Délmagyarország, 1968. augusztus (58. évfolyam, 179-204. szám)

1968-08-27 / 200. szám

Pécs-Szeged 4:2 (4:0) rszAs M. Kinizsi— SZAK 1:0 (0:0) Mezőhegyes. NB m-as labda­rugó-mérkőzés, vezette: Wulflsch. Mezőhegyes: Szabó — Potó, Cse­le. Kiss — Bakai, Nagy I. — DulJ, Csizmás (Balla). Egri, Var­ga. Nagy It. SZAK: Jáger — l'utyora, Radnal, Sándor — Csa­nádi. Olasz — Bán, Szekeres, Mochlár, Barta. Vass (Keresz­túry). Az erősen tartalékos vendég­csapat. meglepetésre, nem állt be védekezésre, s az első fél­időben. Jól Játsző fedezetei ré­vén. némi mezőnyfölényben volt. Iramos, küzdelmes, nem túl ma­gas színvonalú mérkőzésen szü­netig mindössze egyetlen komoly gólhelyzet akadt. Szabó kapuja előtt: a 20. percben Mochlár egyedül tört kl. de erősen balra sodródott. S nehéz szögből le­adott lövését Szabó biztosan védte. A második félidőben fokozato­san elfáradtak a vendégek, fel­jött a hazai csapat, a SZAK védelmére nagy munka hárult. A 25. percben baloldali lárna­c'ás után a középre került lab­dát Nagy I. közelről értékesí­tette. 1:0. Ezzel végleg eldőlt a mérkőzés sorsa, a vendégcsapat nem tudott újítani, sőt a hajrá­ban még két kapufát Is lőttek az erősen feljavult mezőhegyest csatárok. Győzelmük végered­ményben megérdemelt, de a tar­talékos szegedi csapat sem val­lott szégyent: végig nyílttá. Iz­galmassá tudta tenni a mérkő­zést. Jók: Potó. Nagy I„ Dull, Varga, illetve Olasz (a mezőny legjobbja). Radnal, Sándor, Bán. Walíisch Játékvezető kisebb hi­bákkal ls Jól tartotta kézben a mérkőzést, apróbb tévedései nem befolyásolták az eredményt. Pécs, 1000 néző. Vezette: Szko­kán. Pécs: Kapp — Hernádi. Móricz dr., Udvarácz, Rádi, Kon­rád, Rónai. Dunai dr.. Tüske, Jánosi, Török. SZEAC: Tóth — Várhelyi III., Várhelyi I., Do­bó, Dezsőfi, Dávid, Pusztai, Hajós dr., Zádori, Vörös, Ara­tó. Szegedi támadásokkal Indult a mérkőzés, mégis az 5. perc­ben majdnem gólt ért el a ha­zai együttes. Dunui lövése a bal kapufáról Rónai elé pat­tant, aki azonban kapu mellé gurította a labdát. Azután Vö­rös előtt nyílott alkalom gól­szerzésre, de fejese elkerülte a kaput. A 16. percben megszü­letett az első hazai gól. Rónai remek csellel elfutott. Jánosi elé adta a labdát, aki 10 mé­terről a hálóba vágta. 1:0. Pár perccel később egyenlít­hetett volna Szeged, de Pusz­tai szépen beadott labdáját nem érték el a szegedi csatárok. A 24. percben ismét Pécsnek si­került gólt rúgnia. Török sza­badrúgása Dunai dr. elé pat­tant — miután Várhelyi I. „lyukat rúgott" —, aki azután két méterről a kapu bal olda­lába küldte a labdát. 2:0. Négy perc múlva ismét védelmi hi­bából ugyancsak növelték gól­jaik számát a pécslek. A rossz szegedi hazaadást Rónai elcsíp­te. s miután a pattogó labdát Tóth Is elvétette, az könnyű­szerrel Jutott az üres kapuba. 3:0. A 44. percben Konrád szép beadásánál Dezsőfi „rúgott lyukat", s Dunai az eléje gu­ruló labdát biztosan küldte a bálóba. 