Délmagyarország, 1970. október (60. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-13 / 240. szám

m SZERDA, 1970. OKTÓBER 6. SPORT Hagyományokhoz híven... Tatabánya-SZEOL 4:1 (2:0) Tudott újítani a Dózsa Nemzetközi mérkőzés Kubai válogatott—Hódmező­vásárhelyi MEDOSZ 3:0 (0:0) Hódmezővásárhely, vezette: Spitzer. Vasárnap délután Vásárhelyen játszott a ha­zánkban vendégszereplő ku­bai labdarúgó-válogatott az NB Ill-as H. MEDOSZ ellen. Az első félidő változatos já­tékot hozott, csupán néhány egyénj alakításból lehetett látni a tudásbeli különbsé­get a két csapat között. Szü­net után a vendégek egyre nagyobb fölénybe kerültek, s középcsatáruk. Maso vezérle­tével gyors, ötletes támadá­sokkai lepték meg a vásár­helyiek védelmét. Maso vé­gül két gólt rúgott, s a har­madikat is az ö beadásából lőtte Roldan. Debrecen— Az ideális labdarúgó-idő ellenére meglepően gyér ér­deklődés — alig 2 ezer néző — mellett vonult ki a két csapat a játéktérre Hámori sípjelére. A szegedi együttes­nél Vass heivett Berkes ke­rült a csapatba: a közép­csatár sérülés miatt nem vállalta a játékot. Tatabánya: Rothermel — Léber, Kovács I.. Laczkó. Kovácshegyi — Kovács II.. Horváth — Szabó. Hernádi. Tóth. Végh (Nagy). SZEOL: Bolya — Várhelyi III.. Molnár. Magyar. Kere­kes — Pataky. Bánfalvi. Dá­vid (Pikó) — Jósa, Berkes. Vörös. Nagy akarással kezdett a Bányász. Az erőteljes roha< mok eredményeképpen már az 5. percben megszületett a vezető gól: Hernádi a fele­zővonal közeléből vezette fel a labdát Bólva kapuja felé. mintegy 20 méterről lövésre szánta el magát. A labda a vetődő kapus előtt, felpattant és így akadálytalanul hullott a hálóba. 1:0. (Bólya korán vetődött.) A vezetés megszerzése még in­kább fokozta a hazaiak tá­Szeged 15:7 T liNB Licbmann Béla felvétek: Vasárnap délben szépszámú közönség előtt bonyolí­tották le Szegeden a Rókusi tornacsarnokban a Sz. Dó­zsa—MGM Debrecen NB II-es ökölvívó találkozót. A vendégcsapat — mint az varható volt — biztosan győ­zött. A debreceniek 15:7 arányban bizonyultak jobbnak ellenfelüknél, és ezzel továbbra is biztosan tartják az első-helyet a táblázaton. Képünkön: Nyári (halról), a szegediek versenyzője támad. Szalma védekezik. Kettő­jük összecsapása egyébként döntetlenül végződött. Mezőfi SE—Kossuth SE 1:0 (0:0) Szeged, Ady tér. 100 néző. Vezette: Bognár. Az első helyzet a hazaiak, a Kossuth SE előtt adódott, de Kiss az ötösön nem érte el a labdát. A 15. percben a Kecskeméti Németh 30 m­es lövése a felső kapufán csattant. Változatos, jó ira­mú volt a jijték. Kiss nagy lövést küldött kapura, a lab­da kipattant Gyarakiról, de nem volt közelben szegedi csatár. A 25. percben Kiss ismét megszerezhette volna a vezetést de a kifutó ka­pusba lőtt. Az egyetlen gól az 58. percben született: Majnik cselezgetett a félpályánál, Dvorszki szerelte, majd Ha­rangit