Délmagyarország, 1970. október (60. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-06 / 234. szám

KEDD, 1970. OKTÓBER «. r Igy is harmadikok az utazás előtt SPORT Pénzügyőr-Sz. Dózsa 3:0 (1:0) Á kiesés szélén NB I B-s férfi kézilabda­csapatunk vasárnap Vácott mérkőzött, és nagyarányú veresecet szenvedett: Váci Fonó—Szt'ccdj Volán 19:5 (6:2). Folytatódott a ve­reségsorozat Vácott is. A két együttes kemény küzdelmet \ ivott, s a szegediek veze­tőiének tájékoztatása szerint a hazaiak a durvaságok so­rozatát követték el. Ugyanis ez a gvözelem a bentmara­dásuk érdekében döntő volt. A hazai csapat már az el­ső percekben megszerezte a vezetést, s a lelkesedés nél­küli szegedi együttes nem tudta szorossá tenni a küz­delmet. A második félidő­ben pedig mintha feladták volna a szegediek, nagyon gyengén szerepeltek. A Szegedi Volán játékosai: Baranyai — Giricz, Pásztor. Ábrahám. Fülöp. Kővári, Hevesi. Forró. H0IIÓ6. Ko­vács. Hertelendi. Pártos vol­tak. A Volán legközelebbi el­lenfele szombaton délután a Győri Magasépítők SE lesz. A mérkőzésre itthon, a Kis­stadionban kerül sor. Ha ezt a mérkőzést is elveszíti a Volán... Két vereség Most bonyolították le a kötöttfogású birkózó NB I első fordulóját, és ennek so­rán a Szegedi VSE együtte­se is szőnyegre lépett. A vasutasok élvonalba most felkerült gárdája a rajtra nehéz ellenfeleket kapott A két legjobb magyar együt­tessel szemben nem tudták eredményesen felvenni a küzdelmet: a Bp. Honvédtól 9:1, az FTC-től pedig 7,5:2.5 arányban szenvedtek veresé­get. Balszerencséjükre Újházi nem tudott 48 kg-ra lefo­gyasztani, ezért ebben a súlycsoportban nem indítot­tak versenyzőt. A nehézsú­lyú Höhn József megsérült, és harcképtelenné vált. le­het. hogy a soron következő második fordulóban, amely szombaton délután Szegeden lesz nem indulhat. A szombati fordulóban egyébként a Bp. Spartacus és a Bp. Vasas lesz a vas­utasok ellenfele. Hunyadi tér, 600 néző. Ve­zette: Halász (Bp.). Pénzügy­őr: Dómján — Mózes, Nó­vák, Oláh — Fonyódi, Kis­házi — Komlósi, Karoly, Jaskó, Süle, Balogh. Dó­zsa: Bánfi — Portörő, Bíró (Hegyi), Csanádi — Remé­nyik dr., Dezsőfi — Ma­gyar, Veres (Szekeres), Csor­dás dr., Szikora, Héger dr. A Dózsa lendült táma­dásba, de csatárai sokat kö­rülményeskedtek. Akcióikat túlkombinálták, így lehető­séget adtak a közbelépésre. Hazai rohamok ellenére Sü­le eresztette meg az első ve­szélyes lövést: az erős lab­dát Dezsőfi kifejelte. Néhány perces mezőnyjáték után Hé­ger dr. labdája suhant ke­resztül a kapu előtt. Ké­sőbb Bíró gondoskodott a nézők izgalmáról: kirúgása a mintegy 25 méterre ta­nyázó Jaskóhoz szállt, ki­nek lövése elkerülte a ka­put. Furcsa körülmények kö­zepette született meg az el­ső gól a 21. percben. A lila­fehérek lőhettek az alapvo­nalról