Délmagyarország, 1969. október (59. évfolyam, 227-253. szám)

1969-10-21 / 244. szám

Á dánok elleni válogatott Hétfőn délelőtt a Nép­stadionban Sós Károly a labdarúgók szövetségi kapi­tánya sajtótájékoztatót tar­tott a szerdán sorra kerülő magyar—dán világbajnoki selejtezővel kapcsolatban. Ismertette a válogatott csa­pat összeállítását és részle­tesen megindokolta azt, hogy az utóbbi hetekben miért került sor több változtatásra a válogatott keretben: — Káposzta, aki ez évben minden válogatott mérkőzé­sen szerepelt, két hete ágy­ban fekszik, sérült Rákosi is. Juhász, Dunai III. és Nagy László visszaesett for­májában. A dánok elleni kezdő csapat az lesz, ame­lyik vasárnap a BVSC ellen kezdett tehát: Szentmihályl — Kelemen, Páncsics, Ihász — Zámbó, Szűcs — Fazekas, Göröcs, Bcne. Dunai II. Kozma. — Jelenleg hat tartalék áll rendelkezésre Tamás, Mé­szöly, Bánkúti, Halmosi, Ko­csis és Puskás személyében. Közülük kedden este jelölöm ki azt az ötöt, aki a kispadon ülhet majd. A mérkőzésen — mint ismeretes — két csere­lehetőséget enged meg a sza­bály. Elmondta a kapitány, hogy a sérülést szenvedett Göröcs vasárnap és hétfőn is pihent, kedden már edzeni fog, s azt követően dől el, hogy szere­pelhet-e a csapatban. Ha nem, akkor Kocsis lesz a helyettese. Dunai II. vasár­nap rúgást kapott a boká­jára, s ez tenyérnyi véröm­lenyt eredményezett, de a ka­pitány bízik abban, hogy az újpestiek csatára ott lesz majd szerdán a pályán. SZEOL 1:1 (1:0) (Kiküldött munkatársunktól.) Kellemes őszi időben, ki­fogástalan gyepszőnyegen került sor az NB 1 B két él­lovas csapatának mérkőzé­sére. A játékosok érezték a mérkőzés fontosságát és ennek tudatában léptek pá­lyára. A csapatot mintegy 2 ezer szegedi szurkoló buz­dította Székesfehérváron. A vöröstrikós, fehérnadrágos SZEOL a következő összeál­lításban kezdett: Gilicze — Várhelyi III., Dávid, Ma­gyar. Molnár — Varga, Pi­kó, Pálinkás, (Nemes 70. perc), — Székely, Vass, Vö­rös. A fehérmezes hazaiak pedig Tímár — Posch, Ko­vács. Fejes — Borsányi, (Sári 78. perc), Kerecsényi, — Pintér, Pataki, (Balogh 68. perc). Burka, Karsai, Nagy II. felállásban játszot­tak. A mérkőzés elején me­zőnyjáték folyt, gólveszélyes helyzetet egyik csapat sem tudott kidolgozni. A SZEOL többet támadott, de ered­ménytelenül. A 9. percben Vörös egy hátúiról kapott labdát ügyes csellel Szé­kelyhez továbbított, ő Pikót ugrqtta ki, de a hazaiak a 16-osnál szabálytalanul sze­relték. A szabadrúgást Vö­rös végezte el, erős lövése a sorfalról a felfutó Vár­helyi III.