Délmagyarország, 1969. május (59. évfolyam, 98-123. szám)

1969-05-13 / 107. szám

SZEOL—Miskolc 2:1 (1:0) Versenv ° B. VTSK­SZAK 2:2 (1:1) Békéscsaba: Krátki — Lin­denberger. Frankó. Bodó, Ha­vasi. Mázán, Karadi (Tóth), Rajki (Kalcsó), Román, Bat­ke. Kuba. SZAK: Varga — Putyora, Olasz, Sándor, Csanádi. Pusz­taszeri, Bán, Vass, Király, Gábor. Berár. A Békéscsabán lejátszott mérkőzésen értékes pontot szerzett a SZAK. A vezetést a hazalaknak sikerült meg­szerezniük a 15. percben Batke talált a kapuba: 1:0. Ezután a SZAK támadott többet, némi mezőnyfölénye a 43. percben gólt eredmé­nyezett : Gábor kisodródva elfektette a kapust és úgy lőtt a hálóba: 1:1. Fordulás után a 47. perc­ben szögletrúgás után Batke fejjel megszerezte a vezetést: 2:1. A SZAK a 70. percben tudott egyenlíteni. Egy előre­ivelt labdát Király megszer­zett és egy csel után a ka­puba lőtt: 2:2. A labdarúgó NB III továb­bi eredményei: Kecskemét— Tiszaföldvár 0:0. Kun Béla SE—Sarkad 1:0 (0:0). Hód­mezővásárhely—Orosháza 1:0 (1:0). Mezőhegyes—Szentes 3:1 (1:0). B. Agyagipar—Kis­kunhalas 1:0 (0:0). Mezőbe­rény—Szalvai SE 3:2 (2:2). A bajnokság állása: I. Bea. Agyag. I. Szarva* 3. Bcs. VTSK 4. Mezőhegyes 5- Kossuth SK H. MEDOSZ 7. Szentest V. I. Sarkad 9. Szalvai SE 10. Kun B. SE 11. Orosháza 12. SZAK 13. Tis/.a fttldv. 14. Kiskunhalas 13. Kecskemét 16. Mezóberenjr 9(2 9 3 3 9 .3 3 9 5 1 9 4 3 9 4 3 9 12 9 3 2 9 2 4 9 4 ­9 3 1 9 15 9 3 1 9 3 1 9 2 1 9 12 1 12: 4 14 I 11: 5 13 1 18:11 13 3 17:12 11 2 10: 8 11 ? 10: 8 11 3 13:12 10 4 9: 8 3 3 13:13 5 10:11 .5 10:11 3 11:13 .3 «: 9 3 7:11 « 8:18 8 8:15 Miskolc, 2500 néző, vezet­te: Bacsó. SZEOL: Nagy — Várhelyi III., Molnár, Magyar, Vár­helyi I., Varga. Dávid, Pikó, Tamon, Vass, Tihanyi. MVSC: Gulyás — Tordal, László, Buczkó. Temesvári, Pócsik, Oláh, Krompaszky, Jónás, Marosi, Bálint. Nagy lendülettel kezdett a SZEOL, az első 10 percben heves támadásokat vezettek a hazaiak kapuja ellen. A 2. percben Várhelyi I., a 4. percben Dávid lövését men­tette szögletre Gulyás. A kö­vetkező percben Tamon tiszta helyzetben az ötösről lövés helyett a kapus kezé­be emelte a labdát. Lassan feljöttek a hazaiak is, de gólveszélyt csak Magyar fe­lesleges hazaadása jelentett. Egymás után két szöglet is jelezte a SZEOL fölényét. A 20. percben született meg a vezető gól. Vasst szabályta­lanul akasztották a miskolci védők. A mintegy 30 méteres szabadrúgást Dávid pergetve ívelte kapura, Gulyás el­késve vetődött és a labda a jobb sarokba hullott 1:0. A vezető gól megszerzése után a SZEOL könnyedén vette a játékot, különösen az 'ez­úttal sokat bizonytalankodó Várhelyi III. hibájából adód­tak meleg helyzetek a sze­gedi kapu