szabadot, hosszasan készülődtek, az egész csapat — még Bíró is — a főváro­siak tizenhatosa körül ta­nyázott, A szabadrúgást azonban elvétették, a labdát Süle szerezte meg, aki 60— 70 métert vezetve a kifutó Bánfi mellett helyezte a ka­puba. 1:0. Már a gól előtt feltűnt a hazai hátvédek bi­zonytalankodása. A szünetig hátralevő időben még job­ban akart a Dózsa, de sem­mi sem sikerült. Veres két ízben is veszélyesen küldte kapura a labdát. Dómján azonban bravúrral védett. Fordulás után sokáig ha­tározott fölényben játszott a Dózsa. Játékosai később mintha elfáradtak volna, rendre lekéstek a labdákról. Néha könnyelműskódtek is, a középpályások pedig szür­kén játszottak, s így történ­hetett, hogy Mózes a fél­pálya közeiétől a felső léc­re bombázott. Talán az is a fáradtsággal magyarázható, hogy a Pénzügy örök leg­gyorsabb, s egyben legveszé­lyesebb játékosát, Sülét, nem tudták tartani. A 72. perc­ben Bánfi nggy bravúrral Tegnap délelőtt a váloga­tott labdarúgócsapat tagjai fürdőben voltak, majd dél­után a Népstadionban mint­egy 40 percig tartó edzésen vettek részt. A játékosok igen jó han­gulatban végezték a Kaposi Sándor által előírt gyakor­latokat. Ügy tűnt. hogy fel­oldódott a feszültség, s Be­néék igen bizakodóan várják a szerdai találkozót. Csak Noskó marad távol az ed­zésről, aki vasárnap, az ed­zőmérkőzés utolsó perceiben könnyebben megsérült. Bo­tár dr. szerint Noskó játéká­ra szerdán számithat a kapi­tány, így a tervezett összeál­lításban: Rothermel — Nos­kó, Mészöly, Vidáts, Pán­csics — Halmosi, Müller — Fazekas, Kocsis, Bene. Nagy L. léphet pályára válogatot­tunk. A csapat ma délelőtt dr. Terpitkó Andrásnak. az MLSZ elnökének vezetésé­vel Berlinen és Koppenhágán keresztül utazik el a norvég fővárosba. A megérkezés után rövid edzésre kerül még sor a mérkőzés színhe­lyén. Hegérdemelt pontok 1 pmip Liebmann Béla felvétele Csordás dr. elöl az egyik zöld-fehér védő megszerzi s labdát mentette meg kapuját az újabb góltól: előbb a leve­gőben úszva öklözéssel há­rított, majd az ismét rálőtt labdát a földről felpattanva védte. A 78. percben viszont kiejtette a labdát. melyet Süle a kapufára lőtt, s a be­futó Koroly lövésével szem­ben a kapus már tehetetlen volt. 2:0. Két perccel a be­fejezés előtt látványos ak­cióval szerezték meg har­madik góljukat «i vendégek: Süle a félpályától az alap­vonalig száguldott, futtából beadott, és az őt kísérő Ko­roly elörevetődve a kapuba fejelt. 