Délmagyarország, 1969. április (59. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-22 / 90. szám

Ganz-MAVAG—SZEOL SPORT 2:1 <1:0> • A szurkolók bosszankodva tértek haza, a totózóknak a hajuk égnek állt. Kikapott itthon a SZEOL, pedig szin­te végig támadott, nagyrészt fölényben volt az egész mér­kőzésen és azt megnyerhet­te volna. Nem csupán az okozta a vereséget, hogy a szerencsé­vel hadilábon áll a SZEOL Kétségtelen, hogy Szolnokon és különösen vasárnap a Ganz-MAVAG ellen győzni kellett volna a helyzetek és a játék képe alapján. A Gi­licze — Várhelyi III., Mol­A labdarúgó NB I hetedik nár, Magyar, Várhelyi I. — fordulójában rangadóra ke- Varga, Nemes, Dávid — Pi­rült sor, amelyen az Üjpes- kó, Vörös, (Székely 73. perc), ti Dózsa a Vasas ellen 4:2 Vass összeállítású csapat en­(1:0) arányban nyert a Me- nek érdekében majdnem gyeri úti stadionban. A va- mindent el is követett, igye­sárnap játszott többi élvonal- kezetben lelkesedésben. Idő­beli labdarúgó-mérkőzés közönként szinte odaszegezte eredménye: Ferencváros— a kapujához ellenfelét. A Salgótarján 3:1 (0:1). Népsta- helyzetek sorát hagyták ki dion. Komló—Szombathely viszont azok, akik előtt adó­1:1 (1:1). Komló. Dunaújvá- dott gólszerzési lehetőség, ros—Egyetértés 1:0 (0:0). Du- Másik súlyos hiba: a véde­naújváros. Tatabánya—Eger lem néha megingott. Ezért 4:1 (2:1). Tatabánya. kaptunk ki! A bajnokság állása: Pedig a hálóba találás el­mulasztása súlyos következ- ... _ , , , ...... ményekkel járt: két mérkő- a védelem az üres kaput sárnap néhányszor előfordult zésen négy pont veszteség és megmentse a góltól. Ez volt olyan eset, hogy négy gyors Az U. Dózsa nyerte a rangadót Técsy verhetetlen A crossozók bajnoksága- győzelme, mert .Mohácsi, Gál nak első versenyét vasárnap és Vörös sokat támadta, de Esztergomban, festői környe- ezúttal legyőzhetetlennek bi­zetben bonyolították le, mint- zonyu'.t. egy háromezer néző előtt. A Eredmények: 250 kcm: 1. viadalt 250 kcm-es és 500 Técsy (Czetka gépen). 2. Mo­kcm-es gépek részere rendez- hácsi (Czetka), 3. Gál (Czet­ték. A negyedlitereseknél Té- ka), mindkettő Ü. Dózsa, 4. csy Sándor (Szegedi Motoros Vörös (Bp. Honvád). 500 Sportklub) szerezte meg az kcm: 1. Simon (Ajkai Alu­elsőséget. Nem volt sima a mínium) Czetka gépen. A ff C ' M| • Apro es Szépvölgyi vidéki bajnok ííMPU .