4:0. A második félidőt Ismét sze­gedi támadások vezették be. s eredményeként 48. percben megszületett a SZEAC első gól­ja. Móricz csak szabálytalanság árán tudta Vasat szerelni — aki Vörös helyett Jött be a má­sodik félidőben —, s a meg­ítélt ll-est Dobó értékesítette. 4:1. Most rohamozni kezdett a Szeged és szép támadásokat vezetett. Az 53. percben Vár­helyi I. a jobbszélen elfutott, beadott labdáját Arató a Jobb felső sarokba fejelte. 4:2. A 64. pereben csak a szerencse men­iette meg a pécsiek kapuját az újabb góltól: Dobó szabadrú­gása a lécről kifelé pattant. A második félidő vége felé a ha­zai csapat újra magára talált s az eredmény már nem válto­zott. Szeged az első félidő gyenge Játéka után feljavult, rendezte soralt. fegyelmezetten játszott. Támadó Játékmodora megza­varta a hazalakat s kétszer ls bevették Rapp kapuját. A nagy­arányú vereség elsősorban a védelem gyengeségének kö­szönhető. A szegedi csapatból jól játszott ismét dr. Hajós és Pusztai. Szerdán dálután fél 5 órai kezdettel a SZEAC együttese idehaza játszik a Csepel együt­tesével. Ha azt a játékot mu­tatja, melyet Pécsett a máso­dik félidőben láttunk tőle, van remény pontszerzésre. K. GY. A labdarúgó NB I további vasárnapi eredményei: Bp. Honvéd—Diósgyőr 3:0 (2:0). Kispest, 4 ezer néző. ve­zette: Marton. Góllövő: Kocsis 2, Fekete. A helyzetek alapián a hazaiak nagyobb arányban is nyerhettek volna. Vasas—Videoton 1:1 (0:0). Székesfehérvár, 15 ezer néző, vezette: Biróczky. Góllövő: Korsós, Illetve: Bodnár. A Fe­hérvár egyenlő ellenfél volt. A Videoton ezzel az őszi idény­ben még veretlen. Üjpesti Dózsa—Szombathely 6:0 (2:0). Szombathely, 12 ezer néző, vezette: Bircsák. Gollövő: Dunai n. 3, Noskó, Bene. Fa­zekas. A szombathelyiek az őszi szezonban még nem sze­reztek pontot! Ferencváros—Salgótarján 3:1 (1:1). Salgótarján, 3 ezer néző. 11 6 2 60:18 28 12 3 4 46:25 97 10 6 3 35:17 26 10 6 3 35:17 26 8 6 5 23:16 22 8 5 6 24:24 21 8 4 7 22:26 311 5 7 7 18:20 17 5 6 8 23:26 16 3 9 7 22:30 15 6 3 10 22:96 15 4 7 8 18:33 15 5 5 9 20:47 15 4 6 9 25:36 14 2 9 8 17:24 13 4 6 10 20:32 13 DYSC-Si. Dózsa 3:1 (1:1) SZVSE—MGM Debrecen 0.0 Az NB Il-es labdarúgó-mérkő­zést Debrecenben háromezer né­ző előtt Játszották, Stenczel ve­zetésével. A két csapat a kö­vetkező összeállításban futott kl a pályára. DVSC: Ménes — Varsányi, Ma­gyar, Zágonyi — Nagykaposl, Zi­lahi — Vaclavik, Némethi, Ve­res I„ Ráczl, Szabó, Sz. Dózsa: Bánfi — Károlyi, Tanács, Csa­nádi — Reményik dr„ Madarász — Balogh, Somogyfalvi, Csordás dr„ Hegyes dr., Orovecz. A hazai csapat nagy lendület­tel kezdte a játékot, de rövid idő múlva a Dózsa is táma­dót. Változatos, színvonalas volt a játék, a kapuk mindkét ol­dalon többször veszélybe kerül­tek. A 21. percben a szegedi csapat vezetéshez jutott: Balogh átadásét Somogyfalvi közelről a jobb alsó sarokba fejelte. 1:0 a Szeged javára. Ezután sem csökkent a játék irama, számos jó helyzet adódott a Dózsa csa­tárai előtt, de a csatárok rend­re hibáztak. A 44. percben a DVSC kiegyenlített. Szabó a baloldalon az ötösre küzdötte be magát, közeli erős lövése Ta­nács felső karját érte, a lab­da szögletre került. A szabály­talanságban nem volt szándé­kosság, a játékvezető azonban ti­zenegyest ítélt, amit Ráczi ér­tékesített. 