Délmagyarország, 1968. október (58. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-15 / 242. szám

LABDARÚGÁS vtvás Goldberger—Sz. Dózsa 0:0 Eiso: Gáli Ágnes Világbajnoki selejtezők Vasárnap Európában labdarúgó világbajnoki selejtezőket játszot­tak. Svájc—Görögország 1:0 (1:3). Basel, 38 000 néző. Az 1. csoport első mérkőzése. A csoportból Portugália és Románia még nem Játszott. Német SZK—Ausztria 2:0 (1:0). Bécs. Práter-stadion. 70 000 né­ző. G: G. Mtiller (10. d.i és Ei­genstiller (50. p. öngól). A nyu­gatnémet válogatott Idegenben is higgadtan, nyugodt játékkal harcolta kl értékes győzelmét. Fbben a csoportban az NSZK vezet, 2. Ausztria. 3. Skócia. 4. Ciprus. Buda Ok út 500 néző. Vezette: Csapucha. K. Goldberger: Gábor — Ru­zsics, Pénzes. Ivlcz — Vetlényl, Molnár — Nagy, Csicsmann, Au­gusztin. Holló. Uhrln. Sz. Dózsa: Bánfl — Károlyi, Tanács, Csanádi — Kovács, Ma­daras, Balogh, Csordás dr., Tut­rai. Portörö. Hegyes dr., Csere a szegedieknél a féldióben Tutrai helyett Szlovák. Lendületesen kezdtek a ha­zaiak és az első negyedórában nagy nyomás alatt tartották Bánfl kapuját. A 4. percben Nagy—Csicsman támadás a vé­dőkön akadt el. majd később Vetlényi távoli erős lövését véd­te Bánfl. Továbbra ls a hazai együttes kezdeményezett többet, a szegediek csak szórványos el­lentámadásokkal kísérleteztek, ezek azonban mindig veszélyesek voltak. A 15. percben Hegyes dr. egy összeíejelésnél kisebb agyrázkó­dást szenvedett, rövid ápolás után azonban lelkesen végig ját­szotta a mérkőzést. Hullámzó játék mellett a 25. percben Ba­logh váratián lövését védte Gá­bor, majd Tutrai elöl szedte fel a labdát A félidő végéig mindkét csapat­nak voltak még helyzetei, de azt nem tudták kihasználni. Szünet után kissé változott a játék ké­pe. A Dózsa is lendületbe jött és így kiegyensúlyozott lett a küzdelem. A 12. és a 17. perc­ben csak ,,hajszálon" múlott a Dózsa győzelme. Dr. Csordás lö­vése a felső kapufáról került vissza a mezőnybe, majd Balogh lőtt kapu mellé. A látékidő utolsó negyedórá­jában a Goldberger nagy hajrá­ba kezdett a győztes gólért, de a szegedi védelem biztosan há­rított. Az utolsó percekben a Dózsának ismét lehetőség nyílott a győzelem megszerzéséhez, Csordás dr. döntő pillanatban hi­bázott. Jó iramú, élvezetes küzdelmet hozott a találkozó. Az első fél­időben a hazaiak, a másodikban a szegedlek Játszottak fölényben, de egyik támadósor sem tudta helyzeteit kihasználni. A szegedi gárda a mezőnyben folyamato­sabban, tetszetősebben játszott, helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez. A játékvezető nagy körültekintéssel vezette le a sportszerű találkozót. Jók: Ruzies. Vetlényi, Uhrln, illetve Hegyes dr. (a mezőny legjobbja), Tanács. Portörő. és Bánfi. S. M. A labdarúgó NB n további eredményei: Debr. MGM—Kkfélegyháza 0:3 Cegléd—Gázművek 2:3 Békéscsaba—DVSC 3:0 Kecsketméti TE—Jászberény 2:1 Debr Elektromos—Gyula 2:0 Szolnoki MAV—Pénzügyőr 5:0 Tömörült a mezőny KISTEXT—SZVSE 4:1 (2:0) (Kiküldött tudósítónktól) KISTEXT-pálya. 