előtt. A 31. perc­ben Jónás közeli fejesét küldte lábbal a mezőnybe Nagy, a 34. percben pedig Pócsik 20 méteres szabad­rúgását öklözte szögletre. A félidő utolsó 10 percében is­mét a SZEOL volt a kezde­ményező, de csatárai csak az ellenfél 16-osáig jutot­tak eL Szünet után Tamon he­lyett Rajcsányi lett a jobb­szélső. A 46. percben Vass a habozó Tordaitó! elvette a labdát, kapura tört, de 6 méterről Gulyás kezébe gu­rított Óriási gólhelyzet volt! A 61. percben Dávidot Vö­rös váltotta fel és a csere után rögtön kiegyenlítettek a hazaiak. Buczkó felfutott, Molnár késlekedett a be­avatkozással és a jól lyukra A Ferencváros az élen Vasárnap folytatódtak a küzdelmek a labdarúgó NB I bajnokságban. Eredmé­nyek: Vasas—Egyetértés 4:0 (1:0). Soroksár. 3 ezer néző. Ve­zette: Katona. Góllövő: Mül­ler (25. p). Farkas (48. p, 11-esból). Puskás (53. p), Józsa (85. p. öngól). Bp. Honvéd—Szombathely 3:0 (0:0). Kispest, 11 ezer néző. Vezette: Bana. Góllö­vők: Kocsis (65. p. 1 l-esből), Kozma (83. p), Tussinger (89. p). Az első félidőben ki­egyenlített játék folyt a pá­lyán. A 11-es gól után azon­ban a Szombathely össze­roppant. Dunaújváros—Pécs 1:1 (0:0). Dunaújváros, 6 ezer néző. Vezette: Almási. Góllövök: Végh (52. p), Rádi (83. p). Csak a második félidőben volt színvonalas játék. A döntetlen igazságos. Rába ETO—Eger 2:0 (0:0). 1. FTC 2. Ü. Oo/sa 3. Honvéd 4. Rába 5. MTK 6. Vasas 7. Csepel 8. Pécs 9. Komló 10. Eger 11. Szombatit. 12. Tatabánya 13. Dtósgvőr 14. Sal. BTC 15. Dunaújv. 18. Egyetért. II 9 3 11 8 1 11 6 3 11 8 2 11 6 2 11 8 1 11 8 1 11 4 3 11 3 3 11 3 3 11 3 3 11 3 2 11 3 2 11 3 1 11 3 1 11 — 3 — 31:13 19 2 27:11 17 2 24: 9 15 3 24: 8 14 3 19:12 14 4 29:17 13 4 13: 9 13 4 7:12 11 5 8:13 9 5 10:19 5 8:19 8 11:19 8 8:18 7 6:13 7 8:23 8 3:23 Sportiskolás sikerek Vasárnap az 1955 és 1956­os születésű, legfiatalabb at­léták megyei kiválasztóver­senyére került sor Szegeden, melyen a Szegedi Sportisko­la fiataljai a lebonyolított 22 versenyszámból 12 elsősé­get szereztek. Kiemelkedtek Sós Mária, gátfutó és Fodor Zoltán, rövidtávfutó ered­ményei. Több számban vá­logatóversenyt rendeztek, ahol számos figyelemreméltó eredmény született. A kala­pácsvetőkön kívül a női ug­rók mutattak egyre javuló formát. Az érdekesebb eredmé­nyek: Kiválasztóversenyek. Fiúk. 60 m. 1955: Fodor (Szegedi Sportiskola) 7.6, magas 1955: Berta (Sz. SI) 165, távol: 1955: Fodor (Sz. SI) 540. Leányok. 