Délmagyarország, 1968. október (58. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-01 / 230. szám

Szolnoki MÁV 1:0 (0:0) ~~ •Sz. Dózsa ATLÉTIKA Hunyadi ter. 1500 néző. Ve­rette: Szabó I. Sx. Máv: Donka — Süle, Abonyl, Rozmis — B. Nagy. Földesl — Kalmár, Szolnoki, Pintér. Tóth. Dobos. A vasutas csapat kezdte a játékot, de vitána mindjárt a lila-fehérek lendültek támadás­ba. A 4. percben Szlovák, a 9. Nehezen nyert a Komló A Komló és a Kecskemét ''gyre közelebb kerül az NB 1- pírc'ben p'édig "dr. Hegyes ha­hez; vasárnap is mind a két ssou kl jo helyzetet. A 12. csapat megszerezte a bajnoki percben a vendégek is feljüt­pontokat. A Komló csatársora t,.), pintér veszélyes lövését ugyan nem brillírozott, hiszen Banfi elvetődve szögletre há­a kiesés ellen küzdő BVSC-vel rllotta. Nagy küzdelem alakult szemben a mérkőzés utolsó vci. a kapuk sürün forogtak ve­perceiben egyetlen golt ért el. szélyben. A 28. percben tetsze­Váratlan a Szolnoki MTE nagy K,s huzal támadás után Tutrai Kótarányú győzelme az Orosz- közelről a kapu mellé gurított, lany ellen, szép teljesítmény az n ajd Pintér elől Bánii ktfu­egrtek várpalotai sikere. tással menteit. A 43. percben Nyíregyháza—Spartacus 0:1 (0:0) Tutrai beadását dr. Csordás ,.., lesről fejelte a hálóba, a ,1á­'lékvezető nem adta meg a gólt. 1:5 (0:2) Dózsa támadásokkal ke/.dö­0:1 (0:0) dötl a második félidő. A 10 Kürti László bajnok A Népstadionban a serdülő at­léták országos bajnokságára került sor. melyen a fiatalok 1:26:00.2. Leányok. Magasugrás: S. Tichy (SZLAC) 151. B kategória. Fiúk. Diszkosz magasszíntű eredményeket ér- (1): 3. Takács (Sz. SI) 41.24. tek el. A szegediek közül a gerely: 2. Takács (Sz. SI) 2 km-es gyaloglásban Kakuszi 48.82. 2 km. gyaloglás: 1. Kür­Ferenc tanítványa. Kürti László ti (SZVSE) 10:00.8, 3. Tóth (SZVSE) 10:00.8 mp-es ifjúsági László (Szegedi VSE) 10:09.6. aranyjelvényes eredménnyel Leányok. Gerelyhajítás: 4. Csa­nyert országos bajnokságot de nyi (Sz. SI) 30.38. A 60 m-es gátfutásban Sós Mária 10.5 mp­cel nyerte előfutamát, de a | rajta kívül Is több biztató ered­mény akadt. Jól szerepeltek a Szegedi Sportiskola fiataljai. A kategória. Fiúk. gyaloglás. Csapat: 3 KÉZILABDA sportiskolás leány a döntőben húzódás miatt mar nem tudott 5 km. elindulni. SZVSE Monostori Tibor Liebmann Béla felvétel* Bp. Előre—P. Bányász Budafok—Nagybátony Várpalota—Eger MVSC—Szállítók Kecskemét—MAVAG Komló—BVSC Győri Dózsa—Ozd Szoln. MTE—Oros/.lany Khbol sem lett gól! Csordás fogja a fejét, mert kapus kiütötte a labdái szolnoki O.i „V. _„„,„—. v,or részében a lila fehérek Ját- Pénzügyőr-Kecsk TE 2:0 (1:0) Percben Balogh szögletet har- szottak tölenyben. de támadó- Debr. Elektr.