1800 néző. Ve­zette: Biróczki. KISTEXT: Kovács — Fekete I.. Nagy L.. Bozsik — Bérezi, Cser­jés — Nagy Gy.. Hermáim. Sze­mök, Kalmár, Fekete n. SZVSE: Gyimeed — Csigér. Kár­sai, Hájas — Szamosvölgyi. Farkas — Tóth Hl., Kiss H., Bite, Salánki. Sándor. Csere a hazaiaknál a második félidő 16. percében Kalmár he­lyett Darázs, a szegedleknél a félidőben Gylmesl helyett Simal, a második félidő 25. percében Sándor helyett Sonkó. Jó iramú, változatos játékkal kezdődött a találkozó. A 4. perc­ben Szamosvölgyi nagy lövését csak szögletre tudta hárítani Ko­vács. Utárva a hazaiaknál Sze­nt ők került nagy helyzetbe, de közeli lövése kapu mellé került. A vasutasok ls feljöttek: Tóth in. kiugrott a védők közül, de elügyetlenkedte a jó helyzetet. Mezőnyjáték folyt a pályán, amikor egy gyors ellentámadás után a hazaiak megszerezték a vezetést. A 7. percben Hájas sza­bálytalankodása miatt Fekete I. 25 méteres szabadrúgása Sze­mőkhöz került, akinek a tizen­hatosról leadott erős lövése Gi­licze kezéből a kapu jobb alsó sarkába perdült. 1:0. Nagy ka­pus hiba! A váratlan potyagól láthatólag megzavarta a vasutas játékoso­kat. mert egy Ideig sok hibával Játszottak. Továbbra ls lendüle­tes játék folyt, mtndkét kapu sokszor került veszélybe. A 22. percben megszületett a hazalak második gólja. Bárczi élöreadott labdájával Szemők elfutott, 12 méterről leadott nagy lövésére Gilicze rosszul vetődött és a labda a kapus kezét érintve a Jobb sarokba perdült. 2:0. Ujabb kapushiba I A gól után a szegedlek sok támadást vezettek, de nem sike­rült javftaniok. A 30. percben Sándor, majd a 36. percben Sa­lánki lövései kerültek messze a kapu fölé. A második félidő is változatos Jó játékkal folytatódott. A 8. percben Szemőfc elfutott a jobb oldalon, átadását Kalmár tiszta helyzetben kapu mellé guríotta. A vasutasok a mezőnyben szé­pen. ötletesen Játszottak, de csak a tizenhatosig, ahol a befejezé­sek legtöbbször elmaradtak. A 15. percben gólhoz Juthatott vol­na a szegedi gárda: Tóth ÜL— Bite összjáték után Salánki kö­zelről a kapus kezébe lótt. A 22. percben a KISTEXT növelte elő­nyét. Nagy Gy. zavartalanul fu­tott fel a jobb oldalon, az alap­volnalról beadott, labdáját Fekete H. közelről a hálóba lőtte. 3:0. A gól után ls a hazaiak ma­radtak támadásban. A 26. perc­ben újabb góit értek el. Ismét Fekete n. került jó helyzetbe és 12. méterről leadott lövése véd­hetetlenül vágódott a kapu bal sarkába 4:0. A vasutasok a 29. percben szépítettek, salánki be­ívelését Tóth Hl. 10 méterről a védők között a kapu jobb sar­kába helyezte. 