Délmagyarország, 1971. május (61. évfolyam, 102-126. szám)

1971-05-09 / 108. szám

ie VASÁRNAF, 1971, MÁJUS 8, Nehezen győzött a SZÁK A legfrissebb eredmények Javíthat az ifjúsági válogatott A Csongrád megyei ifjú- Ivük a csoportelsőségre. Kü­Tegnap, szombaton több lal terhelte meg a hazaiak Herczeg 429. Forián 414, il- sági labdarúgó-válogatott lönösen jól jönne csapa­labdarúgó-mérközést játszót- kapuját, tak Szegeden. Az NB III-ért: Szegedi Kender—Szőreg 10:0 Szegedi AK—Kossuth 3:0 (5:0) ^ Újszeged, Kertész ulcai­Ujszeged, SZAK-palya. páiya. Vezette: Szopori. A letve: Szomorú 436. Kettős mérkőzések Ma Szegedrn kél helyen is lesz kettős mérkőzés. NB-s csapatok részvételével. Délelőtt a Kissta­dionban kézilabdások. d-lután vereséggel kezdte az idei tunknak. ha a másik békés­tornát. Mint arról annak csabai találkozón Békés és Kosariabda idején beszámoltunk, Szolno- Szolnok megosztozkodna a A Rókusi Tornacsarnok- kon a Szolnok megyei váló- pontokon, ban NB Tll-as kosárlabda- gatottól 20-ra kikaptak. A A Csongrád megyei szak­mérkőzéseket játszottak, rossz rajt hátrányos hely- vezetés az eddigi tizenötós Vezette: Oravecz (Békéscsa- hazaiak már"az első" félidő! Nők: SZEOL II.—Békés 54:27 zetbe hozta az együttest, de kereten, a Szolnokon látott­ba). SZAK: Tóth P. — Olasz, ben is nagy fölényben ját- (34;,13>. Vezette: Kovács dr.. a fiúk még javíthatnak: a tak alapján, változásokat Nagy, Putyora. Stumpf dr.. 8zottak_ Szünet után is szin- Heiszig. Férfiak: Szegedi héten, csütörtökön, május eszközölt. Szabó M (Szentesi Pusztaszeri, Csábi, San (Ga- te tetszés szerint érték el postas—Békés 116:40 (56:17). 13-án. Békéscsabán rendezik vízmű) valamint Hegedűs bor). Héger, Hegyes dr., Szí- góljaikat Érdekesség: a Vezette: Tasnádi. dr. Kovács, a területi mérkőzések máso- . „ T fmjndkettő Hód­tó. Kossuth SE: Kelemen — gólokon kívül nyolc kapufat Ismet nagyszerű teljesít- d.ik fordulóját, és amennyi- ' sv ' Bakos, Hajósi, Lopatovszki, jöttek a Kender játékosai. ményt nyújtott a Postás, ben az újabb ellenfelet, Bács §eP SK) a ie,ek szerint be­Dinnyés, Benke, Wittner Góllövő: Galambos (3), Hav- Legjobb dobók a Szegedből: megyét legyőzik, lehet, esé- kerül a kezdő csapatba. (Szentgyörgyi), Erős, Juhász, rjncsák (2 mindkettőt 11-es- Pasztas '28). Mészáros és Reisz (17—17). Idegenben játszott labda­rúgó-mérkőzéseken : Dalkó, Tápai. Lől). Hegves (tizenegyesből), -rtj„ „ v„ „. K .-•/•• Kezdés utan a hazaiak Bucsek, Krecskai, Horváth. darúgók m^^'Ss^e! 'éptek fel1 támadólag, a ven- Magyar T. - degek tobb emberrel száll­ták meg kapujuk előterét, hogy minél kevesebb gólt kapjanak. A SZAK támadá­vidékt ellenfelekkel. A részletes miisor: Atlétika: Szeged váras felnőtt és junior bajnoksága. SZEOL­Btadion, 8. S7.EOI MTK 4:4 (0:0. 