-hoz pattant aki alig helyezett a kapu mel­lé. Gilicze a 10. percben ka­pott először labdát: Nagy II. jobb alsó sarokba tartó lö­vését szögletre tolta. Ezután feljött a szegedi csapat. Egymás után vezetett veszélyes támadásokat. A 15. percben Varga pontos labdával indította Pikót, aki az eléje kifutó kapus mellett elhúzott, de az üres kapuba tartó labdáját a berohanó Kovács a gólvonal előtt ki­vágta. Most már fölényben játszott a SZEOL. több lö­vés okozott gondot Tímár­nak. A fölény a 26. percben góllá érett: Vörös becsapta a védőket, ügyesen kiugrott, de Tímárról a Jl-es pontnál a mezőnybe pattant a labda, jamit a jókor érkező Székely 16 méterről a kapuba he­Csak egy pont • \ ­Zelman Ferenc felvétele Felvételünk a gól előtti pillanatot ábrázolja. Vörös lab­dája a kifutó Tímárról Stékely (takarva) elé pattan, aki egy pillanattal később megszerezte a vezetést SZVSE-DVSC 0:0 lyezett: 1:0. A vezetés után tetszetősen játszott a SZE­OL, hosszú, pontos átadá­sokkal veszélyeztetett. A 36. per'cben Nagy II. ugrott fel fejelni, közben megrúg­ta a szerelni akaró Dávidot, akit egy percig ápoltak. A 39. percben Székely cselez­getett a hazaiak 16-osán, végül szerelték, két perccel később pedig Pálinkás vá­ratlan lövése jelentett gól­veszélyt. Az első félidő utol­só eseménye Gilicze nevéhez fűződik: Pintér 16 méterről, fordulásból leadott lövését a szegedi kapus a levegőben úszva bravúrral tolta szög­letre. A fordulás után a hazaiak rohamoztak. Az 52. percben Burka a játékvezető lába között átgurította a labdát, amellyel Borsányi ugrott ki a védők közül, de Gilicze kétszeri bátor lábravetődése után Magyarnak sikerült felszabadítani. Az 51. perc­ben egyenlített a Videoton. Pintér beadása átszállt a 16­oson, onnan Karsai vissza­fejelte a bal kapufánál le­sen álló Pintérhez, aki köz­vetlen közelről a kapuba fejelt: 1:1. A SZEOL játé­kosai lest reklamáltak és emiatt egy percig állt a já­ték. Az 58. percben rátalpal­tak Dávid lábára, akit,a pá­lyán ápoltak. A 69. percben közvetett szabadrúgás után Vörös erős lövése a sorfal­ról lepattant és a védők üggyel-bajjal felszabadítot­tak. Később Pintér veszé­lyeztetett, majd Karsai lövé­sét védte Gilicze. A 82. percben a hazai jobbszélső. Pintér lövésébe Karsai be­letette a lábát, de a szegedi kapus a gólvonal előtt fel­pattanó labdát vetődve hárí­totta. Néhány percig a Vi­deoton szorongatott. A be­fejezés előtt a SZEOL per­cekig ügyesen tartotta a lab­dát. A 88. percben vezették az utolsó támadást a ha­zalak, melynek végén Pin­tér 3 méterről leadott ka­t páslövését Gilicze bravúrral hárította. A végig nagy iramú mér­kőzésen az első félidőben a szegedi együttes gólokkal vezethetett volna, de ak­cióikat nem kísérte sze­rencse. A SZEOL védelme jól játszott, Giliczétől bra­vúrokat is láttunk, a hátvé­dek biztosan romboltak. Varga és Pikó betartották a taktikai utasításokat, sem­legesítették Karsait, illetve Borsányit. A védőfeladatuk mellett veszélyes támadáso­kat is vezettek, kár