-Bekéscsabr •• 0 (0 01 °?il „"l., * ,a.bd» d£S soruk nem tudta áttörni a sok- Goldberger-KISTEXT I. «'» u ,5 i , szor túl kemény, tömör szol- Gyula-Cázmüvck 1 ° ( ;0> bravúrral védte A rt oercbS "oki védelmet. A vendégek jáSzberény-Debr. VSC 4',(, •<,, S. ^áS^íneíí^ úszta r^kil hMoS Az NB ll-esek győztek NB-s csapataink közül csak Gyovaí, Répási. Csere: Szalma, az Előre játszott itthon, az Kasper. Sári. Építők Hódmezővásárhelyre, a Az első percekben Gyovai 1:1 Tanárképző pedig a fővárosba egymásután két gólt lőtt, s ez -:ö utazott. Eredmények : 0 o Kecskeméti FGT—Szegedi 4® Előre 13:11 (8:6) zél átvette a játék irányitásat a szegedi csapat. A hazai csa­pat a 4—17. percig nem tudott M Üjszeged, Kisstadion. 350 né- gólt lőni. ami a szegedi védi­. „ ző. Vezette: Tekauer (Czikkely, kezés feljavulását mutatja. A Tárnok). Sz. Előre: Boróczky félidő vége felé öt perces ,,ki­Meglepö, hogy a Békéscsabai — Glricz, Ábrahám. Kővári, hagyása" volt a szegedi csa­NB t B 1. Komló 26 15 1 3 38:14 3* 2. Kecsk. 26 14 7 8 35:22 33 3. Eger 26 12 f 5 34:25 33 4. Nagyhal. 26 13 5 8 39:30 31 3. Bp. Elora 24 9 • 1 28:19 27 l Oroszl. 36 11 5 10 38:32 27 7. Várpalota 26 t t 8 28:24 27 8. G.vori D. 26 lá 1 9 38:34 27 9. MAVAG 26 10 7 9 25:25 27 10. Szállítók 26 11 á 11 36:28 26 11. Bp. Spart. 26 1 14 8 33:37 26 lí. SZMTE 26 t « 11 30:37 24 13. Pécsi B. 26 ( f 11 27:34 24 14. MVSC H T lá 9 24:32 24 15. BVSC 2* T 1 13 31:37 20 16. Nyircgyh. 2C t 1 13 21:32 18 17. Ozd 26 8 8 13 18:31 11 18. Budafok M 1 ( 15 23:17 11 hc vzetifen á kanosba' lőtte a ezen a mérkőzésen semmi sem „,„ t , ó helyezettől Isasxegi, Hollós, Csalla. Csere: patnak, ekkor a Hunyadi SK l„uí'ftbea V-íaf^í* sikerült. A vasutas csapat Elörc , " ut01so _ helyezettől Bb». Szabó> Füre(Ut Bor. feljött, de kiegyenlíteni ennek 4 Vdnít™™,!ÍnI»d°I erőnlétben, gyorsaságban felül- szentedet* vereséget, a mérkö sora tovább rohamozott és 17. múlta ellenfelét. A helyzetek zés Debrecenben volt. Baranyai. Szabó, Füredi, Bor­bély. A vendégcsapat rajtolt job­uooos Kiugrott a veaoK nozou fc,- "hib4tól eltekintve é« •. Ban" mellett mérkőzést. vMhetetltnül lőtt a kapu jobb Jük; Donka, B. Nagy <a me. zőny legjobbja) Dobos, illetve Bánfi, Csanádi, Kovács és ár. Csordás. Nyilatkozatok: Horváth Já­nos. a Szolnok edzője: Küz­NB D ban, s már 3:ll-ra vezetett, mi- dája került feljött, de kiegyenlíteni ennek ellenére nem tudott. A szünet után Darvas I. lab­A gól után egy ideig alább­hagyott az iram. dc később a Dózsa is tumadásba lendült. Balogh, majd Tutrai hibázott „ , _,. _ . . aeiiiies mer icozeseit a sici en­gyedórában a hazaiak lelkesen „„z„„bb —„„„. ovőzntt veres lim.Ht.a 9 MaiuWai ii,m csesepD csapat gyozort. veres szerencséjük. Az ntolso ,.,.