Délmagyarország, 1971. szeptember (61. évfolyam, 205-230. szám)

1971-09-14 / 216. szám

KEDD, 1971. SZEPTEMBER 14; SPORT Labdarúgó NB I A labdarugó NB I vasár­napi eredményei a követke­zők: Bp. Honvéd—VM Egyet­értés 2:1 01:0). Soroksár. Szombathelyi Haladás—Va­sas 2:2 (2:2). Szombathely. Pécsi Dózsa—Salgótarjáni BTC 0:0. Pécs. Rába ETO— Komlói Bányász 1:1 (1:01 Az első vereség: ZTE—SZEOL 4:0 (1:0) Kellemetlenül hüvős, esős, küzdött. Játékosaik sok A labdarúgó NB I B to­szeles időben, csúszós pá- gyors támadást vezettek, és vábbi eredményei: Békés­lyán, közel 5 ezer főnyi a második félidőben a sze- csaba—Szállítók 2:0. Ózd— szurkolótóbor előtt játszott rencsével sem álltaik hadi- Dunaújváros 0:1. Ganz­Zalaegerszegen a két csapat, lábon. A SZEOL az első Szolnok 0:2. Debrecen—Do­Hámori vezetésével. félóra kivételével szárnya- rog 0:0. Volán—Pécs 1:1. ZTE: Bolemányi — Pro- szegetten játszott, s így az Kecskemét—Várpalota 1:1. kisch, Papp, Vörös. Gáspár, eredmény ilyen arányban is Filó. Pávlicz, Szabó, Kocsis, reálisnak mondható. A csa­Madár. Bita. tárok alig lőttek kapura, SZEOL: Bencze (4) — Bencze egy kis szerencsével Várhelyi III. (3). Molnár (4), az első két gólt védhette Kerekes (7), Bánfalvi (3), volna. A mezőnyben csak Magyar (5), Vörös (3), Pa- Kerekes és Berkes nyújtott taky (1), Dávid (5), Vass (3), jó teljesítményt. Meglepetés Berkes (7). volt a Komlóról már régeb­Élénk iramban kezdődött ben átigazolt egerszegi Vö­a játék. Eleinte a hazaiak tos teljesítménye, aki elöl- n. Oroszlény kezdeményeztek, a szegedi hátul rengeteget dolgozott. }*; SZMTES° vedelem akkor még biztosan Rajta kívül Szabó nyújtott állt a lábán. Tíz perc eltel- remek teljesítményt, te utón kiegyensúlyozottá gólja is dicséri. A bajnokság állását 1. Dunaújváros 6 4 2 2. Zalaeg. TE 3. SZEOI, 4. Dorog 5. Kecskemét Békéscsaba 7. MAV-DAC s. DVSC 9. Várpalota 10. Bp. Spart. vált. a küzdelem, s úgy lát­Pénzügytír kat 15. Pécsi B. 16. Szállítók 17. G.-MAVAG A „Zete" és a szurkolók Gvör. Diósgyőri VTK—MTK szotV 3 SZEOI.-nak van ke­4:1 (2:1) Diósgyőr. resmvaloja ezen a mérkőzé­sén. Dávid elől Filó nagy helyzetben mentett, és egy­két ötletes, szemre is tet­szetős szegedi támadás gör­dült végig a pályán. A 17. pereben aztán vál­tozott a játék képe. Az eger­szegi Vörös előrehúzódva, óriási bombát zúdított kapu­Nagyon népszerű csapat ra. Bencze öklözött, és a Zalaban a ZTE. vagy ahogy labda a kapufáról az alap­arrafelé mondják: a Zete... vonalon túlra pattant. A Vasárnap délben a Zalaeger- szögletet hántották Kereke­szeg felé haladó vicinálisra sék. Váratlanul esett az Gutorföldén három fiatal- első gól: a 33. percben ismét ember lepett fel, akik a Vörös lőtt. a csúszós labda, megyeszékhelyre, a mérkö- kiperdült Bencze kezéből, és zesre igyekeztek. Egyikük Srabó nehéz szögbőt a háló­nagy hangon megjegyezte: ba talált. 