzött a spanyol Pomar el­len, s így a magyar együttes végeredményben 3,5:0,5 arányban nyert. A Jugoszlá­via—Szovjetunió találkozó mindkét mérkőzése döntetlen eredménnyel ért véget, ezzel a szovjet csapat győzött KStéS 2,5:1,5 arányban. fmM 11. forduló eredményei: KjH||K Svédország—Hollandia 2:2, Svájc—Lengyelország 2:2, Csehszlovákia—NDK 1,5:2,5, Dánia—Bolgárla 1,5:2,5, Ju­goszlávia—Szovjetunió 1,5:2,5, Egyesült Államok—NSZK 1,5:2,5, Spanyolország—Ma­gyarország 0,5:3,5 Az élcsoport állása a 11. Varga fejese nyomán vágódott hálóba a labda. A gólszerzőt Horváth (5) lakarja pont, Jugoszlávia 28 pont. A rajt nem sikerült... Vasárnap este Bulgária két városában, Várnában és Bur­Az elmúlt fordulóban NB Il-es labdarúgócsapataink mindössze egy pontot szerez­tek. Az SZVSE Budapesten elszenvedte első vereségét, ezzel visszaesett a második helyre. A Dózsa tartalékosan — Csömör sérülése, Héger dr. pedig betegsége miatt nem játszhatott — értékes döntetlennel tért haza Szol­nokról. Bp. Építők—SZVSE 2:0 (1:0) Népliget, 100 néző. Vezette: Ludányi. SZVSE: Bólya — Csigér, Terhes, Horváth, V. Tóth — Kovács, Kutasi — Kiss (György), Tóth, Sándor, Bo­zóki. Az első félidőt végig zuho­gó esőben játszották a csapa­tok. A hazaiak jobban alkal­mazkodtak a sáros, csúszós talajhoz, ők irányították a játékot. A 27. percben Ta­mon góljával megszerezték a vezetést. A félidő végére fel­jött a vasutascsapat, de pró­bálkozásaikat nem kísérte szerencse. Szünet után felül­kerekedtek a szegediek, fer­geteges rohamaikkal Tiyo­masztó fölényt harcoltak ki, de a csatárok képtelenek voltak a kapuba találni. Ko­vács és Kutasi révén csak két kapufára tellett erejük­ből. A 75. percben eldőlt a találkozó sorsa. Beívelés után Karét, a hazaiak csatá­ra kapura fejelt, a labda a menteni akaró Horváthról hálóba hullott. 2:0. öngól! A szegedi csapat legjobbja Bo­zóki volt, de Terhes és Ko­vács is átlagon felülit nyúj­tott. Szolnoki MAV—Sz. Dózsa 0:0 Szolnok, 600 néző. Vezette: Papp. Sz. Dózsa: Gilicze — Bart­kó, Várhelyi I., Szalai, Csa­nádi — Pórtörő, Nagy — Bozó, Pikó, Bóka, Kornfeld. A 3. percben nagy helyzet maradt kihasználatlanul a szolnoki kapu el<flt: a tisztán álló Pikó hat méterről mellé lőtt! Ezután nagy lendület­tel támadtak a hazaiak, a Dózsa többnyire csak véde­kezett. A szegedi csatárok képtelenek voltak tartani a labdát, igy óriási munka há­rult az egyébként nagysze­rűen játszó védelemre. Szü­net után is a szolnokiak birtokolták többet a labdát, a Dózsa egy-egy ellentámadása nem sok veszélyt jelentett a hazaiak kapujára. A 65. percben Kornfeld került gól­helyzetbe, de labdája kapu mellé szállt. A hátralevő időben a szegediek az ered­mény tartósára törekedtek — sikerrel. A Dózsából Gilicze. Bartkó, Várhelyi I. Portörő és Csanádi játékát lehet di­csérni. SZEOL-pálya, 6 ezer néző. rult a játéktérről. Két perc közelről csúsztatott fejesét forduló utón: Szovjetunió Vezette: Biróczky. SZEOL: múlva ismét elaludt a sze- ütötte ki a szegedi kapuvé1 30,5 pont, Magyarország 29,5 Hagy (5) — Várhelyi (5), gedi védelem. Juhász egye- dő, a labda újra Solymosi • - -• - Molnár-(5), Zámbori (4), Vi- dül tört kapura, Nagy