4:1. A játékidő hátralevő részében az SZVSE megpróbált tovább javítani, de az eredmény már nem változott. Küzdelmes, időnkint színvona­las játékot hozott a találkozó. Az SZVSE ezúttal is balszeren­csés volt, végig támadták az első félidőt, helyzeteiket azonban nem tudták kihasználni A hazai csa­pat gólra törőbb csatár-játékával megérdemelte a győzelmet. Jók: Kovács. Bozsik, Nagy Gy., Fekete n., illetve Csigér. Sza­mosvölgyl. Farkas. Tóth HL Nyilatkozatok: Borbély András a KISTEXT edzője: Határozot­tabb esatárjátékkaj győztünk. A szegediek a mezőnyben egyen­rangú ellenfelek voltak. Laczi Ferenc az SZVSE edzője: Mit tudjak mondani? Három gólt feltűnő kapushibából kaptunk. Solti Mihály Liebmann Béla felvétele Szegeden vívóversenyt rendeztek, amelyen vásárhelyiek, szen­tesiek, csongradiak, csabaiak, pápaiak és szegediek Indultak, ttoz­szesen 28-an. A versenyt Gáli Ágnes (Sz. Postás) nyerte, aki s kép közepén látható, második Sóskúti Ildikó, a SZEAC vívója Az NB IB heti fordulójában zette: Csemefalvy. Nehéz győ- (balról), a harmadik Tóth Anikó (Sz. Postás), látszatra a két vezető csapatnak, zeiem. Góllövö: Halasi (öngól), a Komlónak és a Kecskemétnek Oláh. könnyebb volt a helyzete mint Budafoki MTE—Bp. Előre 1:1 „f7II ARI, a mögöttük álló Egernek. A pa- (1:0) Budafok 1000 nézó. Vezet- hhólLABtl,. pírforma azonban alaposan fel- le. Müncz Á második félidő — borult: az Eger idegenből elhoz- elején a játékvezető ll-est ítélt ta mind a ket pontot, a Komló a hazalak ellen, Demeter vitat­saját pályáján vereséget szenve- kozoW a játékvezetővel, és ezért dett és az ugyancsak otthon ját- a ktáilitás sorsára jutott. A tíz szó kecskemétiek is csak az emberrel küzdő Budafokkal egyik pontot tudták megszerez- „emben azután az Előre sokat Előre-B. MÁV 13:8 (8:5) ni! Így most igen tömörre vált támadott. Cóllövö: Dinnyés, il­letve: Matus (ll-esból). Nagyon fontos mérkőzést Ját- azonhan alatta maradt a vártnál. «zott vasárnap délelőtt a sze- A hazaisk negy hétméteres bün­eedi NB I B-s fiú kézilabda- tetőt, a vendégek pedig kettőt 6 .... Ti: A., tth.mít.l, TA„.,,htA AaAá- Ab. az élmezőny. A forduló eredményei: ^H^H Nagybátonyl Bányász—Komlói özd™25ÓÖ"néző. Vezette" Szlávík." E?őre"TiWoraky.Füredt, Fülöp, rahám, Glricz, Füredi és Isa­Fányász 2:1 (1:0). Komló, 5<W0 né- A hazal csapat 80 percen át tá- Hollós, Kővári. Giricz. Ábrahám szegl 3_j metve: Dukát 3, An­7n T^Py^+fgá* Cnmlni TíPruilrivnl t ,3-4.4 H 01 ' Ózdi Kohász—Szállítók SE e.