„„ a. - . x ix.,A.. szeicucscs Dózsa edzője: Bal­mérkőzést vívtunk. ^mTonkatapujár^'de azik vagy elakadtak a védőkön, tétlenül kihagyni, vagy a kapus kezében haltak Sottl Mihály el. vagy a kapufát találták el. A labdarúgó NB II keleti 14. Gázm. Fordulatokban gazdag, váltó- csoportjának további eredme- 15- KTE zatos. tó iramú játékot hozott nyei: a találkozó. A játékidő nagv 1. Bekescs. 2. KISTEXT 3. Sz. MAV 4. Cegléd 5. DVSC 6. Pénzügyőr 7. Jászber. 8. MGM n. ». SZVSE 10. Kiskunf. 11. Sz. Dózsa 12. Goldb. 13. Gyula dón az első szegedi labda be­talált a hálóba. A 10. perc tá­ján magukra találtak a hazai­hálóba majd Gyovai lőtt gólt. A hazai csa­pat most idegesen játszott s kt-t hétméteresből egyet kapu­22 12 ! 5 34:14 29 ak, s a 19. pereben 4:4-re ala- fának dobtak egyet pedig a 22 10 7 5 48:30 27 kult az eredmény. A kecske­métlek közül több játékos ju­6zegedj Építők kapus kivédett. Az ismét jól védekezett. •>9 1 9 -,,,,, nieiieK auzut luuu jaLcaua ju- . , . 99 , i \ zn'.i, ;; tott a kiállítás sorsára, de az mert a 33. perctől az 55-lg, 99 ti z J ?c emberelőnyt a szegedlek nem nem kapott gólt. II « 4 ZJ.ZS „O »,, x. I. U-iK.,.- .n4tni HT,, 1 Az Pnft fSU c 22 9 4 9 35:29 22 tudták kellően kihasználni. Tul idegesen és kapkodva játszot­Az Építők csapata javuló formájára jellemző, hogy a ve- | 99 9 9 9 94: .9C 99 lucgcscu ca fto^uu, n ju.a.u, — —-n, — 99 9 . 9 Í.:ÍA ÍS LAK- A félidő végén ismét át- dekezesben már elíogadhato 99 9 . 9 i.öz 99 vette a vezetést a vendégcsa- teljesítményt nyújtott. A csa­l, 9 9 l ll'.íi .7 pat, s mivel az utolsó pilla- patmunka is jó volt. Az ellen­»•> i i » ui.t>» »i Pat, s mivel az utolsó pilla- ... . — —— II ? ÍS:f® " natban Füredi egy hetest ki- fél legjobbját. Tobakot ügye­„ ' : , Ir hagyott, két gólos kecskeméü sen semlegesítették. Góldobók: íz I - oi'.iL í« előnnyel zárult a félidő. Gyovai (7). Répási (4), Darvas g « ? í? ja nyitotta meg a gólok so- bak (3) Szőnyi (3). Szűcs (3), 7'™ 17 rozatát. de sajnos erre a ven- Annus (2), Varga. Kiss Imre. elégek azonnal válaszoltak. A 4. Jók: Gyovai, Darvas I„ Ré­percben Baranyait kellett ápol- pási. Kasper. Albert, BIetve rd. mert az egyik kecskeméti Tobak. játékos durván beleszaladt. Az szegedi Tanárképző—Bp. •»­Előre most szépen játszott. Isa- rfls Meteor Közért 8:7 (6:3). szegi hétméterese, majd a 15. Budapest. Városmajori pátyp. percben Kővári lapos labdája j^o vezette: Berényi. Sz. talált utat a hálóba s ezzel a Tanárképző: Ezstás — Nóvák, szegedi csapat kiegyenlített, cseppentő. Ludányi, Bolvtn. Továbbra js támadásban ma- Naesa. Kutas. Csere: Bürgés, ladt az Előre, lövéseit azonban Hergely nem kisérte szerencse. (A mér- Nacsa' és Ladányi góljaival « 16. D. Elektr. 