•LmííF Zelman Ferenc felvétele Vass elől (fehér nadrágban) többször sikerült menteni a MÁVAG kapusának, hol ököllel, hol pedig csak a sze­rencsével Salgótarjánban rendezték meg az országos vidéki ví­vóbajnokságot, felnőttek részvételével. Ezen a szege­diek kitűnően szerepeltek, mert két első helyet szerez­tek. A párbajtőr-bajnokságon Szépvölgyi János (SZEOL) diadalmaskodott, a, Szolnoki MÁV két versenyzője, Da­nics és Hank előtt. A kard­vívásban páratlan szegedi siker született: a nyolcas döntőbe ugyanis három Pos­tás- és két SZEOL-vívó ke­rült. Végül ls Apró László (Sz. Postás) egy vereséggel szerezte meg a vidék baj­noka megtisztelő címet. A további eredmény: 2. László Ferenc (SZEOL), 3. Fekete (Eger), 4. Apró Ferenc dr. (Sz. Postás), 5. Joubert (Deb­recen), 6. Tekulics (SZEOL), 7. Ferencz Péter (Sz. Pos­tás), 8. Póta (Debrecen). 1. O. Ilózsa 7 6 1­22: 7 13 2. FTC 7 5 2 ­18: 6 13 X MIK 7 4 2 1 10: 5 10 4. Rába 7 4 1 2 19: 5 s 5. Honvéd 7 3 2 2 13: 8 8 C Csepel 7 4-3 8: 7 8 7. Eger 7 3 2 3 7: 7 8 X Vasa* 7 3 13 17:13 7 9. Pécs 7 3 13 5: 6 7 IX Sal. BTC 7 3-6 5: 7 0 11. Diósgyőr 7 3 3 3 5:10 6 12. Szombathely 7 13 3 6:11 5 13 Komló 7 13 3 3: * 5 16. Dunaújváros 7 3-5 5:14 4 IX Tatabánya 7 115 6:15 1 16. Egyetértés 7 • 1 * 1:16 1 Az erős emberek sikerei a 10. helyre estünk vissza, a 22- Percben és 10 perc mul­holott, elsők lehetnénk. Ha- ,va a SZEOL-nyomás zai pálván — kirívó példa- keUŐS közepén váratlan él­ként említjük — hiába cse- 'entámadás, a védelem meg­lezte ki Dávid még a Ganz- torpant és Dinopulosz az el­MAVAG kapusát, az egyéb- lenfélnek szerezte meg a ve­ként jól védő Veróczkit is, zetést: 12 méterről a háló csatárral két védő vette fel a küzdelmet Játsszék gólra­törőbben a csapat és a véde­lem is jobban ügyeljen a váratlan támadásokra. Jobb volt a gárda ellenfelénél (pláne Bana játékvezetőnél, Debrecenben a kötöttfogás sú felnőtt vidéki birkózó­bajnokságra került sor. Ott az SZVSE versenyzői kö­zül Kovács Sándor a 82 kg­egy-két~ pillanatig" tétovázott 3°bb őzlába lőtt. Egyenlí- aki két esetben is adhatott ^zuura narmaaiK ie«. br- osok^ "érezte ^eg^aztl^ és ez elég volt ahhoz hogy ^ <*ak a '«• ^cben vol- volna 1 l-est. azonkívül még délyi egyedül a bajnok Pulai k°zd S^ereZ^ J^3 Vod£ f nnlr lrrttxAcíxl- nmtlanw n -e-I m T». Fé t»r. A ^ ^ 4* tTnit T / M 1H1 — Budapesten bonyolították le a felnőtt I. osztályú csel­gáncs-bajnokságot öt súly­csoportban. Ezen a pehely­súlyúak között Erdélyi Endre (SZEOL) harmadik lett. Er­tünk képesek, visszapattanó labdát a fel (utó Varga 16 méterről a bal alsó sarokba bombázott. Azt hitte a több mint 3 ez­res szurkolótábor, hogy na SZEOL-pálya, 2000 néző. Ve- óráig kiegyensúlyozott lett n most • • • De aliS két aette: Győri. játék, a vendégcsapat saját perc múlva a vendég Balog Sz. Dózsa-Cegléd 2:1 (0:1) amikor egy annyi fáradtságot sem vett magának, hogy a Ganz-MÁ­VAG durva játékosait figyel­meztesse), de gólok nélkül nem lehet nyerni. Markovits Tibor Jánostól (Kecskemét) szen­vedett vereséget. Szilveszter pedig harmadik lett. Kosarasgyőzelmelc Sz. Dózsa: Bánfi — Káró- maga diktálta iramba látha- a 11-es pontról kapura fejeli: . ' _ vabbi eredmenyei: 52^. ?