*0. együttes a Kisstadionban. Az kihagytak. Legjobb dobó: Ab­_ - r - .. . , . TA.'Lt rt — „nkó nn f I vri rvr Fi'1 eorii A— Tcüa ző. Vezette: Somlai. Rendkívül madott izgalmas mérkőzésen a vendé­gek már 2:0-ra vezettek, A ha­gek mar 2:0-ra vezettek, A ha- , n^Nvírö'evháM bó és Csalla is szóhoz jutott. !bb£, S? voh Saf arányi' v™ ^hányó." Az Bőre mindjárt magához ra- lese a bennmaradás szempont­vukS Góllövő: Sánta. Kovács Pat támadő szenemben játszott, ff^^^^^TosT^ózött Az iébó1 tollto6 mérkőzéSt Wvt>U H illetve: Pataki (tizenegyes- £ ez£t étenk volt az iram. . Budapesten és a MAFC-tól 23:29 bSD. BVS"-^GaíS-MAVAG 1* (1-0) Patra nézve, a mutatott láték; arányban veresaget szenvedett. „Egri Dózsa-Győrt Dózsa 2:1 Bzőnjrf út, 2000 néző. Vezette: ' „Gy6r- „300<L Wottava Sok gólhelyzet adódott. .. í!íí?LVada? ,GT- első de a játékosok ezek közül csak RÖPLABDA ifitek alakult ki jó játék. egyet használtak ki. Góllövő: Góllövő: Rajna (2). illetve: Do- Molnár monkos. Oroszlányi Bányász—Kecske- j g miétl Dózsa 1:1 (1:1). Kecskemét, 8000 néző. Vezette: Katona. A hazaiak végigtámadták az eiso félidőt, de helyzeteiket nem tud- 3' Eger ták kihasználni. Szünet után ki­egyensúlyozott volt a Játék, sőt az utolsó percben az Oroszlány £ oroszlány majdnem a győzelmet is meg- 7. Bn. Előre szerezte: az egyik kecskeméti já­tékos az üresen maradt kapu elől fejelte szögletre a labdát. GóUövő: papp, illetve: Szőezey. MTE—Nyíregyházi összeállításban kezdett majd Boroczky kitűnően védett, cserejátékosként Isaszegi, Sza- ~* - A Szegedi Építők férfiegyüt­1. Komló 2. Kecskemét 28 15 9 4 40:16 39 28 15 8 5 38:24 38 28 14 9 5 38:26 37 4. Nagybátony 28 14 5 9 42:34 33 5. Várpalota 28 11 9 8 32:25 31 28 12 6 10 42:34 30 9 11 8 27:21 29 az A Spartacus NB I kapujában S „ „ „.„ A, A két szegedi női röplabda- hász. Patik. Lénárt Tóth Kata­8. Győri D. 28 10 8 10 38:38 28 csapat vasárnap idehaza mérkő- lin. Csere: Tóth Julianna, Belo­_ , „gu. vnl TVTnlpór "Rprlp T~)(r 10. Szállítók Várpalotai Bányász—Bp. Spar- lt. Bp. Spart. tacus 1:0 (0:0). Várpalota. 2500 12. Szolnok nézó. Vezette: Vlncze dr. Élve- 13. Pécs zetas küzdelem: a vendégek csak 14. Miskolc a szünet után voltak jobbak: 15. BVSC Góllövö: Horváth (80. perc). 16. Ozd Miskolci VSC—Pécsi Bányász 17. Nyíreg.vh. 2:0 (1:0). Miskolc. 4500 néző. Ve- 18. Budafok 9. Ganz-MAVAG 28 10 8 10 25:26 28 28 II 5 12 37:31 27 zött: NB 1: vai. Molnár. Bede. Doktor. Kedvezőtlen, szeles időben Bp. Vasas Turbó—Szegedi Ken- mérkőzött egymással a két csa­'« 8 lí i 34-39 27 der 3:1. Pat- Az első játszmában a sze­28 10 6 12 31 -38 26 Rókusi tornacsarnok. Vezette: gedi lányok könnyű győzelmet 28 10 6 12 28-36 26 Bányi (Budapest). A szegediek- arattak. A második játszmában 28 8 10 10 26-34 26 nél Szöllösi Ágnes. Rlbizsárné, a vendégcsapat kezdett Jobban. 