hogy a végére elfáradtak. (Ez az egész csapatra is elmondha­tó.) Pálinkás ügyesen ját­szott. Vass teljesítményét sérülése befolyásolta. Vörös nagy területen mozgott. Ott volt a befejezéseknél és sokszor okozott zavart a ha­zai védelemben. Szerencsé­vel gólt is lőhetett volna. Nemes csupán 20 percet ját­szott, de rövid idő alatt is bizonyította, hogy formában •C'an. A Videotonból Posch, Kerecsényi és Nagy II. di­csérhető. Bircsák játékveze­tő hiba nélkül vezette a mérkőzést. Ács S. Sándor A labdarúgó NB I B to­vábbi vasárnapi eredményei: Bp. Spartacus—Nagybátony 6:1. MÁVAG—Szállítók 3:0. Kecskemét—Előre 3:0. Szol­nok—Pécs 0:0. Várpalota— Békéscsaba 0:0. Miskolc— Ózd 1:0. Oroszlány—Fehér­vári MÁV 1:4. A labdarúgó NB III-ban a két szegedi csapat vasárnap csak egy pontot szerzett: a Kossuth SE ért el döntetlent, míg a SZAK vereséget szen­vedett. Szentesi Vízmű—Kossuth SE • 1:1 (0:0). Szőreg. 100 néző. Vezette: Horváth G. (Oros­háza). Szentes: Tarr — Da­nicska, Garai, Gerendi, Szi­kora. Molnár, Lengyel, Szín. Babovka, Török. Virágh. Kos. suth SE: Turcsán — Kovács K.. Terhes, Vasas, Majnik, Molnár, Kutasi, Héger, Dup­si, Zana. Bóné. Az első félidőben a ha­zaiak sokat támadtak, több jó helyzetük adódott, de a csatároknak nem volt szeren­cséjük. A 30. percben Dupsi nagy lövése a kapufáról pat­tant vissza a mezőnybe. A szentesiek csak a szünetelőtt lendültek játékba, akkor Ba­bovka szerezhetett yolna gólt, de lövését Turcsán vetődés­sel védte. A második félidőben töb­bet kezdeményezett a szen­tesi csapat, és a 23. perc­ben a vezetést is megszerez­te: Virágh tíz méterről lőtt a kapuba. A Kossuth SE nem adta fel a küzdelmet, s a hajrában .egy kapuelőtti kavarodás közben Dupsi kö­zelről kiegyenlített. 1:1. Szalvai SE—SZAK 2:0(2:0). Békéscsaba. Vezette Füzesi (Szolnok megye). Szalvai SE: Huszár — Földesi, Zahorán. Vida — Molnár, Kékesi — Pintér, Kiszely. Zolnai, Pá­linkás, Kasznár. SZAK: Var­ga — Vass II.. Olasz, Sán­dor — Csanádi. Bácskai — Bán, Vass I., Pusztaszeri. Gábor, Kun. Kiegyenlített küzdelem után az első félidő utolsó tíz per­cében dőlt el a mérkőzés sor­sa. A lestaktikát játszó SZAK-védők mellett a 35. percben Zolnai kiugrott, sá közelről a hálóba lőtt. 1:0. A 41. percben Pintér a jobb oldalon tört előre, több vé­dőt kicselezett, s a kimoz­duló Varga mellett laposan az ellenkező sarokba lőtte a labdát. 2:0. Szünet után fel­jött a vendégcsapat, Gábor, majd Bán nagyott ki gólt ígérő helyzetet, az eredmény azonban nem változott. A lá. tottak alapján reális az ered­mény; ennyivel gyorsabbak, mozgékonyabbak voltak a ha­zai csapat játékosai. Az NB III-ban első mérkőzését ve­zető Füzesi, kisebb lámpa­lázzal, jól vezette a mérkő­zést. A labdarúgó NB III továb­bi eredményei: Hódmezővá­sárhelyi MEDOSZ—Szarvasi SC 0:0. Kecskeméti Fémmun­kás—Kiskunhalasi MEDOSZ 2:1 (1:1). Békéscsaba) Agyag­ipar—Orosházi Kinizsi 2:0 (1:0). Mezőberényi Spartacus —Kun Béla SE 1:1 (0:1). Mc­zőhegyesi MEDOSZ—Sarkadi Kinizsi 4:1 (1:1). Békéscsabai VTSK—Tiszaföldvári Tsz SK 3:2 (0:2). A bajnokság állása: t. Szarvas 2. Bcs. Agyag. 