ólvonalon túlra gurult- tók-Sz. MÁV Előre 0:1. ZTE gfyf^Tedmény^ - * -Oroszlány 5:1. Miskolc- 8ZEOL_pécsl Postás 79:68 —Várpalota 0:3. A bajnokság állása: . Kecskemét 3. Videoton 4. Várpalota ^<~sörögl Csanádi, Pataki tólag belefáradt, mert innen- Gilicze vetődött a lab (Portoro), Madarász, Kovács, lől kezdve a Dózsa vette át a , Bóka. Veres Gy„ dr. Hajós, játék irányítását és a 10. dára> de az a hasa alatt a dr. Héger (Balogh) Ceglédi VSE: Hamza — rásztól indult el a támadás, lett 2:1. Zátonyi, Tóth. Laborcz, Kres- több húzás után dr. Hajós a Mi ' N„m ják, Halmi, Csurgai, Kökény, tizenhatosnál a tömörülő vé- , l.® " wem lenet Kecskenlét 2:4. Csontos, Kabak, Czopkó. dók között lőtte a labdát a Ie®alább bárom mérkőzésre Hazai támadásokkal kezdő- jobb sarokba. 1:1. való helyzetet kihagyni! A dött a mérkőzés, majd egy Továbbra is a Dózsa ma- mezőnyben megmutatkozó vkSfw'f1? 3 két tizenhatos radt támadásban és a 27. pontatlan leadás a kapu előtt <ss ffí&.'ssrsiz:?* rk- - TA — került fölénybe, különösen dőkről lepattan Bóka elé aki Jatékosok, hogy az ellenfel balszárnya okozott komoly 6 méterről a kapus feje felett túlságosan tömörül a saját ^rceket a Dózsa védelem- a hálóba továbbított. 2:1. Az kapuja előtt, ne erőltessék a s. Pécsi b. gól* kerüíf B^ifi^^kapujdba! SSSLTS3TJÍ £££ k^Pen .aló támadást, mert -- _ Pataki egy „eladott" labdá- tük, az> P'őne ilyen rutinos csa- g.9. oroszlány jávai Czopkó elfutott a bal- Változatos, élénk iramú, patnál „betonfalba" ütközik, s-s. Szóin, MTE oldalon, beadására Bánfi helyenkint kemény beleme- Persze objektív körülmény, "reged rossz ütemben futott ki, es a nésekkel „tarkított" játékot „„SICAIA ' Bp. spart. szemfüles Csurgai 10 méter- hozott a találkozó. Az első J ~ 12. Szállítók ről védhetetleniil lőtt a kapu félidőben a vendégek, a má- a csapatnak és szükségmeg- 13. szfv. MAV közepébe. 0:1. sodikban a Dózsa játszott íö- oldás, hogy a támadásokban 14. Ozd Élénkült az iram, a Dózsa lényben. a középpályások segítkeznek. J5 Misk0,e ls vezetett tóbb kecsegtető ta- Jók: Bánfi, Csanádi, Mada- +1-lloío„„„ ,„ "Békése*, madást, de a néha 6-7 em- rász> Bóka, illetve Hamza, Neha azonban túlságosan is berrel is védekező hazaiak Halmi, Csurgai és Czopkó. hárítani tudtak. Szünet után egy negyed- Solti Mihály A labdarúgó NB I B to­E!5re— Vasárnap