60 m. 1955: Uhrin (SZEOL) 8.5, 80 m gát 1955: Sós (Sz.. SI) 14.3, 1956: Bódi (Sz. SI) 16.3, magas 1955: Biczók (Sz. SI) 125, távol 1955: Sós 467, gerely 1955: Csányi (Sz. SI) 26.80, 1956: Szendrei (Sz. SI) 24.94. Válogatóversenyek. Fér­fiak. 800 m: Fedor (SZVSE) 2:01.3, magas: Győrfi (SZE­OL) 180, kalapács: Tóth (SZEOL) 51.72, Nikolasev dr. (SZEOL) 51.70. Nők. 100 m: Maros vári (SZVSE) 12.7, magas: Tóthné (SZVSE) 155, távol: Bajusz (MVSE) 515, diszkosz: Dr. Csikyné (Szen­tesi Vízmű) 39.88. futó Marosi Buczkó átadá­sát könnyedén helyezte a bal alsó sarokba. 1:1. Az egyenlítést heves hazai tá­madások követték. A mis­kolciak rendre magas lab­dákkal kísérleteztek, ez megkönnyítette a jól fejelő szegedi védelem munkáját, és a védők — élükön Ma­gyarral — mindig idejében hárítani tudtak. Az utolsó negyedórát ismét a SZEOL uralta. A 80. percben Varga vezette fel a labdát, a lyuk­ra futó Vörös elé tálalt, aki a 11-es pontról a hálóba to­vábbította a labdát 2:1. A gól után még Rajcsányi és Pikó lövései foglalkoztatták Gulyást majd három ered­ménytelen szöglet is jelezte a szegedi fölényt. Küzdelmes mérkőzést ví­vott a két csapat a játék szívonala azonban nem volt kielégítő. A kemény, sala­kos pálya kétségtelen hát­rányt jelentett a füves pá­lyához szokott szegediek­nek. A látottak alapján a SZEOL végeredményben jó védőjátékkal, valamint a mérkőzés első és utolsó ne­gyedórájában nyújtott jó teljesítménnyel megérdemel­ten győzött. Egyénileg a sé­rült Gilicze helyett védő Nagy, valamint Molnár, Ma­gyar és Pikó nyújtott átla­gon felülit. Ügy látszik, Pi­kó a középpályán találja meg igazi helyét. Hernádi Gyula A labdarúgó NB I B to­vábbi eredményei: Székesfe­hérvári MÁV—Békéscsaba 0:1 (0:0). Kecskemét—Ozd 2:0 (1:0). MÁVAG—Nagybá­tony 4:0 (1:0). Oroszlány— Videoton 2:1 (1:0). Szolnok —Szállítók 1:1 (0:0). Várpa­lota—ZTE l:o (0:0)„ Bp. Spartacus—Előre 2:0 (1:0). A bajnokság állása: 1. Videoton 11 7 2. Várpalota 11 7 3. Zalaeg. TE 11 6 4. Kerskem. 11 6 5. MAVAG 11 4 8. Szeged 11 5 7. Pécsi B. 11 5 8. Szoln. MTE 11 3 9. Békéscs. 11 5 10. Oroszlány 11 4 11. Bp. Spart. 11 3 12. Előre 11 3 13. Szállítók 11 3 14. Ozd 11 3 13. Szfv. MAV 11 3 18. Miskolc li 2 17. Gy. Dózsa 11 1 18. Kagyb. 11 1 Jászberény—SZVSE 1:0 (1:0) Az ifjúsági kajakosok Ongl István felvétele futama Győr. 6 ezer néző. Vezette: Pusztai. Góllövők: Somogyi (46. p). Nagy (88. p). Az egri Salczát a 83. percben a játékvezető durvaságért kiállította. A mérkőzés ala­csony színvonalú volt. Csepel—Diósgyőr 1:0 (0:6). Csepel, 5 ezer néző. Vezet­te: Schopp. Góllövő: a 73. percben 1 l-esből Rottenbil­ler. A labdarúgó NB I állása a 11. forduló után: Vasutas pálya. 