Délmagyarország, 1972. június (62. évfolyam, 127-152. szám)

1972-06-13 / 137. szám

KEDD, 1972. JÜNIUS 12. 7 w Újra az NB l-ben Csupán egy pont Mindkét NE Il-es labda rúgó-együttesünk Szegeden lépett pályára. SS. DÓZSA— BP. POSTÁS 1:1 (1:0) Huny Vezette: Turcsányi. Dózsa Jáger — Gőcze, Várhelyi Csanádi — Somogyfalvi (Por­Belgiumban a labdarúgó EB finalistái A hét kétségtelenül leg­nagyobb érdeklődéssel várt sporteseménye a labdarúgó Európa-bajnokiság négyes döntője, amelyre már gyüle­keznek Belgiumban a fina­listák. Magyarország és a Szovjetunió válogatottja hétfőn már meg is érkezett Brüsszelbe, az NSZK csapa­ta ma érkezik. Illovszky Rudolf magyar szovetségi kapitány még a repülőtéren kijelentette: — Bízom abban, hogy győzünk a Szovjetunió ellen, mivel a müncheni mérkőzés azt mutatta, hogy védelmük nem olyan, mint amilyennek lenni kellene. És ez szá­munkra reményt nyújt—. Alekszander Ponomarjov szovjet szövetségi kapitány csak röviden nyilatkozott: SZVSE: Bólya — Csiger, vasárnap Terhes, Kovács, Szalai — Komjáti (Szabó), Kutassi — Kiss, Tímár (Berki), Sándor, V. Tóth. Hazai támadások után a Hunyadi tér, 200 néző. második percben Kiss elől mentett Fehér és Abonyi közös erővel. A mezönyfö­lényben játszó szegediek tá­töro), Thekes dr. — Puszta- madtak valamivel többet, szeri, Magyar, Boka, Remé- Kutassi 25 méteres hatalmas nyik dr. (Héger II.), lövését a léc alól ütötte ger dr. Búcsúmérkőzés szögletre Fehér, a vendégek fülleszto kapusa, A 17. percben Sán­Minden jó, ha a vége jó — tartja a régi magyar mondás, és ez, úgy látszik, vonaitkozik a SZEOL SC labdarúgó-csapa­tára is. Az együttes vasárnap pompás győzelmet aratott, felkerült a bajnoki táblázat első helyére, és most már végle­ges, hogy az 1972/73. bajnoki esztendőben a legmagasabb osztály, az NB X résztve­vője lesz. Ebben a bajnokságban már harminckét mérkőzés van a SZEOL mögött, és csak két forduló van hátra: vasárnap (június 18-án) a Fécsi Bányász érkezik hozzánk, majd egy hét múlva idegenben a Szolno ki MTE lesz az melegben. Ez a jellemzője a dor 25 méteres szabadrúgása vasárnapi Dozsa-meccsnek. nyomán a felső lécen csat­Két nagyszerű labdarúgó, tant a labda. A 20. percben Reményik dr. és Somogyfalvi Csibrán 20 méteres szaoad­utoljara bibelodott bajnoki rúgását Bólya kiejtette, a mérkőzés előtt cipőfűzőjével, berobbanó Szabó T. hálóba izgult az eredményért. A ta- vágta a labdát 10. A 44 lálkozónak egyébként nem percben már gólt kiáltottak volt különösebb tétje. A Dó- a nézők, de Sándor közeli zsa biztosan tartja helyét a lövését kiöklözte Fehér, a középmezőnyben, az utolsó kipattanó labdét Tímár nagy helyezett Postás pedig már- erővel a másik sarok felé már kiesőnek tűnik, mégis lőtte, de a kapus óriási bra­XwS iZZ változatosan lendületes já- vúrral menteni tudott, ellenfél. Tenat Szolnokon tékot hozott az első