3. Szalvai SE 4. Sarkad 5. Szentesi V. C. H. MEDOSZ 7. Bcs. VTSK 8. Kun B. SE fl. Kossuth SE 10. SZAK 11. Mezőhegyes 12. Kiskunhalas 13. Orosháza 14. Tiszaföldvár 15. Mezőberény IS. Kecskemét 25 11 12 25 14 6 25 12 fi 25 10 8 25 11 6 25 10 1 25 10 7 25 10 5 25 S 7 25 7 10 25 7 9 25 10 2 25 S 9 25 7 6 25 5 4 25 7 2 2 27:11 34 5 36:15 34 7 44:26 30 7 32:28 28 8 31:33 28 8 29:25 C7 8 35:36 21 10 33:27 25 9 26:24 25 8 31:32 24 9 32:37 23 13 29:37 22 10 21:31 21 12 31:36 20 14 26:41 16 16 25:49 1G Második helyezés A bajnokság 1. Videoton 2. Szeged 3. Várpalota 4. Zalaeg. TE 5. Oroszlány 6. Pécsi B. 7. Kecskemét 8. Bp. Spart. 9. Békéscsaba 10. MAVAG 11. Szoln. MTE 12. Szfv. MAV 13. Szállítók 14. Elére 15. Ozd 16. Gyérl D. 17. Miskolc állása: 19 3 6 A,SZEOL férfi kosárlabda­együttese háromnapos nem­zetközi kosárlabdatornán vett részt a • jugoszláviai Topo­lyán, a város felszabadulásá­nak 25. évfordulójára rende­zett ünnepségek keretében. Az első mérkőzésen a Bail­don Katowice, a lengyel NB I negyedik helyezettje volt az ellenfél, s a SZEOL 71:64 (37:28) arányban vereséget szenvedett. A SZEOL—Topo­lya találkozó eredménye: 92:72 (42:42). A SZEOL szép játékkal győzött a II. ligás jugoszláviai csapat ellen. De ugyancsak győzelmet aratott Szabadka együttese ellen Is 72:58 (33:30) arányban. A szegedi csapat (Faragó, Zöllei. Láng. Kisteleki, Schmidt, Varga. dr. Dobó. dr. Kiss, Wirth, Korponai, Kecs-. keméti. Kertész) az egész tornán egyenletes, jó teljesít­ményt nyújtott Egy kis sze­rencsével még az első ligás lengyel csapatot is legyőz­hette volna. A legjobb teljesítmény 7 Láng Imre nyútotta, akt megnyerte a „Torna legjobb, ja" címet Rajta kívül még Zöllei. Faragó és Kisteleki érdemel dicséretet. Az együt­tesünk a tornán a második helyen végzett XSftvagybátony 28 8 5 8 6 8 7 10 U 12 6 10 6 12 8 10 10 9 6 13 8 8 12 6 12 10 8 7 13 7 8 13 6 7 15 7 4 17 75:33 41 54:37 36 41:31 33 47:29 32 46:40 32 37:33 32 33:22 31 51:39 31 l:i :38 30 31:36 26 31:39 26 32:38 24 37:47 24 24 :.7S -4 32:38 23 30:46 22 22:48 13 21:60 18 S=0=R=0=K=B=A=N Liebmann Béla felvétele A „nyugalom" jellemezte az egész mérkőzést. Képünkön Szabó, a debreceniek kapusa megszerez egy feléje szálló labdát K'slíurfé'egyhtÍTa— Sz. Dózsa 3:1 (1:0) Szeged. SZEOL-pálya. 