3:0. Sajnos, nem sikerült a li­la-fehéreknek megfelelően helytállni, a vendégek még két lesgólt is szereztek. Az döntött a fővárosiak javá­ra, hogv szinte minden meg­mozdulásuk tudatos volt, helyzeteiket pedig kihasznál­ták. Jók: Dómján, Koroly és Süle, illetve Héger dr. A játékvezető jól bíráskodott. Ács S. Sándor Az NB Il-es labdarúgó­bajnokság keleti csoportjá­nak további eredményei: A vasárnapi számunkban be­számoltunk arról, hogy az SZVSE 2:0 (1:0) arányban legyőzte a Bocskai SE együttesét. Győzelmével a szegedi együttes felkerült a 12. helyre. MGM Debrecen —Budafoki MTE 0:0. Debre­cen. Lehel SC—Szolnoki MÁV 0:0. Jászberény. Szarvasi Spartacus—Gyulai MEDOSZ 0:0. Szarvas. Ceg­lédi VSE—Középületépítők 2:0 (2:0). Cegléd. Vecsési VIZÉP—KISTEXT 2:1 (1:0). Vecsés. Kiskunfélegyházi Va­sas— DEAC 2:1 (1:1). Debre­cen, A bajnokság 1. Cegléd 2. Pénzügyőr 3. Szegcdi D. 4. Bocskai SE Sz. MAV 6. Budafok Közép. Ep. R. Lehel SC 9. Szarvas 10. GyulR 11. DEAC 12. SZVSE 13. Vecsés 14. K.-félegyh. 15. MGM Debr. 16. KISTEXT állása: 8 5 3 4 8 5 2 1 8 4 2 2 8 3 3 2 8 2 5 1 8 3 3 2 8 3 3 2 8 3 2 3 8 2 4 2 8 2 3 3 8 3 14 8 2 3 3 8 2 2 4 8 2 2 4 8 13 4 8-35 12: 6 13 17: 7 12 13:10 10 13:11 9 10: 8 9 10: 9 9 9:8 9 9:7 8 9:10 8 14:11 15113 9:11 5:12 8:17 9:11 8:16 A SZEOL NB Il-es kosár­labda férficsapata Salgótar­jánban játszott. SZEOL—Salgótarján 72:65 (35:31). Vezette: Havel — Tallián. 200 néző előtt ke­rült sor a mérkőzésre. A tét nagy volt a szegedi csapat­nak. mert az elmúlt fordu­lóban Salgótarján a diós­győri együttest fektette két vállra. Márpedig újabb pon­tok elvesztése nehéz hely­zetbe hozhatta volna a SZEOL-t. A közönség az el­ső perctől kezdve iramos. küzdelmes mérkőzést látha­tott. Váltakozva estek a ko­sarak. mindkét együttes ki­tűnő formában játszott. Kár. hogv a két fővárosi látékve­zető sorozatos tévedése gá­tolta a szebb iáték kialaku­lását. Az izgalmas küzdelem­re mi sem jellemző jobban, mint a 35:31 arányú, szoros félidei eredmény. A második játékrészben ugyancsak teljes erőbedobás­sal küzdöttek a iátékosok. és a diósgyőri Csuka nagyszerű dobásai nem engedték el­húzni a szegedieket. Ekkor csere történt: Moldovav Gé­za állt. be a csapatba, aki egymásután 12 pontot szer­zett a SZEOL gárdájának. Zoliéi és Faragó jó formája biztosította, hogy néhány ko­sárral mindig a szegediek vezette. A találkozót így si­került a szegedi együttes­nek megnyernie, nehezen, de megérdemelten megszerezni a fontos két bajnoki pontot, A legjobb dobók: Zöllei 21. Moldovav 16. Kisteleki 11; Faragó 10. illetve Szert 21. Jók: Zöllei. Moldvay4 Fara­gó. illetve Csuka. * Vasárnap az NB III-asn6i kosárlabda-bajnokságban ls megkezdődött az őszi forduló, mely alkalommal helyi rang­adóra került sor: SZEOL—Szegedi Tanár­képző 63:29 (29:18). A SZEOL női gárdája a szokatlan, sa­lakos szabadtéri pálva elle­nére is biztosan nyerte a he­lyi rangadót. A győztes csa­pat tagjai voltak: Schidtné, Vígh. Révész. Kertész. Re­mák. Gunda. Körmöczy. Ha­lász. Vass. Krajkó. Tóth. Ba­laton. A legjobb dobók: Vígh 14. Balaton 12. Tóth. Révész 8—8. illetve Nagv 