Délmagyarország, 1971. augusztus (61. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-17 / 193. szám

t 17 CSÜTÖRTÖK, 1971. AUGUSZTUS 18. Fejér bronzérmes Értékes győzelem Pécsett SZEOL—Pécsi Bányász 3:1 (2:0) Pécsújhely. 1500 néző. Ve- nagy nyugalommal a bal al- formában játszott, sokat vál­zette: Bircsák. só sarokba lótt, 3:1. A 73. lalt magára. Berkes jól küz­SZEOL: Bencze (7) — percben Pikó helyett Vörös dött, sőt az első gólt is ő Ciompó (8). Molnár (8), Ma- lepett a pályára, Patakyt szerezte. Kajtár élete első gyar (9), Virágh (8) — Bán- pedig Kajtár váltotta fel. A NB I B-s mérkőzésén rövid falvi (7), Dávid (6), Pataky mérkőzés hátralevő percei- ideig volt ugyan pályán, de (5) — Pikó (5), Vass (7), ben is a SZEOL támadott, így is bizonyította, hogv te­hetséges labdarúgó. Sokat Akadt SZUR-kolnivaló A tizedik atlétikai Euró­pa-bajnoksag utolsó napján a magyarok közül a disz­koszvetésben Fejér Géza bronzérmet szerzett, harma­dik lett 61 m 54 cm-es ered­ménnyel. Ugyanitt a szegedi Tégla Ferenc 59.24 méterrel a 7. helyet szerezte meg. Az EB magyar szempont­ból gyengén sikerült. Nem voltak nagy reményeink, de az elért eredményeknél a szakemberek és a sportbará­tok is többre számítottak. Csak Balogh Györgyi szer­zett egy ezüstérmet. Fejér Géza egy bronzérmei, do­bogóra csak ők ketten ke­rültek atlétáink közül. A legnagyobb sikerrel vi­szont az NDK versenyzői szerepelték, akik csak arany­éremből tizenkettőt vittek haza, a Szovjetunió 9. az NSZK 5, Finnország, Cseh­szlovákia. Franciaország 2— 2. Olaszország, Belgium, Lengyelország, Ausztria és Jugoszlávia versenyzői pe­dig 1—1 Európa-bajnoksá­got nyertek. SOROKBÁN Rotterdamban az ifjúsági uszó Európa-bajnoksagon Hargitay András 4:15.2-vel megnyerte a 400 meteres gyorsúszást, és ezzel az EB-n hatodik aranyérmét szerezte. Tekeeredmények? NB T női: SZAK—Nagykanizsai Kinizsi 6:2. Szeged. Legjobb dobó: Tompáné Berta Anna 479, dr. Szamosszeginé 455, Jenei 444, illetve: Horváth 385. NB I férfi: Győri ETO —SZVSE 7:1. Győr. A sze­gediek közül Laczi János szerzett pontot 836-tal. Az SZVSE ificsapata 4:0 arány­ban nyert a Gvőri ETO el­len NB II férfi: Sz Postás —Ceglédi Építők 6:2. Cegléd. Legjobb dobó: Bata 430, Fo­dor 42R, Forian 422, illetve: Molnár 419. rülte el a pécsi kaput. Bagaméry László Az NB I B további ered­ményei: Zalaegerszegi TE— FÖSPED Szállítók 5:0 (3:0), Volán- SC—Várpalota 2:0 (1:0). Ózd—Pénzügyőr SE nal a SZEOL lépett fel tá- teljesítményt, amit várnak madólag, és már a 6. perc- tőlük. Bencze a kapuban ben megszerezte a vezetést, nem vétett hibát, a gólról 5:1 (3:0). Dunaújváros—Szolnoki Berkes (7). gólt azonban már nem si­Pécs: Bogyai — Györkö került elérniök. Végered- volt játékban, jól passzolt, U., Palkovits II., Kosár, ménvben a SZEOL értékes és az utolsó percben nagy Ficzkó — Marton. Makiári, győzelmet aratott a pécsiek lövése csak hajszállal ke­Vessző — Bartal, Mérei, otthonában. Csordás. A szegedi csapat a mér­A szegedi csapat 4-3—3- közés 90 perce alatt összes­as felállásban kezdte a já- ségében jobb játékot muta­tékot. A támadásokhoz azon- tott, mint első találkozóján, ban mindig felzárkózott a a Szolnoki MTE ellen. A két középpályás, Dávid és középpályások azonban még u Pataky. Kezdés után azon- mindig nem nyújtják azt a i i""n ínrn«Víünv^lM A\T nal „ C7UOT í„l ;„,.:. 