28 8 7 13 34-39 23 Nagygyörgy Rozália, Ábrahám de a Spartacus játékosai az 26 6 9 l* 22*31 21 Ilona. Molnár- Anna, Miklós Ibo- utolsó pillanatban a maguk ja­'8 5 8 15 21-37 18 lya, Pálfiné, Boda Ibolya. Szo- vára fordították a mérkőzést 28 5 7 16 25*51 17 boszlai Margit és Czara Eva sze- 14:14-es állás után. A harmadik » ' » n repel(_ részben Lénárt szép leütése* és NB n 1. Békéséé 24 14 5 5 42:14 33 2. KISTEXT 24 12 7 5 55:33 31 3. Sz. MAv M M 3 7 41:28 31 4. Cegléd 24 10 10 4 45:34 30 5. DVSC 24 11 4 9 35:34 28 6. Kiskunf. 34 • 8 8 33:28 34 7. Pénzügy 24 10 4 10 37:35 24 8. MGM. D. 24 • 8 8 22:23 24 9. Sz. Dózsa 24 8 7 9 29:32 23 10. Jászber, 24 7 8 9 38:41 22 11. SZVSE 24 7 8 9 20:30 22 13. Goldberg. 24 6 8 10 30:41 20 13. KTE 24 7 6 11 29:44 20 14. Gyula 24 7 5 12 23:37 19 15. Gázm. 24 5 9 10 34:53 19 16. D. EJektc. 24 5 6 13 30.-88 16 Megyei bajnokság A Kender nagyszerűen keesdeit Tóth Margit ügyes adogatása: és az első játszmában biztosan révén elhúzott a hazai csapat. győzött 15:ll-re. Azután magára 7:1 után azonban könnyelműen talált a jóképességü budapesti vették a játékot, eredményeként együttes, játékosaik a hálónál a vendégcsapat kiegyenlített és JÖbtMUC voltak, és ez eldöntötte lelkesebb csapatmunkájával gjn­Ar. Alsóvárosi MAV szombaton - Szécsi, papp L.. Sándor. Bór- a mérkőzés soreát A játszmá- Jött. A negyedik szett, iaagJ'M^­vereséget szenvedett a szegedi csök Berta Jobb volt a gyári kát 15:11. 16:14 es 15:10 arányban rA-JjJ**. küzdelm«*_ imzott Postástói. ezért a Szentesi Víz- csapat. Góllbvő: Engi 2, Németh, nyerték, mű vette át a vezetést. Joó. — Textiles—Bőrösök 6:1. Szegedi Építők—Mindszent 2:1 Szőreg—Röszke 2:1. Gyálarét—Al­(1:0). Újszeged. Góllövő: Tóth győ 0:8. A Baktó—Olajbányász Gy.. Kelseh, illetve: Korom. mérkőzés elmaradt az utóbbi Nagvmigocs—Dorozsma 3:1 csapat hibájából Járási bajnok­(2:0). Nagymágocs. Góllövő: Szén, ság: Üllés—Pusztaszer 8:2 (1:2). „ Szűcs. Miskur. illetve: Ungi sze- Üllés: Lajkó — Nagv, Horváth. Játszott, hiányát megerezte rezte. Bús — Mészáros. Kormos — Oes- szegedi csapat. Hódmezővásárhelyi Vasas—Kis- kö. Jámbor, Battancs. Huszár | váltakozó vezetéssel. Szép labda ­A Vasas Turbóból Eichler kl- menetek, pontos adogatások és emelkedő teljesítményt nyújtott, leütések tették érdekessé a ta a mezőny legjobbjának blzo- lálkozót. A hazaiak idegekkel nyúlt, a hazaiak közül Ribtzsár- Jobban bírták, s 15:13 arányban né, Miklós és Szöllősi A. Játé- megszerezték a győzelmet. - - — a mérkőzést értékelve elmond­hatjuk: a táblázat élén álló két csapat színvonalas mérkőzést ví­vott. Szeged rutinosabban Jár­telek 3:3 (2:0). Hódmezővásár- Michna. Csere: Ménesi", "szeles. Szegedi Spartacus—Nyíregyháza tó^h.sí'f^i!^1- * V-,a kQ~ (vő: Koezkás 2, Gera, Góllövő: Jámbor, Ocskó. Hu- 3:1. J?"