Délmagyarország, 1972. március (62. évfolyam, 51-77. szám)

1972-03-16 / 64. szám

CSÜTÖRTÖK, 1972. MÁRCIUS IS. Balszerencsés góilal: SZEOL-Tatabánya 1:1 (1:0) Vereség a svédektől Régen tapasztalt nagy ér­deklődés mutatkozott a Sport­csarnokban tegnap lejátszott Magyarország—Svédország Európa Liga asztalitenisz­mérkőzés iránt. Jónyernek a Johansson el­leni győzelmével indult a ta­lálkozó, majd Bengtsson egyenlített Gergely ellen és ekkor következett a forduló­pontot jelentő női egyes ta­lálkozó Magos és Radberg között. A magyar játékos egészen gyenge teljesítmény­nyel vereséget szenvedett. A férfipárosnak sikerült egyen­líteni, sőt Radberg sérülése miatt a svédek feladták a Versenyek, mérkőzések a szegedi járásban A szegedi járás községei- szék. Pusztaszer. Domaszék „...., ben hamarosan megkezdőd- I. és Domaszék II. nevezett, nek az 1972. évi versenyek. A sakkversenyeket a kc>­> Először a Népfront Kupáért vetkező beosztás szerint rer­. asztalitenisz- és sakkbajnok- dezik. A csoport: Öttömös, y I ságot bonyolítanak le. A Rúzsa, Zákányszék. B cso­| március közepén kezdődő port: Zsombó, Domaszék, küzdelemsorozatra földrajzi Asotthalom. C csoport: Pusz­fekvés szerint sorolták be a taszer, Kistelek, Forráskút I. résztvevőket. D csoport: Forráskút II., Al­A férfi asztalitenisz-csapa- Szőreg, Kübekháza. tok öt csoportban mérkőz- A Népfront Kupa döntőire nek. A csoport: Forráskút I., ősszel kerül sor. Üllés, Zsombó. B csoport: Ugyancsak a járási rer­Pusztaszer, Kistelek. Forrás- dezvények közé tartozik a kút II. C csoport: Algyő, Sző- KISZ 15 éves fennállása tisz­reg, Kübekháza. D csoport: leletére kiírt kézilabdatorna Rúzsa, Zákányszék, Doma- is. Ezt március 26-án Móra­szék 1. E csoport: Domaszék halmon bonyolítják le. Üllés, II., Mórahalmi gimnázium, Szőreg, Mórahalom, Algyő es Ásotthalmi szakiskola. Do- Űjszentiván női, valamint 'maszek III. A női asztalite- Algyő, Asotthalom, Deszk, niszezők egy csoportban ját- Szőreg és Tiszasziget férfi ­szanak, ide Algyő, Zákány- csapatának részvételével. Cselgáncs: Sok résztvevő — kis terem A tatabányalak egyenlítő gólja. Takács, Kovácshegyi szabadrúgását a bal alsó sarokba fejeli Eelman Ferenc felvétele Szombaton és vasárnap SZEOL-isták közül ifj. Kör­cselgáncsversenyt bonyolítót- möczi Lajos lett első súly­tok le Szegeden tatabányai, csoportjában, második helye­vegyespárős és így" a rnaffvar Tegnap a SZEOL NB I azonban egy méterről nagy szegett volt. Vassnak, sajnos, bcudapestiX debreceni békés- zést ért el Dávid József és csapat 3:2-es előnyhöz ju- B-s labdarúgócsapata az MNK helyzetben lyukat rúgott. A nincsenek igazán megfelelő f b£]aÍ' ^f^-tT ' It ba™.adik helyen tott Bengteson ésJónyer legjobb négy együttese közé 29. percben Magyar hatalmas segítőtársai. 8Z°labkl ? szegedi resztve- végzett Szabó Vince, Berté­vívta a köwtkező mérkőzést Jutásért lépett pályára az lövése kerülte el a kaput, Bagaméry László JgbM tlk egye: ^renr^Lí"^, Jen°'.?eák s a svéd iátékos világba!- NB l-es Tatabánya ellen, majd Kerekes beadását is- . liftből indultak Az első Ferenc, Riesz Bela, Szilagyi nokhS méltó telj^'ttSt Csapatunk a mérkőzés 90 mét Magyar fejelte rá, Ro- A negyeddöntő további napon a SZEOL SC országos Gábor és Rozgonyi László, nyújtott. A csanaútalflkozó Perce alatt dicséretesen thermel azonban védett A eredményei: felnőtt és Ifjúsági viadalt Megjegyezzük még: a sok 3^ állása utón mto m helytállt és balszerencsés 39. percben Varga, Pataky X rendezett majd vasarnap te- induló ellenére a versenyek szer fel^ltant a reménv ^ potyagólt kapott, ami végül akció végén Berkes a bal al- MTK-Fcrencváros 0:0. rulett jelleggel a Csongrád jol sikerültek. A Madách ut­utón GCTSelv memveríeaz a vendégcsapat továbbjutú- só sarok mellé lőtt Hungária körút. 