Délmagyarország, 1969. március (59. évfolyam, 50-74. szám)

1969-03-18 / 64. szám

Békéscsaba-SZEOL 2:0 (0:0) Szentes-SZAK 2:1 (2:1) Kossuth SE — B. Agyagipar 1:0 (0:0) Szőreg, 200 néző. Kossuth SE: Turcsán — Szendrei, Terhes, Vasas, Molnár, Ambrus, Zana, Héger, Dupsi, Kutasi, Majáik. Az első félidő tapogatódzó játéka után a második fél­időben élénkké vált a játék. A heves küzdelembe sok szabálytalanság is becsúszott. A Kossuth SE játéka jó benyomást keltett a nézők­ben. A mérkőzés egyetlen gól­ját a második félidő 20. percében Dupsi lőtte. A Kossuth SE legjobbjai Terhes, Dupsi és Turcsán voltak. A Békéscsabai Agyagiparból Unyalinszki kapus, valamint a három hátvéd, Turóczi, Tóth és Láza II. játéka tűnt kl. Békéscsaba, 5000 néző. Ve­vezette: Biróczki. B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza. Szűcs — Dobó, Kiss — Száraz (Kovács). Moós. Varga (Lengyel), Németh. Schneider. SZEOL: Korányi — Vár­helyi III., Molnár-, Magyar, Kővári — Kószó. Nemes — Mészár, Varga (Rajcsányi), Pikó, Vass. Az öltözőben mindkét csa­pat nyugodtan készülődött. A csabaiak edzője, Pillér Sándor elmondotta, ho© fél csapatra való játékosa a hét elején lázas volt, de min­denki felgyógyult. Zsúfolt nézőtér előtt, a déli órákban lehulló csapa­déktól csúszóssá vált talajú pályán, az első félidőben a szegedi csapatot támogatta az enyhe szél. Tapogatóz*) játékkal kezdődött a mérkő­zés. Az első támadásokat a SZEOL vezette és már az első percben a csabai védők Vasst felvágták a kaputól mdnte© 20 méterre. A sza­badrúgást azonban a szege­di csatárok elügvetlenked­ték. A 4. percben Varga cse­lezte be magát a kapu elé, de kisodródott és az 5-ös sarkáról Tóth kapuja fölé lőtt. Az első veszélyes táma­dást az 5. percben vezették a csabaiak; de Moós 20 mé­teres lövése a kapufáról ki­pattant. Az első percek után határozott szegedi fölény a védők röviden mentették. J^jJ® "^„^n^loo VargÍTs Vass mlnfSS alakult ki, de a jól tömö- a felfutó Kvasz elé került a merkozest Szentesen (>00 Varga es, Vass mint csere­rúlő hazai védelem mellett labda, akinek 20 méteres néző előtt, Szopori vezetése- téteKos szerepelt, ae ez sem ritkán jutottak lövéshez a bomhája a lábak között a vei játszották. SZAK: Tóth , a 6®aPa„n- -A csatárok, A szegedi rohamo- kapu bal alsó sarkába vágó- _ oins? r-irinai Rúcskai _ s wmaaou, ae kat csak néha szakította dott. 1:0. (Korányi a na© „ " ' nem tudott kie©enlíteni. tömörülésben nem láthatta Vass Kasza ~ Futyora, Jók: Babovka, Virág, illetve: meg ellentámadás, mégis a 15. percben a szerencse a labdát.) mentette meg Korányi ka A gól után az Kun, Biltsik, Pusztaszeri, Előre tovább rohamozott és Gábor. Váratlanul a SZAK sze­a középre húzódó kaputól minte© 30 méterre rezte meg a vezetést: a 6. púját a góltól. Németh el- a 71. percben Kiss az oldal­futott a bal szélen, be- vonal mellől — a