ki- elé szállt, akinek erős ka­rág (5) — Bánfalvi (7), Pa- vetődött a csatár elé, az páslövésébe másodszorra is taky (Magyar 5) — Vörös összekötő elhúzta kapusunk jó érzékkkel vetődött bele (5)' (Antal 5), Varga (5), mellett a labdát,* lövése Nagy, s a labdát szögletre Vass (5)), Berkes (5). Kom- azonban elkerülte az üres tolta. Jobban játszott a SZE­ló: Buús — Tallósi, Kovács, kaput. OL a második félidőben. Csordás (Tihanyi) — Hor- Szünetben cserélt Szűcs Több mozgással igyekeztek váth, Makrai — Bordács, Ju- György edző. Vörös helyére a játékosok helyzetbe kerül­hász, Solymosi, Orsós (Gö- Antal állt be, s ezután vál- ni, de lesállások miatt tá­csej), Bencsik. tozott a_csapat hadrendje is. madásaik rendre elakadtak. Sérülés, illetve formaha- Berkes többnyire a jobbszé- Alapvető hibákat is vétettek nyatlás miatt változott a len játszott, Vass pedig kö- a szegediek. Az esőáztatta gaszban megkezdődött a 13. SZEOL kezdőcsapata. Bencze zelebb húzódott a baloldali síkos talajon egyszer sem női kosárlabda Európa-baj- helyett Nagy István állt a vonalhoz. Az első támadás kísérleteztek távoli, erős lö­nokság. Az ünnepélyes meg- kapuba, a beállós posztján végén Vass hat méterről vésekkel, helyette rövid to­nyitó — amelyen részt vett ezúttal Zámbori kezdett, s Buús kezébe fejelt, nem logatásokat .erőltették. A ta- SZAK-pálya, 100 néző. Lord Wanin, a NOB elnöke tulajdonképpen változást je- sokkal ezután ismét Vass lálkozó utolsó perceiben a Vezette: Szívós, is — után mindkét csoport- lentett, hogy a tartalékpad- veszélyeztetett, a komlói ka- SZEOL játszott fölényben, a SZAK: Tóth — Pethö ban három-három mérkőzést ról a kezdő tizenegybe ke- pus ezúttal elvetődve védett, győzelmet jelentő gólt még- (Csábi), Olasz Nagy Sán­játszottak. rült Vörös és Varga is. Az A 48. _ percben _ egyenlítet- sem tudták megszerezni. dor _ zádori, Szamosszegi dr. — Rajcsányi, Héger Z., Biltslk, Nádudvari (August). A bajnokság állása: 1. MGM 8 6 11 12- 3 13 2. SZVSE 8 6 11 12- 4 13 3. Budafok 8 6-2 18- 9 12 4. Sz. Dózsa 8 5 2 1 14- 5 12 5. FOSPED 8 3 3 2 10- 6 » 6. Bp. Epftők 8 2 5 1 8- 5 jf 7. Láng 8 3 3 2 8- 6 í! S. III. kcr. 8 3 3 2 11-13 9 9. Kiskunhalas 8 3 14 11-13 7 10. Cegléd 8 14 3 12-15 6 11. KISTEXT 8 14 3 5- 9 6 12. BVTSK 8 13 4 7-13 5 13. Sz. MAV 8 13 4 4-11 .6 14. H.-böszörm. 8 13 4 5-13 5 15. DEAC 8 í 2 5 8-13 4 16. Gyula 8-44 7-11 4 SZÁK-KTE 1:0 (0;0) A ™«„ap válneafott a hnr első Perc végén Bánfalivi tünk: Berkes lendületesen A szegediek közül Nagy­eavi / cmrtban első 18 méterről mellé lőtt, majd tört ki a jobb oldalon, Csor- nak kevés dolga akadt. A mérkőzést Románfa ellen a szegedi kapu előtt adódott dás próbálta szerelni,, ami gol előtt ldvetodessel talan n a , veszélyes helyzet de Solv- csak másodszorra sikerült menteni tudott volna, a ma­jatszotta és lampalazas, sok- mosi lövésébe Molnár úgy, hogy a labda a komlói sodik félidőben viszont két­szor kapkodo teljesitmenye ütemben lé tt közbe ^ hátvéd lábáról az alapvona- szer is hárított bravúrral. A miatt hárompontos vereseget eikövetkező negyedórában ton túlra került. Berkes hátvédsorban nem lehet szenvedett, annak ellenere, a vend(,gCk harcoltak ki ívelte a szögletet a 11-es rangsorolni, középpályán hogy a szünetben még ugyan- mezőnyfölényt. Sokat birto- tájékára, ahol Varga nagy- viszont Bánfalvi teljesítmé­nyen aranyban vezetett. kolták a labdát, támadás- szerű ütemben ugrott fel fe- nyét dicsérhetjük. Sokat Rnmínia-MurvirnrwV szövésük azonban körűimé- öelni, s a labda a felső léc- mozgott, védekezett is, s nem Komania. Magyarorszag nyeg ^ Ez€n játékrész ről vágódott a hálóba. 