14. NB III-as férfimérkőzés? Szegedi FÉT—Kiskunfél­egyháza 68:51 (30:27). Szege­den. a FÉT tornatermében került, sor a színvonalas küz­delemre. A hazai együttes minden szempontból iobb volt ellenfelénél. A győztes csapatban játszottak: Pálmai, Jeszenszki. Mészáros. B. Fo­dor. Kovács. Lajtár. Orosz, Rója. Gömöri. Cserjés. A leg­jobb dobók: Cserjés 26. illet­ve Szolnoki 12. Ismét rr a Spartacus Kuba labdarúgó­válogatottja Vásárhelyen A Csongrád megyei Lab­darúgó Szövetségtől kapott értesülés szerint a hazánk­ban tartózkodó kubai lab­darúgó-válogatott október 11-én, vasárnap Hódmező­vásárhelyen vendégszerepel. A tengerentúli együttes a stadionban az NB III-as MEDOSZ-szal játszik barát­ságos mérkőzést, ezért a vasárnapra kisorsolt Hód­mezővásárhelyi MEDOSZ— Szegedi AK NB III-as baj­noki labdarúgó-mérkőzést szombaton délután fél 3 óra­kor játsszák, szintén a sta­dionban. Rákapcsolt a SZÁK SZAK—Szentesi Vízniü 1:0 (1:0). Szentes, vezette: Ora­vecz. SZAK: Varga — Olasz. Nagy. Sándor — Stumpf dr.. Pusztaszeri — Szító, Heger, Biltsik. Hegyes dr.. Gábor. Már a 2. percben vezetés­hez juthatott volna a SZAK. Gábor a kapust is kicselezve gurította H labdát az üres kapu felé. de a védők a gól­vonal előtt az utolsó pilla­natban menteni tudtak. Vál­tozatos iáték után mindkét kapu többször is veszélvbe került, de a lövések vajsy pontatlanok voltak, vagy a kapusok hárítottak. Az egyet­len gól a 28. percben esett. Biltsik baloldali beadása után Szitó elé került a lab­da. akinek a 16-os közepé­ről leadott ballábas, nagv lövése a jobb alsó sarokban kötött ki. 1:0. A 35. perc­ben a már előzőleg is so­kat szabálytalankodó szen­tesi középhátvéd Biltsik há­tába rúgott — a játékveze­tő azonnal kiállította a ma­gáról megfeledkező iátékost. A szünet után kemény ösz­szecsapások — főleg a szen­tesiek részéről — tarkítot­ták a mérkőzést. Tíz. em­berrel is támadtak a hazaiak, de a SZAK védői ügvesen tömörültek a kapu elé. A szegedi csapat minden láté­kosa átlagon felüli teliesit­ménvt nyújtott, de Szitó és Nagv játéka külön is dicsé­retet érdemel. Sarkadj Kinizsi—Kossuth SE 2:0 (0:0). Sarkad. Vezet­te: Bartha. Kossuth SE: Ko­vács — Sebők. Terhes. Üj­•szegi (Paksi) — Horváth. Benke (Cseszkó) — Szécsi. Majnik. Dalkó. Kiss. Havaj. A ió talajú pályán lejátszott mérkőzés első félideiében egvik csapat sem tudott je­lentős fölényt kiharcolni. Mind a két csatársor több­ször is hibázott a kapuk előtt. Fordulás után a ha­zaiak felülkerekedtek és az 55. percben megszerezték a vezetést. Szögletrúgás után Lovasi mintegy 8 méterről kapura felelt és a labda a baloldali léc éléről vágódott a hálóba. 