2000 néző. Vezette: Vadas J. Jászberényi Lehel: Vasas — Fekete II, Benke, Tóth, Sándor, Szonda, Bugyi (Nagy), Ambrus, Sárközi, Bányai (Keresztesi), Fülöp. SZVSE: Simái — Csigér, Kar­sai, Szalai, Hájas, Szamos­völgyi dr., Farkas, Kiss, Sán­dor, Sonkó. Majzik. Váltakozó támadásokkal indult a mérkőzés, majd eny­he fölénybe kerültek a hazai­ak. Sokat pattogott a labda Vasas kapuja előtt, de a csa­tárok nem tudtak mit kez­deni vele. A 25. percben fel­jött a Jászberény is. Bugyi elfutott a jobbszélen, átját- sok kihagyott helyzet, a jász­szotta Hájast és az alapvonal herényiek részéről szervezett tájékáról leadott erős lövé- védekezés, helyenkint ala­sét Simái csak nehezen há- csony színvonal jellemezte a rította. A játék csapkodóvá találkozót Az SZVSE-nek vált, mindkét részről sok volt ezen a mérkőzésen szinte az átadási hiba, ez erősen semmi sem sikerült Jók: Benke (a mezőny legjobbja), Sándor és Amb­rus, az SZVSE-nél Csigér volt a védelem legjobbja, Farkas nagy területen ját­szott volt néhány jó meg­mozdulása és lövése, a táma­dósorban Sonkó igyekezett. Solti Mihály mai felett a hálóba emelte. 1:0. A második félidő lendüle­tes vasutas támadásokkal folytatódott, de a 10. perc­ben mégis a vendégeknek adódott alkalom az újabb gólszerzésre. Bányai közeiről tiszta helyzetben Simái ke­zébe lőtt. Az SZVSE nagy hajrába kezdett a kiegyen­lítésért. Időnkint még Karsai is előretört és belesegített a csatárok játékába. De mind­hiába, a vendégek sokszor 7— 8 emberrel is keményen vé­dekeztek és sikerült nekik a váratlanul elért egygólos győzelmet „kibekkelni". Meddő vasutas fölény és A Szegedi Kender, a SZEOL és a szentesi spor­tolók részvételével idény­nyitó kajak-kenu versenyt rendeztek a Tiszán, ahol mintegy 200 fiatal állt rajt­hoz. Eredmények: K—1 férfi felnőtt 10 ezer m: II. o. 1. Makra (SZEOL), 2. Mészáros (SZKSE). III. o.: 1. Buzgó (SZKSE). 2. Csan­jevecz (SZKSE). C—1 ffi felnőtt 10 ezer m: II. o. 1. Füredi (SZKSE), III. o.: 1. Takács (SZKSE). 2. Csúri (SZKSE). PK—1 ffi ifi 5000 m: 1. Molnár József (SZK­SE). 2. Kuba (SZEOL). K—1 ffi felnőtt 1000 -m: II. o. 1. Makra, 2. Mészáros. III. o.: Buzgó, 2. Juhász László (SZKSE). C—1 ffi felnőtt 1000 m: 1. Takács Tibor (mind SZKSE). K—1 női felnőtt 500 m: I. o. 1. Vörös Teodóra (SZK­SE), 2. Kolozsi Mária (SZK­SE). III. o.: 1. Kordás Ma­riann (SZEOL). K—1 ffi fel­nőtt 500 m: III. o. 1. Buz­gó, 2. Csanjevecz. K—2 ffi ifi 500 m: 1. Eszik Alajos— Vesmás Péter (SZEOL). 2. Rúzsa Antal—Józsa Tamás (SZKSE). C—2 ffi felnőtt 500 m: III. o. 1. Dani Ist­ván—Szénási András (SZK­SE). K—1 női ifi 500 m: L Karácsonyi Katalin (SZE­OL), 2. Juhász Helga (SZK­SE). PK—1 ffi serdülő 500 m: 1. Dobos (Szentes). 2. Bányai (Szentes). K—1 ffi ifi 500 m: 1. Rúzsa (SZKSE), 2. Eszik (SZEOL). C—1 ffi felnőtt 500 m: II. o. 1. Fü­redi. 2. Takács. PC—1 ffi ifi 500 m: 1. Réz, 2. Prájda, PK—1 ffi ifi 500 m: 1. Kiss I zászló (mind SZKSE). 