1:2, 2:0, 1:2) Az OB 11-es vízilabda Kézilabda: NB I B: Szegedi sait sokáig nem kísérte sze- "V Y" ," " . . férfi. Kisstadion. -_ _'..••.mérkőzést keves szamu nezo Volán—BN'A. férfi. Kisstadion. Fölén vüket minő TL.15. NB N: Szegedi Építők- 1 encse. i oienyuket MINA tfODTKOT. férfi Kisstadion. io. össze három kapuía jelle­Megyei bajnokság: Sz Kender— mezte az első félidőben. Szi­Sándorfalva. férfi. Kisstadion előtt az újszegedi uszodában. Kemény vezetésével játszot­ták. SZEOL: Csíkos dr. — Tatabánya—Komló 2:2 (2:1) Az NB I-ért Komlón ját­szottak. 3 ezer néző előtt. Vezette: Radó. Góllövő: Her­nádi és Tóth K., illetve: Eg­ri, Horváth. A 21. percben Szabó az Tíz csapat az érmekért látva — Stumpf dr. hatal mas lövést küldött kapura, amit Kelemen a felső léc segítségével hárított. Csere: — Gál, Held. beadását Hernádi lekezelte 0. Sz. Volán II.—SZEOL, férfi. Kisstadion. 9.30. Sz. Kábel — Makó. rerfi. Textiles-pálya. 9. Kosárlabda: NB IT: SZEOL— Karcagi Fáklya, férfi, Rókusi Tornacsarnok. 13.20. SZEOL— Szolnoki Vörös Meteor, nöi, Ró­kusi Tornacsarnok, 12. Röplabda: NB t: Szegedi Spar­tacus—Almásfüzitő, női. Szeged, Pacsirta u. 9 óra. Zsolcai. NB IT: Szegedi Kender—Gyógysze­rész. női. Kisstadion. 11. Teke: NB I: SZAK—FTC. nőt. Szeged. 11.30. NB ii: SZAK- totta jó labdával, aki a fe Kecskemeti MAV, férfi, Szeged. ipsipí,„5pn i,;flltó kanns mel 9. szegedi Ruhagyár-MGM Va- esiegesen Kiiuto kapus mel­"ás, férfi, ruhagyári pálya, 12. lett a halóba emelt. 1:0. A tot( érzékkel Fordulás (2:1) Megyei bajnokság: Szegedi Épí- 74 percben Pusztaszeri bal- A- jo erzeKKe toiűulas ' „„ , , tők-Makói vasas, férfi F-pítők- rói a 16 os mag gbT n Kuczora tort ügyesen A 87. percben Bordacs a fejelt nagy helyzetben a Ki Puskás Rácz kapufara A 35. percben - Fiam MTK; Körössv a csatarok tehetetlensejet oláh Balás Bánó> Vass. Csere: Sinka. Az első negyedben a ka­puk szélvben. Puskás svédcsavar­A szegedi járási labdarú- Itt említjük meg azt is, gó-bajnokságból még hat hogy a szegedi városi baj­forduló van hátra. Az már nokságban legutóbb két biztosra vehető, hogy Ásott- rangadó-jellegü találkozóra halom véglegesen megtartja került sor. Az IKV az Emer­első helyét, de a további he- gé ellen 1:0-ra nyert a Sza­lyezésekért, a második he- badság téren (tehát az ingat­lyezettnek járó ezüstérme- lankezelők voltak a pályavá­és öt m-ről a hosszú sarok- kért é® ,a harmadiknak járó íasztók), míg a Konzerv­ba lőtt. (1:0). A 31. percben ^^M^enT ™t »'ar a Kinizsi-pályán 4:0-ás Bordács labdájával Egri ki- ?ebb- kll^nc, csapat veregéeef szenvedett a DE­ugrott, lefutotta a védőket ,kuzd' T,ebat » ^lenlégi tab- '"*sé8et szenvedett a DE­felváltva forogtak ve- és a későn kimozduló Kot- la?at. eJS0 .tlz , helyezettje FAG csapatától, toiogtak ve h pályázik az ermekre. Ez nem tó kétszer, Héger egyszer Vezsenyi, Balla. Kuczora II.. alapvonalig cselezte magát, szelvben Puskás svédcsavar- ueniiet meiieit a naioDa ion. . . w,,. , Ezzel az IKV és a DÍJFÁG Szünet után az 57. perc- ^'^"'de Körössy^hárított. 