1:1. az ő hibája, hogy indításai­4 1 ' sajnálatos eseménye, hogy Az 59- percben Antal jól ból nem eset gól. A csatár­Legjobb dobók: Szabados pataky a vizes füvön elcsú- passzolt Zámbori elé, akinek sorból Berkes akarásáért, (20), Gudzu (11), Tokán (10), szőtt, s eközben izomrándu- lábáról a kapus elvetődve Varga pedig góljáért érde­illetve Czirákiné (21), Fehér- lást szenvedett és nem tudta csípte el a labdát. Pár perc- mel dicséretet. A vendégek né, Werbőcziné (8—8). folytatni a játékot. Helyére cel ezután Berkes lövését közül Buús, Kovács és Ezzel a vereséeeel a ma- Magyar Gy. állt be. A 15. hárította Buús. A 68. perc- Solymosi játszott jól. evar csapat sokat vesztett Percben Vörös kisodródva a ben majdnem újabb gólt lőtt Acs S. Sándor esel veiből a leeiobb hat közé kaPutól keresztbelőtt, majd a Komló: Solymosi célozta A labdarúgó NB I további, cIoportiábóT csak keresztbe Varga e101 mentett az utolsó meg a kaput, de a hátrahú- vasárnapi eredményei: ve^éseesetén kerülhet pillanatban Kovács. Elén- ™dó Bánfalvi kifejelte a Ferencváros-Zalaegerszeg verese eseten Kerume*. fcebb lett a játék, a szege- labdát. Öt perc múlva vi- 2:o, Salgótarján—Egyetértés Az Európa-bajnokság első diek is rákapcsoltak. Vörös szont a SZEOL lőhetett vol- 5.3, Tatabánya—MTK 2:2, fordulójának további ered- került Jó helyzetbe, de Ko- na gólt. Ekkor Berkes köze- Pécs—Bp. Honvéd 1:1. . . , vács ezúttal is menteni tu- h loveset Buus kiütötte, a ményei: A csoport (Burgasz): ™ ~ djra a sregedi labda ismét Berkeshez *ke­Szovjetunió—Lengyelország jobbszélső lőtt kapura, a rült, aki erősen lőtt középre, _ de csatáraink lába között jobb felső sarok mellett, elsuhant a labda. A 73. , „ _ .... T „ Hasonlóan sikerült a 25. percben Varga összefejelt 1.—3. Szovjetumo, Jugo- percben Varga lövése is A egy komlói védővel, eköz­szlávia, Románia 2—2 pont, következő percben váratla- ben felrepedt a szegedi fiú 82:46 (38:12). Jugoszlávia— labda viszont elsuhant Olaszország 59:55 (28:20). szag, Lengyelország l-l pont. Vnnan bánnal a fején B csoport (Várna): Fran- Horváthoz iveit, aki közel- a palyara. A eiaország—Hollandia 64:37 rö1 helyezte kapuba a lob- ^am>*étszer,~?í (3»-18) Bulgária Ausztria dát' 0:1" (A gólt védőink mentett: előbb (32.18). Bulgária—Ausztria jobb helyezkedéssel megaka­70:39 (42:19). Csehszlovákia— dályozhatták volna.) A SZE­NÜK 68:60 (38:32). OL ezután is többet táma­1.