szegedi adását Kasza, Kun. A labdarúgó NB III to­Száraz közelről a kapufára — lövésre szánta el magát, percben Kun pompás e©éni vábbi eredményei: Hódme­f6fe3t& Az Telsö. fdlÍd6ben Korányi rosszul számította játék után. lőtt ka ba zővósárheiy_Mezőberény 1:0 végig a SZEOL irányítottá a ki a labda ivet. az átszállt J ' ,,„,„„ -, . játékot. Gólhelyzetük mégis felette, és a jobb kapufáról 0:1- A Vízmű fokozatosan (0:0). Mezőhegyes—Kecske­30. percben akadt, a bal sarokba hullott. 2:0. A játékba lendúlt, és a fölény mét 4:0 (3:0). Kun csak Béla amikor Mészár szögletnigása kétgólos vezetés tudatában a 36. percben érett góllá. SE—Békéscsabai VTSK 1:2 utáni kavarodásból, Nemes az Előre megerősítette vé­a kapufára fejelte a labdát, delmét. az utolsó ne©ed­Az Előre szórványos táma­dásait a szegedi biztosan hárította. Szünet után az első tárna dásokat a SZEOL vezette. A zési lehetőség. A 80. percben 49. percben Pikót az oldal- Mészár az 5-ös sarkáról lőtt vonal közelében minte© 5 fölé. majd 1 perc múlva Né­méterre a sarokzászlótól fel- meth a kifutó Korányi mel­vágták. Nemes jól ívelt sza- lett a kapu mellé gurította badrúgását a védők azonban a labdát. Vass elől kifejelték. Az Elő- a vereség ellenére a SZE­re fokozta az iramot, át- OL jobb teljesítményt nyú.i­vette a kezdeményezést. Az tott. mint e© héttel előbb Virág lőtt a SZAK hálója- (1:0). órában többnyire "a kéT 16- ba, majd nem sokkal ké- 0:0. Sarkad—Szalvai SE Szarvas—Tiszaföldvár védelem os között folyt a játék, sőbb Bige II. a vezetést is 1:0 (0:0). Orosháza—Kiskun- , Mindkct csapat előtt adó- megszerezte. 2:1. A második halas 3:0 (0:0). dott még e©-e© gólszer­Meglepetések a másodosztályban 56. percben Moós a fé palyá- a ZTE ellen. Változatlanul Vasárnap megkezdődött a (0:0). Szeged, Füge sori pá­rol elindult Korányi kapuja gond, hogy nincs beiejezo Csongrád me©ei másodosz- lya. A baktóiak fölényben fele, 20 meterrol leadott on- csatar a csapatban tályú labdarúgó-bajnokság. A voltak, négy kapufát lőttek 3 üli csapatok mindenütt jó talajú A gólok a mérkőzés végén - - páiy^ és szép számú közön- estek. Góllövő: Holli, Balogh. ség előtt játszottak. Néhány Makói TVSE—Móravárosi lankodott a kaputól minte© vetkezetes 30 méterre. A szabadrúgást SZVSE—Bocskai SE 3:1 (1:0) ási lövését Korányi kiejtet­te, de rávetődéssel megsze- kőzést. Megengedte a ke­rezte a labdát a befutó csa- mény játékot, csupán né­tárok elől. A 65. percben hányszor az előnyszabály al- ,„ , „„ „,„„,„„.