22 i 6 12 28:37 14 A szünet után Ábrahám gól- I. (4). Kasper (3), illetve To­Mezőkovácsháza — Kossuth SE 1:0 (1:0) Szeged, Hunyadi téri pálya A « SZVSE—Kiskunfélegyháza 1:1 (0:0) Is naiv veszélvbe került Makai k®zés 'olyam,án " „:kapufát lőt- Tanárképző szerezte' meg~á~Ve­,, ~ r*a,, tek.) Veres )s kitűnően védett 7P.i,t » „zinlr „nvnéif fav labdája tisztán találta Sahin II.- . „ m„rti-.,.„„, ,-,,_„ —„. , , u A boiok sorrendje ig r ÖV a írtnak léháról »*nnh*n a » vendégcsapat újra ma- alakult az első félidőben: l.:0. Kiskunfélegyháza. 2008 néző. percben ishiét Mód Vezette Molnár. no nezó. Vezette: Molnár Ka- adodott nz egyenhtesre. azon- SZVSE: Gllicze — Csigér. őt, akinek lábáról azonban a .áh®J r-„adta . kezdeménye­, rv T-n- . . . . «-••«:.. 'r*.. _. I . . I, i 2 „ z 1 V.. Voerai L'aiiÍac CobiyiacvóI. Ironn mdllá Irauiilf a 1 aVu4 a \Tc„ ' 1 . ° . roly (Baja) Kossu(h SE: Tur- ban Heget- szép beadását Ja- Karsai, Kovács — Szamosvöl- kapu mellé került a labda. Né- *tmt - 2:0. 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, . Pféekben „.j^ „ 5zegediek javára. Az el­csap — Veres. Terhes, Szend- niga 5 meterről a kapu melle «yl. Farkas — Szalai. Salánki, hány percre a hazaiak is tá- nyüitott lendületesebb harcla- írln.zj ,-L Csonka Ambrus. Janiga. fejelte. Kis^n„ Sándor, Majzik. _ madásba lendültek, de Gilicze ^ ttmííójátékávkL megérd?- ^ős játiSckal kirtreU. lí^ a Szőke, Dupsl. Héger, Tóth. Cse­re: Kecskeméti, Molnár. Mc/ő- támadásait kovácsháza: Drágán — Balvá- ellen nyos. Gajdos. Bányik. Kenyeres, A szünet után sorra vezette FÉLEGYHAZA: Bólya - Ben- a helyén volt. A 15. percben a -g^ ''"szeTerte^ mS* . » ÍTlf'"^ " madasait a vendégek kapuja se. Cserkó. Fekete - Bálint, szegedi támadások góllá értek. szerezte meg a Két támadást,^ de^ Bolykl^ és JCuUs i H^H^Hi t^HBBBBBéVBH^^^H Kossuth SE. Ambrus Makai — Kelemen. Csik, Sa- Kiss n. elfutott a jobb oldalon. W^M bombáját védte Dragun. majd hin 11 . Rubányl, Sántha. Gjgacz, Gábor. Buűácsl, Sári, Szőke és ismét Dupsi hagyott Csere a félidőben a vasuta­Pasek, Szabó. Csere Kiss, Kerl- ki helyzetet. 10 perc alatt öt soknál Szalai helyett Bite. ­az alapvonalról hátra gurított GóMobók- Madir W, Szabó és a labdát a 4ó ütemben ér- K Setter (2), Szűcs (2), es a laoaai a jo utemoen e: v.az., unrvith ir ügyesen fogta a beállókat. A szünet után a hazaiak berfogássa! szerettek volna megl. szögletet rúgtak a hazaiak, de hazalaknál Sántha helyett Kó- lenül lőtte a hálóba. 1:0. kező Bite 10 méterről védhetet- Vádász. Horváth, illetve ío_bb eredményt elérni. A mér Szabó (3), Isaszegi (3), Csalla kőzést sikerült is szorosabba Mar a második percben gól- a vedelem rombolt. A 25. perc- kai. « "... v.r - mezőnv lep helyzet nyílott a szegedlek ben mar gólnak látszó fejest szegedi támadásokkal indult htett lett a játék. Már-már TobbUi Madái sTfier Szücs c.zi.. IX a.., „, . ® úgy látszott, hogy a vasuta- jODnjaj, Maaai, aeiiei, ozues