1:0. Ezután óriási _ A meccs utón elme- teljesedéssel küzdött a ZTE. gyünk az Ifjúsági Házba. Ott -^tökosaik - ha kellett ­olyankor jó zene van. Ha nem "adtak vissza a tulzot­gyöz a Zete. akkor mindjárt kemeny játéktól sem. a meccs utón nagvon jól Berkes merült, de a pa­Metzger Károly i». Ozd Gyepes nyerte az ötödik fordulót Súlyos baleset a szegedi salakmotor-versenyen Vasárnap délelőtt Szege- tamokban mindketten az el­den, a Tisza-parti stadion- só helyeket szerezték meg. ban rendezte meg a Szege- A verseny második felében di Volán SC az országos néhány jelentéktelen „csú­felnőtt salakmotor-bajnokság szás" törtónt, de a 17. fu­ötödik, befejező fordulóját, tamban Berki János, a Deb­,... . .. ,, receni Volán versenyzője a „„. .. .... A "agysaeruen elökeszitett g^p^ S7,egélyen meg­6 4 i i 17- 6 9 salakon — 250(1 néző előtt csúszva bevágódott a ver­6 3 2 í i«" 4 l ~ a ndgy fordu10 utan a senybiróság asztalához és 6 3 2 i 13- 8 8 4 ponttal vezető Szőke és Toth Ernö w , vezetőbírónak 6 3 2 t ío- 5 » ... , . ... „ ... ütközött. A baleset kovetkez­6 3 2 i 10- 7 8 az ot koveto Gyepes vívott tpben a vezetöbírót súlyos 6 3 12 5/5 7 iz^almas harcot az országos sérülésekkel a mentők szál­6222 7-10 6 bajnoki címért. Kettőjük lították kórházba. A szege­6Í21,31.:" 5 összecsapására a 11. futóm- közül ezúttal Zahorán , i . , }, , . , c ... , r- ^s Szabó jolszerepelt, 10—10 6 ! "4 - 4"- 9 4 ban kerult Sor- Ezuttal Gye" pontiukkal a negyedik, illet­6 1 2 3 7-15 4 pes győzött, de győzelmevei ve ötödik helyen vegeztek. 6 114 7-15 3 csak köt pontot faragott le Szabó az összetettben 11 pontjával az ötödik helyen «- 2 10 1 « Ml I HHi 2 4 4-13 2 Szőke elényebol, a többi fu­Szegedi VSE—Vasas-Láng 3:1 (0:0) pengetnek a zenészek... lyán maradt, és továbbra is a csapat motorja volt. Azt már nem tudjuk, ho- Szünet utóin egv ideig a gvan szólt a beat-muzsika kiegyenlítésért küzdött a vasárnap este az Ifjúsági SZEOL, de komoly lövés Házban, de nyilván nem volt egyszer sem ment Bolemá­rá panaszuk a fiataloknak „. nyi kapujára. Berkes lebi­Egyébként Egerszegen na- ««ett » pályáról, helyette gvon sok fiatal jár u mél- Kkó állt be, majd Banfalvi kőzésekre. A szurkolóknak —Kajtar cserét hatarozott el vasarnap Vass kihagyott Szűcs György edző. A 70. mm Llebmann Béla felvétele Dezsőit lövése a kifutó kapus fölött centiméterekkel mellé ment Szeged, 400 néző. vezette: dánvi elvétette és a befutó Tóth. Kutasi. illetve Ridács, tizenegyese okozta n legna- percben Gáspár a 16-osról Geiger. Prandoczkj a hálóba fejelte Garamvári és Sárvári gvobb örömet. Percekig Bo- talált a hálóba, majd a tel- g'/.VSE- Ludánvi — Csi- a labdat> 2:1- A Sóira per- H. Gy. lemanyi kapust ünnepelték, jesen visszaesett SZEOL-lal gér Terbes Halas Dezsőfi, Ceken Persze a 1 l-est csak rosszul szemben nem sokkal kesobb Szalai j Kjss n Berki lehet rúgni — tartja a régi Filó volt eredmenyes. Mar T<)th j y Tóth KutaS] ÍRazság de az is igaz, hogy 3:0! Ezután szépíthetett Láng:' Virágh '— Balogh, belül válaszolt a Vas- A labdarúgó NH II eredmé­utas: Tóth J. kicselezte