™** * Sy leHífÍ ka tűnt ki. Kristóf ezúttal nem NB n. női: NB íll-as eredmények SZAK—Szentesi KMTE 1:1 (0:68. Szentes, vezette: Lajkó. (Gyó­nva). A kiesés szempontjából döntő fontosságú mérkőzésen a szegedi csapat így kezdett: Já­ger — Putyora. Radnal, Sán­dor — Vass. Olasz. Bán. sári. Pusztaszeri, Mochlár, Katona, Meglepetésre végig a SZAK irá­nyította a Játékot. Az első fél­időben Pusztaszert. Mochlár, Ka­tona és Bán hagyott ki helyze­tet, míg a szentesiek csupán egyetlen komolyabb gólszerzési alkalmat szalasztottak el, ami­kor is Triz közelrillő az oldal­hálót találta el. Fordulás után a első negyed­óra végén született meg a ven­dég szegedi csapat vezető e£jja. lormás támadás után Pusztaszeri a kifutó kapus mellett helyezte hálóba a labdát: 1:0. A gól után feljöttek a hazaiak, de tartósabb f' lényt nem tudtak kiharcolni. Sőt. a szegediek akciói rendre veszélyt jelentettek a szentesiek kapujára a védők többször csak szabálytalanság árán tudtak sze­rem!. így először Mochlárt. majd Katonát akadályozták szabályta­lanul a I6-oson belül — az utób­bi esetben a szegedi balszélső megsérült. Nagy Zsigmond állt be helyette. Már-már úgy lát­szott, a szegediek mind a két pontot elviszik, amikor a 90. percben..' erősen vitatható 11-es­sel. egyenlített a hazai csapat. Egy belől t szöglet után a kapu­jából kifutó Jáger a szentesi rsa tárok fejéről öklözte kl a labdát. s a játékvezető — nagv meglepetésre — a 11-es pontra mutatóit A büntetőt Lindák ér­tékesítette. s ezzel véget ls ért a mérkőzés. 1:1. Kun Béla SE—Szegedi Sparta­rus 2:1 (2:1). Kiskunfélegyháza, vezette: Tóth dr. Nagy küzdelmet vívott a két csapat. A szegedleknek sok hely­zetük volt de a Kun Béla SE kapusa nagyszerűen védett. Gól­lövő: Szabó. Magyar (2:0). Kun (2:1). Kossuth SE—Szarvasi Sparta­cus 2:1 (1:1). Szarvas, vezette; Vidó, Az el­ső félidőben szépen játszott a Kossuth SE. Szünet után Amb­rust feleselés miatt kiállították, maid a Kossuth SE csapata tíz emberrel is győzött. A befejezés előtt két perccel ll-eshez jutot­tak a hazaiak, de Roszlk kapu mellé lőtt. A hajrában Kerekes (Szarvasi is a kiállítás sorsára került. GóUövő: Héger, Dupsi, il­letve: KeUer. A Kossuth se összeállítása: Turcsán — Veres. Terhes, Szend­rel — Csonka. Ambrus — Janiga. Szőke. Dupsi, Héger, Tóth. Mezóberényi Spartacus—Hód­mezővásárhelyi MEDOSZ 03). Bé­késcsabai VTSK—Kiskunhalasi MEDOSZ 1:0 (0:0). Mezőhegyes! MEDOSZ—Mezőhegyest Kinizsi 0:0. Orosházi Kinizsi—Szalvai SE 2:1 (1:1). Mezőkovácsházi Petőfi— Sarkadi Kinizsi 2:2 (1:0). A Hódmezővásárhely továbbra is vezet a táblázaton. Felnyomuit a Békéscsaba a harmadik helyre. NB M Délkelet hely. Góllővó: illetve: Ge-rber. Kiss, Vándor. Csongrádi Petőfi—Szegedi Ken­der 2:1 (2:0). Csongrád. GóUövő: Fozsár, Fássy, illetve: Galambos. Szentesi Vizmű—Móravárosi Ki­nizsi 2:1 (0:1). Szeged. Góllövö: Lengyel, Bobovka. Uletve: Kál­lai. Makói