9000 néző, megyei cselgáncs szak-szovet- cai általános iskola kismé­eltó iáSát Johnson eL sát jelentette. Szünet után a 47 nercben vezette: Palotai. A döntet- ^g^adalán uttorok és ser- retű tornatermében két szé­fen de aztán asrédviláe- H«lísz M- Játékvezető síp- BerkoSlc^ állt abetótt lennel - mint vendégcsapat dalok l|Ptek szőnyegre, ösz- nyegen a két napon összesen és EuróPatoajnok toekréett Jelére alábbi összeállítás- ^bda Kovács I kezére pat- - az FTC jutott az elődön- 73. , . "l-en szerepeltek.'A kitűnő feliú.és Skm«e baa ^pett pályára a két csa- S? ^té^etó^tat, tőbe. számunkten'íiínk ^TffiS? Béla ^^ csapata 4:3-as győzelmét is. ^^ r „ T/J , , mindenki azt hitte, hogy II- Ú. Dózsa-Rába ETO 4:1 tekntaaS^^ Vel0 tanar és a SZEOL csel" A svédektől elszenvedett Emődf^aoZf iTe^J^k később . azonban .,a (0:1). Győr, 4500 néző, vezet- lüknél egy versenvző szerzett gáncsszakosztály vezetőségé­Kas - KL^g^^re te: Bíróczky. Góllövő: Dunai ™érmef a^ettek nek az érdeme, tottnak semmiképpen sincs Jóí\ BeJklS' , múlva J6sát Horváth L. gól- II. (2), Fazekas, Tóth, illetve mellett- A f-ataloknal a M. K. esélye az Európa Ligában az Tatabánya: Rothermel — veszélyes helyzetben szerel- Korsós, elsó helyre. A magVar csa- Horváth L., Kovács U Lacz- te. Az 53. percben Vass Pá­pát utolsó mérkőzését ápri- kó' Koudcshepv. - Horváth taki elé játszott, aki óriási Videoton-Pécsi Ércbányász lis 24-én Southendben Ang- ,," , ÍX helyzetben rosszul találta el , é ­Iia ellen látssza. DC®> "di> T?th*' « a labdát. A 62. percben Ber- « {S Í)- 0009 az ETTRÖPA LIGA ALtoHA: Mindjárt kezdés után a kes szögletére Vass emelke- vezette: Katona. Góllovő: £M.KyarnTxzái í 5 i M^ elsfnereb^Berká dett * Iegmagasabb^ léc Kovács, Nagy II., Farkas I. « lövLe a jobbP attó síok feJesét az™ban (öngól), Várbíró (öngól), 11- Szerdán délelőtt a Mu_ Varga JánQs a Hon. « 3 3 M':23 B mellé ment. A hazai csapat Rothermel szögletre öklözte, jetve Csőre, Lubastyik, Feke- OSZ-ban került sor az MTS véd olimpiai, világ- és Eu­11 s i«:36 2 nyílt sisakkal játszott. Két Egy perc múlva Laczkó he- ^ és a Magyar Űiságírók Or- róna-hainrvb hir-i-A-A;., . Magyarország 3.<SzovjetunM 4. .Svédország 5. NSZK í. Franciaország 7. Anglia Kiosztották az 1971-es sportszerűség! díjakar t-s 12:23 és a Magyar Újságírók Or- rópa-bajnok birkózója azért bele Kovács I., majd Berkes lenül hagyott Takács a 16­labdája szállt kapu fölé. A osról kapura fejelt, s labdá­Bubrják (SZEOL) győzött párbajtőrben Szerdán este a párbajtőr- ' vívás felnőtt egyéni verse- ÍdáS Berk^ rihúzott ja a bal alsó sarokba ván~ nyével véget értek a városi majd 14 méterrel a kaputói szorgott: 1:1. A 70. percben vivobajnokság küzdelmei. A ^ oldalhálóba bombázott. Jósát Pikó váltotta fel, majd SZEOL Tánraics utcai vívó- Hat perc múlva Varga a ta- a sérült Kerekes helyére termében 8 résztvevő csapott tabányai térfél közepén 7. ^ im össze és nívós mérkőzések megszerzett egy labdát a <amoori am. után Bubrják László (SZE- jobb szélen Jósát indította, A SZEOL végig egyenran­OL) szerezte meg a Szeged aki elől Kovács I. az utolsó gú ellenfele volt az NB l-es, város párbajtőrbajnoka cí- pillanatban szögletre szerelt. 