Délmagyarország, 1970. június (60. évfolyam, 127-151. szám)

1970-06-16 / 139. szám

SPORT Féltucatnyi kihagyott helyzet után SZEOL-Győr 3:1 Véglegesen gazdára talál a Rimet Kupa? (1:0, 2:0, 2:1) Varga Európa­bajnok Berlinben a birkózó Euró­pa-bajnokságon a szabadfo­gásban megszerzett két ezüst­és egv bronzérem után kö­töttfogású versenyzőink ki­válóan szeretjeitek. Varga János az 57 kg-osok között Európa-bajnoki címet szer­zet. raita kívül 48 kg-ban Gál Henrik, a 100 kilósok küzdelmében oedig Kiss Fe­renc második lett. Sz. Spartacus— Almásfüzitő 3:1 NB l-es női röplabda-mér­kőzés. Tisza-parti Gimnázi­um. Vezette: Gaál Imre. Játszmaarány: 3. 2. —14, 2. A Szegedi Spartacus csapa­tának játékosai: Molnár Má­ria. Ocskó. Patik. Tóth Ju­lianna. Tóth Margit. Tóth Katalin. Csere: Esze6. Belo­vai. Nyári. A mérkőzést nagv várako­zás előzte meg. ugvanis a szegedi együttes Almásfüzi­tőn 3:0-ás vereséget szenve­dett. A haz^i csapat tehát készült a visszavágóra. A ké­szülődés nem volt hiábavaló, mert a szegedi lánvok min­den tekintetben felülmúlták enerváltan játszó ellenfelü­ket. A harmadik szettben is már 8:0-ra vezettek, mikor az edző pályára küldte a cseresort. A cserék azonban nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, s az al­másfüzitöi csapat megfordí­totta az eredményt. Kitűnt ió iátékával Patik. Ocskó és Tóth Margit. A vendég­csapat minden tagia közepes teljesítményt nyújtott. A következő fordulót, ismét idehaza játssza a Spartacus. Vasárnap fél 12 órai kezdet­tel fogadja a Tisza-parti Gimnázium udvarán a Bp. Díjbeszedő gárdáját. Liebmann Béla felvétele Vass a szegediek első gólját lövi Az NB I 15. helyéért folyó páros mérkőzés visszavágó­ján — mivel a Tisza-parti stadion játéktere használha­tatlan — a Hunyadi téri Dó­zsa-sporttelepen fogadta a SZEOL labdarúgó-csapata a kétgólos előnnyel érkező Rá­ba ETO-t. Mintegy 3 ezer néző előtt Kamarás dr. sípjelére a SZEOL Gilicze — Pikó, Kő­vári (Magyar), Dávid, Kere­kes, Bánfalvi, PaUíky. Jósa, Varga, Vass (Mészár), Vörös, az ETO: Földes —Keglovich, Orbán, Horváth B.. Izsáki, Nagy, Kiss (Györfi). Magyar, Somogyi, Horváth L., Korsós (Glázer) összeállításban ját-, szőtt az egyidényes bajnok­ság szezonzáró mérkőzésén. Lendületes rohamokkal kez­dett a SZEOL, a kapkodó gvöri védelem hibáiból már az első percekben Kerekes. Patakv. maid Vass került gólhelyzetbe, ám a lövés egyiküknek sem sikerült. A 10. percben Jósa beadása Izsákiról Vass elé pattant és a középcsatár a bal sarokba gurította az ajándékba ka­pott labdát (1:0). A vezető gól megszerzése után közel félórás mezőny­játék folvt a oálván — ke­vés eseménnvel. Jósa a sze­gedi térfélről indult, de kö­zeli lövését védte Földes, maid Dávid 20 méteres bom­bája suhant el a kapufa mel­lett. A 30. percben gvöri szögletrúeás utáni tömörü­lésben Kővári 6zemhéia fel­repedt. helyére Magvar állt A Baktó pontot szerzett Megyei II. osztályú