-3. Bulgária, Franciaor- dott akcióik azonban nem „ , , ., . _ „ jelentettek golveszelyt, bar szag, Csehszlovákia 2-2 Berkes kétszer is jól 16tt> de A bajnokság állása: 1. Honvéd 4 3 1-8- 3 7 2. FTC 13-1 11- 6 6 3. Vasas 4 3-1 8- 4 6 4. MTK 4 2 2 ­7- 3 6 5. Csepel 4 2 11 8- 5 5 6. Tatabánya 4 13­4- 3 5 7. Ü. Dózsa 4 2-2 8- 5 4 8. Videoton 4 2-2 8- 7 4 9. Kába ETO 4 2-2 7- 8 4 10. Komló 4 i 2 1 4- 5 4 11. Pécs 4-31 1- 2 3 12. SZEOL 4 112 4-10 3 13. ZTE 4 1-3 4- 4 2 14. Diósgyőr 4-22 1- 4 2 13. SBTC 4 1-3 7-11 2 IG. Egyetértés 4-13 5-15 1 Víztócsáktól tarkított, csúszós, mély talajon került sor a találkozóra. Kecske­méti támadások vezették be a mérkőzést, mezőnyfölény­be kerültek a vendégek. Pontos adogatásokkal köze­lítették meg a SZAK kapu­ját, de a 16-os előtt leg­többször menteni tudtak a hazai védők. A szegediek lassan, körülményesen szőt­ték támadásaikat, sok volt a rossz átadás. Az első ko­moly 'kapura lövés a 30. percben Nagy 20 méteres szabadrúgásából esett, amit Sebestyén, a vendégek kapu­sa szépen védett. A másik oldalon Balatoni kapu elé lőtt labdáját védte Tóth. Szünet után a SZAK lé­pett fel támadólag, több, ügyes, gólveszélyes támadást vezettek a hazaiak. A 46. percben Olasz hosszú indí­tásával Biltsik törhetett ka­pura, de a kifutó Sebes­tyénbe lőtt. A kipattanó labdát Rajcsányi egyből ka­pura lőtte, de a gólvonalon álló Franckó kifejelte! Visz­szaesett a KTE, egyre több­ször hibáztak játékosai. A 65. percben megszületett a mérkőzést eldöntő egyetlen gól. A 16-os sarkáról sza­badrúgást ívelt a kapu elé Rajcsányi. Az ötösön Biltsik ugrott fel feielni, de nem érte el a beadást. Ez meg­tévesztette a kapust, a lab­da elszállt közöttük, majd leragadt a sárban, a jó ütemben érkező Héger pedig közelről hálóba vágta a lab­dát, 1:0. Az utolsó percben August növelhette volna a gólok számát, de nagy hely­zetét elügyetlenkedte. Jók: Tóth, Olasz, Sándor, Biltsik, illetve Sebestyén, Franckó, Kovács. Az NB III további ered­ményei: Szarvas—Bcs. Agyagipar 2:1 (0:0), Bcs. MÁV—Tiszaföldvár 2:1 (1:0), Gyoma—METRIPOND 1:1 (0:1), Sarkad—Orosháza 3:0 (2:0), HÖDGÉP—Kiskunfél­egyháza 3:0 (1:0), Szentes­Makói Spartacus 0:0, Kecs­keméti Fémmunkás—Csong­rád 0:2 (0:0) A bajnokság 1. KTE 2. HODGEP 3. Sarki,d 4. Bcs. Agyagip. 5. S(zarvas 6. Szentesi V. 7. SZAK 8. Orosháza 9. Gyoma 10. Tiszafőldvár 11. METKIPOND 12. Bcs. MAV K. Fémmunkás 11. CSSC IS. K.-rélagyh. IC. Makói sp. állása: 8 6 11 8 6 11 8 5 2 1 8 2 5 1 8 4 13 8 3 2 3 8 2 5 1 8 3 2 3 8 15 2 8 2 3 3 3 2 3 3 8 14 3 8 14 3 8 2 15 8 2 15 8 1 3 1 24--11-15 17- 6 Íj 15- 9 12 12- 7 9 17-17 IC- 7 12-n 9-tl 6- 9 6-10 10-17 7-10 5- 8 7-10 14-20 7-14 SOROKBAN Öt játszma Budapesten pont 4.-6. NDK, Hollandia, labdája elszállt a kapu' fő- A Szegedi Spartacus fia- dával kerültek szembe a lőtt. A 33. percben egyen- tal súlyemelői a vidéki ifjú- mieink a szabadfogású ver­Ausztria 1—1 pont. - üthettünk volna: Vörös jó sági és serdülőbajnokságon senysorozat első fordulójá­cselek után gurított vissza indultak, Budapesten. A ser- ban, s a Csepel SC-t 5,5:4,5 ,-. .. . ... az alapvonalról Magyar elé, dűlőknél a félnehézsúlyú arányban győzték le, az Hetfon ujabb fordulot jat- akinek erősen meglőtt lab- Meszesán Imre 320 kg-ot Orosházi Sptartacustól vi­szottak, ezúttal a magyar vá- dáját a jól játszó Kovács emelt, ezzel megszerezte a szont 8:2 arányú vereséget logatott az olaszok ellen mezőnybe fejelte. A 37. vidék bajnoka címet, és