mindkét NB II­Győr 2:0. Pécs—Békéscsaba es kosárlabda-csapatunk ide­2:1. Oz—Szolnok 0:0. Szátlí- ha5a játszott, s mindketten Nagybátony (38:33). Rókusi Tornacsar­nok, 150 néző, vezette Pász­1 tói—Oláh. Mindkét osapat gyenge napot fogott ki. A SZEOL nagyon rosszul do­bott távolról, de a második félidőben jobb csapatjátéká­val megérdemelten szerezte meg a győzelmet. A legjobb dobók: Láng 16, Varga 15. Kisteleki, Zöllei 12—12, Il­letve Jakabos 26, Keszthelyi 19. Jók: Láng, Faragó, illet­ve Jakabos. előremerészkednek és 17. Nagybátony va- 18. Győri D. 8 S 3 1 31: 7 12 8 5 3 1 13: 8 13 8 S 1 3 18: S 11 8 S L 2 10: 6 11 8 4 2 3 8:10 10 8 3 3 3 8: 4 9 8 3 3 3 7: 6 9 8 3 3 2 11:10 9 8 3 3 3 11:10 9 8 3 3 3 11: 7 8 3 3 4 3 9: 9 8 8 3 3 3 9: 9 7 8 3 1 4 6:10 3 3 3 4 7: 8 3 2 3 4 9:15 8 3 2 4 6:11 8 1-7 3:15 8-26 1:13 nok. Vezette: Pásztói—Oláh. Korszerűen és lelkesen ját­szott a szegedi csapat, kü­lönösen a három fiatal — Bánáthy, Bartal, Krajkó — tűnt ki jó teljesítményévéL A győzelem ilyen arányban is megérdemelt A legjobb dobók: Schmidtné 17, Bá­náthy 12, illetve Léposik 13. A Rókusi Tornacsarnok­ban került sor az Országos Középiskolás Kosárlabda, bajnokság keretében a IL korcsoport első női mérkő­zésére: Radnóti Gimnázium—Kis­kunfélegyházi Közgazdasági Szakközépiskola 60:16(29:10). A győztes csapat tagjai: Bar­tal, Tóth, Magda, Kertész, SZF.OL—Pécsi Postás 57:42 Herczegh, Gunda. Csere: (31:15). Rókusi Tornacsar- Tóth Rita, Csertő, Volford. S=0=R=0=K=B=A=N Szolnok—SZVSE 2:0 (1:0) Kossuth SE—Tiszaföldvár 1:0 (0:0) Szolnok: 1500 néző: Vezet­te: Szkokén. Szolnoki MÁV: Donka — Süle, Abonyi, Rozmis, B. Nagy, Földesi, Urbán, Kal­már, Pintér I. (Szebeni), Szolnoki. Dobos II. (Tóth II.). SZVSE: Simái — Csigér, Karsai, Szalai, Hájas, Tóth II., Farkas, Tóth I., (Majzik), Sán­dor, Sonkó, Kiss. Hazai támadásokkal in­dult a mérkőzés, majd me­zőnyjáték alakult ki. A 30. percben Szolnoki elhúzott Hájas mellett, éles beadását Pintér I., az alapvonal tá­jékáról nehéz szögből véd­hetetlenül továbbította a hálóba. 1:0. A gól után kemény lett a játék. A 33. percben a labdáért folyó heves küz­delemben Tóth II. szerelését a játékvezető szabálytalan­nak minősítette és ezért a fedezetet kiállította. Túl szi­gorú Ítélkezés volt. A 10 főre csökkent SZVSE lelke­sen küzdött a kiegyenlí­tésért. de mégis a hazaiak értek el úlabb gólt. A 72. pereben egy kanu elé Ívelt szabadrúgást Kn'már át­lépte, a tisztán álló Szol­noki a meglepett védelem mellett 8 méterről nagy erő­vel lőtte a labdát a kapu jobb oldalába. 