őr- nyel: szolnoki MAV—BKV KIÖ­zőjét és a kimozduló kapus roiii Knkunhaias-MGM Dcb- Szabó j A következő ösz­mellett a kapu közepébe lőtt. MEDOSZ 2:3. rcgiédl IsE^m-b- szeállítasban szerepelt a végzett. A verseny során Gyepes a 11. futamban 1:10.4 perc­cel új pályacsúcsot. futott, megjavítva az általa tartott 1:10.7-es csúcsot. Az ötödik forduló ered­ménye: 1. Gyepes (Gyulai MEDOSZ) 15, 2. Szőke (Papp József SE) 14, 3. Radácsi (Debreceni Volán) 13, 4. Zahorán (Szegedi Volán) 10, 5. Szabó (Szegedi Volán) 10, fi. Perényi (Debreceni Vo­lán) 10, 7. Radu (Szegedi Valán) 3, 3. Berki (Debre­ceni Volán) 7, 9. Tóth (Deb­receni Volán) 7. 10. Danka (Debreceni Volán) 7 pont­tal. A Magyar Népköztársaság 1971. évi országos felnőtt salakmotor-bajnoka: Szőke János 32. 2. Gyepes Barna­bás 30. 3. Radácsi Ferenc 18, 4. Perényi Pál 18. 5. Sza­bó József 11, 6. Berki János 5 ponttal. SZAK­Szentesi Vízmű 1:1 (0:1) Szentes, 500 néző. Vezette: mindig ió formában levő já- volna a SZEOL. de a Vass paskó, Vikukel (Eich). Tya^ 3 A^tT ******** -ZSL^c'W'ti^osZi "1-as együttes: , • „ fe vágásáért megitelt tizen- vori„ • P-Í—A- K«w*nvói Fe a vendetek 16-osan folyt 3 ?„,„.*,/1 „ pl « 7. Toth — Olasz, Zadort, Pu­tekosnak keU vegezn.e a _ . VaS[5 kihaevta: nem "^í?1'!? játék, de a Láng-védők - *íl.tuora - Stumvi dr.. Dézsi hér. Ridács Prandoczki. Ga- íatek- . d« a Láng-védők — Dózsa szombaton vereséget *zen­ramvári Sárvári ha sokszor üggyel-bajjal is védett a KISTEXT-IÓI 2:0 arany­—, megőrizték kapujukat az ban­egyest Vass kihagyta: nem büntetőt. Vass pedig nagyon túlságosan helyezett lövését gyenge volt vasárnap. Igaz, Bolemányi kiöklözte. A be­a többiek sem sokkal jobban tójezes előtt 6 perccel Pa- Enyhe Vasutas mezónyfö- újabb góltól. I 4- „1,.,, takvt után rúgásért a jatek- lennvel telt el az első ne- A v , TAT játszották, igy azutan nehez vezet6 kiálUröMa. A hajrá. gyedóra. A vendégcsapat les. A kutas a második tó­lett volna megfelelő embert ^ Sznbo pompás egyéni ré játszó védelmének ellen- ,doben mutatott gvoi-s. gol­találni a SZEOL-ból még a játék titán közelről lőtt a szerét hosszú ideig nem ta- ra törö és helyenként ötle­tizenegyes értékesítésére is... kapuba. 4:0. látták meg a szegedi tárna- játékával rászolgált a M. K. Az NB I küszöbén A ZTE nagyon határozot- dók. nemegyszer 3—4 Vas- két pontra, s a gólhelyzetek tón, kéményén es lelkesen utas csatárt is lesen állított alapján akár nagyobb arány­meg a játékvezető. A 18. ban ís győzhetett volna az percben V. Tóth — jól felis- első félidőben még bizonyta­merve a helyzetet, hogy csa- ,an kimenetelűnek látszó tártársai ismét lesen álltak mérkőzésen. — kitört a védők gyűrűjé­ből. beadására Dezsőfi jókor érkezett, de a fedezet a ka­pu torkából a léc mellé csúsztatta a labdát A ka­pukirúgást Sárvári kapta, a vendégek balszélsője lefu­SZEOL-Eger 71:70 (35:35) Mintegy 300 néző — kö- a kiegyenlítésért, illetve a zöttük sok egri — várta iz- - vezetés megszerzéséért — gatottan