félidő. szünet után az 58. percben fejezi be az összesen 34 találkozóból álló „maratoni" bajnokságot a csapat. Képünkön az NB I-be feliutott gárda szögletet ívelt a kapu elé, látható. Állnak (balról jobbra): Dobozi 32 "klozni akaró Soléd ke­István szakosztályvezető, Dávid, Vass, f F°} a, kapuba Berkes, Varga, Molnár, Kerekes, Emődi, labda: 1:0. Magyar, Szűcs György edző, középen: Fordulás után jobban ját­Várhelyi III., Bánfalvi, Vörös, Pataky, szőtt a fővárosi csapat, igye­A vezetést a 33. percben Szalai unta meg a csatárolc szerezte meg a Dózsa: Héger tehetetlenségét, az ötösig cse­- •> j^te magát, de gyatrán a kapu mellé lőtt. A 70. perc­a ben ismét Szalai veszélyez­tetett, 30 méterről a kapufát találta el. A hazai játékosok enervált, unalmas " játéka pattant Zámbori, guggolnak: Virágh, Pikó, Nagy kezett kigyenlíteni, de ez ^ttán joggal bosszankodott I., Bencze, Kozma II. SZEOL-Volán SC 5:1 (3:1) akcióból nem sikerült. A 73. percben mégis Jáger kapu a kevés néző. A félidőt szin­te végigtámadták, de a szol­Rákoscsaba, & ezer néző, — München a múlt hó­napban volt, a szerdai egé- vezette: Bircsák. szen más mérkőzés lesz. iába jutott a labda- Várhelyi nokiak lelkes védelme meg­fel akart szabadítani, miköz- hiúsította körülményes, el­ben a 16-oson belül a kezét gondolás nélküli próbálko­érintette a labda A játék- zásaikat. Nagy szegedi fölény köz- AZ NB I B további ered,né- verető büntetőt ítélt, amit jók: Fehér (a mezőny leg­ben váratlanul szépített a t^L™™^.6'^^ J°bbJa>i. Abonyi, Szabó GJL, ?ós ^ előtt ^két perccel^ Héger iUetve Szalai> Kiss. SZEOL: Bencze (6) — Vár- Volán. Várhelyi III. ártat- i:0. MAV-DAT-Békéscsaba 1:0. na„ helyzetben hibázott dyi (6). Emődi (6). Magyar lannak tűnő helyzetben szög- Gan^ Jók: Várhelyi és Héger do, pattal érkezett Brüsszelbe. (7)/Virágh (7), Bánfalvi (8), létre hárított. A sarokrúgás ^.ota Pyécs-Dunaűj^". Sík Vass Gy. E. A névsor a következő: Varga (7). Pataky (9), Koz- Magyarról ismét az alapvo- rög *i:2. Kapusok: Rudakov (Dina- ma II. (6). Vörös, Vass (7), nalon túlra került. Az újabb mo Kijev), Pilguj (Dinamó Berkes (6), beívelést Bencze elnézte es az Moszkva). Hátvédek: Dzod- „ „„ ^ előrehúzódott Szepesi zavar­zuasvill, Hurcilava (Spartak .Yola" ^ " talanul feielt a hálóba- 2:1* Moszkva), Matvejemko (Di- ^rkúsl Föí" A gó1 után bótrabban táma" namo Kijev). Kaplicsnij, Z ^MTTÖSI K^' Ber" dott a hazai CSapat' de a Isztomin (CSZKA), Abra- ^^ KlS8' Ber" Bánfalvi-Varga-Pataky Recsk D mov (Szpartak Moszkva). nath (Nemeth)' hármason rendre elakadtak Középpályáscík: Kolotov, sZEOL-rohamok vezették próbálkozásaik. A 43. perc- 11. volán sc Muntyan, Troskin (Dinamó be a találkozót és a lendü- ben mintaszerű akció befe- J2- ^^lany Kijev), Dolmatov (Dinamó letes támadások során előbb jezéseként — Varga—Kozma 14; Pénzügvőr __ Moszkva), Konykov (Do- Kozma II. majd Berkes ke Pataky—Vass volt a labda 15. G.