1. 1 '> mnv DAC 3:3 (1:1), Dorog—Ganz­MÁVAG 3:1 (1:0), DVSC— • . , „„ , Békéscsaba 3:0 (1:3), Kecs­A pécsi kaputol 30 meterre nem tehet. A hatvéd negyes kémét—Bp Spartacus szabadrúgáshoz jutott a sze- most is a csapat legjobb ré­gedi csapat. Dávid ívelte be sze volt. Czompó tanári MTE 10 (ö"o) a labdát, Bogyai kapus rosz- módon semlegesítette a volt A ba(nokbgR "ájiásaj szul futott ki. és a berob- komlói NB l-es játékost, 1 banó Berkes kapasból úgy Csordást. Magyar a mezőny lőtte hálóba a labdát, hogy legjobb embere volt. Mind az a menteni akaró Kosár fejjel, mind lábbal biztosan lábát is érintette, 1:0. A gól rombolt. Molnár megismétel­után is támadásban marad- te elmúlt heti kitűnő játé­tunk. A 12. percben Dávid kát. Virágh megbízhatóan szöglete átszállt a védőkön, küzdött, jól indított, több­es a kapufa éléről kipattant, ször tört előre. A középpá­A 23. percben növelhette lyasok közül Bánfalvi volt volna előnyét a SZEOL. a legjobb. Dávid a második Egy magasan beívelt labdára félidőben jött fel, gólja ra­Vass ugrott fel fejelni, a pé- gyogó teljesítmény volt. A esi védők lökték, a szegedi csatársorban Vass javuló csatár azonban így is ka­pura küldte a labdát, ami Bogvai szerencséjére haj­szállal mellé csúszott. Őt perc múlva Patakv hatalmas 1. SZEOL 3 2 • 7—1 « Z. Dorop 2 2 • ­5—1 4 3. Dunaújv. 2 2 -» 3—0 4 4. K. Do/.sa 2 1 1 ­7—3 3 5. MAV-DAC 2 1 1 ­;>—.i 3 (,. ZTE 2 1 ­1 7—3 2 7. Debre*-en 2 1 ­1 3—2 2 8. Pénztigynr . ­2 ­1—1 2 Várpalota 2 1 ­1 2—2 2 Volán 2 1 ­1 2—2 2 11. FOSPEO 2 1 ­1 8—7 2 Bp. Spart. 2 1 ­1 4—7 2 12. G.-MAVAG 2 • 1 1 1—3 1 Oroszlány 2 ­1 1 3—3 1 15. Békéscsaba 2 ­1 1 2—5 1 Ozd 2 ­1 1 3—7 1 17. Pécs. B. 2 ­• , 1—5 . 18. Szolnok 1 - - i 0:a é 36 start az NB ll-ben Igen, akadt SZUR-kolnivaló mindenekelőtt a színé­A labdarúgó NB II nyitá- A nagy melegben a fővá- széknek, hiszen csapatukból hiányzott Garas Dezső, Bujtor, íövését ütötte bravúrosan nván a Szegedi Dózsa küz- rosiak kaptak előbb lábra es István — és tartalékos csapatukra a játékvezető Grosica szögletre a pécsiek kapuvé- delmes mérkőzés után ott- gyors támadásokkal többször c,yula jóhiszeműsége ezúttal alaposan ráfért. A vasárnapi dője. Nagv íölénvhen iát- honában megszerezte a két zavarba hoztak a szegedi ,.„.,„ . . .. . , „ „ ,„ . , . szolt a SZEOL A 35 perc- pontot, az SZVSE pedig ide- védőkét. A 20. percben meg ^edi SZÚR - ismét zsúfolt haz mellett - foattrak­ben pazar gólt lőtt Dávid, génből jött haza „pontosan', is szerezték a vezetést: egy cióján 3:3-as döntetlen eredmény született. A színeszeié Molnár a félpályáról szabad­rúgást ívelt a 16-osra. ahol Dávid átvette a labdát és fordulásból hatalmas gólt ra-gasztott a jobb felső sa­kapu elé ívelt labda Berki góljait Fülöp Zsigmond, Juhász Jácint, Komlos András, az Szegedi Dózsa— Szolnoki MAV 2:1 (1:1) Szeged, 400 néző, vezette: 11-est ítélt, amit Mezei ér­Vadas J. tékesitett, 1:0. A gól után a László szereztek. A nói derbyn a legjobb magyar csapat, kezere pattant a játékvezető újságirókéí Szabó Ferenc> Vass István Zoltán és Bagaméry a fővárosi Femina 5:0-ra győzte le a szegedieket. A tűző Dózsa: Bánfi — Göcze, Vasutas került fölénybe és rokba. 