Délmagyarország, 1969. március (59. évfolyam, 50-74. szám)

1969-03-24 / 68. szám

SZEOL—Székesfehérvári MÁV Dvsc-sz. Dézsa i-.i (0:0) • SZF.OT.-nálvn 2000 néző. szerelni Mezeit aki hár< SPORT 4:0 <2:0> Egy győzelem, egy vereség Most kezdődtek meg a röplabda NB I küzdelmei, és az első fordulóban a két szegedi női csapat idehaza játszott. A Spartacus győzött, a Kender vereséget szenve­dett Szegedi Spartacus—Almás­füzitői Timföld 3:2 (15:11, 15:4. 8:15, 11:15, 15:8). Vezet­te: Kiss Kálmán. Az NB I-be most felkerült szegedi lányok a második és az utolsó játsz­mában szánté hiba nélkül ját­szottak. A vendégcsapat nem bírta erővel a két órán át tartó küzdelmet. Jó: Tóth Margit (a mezőny legjobbja), Ocskó Erika, Patik Aranka, illetve: Pálmási Judit, Nagy Margit A Spartacus győzelme meglepetésnek számit Bp. Utasellátó—Szegedi Kender 3:1 (15:4, 13:15, 15:13. 15:11). Vezette: Kiss Kálmán. Az Utasellátó egységesebb volt A Kender tartalékosan állt ki. Ábrahám és Nagy­györgy hiányát erősen meg­érezte. Jó: Nagyné, Schering­né. illetve: Miklós Ibolya. Ribizsárné. A békéscsabai „kisiklás" után a második hazai mérkő­zés végén, szombat délután felhangzott a vastaps a Tisza­parti stadionban. Régen je­lezték a szurkolók ilyen mó­don az elismerésüket labda­rúgó-csapatuknak. Igaz, ezúttal csak mintegy 3 ezer szurkoló topogott a nézőtéren a napos, de hideg, szeles időben ós biztatta a? újjáalakított szegedi együt­test, amely most mutogatta meg először oroszlánkörmeit. Lehetne erre a dicséretre mindjárt azt felelni, csak a negyedik mérkőzését játszot­ta a SZEOL és még nem szo­kot össze a csapat. El kelle­ne fogadni ezt az érvelést, sőt hozzá lehetne tenni, hogy az NB I B-ben számos, évek óta együtt játszó, vagy az NB II­ből bekerült és természetesen megerősített csapat előnyben van egy magasabb osztályból kieső, plusz „meggyengített" együtessel szemben. Ezzel a csapattal, nehéz helyzetben nagy a tét: visz­szajutni az NB I-be! Ehhez minden pontra, minden gól­ra szükség van. Ezért sürget­jük a csapat teljesítményé­nek fokozását, és ez nem ir­reális. A Gilicze — Várhelyi III.. Molnár, Magyar, Kő­vári — Varga, Nemes (Csö­mör), Dávid — Mészár, Pi­kó, Vass összeállítású csapat, láthatóan betartva az edzői utasításokat, magabiztosan kétvállra fektette az NB II­ből felkerült, megerősített és Llebm&nn Béta felvétele Varga (a kép baloldalán) tizenegyesből megszerzi a sze­gedi csapat második gólját SZAK-Sarkad 0:0 Újszeged, 200 néző, vezette: Horváth (Kerekegyháza). SZAK: Varga — Putyora, Kasza, Bácskai — Vass, Olasz — Gábor, Kun, Bilcsik, Pusz­taszeri, Sándor. Sarkad: Erdei — Sárközi, Pozojevics, Varga II. — Ko­vács, Kiss — Molnár. Var­ga I., Balogh, Kádár, Kotor. Csere: Kotor helyett Kocsis (72. percben). A tavasz első napján télies, hideg időben irreális, mély talajú pályán játszották a mérkőzést. Az első negyed­órában csak Bilcsik nagy helyzete volt említésre mél­tó: 9. percben két védőt ki­cselezett, a kifutó kapus mel­lett is elgurította a labdát, de az elakadt a sárban, a védők felszabadítottak. 