0:1). A 39. percben Takács ^'^adT TalaL Il ^kat javított helyzetén. A baj ben született meg az első Az MTK támadása végén labdájával Tóth K. ugrott ki, het harmadik. Tavasszal golj Hegyes df. Szitót indi- Held lövése a kapufán csat. kicselezte a védőket s mint­tant. Majd Csíkos dr. né- tíz m-rő1 megszerezte a hány veszélyes lövést hárí- vezetest a vendégcsapatnak. het harmadik. Tavasszal , egyszer sem vesztett, az nokl cim megszerzeseert az utóbbi időben nagyszerűen Emergé, az IKV, a Tanár­szerepel a kiskunsági község képző, sőt a DEFÁG is küzd csapata. még, mert a DEFÁG csak A most játszott rangadón három ponttal van lemarad­OB „: SZEOL—KA- ÍSt'\^adrúgT^ l Sffil^JKíM ffffí&SS védőké-" le^te - az «bo.ytöl. STSSSSlSi. és %labda az elTlázó ka" csavarral nagy gólt szerzeU zött Horl^ 3 m-rő1a há- ~ Pusz" Végül megjegyezzük: avá­Labdarúgás: NB I: Diósgyőrt pu,s te'e tol°tt a „hOSSZU sa­JTK—SZEOL. Diósgyőr. 16. rokba" hullott. 2:0. A 80 UIAII O Nagy B. a. Dózsa—Bp. Honvéd, percben ismét szabadrúgás- JZ Megveri út. 20. Petri Csepel— , • , ° . aul es vízilabda: OB IT: szEOL-Ka- ívelt szabadrúgást kapura, a kjúszó kapus mellett svéd_ tet, s a tömörülő védők kö­reienczt „ , , csavarral nagy gólt szerzett zött Horváth 3 m-ről a há- . Labdarúgás: NB i: Diósgyőri P"s feje fo ott a „hosszú sa- j :0 a SZEOL javára Kezdés lóba talált. (2:2). taszeren _ 3:2 aranyban, rosi és a járási osztályboi —1 —" , n A "" után Sinka úszott el egye- Szombaton a Wembley- en"ek el!enére Asptthalom nem lesznek kiesők. A baj­Megyeri út, 20. Petri. Csepel- Z~~„"""üliaMo'ü" I f. dül és a tehetetlen Csíkos stadionban százezer néző előnye tíz Pődt. A járási nokok viszont osztályozót Pusztaszeri futott a^dá! e^üü sort^gol ^ bajnokság állasa egyébkent játszanak majd m is- rezte i v-l^Lt -;• Held darug0"kupa ddntőjére: a következő: tarján. 17 Marton. Dunaújváras nak. z„ lövése nvnmán is ^ Támadott, -MTK. Dunaújváros. 17. Schopp. nak- és kvése njoman is- rezte a vezetést is: Videoton—FTC. Székesfehérvár, met megrezdült a Kossuth Gált indította, aki közelről 17. Zsolt. Rába ETO—Szombat- SE hálója. 3:0. hely, Győr i?, závtxiszky NB Jók. Szitó Pusztaszeri, II: Szegedi Dózsa—Szolnoki _ , . ' . _ , ' vrAv. Vasutas-stadion. 15.15, Putyora. illetve: Bakos: •taczina. Szegedi VSE—Pénzügyőr ElŐS, Tapai. SE. Vasutas-stadion, 17, Sándor. Megyei n. osztály: Textilmű- mé,"k6zésekín vek—Sándorfalva, textiles-pálya. mel Kezeseken. t* óra (Mihály). Algyő-Nagy- „ „. mágocs. Algyő, 5 óra (Lenkei). Szegedi F.pitok—Moravarost Deszk-Tapé, Deszk, 4 óra (Csó- Kinizsi 2:1 (1K)) Kinizsi-pálya. Vezette: Je­a hálóba továbbított. 