az szenvedtek, mérkőzött s ió látókkal fö- percben Vass tört ki a vé- aranyjelvényes mimnősítést ^n—aqJVom dők közül, elguritott a ldfu- erre az esztendőre. Az ifik­lenyesen b7.30 (32:16) arany- tó Buús meUett is> de a nél második lett Farkas Ba- A Budapest—Mátra—Tó­ban győzött. labda a kapu mellett kigu- lázs (ezüstjelvényes), Kél- kaj között rendezett IV. To­rnán Ferenc (aranyjelvé- kaj Ralleyn Szegedről, a Í nyes), a serdülőknél második Csongrád megyei Hírlap ré­av kellett volna tlDDe ni' Boja Gergely (bronzjelvé- széről Zelman Ferenc és yy ""fiién Tvmu uppvim. nyes) és Ládi Imre (bronz_ Nádasdi János vettek részt> x 1:1 13 találatos szelvény 21 darab, jelvényes), valamint har- az autóversenyen. A túra­X 2:2 van, nyereményük egyenként madik lett ugyanitt Viragh osztalyban csehszlovák, oszt­ij:2 29 948,— forint. Éhből 13 plusz 1 János (bronzjelvényes) súly- rák, NSZK, finn, NDK és 1 1 lo találatos 3 darab, ío? 592,— ío- csoportjában. magyar versenyzők között a 2 0:4 i-lnt. 12 találatos 446 darab, nyo- » Zelman—Nádasdi kettős { lií reményük egyenként 940,— fo- harmadik helyen végzett. A z 2:3 i'int. 11 találatos 4815 darab, nye- Megkezdődött a birkózók Zelman—Nádasdi páros el­t 2:í reményük 86,— forint A ío ta- 1972. évi csapatbajnoksága, nyerte a legjobb vidéki ver­J 1 illatosok száma 30170 aarao, A Szegedi VSE az NB II- senyzőnek járó tiszteletdí­2 7:3 nyereményük 21,— forint A ben Orosházán rajtolt, egy jat, valamint a BM Közle­közölt nyeremények tájékoztato győzelemmel és egy vereség- kedési Csoportfőnökség kü­1-1:0 jellegűek. gel. Két jó képességű gár- löndíját. 1. Pécs—Honvéd 2. Tatabánya—MTK 3. SBTC—Egyetértés 4. Szeged—Komlo 5. Eger—Debrecen 6. Előre—Szolnoki MTF. 7. Békéscsaba—Ganz-M 8 Kecskemét—Volán 9. KELTEX-Vác 10. Ny.-házn— BVSC 11. Itudabánya—Ozd 12. Esztergom—Nagybátony 13. Z. DAzsa—Pécsi B. 4-1 14. Hajdúb.—Budafok Vasárnap délelőtt Buda­pesten játszott mérkőzést a Szegedi Spartacus NB l-es női röplabdaegyüttese: TFSE—Szegedi Spartacus 3:2 (—11, 11. 5, —7, 12). Ve­zette: Mészáros. A szegediek összeállítása: Molnár, Eszes, Szőllősi, Tóth Margit, Buda­novicsné, Tóth Julianna, cse­re: Patik, Berta, Paragi, Tóth Katalin. Izgalmas és szoros mérkő­zést vívott a fővárosban a két együttes. Az első szett­ben a szegediek ügyesen ját­szottak a mezőnyben és jó leütéseikkel biztosan nyer­ték a játszmát. A továbbiak­ban azonban visszaestek, és különösen a harmadik szett­ben nyújtottak gyenge telje­sítményt. A negyedik szett­ben még magukra találtak a szegediek, de az utolsó játsz­mát már nem bírták idegek­kel. Jók: Szatmári, Szijjártó, Kajdi, illetve Budanovicsné, Tóth Margit. A bajnokság állása az alábbi: 1.NIM 2. U. Dó/.sa 3. V. Izzó 4. BKV Előre 5. Közg. Egy. 0. Bp. Spart. 7. VM Egyetért f. BVSC 9. TFSE 10. Szeg. Spart. 11. Szfv. Volán 12. Nyh. spart. 13. BSE 14. Almásfüzitő 15. Pécsi EAC 16. MVSC 20 20 20 19 20 17 20 16 20 15 20 13 20 12 20 20 20 20 20 20 20 20 20 - 66: l 40 1 57: a 30 3 53:13 37 4 50:16 36 5 47:25 33 7 47:25 33 9 39:31 32 6 12 33:10 ?8 8 V. 26:44 28 7 13 28:13 27 t 14 21:46 26 5 15 20:19 25 5 15 18:1S 21 4 16 21:51 24 3 17 13:55 23 2 18 12:55 28