2, Kuba Attila (SZEOLh lerontotta a játék színvona­lát A 42. percben a vendég­csapat váratlanul vezetéshez jutott. Egy magasra ívelt csa­vart labdát Karsai hátra akart fejelni kapusának, a fejes nem hátra hanem jobb­ra és rövidre sikerült, Amb­rus elcsípte és a kifutó Si­A szegediek jó napja MGM Debrecen—Sz. Dózsa 0:0 A labdarúgó NB II továb­8 DELMAGYARORSZAG KEDD, 1969. MÁJUS 13. Debrecen. 800 néző. Vezet­te: Bürgés. A Dózsa a következő ösz­szeállításban vette fel a küz­delmet: Bánfi — Károlyi. Kovács, Csanádi, Portörő, Madarász, Balogh (Pataki), Hajós dr. (Szlovák), Bóka, Hegyes dr. Héger dr. Nagy melegben kezdődött a mérkőzés. Az első ne­gyedórában bátran támadott mindkét csapat, színvonalas, változatos játék alakult ki, de komoly gólhelyzet egyik kapunál sem adódott. A sze­gediek tervszerűbben, stílu­sosabban szőtték támadásai­kat, a hazaiak viszont len­dületet, erőt vittek bele a játékba. A második félidőben sem változott jelentősen a játék képe. Általában a két tizen­hatos között folyt a csatáro­zás. A hazaiaknak is akadt két komoly helyzetük, de Bánfi a lövéseket biztos kéz­zel hárította. A játék utolsó perceiben a Dózsa megsze­rezhette volna a győzelmet. Héger dr. kiugrott a tizen­hatosnál, már csak a ka­pussal állt szembe, de gyen­ge lövése célt tévesztett. A találkozó egyenlő erők küzdelmét mutatta. A nyúj­tott játék alapján az ered­mény igazságos. Jók: Borok, Kórodi. Pa­tai, Kovács I.. illetve: Bánfi, Kovács, Hegyes dr„ Héger dc bi eredményei: Gyula— Szolnok 0:0. Budafok— KISTEXT 4:1. Kiskunfél­egyháza—Mezőkovácsháza 3:0. Pénzügyőrök—DVSC 1:1. Cegléd—KTE 5:0. A bajnokság állása: 1. Debr. VSC 2. Jászberény 3. Budafok 4. Szoln. MAV 5. Pénzügyőr «. Szegedi VSE 7. MGM Debr. 8. Bocskai 9. Gyula 10. KISTEXT 11. Kiskunt. 12. Cegléd 13. Kecsk TE. 14. Szegedi D. 15. M. k.-háza 16. Tűzálló 9 5 3 1 16: 3 11 9 6 12 9: 6 13 9 4 4 1 15:10 12 9 4 3 2 12: 7 11 9 4 3 2 11: 7 11 9 4 3 2 12: 8 11 9 2 6 1 4: 3 10 9 3 3 3 21:20 9 9 3 3 3 6: 6 3 4 14 11:14 9 3 2 4 13:20 9 3 13 22:12 9 2 3 4 9:16 9 2 2 5 9:12 9 2-7 8:24 9 - 4 5 2:10 A megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokságban mind a három szegedi csapat győzött. Igaz, mindegyik idehaza ját­szott. Ezzel a Textiles, a Kinizsi és a Baktó is tartja jó helyezését. A mezőny na­gyon tömör, az első és a ha­todik helyezett között pél­dául csak két pont a kü­lönbség. Itt jegyezzük meg azt is, hogy Tápé ezúttal szabadnapos volt. Eredmények. Baktó—Algyő 3:1 (1:0). Füge sori pálya. Vezette: Sárközi. Baktó: Kádár — Szekeres, Kovács S., Kéri, Kovács I., Benke, Kudász, Lengyel, Juhász, Balogh, Kelemen. Algyő: Bozóki — Bába. Fekete. Tóth. Reme­te, Kunszabó, Sebők, Czi­rok, Bakos, Zombori, Mi­hály. A