14. percben sarkadi ellentámadás révén jó helyzetet ügyetlenkedtek el a vendégcsatárok, a lövés a bal kapufa mellett ment ki. A 25. percben egy előrevá­gott labdával ismét Bilcsik ment el, a ráfutó védőt ki­cselezte, majd' lövésre szánta magát, de a labda a vizes fü­vön megcsúszott, s elhagyta a játékteret. Három perccel később Molnárt szabálytala­nul szerelték: 16-os vonalnál az öt és feles magasságából lőtt közvetett szabadrúgást, a hazai védők üggyel-bajjal há­rították. A 33. percben meg­szerezhette volna a SZAK a vezetést. Kun szép testcsel­lel lerázta a védőket, amikor a 16-oson belül járt, szabály­talanul akasztották. A bün­tetőt Pusztaszeri, a jobbra mozduló kapus mellett a bal kapufa mellé lőtte. A második félidőben, a 3. percben szép sarkadi táma­dás futott a pályán. A labda a sárban leragadt, s az egy­mást zavaró csatárok elől Varga merész vetődéssel há­rított. A 19. perc szegedi gól­szerzési lehetőséget hozott. Vass ügyesen „ellopott" egy labdát, az alapvonalig csele­zett, de jó beadását Bilcsik a gólvonal előtt nem találta el. (A kapus már verve volt!) A 35. percben Kádár az ötösig vezette a labdát, de a jobb alsó sarokba tartó lövését Varga bravúrral szögletre tol­ta. A befejezés előtt két perc­cel egymás után három szög­letet rúgott a hazai együt­tes, de eredménytelenül Bár a SZAK közel állt a győzelemhez, de a látottak alapján az eredmény igazsá­gos. A vendégek felismerték, hogy ilyen talajon csak a „le­vegőben" lehet játszani. 25— 30 méteres átadásaikkal ha­marabb kerültek a hazaiak kapujához, de ott a védelem Kasza vezérletével jól állt a lábán. nagyon igyekvő Székesfehér­vári MÁV-ot. Az kétségtelen, hogy a fehérvári csapat gyen­gébb, mint a múltkor látott zalaegerszegi, de most mu­tatkozott meg, hogy a takti­kai elképzelések pontos meg­valósítása a SZEOL-t máris képessé teszi színvonalasabb teljesítményre. A három elő­retolt csatár — Mészár, Pi­kó, Vass — mellé a fedezet Dávid volt a „felfutó" a bal oldalon, igen eredményesen. Ugyanígy előretört időnként a középpályás Nemes és Var­ga, sőt néha még Kővári is előremerészkedett és így a megerősített védelem ellenére esetenként 5—6 játékost ve­szélyeztetett az ellenfél ka­puja előtt. Mészár hagyta ki az első helyzetet a 7. percben. Fo­kozatosan feljött a SZEOL és a 23. percben Dávid a bal ol­dalra kisodródva az ötös vo­nalról nehéz szögből lőtt a bal alsó sarokba: 1:0. A má­sodik gól története: a 34. percben Vasst a kapu előtt fejelés közben kézzel ellök­ték a fehérvári védők, Klem játékvezető határozottan a Il-es pontra mutatott, s Var­ga magabiztosan lőtt a jobb alsó sarokba; 2:0. Nemes a 28. és a 40. percben hagyott ki jó helyzetet, az utóbbi esetben merész csukafejese gólt érdemelt volna. Az öltözőben Subits edző elsősorban arra hívta fel a figyelmet, úgy játsszon a második félidőben a csapat, mintha most