- „ ---,—-- -­Kószó feleslegesen szabályta- kalmazásánél nem volt kö- L . tL Kinizsi 2:1 (1:0). Szeged, Sza Moravarosi Kinizsi és a Tex- badság tér. Góllövő: Szent­Hernádi Gvula tilrnűvek idehaza, Szegeden györgyi (2), illetve: Hajós II. szenvedett vereseget. a bor- Tánő—iwyír l-l ív dányiak pedig Algyőről vit- - 3 . (2 0,)- í ték haza mind a két pontot. °yé™8nt t A Baktó csak nehezen nyert Ács U' llIetve: Kovacs L Nagymágoccsal szemben. Bordány—Algyő 3:1 (i:ly , - * _. , - x Algyo. A hazaiak többet kez­Az első fordulo után la- deményeztek, a bordányiak biansebestyen all a másod- efőrevágott labdái mindig ve­„ , . osztály élén, mert legnagyobb szélyesek voltak. Góllövő: sze edl véddem aranyban győzött Mihállyfy B. (2), Dene, illet­Jászberény: Vaoto - Fe- rendre hárította^ A 7o''per™ Nagylak-Textilművek 1:0 ve: Bata* _ kete II., Benke, Tóth, Oláh ben dr. Csordás lesérült, he- (1=0). Szeged, Textiles-palya. Fab.ansebestyen-Moraha­— Szonda, Fekete I. - Bá- lyette Kovács állt be, tíz A S?1 kapu előtti kavarodas lom 3:0 (1:0). Fabiansebes­nyai, Sárközi, Bató, Fülöp, perc múlva pedig Baloghot alkalmával az első percben tyen. A gólképesebb hazai Sz. Dózsa: Bánfi — Por- Bóka váltotta fel. A cserék ^ utana 6okat támadott együttes megerdemelten ©ő­törő, Pataki, Csanádi, dr.Re- nem sokat javítottak a sze- a hazal csapat, de a helyze- zott. ményik — Madarász, dr. gedi támadósor gólerősségén, tek mind kimaradtak. Gól­Csordás — Szekeres, Veres Hullámzó játék folyt, amikor lövő: Gyulai. Gy., Balogh, dr. Héger. a hazai csapat a 80. percben Jászberény—Sz. Dózsa 1:0 (0:0) Jászberény, 500 néző. Ve- küzdelem, zette: dr. Demeter. azonban Baktó—Nagymágocs Csanádpalota—Mártély 2:0 (1:0). Csanádpalota. Itt is 2:ü jobb volt a hazai csapat. LIebmann Béla felvétele Az első gól a debreceniek kapujában Vasutas-pálya, 2500 néző. Vezette: Halász M. SZVSE: Simái - Csigér, Karsai, Szalai, Hájas — dr. Szamosvölgyi, Tóth II. — Kiss, Tóth I., Sándor, Sonkó. Bocskai SE: Magyar — Sóvagó, Siklósi, Szarvas, Szabó — Végh, Budai — Si­mon, Kontár, Takács, Tóth. Csere a hazaiaknál: a má­sodik félidő 27. percében Sonkó helyett Kakas. Kezdés után minte© ne­©edóráig a két tizenhatos között folyt a játék, ke­vés eseménnyel. A 16. perc­ben adódott az első nagy helyzet a debreceni kapu előtt. Kiss éles beadását Tóth I. tiszta helyzetben kö­zelről a kapus kezébe te­jelte. Továbbra is a vasuta­sok támadtak többet, a deb­receniek szervezetten véde­keztek, ellentámadásaik min­dig veszélyt jelentettek. A 26. percben Sándor lőtt gólt, de azt a játékvezető les cí­mén nem adta meg. A 31. percben sok-sok si­kertelenség után megszüle­tett uz SZVSE első gólja. Há­jas előreadott labdájával Sándor a tizenhatosnál kiug­rott és a kifutó kapus felett a jobb felső sarokba lőtt. 1:0. Ra©ogó csatárteljesít­mény volt! A gól után a vendégcsapat fokozta az ira­mot, a középcsatár Takácsot két alkalommal is csak az utolsó pillanatban szerelték a védők. A második félidő Bocskai támadásokkal folytatódott. Takács és Simon is sok za­vart és izgalmat okozott a védők sorában. A 15. perc­ben Sándor, a 20. percben pedig Tóth L harcolt ki szögletet. A 32. percben megszüle­tett a vasutasok második