2:0. Nagy Iram, közepes szín­vonal jellemezte a két vasutas csapat találkozóját. Az SZVSE támadósora gyen­ge napot fogott ki, ezúttal is számos jó helyzet maradt kihasználatlanul. A hazai vasutasok erőteljesebb csa­tárjátékukkal megérdemel­ten szerezték meg a két pontot. A labdarúgó NB II to­vábbi eredményei: Jászbe­rény—Mezőkovácsháza 2:0. Kiskunfélegyháza—Gyula 1:0. KTE—Pénzügyőrök 2:0. KIS­TEXT—DVSC 1:0. Kőbányai Tűzálló—Budafok 0:1. MGM Debrecen—Bocskai SE 0:0. A bajnokság állása: 1. .'á'zberénv 2. S-egedl VSE 3. Budafok 4. D-br. VSC 5. Pén-ü-vőr 6. K'ST"YT 7. Mr-M n-br 8. «-o|i. MAV 9. Rncikal 10. Gvtiltt II TE ' 13 C-rl*d 13. M> -»-rtza 1'. K'«Vu-». 15. "zordl D. 16 Tűzálló 6 6 11 1:15 6 -4 1 1 10: 5 9 6 3 3 - 9: 5 9 6 3 3 1 9: 3 3 6 3 3 1 7: 4 8 6 4-3 8: 6 8 6 1 5 - HM 6 3 3 ? 6: 5 6 6 3 3 3 13:11 6 6 3 13 5: 6 6 6 3 13 7: 9 5 6 3 - 4 15: 8 4 6 3 - 4 5:16 4 6 1 3 3 4:14 4 6 114 6:10 3 6-15 0: 8 1 8 WÉÍMAGYARQRSZAG 1969. KEDD, ÁPRILIS 22. NB III-as labdarúgó-mér­kőzés. Tiszaföldvár. Vezette: Bognár. Kossuth SE: Turcsán — Szendrei, Terhes I., Lippai, Molnár, Majnik, Kutasi, Hé­ger, Boné, Angyal, Dupsi. Az első félidőben mezőny­játék folyt, inkább enyhe hazai fölénnyel. A második félidőben nagy küzdelem alakult ki s nehéz dolga volt a Kossuth SE védőinek. A 67. percben azonban szép támadást vezetett a Kossuth SE csatársora. Héger kapu elé ívelte a labdát, az előre­húzódó Lippai elcsípte, Dup­sihoz továbbította, aki a tö­mörülő védők között a háló­ba lőtt. 1:0. Bár utána so­kat támadott a hazai csa­pat, de az eredményt meg­változtatni nem tudta. A Kossuth SE-ből Turcsán és Terhes a mezőny legjobb­jai voltak. De dicséret illeti Szendrei. Lipoai, Héger és Mainik iátékát is. További NB III-as ered­ménvek (délkeleti csoport): Mezőberénvi Spartacus— Szentesi Vízmű 0:2 (0:0b Meglepetés a szentesiek győ­zelme. Békéscsabai VTSK— Kecskeméti Fémmunkás 4:1 (3:0), Szalvai SE—Békéscsa­bai Agyagipar 0:0, Szarvasi Spartacus—Sqj-kadi Kinizsi 2:0 (1:0), Orosházi Kinizsi— Kun Béla SE 1:0 (1:0), Kis­kunhalasi MEDOSZ—Mező­hegy esi MEDOSZ 2:0 (2:0). Szombati eredmény: SZAK— H. MEDOSZ 1:1. A bajnokság állása: 6 4 3 - 7: 3 10 6 4 1 1 12: 6 « 3 2 1 7: 3 1. Szarvas 3. Bcs. VTSK 3. Bcs. Acyagip. 4. Szenté1 i V. 5. Kossuth SE 6. Orosháza 7. Mezőhegyes 8. H. MEDOSZ 9. Szalvai SE 10. Kiskunhalas 11. Kun B. SE 13. SZAK 13. Tisza földvár 14. Kecskemét 15. Sarkad 16.Mezőberény 6 3 3 1 8: 5 6 3 3 1 7: 5 fi 3 1 2 7: 4 6 3 1 2 9: 5 6 2 3 1 7: fi fi 1 3 2 7: 7 6 2 13 5: 8 fi 2 - 4 8: 8 6-42 5: 8 fi 3 - 4 4: 7 6 3 - 4 4:13 6 13 3 1: 6 fi - 3 4 2: 7 A SZEOL NB III-as férfi asztalitenisz-csapata a múlt vasárnap elszenvedett vere­ség után (Békéscsaba— SZEOL 