1:1. Szünet után sem csökkent az Iram. A 15. percben a DVSC újabb gólt ért el: Nagykaposl 25 méterről leadott lövése Bánfi kezét érintve Jutott a hálóba. A bajnokság állásai 1. Békéscs. 17 10 4 3 25: 1 24 2. DVSC 17 10 2 5 29:24 22 3. KISTEXT 17 7 6 6 32:20 20 4. Cegléd 17 7 6 6 33:26 20 5. Sz. MAV 17 8 2 7 24:23 18 6. SZVSE 17 6 5 ( 14:18 17 7. Pénzügyőr 17 7 2 1 27:22 16 8. Jászber. 17 5 6 6 28:29 16 9. MGM D. 17 5 6 ( 11:12 16 10. Goldberg. 17 6 4 7 25:29 16 11. Gázműv. 17 5 6 1 27:36 16 12. Sz. Dózsa 17 5 5 7 21:19 15 13. Kiskuni. 17 5 5 7 21:22 15 14. Gyula 17 5 4 9 15:24 14 15. KTE 17 5 3 9 22:35 13 16. D. Elektr. 17 3 6 » 21:28 13 Kossuth SE-Kh. MEDOSZ 1:1 (1:1) Liebmann Béla felvétele Bite két debreceni védő mellett (az egyik erősen takarvá) ka­pura 16, de ebből a támadásból sem lett gól Kiskunhalas. 300 néző. A Kos­suth SE összeállítása: Turcsány — Veres. Terhes. Szekeres, Ambrus. Csonka, Janiga, Szőke, 'Dupsl, Héger, Tóth. Már az első percben gólt rú­gott a Kossuth SE. Szőke el­futott a labdával. Janiga elé ját­szotta, akt laposan a bal sa­rokba gurított. 1:0. A gól után nagy lendülettel rohamozott a hazai csapat s eredményeként a 25. percben kiegyenlített. Csányi kapura küldte a labdát. Tur­csány rávetődött, de kipattant a kezéből és a szemfüles kiskun­halasi jobbszélső a hálóba vág­ta. l:l. teke Vidéki bajnokság vezette: Vízhányó. Góllövő: Varga, Branikovics, Nóvák (ti­zenegyesből), Illetve: Kriskó. Nagy küzdelem folyt, a Fe­rencváros a hajrában nyert. Tatabánya—Egyetértés 1:0 (0:0). Tatabánya, 8 ezer néző, vezette: Szilvási. Góllövő: Sza­bó. Nagy fölényben játszott a hazai együttes. Most már az Egyetértés is a kiesés elkerü­léséért küzd. A bajnokság állása: 1. Ü. Dózsa 10 2. Vasas 10 3. FTC 10 4. Honvéd 19 5. Csepel 19 S. Pécs 19 7. Dunaújváros 19 8. Tatabánya 19 9. MTK 19 10. Egyetértés 19 11. Videoton 19 12. Szombathely 19 13. Szeged 19 14. SBTC 19 15. Győr 19 16. Diósgyőr 19 A holnapi, szerdai forduló mérkőzései: Diósgyőr—Video­ton, Dunaujváros—Bp. Honvéd, Győr—MTK, Egyetértés—Pécs, Ferencváros—Tatabánya, Salgó­tarján—Üjpestl Dózsa, Vasas­Szombathely, Jól szerepeltek Szolnokon az országos vidéki bajnokságon a szegedi úszók. Több értékes helyezést és döntőbejutást értek el. A SZEAC versenyzői ezút­tal öt új megyei csúcsot állí­tottak fel. Ezek közül említésre méltó Perényi András 100 és 200 m-es pillangó úszásban or­szágos viszonylatban is jó he­lyezése, és Benkő Árpád 400 m-es vegyesúszásban elért ered­ménye. Rajtuk kívül meg kell említeni Perkó Piroska SZVSF, (14 éves) és Szántó Eva SZAK (15 éves) helyezését és Idő­eredményét is. Férfiak: 200 m pillangó: 3. Perényi (SZEAC) 2:25,5. új me­gyei felnőtt csúcs (régi. Fer­vágner 1965, Szentes 2:30,8 p). 