gólja. Kiss beívelt labdájá­val Tóth I. elhúzott, és a kifutó kapus mellett a háló­ba lőtt. 2:0. Vitatható les­helyzet volt, de a partjelző nem intett, a játékvezető ezért a középre mutatott. A kezdés után Szabó a sípszó után elrúgta a labdát, a já­tékvezető kiállította. A váratlan gól, valamint a kiállítás, letörte a vendé­geket. Kapkodva, idegesen játszottak tovább. A 34. percben az SZVSE újabb gólt ért el. Kiss baloldali beadását Sándor közelről a kapuba fejelte. 3:0. A Bocskai az "utolsó ne­©edórában szépíteni igye­kezett. A 40. percben a ha­zai védelem megingását ki­használva Takács na© gólt lőtt. 3:1. Jó iramú, igen változatos, helyenkint színvonalas mér­kőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a vas­utasok, a másodikban a ven­dégek játszottak fölényben. A Bocskai játékosok jó erőnlétben küzdötték végig a mérkőzést, jól és ©-orsan kezelték a labdát, de játé­kukon nagyon meglátszott az összeszokottság hiánya. Az SZVSE javuló játékkal és helyzetei alapján meg­érdemelte a győzelmet. Jók: Csigér, Karsai, Szamosvöl©i, Sándor, illetve Magyar, Sik­lósi, Végh és Takács. Solti Mihály SZEOL—SZEAC öregfiúk 70:59 (24:26) Zuhogó esőben, sáros, csú- szerencsésen megszerezte a szós pályán, Dózsa-támadá- két pontot jelentő gólt. Bató sokkal kezdődött a mérkő- 20 méteres szabadrúgását a zés. Már a 2. percben na© lesen álló Oláh kapta, a nagy helyzet adódott a hazai kapu lendülettől azonban elbotlott előtt, de Szekeres közelről és a labda lábáról a jobb mellé lőtt. A szegediek ma- alsó sarokba perdült. 1:0. radtak továbbra is támadás- Végig színvonalas, kemény ban. A 10. percben dr. Csor- mérkőzést vívott a két csa­dás hibázott jó helyzetben, pat fi szegedi csatársorból majd a 18. percben Balogh na©on hiányzott dr. Hajós, A Rókusi Tornacsarnokban szottak dr. Merényi és dr. Késett le e© Kecsegtető De- aki fogsérúlés miatt nem 25o néző előtt, Szamosi— Faragó vezetésével. Ribizsár aaasroi. A nazaiaK csaK játszhatott. A játék képe Heiszig vezetésével került sor messziről nagyon jól dobott. kT^LTeteztek eredmtov" AUIPJÁLÍ 8 dbntetlen - er^d" a kosárlabda találkozóra. A A második félidőben azon­kai Kísérleteztek, ereameny- mény lett volna igazsagos. csapatok játékosai: SZEOL: ban a fiatalok lendületének A "líiásodik félidőben fel- Jók: Tóth, Szonda, Sárközi, Faragó, ZöUei Kisteleki, Do- már nem tudtak ellenállni. élénkült a hazai egvúttes te- Fülöp, illetve Bánfi Portörő, b°) dr- Kii»., Csere: Schmidt, A legjobb dobók: Faragó. eienKuit a nazai egyuues té Wirth, Hezső, Korponai, Var- Zöllei, Dobó (12—12), Schmidt ga. Kertész. SZEAC öreg- (11)( illetve Mártonfíy (19), téka, kie©ensúlyozott lett a Madarász és dr. Reményik. Eredmények — táblázatok NB I 8. Bp. Spart. 9. Oroszlány Bp. Vasas—Tatabánya 7:9 (1:0). 10- ~™~iőre Tatabánya. 