labda­rúgó-eredmények : Tápé—Hunyadi SE 3:2 (0:0). SZEOL-stadion. Vezet­te: Kovács III. Szegleden ját­szott a két csapat. A hazaiak 0:2-röl nyertek! Algyő—Fábiánsebestyén 2:1 (2:1). Algyő. Vezette: Al­bert. A hazaiak többet tá­madtak. sok helyzet kima­radt a vendégek kapuja előtt. Az algyőiek góljait Ba­kos és Mihály szerezte. Szeged) Textilművek— Mártély 8:1 (2:1). Szeged. Ve­zette: Csókásj P. A tartalé­kos mártélyialk csak az első félidőben tudtak ellenállni a nagyszerű napot kifogó Tex­tileseknek. Góllövő: Sóki (5). Lázár (2), Szabó, illetve: Mol­nár. A Sándorfalva—Csanádpa­lota mérkőzés elmaradt, m^rt Csanádpalota nem utazott el Sándorfalvára. A Deszk— Nagymágocs és a Damjanich —Nagylak találkozót később jstsszftk Baktó—Kistelek 2:2 (1:0). Kistelek. A vendégcsapat meglepően jól játszott, és fel­tétlenül rászolgált a döntet­lenre. Mind a kétszer a bak­tóiak vezettek. Két vereség idegenben A két szegedi labda-egvüttes szenvedett. NB-s kézi­vereséget együttes fiatal gárdája, s így megszerezte a győzelmet. be. A szünet előtti 10 perc­ben erősített a SZEOL. Pa­taki betört a vendégek ka­puja elé. a lövés pillanatá­ban azonban Vass elrúgta előle a labdát, utána Jósa átadását emelte Földes kezé­be a közéocsatár. A második félidő is sze­gedi rohamokkal kezdődött. Patakv jobb sarokba tartó bombáját szögletre ütötte Földes, a szögletrúgás után Magvar a 16-osról a kapufá­ra lőtt. Az 53. percben. Vö­rös beadását Földes Jósa elé ütötte. a szélső kicselezte Orbáni, és közelről a hálóba lőtt (2:0). A közel negyedórás hazai rohamokat — az első félidő­höz hasonlóan — esemény­telen mezőnyjáték követte, csupán Somogyi nagy lövé­se jelentett izgalmat — de a kapufa mentett. Az utolsó negyedórában ismét rákap­csolt a SZEOL. a labda szin­te állandóan a vendégek ka­puja előtt pattogott. Vörös, maid Vass kétszer is hibá­zott biztosnak látszó helyzet­ben. a 90. percben pedig a kapufára vágódott Vass fe­jese. Győrben az ETO szintén 2:0 arányban nyert. így 2X15 perces hosszabbítás követke­zett. Az első 15 perc szegedi fölényt és gvőri gólt hozott. Előbb Mészár ió beadására Jósa ugrott fejelni és a lab­da helyett a csatár került a hálóba. A 102. percben a bal­szélre keveredett Horváth L. beadása utáni kavarodásból Horváth B. a hálóba talált. 2:1. Fordulás után tovább ro­hamozott a SZEOL és a 111. percben Vörös kitört a gvőri védők gyűrűiéből, lövése a jobb kapufáról az ellen­kező sarokba vágódott, 3:1. A szegedi csapat minden tekintetben felülmúlta ellen­felét. rászolgált a győzelem­re. Ha csatárai a kialakított gólhelyzeteket ki tudták vol­na használni, a győzelem jó­val nagvobb arányú lehetett volna. Giliczét és a csapat hátsó alakzatait nem kész­tették különösebb erőkifej­tésre a gvöri támadók, kö­zülük Dávid magabiztos iá­téka emelkedett ki. A közép­pályások közül Patakv a me­zőny legjobbja volt. Elöl a gyors Jósa és Vörös nagv kedvvel játszott, kár. hogv a befejezések