400 m vegyes: 4. Benkő (SZE­AC) 5:30.6. új megyei Ifj. csúcs (régi: Haraszti 1963, Szentes 5:34 p)«,-100 m pillangó: 2. Pe­rényi (SZEAC) 1:04,1. új me­gyei felnőtt csúcs (régi: Fer­vágner 1966. SZEAC 1:04.4). 200 m vegyes: 4. Benkő (SZEAC) 2:33,9. 4x100 m-es gyorsváltó: 5. SZEAC 4:22.0 p. Nők. 200 m pillangó: 4. Árok­szállási J. 3:01,2 p. 100 m mell: 5. Szántó (SZAK) 1:27,9 p. *. Széli (SZEAC) 1:30,6 p. 100 m hát: 5. Horváth (SZEAC) 1:20,2 p. megyei csúcsbeállítas. 8. Perkó (SZVSE) 1:24,5 p. 400 m vegyes: 4. Árokszállási J. (SZEAC) 6:10,1 p, 7. Rittcr (SZEAC) 6:22 p. 100 m pillan­gó: 4. Árokszállási J. (SZEAC) 1:19.8 p. 200 m hát: 4. Perkó (SZVSE) 2:55,8 p. 5. Horváth (SZEAC) 2:56.4 p. 100 m gyors: 8. Balla (SZVSE) 1:16,2 p. 200 m méll: 5. Szántó (SZAK) 3:09.8 p. 8. Ritter (SZEAC) 3:12.6 p. 200 m vegyes: ( Árok­szálási J. (SZEAC) 2.53.Í p. 4x100 m vegyes váltó: S.Hor­váth, Széli, Árokszállási J., Szőkefalvi I (SZEAC) 5:23.6 p. 4x100 m gyorsváltó: 3. Ritter, Horváth, Szőkefalvi I„ Árok­szállási J. (SZEAC) 4:58,8 p. új megyei ifj. és felnőtt csúcs (régi: SZEAC 1967, 4:59,0 p.). A vidéki bajnokságon elért helyezések, valamint Ganz Eva (SZVSE) múlt héten az orszá­gos g.vermekbajnokságon ara­tott győzelme, azt bizonyítják, hogy a szegedi úszósport fel­lendülőben van. KÉZILABDA Győzött az Előre 2:1. Utána a 35. percben Balogh három méterről a kapu mellé gurított. Kiegyenlítési alkalom volt. A 41. percben a hazaiak beállították a végeredményt. Egy jobb oldalról beívelt labdát Rá­czi hat méterről a bal alsó sa­rokba továbbított. 3:1. (A Dó­zsába a második félidőben He­gyes dr. helyett Pusztaszeri, a DVSC-be Némethi helyett Szé­kely állt be.) Jók: Nagykaposl, Veres I.. Rá­czl, Illetve: Tanács, Reményik dr., Madarász. A Szegedi Dózsa csapata a debreceni vereséggel visszaesett a táblázaton, de helyzete nem reménytelen. A hét végén a Gázművek együttesét fogadja a lila-fehér gárda, és ha ellenük megszerzik a két bajnoki pon­tot, ismét felzárkózhatnak a kö­zépmezőnybe. A második félidőben nagyon lelkesen játszott a Kossuth SE együttese, támadást támadásra vezetett. Ambrus két alkalommal fejelt ió helyzetből kapu mellé. Szőke bombája pattant vissza kapufáról, de Dupsl 3 méterről kapu mellé továbbította. Sajnos, jobbnál jobb helyzetek marad­tak ki a Kossuth SE csatárai­nak idegessége révén, holott egy kis szerencsével mind a két pontot megszerezhették volna. A Kossuth SE javuló formában és lelkesen játszott. Kiemelke­dően Jó volt Csonka, Ambrus, Tóth és Szőke játéka. itárf*^™ ái^. Kovács Katalin kapura dob a Te xttlmüvek—EMERGE mérkőzésen Szegedi Előre—Budai Nagy An­tal SE 17:15 (9:9). Budapest, 200 néző. A Szegedi Előre NB i B-s együttese a következő összeállításban játszott: Bara­nyai — Füredi, Fülöp, Kővári, Giricz, Isaszegi, Ábrahám. Cse­re : Boróczky, Ohát, Blazsó. Nagyiramú, fej-fej melletti, sportszerű küzdelemben az Elő­re mindvégig kezében tartotta a mérkőzés irányítását és meg­érdemelten győzött. A szegedi csapatnak ezen a mérkőzésen nem volt gyenge pontja. A leg­jobbak Boróczky, Fülöp, Ábra­hám