10:6), most fölénye­sen nyert: SZEOL—Kecs­kemét 14:2. A szegedi együt­tesnek a bajnokságban eddig öt győzelme és egy veresége van. * NB Il-es női kézilabda­csapatunk vasárnap Kiskő­rösön mérkőzött: Kiskőrös— Szegedi Tanárképző 11:9 (5:4). A Tanárképző kapusa Berzsenyi kórházban van, Ézsiás pedig még sérült, így jobb eredményt a szegedi lányok nem érhettek el. győzelmet a Szegedi Postás csapata szerezte meg 178,5 ponttal. Az első helyezést elért csapat tagjai: Szabó Júlia, Kovács Anikó, Gre­minger Márta, Oskó Mag­dolna, Bicskei Zsuzsa és He­rédi Éva voltak. A második helyet a SZEOL szerezte meg. A két csapat április 27-én részt vesz Kecskemé­ten a területi ifjúsági II. osztályú bajnokságon. * Kiskunfélegyházán szom-: baton és vasárnap területi jellegű kerékpáros-versenyt bonyolítottak le. Szombaton háztömbkörüli, vasárnap pe­dig országúti viadal volt, s Sajnos, az EMERGÉ-ből még ezeken a szegediek is részt most sem tudták átigazolni a két játékost, akik a csa­patot erősítenék. Befejeződött Szeged város ifjúsági II. osztályú női tor­nász csapatbajnoksága. A így kellett volna tippelni! 1. Komló—Szombathely 1:1 x 2. Dunaújv.—Egyetértés 1:0 1 3. Tatabánya—Eger 4:1 1 4. Pécsi B—Békéscsaba 3:1 1 5. Nagy'.: átony—Várpalota 0:3 3 6 d-Ganz-MAVAG 1:2 2 7. Mi skolr— Kecskemét 3:4 3 8. Ikarus—BVSC 0:6 3 9. BEAC—Volán 1:3 3 10. Atalanta—Internazlonale 0:4 2 11. Pisa—Cagliari 0:0 x 12. Sampdoria—Bologna 0:0 x 13. Varese—NapoU 1:2 3 14. Szekszárd—K. Táncsics 1U. x 13 plusz l találatos szelvény nem volt. 13 találatot 3 fogadó éri el. ezek szelvényenkéntl nye­reménye 176 667 Ft. A 74 darab 12 találatos 4775. az 1044 darab 11 találatos 338. a 8049 darab 10 találatos szelvény pedig fii forintot nyert, a nye­reményilleték levonása után. vettek. Közülük a legjobb eredményi Gémesi József (Postás) érte el, aki mind a két napon győzött, a lóver­senyben. Eredménye igen szép teljesítmény. Második helyezést értek el a külön­böző futamokban: Kecskemé­ti (SZVSE), Bíró (SZVSE), Sándor (SZVSE), Verbovszki (Sz. Postás), Zsiga (Sz. Pos­tás), Szabados (Sz. Postás). * A spanyol labdarúgó-baj­nokság végeredménye az él­csoportban: 1. Real Madrid 57 pont, 2. Las Pa!mas 38 pont, 3. Barcelona 36 pont. DÉLMAGYARORSZAG _ A Magyal Szocialista Munkáspárt Szeged városi bizottságának napllapia - Főszerkesztő: F Nagy István. - Szerkesztőség és kiadóhivatal: Szeged. Magvar Tanács­köztársaság útja 10., telefon: 13-535. 13-003 - Felelős kiadó: Kovács László. - A lapot nyomla- Szegedi Nyomda Vállalat, Szeged, Bajcsy-Zsilinszky u 38 (Index. 29 053). — Előfizetési díj egy hónapra 30 forint V 1