a Rókusi Torna- sikertelenül. A szegedi kék- totta a szegedi védőket. tO csarnokban, hogy Veiket és fehérek fegyelmezetten, a méterről leadott lövése azon­Mihalyovszky játékvezetésé- taktikai utasításokat betart- ban centiméi erekkel elzú­vel elkezdődjék az NB 11-es va tartani tudták előnyüket, gott Ludánvi kapuja felett, férfi kosárlabda rangadó. A sőt befejezés előtt három Szünetig többnyire a két 16­SZEOL a következő összeül- perccel már 7 ponttal is os között foivt a lagymatag, btásban játszott: Kecskemé- vezettek. Drámai izgalmak sok átadási hibával tarkított ti. Hézsö. Lavg, Faragó, közepette teltek az utolsó iáték. A 28. percben Kutasi Zoliéi. Csere: Scmidt, Ker- másodpercek. 69:65 volt a bombázott „ kapu mellé, ellenfele kapuiát Szünet tész, Kisteleki, Moldovai. SZEOL javára. a. vendegek maid a 39 percben Berki után fölénvbe került ^ Ien. Hatalmas iramban kezdett ' ^ ^ r°hamozó mindkét csapat, de jelentós hátrányukat. tyora — Stumpf dr., Dézsi — Nagy. Balogh. Szamos­völgyi dr., Biltsik, Gábor. Kezdés után a hazaiak előtt adódott az első helyzet, de közelről mellé fejeltek. Ké­sőbb a kapufát találták el a szentesiek. A félidő köze­pén a SZAK átvette a já­ték irányítását, több veszé­lyes támadást is indított, majd a 31. percben vezetés­hez is jutott: Virág, rövi­den végezte el a kirúgást, igy Biltsiknek sikerült el­csípni a labdát, s mintegy 18 méterről a kapuba lőtt,, 1:0. A szünet, utón újra a Víz­mű csatárai rohamoztak, a SZAK jól védekezett. Az 57. Móravárosi Kinizsi— A 75. percben Benkő a MET- percben egyenlített a hazai Szentesi Kinizsi 1:0 (0:0) RIPOND-ot juttatta vezetes- csapat: 17 méterről lőhettek Cserepes sor, 500 néző. ve- hez. am't a szegedi Tóthnak „ . H , .. „ . . . zette: Szailer. A vendégek csak a befejezés előtt öt 8Zabadot- amit Fodor erte­csapata elsősorban a védeke- perccel sikerült kiegyenlíte- kesitett, 1:1. Jok: Szamos­zésre összpontosított, és csu- ni«- A jól küzdő vásárhelyi völgyi dr., Biltsik, Dézsi, il­pán szórványos ellentáma- csapat rászolgált a bajnoki letve Virágh. dásokbal igyekezett bevenni pontra. Jók: Terhes, Kiss H., A bajnokság állása: 1. Budafok 5 3 2 _ 15-6 1 2. Kiskunhalas 5 4 ­1 9­3 1 3. Közép. Ep. 5 2 3 ­11-4 7 4. Szegcdi D. 5 2 2 1 7­3 6 5. KISTEXT 5 3 -2 7-6 6 6. BKV Előre 5 2 2 1 5­5 t 7. Láng 3 1 3 1 8-8 3 8. SZVSE 5 2 1 2 6­7 5 9. Bp. Postás 5 2 1 2 7. 9 5 MGM Debr. 5 2 1 2 7­9 5 11. Gyula 5 1 3 1 8-12 5 12. Cegléd 5 1 1 3 8­9 3 13. DEAC 5 l 1 3 5-7 14. Jászberény 5 1 1 3 4-8 3 15. Szarvas 5 1 1 3 4­9 3 .16. SZ. MAV 5 - 2 3 5-9 3 Á tápéi három gól váras. Már-már úgy látszott. Csa n ád pa lof a—Szegedi Spartacus 2:0 (1:0) Csanádpalota, 300 néző, További eredmenyek: Gyoma—Mezőti SE 0:0. Tisza­föld var—K-cskemdtl TE 1:2. Me­előnyre egyik sem tudott " Ritkiln látható magas A második féli'dőt gvors hogy pontosztozkodással ér vezette: Lenkei. A jól játszó zőkovácshéza—Békéscsabai VTSK szert, tenni. Az izRalmas. színvonoiú találkozón