szöktette, aki 20 űri­ről kapura lőtt és jól elta­lált labda Kovács feje felett vágódott a léc alá. (Kapus­hiba!) A gól után a hazaiak sok hibával, elgondolás nél­kül játszottak. A helyzetek alapján a döntetlen igazsá­gosabb lett volna. Jók: Ha­rangi, Németh, illetve Ter­hes. A labdarúgó NB III to­vábbi eredményei: Tiszaföld­vári Tsz SK—Sarkadi Kini­zsi 0:0. Kiskunhalasi ME­DOSZ—Szalvai SE 3:1 (0:1), Szentesi Vizmű—Békéscsa­bai Agyagipar 0:2 (0:1). Me­zőhegyesi MEDOSZ—Kun Béla SE 0:0, Csongrádi SC— Gyomai TK 1:0 (1:0). Békés­csabai VTSK—Mezőkovács­házi MEDOSZ 6:2 (2:2). Szombati eredménv: H. ME­DOSZ—SZAK 1:1. A bajnokság állása: madó kedvét. A gyakran változtató kat nem tudták tartani a szegedi védők. Szinte állan­dóan a SZEOL 16-osán pat­togott a labda. Előbb Végh senkitől sem zavarva lőtt néhány méterről kapu mellé, maid Molnár az üresen ma­radt kapu torkából vágta ki a labdát. Bólya pedig Hernádi fejesét és Végh közeli bom­báját öklözte szögletre. A 30. percben a jobbszélre keve­redett. Tóth a kapu elé lőtt. és az ötösön menteni akaró Patakv lábáról védhctetlenül vágódott a labda a jobboldali kapufa mellett a hálóba. Öngól, 2:0. A gól utáni kezdésből Jó­sa elfutott a jobbszélen, be­adása Laczkó lábáról szállt kapura, de Rothermel men­teni tudott. (Jellemző, hogy az első játékrészben ez az egyetlen kapura 6zálló ..lö­vés" foglalkoztatta a váloga­tott kapust.) A félidő hátra­levő részében Bólya még két esetben hárított bravúrral: Végh lövését, maid Tóth fe­jesét védte. Szünet, után könnyed já­tékba kezdett a Bányász. így mintegy negyedórán át ki­egyenlítettebbé vált a játék. Az 56. percben Jósa beadása elsuhant a vetődő Rothermel alatt, és a gólvonal előtt gu­ruló labdát Berkes juttatta hálóba. 2:1. Néhány perc múlva Pataky a felezővonalról indulva be­cselezte magát a tatabányai kapu elé, s mintegy 1'4 mé­teres lövését Rothermel Pi­kó elé ütötte, akinek bom­báját ezúttal szögletre ök­lözte a kapus. A kihagyott egyenlítési lehetőség után „rákapcsolt" a Bányász, is­mét beszorult a SZEOL. A 70. percben Tóth lerázta az őt. őrző Magyart és mintegy 10 méterről hosszú sa­rokba lőtt. 3:1. A mérkőzés befejezéséig a Tatabánya szinte tetszés sze­rint játszott, több gólhelyzete közül azonban csak egyet tudtak kihasználni csatárai: a 81. percben Szabó beadá­sát , Tóth fordulásból bombázta hálóba. 4:1. A mérkőzés bírálatánál ezúttal is az ellenfélről kell elismerően szólni. A Bányász jóval lelkesebben, tudatosan és célratörően játszott, mind technikailag, mind taktikai­lag a SZEOL fölé nőtt. A második félidő első negyed­órájától eltekintve — akkor felcsillant a SZEOL előtt az egyenlítés lehetősége — a hazaiak kezükben tartották a mérkőzés irányítását, győ­zelmük akár nagyobb ará­nyú is lehetett volna. A szegedi együttes szét­esett csapat benyomását, kel­helvüket tette: a védelem