A hátralevő időbén ' kiegyen- <»». Oirtes, Ábrahám Kővári, tenni, de Nacsa és Nóvák gó! előtt, da Szőke jó helyzetben fogott el Drágán. A hibázott. A 7. percben egy hosszan elóreadott labdával Dupsi szaladt el, azonban el mezőko- a mérkőzés. A 6. percben Sa­vácsháziak beszorultak kapu- Tanici""l8"*méteres nagy""iövése soknak sikerül mindkét pontot Ü4etve Szabó, Csalla. luk elé s csak ritkán jutottak a)je csúszott kapu mellé A 11 elhozni, de a befejezés előtt há- Tekauer játékvezető közepes ., _ o-w aus .csúszott Jtapu ncur. 9 u . u-i. »eli»<dtmértvt nvnitnö Mo,-n lel biztosították a győzelmet Ezsiás pedig egy hétméterest védett. A harmadik helyen ánó tő­nyujtott. Nem városi csapat legyőzese — aki • JH I el • Kossuth SE kapujaig. En- percben Kiss n majd két rom perccel megtörtént a ki- teljesítményt tetette a lövést. A 18. percben nek ellenére, az egyenlítés nem berc muiva Sándor előtt nyi- egyenlítés. Makai 25 méterről vette észre, hogy a vendégcsa- csak egyetlen vereséget szen­Ambrus 20 méteros szabadni- sikerüli. főtt alkalom a gólszerzésre de szabadot rúgott, a labda a-z bt pat tagjai számtalanszor a vo- vedett az első fordulóban — sasa épp. hogy elcsúszott a bal A mérkőzést értékelve el- a lói tömörülő hazai védelem és ,eles tájékára került, ott a nalon belül védekeztek s du- komoly teljesítmény. A Tanár­—- - - -. :-.„..„_ ,-„_ " 1"' wnmiuio na a. uu ]iagy kavarodásban Bálint lá- lakodlak. A kecskemétiek tét- képző küzdőszelleme, taktika: bát érintve két méterről a há- len játékát is mindössze egy- fegyelmezettsége dicséretet ér­szer. a 28. percben fújta le. Nagy iramú, változató* és Epuók-Hunyad: felső kapusarok mellett. A 20. mondhatjuk: a döntetlen igaz- nem engedte lövéshez a vas­perc táján reljótt a vendég- ssgosabb lett volna. A Kossuth utas csatárokat. Most egy ne­rsapat es Sári eldl Szetidrei SF nem használta ki technikai jfyedorai hazai fölény követ- 'óba csúszott. 1:1. csak nehezen mentett. A 30. fölényét a vendégcsapattal kezett. A 17. percben Sahin n. Nagy iramú, „ percben Terhes megmozdulását szemben, hanem átvette annak lövését Karsai a gólvonalról fe- színvonalas mérkőzést vívott a 18.13 (8:6). a látekvezető szabálytalannak gyors és csapkodó játékstilu- ielte ki, majd Rubányit szé- két csapat. Az SZVSE az őszi _Hódmezővásárhely. 308 néző, minősítette, jogtalanul. Kenye- sál. A szélsők jatéka ts aka- reiték a lövés pillanatában a forduló legjobb játékát nyúj­res szaladt a labdának, s a 16. dozott, inkább betómörültek a védők. A félidő utolsó negyed- totta. Különösen Gilicze. meterről küldött bombája védők között Túrosán kezet ér ve került • hálóba. Vezette: Ambrus Sz. Építők: Albert — Darvas demel. Góldobók: Nacsa fS), SE Nóvák (2), Ludányi (2), Boly­ki. Jok: Ezsiás (a mezőnv Nóvák, Ludányi es legjobbja) fBudapest). Nacsa. a kapu elé. Turcsán kapus min- érájában ismét feljöttek a vas- közvetlen védelem, elől pedig Darvab n- Marosan, Hevesi, ráskodott. Berényi játékveaeeő idl W­den kirúgása ellenfélhez szállt, utasok, de gól nem esett. Lelkesedésben es akarásban szünet után megélénkült a Kiss n., Salánki és Bite nyúj­tottak átlagon felült teljestt­Kellemes meglepetés szakvezetés számára a 4 gol után támadásba len- már nem volt hiány, de a játék, a Szalai helyett beállt ményt. rtü* a Kossuth SE együttese, tervszerűségben igen. A mező- Bite frltB ,enidületet vitt a tá- volt a - * ,M- 2ercb'r! Ambrus lóvé- kovácsháziak néha sportszerűt- madósor játékába. A 9. perc- fiatal, volt ifjúsági Kovács ki •e okozott gondot a vendégek lenül viselkedtek a pályán, kapusának. majd Szőke és Dupsl kísérelte meg áttörni VfVAS Molnár Károly játékvezető gyengén bíráskodott és itéle­• cdelmet. A tamadásokra a 49. teivel inkább a Kossuth SE percben a vendegek is vála- csapatát sújtotta. Eltűrte a fe­zoltak. Szabó hibázott )ő hely- leselést. * sportszerűtlen Jele­zetben, majd Pasek lőtt mej- nekekei a pályán. Sok kiállítás ben Kiss II. kiugrott, de Bólya tűnő játéka. A hazalak közül a tizenhatosig kifutva mentett. Cserkó, Makai és Csik tűntek A 64. percben a szeged! kapu kv S=0=R=0=K=B=A=N A Szegedi Spartacus NB H­Idénynyitó verseny Szegeden most kezdődött meg gy., 4. Czabal 4 gy.. a. Jam­1 vivóidény. A városi ifjúsági nlezky 3 gy. Fiú tör <18 1»­egyénl bajnokságot a postások duló): 1. Bárdóezky András 7 termében rendezték meg, sok győzelem, veretlenül, 2. Ráez résztvevővel. Csak a Postás 5 gy., 3. Motika D. 4 gy., 4. nyei: Szombathely—Bp. Honvéd versenyzői indultak, mert Sze- Szemerédl 4 gy„ 5. Mottka G. es asztalitenisz-csapata vasár- 2:0 (1:8). Szombathely. 3000 né- geden ebben az egyesületben 3. gy. Kardverseny (14 induló): nap idehaza mérkőzött a Bp. ző. Jv.: Marton. Góllövó: Nemrégiben megírtuk, hogy a ötven tátekost állítottak kl a Csongrád megyei labdarugó birok, köztük olyan fegyelme­nap idehaza mérkózött a Bp. ző. Jv.: Marton. Góllövő: foglalkoznak ifjúsági vívókkal. 1. nácz Zoltán 7 győzelem, ve­Epítökkel. A szegediek ll:3-re Iszák (2). Tatabánya-Egyetér- Női tőr (17 Induló): 1. Cáll rctlcnül. 2. Bárdoczky 6 gy., 3. nyertek. Közülük Csikós Márta tés 2:0 (1:0). Tatabánya. 3000 Ágnes 6 győzelem. 