2:1 az MTK javára. A harmadik negyedben a Megyei bajnoki labdarúgó- b,udapersti csapatt ,, kap . élőtt Vezsenyi vetette el a labdát. Az ellentámadás vé­Arsenal—Liverpool 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) A rendes játékidőben nem esett gól, a 2x15 perces hosz­szabbítás döntött az Arsenal gén a játékvezető túlszigorú- javára, amely utoljára 1950­an négyméterest ítélt, amit ben nyerte el a kupát, és Csíkos dr. bravúrral védett. 1. Asotthalom 2. Tiszasziget 3. Pusztaszer 4. Bordánv 5. Kübekháza 6. Mórahalom ". Zákányszék 9. Üjszentiván 9. Röszke 10. Ullés 11. Domaszck 12. Szatymaz 13. Balástya a tavasz) idény befejeztével, a megyei másodosztályba jutásért Idén a négy résztvevő váro­si-járási bajnokból három feljebb, s így még szegedi városi bajnokság: ,. vezette, .te- Emberelőnyhöz iutott a Sze­Kmerge—Konzervgyár, SZAK- linek (Bacs megye). Az első ^ " " ,harlJután birtokába jutott. Dn r/f»ó „ '111 ti--"/ _ n -j rt. néüdínn ^^. ^ ^ Vo'/convi otfronlí+ott 0*0 A-z ­most ismét az értékes trófea Forráskút la. P.-mérges 16. Csengele 24 21 1 2 86-22 43 24 13 7 4 68-40 33 24 14 4 6 57-36 32 24 13 4 7 64-32 39 24 13 4 7 40-22 30 24 14 1 9 84-27 29 kerül 24 14 ] 9 49-39 '9 24 12 4 s 49-32 28 ezekben az alacsonyabb osz­2^ ^3 5 io 49-38 23 bajnokságokban is 24 9 5 io so-53 23 igen nagy a küzdelem az első hely megszerzéséért — és megtartásáért ís. M, 8L 24 7 3 14 33-52 1" 24 6 2 16 39-83 14 24 5 4 15 30-81 14 24 3 3 18 32-103 9 24 - 3 21 10-103 3 -Ruhagyár, Tisza-parti stadion. ""'Z- «' Vezsenyi egyenlített. 2:2. Az negyed 1 (Macsek). Közlekedes- ^erezte pompás egyei ja- MTK újabb négyméteres Volán. Dorozsma. fél 9 (Zsar- tek utan. A második féllOO u.^t-t noii„ ko). Siketek-Gyálarét. Cserepes ,0. percében Sajtos növelte buntetohoz jutott Balas. a aur, 10 óra (Móra). Tanárképző- az ^pítök előnyJét maid „ Mihálytelek, Ady tér. negyed 11 2:0.ás vezetés utan a Kini­zsi nagyon sokat támadott, és hamarosan szépített az (Spitzer). MTNO—TKV, Ady tér, <ol » (Czdrok). Szegedi járási -edményen Sándor góljá­ezék, Szátymaz, 4 óra (Széli F.). volt szegedi játékos ebből a kapufát találta el. Ismét em­berelőnyhöz jutottak a SZE­OL-isták, és Balla szerzett gólt. 3:2. Az utolsó játékrészben .Romaszék-Pusztamérges. Doma- ValD2 kie^'e|?lítés ügyes leúszással Vezsenyi . .... — ahogy mondani szokás — ,at(. „ izék, S óra (Halász). Bordány— Üllée, Bordány, fél 5 (Macsek). ~ ÍCTixCl'l V"" * • - zai csatársor nem tudta ki­lőtt gólt, 4:2. A kezdés után Balástya—Üjszentiván, Balástya. használnj a helyzeteket 4 óra (Horváth M.). Mórahalom •—Röszke, Mórahalom, 3 óra (Kuna). Pusztaszer—Forráskút, Pusztaszer. 