kezdenék a mérkőzést. A szünet után Nemest Csömör váltotta fel. Egyre inkább fölénybe került a SZEOL, sorozatos „tűzijáté­kot" rendezett a vendégek kapuja előtt és két ízben is a gólvonalról mentettek a fe­hérvári védők. A 80. perc­ben azonban Dávid 18 méte­res bombája védhetetlenül vágódott a jobb felső sa­rokba: 3:0. Csömör hagyott ki két „ordító" helyzetet az ötösön és a 88. percben Mé­szár állította be a végered­ményt, kapu előtt felugorva a hálóba fejelt: 4:0. Csak röviden soroltuk fel lényegében a gólok' szerzőit, de azoknak előkészítésében különösen Pikó, Varga és Várhelyi III. jeleskedett. Varga és Pikó játéka egyre inkább felfelé ível, Vass mindvégig igyekezett. A te­hetséges Mészár erősségévé válik a csapatnak, ha min­dig ilyen fegyelmezetten és lelkesen játszik. Dávidot ta­láltuk a mezőny legjobbjá­nak. Nemes és Csömör egy­egy félidőt játszott, s a gó­lok kihagyásában döntetlent értek el: erőváltásnak hasz­nos volt a csere. Magyar ör­vendetesen „felnő" a csapat­ban, úgy szintén Molnár is, Várhelyi III. biztos pont, Kő­vári odaadása elismerésre méltó. Giliczét nem tették különösebb próbára a székes­fehérvári csatárok, de meg­bízhatóan védett. Klem já­tékvezető néhány hibától el­tekintve jól bíráskodott. Markovits Tibor SZEOL-púlya. 2000 néző. Vezette: Bana. Debrecen: Szabó II. — Szabó I., Wachter, Lipők, Fóhn — Nagykaposi, Mezei — Rozgonyi, Waczlavik, Rá­czi, Kiss II. Sz. Dózsa: Bánfi — Por­törő, Pataki, Csanádi, Ma­darász — dr. Reményik, Ko­vács — Szekeres, dr. Hajós, Szlovák, dr. Héger. Csere a debrecenieknél a második félidőben Mezei he­lyett Kaló, a szegedieknél a szünetben Kovács helyett Veres Gy., a 72. percben Szekeres helyett Bóka. Debreceni támadásokkal kezdődött a játék és rrzár a 4. percben veszélybe került a Dózsa kapuja. Mezei tá­volról leadott nagy lövését Bánfi csak nehezen tudta szögletre öklözni. A 15. perc­ben a Dózsa is feljött. Szlo­vák 25 méteres erős lövését Szabó II. elvetődve védte. Feltűnt, hogy dr. Hajóst ket­ten is őrizték, igyekeztek öt mozgásában akadályozni, többször sikerrel. A két lila­fehér szélső gyenge játéka miatt a támadósor nem tu­dott kibontakoz.ii. A debre­ceni védők szoros emberfo­gása nem ízlett ennek a sornak. Ennek ellenére több jó helyzetet hoztak össze, de a befejezések nem sikerül­tek. A félidő hátralevő ré­sze eseménytelen mezőnyjá­tékkal ért véget. Szünet után már a 3. perc­ben nagy védelmi hiba miatt vezetéshez jutott a DVSC. Egy baloldali támadás során dr. Reményik nem tudtr szerelni Mezeit, aki három védőt is kicselezett és a kés­lekedő Bánfi mellett a ka­pu közepébe lőtt. 1:0. A gól után a Dózsa kissé visszaesett, de tíz perc el­telte után erősített és a 28. percben kiegyenlített. Tet­szetős adogatás után a ka­putól húsz méterre álló Szlo­vákhoz került a labda, aki védhetetlenül lőtt a bal fel­ső sarokba. Látványos gól volt! 1:1. A hátralevő időben a Dó­zsa nagy hajrába kezdett, akadt még egy-két kedvező