és Kővári voltak. A Csongrád megyei kézilabda­bajnokságban a hét végén egy férfi és egy női rangadóra ke­rült sor. Szegedi EMF.RGÉ—Szegedi Kender 14:10 (4:6). Újszegedi Kisstadion. Vezette: Plavetz (Hódrnezővásárhely). EMERGE: Majoros — Pádár L„ Magost, Kon­doros, Csáky, Szalai, Pallagh, Pádár A., Szabó T„ Koppen­dorfer, Koslk. Edző: Oláh Mik­lós, Kender: Csonka — Tóth Sz„ Illich, Erdei, Mucsl, Onczay, Ba­lázs, Szűcs, Széli, Patócs. A férfiak mérkőzése változatos Játékkal kezdődött, és 2:2-lg fej-fej mellett haladt a két csa­pat. A félidő közepén a Kender már 4:2-re vezetett, amikor Koppendorfer szépített az ered­ményen. de a Kender fokozta az iramot és a helyzetek ügyes kihasználásával hamarosan 6:3­ra alakult az eredmény. Az első félidő utolsó tízpercében alig történt esemény, csak egy gól esett. A 25. pereben Szűcs meg­sérült, és egy Időre kiállt, majd Széli csapata hetedik gólját is bedobhatta volna, de nagy hely­zetben Majoros lábbal védett. Fordulás után fölénybe került VÍZILABDA az EMERGE csapata és hama­rosan kiegyenlített. A 6. perc­ben Szabó a vezetést is megsze­tezte, amit Szűcs egalizált (8:8). Később az EMERGE ll:9-re el­húzott, majd megint felnyomult a Kender, de nem tudott szé­píteni az eredményen, sőt egv gyors lefutás végén Csáky há­rom gólra növelte csapata elő­nyét. Ezzel eldőlt a mérkőzés sorsa. Az EMERGE a második fél­időben jó játékot nyújtott, ek­kor a Kender játékosainak már nem ment a góldobás. Küzdel­mes. kemény iátékot hozott a találkozó. Góldobó: Szabó 4, csáky 3, Koppendorfer 3, Kon­doros 2, Szálai, Pádár A„ il­letve: Szűcs 4, Mucsi 3, Tóth, Erdei, Balázs. Ezzel a megyei férfi kézi­labda-bajnokságban a Szegedi EMERGÉ csapata megtartotta a táblázaton első helyét. Szegedi Textilművek—Szegedi EMERGÉ 5:2 (4:1). Textiles-pá­lya. Vezette: Kiss István. Tex­tilművek: Körösi — Pásztor, Mol­nárné. Bakatylné, Onczayné, Konrád, Dobó, Árva, Engt, Ba­logh. Edző: Timkó Zoltán. EMERGÉ: Haumann — Kovács. Kedves. Rosta, Bata. Szegfű, Széli. Edző: Borbély András. A női rangadó gyenge szín­vonalú mérkőzést hozott. Az EMERGE többnyire mezőnyfö­lényben volt, de a gólokat a textiltes-csapat dobta. A hazalak többet játszottak a szélekre, ez­zel széthúzták a mezőnyt és végig vezetve biztosan nyertek. Góldobó: Onczayné és Bakatyl­né 2—2, Pásztor, Illetve: Ko­vács 2. Jó: Molnárné, Pásztor. Konrád, illetve: Kovács. Kedves. A megyei női bajnokságban a Szentesi MÁV mögött a Textil­művek áll a második helyen. Vasutas pálya. 500 néző. Vezet­te: Berta. SZVSE: Gilicze — Pálfi, Karsai, Hájas — Szamos­völgyi, Farkas — Kiss II., Bite, Sándor, Sonkó, Sajtos. DEBRE­CEN : Borok — Kardos, Koródi, Térényi I., — Kádár, Patai I„ Molnár, Kovács Il„ Sidó. Oláh, Kovács I. Csere a vasutasoknál: Sajtos helyett Juhász, a debre­cenieknél: Patai I. helyett Pa­tai It. A vendégek kezdték a Játékot, de utána mindjárt az SZVSE lendült támadásba. Az 5. perc­ben Kiss II.