2 óra (Kuhn). Asott­lialom—Kübekháza. Asotthalom, féi 4 (Herezegh). Tisza sziget Csengete, Tisza sziget, 4 (Radics), a levegőben lógott, de a ha- a , o ral »„4i„ Ui ?anó, szepitett. majd a be­tejezes előtt negvmeteresból Held állította be a végered­ményt. Dorozsma—Szegedi Poslás 2:0 (0:0) Juta-pálya. Vezette: Csep­regi. Az első félidőben ki- tek pontot, amiben közre ját óra egyenlített volt a játék. Szú- szőtt Kemény játékvezető i net után felnyomult a Pos- a túlszigorúan megítélt négv A lelkes és időnként jól játszó hazaiak balszerencsés körülmények között vesztet­iiHTknr Akar On autótulajdonos lenni? Az úttörő-olimpia szegedi vá- tás, két kapufát is elért a méteresekkel, rosi atlétikai versenyeit hétfőn zöld-fehér csapat. Ügy lát- Jó: Csíkos dr. ía mezőnv és kedden, mindkét napon dél- szőtt, hogy döntetlen lesz az legjobbja). Kuczora. Puskás előtt 9 órai kezdettel bonyolit- eredmény, amikor a hajrá- Vezsenyi, illetve: Bánó, Ba­ják le a Vasutas-stadionban, ban Joó váratlanul a háló- lás. Held. Hétfőn a fiúk, kedden a lányok ba fejelt, majd nem sok- Tegnap Szegeden NB 11-es versenyeznek. kai később Turzó újabb gót- férfi tekemérkőzés is volt: Sz. Postás—Diósgyőri VTK 7:1, 2577:2377 Épftők-pélya. Vezette­Martonosi József, Csányi An­tal. Pontszerző: Bata Antal 450, Péter 438. Fodor 436, A DÉLMAGYARORSZAGI ÉPITÖ VÁLLALAT kellő számú jelentkező esetén szakmunkás­képző tanfolyamat indít SZOBAFESTÖ-TAPET Azt) HŐSZIGETELŐ. ÜVEGEZŐ. TETŐFEDŐ. ÉPÜLETBÁDOGOS szakmákban. A tanfolyam Időtartama: 6—12 hónap Bérez.és a kollektív szerződés szerint Jelentkezni személyesen vagy írásban a -vállalat személyzeti és oktatási osztályán. Szeged, Bocskai u. 10—12. sz., I. em. 5. Felhívjuk figyelmét, hogy különböző gyártmányú használt személyautók nagy választékban, olcsó áron vásárolhatók a MERKÚR SZEGEDI KIRENDELTSÉGÉN (Szeged. Vásárhelyi Pál utca 4.) E heti ajánlatunk: Volga M—21 49 000 Ft-ig Moszkvics 407 18 000—32 000 Ft-ig Volkswagen 1200 tip. 32 000 Ft-ig Moszkvics 403 32 000 Ft-ig Warszawa M—20 7 000—15 000 Ft-ig Moszkvics 408 52 000—59 000 Ft-ig Warszawa 203—223 tip. 20 000—41 000 Ft-tg Moszkvics 427 Kombi 47 000 Ft-ig Warszawa 223 Kombi 50 000 Ft-ig Mercedes 190 80 000 Ft-ig Wartburg 1000 28 000—44 000 Ft-ig Renault BFK—4 (utánfutóval) 15 000 Ft-ig Zastava 600—750 tip. 32 000—63 000 Ft-ig Simca Aronde 33 000 Ft-ig BMW 2000 12 000 Ft-ig Opel Rekord 20 000—74 000 Ft-ig Wartburg Camping 30 000 Ft-ia Skoda Octavia >0 000—26 000 Ft-ig Trabant 600 30 000 Ft-ig Oldsmobil 98 tip 91 000 Ft-ig Engedmém/cs táskavásár! BELFÖLDI. IMPORT-, ÜTI- ÉS SPORTTÁSKÁKB(Y NAGY VÁLASZTÉK! UTAZÁSHOZ. NYARALÁSHOZ mosf szerezze be szükségletét SPORTSZ ER AR UDÁIN K Bö Szegett. kárász utca 16. Lenin krt. 36, LT3 ESKEDE ALAT III, i_rvii