bizonytalan, csatáro- a csatársor változatlanul ve­szélytelen — az első félidő­ben például egyetlen lövést sem kapott Rothermel. Az erőnléttel is bai lehet, mert az utolsó félórában vala­mennyien rendre alulmarad­tak az összecsapások során is Csupán Pataky Bánfalvi és a szünetben beállott Pikó nyújtotta ázt. ami egy NB l-es csapatnál joggal elvár­ható. Hernádi Gyula Meglepetések fordulója Az NB l-es labdarúgó baj­nokságban a vasárnap a meglepetések napja volt. Győrött kikapott az Újpes­ti Dózsa, vereséget szenve­dett a Ferencváros, otthoná­ban győzték le a Videotont es a Szombathelyi Haladást. A játékvezetők sem álltak mindenütt hivatásuk magas­latán. Kiemelkedően rosszul vezette az MTK—FTC talál­kozót Biróczki. Vajon mikor szánja rá magát a JT. hogv a sorozatosan gyengén sze­replő Biróczkit hosszabb ide­ig pihentesse? Eredmények: MTK—Ferencváros 1:0 (1:0). Népstadion. 30 ezer néző. Vezette: Biróczki. A kemé­nyebben és harciasabban küzdő MTK megérdemelt győzelmet aratott. A győzel­met. jelentő gólt Szuromi lőtte a 25. percben. Rába ETO—Újpesti Dózsa 2:1 (2:1). Győr. 6 ezer néző. Vezette Wottava. A fegyel­mezetten és nagy lelkesedés­sel iátszó győriek még • na­gyobb arányban is győzhet­tek volna a hullámvölgyben levő Újpesti Dózsa ellen. Góllövők: Stolcz. Horváth B.. illetve Bene. Komló—Videoton 3:0 (2:0). Székesfehérvár. 7 ezer néző. Vezette: Hévízi. A Videoton széteső, lélektelen futballt játszott. Góllövők: Juhász (2). Csordás I. Pécs—Bp. Honvéd 0:0. Pécs. 8 ezer néző. Vezette: Somlai. Közepes színvonalú, kiegyenlített küzdelem folyt. Salgótarján—Sz. Haladás 2:1 (0:1). Szombathely. 10 ezer néző. A forduló egyik meglepetése a szombathe­lyiek otthoni veresége. Gól­lövök: Szalai. Horváth, illet­ve Szabó. Mindkét NB Il-es szege­di labdarúgó-csapat idegen­ben lépett pályára vasár­nap. A Dózsa Szolnokon, a Vasutas pedig Budapesten szerepelt. Dózsa—Szolnoki MÁV 2:1 (2:1) Dózsa: Bánfi — Szaffián, Bíró, Csanádi — Reményik dr., Madarász — Magyar, Veress, Portörö, Csordás dr., Héger dr. A szegediek Csor­dás dr, vezérletével fektet­ték kétvállra a szolnokiakat. Zallár edző új taktikát pró­bált ki, sikerrel. Két csatár­ral támadtak, a többiek pe­dig bejátszották az egész pályát. A Dózsa hadrendjé­vel szemben tehetetlen volt a hazai együttes, csupán so­rozatos szabálytalankodások árán sikerült megfékezni a lila-fehérek rohamait. A 21. percben Csordás dr. a tizen­hatosról lőtt szabadot, s a labda védhetetlenül vágódott a jobb alsó sarokba. 1:0. öt perc múlva Reményik dr. pompás indításával ugrott meg Csordás dr., és a kifutó kapus fölött a hálóba emelt. 2:0. Középkezdés után szög­letre szerelt a Dózsa: a be­ívelt labdát, az elalvó vé­dők közül, Makai fejelte a hálóba. 