8. helyezett Tatabányának, met, 2. dr. Benedek György, A 24. percben Lódi szöglete Az érvényben levő de el­3. dr. Makiári László, 4. életveszélyesen szállt kapu , , , ,, . . Várnai Ernő (mindhárom elé — Bencze mellényúlt a avult kupaszabalyok szerint SZEOL) lett labdának — Tóth Kálmán azonban hiába sikerült a döntetlent kiharcolni, mégis ^^ (rJ a vendégcsapat jutott to­Orszáoos döntőben ^ « mnk legjobb négy csapata közé. A szegedi já­tékosok végig dicséretesen küzdöttek, kár, hogy egy Bejutott az országos dön- pészeti Technikum-Radnóti potyagóllal kellett búcsút tőbe a Szegedi Radnóti Mik- 60:30 (38:16). A Radnóti mondaniok a további kupa­lós Gimnázium II. korcso- Gimnázium a második he- küzdelmeknek, portos kosárlabda fiúcsapata, lyen végzett, s ezzel az ered- Bencze bizonytalanul, Baján rendezték meg az Or- ménnyel bejutott az országos „„„„„.„ *r szágos Középiskolai Kosár- döntőbe, ahol 6 csapat között 8yengen veaetL viragn, labda Bajnokság elődöntőit, dől el majd a bajnokság kér- Emődi és Magyar szinte egy­A Radnóti Gimnázium csa- dése. ^ mást múlták felül. Bánfalvi patának eredményei: Radnóti A Szegedi Tisza-parti Gim- kitűnő formában van, beját­—Gyulai Erkel Gimnázium názium II. korcsoportos le- .. . nóivit A 56:37 (35:19). Radnóti—Pécsi ánycsapata Szarvas és Kecs- szoua 32 egesz Palyal~ A Nagy Lajos Gimnázium 40:39 kémét mögött végzett, s ki- csatársor viszont, mint mar (17:24). Esztergomi Bányagé- esett a további küzdelemből, annyiszor, most is szárnya­méterről lőtt, a labda Ro- potyagóllal egyenlített a Ta- Ferencváros, a Tatabánya, reszty Alfonz, a bíráló bi- vállas veresége után remény­thermclről kipattant újból tabánya, ami egyben a to- B 6, Dózsa és a Videoton zottság elnöke röviden mél- telen helyzetben óriási aka­Vass elé, aki a jobb sarokba vábbjutást is jelentette a együttese iutott Az elődön- tatta a sportszerűségi ver- raterővel folytatta a küzdel­fejelt. 1:0. A gól után is a rtni^nnu ... ' . . . seny jelentőségét, majd át- met állt fel a dobocó har­SZEOL játszott fölényben. Wnyászcsapatnak. Baloldali t6 sorsolására március 20-án adta a tiszteletdíjakat és ok- mfdik fokára, s efzel bro^­Előbb Varga lövésébe lépett szabadrúgás után a fedezet- kerül ^ leveleket. érmet nyert Baráth Tibor marcali at­léta a járási bajnokság ver­senyeire utazva lekéste a vonatot és hogy távollétével ne sújtsa csapatát, 16 kilo­métert futva tett meg, és 5 perccel a rajt előtt megér­kezett a helyszínre. A Bp. Honvéd serdülő le­ányatlétái Benes Dorottya csapatkapitány indítványára átadták bajnoki érmeiket a Vasas fiataljainak, a Zala­egerszegi TE szurkolói pedig labdarúgócsapatuk mérkőzé­sein minden alkalommal példát mutattak sportszerű magatartásukkal. Március 16-án, csütörtökön a HUNGÁRIA ÉTTEREMBEN rendezzük meg a hagyományos pincérbálaty melyre minden kedves vendégünket szeretettel várunk. Asztalfoglalás az üzletvezetőnél. HUNGARHOTELS a Radnóti új húsbolt új húsbolt új húsbolt új húsbolt MEGNYÍLT a Csongrád megyei Húsipar és az ELIKER Hús mintaboltja Oskola utca 23. szám alatt Tőkehús, hentesáruk, vágott baromfi nagy választéka Kérjük, keresse fel árudánkat Tudja Ön, hogy a 18-263-as telefon A TARJÁN 328. ÉPÜLETBEN LEVŐ rádió-televízió HA EZT A SZAMOT HtVJA, GARANCIÁLIS ÉS GARANCIÁN TÜLI TELEVÍZIÓJÁT RÖVID IDÖ ALATT MEGJAVÍTJUK. Hívja szerelőinket telefonon! Szegedt Elektromos Szövetkezet