-MAVAG B S ÜS 32-33 23 nveck). Csatárok: Baidacs- ríilt ió helvzetbe. de mind- útja — Varga a visszakapott ozdVKo4h.y' 32 7 71823-3721 18IFÓSPED SZ. 32 6 7 19 32-59 19 Á bajnokság állása: A bajnoksag allasa: 1. SZEOL 32 20 7 5 69-36 17 2. ZTE 32 19 7 6 59-25 45 3. Debr. VSC 32 16 9 7 39-27 41 -J?" „„,.•„-xj „An 4. MAV DAC 32 14 12 6 54-33 4O PS?53 >}01 labdarugói a HOD­A mérkőzés előtt a Szegedi 5! Bp. spart. 32 12 13 7 44-36 37 GÉP női csapatával mérkőz­tek, jó játékkal Kocsis (3) és Juhász (2) góljaival 5:0-ra nyertek, A. S. 6. Békéscsaba 32 11 13 8 40-37 25 7. Dunaújv. 32 11 12 9 35-32 34 " ~ 32 10 11 11 52-50 31 32 9 13 10 33-32 31 32 10 11 11 44—16 31 32 10 11 11 47-50 31 32 9 12 11 31-41 30 32 9 11 12 49-53 29 32 7 13 12 31-43 27 nyeck). Csatárok: Bajdacs- rült jó helyzetbe, de mind- útja — Varga a visszakapott nij, Jevrjuzsihin (Dinamó ketten el is hibázták azokat, labdát a hálóba lőtte, 3:1 Moszkva), Banyisevszkij (Baku), Onyiscsenko (Voro­pátl Lvov). A nagyszerű napot kifogó (Nyíltszíni tapsot kapott a szegedi középpályés-trió látványos akció.) silovgrád), Nodija (Dinamó csakhamar uralta a mezőnyt Szünet után nyomasztóvá Tbiliszi), Kozinkevics (Kár- — okosan lelassította a Vo- vált a SZEOL fölénye. A Ián támadásait és jobbnál 48. percben Pataky bombája jobb labdákkal tömte a csa- zúgott el centiméterekkel a tárokat. A hazaiak két moz- léc fölött, néhány perc múl­gékony támadója, Hajdú és va pedig egy 20 méteres Földes okozott kellemetlen szabadrúgást Magyar — le­perceket Bencze kapuja előtt gurítás után — a bal oldali — azonban a szegedi véde- kapufára lőtt. A fővárosi lem jól állt a lábán. A 15. együttes most már szinte alá­percben Varga pontos indítá- rendelt szerepet játszott. A sával Vass elfutott és beadá- 74. percben Berkes beadásá­sát a jókor érkező Pataky ra Vass és Szegedi futott, kapásból a jobb alsó sarokba Vass érte el előbb a labdát, bombázta, 1:0. öt perccel ké- és a kapus felett a hálóba SZOLNOKI MAV— SZVSE 1:0 (1:0) Vasutas-stadion, 200 néző. Vezette: Polcz. U Előre 28 16 9 3 42-11 41 2. Budafok 28 15 8 5 55-22 38 3. K.-halas 28 14 5 9 35-29 33 4. KISTEXT 28 13 6 9 40-30 32 5. Gyula 28 11 7 10 45-42 29 6. Sz. Dózsa 28 9 10 9 27-26 28 7. DEAC 28 10 7 11 35-33 27 8. Cegléd 28 10 7 11 40-13 27 9. SZVSE 28 11 5 12 33-36 27 10. Láng 28 8 10 10 37-36 26 11. Sz. MAV 28 8 8 12 407-14 24 12. Bp. Ep. 28 8 8 12 25-36 21 13. MGM 28 10 4 14 28-43 24 14. Lehel 28 » 5 14 27-33 23 15. Szarvas 28 8 5 14 28-48 23 IC. Postás 28 8 6 14 27-48 22 Ifjúgárdisták szemléje Sorsoltak Münchenben Münchenben vasárnap dél­után elkészítették az olim­piai labdarúgótorna sorsolá­sát, beosztását. Eszerint: L csoport: NSZK, Malaysia, Marokkó USA 2 c3 söbb formás támadás után emelte, 4:1. A 81. percben S/ovfetuAió Bui-ma Szudán Vass visszagurította a lab- Vörös állította be a végered­Mexikó 3 'csopOTri' Magyar- dát a „második hullámban" ményt: Bánfalvi szöktetésé­ország, Irán, Brazília, Dánia, érkező Bánfalvi elé, aki 20 vei kapura húzott es a ki­4 csoport- NDK Ghana, Ko- méterről a jobb felső sarok- mozdulo Szegedi mellett a lv.