2:1. A mérkőzés to­vábbi részében még seregnyi helyzetet hagyott ki a Dó­zsa. Veresst, Hégert majd Csordást több ízben is sza­bálytalanul szerelték kecseg­tető gólhelyzetben. A Dózsa jó játékára jellemző, hogy még a hátvéd Szaffián is szerezhetett volna gólt. A szegediek legjobbjai: Remé­nyik dr„ Csordás dr. és Hé­ger dr. PÉNZÜGYŐR—SZVSE 2:0 (2:0) SZVSE: Simái — Tóth, Csiger. Kovács M. — Ko­vács G., Farkas — Kiss, Sonkó, V. Tóth (Szabó) Sándor, Takó (Szalai). Mind­két félidőben a hazaiak ját­szottak fölényben, de gól­helyzeteiket rendre kihagy­ták. Az első gólt csupán a 66. percben szerezte meg a hazai együttes. Simái rövi­den öklözött, s így a befutó balszélső elé került a lab­da, aki az üresen maradt kapuba emelt. 1:0. A 77. percben Fonyódi szerezte meg a második gólt: szöglet­rúgás után a statisztáló vé­dők közül a fedezet fejelt a hálóba. 2:0. Laczi Ferenc edző véleménye szerint a fővárosiak megérdemelten szerezték meg a , győzelmet. A piros-kékek közül Kovács G. és Kiss érdemel dicsére­tet. Az NB II labdarúgó-bajnok­ság keleti csoportjának to­vábbi eredményei: Lehel SC —Középületépítők SE 1 ;0 (0:0). Népliget. KISTEXT— Bocskai SE 1:0 (0:0). Debre­cen. Gyulai MEDOSZ—Deb­receni EAC 5:4 (3:2), Gyu­la. MGM Debrecen—Kiskun­félegyházi Vasas 3:2 (2:0).' Kiskunfélegyháza. Budafoki MTE— Ceglédi VSE 5:0 (2:0). Budafok. A ceglédi együttes nagygólarányú ve­resége a forduló legnagyobb meglepetése. Szarvasi Spar­tacus—Vecsési VIZÉP 0:0. Szarvas. A bajnoksáe állása: 1. Pénzügyőr 3. Cegléd 3. Szegedi D. 4. Budafok 5. Lehel SC 6. Gyula 7. Bocskai SE Sz. MAV 9. Közép. Ep. 10. Szarvas 11. DEAC 12. MGM Debr. SZVSE 14. Vecsés 15. K.-félegylL 16. KlSTEXT 9 6 2 1 13: 7 14 9 5 3 1 12:11 13 9 5 2 2 15:11 12 9 4 3 2 15: 9 11 9 4 2 3 10: 7 10 9 3 3 3 19:15 9 9 3 3 3 13:12 9 2 5 2 11:10 9 3 3 3 9:9 9 2 5 2 9:10 .9315 19:18 9 2 3 4 12:16 9 2 3 4 9:13 9 2 3 4 5:12 9 2 2 5 10:20 8 13 5 9:16 Elveszett az első hely A bajnokság állása: 1. (T. Dózsa 2. Vasas 3. MTK 4. Bp. Honvéd 5. FTC 6. Pécs 7. Csepel S. Diósgyőr 9. Salgótarján 10. Tatabánya 11. Szombathely 12. Komló 13. Dunaújváros 14. Videoton 15. Rába ETO 16. SZEOL 8 5 2 1 24: 7 20 8 7 - 1 22: 7 20 8 3 4 1 15: 9 17 8 3 2 3 13:10 15 8 3 1 4 8: 8 15 8 3 3 2 11: 8 14 8 2 4 2 7:10 14 8 3 2 3 11:15 13 8 4 2 2 12:13 12 8 3 14 11:11 14 8 4-4 15:16 11 8 3 2 3 13:16 10 8 2 2 4 7:16 10 8 2 2 4 5:10 9 8 3 - 5 8:13 7 8-17 3:16 2 1. Mezófi SE 2. Bcs. Agyagip. 3. Bcs. VTSK 4. Csongrád Kiskunhalas 6. SZAK 7. Szentest V. 8. Sarkad 9. Gyoma 10. H. MEDOSZ 11. Mezókovácsh. 