2:0. A kétgólos veze- Várhelyi 1. Csanádi. Thékes a 34. percben V. Tóth lőve- mpon iebo.nyoiitntt négyórás műsorban közel száz szín­^r^a^ttiS « W dZTZZ TA****; SS —kar, Polyák Józsefek kaszkadörcsoportja = cSrui esapeu. szünetig Héger dr. labdat Tóth J. a hálóba és a helikopteren érkező Szabó család szórakoztatta a hő­azonban nem változott eredmény az Szolnok: Fehér — Szebeni, vágta, 1:1. j -. -1 .• , - Abonui, Kucser. Csibrán, A második félidőt is a A második játékrész első rm£ Szabu IL (Deme)\ hazaiak rohamai vezették 10 percében nagy hajrába kezdtek a hazaiak. A sze­gediek átengedték a közép­pályát és nem fogtak szoro­san embert. Ennek eredmé­nyeként az 50. percben szé seggel dacoló nézősereget. Képeinken a bevonuló Kárpáti zenekar, Veszovszki, Kalmár, Szabó be. Bólya kétszer is hárított Krasznói Klári, Janka Béla, Király Levente színészek egyik góllövöje, Fülöp Zsigmond és az újságírók 1., KÓt Ódi (PlUtér). g k ' , , . , n, wto. ui,b,u(/uic, i' u.wu uoiuiaurbu ca u. w A Dózsa kezdett óbban, percben Szabó L. kieselezte "" " . ' * . de csak a 13. percben adó- a Középületépítő védőit, kapuvedoje, Gyurkt Lrno lathato, munka közben. dott csatárai előtt az első majd kapura tört, amikor a gólhelyzet: a kitörő Bóka kivetődő kapus megfogta a pitett a Pecs \ essz o a jobb e,61 Fehér önfeláldozó vető- csatár lábát, de a játékve­oldalrol indult el a SZEOL déssel - mentett. 2 perc múl- aető nem ítélte meg a bün­kapuja fele. sorra kicselezte va c^mor jó labdával fut- tetőt. A szegedi csapat lel­et rátámadó vedoket. majd 7 ,alta Rókát aki faképnél kesen rohamozott a győztes mögöttük illetve a Megverték a SZAK-ot ,——• - -« ._. . , - , • A szó legszorosabb értei- lyozták a védésben, miután ?ba aL sarokba 2; vl haRV,a órzőiét' mében. hiszen labdarugó- Száraz az üres kapuba guri­ll n ? í'i•, ll: sz,igbó1 a ><*>*> 'sarokba im S!a . ^'mÍT mérkőzésén ritka durvasa- tott: 1:0. Később Zádori kinnfá m• 1:0 Továbbra is a Dózsa átadását V. Tóth a halóba k ^ sorozató1 mutatta husz meterről lőtt szabadni­kápuiat lo t Maklar. a pe- játszott fölényben, a vende- rúgta a játékvezető azon- ^ otthona5an Rékéscsa- gá.sa nyomán alig szállt ka­cs, ek jobbfedezete. Az első- gek támadósorának veszély- ban les címen ervenyteleni- bai VTSK E „ sport. pu fö)é a labda. A ,9. perc. ne Bencze tolta a felső ka- telenségére jellemző, hogv a tette a golt. sserütlen belemenés szenve- ben történt Nagy súlvos Ké­pű tara a labdat majd az jg. percben kellett eloszor Közepes színvonalú és ira- ,jöje lett Nagy Zsigmond, a rülése. A 37. percben part­os. percben Maklan 6 me- Bánfinak szolnoki lövést, ve- mú mérkőzésen az új össze- szegediek középhátvédje. A dobás közben Dinnvés kö­terro talalta telibe a bal ol- deni. A 39. percben erdeke* tételben pályára lépő Vas- hazajak szélsője, Száraz, két nvökével meglökte a part­dalt lecet. Ezzel a hazai csa- körülmények között egyenh- utas játékán látszott az ösz- lábbal úgy