Délmagyarország, 1972. március (62. évfolyam, 51-77. szám)

1972-03-28 / 74. szám

2 KEDD. 1972. MÁRCIUS tő. Igazságos döntetlen CsdpOtOt Hirdetett Oroszlány-SZEOL 1:1 (1:0) Illovszky és Schön Kosárlabda: Videoton— SZEOL 65:61 (28:32) NB l-es férfi mérkőzés. Rókusi Tornacsarnok, 300 néző. Vezette: Gyimesi és Szittya. A következő össze­állításban játszott a SZEOL: Faragó (2). Zőllei (27). Láng (10), Kecskeméti (8), Hézső (4). Csere: Wirth (5), Reisz (—), Kertész (3), Moldovay (—), Varga (2). Már az első percek után feltűnt: nem valami jó do­bóformában vannak a SZE­OL játékosai. Sokat vállal­koztak. de dobásaik rendre célt tévesztettek. Ideges han­gulat uralkodott a pályán. Rohanás, kapkodás és sze­zonra való kimaradt helyzet Jellemezte a játékot. Fordulás után is szoros volt a küzdelem. A 11. perc­ben a Videoton 52:46-ra ve­zetett. A szegediek képtele­nek voltak kibontakozni. Az utolsó percben még felcsil­'ant a remény a SZEOL-nak (62:59), de sajnos végül is — a kiesés szempontjából na­gyon fontos találkozón — a jobban játszó vendégek sze­rezték meg a győzelmet. SZEOL—DVTK 55:44 (24:23) NB Il-es női mérkőzés. Rókusi Tornacsarnok, 300 néző. Vezette: Oláh és Tóth. A SZEOL csapatának össze­állítása: Remák (15). Révész (12), Kertész (4). Vígh (8), Szabó (4). Csere: Bánáthy (—), Tóth (—), Vass (—), Rartal (8), Merczel (2), Ba­laton (2). Az első tíz percben ki­egyensúlyozott. szoros küz­delem alakult ki. A máso­dik félidő közepétől a sze­gediek fölénybe kerültek, majd 8—10 pontos előnyre lettek szert, A fegyelmezet­ten, lelkesen játszó lányok megérdemelten győztek az NB II egyik legjobb, bajnok­ságra pályázó együttese el­len. Duna Cipő—Tanárképző 54:45 (19:24) NB Il-es női mérkőzés. Budapest. Vezette: Görgényi és Tihanyi. A Tanárképző összeállítása: Foltin (4), Ma­gosl (1), Nagy (16), Lovas (3), László (10). Csere: Die­nes (3), Sármányi (1), Trom­bitás (3). Zsikó (3), Schaf­fer (1). Gy. E. Röplabda: Acs S. Sándor felvétele A képen uem látható Dávid nehéz szögből a hosszú sarokba lövi a SZEOL egyenlítő gólját Kitűnő időben, mintegy 1500 néző várta vasárnap Oroszlányban a SZEOL vendégszereplését. Amikor a csapatok kifutottak mele­gíteni a jó talajú, festői környezetben elhelyezkedő pályára, meglepetéssel nyug­táztuk, hogy a sérüléséből felépült Dávid és Várhelyi III. csak a cserepadon kap­tak helyet. Palotai (Szlávik, Kris­tóf) játékvezető sípjelére az alábbi összeállításban futot­tak pályára a csapatok: Oroszlány: Fiedler — Csi­nos, Máté, Aradi — Czakler, Papp, Németh — Egyed, Sallói, Holánszki, Tambor. SZEOL: Bencze (7) — Vi­rágh (5), Emődi (6), Ma­gyar (7), Molnár (5) — Bán­falvi (6), Pataky (6), Zám­bori (4) — Vörös (8), Vass (5), Berkes (4). A szünetben Berkes helyett Dávid (8). Jobbról balra a SZEOL kezdte a játékot. A máso­dik percben viszont már Bencze hálójában táncolt a labda. A felezővonalnál Berkes, Czakler elé pasz­szolta a labdát, ö Papphoz játszott, aki a jobb oldalról középre lőtt, Sallóitól el­pattant a labda — Bánfalvi és Virágh nem tudott fel­szabadítani —, mégis ő érte el előbb, és a kapujából ki­mozduló Bencze mellett csőrrel a jobb alsó sarokba lőtt: 2.