több esetben ne­kik sem sikerültek. Vass le­cserélése indokolt volt. A győriek közül Földes. Hor­ken elért gólarány döntötte el a 15. helv sorsát. A SZEOL gólaránya 6 százalékkal jobb, ígv az ETO lett az NB l-es táblázat 16. helyezettie. Hernádi Gyula * A helyosztó mérkőzések vasárnap befejeződtek. Meg­lepetés nem volt. a pályá­kon a várt eredmények szü­lettek. A 9 helyért mérkőztek: Tatabánya—Dunaújváros 2:1 (1:1). Dunaújváros. 1000 né­ző. Vezette: Szegedi. A csa­tárok mindkét csapatban rossz napot fogtak ki. A kö­zepes iramú, s alacsony szín­vonalú mérkőzésen a ven­dégcsapatnak nagvobb volt a szerencséje. Góllövők: Nagv (Tatabánya) az 1. percben megszerezte a vezetést. Bar­tók a 4. percben egyenlített. A győztes gólt Szabó rúgta a 76. percben. 9. a Tatabá­nya. A 11. helyért küzdöttek: Sz. Haladás—Videoton 3:1 (2:1). Szombathely. 2 ezer né­ző. Vezette: Wottava. Szom­bathely nagv fölényben ját­szott. s ha a kihagyott hely­zeteit kihasználja, akkor be­hozhatta volna 6 gólos hát­rányát. Góllövök: Gangli (8. p). Karsai (35. p) egyenlí­tett. Farkas (43. p). Farkas (87. p). 11. a Videoton. Az 1970—71. évi bajnok­ságon az Újpesti Dózsa és az FTC 8—8. az MTK és a Bp. Honvéd 7—7. a Vasas és a Csepel 6—6. a DVTK és a Pécs 5—5. a Tatabánva és a Dunaújváros 4—4. a Vide­oton és a Haladás 3—3. a Komló és a Salgótarján 2— 2. a SZEOL és a Rába ETO pedig 1—1 jutalomponttal rajtol. Vasárnap óriási küzdel­meket vívtak Mexikóban a labdarúgó-világbajnokság csapatai. A tét azért is nagy most a döntők során, mert már kiesésre megy a játék. Jellemző, hogy két mérkőzés a 90 perc alatt döntetlen eredménnyel végződött, és a továbbjutás sorsa csak a fél­órás meghosszabbításban dőlt el. Eredmények: NSZK—Anglia 3:2 (0:1, 2:2, 2:2). Uruguay—Szovjet­unió 1:0 (0:0, 0:0, 0:0). Bra­zília—Peru 4:2 (2:1). Olasz­ország—Mexikó 4:1 (1:1). A döntőbe jutásért holnap, szerdán a következő párosí­tásban játszanak a győzte­sek: Brazília—Uruguay (Me­xikóvárosban), Olaszország— NSZK (Guadalajarában). Nehéz lenne megjósolni, hogy vasárnap délután az Azték-stadionban melyik or­száz vívja ki az elsőséget a világbajnokságon, de annyi biztos, hogy olyan csapat győz, amelynek neve már szerepel a Rimet mert Brazília, védője volt az értékes tró­feának, s könnyen lehet, hogy a kupa végleges gaz­dára talál. A kiírás értel­mében ugyanis, aki három­szor elnyeri, az végleg birto­kába veheti, s Brazília, Olaszország és Uruguay már kétszer is őrizte négy-négy évig. A világ sportsajtója egye­lőre még a negyeddöntő mérkőzéseinek eseményeivel foglalkozik, s a „nagy slá­ger" természetesen az NSZK —Anglia találkozó. A mexi­kói VB eddigi legdrámaibb és legküzdelmesebb 120 per­cét vívta a két csapat és a nyugatnémetek megismétel­ték 1954-es berni bravúrju­kat, amikor a VB döntőjé­ben 0:2-ről 3:2-re nyertek a magyar válogatott ellen. Ugyancsak hosszabbításban dőlt el az Uruguay—Szovjet­unió találkozó, s