megrúgta, hogy jelzőt amiért kiállították. A pat el is lőtte a puskapo- tettek a vendégek. Földesi szeszokottság hiánya. Bólya a SZAK védőjét kórházba szünet előtti percekben Ba­rát. Ujbol a SZEOL vette buktatásáért megitelt 11-est bemutatkozása jól sikerült, kellett szállítani. Diagnózis: loghot az ötösön ellöktek, át a játék irányítását, s a Szabó I. a felső lécre lőtte, csapata legjobbja volt. A agyrázkódás. majd Hegyes labdáját védte 64. percben aztán Vass gól- a kipattanó labdát a védők védelemből Dezsőíi és Ter- A következő összeállítás- bravúrral a hazai ' kapus, ja eldöntötte a mérkőzést, az alapvonalon túlra rúgtak, hes. míg a támadósorból V. ban szerepelt a SZAK: Var- végül Szító ügyetlenkedett Pataky remek labdával ug- A beívelt szögletet Szabó I. Tóth és Szabó L. játéka di- ga Olasz. Nagy (Balogh), gólhelyzetben. ratta ki a középén felfutó kapásból vágta a jobb sa- csérhető. Putyora. Dinnyés — Stumpf . Vasst, aki Bogyai mellett rokba 1:1. További NB 11-es ered- dr., Zádori — Szamosvölgyi , 5 ,uzízi? U,-í! í az A második félidő erőteljes menvek: Kiskunhalas—BKV drBiltsik, Hegyes dr.. Szi- o'dalhaloba Iot . Az al. DXoUt^w/. rilÍMM.A|, hazai rohamokkal kezdő- Előre ,,.„. Jászberény-Vasas tó. Már az oíső percekben Percpen szereztek a második KOViataVU fUtamOK dött. Az 56. percben nagy Lang Budafok-Kistext soka, sportszerűtlenkedtek a R0! a hazaiak: Ronyec 13 • helyzet maradt kihasználni- 4:1. Cegled-Bp. Postás 4:1 hazaiak, így esett az első ^.f6"'0,1 tala11 ,a kapub®' PK—1 serdülő 500 m: 1. Ko- 'anu|: a kaputól 12 meterre Szarvas—DEAC 2:1. Gyula gól is. A 10. percben Var- A Kemeny beiemenesek­rom (SZEOL). 2. Eötvös !evó Thekes dr. lövese a fel- _MGM 1:1. gát szabálytalanul akadá- ro1 (Csongrád), 3. Pettendi leeen csattant, a lepat­A labdarúgó NB I vasár­napi eredményei a követke­zők: MTK—Újpesti Dózsa 0:1. Videoton—Pécs 1:0. Di­ósgyőr—Eger 3:1. Bp. Hon­véd—Salgótarján 1:1. Komló —Szombathely 2:0. Győr­Tatabánya 1:1. A bajnokság­ban a második forduló után már csak az Ü. Dózsa van pontveszteseg nélkül. A szegedi kajak-kenu via­dal második napián 73 (!) futamot bonyolítottak le. Ez­úttal a rövidtávú verse­nyekre került sor. számos előfutammal. Az ünnepi he­tek reprezentatív versenyé­ben — 18 szakosztály kö­zül — a SZEOL SC gárdá­ja bizonyult legjobbnak a Csepel SC és az MTK előtt. A vasárnap főleg szegedi vonatkozású eredményei a következők. Férfiak. K—1 1000 m: 1. Flórián (SZEOL), 2. Szigeti (SZ0VOSZ Bp.). 3. Szabó <Bp. Honved). K—4 ifjúsági 500 m; 1. Szegedi Kender iPaksi. Molnár, Vanicsek, Huszka). 2. Sz. Kender II., 3. MTK. PK—1 ifi 50.) m: 1. Tamás (SZEOL), 2. Németh iCsongrád). 3. Goldea (Sze­gedi SI). K—1 ifi 500 m: 1. Fenyvesi (Sz. Kender), 2. Martonosi (Szolnok). 3. Drabik (Szentes). PK—l gyermek 300 m: 1. Szántó iSz. Kender). 2. Biczók (SZEOL), 3. Seres (Miskolc). (SZEOL). K—1 1000 m: 1. Bridzsverseny Szegeden tanó labdát Csömör előre Novák (SZEOL). 2. Feren- vetődve fejelte - hajszállal csak (SZÖVOSZ), 3. Tóvári a kapu melle- A pei;c (MHD). PC—2 serdülő 500 ho?J? mf?..a. szegediek ma- Vasárnap délután a Ju- — 1. Ferenczi. Kádár Lk ;\at'_kapdm_„ " , hász Gyula Művelődési Ott- városiak végeztek. A győz­rendezték meg Sze- tes Winkler—Piritz, a má­első országos bridzsver- sodik Berentei dr.