hazai csapat végig irányította a játékot. Me­zőnyfölénye ellenére az el­ső félidőben csak egy gólt ért el. Fordulás után azon­ban könnyedén szerezte meg a győzelmet. Góllövők: Juhász Lengyel, Benke (ti­zenegyesből), illetve Czirok. Makói TVSE—Mártély 2:1 (2:0). Makó. A hazai csapat tervszerűbben játszott. Móravárosi Kinizsi—Fábi­ánsebestyén 3:0 (2:0). Cse­repes sori pálya. A me­zőnyben nem volt nagy kü­lönbség a két csapat játéka között Elsősorban Limpek szemfülessége döntötte el a mérkőzést, aki ezen a talál­kozón mesterhármast ért el. Szegedi Textilművek—Csa­nádpalota 3:0 (1:0). Szeged. Nagy küzdelem. l:0-ás ál­lásnál Tímár, a hazaiák ka­pusa egy tizenegyest kivé­dett. Góllövő: Bakacsi (2), Varga M. Deszk—Bordány 3:0 (0:9), Deszk. Az első félidőben mindkét részről kimaradtak a helyzetek, szünet után jobb volt 3, Deszk, és szép gólokkal nyert. Góllövő: Ko­vács (2), Szögi. Nagymágocs—Mórahalom 3:2 (1:2). Nagymágocs. A hazai csapat lelkes játéká­val megszerezte az idei első győzelmét Nagylak—Hunyadi SE 1:* (1:0). Nagylak. Igazságos* nak mondható pontosztozko­dás történt A bajnokság állása: így kellett volna tippelni! 1. Bp. Honvéd—Szombath. 3:0 1 2. Dunaújváros—Pécs 1:1 x 3. Rába—Eger 2:0 1 4. Oroszlány—Videoton 2:1 1 5. Szolnoki MTE—Szállítók 1:1 x 8. Várpalota—ZTE 1:0 1 7. Bp. Spartacus—Előre 2:0 1 8. Nagykanizsa—Dorog 1:1 x 9. Savaria—MAV DAC 1:0 1 10. Budafok—KISTEXT 4:1 1 11. Juventus—Fiorentina 0:2 2 12. Varesc—Torino 1:0 1 13. Verona—Intcrnazionalc 2:3 2 14. Gyula—Szolnoki MÁV 0:0 x A totó 19. heti, május 11-1 foga­dási hetére beérkezett szelvé­nyek között 10 db 13 találatos volt, ezekre egyenként 51 365 £> ot fizetnek. Ebből 7 szelvény volt 13 plusz l-es, nyeremény­összegük a jutalommal egyen­ként 78 542 Ft. A 12 találetosok 850. a 11 ta­lálatosok 75. a 10 találatosok pe­dig 20 forintot nyertek. (MTI) 1. Sz. Textil 2. Sz. Kinizsi 3. Nagylak 4. Baktó 5. Makói TVSF 6. Hunyadi SE 7. Tápé 8. Csanádpalota 9. Deszk 10. Algyő 11. Mártély 12. Fábiánsebes. 13. Bordány 14. Mórahalom 15. Nagymágocs 9 7 - 2 28 : 5 14 9 7 - 2 24: 8 II 8 5 3 - 24: 6 13 9 6 1 2 29: 8 13 8 6 1 1 18: 7 13 8 5 2 1 14: 5 13 8 4 2 2 19:10 16 8 4-4 10:17 8 8 3 - 5 9:12 8 2 1 5 8:13 9 2 16 12:22 8 2 15 10:20 9 2-7 13:34 9 1-8 8:34 8 1-7 6:29 DÉLMAGYARORSZAG _ A Magyar SíocIaI1sta Munltáspán Szeged város) bizottságának napilapja. - Főszerkesztő: F. Nagy István. - Szerkesztőség és kiadóhivatal: Szeged, Magyar Tanács­köztársaság útja 10., telefon: 13-535. 13-003. — Felelős kiadós Kovács László. — A lapot nyomja: szegedi Nyomda Vállalat, Szeged, Bajcsy-Zsilinszky u. 28. (Index: 20 053); — Előfizetési egy hónapra 30 íorlnl dü