2. Tóth Ant- " " — " -- —< • játszmaveszteség nélkül mind- néző. Jv.: Kamarás dr. Góllö- kó 6 győzelem, 3. Szekeres 5 vő: Csernai (2). • >ovetsegben egy heten 2* ki- zetlensegert. mint aiiitott játeko* fegyelmi ügyét les bántalmazása targyaltak. Ilyen nem éppen di­a bíró tett­egyik mérkőzését megnyerte ugyancsak négyszer győzött Sermann 5 gy.. 4. Szilágyi 4 gy, 5. Motika D. 1 győzelem. -merete* fegyelem máshol is NB In-a, mérkőzésen T játé­Cőfordtd. Az elmúlt öl hetben a mohácsi járás bajnoki mér­kőzéséin nem kevesebb, mint lyát 90 perc alatt. röplabda Egy győzelem, egy vereség es durva Kolos Anna, háromszor pedig megserteseT"'Szekszárdon pedig Kamocsay Maria. Budapesten országos sereg­kos kényszerült elhagyni a pá- szemle birkozóversenyen sze­A Csongrád megye* serdülő TIJK ­birko/ó-bajnokságon 5ő-an In­dúltak, Szentes és Csongrád nem képviseltette magát a via­dalon. Néhány súlycsoportban Uj pályarekord gediek ls indultak. Szabadfogás- „ ­ban: a 17 évesek között Nagy ""LIL.. ^v«rseny. A győztesek. <624. sz. ITSK) második, Ben- Kötöttfogás: Nagy T. (SZVSE), kö Gyula (ITSK) első, Kószó Rozsogan (Szegedi 824. sz. jrrSK) második, a 18 évesek ^'S^'ká^ta(kíia <|f. A tekebajnokságok legutóbbi győzelem csak ritkán fordul k°70" H°rváth (ITSK) máso- «_ (MáKOl1 TVSE), su- fordulójában a szegedi csapa- elő a mérkőzéseken, és ezért fett ^lyosojxmtjában Kötöttfo- ^ slablSl " ldahaza » . vasutasok . teljesítménye di­gásban a 17 évesek között Szász í aragó- Fodor István. * "ye"ek; (ITSK) harmadik. Pál (SZVSE) Dorogi, Fodor Imre. Lux és NB 1 férfi • ,prhp„Vi .„„ mrmadik. 18 éveseknél Miklós ^tó, (624. sz. ITSIí) lengyel SZVSE-Pécsi BTC 8:6. 2637: nb 11 fért ­,'t. (Szőretl. Fábián és Pál iMakoi 2376. Az. .,, wö 11 lórii. cséretre méltó. Legjobb dobó: Petrás 458. Hegedűs 455, illet­A szegedi röplabda-csapatok 18 1 és 2 *oH a hazaiak ja közül az NB l-es vereséget vára. envedett, az NB Il-es pedig győzött. Jelenleg az a helyzet, hogy a Kender elkerüli a kl­vést. a Spartacus viszont fel­jut az NB I-be. Károly (SZVSE) első. $ Letiltotta a Brazil Labdarúgó Szövetség a Santos ez évi kül­Szegedi Spartacus—Bp. Autó- - földi mérkőzéseit. Az indok: (Szóreg), Fábián és Pál (Makói 2376. Az új pontozási rend­601. sz. ITSK). szerrel a legnagyobb arányú Vasárnapi eredményekt Mmasfüzito—Szegedi Kender 3:8. Mmasfüzltő. Vezette: Ston­erel. A szegedieknek ezúttal Becio Maria. busz 3:0. Szeged. Tisza-parti Gimnázi­um. Vezette: Gall Imre. Rész­eredmények: 1. 4 !. Sz. Spar­tacus: Tóth Margit, Ocsko. Ju­hász. Palik. Lénán. Tóth Kata­lin. Csere: Tóth Julianna. Mol­nár. Bclovai. Halál, Bede Éva, • m Jött ki lépes Almas­Könnyű és fölényes győzel­az egyesület játékosai túlterhel­tek. Pelé például az idén már száz mérkőzést játszott! * Lelkesen készülődik 4500 me­xicói diák arra a nagysz.abasu tornabemutatóra. amelye' az olimpia résztvevőinek tiszteleté­re október 10-én tartanak a fő­város főterén. így kellett volna tippelni! H'z.ltön. ahol meg sohasem tud- met aratott a szegedi NR [l-es * Iák nyerni. A hazalak a köze- nói csapat. A fővárosiak le- Szokatlan összetételű küldött­r es színvonalú mérkőzésen