—Horváth Ion az első két helyen fő­(SZSI). 2. Buresch. Farkas ,/í1[0ldas "tán Magyar lott honban (Sz. Kender). 3. Gortva. Bu- halóba, 2:1 A 76 percben ged e]s­esi (Szolnok). C-t 500 m: 1. B,,.kn ™f 'oveset k' senyét. Darvas (SZEOL) 2. Haraszti ^ őr lőtte P„ tehh Kupaé,t ""' " —v^ (SZEOL). 3. Szábo (Csepel,. f," hé, városból húsz páros in­K — I 500 m: 1. Kovács L. ' '' k í1®' ,f* f S dull, s a hatórás küzdelem­,SZEOL,. 2. Makra (SZEOL), .^é^r^1^ ^n mar nem ,s tudtak ­továbbra sem feledkez­tek el a csabaiak. A -61. percben Biltsik szépíthetett volna, de a kifutó kapusba lőtt. A 78 percben Balogh hibázott gólhelyzetben: neir. tudott az üres kapuba sem betalálni. Néhány perc múlva Száraz és Olasz ösz­szecsapott. amiért, a játék­ai vozoinoKj. V.—1 ami m: i. . _ , . -- .. kinattanó afne,>' a Szabadtéri páros mögött a harmadik vezető mindkettőjüket kiáL Darvas (SZEOL) 2. Haraszti ^Vh^h^ tőrP io"b Kupaert lolvl A versenyen helyet a szegedi Várnai- lította. László páros szerezte meg. A legjobb három szegedi pá­ros listáját természetesen A mérkőzés után Nagyot ők vezetik, a második a hazaengedték a kórházból, „ . tott. Jók Thékes dr.. Gőcze. .... . . 3 Szigeti (SZÖVOSZ). C- Hé dj, B6ka mptve Fe. időhiány miatt ifi 1000 m: 1. Bokányi hél7 Földesi. Szabó I. gjoztest hirdetni. Budapest, Pecs, Baja. Ka­abszolút Szeged, Lászlóné—Balogh László, a de a keménykötésű hátvéd­harmadik a Baróti—dr. Kain nek még néhány napig fe­küdnie kell. szegedi bridzs­A. S. (SZSI), 2. Csúri (Sz. Ken- Középiiletépitö SE— , iU , . , der), 3. Szakacs (Sz. Ken- Szegedi VSE l-l (l-l) locsa- Keszthely es Kiskun- páros, der). PC—1 serdülő 500 m: Rurlapest 400 néző vezet- h«,,as versenyzői közül csak A fiatal 1. Czabai (Sz. Kender). 2. .s7.abó I ' az el?d három város leg- klub első országos verse­Nagy F. (Sz. Kender), 3. Fe- SZVSE: Bolya — Csiger. i°bbjai tudtak helyezést el- nye nagy sikert aratott, s Az NB III további ered­renczi (Csongrád). Terhes Hájas (Czibere), erni- nemcsak ahhoz adott re- menyei • Szentesi Vízmű­Nők. K—1 500 m: 1. Vö- Dezsöfi. Komjáti. Szabó L„ Az egyfordulós versenyben ményt, hogy a jövőben még Sarkad 3:1. HÖDGÉP—Szal­rös T. (SZEOL), 2. Kará- Berki, Tóth J. (Tímár), V. az észak—dél vonalon há- több helyezést szerezhetnek vai SE 2:2. Tiszaföldvár— csonyi (SZEOL). 3. Gaspa- Toth. Kvtasi. ' rom Pécsi páros bizonyult a a szegediek, de ahhoz is, Makói Spartacus 10 Kis­rics (Csepel). PK—2 serdü- Középiiletépitő: Platthy — legjobbnak. Az első a Har- hogy a Szabadtéri Kupa el- kunfélegvháza-Bcs Acvae lő 500 m: 1. Szilágyi. Láb- Szeidl. Tamási. Nemecsek, sánvi—Bali, a második a nyeréséért indított országos . f" ' di (SZEOL). 2. Simon. Pucz- Budai II., Vass. Hangái. Me- Matheovits—Szesztai. a har- -verseny hagyomanyos ren- lpar G.voma—Bcs. MAV kó (Sz. Kender). 3. Környei, zei. Bodor. Herczig, Tamon madik a Kollár—Süle páros dezvényévé válik a nyári 1:8, Csongrád—Mezőkovács. Kellner (SZEOL). (Körmendi). lett. A kelet—nyugat vona- honapoknak. baza 2:0.