gólhelyzete, de az eredmény már nem változott. Jó iramú, közepes színvo­nalú játékot hozott a talál­kozó. A DVSC a mezőny­ben tetszetősen adogatott, tértölelő átadásokkal felépí­tett támadásai sokszor za­varba hozták a hazai vé­delmet. A Dózsa a második félidőben, különösen a haj­rában, jó játékot nyújtott. A látottak alapján a döntetlen eredmény igazságos. Jók: Portörő, Pataki, Szlovák, Ve­res Gy., illetve Szabó I., Roz­gonyi és Mezei. Nyilatkozatok: Nagyszalóki András, a DVSC edzője: örülünk, hogy megfiatalított csapatunk idegenben is helytállt, a döntetlennel elé­gedettek vagyunk. Veres László, a Dózsa edzője: Az első félidőben álmosan, pu­hán, szétesően játszottak a fiúk, a másodikban erősen feljavultak, több helyzetünk alapján győznünk kellett volna. Solti Mihály MGM Debrecen—SZVSE 1:1 (1:0) Az NB I B állásai 1. Kecskemét 2. Videoton 3. Rn. Sparttnrus 4. Szexed 5. Szállítók Oroszlánt 7. Zaiaeg. TE 8. Pécsi B. 9. Ózd 10. G.-MÁVAG Előre Szolnok 13. Vá-palota 14. Békéscsaba 15. Miskolc 16. Szfv. MÁV 17. Győri D. 18. Nagybátony 4 3 1­4 3-1 4 2 11 4 2 11 4 2 11 4 2 11 4 2 11 4 2 11 4 2-2 4 12 1 4 12 1 4 12 1 4 2-2 4 2-2 4 112 4-13 4-13 4 - - 4 5:1 7 10:6 6 5:2 5 6:3 5 5:3 5 5:3 5 8:5 5 • 2:3 5 7:5 4 3:3 4 .3:3 4 3:3 4 4:6 4 3:5 4 4:4 3 3:9 1 i:7 1 1:7 ­További eredmények: Vi­deoton—Várpalota 3:1. Kecs­kemét—Szolnok 1:1. Miskolc —Győr 2:0. Előre—ZTE 0:0. Oroszlány—Szállítók 1:0. Nagybátony—Pécs 0:1. Bp. Spartacus—Ganz-MÁVAG 1:0. Ózd—Békéscsaba. 1:0. S=0=R=0=K=B=A=N Kecskemét—Kossuth SE 1:0 (0:0) Kecskemét, 250 néző. NB Ill-as együttesünk a követ­kező összeállításban játszott: Turcsán — Szendrei, Terhes, Vasas, Molnár, Majnik, Ku­tasi, Héger, Dupsi, Zana, Boné. Csere: » második fél­idő 25. percében Héger he­lyett Pugymer. Alacsony színvonalú mér­kőzést vívott a két csapat. A két pont sorsa a hazaiak lelkesebb játékán múlott. A gól a második félidő 19. per­. cében esett, egy kapu előtti kavarodásból, A Kossuth SE csapatából csurtán Turcsán, Terhes és Molnár nyújtott elfogadható teljesítményt. Az NB III állása: 1. Bcs. VTSK 2 2 - - 4:1 4 2. Szarvas 2 2 - - 3:1 4 3. Szentesi V. 2 2 • - 4:2 4 4. Orosháza 5. S/alvai SE 6. H. MEDOSZ 7. Mezőhegyes 8. Kossuth SE Sarkad 10. Kecskemét 11. Mezőber-' ny S 1 1 - l:l 3 2 1 1 - 3:1 3 2 1 1 - 2:1 3 2 1 - 1 4:2 2 2 1 - 1 1:1 2 2 - 2 - 0:0 2 2 X - 1 1:4 2 2 - 1 1 1:2 1 Bcs. Agyagipar 2 - 1 1 1:2 1 SZAK 2 - 1 1 1:2 1 14. Kun Béla SE 3 - - 2 2:5 ­15. Tiszafőldvár 2 - - 2 1:3 ­16. Kiskunhalas í - - 2 1:5 ­A további eredmények: Ti­szaföldvár—Szentesi Vízmű 1:2 (0:1). Békéscsabai Agyag­ipar—Hódmezővásárhely 1:1 (0:0). Mezőberény—Orosháza 1:1 (1:0). Szalvai SE—Kun Béla SE 3:1 (2:1). Békés­csabai VTSK—Mezőhegyes 2:0 (0:0). Kiskunhalas— Szarvas 1:2. Meglepetés, hogy a szen­tesiek idegenben győzni tud­tak, és még nem adtak le pontot. 