-nek, a 9. percben Sónkénak nyílott alkalma a gól­szerzésre, de a döntő pillanat­ban hibázták. A vendégek szer­vezett védekezésre rendezkedtek be. Ebből a szoros védekezésből időnkint támadásokat indítottak, de ezekben nem volt erő. A félidő végén csak a 36. percben adódott újra az SZVSE szá­mára kecsegtető helyzet. Bite, Sonkó, majd Kiss II. lőttek egy­más után kapura, de ezek a védőkről levágúdtak. vagy a ka­pus kezében haltak el. Mindkét együttes Játékában sok volt a hibás átadás. Szünet után sem változott lé­nyegesen a Játék kepe. A ven­degek továbbra is ügyesen I*­lasilották az SZVSE lendületét, szorosan védekeztek, a vasutas támadósor továbbra is egyénies­kedő. tervszerűtlen, széteső játé­kot nyújtott. A Játékidő utolsó tíz percében a piros kékek nagy lendülettel rohamoztak, de nem sikerült a győztes gólt kihar­colnlok. Mérsékelt iram, alacsony szín­vonal Jellemezte a találkozót. Az SZVSE-nál egyes Játékosok feltűnően gyenge formája miatt nem alakult ki egységes csapat­játék. Csigér és Salánki megszo­kott Játéka nagyon hiányzott. A középpályások nem tudták az összeköttetést fenntartani a vé­delem és a támadósor között, labdáik legtöbbször későn érkez­tek oda a csatárokhoz vagy azok ellenfélhez kerültek. A má­sodik félidőben ls volt egy két komoly gólhelyzetük, de ezeket is elügyetlenkedték. Az SZVSE-ból Hájas és Bite dícsérhetők nagy akarásukért, a debreceniek közül Borok kapu­védő és Sidó középcsatár nyúj­tottak átlagon felüli teljesít­ményt. Nyilatkozatok: Laczl Ferenc edző. SZVSE: Csatársorunk lehetetlen játéka ütött bennünket el a győzelem­től. A csapat ezúttal igen gyen­ge teljesítményt nyújtott. Imrl István, az MGM edzője: A Játék kiábrándító volt. Mind­két csapat sok hibával Játszott. Egyik csapat sem érdemelte vol­na meg a győzelmet. Solti Mihály A labdarúgó NB II további eredményei: KISTEXT—Kecs­keméti TF. 5:9. Jászberény—Kis­kunfélegyháza 1:0. Gázművek— Goldberger 3:2. Szolnoki MAV— Debreceni Elektromos 2:1. Ceg­léd—Békéscsaba 3 :l. Gjrula— Pénzügyőrök 3:1. Budapesten nyeri a SZÁK c7rar d v m A tekézők most bonyolították ütöttek, mint a hazaiak és ez viCAv» Dp. rl©T60r v.V le az őszi idény második for- két pontot jelentett a SZAK nően szereplő SZAK csapata Bu- számára. Legjobb dobó: Farkas OB n-es vízilabda mérkőzés, sok Jól hárítottak. Dr. Csíkost dapesten is biztos győzelmet Ilona 409. Sajtosné 401, dr. Sza- Újszeged. Vezette: Vuszek An- többször megtapsolta a közön r Z"" /Dn/lnne, U A Xi r. _ ..Ár, e . . , -1 .-. A —4 Ar. „l-g . . 1 berecz 439. 8 DEL-MAGYARORSIAG KEDD, 1968. augusztus 21. aratott NB I férfi: SZVSE—pápai Vasas 5:9. 2423: 2392. Szeged. Legjobb dobó: Pctrás 432. Martuez 441. Slajchó A SZAK női együttese vasár­401, Hegedűs 389, illetve: Lénárt nap ismét Budapesten szerepel. 41pápaíkTcxttles-Szegrdi Epitők « BP" Elörévcl 3átszik rangadót. 