Spartacus—Makói TVSE 1:1 (1:0). Makó. Városi bajnokság: Falemez­szár. illetve: Kálmán 2. Megyei bajnokság Makra II. KOSÁRLABDA 1. Szentes 22 14 « 4 43:21 32 2 Alsóváros 22 14 3 5 43:25 31 3. Csongrád 22 12 4 6 40:28 28 4. Mindszent 22 12 4 6 37:26 28 5. H. Vasas 22 12 3 7 50:45 27 6. Makói Sp. 22 10 3 9 25:20 23 7. Sz. Postás 22 1 5 8 35:36 23 8. Sz. Kender 22 8 4 10 32:25 20 9. Dorozsma 22 7 « 9 40:42 20 10. Sz. Epitők 22 8 3 11 31:40 19 11. Kistelek 22 7 6 11 40:57 18 12. Mórává ros 22 7 3 12 34:53 17 13. Nagymágocs 22 5 4 13 36:46 11 14. Makói T. 22 1 « 16 21:43 8 _ ^ „ _ „, mellyel különben nagy lépést Szeged, Tisza-parti Gimnázium, tettek előre a bajnokság meg­vezette: Hatházi. Részeredmé- nyerése felé. Jók: Lénárt TOth nyek: 10. 14,-13, 13. Sz. Sparta- Margit, Tóth Katalin, illetve Ke­S =0=R=0=K=B=A=N A Ferencváros labdarúgó-csa- pelen nagyon értékes pontokat pata a Franciaországban, Strass- szerzett a szegedi csapat. Leg­bourgban — túramérkőzesen - jobb dobó: Süliné Farkas Ilona 4:2 arányú győzelmet aratott. 418. Sajtosne 396. dr. szamossze­sl giné 382. Uletve: Pötördi 396. Sze­. „ , , „ . , géden NB t-és férfi mérkőzésen A J5ZE'?ÜC _ labdarugód holitap, az SZVSE az MGM Debrecen el­szerdán, idehaza játszanak edző- jen 7:l-re nyert Itt a szegedlek mérkőzést, ellenfelük a Hódme- közül Hegedűs 483. Martusz 472 zovasárhelyi MEDOSZ együttese siachó pedig 468 fával bizonyult lesz A találkozóra a SZEAC- legjobbnak. NB n-es férfi talát­stadionban délután, féi 3 órai kozón: Szegedi AK-Szegedi PoS­kezdettel kerül sor. tás 5:3 2702 .-2889. Postás-pálya. * Legjobb dobó: Fodor 467, Török _ NB l-es férfi asztalitenisz-ered- 475. Kopasz 466. illetve: Foriin _ _ . , . Kaposvár—Szegcdi Postás 99:88 mény: Bp. postás—Sz. Kender 486. C.^k A védekezésre egyike csa- 15:10 Szegéd Gy^SIk: Ktam- * at Ró^i tornacsarnok vezette: ^ZéSTS ^ r^^^Jí fT™"?SnT^S^ f^M^t^^ paf^=hH€ iSifeiárrlSi ® Győztek a SZEÁC csapatai A seegedl NB l-es kosarasok mőíLttírZlJSSf „ a vedekezesre egyik csa- 15:10. Szeged. Győztesek: Klam- * smr^r pat "f"1 /°rdito" soodotj 6 ezért pár 5, Brieger 3. éhikán 3, Ga- Az SZVSE asztali-labdarúgó (43:?0F P' SpartaCUS 98:62 8 mérkőzésen. ra II, 2. Liszka 2, illetve: Be- gárdája városi ffiSktóStÍK Kisteleki, Zöllei. dr. Kiss, tese Budapesten szerepeít: Schmidt. Láng, Dobó. Kertész, Wirth. vetem fit- te íu-cn a szegedi ból Kolos 4. Csikós Márta. Mak­SZEAC-Bp. Közgazdasági nitz és Hajdúné Pataki Irén 2-2 , A,Z ..f2^^ "«<»nbfoci" szak­, , = Egyetem 64:46 (36:22). A szegedi- mérkőzést nyert. Kamocsay Má- í!^b'a„Pécsen a Mecsek Kupa A és S ek 76 Játókkal rukkoltak^ ví- rta sérülés miatt nem játslott a hzttt a Lí'T^L S jén tamadolag léptek fel es az ^ vezetve biztosan evőztek szegedi csapatban tfgz.ett A csapat tagjai Dukay ?