12. Tlszafóldvár 15. Szalvai SE 14. Kun B. SE 15. Mezóhegycs 16. Kossuth SE 9 6 12 10— 9 18 9 5 2 2 16— 6 12 9 4 4 1 18— 9 12 9 4 3 2 12— 5 U 9 4 3 2 16— 9 11 9 4 3 2 12— 7 U 3 1 3 2 8— 5 11 9 3 4 2 10— 9 10 9 4 1 4 22—12 9 9 3 3 3 9—11 9 4-5 15—16 9 3 2 4 9—13 9 2 2 5 8—17 9 2 1 6 9—13 9 2 16 13—28 Hajrázik a Tanárképző 9 1 1 7 3—23 3 Szegedi Tanárképző­Békéscsabai MÁV 18:9(10:5) Kisstadion. Vezette: Se­bestyén. Sz. Tanárképző: Vangel — Nagy. Bürgés. Ko­vács. Bolyki. Emödi, Csep­pentő. Csere: Görbe. Kutas, ördcigh. A mérkőzés elején egyik csapat sem tudott je­Idegenben nyert az Álgyő A megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokságban Algyő csapata mindkét pontot ha­zahozta Mártélvról. Kisteleki TE—Sz. Textil­müvek 3:1 (2:0). Kistelek, vezette: Gaál. KITE: Nagy V. — Molnár. Rácz. Jobbágy — Nagy F., Varga — Mi­hályfi. Vándor. Kiss, Kordás. Majoros I. A textilesek me­zőnyben jobban adoEattak. a hazaiak viszont helyzeteiket használták ki ügyesebben. Gólok: Majoros. Kordás, Kiss, illetve Lovászi, Algyő—Mártély 3:1 (1:1) Mártély. vezette: Alföldi. A hazaiak az első félidőben jobban játszottak, de 45 perc után elfáradtak, é6 az Algyő lentős előnyre szert tenni, 2:2-ig fej-fej melletti küzde­lem folyt a pályán. Később a főiskolás lányok fokozato­san felülkerekedtek, táma­dásaikat ügyesen készítették elő, és rendszerint góllal fe­jezték be. Fordulás után visszaesett mindkét csapat, hosszú percekig nem esett gól egyik részről sem. A haj­rában újítani tudtak a sze­gedi lányok és biztosan sze­rezték meg első őszi győzel­müket. A korábbi mérkőzé­sekhez képest sokkal jobban, erőteljesebben játszottak. Mind a védekezést, mind a támadást szervezettebben, hajtották végre. Legjobb dobók: Boly­ki 9, Nagy 4, illetve Vaszkó 6. megérdemelten győzött Se­bők (2) és Bakos góljaival. Sándorfalva—Nagvmágocs 3:3 (2:1). Sándorfalva. Dam­janich SE— Deszk 3:2 (3:0). , . .. Szentes. Tápé-Hunvadi SE ^iSondoltabban 3:1 (3:0). Tápé. Baktó—Nagy­lak 1:1 (1:0). Szeged. Csa­nádpalota—Fábiánsebe6tyén 4:2 (0:1). Csanádpalota. A bajnokság állása: 1. Csanádp. 2. Tápé 3. Algyó 4 Damjanich £ 5. Kistelek 6. Deszk 7. Sándori. 8. Sz. Textil 9. Fábiáns. 10. Nagymágocs 11. Nagylak 12. Hunyadi SE 13. Baktó 11. Mártély NB l-es női röplabda együttesünk Almásfüzitőn játszott bajnoki mérkőzést: Almásfüzitő—Szegedi Spar­tacus 3:0 (5, 13. 9). Vezette: Dombai — Hatházi. Sz. Spartacus: Ocskó. Tóth Mar­git, Patik. Eszes, Nyári, Tóth Julianna. Csere: Berta, Ár­vái, Varga. Balszerencsés körülmé­nyek között indult el a sze­gedi csapat erre a mérkő­zésre. Az utolsó edzésen az egyik legjobb játékos, Tóth Katalin bokasérülést szenve­dett, s így a szintén sérült Molnár Mária mellett két játékos hiányzott a kezdőha­tosból. Az első játsz.mában jól in­dított a tartalékos szegedi gárda, 4:0-ra vezetett. De ez­után érthetetlenül megtor­pantak és a hazaiak vették át a játék irányítását. A má­sodik szettben színvonalas küzdelem alakult ki. a Spar­tacus nagy hajrával 12:5-re vezetett, s biztosnak látszott i játszma megnyerése. A halszerencse azonban bele­szólt: Tóth Julianna boka­szalag-húzódást szenvedett. Kiválása megzavarta a sze­gedi csapat játékát, kapkod­ni kezdtek, s ismét az al­másfüzitőiek szerezték meg a győzelmet. A harmadik játszmában a letört Sparta­cus ellen biztosan győzött a hazai csapat. Jók: Merettei­né. Lázárné, Éltes, illetve Nyári. Berta. Amíg a Szegedi Spartacus balszerencsés vereséget szen­vedett, addig riválisa. a Nyíregyházi Spartacus győz­tesen hagyta el a pályát, s ezért ismét magához ragad­ta a vezetést. A bajnokság II. csoportjá­nak az állása: 9. Nyh. Spart. 