nem is akármilyen körülmények kö­zött. A 117. percben óriási volt az uruguayiak öröme, a szovjet játékosok azonban Kupán, reklamáltak, mert a gól előtt Uruguay, a labda elhagyta az alap­Olaszország és az NSZK is vonalat. Óvott a szovjet csapat vezetősége A Mexikóban tartózkodó szovjet labdarúgó-válogatott vezetői újabb óvást nyújtottak be a FIFA titkárságához az uruguayiak győztes góljával kapcsolatban. (Van Ravens holland játékvezető nem vette észre, hogy Eparrago gólja előtt a labda már elhagyta a játékteret.) Granatkin, a Szovjet Labdarugó Szövetséa elnöke, a FIFA elnöke vezetésével a szovjet küldöttség a métközés körülményeinek kivizsgálását kéri. s a találkozóról készült televíziós film alapján a birói döntés megsemmisítését. A FIFA rövidesen rendkívüli ülést tart. Gyoma—SZAK 4:4 (2:1) Az NB III-as labdarúgó­mérkőzést Gyomán. 300 néző előtt, Szarvas vezetésével játszotta a két csapat. A sze­gediek összeállítása: Tóth P. — Fránvó. Pusztaszeri. Mes­ter. Csanádi. Stumpf, Szitó. pújába. Jók a SZAK-ból: Szitó. Biltsik. Hegves. A délkeleti NB III további eredményei: Kiskunhalasi MEDOSZ—Hódmezővásárhe ­lyi MEDOSZ 1:0 (1:0). Kis­kunhalas. Csongrádi SC— Héger. Biltsik. Hegyes dr.. Szentesi Vízmű 3:0 (2:0). Nagv Zs. Csere: Tóth helvett Újszászi. Csanádi helyett Dé­zsi. Fránvó helyett Putyora. Nagy küzdelmet vívott a két C6apat. A hazaiak min­dig vezettek, a második fél­időben már 4:2 is volt az eredmény, de a SZAK játé­ka a hajrában felgyorsult. Sok korszerű támadást ve­zettek akkor a szegediek és a végén megérdemelten egyenlítettek. Góllövő: Ágos­ton (2). Kiss. Domokos, illet- 10. Gyoma ve: Biltsik (2) Szitó. Héger. »• L,sza'íildv4r „, ,. _ ... 13. Mezofí SE Különösen szép volt Szito 13. Szentesi v. fejesgólja, mert a szélső 12 Kun "B^ SE méterről talált a GYTK ka- 16. Kossuth SE Csongrád. Mezőhegyesi ME­DOSZ—Békéscsabai Agyag­ipar 4:2 (2:2). Mezőhegyes. A többi mérkőzést elhalasz­tották. A bajnokság állása: 14 10 1 13 8 3 14 13 14 12 14 14 14 13 2. C'songr. SC 3. Szalvai SE 4. SZAK 3. Sarkad 6. Mezőhegyes 7. Bcs. VTSK 8. Bcs. Agyag. 9. H. MEPOSZ 12 14 12 13 10 3 34:14 21 2 23:11 19 S 21:18 18 3 22:16 13 5 19:29 15 3 16:11 14 8 16:18 14 5 12:11 13 6 27:28 13 5 17:19 12 4 10:10 11 7 12:19 11 6 12:18 9 2 1 10 12:19 3 • - 10 5:35 . Potyagólos TFSE—Szegedi Volán 18:12 (0:4) NB I B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Budapest. 200 né­ző. Vezette: Márta — Márki. A szegedi csapat góljait váth B.. Somogyi és Glázer Dobó (5). Hertelendi (4). Kő- játszott átlagon felül. vári (2) és Fülöp dobták. Jók: Fekete. Zuber. Buiáki. illetve Dobó. Hertelendi. Ba­ranyai. Különben a szegedi csapat minden játékosát di­A szegedi együttes iátéko- csérét illeti lelkes játékáért Kamarás dr. jól bírásko­dott. Mivel a két csapat páros­mérkőzése 3:3 arányban vég­A Csongrád mep'ei I- osz­tályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi mérkőzései közül a Móravárosi Kinizsi—Szege­di Spartacus összecsapás bi­zonyult a legérdekesebbnek. Eredmények: Móravárosi Kinizsi—Szege­di Spartacus 4:3 (3:1). Csere­pes sor. Vezette: Kanalas. Az élvezetes játék során a csatárok sokat lőttek kapura. Bozóki a hazaiak, valamint Nagy, a Spartacus kapusa időnként bravúrosan védett. de emellett bosszantó hibá­kat is elkövetett. A potyagó­lok mérkőzésén a Kinizsi 3:3 után nyert. Góllövő: Kál­lai, Hajós. Benkő. Rózsa­Bakacsi. illetve: Martonosi (2). Balogh. Szeged) Postás—Apátfalva 3:1 (2:0). Szeged. Juta-pálya. Vezette: Spitzer. A hazai szőtt, s megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet. Gól­lövők: Doktor, Rácz, S. Nagy (öngól), illetve: Laczkó. Mindszent—Szegedi Építők 2:0 (0:0). Mindszent. Vezette: Nagy. Az erőteljesebben ját­szó hazaj csapat megérdemel­ten nyert. Makói Spartacus—Alsóvá­rosi MAV 1:0 (0:0). Csanád­palota. Vezette: Szailer. Két közel egyforma képességű csapat küzdelméből a szeren­csésebb Spartacus .került ki győztesen. Vékonynak a haj­rában szerzett góljával. Szentesi Kinizsi—Szőrééi Rákóczi 5:1(2:0). Szentes. Ve­zette: Ződi. Az első félidő­ben kiegyensúlyozott volt a játék, A hazaiak ügyesen használták ki helyzeteiket. Góllövő: Pacali, Fábián, Ga­rai. Török, Nagy, illetve: Sze­kula. H. Metripond—Donozsma 2:0 (2:0). Hódmezővásárhely. Vezette: Kriska. Közel egyenrangú ellenfelek. Gól­lövő: Dómján. Kérdő. A bajnokság állása: !. Sz. Kender 12 7 3 i 13: 4 17 2. Sz. Spartacus 11 6 3 2 17:11 15 3. H. Metripond 4. Sz. Kinizsi 5. Sz. Postás 6. Mindszent 7. Sz. Epftök 8. Alsóváros 9. M. Spartacus 10. Apátfalva 11. MTVSE 12. Dorozsraa 13. Szentesi K. 14. Szőreg A Szentesi Kender mérkőzés után egyik csa­pat sem kapott pontot. 12 6 2 4 19:10 14 10 6 1 3 22:20 13 11 5 3 3 15:14 13 10 5 2 3 20:12 12 10 4 4 2 8: 5 12 12 4 2 7 12:14 10 9 4 1 4 12:13 9 9 1 5 3 9:11 7 9 3 13 11:14 7 11 2 2 7 21:22 6 10 3 - 8 15:19 6 10 - 3 7 3:28 3 Kinizsi—Szegedi sai: Baranvai. Giricz. Csáki. Fülöp. Kővári. Pásztor. For­ró. Hollós. Dobó. Hertelendi. Pártos. A bajnoki táblázat elsőhe­Ivén veretlenül átló TFSE­nek otthonában komolv el­lenfele volt a Szegedi Vo­lán. Már az első percekben 3 kapufát dobott a szegedi csapat, maid hosszú ideig kézilabda-mérkőzésen fej-fej melletti volt a küzde- vereséget szenvedtek lem. Különösen a második félidő elején vált szorossá a mérkőzés, és ismét csak a balszerencsén múlott, hogv nem tudott egyenlíteni a Vo­lán. A befejező részben erőn­léttel jobban bírta a hazai a vereség ellenére is. A Volán legközelebbi el­lenfele 21-én délelőtt 11 óra­kor az Ózdi Kohász NB I-ból kiesett csapata lesz az új­szegedi kisstadionban. Makói VSE— Sz. Tanárképző 25:5 (14:3) Makón mintegv 200 néző előtt játszott NB II-es női súlvos a sze­gedi lányok. A hosszú kény­szerpihenő után pálvára lépő hazai csapat minden tekin­tetben felülmúlta tartaléko­san kiálló, tervszerűtlenül játszó és gvenge erőnléttel rendelkező ellenfelét. ződött, a csoportmérkőzése- együttes végig fölényben ját­így kellett volna tippelni! A Szolnok csoportelső DÉLMAGYARORSZÁG P 1970. KEDD. JÜN1US 16. 