1500 néző. Vezette: Müncz. SZVSE: Simái — Csigér. Tóth II.. Szalai. Hájas, Sza­mosvölgyi dr.. Farkas, Kiss II.. Bite. Sándor (Kakas). Sonkó (Sajtos). DEBRECENI VSC: Szabó II. — Szabó I, Wachter, Lipők. Vaclavik, Nagykaposi, Rozgonvi, Ráczl, Dóczé (Potyók). Kiss I.. Kiss II. Nagyszámú debreceni szur­koló biztatása közben indí­totta el a labdát Dóczé. a vendégcsapat középcsatára. Utána mérsékelt iramú me­zőnyjáték alakul ki, de so­káig egyik kapu előtt sem alakult ki komoly veszély. Az első említésre méltó esemény csak a 17. percben történt, amikor Nagykaposi a földre került és Bite késett le tiszta helyzetben Sonkó beadásáról. „No. talán rövidesen mégis­csak történik valami érde­kes" — mondogatták a lelá­tón ... De továbbra is sokáig semmi sem történt. A második félidőben sem változott lényegesen a játék képe. A cserék egyik oldalon sem vittek lendületet a já­tékba. A meddőségre jellem­ző volt. hogy Simái csak a 6t. percben fogta az első lab­dát. így volt ez a másik ol­dalon is. A 78. percben vég­re gól is akadt, de Sajtos közeli gólját a játékvezető les címén nem adta meg. Unalmas, mérsékelt iramú és színvonalú, gólszegény já­tékot hozott a találkozó. Ko­moly tétre ment, mégsem igyekezett egyik csapat sem az eredményre, a győzelem­re. A két vasutascsapat test­vériesen megosztozott az „életmentő" pontokon. Jók: Tóth II.. Hájas. Sza­lai. Szamosvölgyi dr.. illetve Szabó II.. Nagykaposi és Rá­CZL Solti Mihály DÉLMAGYARORSÚG KEDD, 1969. OKTÓBER 21. Kiskunfélegyháza. 1500 néző. Vezette: Palotai. Kiskunfélegyházi Vasas: Bólya — Bense. Cserkó. Vil­lányi. Sahin, Dóra, Kókai (Máriási), Bálint, Farkas. Ézsi. Sánta. Sz. Dózsa: Bán­fi — Károlyi, Csörögi, Csa­nádi, Reményik dr.. Bíró, Szél II., Portörő, Csordás dr. (Balogh), Bóka, Héger dr. Hosszú ideig mezőnyjáték folyt. A 18. percben Héger di-. lövése a felső lécről a gólvonalon belülre került, de a játékvezető les címén nem adta meg a gólt. A 25. perc­től kezdve a hazaiak fölény­be kerültek, és a 36. pereben a vezetést is megszerezték. Bánfi rosszul sikerült kapu • kirúgását Farkas a tizenha • tosnál elcsípte és két cse". után nagy erővel lőtte a ba'. sarokba. 1:0. A gól után r. szegediek maradtak táma­dásban. A második félidőben jó iramban folyt tovább a já­ték. A 63. percben a Dózsa, egyenlített. Bíró hosszú lab­dájával Széli II. elfutott, be­adását Balogh a kifutó ka­pus felett a hálóba emelte. 1:1. Az utolsó negyedórában a Vasas lendületes hajrába kezdett és a védelem hibá­jából a 81. percben Ezsi lö­vése (2:1), maid a 85. perc­ben Villányi 40 méteres sza­badrúgása került Bánfi ka­puiába. 