20 16 4 53:29 36 10. Szegedi Sp. 19 14 5 47:23 33 11. Almásfüzitő 19 13 6 41:23 32 12. Szív Volán 13. Díjbeszedő 14. MVSC 15. Kap. V. Izzó 16. TPSE 18 12 6 44:31 30 2(1 6 14 32:53 26 19 6 13 34:43 25 18 7 11 28:39 25 19 2 17 16:54 21 A Szegedi Kender NB II­es női röplabda-csapata a hét végén két mérkőzést ját­szott. idegenben, és mind a kétszer vereséget szenve­dett. Fejér megyei SZTC—Sz, Kender 3:1 (-7, 5, 17. 8). Szé­kesfehérvár. Sz. Kender; Szöllősi E.. Szöllősi Á.. Ke­néz, Molnár, Miklós, Ábra­hám. Csere: Rejtő, Ménesi, Molnár É. Több mint másfél óráig tartott a küzdelmes mérkőzés. A játék folyamán a bíró többszöri „tévedésé­vel" nagymértékben befo­lyásolta az eredmény alaku­lását. Dunaújváros—Sz. Kender 3:0 (16. 17, 10). Dunaújváros. Ezt. a mérkőzést, egy játék­vezető vezette! A szegedi lányok jóformán be sem me­legíthettek. mert a játékve­zető másik mérkőzésre is ..ki volt küldve" — és nem volt hajlandó várakozni. SOROKBÁN Kellemes időben rendez­ték a szegedi kerékpárosok Téli Kupa versenyének első fordulóját a sándorfalvi or­szágúton. Versenykerekesek (60 km): 1. Szabácsi János (SZVSE) 1 óra 39 perc. 2. Kecskeméti József (SZVSE) szorosan felzárkózva, 3.' Verbovszky László (Postás) 1:50. 4. Bíró Ferenc (SZVSE) 1:52.15. Vaskerekesek (30 km): 1. Berkesi Tibor (SZVSE) 54 perc 30 mp. 2. Pereznyák Tibor, 3. Gyenes Béla, 4. Nógrádi Gábor (mindhárom Postás) 55:38. 9 7 1 1 19— 7 15 9 5 4 ­20— 7 14 9 6 1 2 20—11 13 1. 9 5 1 3 28—20 11 9 5 -4 35—13 10 3! 9 4 2 3 17—15 10 4. 8 4 2 3 17—17 10 I. 8 4 -5 21—13 8 6. 8 2 4 3 17—24 8 7. 8 S 2 4 16—25 8 8. 9 3 2 4 8—23 8 8. 9 2 _ 7 7—19 4 1". 9 1 2 6 7—26 4 11. 9 11 I 7—19 3 12. így kellett volna tippelni! KFSE Catania—Fiorcntina Verona—Juventus. 0:1 2 13. Torino—Lazio 0:0 x 11- Arczzo—Bari 0:3 2 A totónyeremények az illelék 1:2 2 levonása után u ' következők: 1:1 x 13 és 13 plusz 1 találatos szel­3:0 1 vény nem volt. 12 találatos 18 2:0 1 darab, 48 626 forintos nyeremény­éül X nyel. 11 találatos 336 darab, a l :0 1 nyereményük egyenként 1042 fo­2:2 x rinl. 10 találata 2954 fogadónak 0:0 x volt. ezekre egyenkent 178 fo­0:0 x rintot fizetnek. (MTI) A súlyemelők vidéki ser­dülőbajnokságán a Szegedi Spartacusból Kálmán Ferenc és Meszesán Imre második; Boja Gergely negyedik lett o'o x súlycsoportjában. A szegedi asztalitenisz­mérkőzéseken : Abony—Sz. Kender 10:6, NB Il-es nők; a SZEOL—Mezőtúr NB Ill­as férfitalálkozóra a vendé­gek gépkocsijuk hibája miatt nem érkeztek meg;