1. Bakonyi VSC—Pécsi Ere. 3:1 1 2. Bauxitbánya—Győri D. 1:1 x 3. Ajka—Savaria 4:2 1 4. Máza-Szászvár—Fflzfő 2:0 1 5. Almásfüzitő—Szekszárd 1:0 1 6. Pápa—Kaposv. Rákóczi 3:1 1 7. Kiskunt.—Pénzügyőr 0:0 x 8. Arczzo—Ccscna 0:0 x 9. Conw—Perugia 0:0 x 10. Genoa—Pisa 1:1 x 11. Piacenza—Varese 0:5 2 12. AS Rcggina—Catania 1:3 2 13. Ternana—Modena 1:0 1 14. N> iregyhaza— Kossuth KESE 2:0 1 Egy db 13 taiaiatis szelvény toll. amely egyben 13 olusz 1 ta­lálatos is. A jutalom és n nye­remény együttesen 581 777 fo­rint. 12 talalaia 113 fogadónak volt. nyereményük egyenként 2505 forint. 11 találato' 1354 fo­gadó ért el. nyereményük egyen­ként 209 forint. A 10 találatos szelvények szama 9444. ezekre egyenként 45 forintot fizetnek. világbajnokságra szelvény ered­A labdarugó kiadott külön menyhirdetése: 13 találata 22 rogadonak volt, ezek szelvényenként! nyeremé­nye 0406 forint. 13 plusz 1 találata 20 fogadó­nak volt, ezek szelvényenként! nyereuienye a jutalommal együtt 13 238 forint. A 12 találatos szelvények szá­ma 711 db, nyeremény 194 fo­rint. 11 találacol 724) fogadó ért el, nyeremény 20 forint. A 10 találatos szelvények szá­ma 37 395 db, nyeremény 7 fo­rint. Valamennyi nyereményösszeg a nyereményilleték levonása után értendő. Az 1000 forinton felüli nyere­mények kifizetésére június 25-től. az 1000 forinton aluliakéra jú­nius 10-től kerül sor. A labdarúgó NB II-ben most játszották az utolsó­előtti fordulót. Mint arról már beszámoltunk, a Szegedi VSE a Szegedi Dózsa ellen szombaton 1:0-ra nyert. To­vábbi eredmények: KIS­TEXT—Jászberény 5:1. Szol­nok—MGM Debrecen 1:1. A Szolnoki MÁV ezzel már csoportelső. Bocskai—Köz­építők 5:1. Kiskunfélegyháza —Pénzügyőr 0:0. Budafok— Vecsés 1:0. A Szarvas— DEAC és a Cegléd—Gyula mérkőzések az árvízhelyzet miatt elmaradtak. A bajnokság állása: 14 9 4 1 24: 8 22 1. Sz. MAV 2. Középítők 3. Szeg. VSE 4. Pénzügyőr 5. Cegléd 6. K1STEXT 7. Szarvas 8. Budafok 9. Szegcdi D. 10- K.-félegyh. 11. Lehel SC 12. DEAC 13. Bocskai SE 14. MGM Dcbr. 13. Vecsés 16. Gyula 11 7 3 4 24:17 17 11 7 3 4 17:14 17 13 6 4 3 20: 9 16 13 6 3 4 21 :14 15 14 6 3 5 30:21 15 13 6 3 4 17:14 15 lllf I 14:13 14 13 5 3 5 11:10 13 14 4 5 5 14:22 13 13 5 2 6 15:18 12 13 2 6 3 14:20 10 14 4 2 8 16:24 10 14 2 6 6 14 26 10 14 3 3 8 13:27 9 12 3 2 7 11:18 8 DÉLMAGYARORSZÁG _ A Magyal szocialista Munkásnári Szceed városi bizottságának napllapia - Főszerkesztő: F Nagy István. - Szerkesziósee és kiadóhivatal: Szeged Magvat Tanács­Köztársaság útja 10.. telefoo: 13-535. 13-003 - Felelős kiadói Kovára László. - A lapot nyomja: Szegedi Nyomda Vállalat. Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u. 28. (Index: 20 053). — Előfizetési dll egy hónapra 20 forint .... ,