-0. (A nézőtéren a hazaiak vezető gólja után többen megjegyezték: kísér­tetiesen hasonlít a gyors gól a korábbi 7:0-ás oroszlányi győzelemmel végződött mér­kőzésen látottakhoz.) A ve­zetés megnyugtatta a ha­zaiakat, a SZEOL védelme viszont sokat kapkodott. Elöl egyedül a sokat mozgó, jól játszó Vörös jelentett ve­szélyt Fiedler kapujára. A 12. perctől enyhe mezőny­fölénybe került a SZEOL. Uralta a középpályát, ami Egy győze!emv egy vereség A Szegedi Spartacus NB l-es női röplabdacsapata szombaton és vasárnap is­mét a fővárosban játszott, a BVSC és a Közgazdasági Egyetem csapatai voltak az ellenfelei. Eredmények: Szegedi Spartacus—Buda­pesti VSC 3:2 (—43. 11, —4, 10, 6). Budapest, Kinizsi u. Vezette: Zsolcai. A Szegedi Spartacus játékosai voltak: Tóth Julianna, Tóth Margit, Eszes, Szőllösi, Molnár, Nyá­ri. Csere: Tóth Katalin, Ber­ta, Paragi, Arvai. Izgalmas, nagy küzdelmet vívott a két csapat. A jobb erőnlétű sze­•edi lányok mind a mezóny­icn, mind pédig a hálónál ibbak voltak ellenfelüknél s megérdemelten szerezték íeg a győzelmet. Jók: Tóth Margit, Ézses, Molnár, Pa­ragi, illetve Szőnvi és Kollárt. Közgazdasagi Egyetem­Szegedi Spartacus 3:0 (10. 9, 7). Budapest, Kinizsi u. Ve­zette: Bogyó, A szegedi csa­pat a szombati összeállítás­ban játszott a jó formában levő fővárosi együttes ellen. A találkozó színvonalas mér­kőzést hozott, azonban az előző napi nehéz küzdelem miatt a fáradtság a szegődi lányokon meglátszott Jók: Dencsiné, Ocskó, Ecker, illet­ve Eszes, Paragi. A bajnokság állása a hete­dik forduló után az alábbi: érthető is, hiszen most is négy középpályással (Bán­falvi, Pataky, Zámbori, Ma­gyar) játszottak. A hazaiak szórványos ellentámadásai viszont mindig gólveszélyt jelentettek Bencze kapujára. A 13. percben Vörös pazar labdával indította Vasst a jobb szélen, akinek beadá­sát szögletre mentették a védők. A belőtt labdának Fiedler aláfutott, a jókor érkező Magyar az üres ka­pura fejelt, Máté azonban a gólvonalról ugyancsak fejjel felszabadított. (Csak a szerencse mentette meg a hazaiak kapuját a góltól.) Hat perc múlva újabb száz­százalékos gólhelyzetet ha­gyott kihasználatlanul a SZEOL. Pataky hosszú partdobását Vass a kaputól nyolc méterre álló Berkes elé fejelte, aki nagy hely­zetből lyukat rúgott! A 31. percben aztán kétszer is meleg helyzet adódott a SZEOL kapuja előtt. Tam­bor beadása átszállt a jobb oldalra, Innen Egyed újból kapu elé lőtte a labdát, Bencze röviden „beletenye­relt", Sallói pedig az 5-ösről fölé bombázott Szünet után az enervál­tan játszó Berkes helyett Dávid lépett a pályára, Pa­taky előre húzódott a csa­tárok vonalába, a középpá­lyáról pedig Dávid zárkó­zott a támadásokhoz. Ebben az összetételben azonnal megváltozott, színesedett a szegediek játéka. Már a 48. percben is csak a szerencse mentette meg a hazaiak ka­puját a góltól. Vass fejjel Magyar elé játszott — Fied­ler már elfeküdt —, aki nagy lövést küldött kapura, Csinosról azonban szögletre vágódott a labda. Négy perc múlva a cserejátékos­ként beálló Dávid kiegyenlí­tett. Vass a bal oldalon el­húzott, egy méterre az alap­vonaltól kapu elé lőtt, s a berobbanó Dávid nehéz szögből kapásból a hosszú sarokba helyezett: 1:1. Nagy fölénybe került a SZEOL. A 67. percben fu­tott a pályán a legszebb szegedi támadás. Vass a jobb oldalról keresztbe lőtt, Dávid az 5-ös sarkáról a felfutó Magyar elé fejelt, aki kapásból lőtt, az elöre­vetődő Fiedlerröl azonban kipattant a labda. (A mér­kőzés legnagyobb helyzete volt!) A 70. perctől kezdve aztán érthetetlenül leállt a SZEOL. Három-négy méte­res körzetben passzolgatták egymásnak a labdát. Ezt észrevette az Oroszlány, és nagy hajrába kezdett. Ettől kezdve csak Benczének volt védcniyalója. Ebben a já­tékrészben kétszer is bravú­rosan tisztázott, öt perccel a befejezés előtt majdnem megbosszulta magát a sze­gediek passzív játéka. Dá­vid a szögletzászló közelé­ből menteni akart, lábáról lecsúszott a labda, és az a 1 l-essel egy magasságban álló Papp elé került, ő a tisztán álló Sallóihoz ját­szott, aki kivárt a lövéssel, és Molnár az utolsó pilla­natban szerelt. * Szünet után csak negyed óráig játszott jól a SZEOL. Amikor megszületett az egyenlítő gól, érthetetlenül leálltak a játékosok, s így átadták a kezdeményezést a hazai csapatnak. Csatárso­runk sajnos, továbbra is szárnyaszegett volt. Vörös megpróbálta ugyan szervez­ni az akciókat, de Vass most is, mint a korábbi mérkőzéseken, három-négy védővel volt kénytelen bir­kózni. Az eddig bevált tak­tika szerint Dávid zárkózott fel a csatárokhoz, éppen ezért tűnt furcsának, hogy csak szünet után jutott szó­hoz. A döntetlen Oroszlány­ban ennek ellenére jó ered­ménynek számít, hiszen to­vábbra is megtartottuk ve­zető helyünkét az NB 1 B táblázatán. Bencze többször is bravú­rosan védett. Emődi meg­bízhatóan játszott. Magyar rengeteget dolgozott, két gólt is szerezhetett volna, mindkétszer szerencsével mentettek a hazai védők. A középpályán Bánfalvit és Patakyt lehet dicsérni. Elöl Vörös szervezte a támadáso­kat, végig lelkesen, jól ját­szott. A szünet után pályá­ra lépő Dávid színt vitt a csapat játékába, emellett góljával is nagy érdemeket szerzett. Bagaméry László A/. NB I B további eredmé­nyei: Szolnoki MTE—Dorog 2:0 (0:0), Pénzügyőr SE—Pécsi