3:1. Palotai játékvezető a sza­bálytalanságok megítélésénél többször hibázott. S. M. A labdarúgó NB II. továb­bi eredményei: Cegléd—KIS­TEXT 1:2. Gyula—KTE 3:1. Budafok—Jászberény 1:0. Bocskai—Szolnok 6:0. A SZEOL labdarúgó-együt­tese a héten nem játszik ko­molyabb kétkapus edzőmér­kőzést. Ellenfelet nem kötöt­tek le, mert Giliczét, Var­gát és Dávidot meghívták az utánpótlás válogatott Dánia elleni mérkőzésére, mint ke­rettagokat, ezenkívül köny­nyebben sérült Vass és Pá­linkás. s így ők sem állhat­nának rendelkezésre. * A Téli Kupa kerékpáros versenysorozat első forduló­jának eredményei. Verseny­kerekes felnőttek (60 km):l. Keresztúri Imre (SZVSE) 1 óra 39 perc, 2. Kecskeméti (SZVSE) 1:42. Ifjúságiak (60 km): 1. Csizmadia János (Postás) 1:39, 2. Fejes (Sze­gedi VSE) 1:41. Juniorok (60 km): 1. Verbovszki Lás2űó (Postás) 56 perc. 2. Romák (Postás) rajta. Ifjúságiak (30 km): 1. Tóth András (Pos­tás) 56 perc, 2. Vass (Postás) 57. Serdülők (30 km): 1. Lá­zár Sándor 59 perc. 2. Ócs­kái (Postás) rajta. Úttörők (16 km): 1. Fejes József (SZVSE) 30 perc, 2. Berkesi (SZVSE). * A kerékpáros versenyen el­veszett a megyei kerékpáros szövetség könyvelési füzete. Kérik a becsületes megtalá­lót. hogy a Zsótér-ház föld­szintjén levő MTS-be adja le. * A labdarúgó VB-selejtezők 15. csoportjában befejeződtek a küzdelmek. Ausztrália ju­tott a mexikói 16-os döntőbe, 2. Dél-Korea. 3. Japán. Így kellett volna tippelni! A bajnokság állása: 1. Dcbr. VSC 2. Jászberény 3. Budafok 4. Pénzügy 5. Gyulai 6. Kiskuni. 7. KtSTEXT 8. Sz. MAV 9. MGM Debr. 10. Bocskai 11. Cegléd 12. Szeg. VSE 13. Szegedi D. 14. Kecsk. TE 15. Tűzálló 16. Mk.-báza 25 15 8 25 15 3 25 12 7 25 11 9 25 10 9 25 11 S 25 10 6 25 10 6 25 8 9 25 8 9 9 5 11 8 7 10 7 6 12 5 7 13 4 7 14 4 4 17 37:11 38 40:31 33 47:26 31 32:21 31 38:25 29 40:41 27 35:31 26 33:37 26 31:24 25 45:45 24 44:38 23 31:33 'J 28:32 20 30:44 17 21:51 15 20:62 12 Videoton—SZEOL Kecskemét—BKV Előre Ganz-M AVAG—Fflspcd Szolnoki MTE—Pécsi B. Almásfüzitő—MAV-DAC Bauxitb—Dorog Izzó—Nyíregyháza Szegedi VSE—Tiebr. VSC Budafok—Jászberény Cegléd—KISTEXT Cagliarl—Intcr. Lanerossl—Juventus Lazio—Fiorentina 1:1 x 3:0 1 3:0 1 0:0 x 0:0 x 0:2 2 1:0 1 (T:0 * i:o 1:2 2 1:1 x 1:0 5:1 I 14. Brescla—Verona 13 találatot 5 fogadó ért el, szelvényenként! nyereményük 106 782 — forint. A 13 találatosok közül 4 fo­gadónak plusz 1 találata is volt. erek nyereménye a lutalommal együtt: 147 440.— forint. 12 találata 147 fogadónak volt, szelvényenkénti nyereményük: 2285.— forint. 11 találatot 2013 foeadó ért el, ez.ek nvereménve 167— forint. 16 találata 15 34S fogadónak volt. szelvényenkénti nyere­mény 33,— forint. DÉLMAGYARORSZAG - A Magyar Szocialista Munkáspárt Szeeed városi otrottságaoak napllaoia - Fószerkesztó: P Nagy aVAn- S'erxesztósée és kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanács­göztársaaáe ótjo 10.. telefon: 13-539 13-003 - Felelő, kiadói Kovács László. - A lapot nyorola Szegedi Nyomda Vállalat, szeged, Bajcsy-Zsilinszky u 28 (Index- 29 053). — Előfizetési Ott egy hónapra M forint