meg- hazai támadások vezették be. véget a találkozó, amikor a hazai garda Ricsán góljaival 1 's- Kiskunfélegyháza—Bcs. fej-fej melletti küzdelemben érdemelt hazai győzelem A vendégek eddig nag\' nvu- B(l percben a kapura törö megérdemelten diadalmasko- Aeyagipar 1:1, Békéscsabai MAV született. Legjobb dobók: italommal játszó védelme Balázst Tihanyi felvágta. A dott a szövetkezetiek ellen. Zöllei 27. Kecskeméti 15. egyre gyakrabban zavarba megítélt szép akcióknak tapsolhatott a szép számú nézősereg. A 17. percben 12 pontos veze­téshez jutott a szegedi Láng 13. illetve Kiss 18. fölt. Az 51. percben n Láng Az elömérkőzésen. az NB kapuia előtti kavarodás után együttes^ Ekkor ^ különösen U ef. nöi taláikoz.ón, vendég Balogh kézzel ütötte ki a " ~ " II győzelem született. gólvonalon túl jutott lab­Kiskunfélegvháza—S/.EOL dát. A tótékvezető gól he­72-66 (35-29) lvetf büntetőt ítél A 11-est. Vezette: Veiket. MíNt- K<ss ékesítette, t :0. A ben újítani tudtak a vendé- lyovszky. A Halász. Remalc, vezetés megszerzése "tan é, Kertész. Révész. Vigh. cse- rohamozott a Vasutas re: Tóth. Körmöczi. Vass, A* Percben Kiss II. szén tizenegyest értékesítette. Zöllei megmozdulásai jelen­tettek veszélyt, aki távol­ról, közelről biztasan talált kosárba. A hátralevő idő­gek. és kiegyenlítettek. Bodó Tápé—Alsóvárosi MAV 3:0 (3:0) Tápé. 150 néző, vezette: .. , . , Megveri. A 2. percben mar Makó, 800 nezo, vezette: vezetést szerzett a hazai Eddi- csapat, Ács három lépésről védhetetlen gólt lőtt. Nem . , sokat váratott magára a má­MF.TRIPOND 1:1 (0:0) sodik gól sem A 8 percbfcll Szőregi út, 200 néző. ve- Gyémánt az elalvó alsóvá­Sarkaű 1:2, Szalvai SE—Makó 0:3. Makói TVSE—Apátfalva 1:1 (0:1) Szegedi Építők— A bajnokság állása: 1. Bcs. VTSK 5 5 - - 14- t 18 Fordulás utón a,hazai csa- yjerezel. Bartal összeállító- égvéni akció után az ötösről zette: Géczi. Az első félidő- rosi védők között kiugrott 2. KTE 3. HODGÉP 4. Sírt. Vizmű Mezöfi SE Gyoma Sarkad 8. Makó 9. Kk-.fháza 10. Bcs. MAV pat. kezdeményezett bátrab- sú szegedi csapat, nem bírt kapu mellé lőtt. de a fi' han és egv kétpontos veze- a nagyobb tudású, ratino- porcben a balszélen elfutó leshez jutott. Az Eger nem MSTIT V ™< a ^ adta fel a küzdelmet, hal- (Hetve Remak 13, Révész 14, bombázott 2 0 Néháov perc lett a játék, mindkét kapu tozatos volt a játék, Isttlan lelke&edessei küzdött Vigh 9. múlva Sárvári beadasát Lu- gyakran forgott veszélyben, azonban nem esett ben egyenlő erők küzdelme és a hálóba továbbított. Ke­folvt a pályán. A védelmek véssél a félidő befejezése 12. Csongrád mindkél oldalon jól rombol- előtt Miklós I. növelte a gó- 13. SZAK tak, Szünet után élénkebb lok számat. Szünet utón vál- 14. Mrzok.-haza gol 15. Tiszaföldvár 16. Szalvai SE 5 4 - 1 14- 7 8 S 3 1 1 8-6 7 5 2 2 1 9-8 6 5 2 2 1 6- 5 6 5 2 2 1 4- 3 6 5 3 - 2 9- 8 6 5 2 1 2 4-2 5 2 1 2 6-7 5 2 - 3 7-6 lt. Bcs. Agyagip. 5 12 2 11-11 5 2-3 6-8 5 - 3 2 6-10 5 113 5-12 5 1-4 9-9 2 fc-4-6 3-18 |