1:0. Nem sokkal később Kiss egyenlíthetett volna, de a kifutó kapus mellett a léc fölé lótt. A 83. percben Búzósi a balszélen egyedül tört. kapura, és kö­zelről a iobb sarokba gurí­tott. 2:0. A két csatársor közötti különbség döntött a hazaiak javára. A szegediek közül Terhes. Szécsi és Üj­szegi játéka dicsérhető. Az NB III további ered­ményei: Kun Béla SE—Kis­kunhalasi MEDOSZ 1:2 (0:0). Szalvai SE—Hódmezővásár­helyi MEDOSZ 0:0. Mezófi SE—Csongrádi SC 1:0 (1:0). Mezőkovácsházi MEDOSZ— Tiszaföldvári Tsz SK 5:0 (2:0). Békéscsabai Agyagipar —Békéscsabai VTSK 3:1 (2:1). Gyomai TK—Mezőhe­gyes i MEDOSZ 6:1 (5:1). A bajnokság állása: 1. Szentesi V. R 4 3 1 8— 3 11 2. Meződ SE 8 5 1 2 9— 9 11 3. Bes. Agyagip. 8 4 2 2 14— 6 10 4. SZAK 8 4 2 2 11— 6 10 Bes. VTSK 8 3 4 1 12— 7 10 6. Gyoma 8 4 1 3 22—11 9 7. Csongrád R 3 3 2 11— 5 9 8. Kiskunhalas 8 3 3 2 13— R 9 9. Sarkad 8 3 3 2 10— 9 9 10. Mezökovácsll. 8 4-4 13—10 R 11. H. MEDOSZ 8 3 2 3 8—10 8 12. Tiszaföldvár 8 3 1 4 9—13 7 43. Szalvai SE 8 2 2 4 7—14 6 14. Kun Béla SE 8 2 - 6 9—13 4 13. Mezőhegyes 8 2 - 6 13—26 4 16. Kossuth SE 8 1 1 6 3—22 3 Vasárnap délelőtt a Tisza­parti gimnázium udvarán játszott bajnoki mérkőzést a Szegedi Spartacus NB l-es női röplabdacsapata. Szegedi Spartacus—Kapos­vári Vasas Izzó 3:1. (6. 12, —17. 12. 6.) Vezette: Pécsi — Bánfy. A szegedi csapat összeállítása: .Eszes. Ocskó. Tóth Júlia. Patik. Tóth Mar­git. Tóth Katalin. Csere: Pa­ragi. Bozsik, Nyári. Izsák, Árvái. Szemerkélő esőben, enyhe szélben kezdődött a mérkő­zés. Az első játszmát, nagy­szerűen kezdte a szegedi csa­pat. 12:0-ra elhúzott. Ekkor meg hibátlanul játszottak. A kaposváriak azonban a szett végefelé magukra találtak, és szorossá tették az eredményt. A II. játszmában tovább tartott a kaposváriak lendü­lete. mindvégig vezettek, a szegedi lánvok pedig érthe­tetlenül visszaestek. Különö­sen az ütéseik tévesztettek gyakran célt. Érmek köszön­hető, hogy a vendégek nyer­ték a iátszmát. A harmadik szettben a vendégek szerezték meg a vezetési, de a játszma köze­pétől kezdve a szegedi csa­pat magához ragadta a kez­deményezést. s ha nehezen is. de győzött. A negyedik iátsz­ma már tel.ies szegedi fölény jegvében folyt, a kaposvári lányok kifáradtak. A Spar­tacus ütései és labdaejtései­vel szemben nem volt ellen­szer. A közepes iramú mérkő­zésen a rutinosabb szegedi csapat kemény küzdelemben biztosan gvőzött a lelkesen játszó kaposváriak ellen. Jók: Tóth Margit. Eszes. Bo­zsik. illetve Koncz, Ver­mesné. Az NB I női röplabda-baj­nokság II. csoportjának ál­lása: 9. Szegről spart. 18 10. Nyh. Spart. 18 11. Szfv. Volán 18 1?. Almásfüzitő 18 13. Kap. V. Izzó 18 14. MVSC 18 15. Díjbeszedő 18 16. TFSE 18 Mivel a Nyíregyházi Spar­tacus Székesfehérvárott ve­reséget. szenvedett, ismét a szegedi lányok kerültek a táblázat élére. 4 4 47:20 32 4 4 47:28 32 2 6 44:31 30 2 6 38:23 30 7 11 28:39 25 6 1? 