<ibia, Lengyelország. ba lőtt, 2:0. kapuba gurított, 5:1. A SZEOL közönségsikert aratva nagyszerű játékkal Nagy küzdelem után: ?f.reíte ™eg az N? rrb*ju: o/ tast bebiztosito győzelmet. A nagyszámú közönség sok sze­gedi akciót jutalmazott taps­sal. Bencze kevés dolgát jól végezte, de a gólnál hibá­zott. Az ezúttal magabizto­san játszó védelemből Vi­rághnak jutott a legnehe­OB Il-es vízilabda-mér- birkózás folyt a vízben. A zebb ellenfél de a gyors kőzés, újszegedi versenyúszó- negyed második felétől Földest jól semlegesítette a da, 500 néző. Vezette: Dom- megváltozott a játék képe, fiatai hátvéd A középpályás T , . „ megnyugodtak a szegediek, hármas volt ismét a legjobb SZEOL: Lukasz - Boros, ok irányítottak a játékot. Az csapatrész _ mindhárman á Si-v DhpL-zio Ifi C c 7c/Jtllhfl. lltnlcA nt norohnn mnt< ntrn_ • küzdelem után SZEOL—Szentes 5:3 (0:2, 2:0, 2:1, 1:0) Rácz, Puskás, Kiss, Zsenibe- utolsó öt percben már nyu­ri, Vezsenyi II. Csere: Ku- godtan, magabiztosan játszott ezora. a hazai ' gárda. Vezsenyi II. Góldobók: Rácz 3, Zsem- váfileg kipontozódott, ember­ben. Vezsenyi II. (4 métc- hátrányba került a SZEOL, résből), illetve Komlósi 2, de még így is megszerezték Szénászki. Kiállítás: SZEOL a labdát. Rácz úszott el a 9, Szentes 9. szélen, ügyesen kivárt, majd Szegedi támadással kezdő- 8 méterről óriási gólt lőtt a dött a mérkőzés. , Kiss Ve- bal felső sarokba, mintegy zsenyi II-höz továbbított, aki biztosítva ezzel a győzel­közelről hatalmas kapufát met. lőtt. Parázs jelenetekkel és A rangadó, mint várható Boros kapufájával folytató- volt, nagy küzdelmet és dott a játék. A szegediek különösen a második és har­feltűnően idegesen, indisz- madik negyedben jó játékot ponáltan játszottak. Sok hozott. A kezdeti bizonyta­volt a rossz átadás, még az lankodás után fokozatosan emberelőnyt sem tudták ki- fölénybe került a SZEOL és használni. A folytatás sem végeredményben megérde­sok jót ígért. Ismét több lab- melten nyert. Az egész csapa­daeladás, kapkodás jelle- tot dicséret illeti küzdenitu­mezte a hazaiak játékát. A dásáért, hogy vesztett állás­nagy küzdelemben sok volt ból is a maga javára tudta a szabálytalanság, valóságos fordítani az eredményt A két napig tartó Ifjú Gárda megyei szemlén kétszáz fiatal, fiú és leány bizonyította, hogy a honvédelmi nevelésnek ezt a formáját megszerette, lelkiismeretcsen tanulja annak anyagát, vizsgázni is tud belőle. A versenyek, a vizsgák után — amint azt képünk is mutatja — a szegediek vehették át az elsőnek járó díszes kupát, az