8" DELMAGYARORSZÁG 1969. HÉTFŐ, MÁRCIUS 24. Orosházán országos III. osztályú férfi tőrvívóver­senyt bonyolítottak le 23 in­dulóval. Ezen Avramov Illés (Szegedi Postás) győzött, a második helyen is a postások versenyzője végzett: Rácz Zoltán szorult klubtársa, Av­ramov mögé. Harmadik Tom­pái (H. MEDOSZ), negyedik Halla (H. MEDOSZ), ötödik Bárdócziki (Sz. Postás). * Asztalitenisz eredmények. NB II: Szegedi Kender— Pénzügyőrök 17:8. Férfiak. Budapest Dunakeszi—Szege­di Spai-tacus 13:3. Nők. Du­nakeszi. NB III: SZEOL— Szegedi Kábelgyár 11:5. Fér­fiak. Szeged. * A labdarúgó NB I eredmé­nyei: Vasas—Ferencváros 2:2. Újpesti Dózsa—Egyetértés 4:0. Pécs—Tatabánya 1:0. Dunaújváros—Komló 2:1. Eger—Csepel 2:0. Diósgyőr— Salgótarján 2:1. Szombathely —Győr 1:1. Honvéd—MTK 0:0. A negyedik forduló után az élcsoport 1. Újpest 3, 2. Vasas 7. 3. FTC 7. 4. Győr 5. 5. Honvéd 5 pont A Tata­bánya és az Egyetértés még nem szerzett pontot. * Befejeződött a jugoszláviai Planicában a nemzetközi sí­repülő verseny. Á 3. napon a világrekordot tovább javí­totta Manfréd WoLE (NDK), akinek eredménye 165 méter. A csehszlovák Raska szom­bati 164 méteres világcsúcsát adta át a múltnak. * A május 25-i Csehszlovákia elleni VB selejtezőre készülő magyar labdarúgó-válogatott március 26-án, szerdán ko­moly nemzetközi erőpróbán szerepel. Nantesben lép pályá­ra a francia első ligában sze­replő helyi együttes ellen. Sós Károly szövetségi kapitány az elmúlt bajnoki fordulók tapasztalatai alapján az aláb­bi 15 játékost jelölte a ked­den délben elutazó keretbe: Szentmihályi. Fatér, Káposz­ta, Solymosi. Páncsics, Nos­kó, Dunai III.. Szűcs, Szőke. Fazekas. Albert, Bene, Dunai II.. Göröcs. Zámbó. A Vasas játékosok azért nincsenek a keretben, mivel ők ugyan­csak szerdán Belgrádban KK-mérkőzésen szerepelnek a Crvena Zvezda ellen. ÍGY KELLETT VOLNA TIPPELNI! Torino—Cagliari 0:11 x Eiorentina—Inter. 1:0 1 Napoll—Lanerossi 1:0 1 Pisa—Juventus 0:0 x Atalanta—Sampdoria 0:0 x Varcse—Palermo 0:0 x Brescia—Bari 2:2 x L'atanzaro—Couio 1:1 X Lecco—Rcggiana 0:1 2 Mantova—' oggin 3:0 I Modena—Monza 1 :l x Padova—táazlo »:0 x AS Kegglna—Perugia 0:0 x Pútmérkő/ésck: Ternana—Catania 2:0 I Spal—Llvorno o:0 x Roma—Verona 1:2 t Debrecen, 800 néző. Vezet­te: Németh. MGM Debrecen: Borok — Patai III., Koródi, Terényi, Sidó — Krasznai, Molnár, — Kovács IL, Bartha, Szabó, Kovács I. SZVSE: Simái — Csiger, Tóth II., Szalai, Hájas — dr. Szamosvölgyi, Farkas —Kiss, Sándor, Sonkó, Majzik. Csere a szünetben Molnár helyett Gyömbér, Szabó he­lyett Nagy, illetve Kiss he­lyett Kakas. * A hazai csapat kezdte a játékot, de utána mindjárt a szegediek vették át az irá­nyítást. Támadást támadás követett, amikor a hazaiak egy gyors akció során a 7. percben vezetést szereztek. Krasznai hosszú labdája a tizenhatoson belül a gyanú­san lesen álló Barthához ke­rült, aki a leállt vasutas védők mellett zavartalanul lőtt a jobb alsó sarokba. Si­mái a váratlan és közeli lö­vést nem védhette. 