33:40 24 5 13 28:49 23 2 16 16:51 20 Egyetértés—Szegedi Ken­der 3:0 (7. 11. 14). NB Il-es női röplabdamérkőzés. Kis­stadion. Vezette: Bogyó. Sz. Kender: Ábrahám. Miklós, Molnár. Kristóf. Szöllősi E.; Nagy. Csere: Rejtő. A ven­déglányok játéka mind a mezőnyben, mind a hálónál határozottabb volt. Leütése­ikkel egymás után érték el pontjaikat, míg a hazaiak­nak úgyszólván semmi sem sikerült. Leütéseik nagy ré­sze pontatlan volt. vagy vo­nalon túlra szállt. Az utolsó játszmában 14:12-re a Ken­der vezetett, de a lánvok képtelenek voltak a iátszma­nyeréshez szükséges egy poént megszerezni. A ven­dégek győzelme megérde­melt. SZEOL l.-SZEOL II. 6:4 (1:3) Igy kellett volna tippelni! Ozd—Pécsi Bányász 4:1 1 Várpalota—G.-MAVAG 1:2 2 Szolnoki MTE—Eger 1:1 * Békéscsaba—Oroszlány 0:0 x Szégedi D.—Pénzügyőr 0:3 2 Lehel—Szolnoki MAV 0:0 x Vecsés—KISTEXT 2:1 1 Esztergom—Nyíregyháza 4:0 1 Nagybálony—Kazincb. 3:1 1 Foggia—Milán 1:1 x Lazio—Cagliarl 2:4 3 Sampdoria—Napoll 0:1 2 13. Varesc—Torino 14. Bari—Atalanta 0:0 x 0:0 x A 40. heti totónyeremények az illeték levonása után a követke­zők: 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nincs. 12 találatos 14 darab, nyereményük egyenként 52 986 forint. 11 találatos 258 da­rab. nyereményük egyenként 1150 forint. 10 találatos 2125 darab, 209 forintos nyereménnyel. (MTI) A SZEOL NB l-es labda­rúgó-csapata vasárnap tarta­lékgárdájával játszott' előké­születi mérkőzést, a Tisza­parti stadion edzőpálváián. SZEOL I.: Bolya — Vár­helyi III.. Vass. Molnár. Ke­rekes — Pikó (Magyar), Bán­falvi — Bozóki (Vörös). Dá­vid. Pataky, Berkes. SZEOL II.: Gilicze (Korá­nyi) — Kószó (Hunyadi). Emődi, Várhelyi I.. Kővári — Magyar (Ladányi). Pálin­kás (György) — Mészár (Bó­ka). Varga. Ruttkay (Zádori). Vörös. Sok gólt és helyenként ió iramú, változatos mérkőzést lótott a meglepően kevés ér­deklődő. Az első félidőben a tartalékok ügyesen kihasz­nálták az NB l-esek védel­mének megingásait, és két­gólos vezetésre tettek szert. Szünet után még növelte előnyét a második csapat, maid fokozatosan érvénye­sült a ..nagyok" jobb erőn­léte. rutinja, és ez gólokban is kifejezésre jutott. Sok korszerű, széleken vezetett támadást láttunk, látványos befejezéssel, mint Pataky bombagóljánál és Dávid fe­jesgóljánál. Góllövők: Ber­kes. Dávid. Pataky. Magyar. Vörös. Kerekes. illetve: Ruttkay (2); Vörös,' Várhe­lyi I. Az NB I-ben háromhetes szünet után a SZEOL labda­rúgó-csapata most. a hét vé­gén a Tatabányai Bányász­hoz utazik. A vasárnapi baj­noki mérkőzésre készülőben szerdán délután fél 3 órakor a Tisza-parti stadionban a szegedi kék-fehérek a Kecs­keméti Dózsa NB I B-s csa­patával játszanak barátságos mérkőzést. 23 METERES TÉGLA­ÉPÜLET LEBONTÁSRA F.LADO. BONTÁSI ENGEDÉLY MEG­VAN. SZEGED, BOKOR U. 15. S. 203 404