or­szágos seregszemlén ők képviselik majd Szeged várost és Csongrád megye ifjú­gárdistáit. Az értékes díjakat Szögi Béla, a KISZ KB tagja, a KISZ Csongrád megyei Bizottságának első titkára adta át a fiataloknak B. Agyagipar—SZAK 0:0 Békéscsaba, 250 néző, ve- Zs„ Rajcsányi, dr. Szamos- vai SE 7:2 (4:1). Tiszaföld­Kozma II. is helytállt, kár zette: Balda. SZAK: Tóth völgyi, Zádori, dr. Hegyes, vár—Sarkad 1:1 (1:0). azonban, hogy eggyel mindig p. — Putyora, Sári, Sándor, Balogh (Dinnyés). A fülledt, A Békéscsabai VTSK meg­többet cselez a kelleténél. dr Stumpf (Csábi). Nagy naev melegben mindkét csa- nyerte a bajnokságot, felke­pat erősen küzdött a győze- rmt az NB II-be. A Mező­lav Irallatt volna tioDolnil lemért. Mindkét oldalon kovácsháza és a Szalvai SE így KeiieTT YOinu Iippemi- akadtak helyzetek, de ki- már kiesett. gólt is lőttek. Közülük Pa­taky a mezőny legjobbja volt. A csatárok közül elsősorban Vass aktív játéka tetszett, de . . , , hasznalatlanul maradtak, el­1. Pécsi B.—Dunaujvaros a:2 1 A Sportroeadási és Loltrt Igaz- ,s,nrha. avórt morf „ lm 2. Volán sc-szegedi EOL 1:5 2 gatóság tájékoztatása szerim a sosorDan azért, mert a ka­3. G.-MAVAG—Várpaloia 3:0 1 24. heti totónyeremények az ille- pusok jol vedtek. Az ered­4. Ozdi K oh ász—Dorogi AC 1:0 1 ték levonása után a következűk: mény igazságosnak mondha­5. Debr. VSC—Bp. Spart. 1:0 1 13 találatos szelvény 27 darab, tó 6. MAV-DAC—B.-csaba 1:0 1 nyereményük egyenként 22 227 7. Szoln. MTE—Oroszlány 1:1 x forint, ebből 13 plusz l találatos A labdarúgó NB III to­8. Gyöngyos-MIsk. VSt: 0:0 x 13 darab, a nyeremény és a vzbbi PrPHménvei- Risknn 9. S.-aljaújhely—N.-bátony 1:0 1 jutalom együttes összege 57 827 YdDDl eredmenyei KlSkun­10. S-tarjáni KSE-Ny.-háza 1:1 x forint 12 találatos szelvény 493 felegyhaza—KTE 0:3 (0:2). 11. Váci Híradás—K.-barcika 1:1 x darab, nyereményük egyenként Gyoma—Makó 4:1 (1:0). A bajnokság állása: 1. Bcs. VTSK 28 17 6 5 63-18 40 2. KTE 28 15 4 9 56-30 34 3. Szentesi V. 28 9 13 6 31-29 3 4. Gyoma 28 11 9 8 28-27 J 5. Mezőri SE 28 13 4 11 36-28 6. Kkf.-háza 28 12 6 10 32-33 : 7. Sarkad 28 12 5 11 41-.17 8. Bcs. MAV 28 10 9 9 33-30 2 9. Bcs. Agyag. 28 10 8 10 38-3C 2k 10. Csongrád 28 10 7 11 34-32 2; 12. Ceglédi VSE-BKV Előre 0:1 2 812 forin' 11 találatos szelvény HODGÉP—Bcs. MAV 1:0 II." SZAK 28 7 12 9 32-31 28 " OOdl rforal, r»„3r„„. A„„íi t- ül ... „ . . 13. Lehel SC—KISTEXT 14. Savaria—Fűzfő 4944 darab, nyareményilk 81 „ _ . , „ „ 12. Tiszaföldv. 28 12 2 14 32-42 26 1 forint. A 10 találatos szelvények (0:0). Szentes—Csongrád 0:0. 13. HODGEP 28 10 6 12 28-40 26 száma 29 467 darab, ezekre :0 Mezőkovácsháza—Mezőfi SE H-Makó 28 9 71223-3825 lorintot fizetnek. A közölt ada- 15. Mezők.-h. 28 6 6 16 29-51 18 3:11 tok tájékoztató jellegűek. 0:1 (0:1). Bcs. VTSK—Szal- 16. Szalvai SE 28 7 4 17 27-íl 18 t