^jrjpb?n„51ail:.2.-r?-yez?"ek; fUgJoíb dobók a^zÉaSSS; * s,lp?a. Gábor varga 1. n. MEDOSZ 24 10 10 4 34:20 30 2. Mezők.-háza 24 12 ( 6 27:22 30 3. B. VTSK 24 11 7 6 33:23 29 4. Mezöberény 24 10 8 6 27:22 28 5. Szalvai SB 24 12 4 8 41:37 28 6. Kossuth SE 24 f 9 6 30:19 27 7. Kun B. SE 24 10 7 7 33:30 27 8. Sarkad 9. K.-halas 24 24 3 7 8 8 31:27 24 9 26:25 22 8. Sarkad 9. K.-halas 24 24 3 7 S 8 31:27 24 9 26:25 22 10. SZAK :t 6 9 9 24:29 21 11. M. MEDOSZ 24 5 9 9 21:32 21 12. Sz. Spart. 24 ( 8 10 31:35 20 13. Orosháza 24 7 6 11 24:29 20 14. Szarvas :>4 7 6 11 21:28 20 15. M. Kinizsi ?a « 7 11 26:37 19 16. Szentes u 1 1 U 7űí39 U Így kellett volna tippelni! 1. Gy. Dózsa—Eger 2. Bfok.—Bp. Előre 3. Várpal.—Bp. Spartacus 2 1:2 Később a Spartacus csökkentett ,„ Binith„-., iú™,,,.! hátrányából, de a szünet előtti yIgh 18' Banáthy 13. Schmidtné percekben a szegediek gyors összjátékkal és ügyes kosarak­kal növelték az előnyt. Szünet •itán végig jobb volt a SZEAC. A mérkőzés végefelé olyan ese­mény történt, amely mostanában csak nagyon ritkán fordul elő az egyetemi NB l-es kosarasok mérkőzésein: a csapat játékát a közönség vastapssal jutalmazta. Legjobb dobó: Láng 23, ZöUei 4. Nyíregyh.—SZMTE 19. Kisteleki 16. Schmidt 15, il- 5. MVSC—Pétsi Bányász le+ve: Brandi 15. Tapodl és Ge- 6. B.-rsaba—DVSC recs 11—11. A mezőny legjobbja 7. d. Elektr.—Gyula Láng Tmre volt. aki szinte min- 8. SZCSE—MAV DAC den támadásból kivette a ré- . „ „ _ szét, végig biztosan dobott ko- 9- Ormosb.-Borsodi B. sárra. 10. Atalanta—Varese A győzelem a jelek szerint „. cagiiari—Fiorent. nem sokat segit a SZEAC ko­sárlabdacsapatának helyzetén. lz- Palermo—Inter Az együttes elkerült ugyan az 13. Eoma—Juventns utolsó helyről, de nem valószínű, hogy el tudja kerülni a kiesést. +1 Az NB l-es találkozó előtt NB n-es íérümsrközést játszottak; H. Mosoni V.—Veszprém x Tekeeredmények NB I női: SZAK—Csepel 5:3. 2292:2275. Cse­Zoltan voltak. Ügy látszik. Magyarországon a Lászlók között a legtöbb a te­hetséges sportoló. Az olimpiai csapat 143 férfitagja közül ugyanis 15 a László. Mögöttük holtversenyben 11—11 János és István következik. A női ver­Tizenhárom plusz egy talála- senyben a Juditok vezetnek: 5 * J;1 tos szelvény nem akadt. A 4 Juditot 3—3 Mária. Marta és Ka­1 l:u 2 0:1 darab 13 találatos szelvényre 2:0 105 080, a 129 db 13 találatos 1 3:0 1 2:0 talin követ. * NB n-es férfi asztali tenisz­szelvényre 2172, az 1904 db 11 mérkőzésen a SZEAC a Vad Kö­2 j.| találatos szelvényre 147,— és a töttfonó ellen Szegeden 12:4 z 0:0 14 394 db 10 találatos szelvény- ^Te^ef^eny x 0:0 ra 29 forintot fizetnek szelvé- les 3, — x i:j nyénként. nyert. * 1:1 z 1:1 Kelemen 1 mérkőzést KEDD, 1968. OKTOBER 13. DÉL-MAGYARORSZÁG