6:2, 2880:2760. Pipa. Meglepetés, hogy mindkét csapat „nagy fát" ütött. A szegediek jó teljesít­ménnyel ls csak két pontot sze­reztek. A válogatott Feltein pá­lyarekordot ért el. Legjobb do­bó: Feltein 531, illetve: Marto­nosl 482. Sötét József 473. Né­meth 460. NB II férfi: Szegedi Postás—Gyulai ME­DOSZ 6:2, 2788:2606. Szeged. A gyulalak értékes két pontot vit­tek haza. Legjobb dobó: Sötét Ferene 478, Borbély 472, Fórián 469, Herczeg 462, Illetve: Kövei 463 Szák 400. SZAK—Szegedi IKV 6:2, 2589: 2467. Szeged, S7.AK-pálya. Leg­jobb dobó: Török 459. Kopasz 454, Révész 431, Ábrahám 430. Illetve: Csányi Béla 446, Balogli 424. A szeged lek közül az Építők a kiesés elkerüléséért küzd. az SZVSE középcsapat, a SZAK és a Postás jő közepesen szerepel, az TKV a bennmaradásért küzd. NB T női: SZAK—Kőbányai Sörgyár 6:2. mosszeginé 389. Jenei 385. Tom- ^á/utá^f"5V.' Csíklf-V^ páné 385. Hódi 380, illetve: Sta- szepesi. H. Szabó Rácz. Zseín­berl. dr. Lippal. Csere: Filep. ség szép védéséért. Az első gólt a hazai csapat dobta. IMcz lab­dája talált hálóba, de egy perc múltán már Gerendás egyenlí­1. Videoton— Vasas X 1:1 2. SBTC—FTC 9 1:3 3* Szombath.—Üjp. Dózsa I 0:6 4. Tatab.—Egyetértés 3 1:0 5. Szállítók—Eger 1 2:0 «. Gy. Dózsa—Bp, Spart. 1 4:0 7. Nyíregyh.—Várpalota X 1:1 t. Kecskemét—Szol. MTE 1 2:1 9, Cegléd—Békésesaba 1 3:1 10. Gyula—Pénzügyőr 1 3:1 ír. BEAC—11. ker. 1 4:1 12. Volán—Szfv. MAV X 0:0 13. Papp J. SE—Salg. KSE 1 1:0 +1 14. MAV DAC—ZTF 1 9:1 Már az első pillanattól kezd- tett. ve változatos mérkőzés alakult A második negyedre.is a szo­ki. Mindkél kapu előtt kitűnő ros küzdelem volt a jellemző, helyzetek adódtak, de a kapu- Földvári góljával a fővárosiak jutottak vezetéshez, de Zsembe­rinek sikerült gólt dobnia. 2:3. A harmadik negyedben néhány percig a szegedlek vezettek, ntajd a vendégek egyenlítettek. Azután fordult a kocka: Med­veczki -ROlJa után a szegediek ., . .,. ,.„,1—.-i -.„..„, egyenlítettek és szerezték meg a reménye a Jutalommal együtt , ozetö íróit i ncwedtlr neevert­7857.— forint. A 12 találatosok i,™ i .lizf^ i 205.-. a 11 találatosok 25.-. a ^ A "EE 10 találatosok 9 — forintot nyer- tatták csapatukat, amikor a tek. A nyeremény Illeték adó le- Pest'ek a legutolsó pillanatban egyenlítettek, szinte egyidőben a Játékidő végét Jelző sip hangjá­így kellett volna tippelni! Az 1000 forinton felüli nyere- val. mények kifizetésére szeptember Góllövők: Rácz (2), H. Szabó (2). Zsemberi fllelve Földvári (3), Gerendás. Medveczki Borús Magdolna 2349:2347. Budapest. A szegedi 31C6.— forint. 13 találatot 71 fogadó ért el. szelvényenként! nyereményük A 13 talalatosak plusz egy ménye, hogy két fával többet mérkőzést le eltalálta, ez«k nye­esapal mindegyik tagja nagy- . „ ... . V>„.H . szerűen küzdött és ennek ered- kozui 98 rogado DEL-MAGY ARORKzAO - A Magyar Szocialista Munkáspárt Csongrád megyei és Szeged város! bizottsága és a tanács napi­lapja. - Főszerkesztő: F. Nagy István. Szerkesztőség és kiadó­hivatal: Szeged Magyar Tanácsköztársaság útja 10. Telefon: 13-535. 13-003. - Felelőt kiadó: Kovács László - A lapot nyomra: a Szegedi Nyomda Szeged, Bajcsy-Zsilinszky u. 28. (Index 29 053). — Előfizetési cUJ egy hónapra 18 forint.