6 ezer néző. v.: Balla ,„ kZMTt Gy. Gólok: Puskás (4). Farkas J|; |Z|°Byász Ferencváros—Szombathely 6:1 j|" gzf MAv (2:0). Népstadion, 8 ezer néző, ]8 MVS1" v.: Radó. Gólok: Albert. Némelh 17' Qy Dózsa (2-2). Nóvák (ll-esből), Brani- 18. Nagybátony kovlcs, tlletve Szabó S. Bp. Honvéd—Rába ETO 1:0 (0:0). Győr. 14 ezer néző. v.: Blp- _ , , csák. Góllövő: Kozma. Kelet fiúk: dr. Merényi, dr. Fara- , _ , .... , , ,­gó, Ribizsár, Halász, Már- dr" Faragü <16>> Rlblzsar <13>­tonffy. Csere: Lang, Boga, A találkozón mindvégig Bányai, Bácskai. színvonalas, szép küzdelem 3 1 í í 4:2 3 Az első félidőben az „őre- folyt, s a nézőközönségnek jó 3 1 1 1 3:3 :: gek" a „régi szép időkre" vasárnap délelőtti szórako­3 í í í 1:3 3 emlékeztetően, kitűnően ját- zást nyújtott 3 1 1 1 i:s 3 3 1 — 2 6:5 2 3 — 1 2 3:5 1 3—1 2 2:4 1 3 — 1 2 1:5 1 3 3 1:6 — Vasutas sikerek a mezőn NB n Borús, hűvös időben, 192 1500 m serdülő A: 1. Va­saivótoriún pí™ ,.„ « , induló részvételével került jasdy (SZEOL) 4:42.8, 2. Rácz pótarján 5 ezer néző v • Pusz- Kecskeméti TE-Szolnokl MAV sor Szeged város mezei fu- (SZVSE) 4:44.0, 3. Tóth tal. Góilövő: szalai • (szabadra- iji (0:D. Pénzügyőr SE-MGM tóbajnokságára vasárnap dél- (SZVSE) 4:44.0. Csapat: 1. "OÍF'A F„ tv, SSSESíJm lofum. Budafok— előtt Az SZVSE 8 bajnok- SZVSE I. 10. 1000 m serdülő cvtó • 8 ^r nLő v • Kantórls Gyula 2:0 (1:0>i De»reeeni vsc— ságot nyerve a legeredmé- B: 1. Gősi (SZVSE) 3:06.8, 2. drf óiMck? Fekete'(2^ mindkettőt ^feSS^'™™ nyesebb egyesületnek bizo- K. Tóth (SZVSE) 3:07.6, 3. fejesből). nyal Tűzálló i:o (0:0). nyúlt. A legszebb küzdelme- Fodor (Szegedi Sportiskola) Komló—csépel i:o (0:0). Komló, . . 1 x 4:0 2 ket a férfiaknál láttuk. 3:08.8. Csapat: 1. SZVSE 1.7. i í 3:0 2 Eredmények: Nők. 800 m felnőtt: 1. Ber­\ ÍZZ IS | Férfiak. 3000 m felnőtt: t. zsenyi (SZEOL) 2:38.6, 2. X x i'-o 2 Molnár (Sz. Spartacus) 9:34.6, Görbe (SZEOL) 2:46.8, 3. Fe­i i 3:i 2 2. Simonics (SZVSE) 10:02.0, renci (SZEOL) 2:49.1. Csa­7 ezer néző. v.: Somlai. GóUövő: Bordács. Szombati eredmények: Üjpestl Dózsa—Dunaújváros 3:1 (1:1), MTK—Egyetértés 2:1 (1:1). S=0=R=0=K=B=A=N Holnap, szerdán barátsá­gos labdarúgó-mérkőzéseket játszanak Szegeden. A mű­sor a következő: SZEOL— Sz. Dózsa, Tisza-parti sta­dion, 3 óra. SZVSE—Sz. Spartacus, Vasutas-stadion fél 4. * A SZEOL országos női II. osztályú . tőrvívóversenyt PEJ ED RS. I rendezett, amelyen szegediek és pápaik vettek részt: 1. Gavrolet Katalin (Papai MAV). 2. Tóth Anikó (Sze­gedi Postás). 3. Bátori Ka­talin (Pápai MÁV). * Az országos ifjúsági asz­talitenisz-bajnokságon Bé­nák András (Sz. Kender) a második helyen végzett. KEDD, 1969. MÁRCIUS 18. 1. vasas 3 3 11: 0 6 2. Ujp Dózsa 3 3 7:1 i; 3. Ferencváros 3 3 11: 3 6 4. Rába ETO 3 2 — 1 10: 2 4 5. Salgótarján 3 2 — 1 2:1 4 6. Bp. Honvéd 3 2— 1 5:3 4 7. MTK . 