1:0. A gól után nagy hajrába kezdtek a szegediek. Sándort erősen fogták, ennek ellenére sokat volt játékban és a 15.. majd a 21. percben leadott erős lövéseit csak nehezen tudta Szabó II. kapu fölé öklözni. A második félidőben is az SZVSE játszott fölényben. Az állandó támadások végre a 28. percben meghozták a kiegyenlítést Farkas labdá­jával Sándor a tizenhatos­nál kiugrott és védhetetlenül lőtt a jobb alsó sarokba. 1:1. Az utolsó negyedóra me­zőnyjátékkal telt el. Változatos, jó iramú mér­kőzésen a szegediek a játék­idő nagy részében támadtak, de Borok kapus tüneményes védései folytán a győzelmet nem sikerűit kiharcolniuk. Az egész szegedi együttes lelkesen küzdötte végig a mérkőzést Fáradhatatlan, hasznos játékukkal kitűntek Farkas és dr. Szamosvölgy i, a közvetlen védelemiben Csl­gér és Hájas, a támadósor­ban Sonkó és Majzik. Sándor nem nyújtott sokat, mert erő­sen fogtak. Az NB n állása: 1. Jászberény 2 2 - - 2:0 4 2. DVSC 2 1 1 - 4:1 3 3. Budafok 2 1 1 - 4:3 3 SZVSE 2 1 1 - 4:2 3 5. Sz. MAV 2 1 1 - 3:2 3 6. Cceled 2 1 - 1 5:2 2 7. MGM D. 8-2-1:1 2 Pénzügyőr 2 - 2 - 1:1 2 KISTEXT 2 1 - 1 2:2 2 11). Gyula 2 1 - 1 2:3 2 11. Mczlkovácsháza 2 1 • 1 2:5 2 12. KTE 2 - 1 1 2:3 1 13. Bocskai SE 2-11 3:5 1 14. Sz. Dózsa 3 - 1 1 1:2 1 15. Kiskunfélegyháza 2 - 1 1 1:4 1 16. K. Tűzálló 3 - - 2 0:2 ­Szolnok—KISTEXT 2:1. Gyula—Cegléd 2:1. K. Tűz­álló—Jászberény 0:1. Kiskun­félegyháza—Pénzügyőr 1:1. Mezőkovácsháza—KTE 2:1. Bocskai SE—Budafok 2:2. Ismét sok meglepetés a másodosztályban A Csongrád megyei má­sodosztályú labdarúgó-baj­nokság második fordulójá­ban is sok meglepetés akadt. Amíg az első fordulóban há­rom csapat nyert idegenben, most négyen tudták haza­vinni mind a két pontot: a Textilművek Makón, a Tápé Bordányban, az Algyő Mó­rahalmon, a Kinizsi pedig Nagymágocson győzött. Különösen figyelemre mél­tó a tápéiak nagyarányú győzelme. Az eredmény azt sejteti, hogy a Tisza-parti község csapata ebben az év­ben is jól szerepel majd a bajnokságban. A múlt vasár­nap a bordányiak Algyőn nyertek, most viszont ottho­nukban fél tucat gólt kap­tak a Tápétól. Deszk—Baktó 1:6 (0:6). Deszk. Góllövő: Kovács. Szegedi Textilművek—Ma­kói TVSE 1:0 (0:0). Makó. Góllövő: Csányi M. Tápé—Bordány 6:1 (4:1). Bordány. Góllövő: Vincze S. (3), Acs P. (2), Gyémánt, il­letve: Deme. Algyő—Mórahalom 1:0 (0:0). Mórahalom. Góllövő: Bakos. Szegedi Kinizsi—Nagymá­gocs 3:0 (3:0). Nagymágocs. Góllövő: Nádudvari, Bánfi. Szekeres (ll-esböl). Mártély—Fábiánsebestyén 5:0 (3:0). Mártély. Góllövők: Sátor, Kocka, Rozik, Vörös. Sebők. Hunyadi SE—Csanádpalota 2:1 (1:0). Hódmezővásárhely. DÉLMAGYARORSZAG — A Magyar Szocialista Munkáspárt Szeged városi bizottságának napilapja. — Főszerkesztő: F. Nagy István. — Szerkesztőség és kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanács­köztársaság útja 10., telefon: 13-535, 13-003. — Felelős kiadó: Kovács László. — A lapot nyomja: Szegedi Nyomda Vállalat, Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u. 28. (Index: 29 053). — Előfizetési úr) egy hónapra 20 forint