Bá­nyász 2:0 (1:0), ZTE—MAV-DAC 3:0 (2:0), Kecskemét—Debreceni VSC 2:1 (l:D, Volán SC—EOS­PED Szállítok 4:0 (1:0), Ozd— Békéscsaba 1:0 (0:0), Dunaújvá­ros—Várpalota 0:0, Bp. Sparta­cus—Ganz-M AVAG 2:1 (0:0). A bajnokság állása: Tizenhárom év után ismét Budapestre érkezett az NSZK labdarúgó-válogatottja. A Népstadionban holnap este vendégszereplő együttes teg­nap a déli órákban hatalmas különrepülőgépen jött a ma­gyar fővárosba, nagyon sok kísérő és újságíró társaságá­ban. Az MLSZ vezetői üd­vözölték az NSZK delegáció­ját, majd a formaságok elin­tézése után a csapat a mar­gitszigeti Nagyszállóba ment. Este 18 órától csaknem 60 perces edzést tartott a Nép­stadionban a nyugatnémet labdarúgó-válogatott. A ki­adós gyakorlás után Helmut Schön szövetségi kapitány közölte a szerdán pályára lépő 11-et: Maier — Breitner, Becken­bauer, Schwarzenbeck, Höttges — Wimmer, Nelzer, Flohe — Höness, Müller, Heinckes. Csereként számításba jön Kleff, Bonhof, Köppel és Held a vendégek kedd dél­előtt még egy edzést tarta­nak. Illovszky Rudolf szövetsé­gi kapitány is — mint ahogy azt korábban jelezte —, teg­nap este nyilvánosságra hoz­ta az NSZK ellen pályára lé­pő magyar válogatottat. Mindössze egy helyen van kérdőjel: Illovszky még nem döntött, hogy középpályán a Dunai III., Szűcs, vagy a Szűcs, Vidáts kettős játsz­szon-e. A szövetségi kapitány a következő együttest jelölte ki: Rothermel — Páncsics, Kovács, Bálint, Juhász P.— Dunai III., Szűcs, vagy Szűcs, Vidáts — Fazekas, Braniko­vits, Dunai II., Zámbó. Benével kapcsolatban a szövetségi kapitány így nyi­latkozik : — Jelenleg ez az összeté­telű csatársor látszik a leg­jobb megoldásnak, természe­tesen ez a kezdő gárda, el­képzelhető, hogy a tartalék­nak jelölt labdarúgók játé­kára a mérkőzés folyamán sor kerül. Kettős siker a Vasutas-pályán Liebmann Béla felvétel* Kihagyott nagy helyzet a ceglédiek kapuja előtt 1. SZEOL 21 13 5 3 45-24 31 2. ZTE 21 12 6 3 43-17 30 3. Dunaújv. 21 11 8 2 26-11 30 4. DVSC 21 11 6 4 22-11 29 5. MAV-DAC 21 8 10 3 31-21 26 6. Bp. Spart. 21 8 8 5 24-23 2-t 7, Kecskemét 21 8 G 7 33-30 22 8. B.-csaba 21 7 8 G 26-25 22 9. Dorog 21 6 9 6 21-20 21 10. Oroszlány 21 6 8 7 32-30 20 11. SZMTF 21 6 6 9 25-38 18 12. Várpalota 2t 5 8 8 16-25 18 13. Volán SC 21 5 7 9 27-34 17 14. Pénzügyőr 21 4 8 9 16-30 16 15. Szállítók 21 5 6 10 53-38 16 16. Ozd 21 5 S 11 18-33 15 17. G.-MAVAG 21 3 7 11 15-29 13 18. Pécsi B. 21 3 5 13 18-41 11 Ideális labdarúgóidő, 2000 néző várta a Vasutas-stadi­onban NB Il-es csapataink tavaszi, hazai bemutatkozá­sát. Ami az eredményeket illeti, sikeres volt a debütá­lás. A játékról ugyanez nem mondható el, még sok kíván­nivalót hagyott maga után mindkét mérkőzésen. SZVSE—Ceglédi VSE 2 dl (1:0) Vezette: Borsos. SZVSE: Bólya — Csiger, Terhes, Szalai I., Hájas — Kovács, Komjáti — Kiss, Sándor, V. Tóth (Berki), Szabó (Kutassi). Az első negyedóra me­zőnyjátéka után a 18. perc­ben adódott az első nagy helyzet a hazai csatárok előtt, de Kiss közelről a ki­vetődő kapusba lőtte a lab­dát. öt perc múlva, egyelő­reívelés után, a Czopkóval csatázó Sándor elé pattant a labda, aki 9 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1:0. Fordulás után vasutas­támadásokat láthattunk, de lövésre úgyszólván alig vál­lalkoztak a játékosok. A 81. percben Kovács jó labdával indította a szélen Kisst, aki­nek 17 méterről leadott lö­vése a túlsó felső sarokban kötött ki. 2:0. Sz. Dózsa—Bp. Középület­építők 2:0 (0:0) Vezette: Füzessy. Sz. Dózsa: Jáger — Gőcze, Várhelyi. Madarász (Puszta­szeri), Csanádi — Portörő, Csömör — Nyári, Bóka, Ma­gyar, Héger dr. Dózsa-támadásokkal teltek az első percek. Bóka nagy lövését tenyerelte szögletre Plathy, majd Héger dr. lab­dáját fogta könnyedén. Ké­sőbb ismét Bóka lövése adott munkát a vendégek kapusának. Tíz perc után alábbhagyott a hazaiak nagy lendülete. A második félidő elején Tamon előtt nyílt gólszerzé­si lehetőség, de „szerencsé­re" hibázott. Az utol­só húsz percben valamit élénkült a játék. Támadott a Dózsa, és a 80. perc végre meghozta a hazaiak vezető gólját. Gőcze Pusztaszerihez továbbított, ő futtából lőtt, a labda a kapufa tövéről a tá­madást kísérő Gőcze elé pat­tant, akinek hatalmas lö­vése után hálóba vágódott a labda. 1:0. A 85. percben Magyar baloldali beadása után Csömör 12 méterről kapura lőtt labdája az egyik védőt érintve jutott a háló­ba. 2:0. Gyürki Ernő 1. BKV Előre 7 7 - 21: 0 14 NIM 7 7 - 21: 0 14 3. D. Dózsa 7 7 - 21: 1 M i. Bp. Spartacus 7 6 1 20: 4 13 5. Közg. Egy. 7 6 1 18: 8 13 6. V. Izzó 7 5 2 10: G 12 7. VM Egyetértés 7 4 3 14:12 11 8. BVSC 7 2 5 9:17 9 9. Ny. Spartacus 0 2 4 7:12 8 10. TFSE 6 2 4 7:13 8 11. Sz. Spartacus 6 2 4 6:11 8 12. PEAC 6 16 5:15 7 13. BSE 7-7 1:21 7 14. MVSC 5 14 4:13 6 15. Almásfüzitő 6-6 1:18 6 16. Szf. Volán 6 - 6 1:16 i így kellett volna tippelni! i. 2. 3. 4. s. 6. 7. 8. 9. 10. >1. 12. 13. 14. Oroszlány—Szegedi EOL Pécsi Bány.—Pénzügyőr Volán—Főspeű G.-MAVAG—Bp. Spart. Ozd—Békéscsaba ZTE—MAV DAC Kecskemét—Debrecen BKV Előre—Budafok DEAC—MGM Mantova—Mílan Torino—-Juvcntus Varcse—Atalau ta Verona—Sampdoria Lcninváros— Kossuth KESE :l x :2 2 :0 i :ö í :0 1 :1 1 :0 1 :l 2 :o x :1 1 :1 2 :2 1 2:0 1 13 és 13 plusz 1 találatos szel­vény nem volt. 12 találatot 28 fogadó ért cl. ny eremén vük egyenként 47 438 forint. 11 ta lálata 317 fogadónak volt, nye­reményük egyenként 1670 fo­rint. 10 találata 2951 fogadónak volt, nyeremenyük egyenként 270 forint. A 14. hétre átvitt jutalomór.z­szeg 750 259 forint. A közölt ada­tok tájékoztató Jellegűek. Zelman Ferenc felvétele Egyetlen szegedi csatár. Bóka, a budapesti védőkkel szemben