3 2—14:34 6. Pécsi Dózsa 3 1 1 1 2: 2 3 9. Komló 3 1 1 1 1: 2 3 10. Csepel 3 1 — 2 2: 4 2 Diósgyőr 3 1—22:42 12. Szombathely 3 1 — 2 3: 8 2 13. Egri Dózsa 3— 2 1 1:3 2 14. Dunaújváros 3 — — 3 2: 8 — 15. Egyetértés 3 3 1:10 — 10. Tatabánya 3 3 1:11 — NB I B 1. Cegléd 2. DVSC 3. Budafok 4. Jászber. KISTEXT 6. SZVSE 7. MGM Debr. Pénzügy. KTE Sz MAV 11. Bocskai SE 12. K. Tűzálló Sz. Dózsa 14. Gyula 15. Kiskunf. 16. M-kovácsh 1. Tatabánya—Vasas 2. Rába ETO—Honvéd 3. SBTC—Pécs 4. Komló—Csepel 5. Békéscs.—SZEOI. 6. Szék. MAV—Videoton 7. SZMTE—Spartacus 8. EVTK—Borsodi B. 0. Ikarus—Nylregyh. ÍZ ÍZ oo í 3- Bádóczi (SZVSE) 10:08.8. pat: 1. SZEOL I. 6. 600 m í — í — i':i i Csapat: 1. SZVSE 9. 2000 m ifjúsági: 1. Bor (Sz. Stat. T.) IZil i'*3 — ifjúsági: 1. Csada (SZVSE) 1:57.0, 2. Nagy (Sz. Stat. T.) 1 i o:i 6:12.8, 2. Prencsók (Sz. Erd. %f 3" Földeák (Sz. Stat. = = i = T.) 6:16.4, 3. Berkó (SZVSE) ^'e^ ^ í t 0:4 _ 6:22.9. Csapat: 1. SZVSE 10. A: 1. Sinkovics (SZVSE) 1:30.9, 2. Hegedűs (SZEOL) 1:32.0, 3. Pósa (Szegedi Sport­iskola) 1:32.5. Csapat: 1. SZVSE 15, 400 m serdülő B: így kellett volna tippelni Várpalota—Miskolci VSC 2:1 (0:0), Szállítók—Nagybátony 2:0 (0:9). Szolnoki MTE-BD. Spar­tacus 1:1 (1:0), Pécsi Bányász— BKV Előre 1:0 (1:0). Zalaeger- iö. Kisterenve—BVSC szegi TE—Ózdi Kohász 4:3 (2:2), xl. juventus—Torino Videoton—Székesfehérvári MAV j2. Cagliari—Roma 3:2 (1:0). szombati eredmények: x3. sampd.—Fiorentina Győri Dózsa—Kecskeméti Dózsa -fl 0:1 (0:1). Ganz-MAVAG—Orosz- 14. Livorno—Brescia lány 1:1 (0:0). 2 0:7 találatos, nyereményösszeg - ,, „ • 9:1 166 686.— forint. 70 db 12 taiala- 1- Sos (Szegedi Sportiskola) 1 1:0 tos, nyereményösszeg 5334,— fo- 1-040 o •.•„.„-.í- «-_ on 1 1:0 rint, 942 db 11 találatos, nyere- 1 - olCZOK (bz. bi) 1 2:9 ményösszeg 396,— forint. 6073 db 1:04.4, 3. Pereznyák (Sz SI) 2 2:3 10 találatos, nyereményösszeg . , „ „ „ x 1:1 00,— forint. 1:07.5. Csapat: 1. Szegedi X 1:1 Az 1000 forinton alullak klfizeté- Q,1RI„T;QI..„IA T K 2 0:1 se március 22-től, az ezenfelüli öpuruskoia 1. D. 1 1:0 nyereményeké március 27-t.Ől x 0:0 kezdődik. Monostori Tibor x 0:9 x 1:1 x 0:0 1. Kecskemét 2. Szállítók 3. ZTE 4. G.-MÁVAG 5. Videoton 6. Várpalota 7. Békéscsaba s s__ 4.0 6 A sportfogadási és Lottóigaz- DÉLMAGYARORSZÁG _ A Magyar Szocialista Munkásoár­3 2 1 — 5t2 5 gatóság közlése szerint a mar- szeged városi bizottságának napitapTa 3 2 — 1 8:5 4 cius 16-1, 11. játékhétre a totó- István. — Szerkesztőség és kiadóhivatal: Szeged, Magyar Tanács­3 1 2 — 3:2 4 nyeremények az alábbiak: köztársaság útja 10.. telefon: 13-535, 13-003. - Felelős kiadó: 2 1 l'-i \ 1 db 13 nlusz 1 a nvereménv- ^ovác? László. - A lapot nyomja: Szegedi Nyomda Vállalat. 3 3— 1 3:3 4 1 ao P)usz L a nyeremény- szeged, Bajcsy-Zsilinszky u. 28. (Index: 29 053). — Előfizetési dít 3 2 — 1 3:4 4 összeg 394 115,— forint. 3 db 13 egy hónapra 20 forint