biz- győzése nem Jelentett komoly séget állítottak össze a líbiaiak. san szerezték meg a győzel- feladatot, szinte tetszés szerint r irt. A szegedi csapatban Mik­lós Ibolya. Ábrahám A héttagú delegációnak mind össze egyetlen tagja versenyző, érték el pontjaikat. A mérkő­Ilona, rés folyamán a szép számban egy atléta, a többi kisérő. * Algéria három Nngygyörgy Rozália. Czara Éva, összegyűlt közönség sok látvá­Szöllősl Ágnes cs Molnár An- nyos Spartacus-akciónak tap­na kezdett, majd cserejátékos- solhatott. A szegedi együttesben képviselteti magát az olimpián: ként Pálftné, Sz.obosz.lal és ez alkalommal több tehetséges két ökölvívó. Labur és Mebarkl. Kristóf ls szerepelt. Jó: Nagy, flulal Játékos ls helyet kapott, valamint a tornász Lazharl. lllatve: kök- Jók: Patlk kó. Molnár. Tóth mmm 1 aköné. Pálmásl. los, Ábrahám. A Játszmaurány Kataliiu I. Várpalota—Eser 2 Kecskemét—Ganz-M. 3. Nyfregyh.—Bp. spart. 4. Budafok—N»;j bátnoy 5. Rp. Uóre—Pécsi B. «. .Miskolc—Szállítok 7. SZMTE—Oroszlány ». Debr. Elektr.—Besaba 9. Goldberger-KISTEXT 10. Kiskunf.—SZVSE II. Jászberény—DVSC 12. Ataranta—Juventus sPörtfjűyal i3. Lancrossi—Inter. +1 14. Roma—Florentiua 2 0:1 1 2:0 9 9:1 9 1 is X 2:2 1 2:9 1 4:8 1 2:o X 0:0 X 1:1 X 0:0 X 3:3 2 0:1 2 1:2 ma 196. ezek 10 találata 1839 Szegedi Postás—Ceglédi Épí­tők 7:1, 2752:2591. Ismeretes, hogy a Postás-pályán a múlt vasárnap Csányi Bela (IKV) 522-es egyéni pályacsúcsot ért el. most pedig a postások csa­pata ütött új pályarekordoi. Eradmenyelk: Herczcg 480 Fo­szelvénycnkénti dor AP'ó Sötét 4.47. _ Forián 453. Borbéty 449. A férfi NB T-bcn a Szegedi fogadónak Fpitók Ózdon 7:l-es a nói NTt volt. ezek szel vényen kénti nve- ' ben " SZAK Buüapesten a RÓ7CD ITnpann Lhsii nLi „1 c .n ... reménye 230,— forint. Rozsa Ferenc F.pítőklől 6:2-e:. férfi NB IT-ben a SZAK 13 és 13 plusz egy találatos 8 DEL-MAGYARORSIAG KI,1)1). HWg. OKTÓBER 1. Holnap, szerdán SZEAC—Kis kunhalas! MEUDSZ barátságos szelvény nem volt labdarúgó-mérkőzés lesz Szege­den a Tisza-parti stadionban, délután 3 órai kezdettel. Valamennyi nyereményösszeg Debrecenben, ugyancsak 6:2-»r a nyeremény illeték levonás. s'zM-" utan ertendo. (MTI) nokon 7:l-re kikapott. DEL-MAGTARORSZAG — A7 Olimpiai Kupáért játszót! labdarúgó-mérkőzések eredmé­A Magyar Szocialista Munkáspárt Csongrád megyei én Szeged városi blznttaága és a tanács napi­lapja. — Főszerkesztő! F. Nagy István. Szci kesztőséa éu kiadó­12 találatot 15 fogadó ért el, hlvataI: Szeged. Magyat Tanácsköztársaság úUa 10 Telefon: 13-003. - Felelős kiadó: Kovács László - A • -wu nyomta: a Szegcdi Nyomda Szeged. Balcsy-Zslllnszky u. M andex 20 959). — Előfizetési dil egy hónapra 18 forint. ezek szelvényenként! nyeremé ny 46 983 — forint. A 11 találatos szelvenyck szá-