Délmagyarország, 1968. augusztus (58. évfolyam, 179-204. szám)

1968-08-22 / 196. szám

SZEAC—Tatabánya 2:1 (0:1) SZVSE— Gázművek 1:1 (0:0) Aquincum, 300 néző. Vezette: Gylmesi. SZVSE: Gilicze — Cslgér, Karsai, Pálfl — Szamosvölgyt, Salánki — Juhász II., Bite, Sándor, Sonkó, MaJzlk. GÁZMÜVEK: Zöldesl — Mé­szöly, Trenkó, Zólyomi — Nagy E., Klrályosik — Tamási, Jandász. Remis, Mezei, Szabó. Csere: a vasutasoknál Sonkó helyett Jankuly, a Gázmüvek­nél Remis helyett Sitkei. Lendületes vasutas támadások vezették be a mérkőzést. Már az első negyedórában két ko­moly helyzet adódott a fővárosi kapu előtt, de a vusútas tá­madók a lövéseket elhamarkod­tak. A félidő második felében is az SZVSE marudt lendület­ben, a mezőnyben tetszetősen adogatlak, ez azonban nem ho­zott eredményt. A hazaiak szervezésen védekeztek, szór­ványos ellentámadásokat vezet­tek, de ők sem voltak veszé­lyesek a kapuru. Szünet után változott a Játék képe. Javult a színvonal, ki­egyenlített lett a Játék. A 19. percben vezetéshez Jutott az SZVSE. Sándor a középről ve­zette fel a labdát, a tizenha­tosnál hátraadott a felfutó Bi­tének. aki a kifutó kapus mel­lett 10 méterről az üres kapuba továbbított. 1:0. A gól után a hazaiak is feljöttek és a 21. percben kiegyenlítettek. Tamá­si a Jobboldalon elfutott, a tizenhatosról leadott erős lövé­sét Gilicze kiütötte ugyancsak Tamási elé, aki most már kö­zelről nem hibázott. 1:1. Kapus­hiba I A gól után nagy harc kezdő­dött a győztes gólért. Mindkét kapu többször forgott veszély­ben. Sok volt a kemény bele­menés, melynek a 27. percben Sonkó esett áldozatul. Megsé­rült és kiállt, helyérc Jankuly került. A Játékvezető téves ítél­kezései ls elmérgesítették a helyzetet. Sok volt a reklamá­lás. Salánki járt ebben elől. míg a befejezés előtt tíz perc­cel feleselésért a Játékvezető ki­állította. A találkozó közepes színvonalú Játékot hozott. A mérkőzés kel­lemes eseménye volt Karsai kimagasló játéka, aki irányított, hosszú labdákkal küldte táma­dásba a csatárokat. A pálya közepén SzamosvölRyl nyújtói ­ta a legjobb teljesítményt, elöl Sándor Igyekezett, Bitét gólja és egy-két jó megmozdulása dicsért. A Gázmüveknél Mé­szöly, Zólyomi és Tamási túnt kl. Solti Mihály 1. Bekeses. 16 10 4 2 24: 5 24 nvse 16 9 2 5 26:23 20 3. KISTEXT 16 6 6 4 27:17 18 4. CVSE 16 6 6 4 30:25 18 5. s. Pénzügy. Sz. MAV 16 16 7 2 7 26:19 7 2 7 22:22 16 16 7. Goldberg. 16 6 4 6 23:26 16 1. SZVSE 16 6 4 6 14:18 16 9. Sz. Dózsa 15 5 5 5 20:16 15 10. Kiskunf. 16 5 5 6 21:21 15 11. MGM 16 5 5 6 11:12 15 12. Jászher. 16 4 6 6 27:29 11 IS. Gázműv. 16 4 6 6 24:34 14 14. KTE 15 5 3 7 19:30 n 15. D. Elektr. 16 3 6 7 20:26 12 16. Gyula 16 4 4 8 12:23 12 Az a mintegy háromezer szurkoló, aki a hétfői nagy eső­zés ellenére ls kiment a SZEAC Tisza-parti stadionjába, hogy a hosszantartó, balsorsos kimene­telű korábbi mérkőzések ellené­re tanúja és bíztató részese le­gyen az őszi lörduló első hazai NB l-es bajnoki labdarúgó-talál­kozónak, nem bánta meg ezt a csapat mellett mindig kitartó részvételt. Az előmérkőzést a külső pályán tartották meg, itt ugyan a tartalékegyüttes 3:1 arányú vereséget szenvedett, de a „nagyok" találkozójára elállt az eső, a pálya ls aránylag jó volt, az átázott gyep azonban csúszott, ami a Tóth dr. — Várhelyi III., Várhelyi I„ Pata­ki (Dobó), — Dezsőit, Zádori — i úsztál, naJós u. vass, Vörös, Arató, illetve Gelei — Lévai, Kovács, Juhos — Horváth, Laczko — Szabó (Hernádi), Csernai, Monostori, Arany, La­dlnczkl összeállításé. csapatok számára komoly elővigyázatos­ságot Igényelt. A SZEAC kezdett, öt percig a kapujához szorította ellenfe­lét, de a 6. percben egy várat­lan ellentámadás során Pataki hibázott és Szabó az elébe tá­lalt ajándék labdát — Tóth is kiszaladt — tíz méterről a Jobb kapufa mellé rúgta; nagy hely­zet volt. ismét szegedi rohamok következtek, azonban a Tatabá­nya szervezett, időnként meg­erősített védelme a kritikus pil­lanatokban hárítani tudott — Geleivel az élen —. vagy a ha­zai csatárok nem használták ki a többször is adódó gólszerzési lehetőségeket. Nem úgy a Tata­bánya. A félórás szegedi fölény ellenére a 31. pereben elcsúsz­tak a szegedi védők, a kapu fedezetlenül maradt. Aranynak még arra ls volt Ideje, hogy át­engedje a helyzetet Monostori­nak. aki 12 méterről lőtt és a labda a vetődő Tóth kezét érintve került a bal alsó sa­rokba: 0:1. Bevált a vendégek taktikája, amely abból állt, hogy csak szórványosan t4mad­tak. Inkább szoros emberfo­gásra rendezkedtek be, de az előretöréseik veszélyesek voltak, mint például a 42. percben ls, amikor Szabó lövése a kapufá­ról pattant kl. A szünet után Pataki helyé­rc Dobó állt be. T.zperces sze­gedi támadássorozat után ki­egyenlítetté és Iramossá vált a Játék. A 65, percben pedig ki­egyenlített a SZEAC. Pusztai jobb oldalról beadott és Hajós dr. az 5-ösröl fejjel belerobbant a labdába, amely a háló kö­zepébe kötött kl: 1:1. (A gólnál Hajós dr. is a hálóba esett, megsérült, de ápolás után visz­szatért a pályára.) A 75. pere­ben a Tatabánya is cserélt, szabó helyett Hernádi állt be. A 77. percben tömörülés támadt a vendégek kapuja előtt és Vörös — mint korábban Hajós dr. — az C-üsröl a bal sarokba fejelt: 2:1. A SZEAC vezetése után a vendégek játéka még In­kább eldurvult és a 87. perc­ben Arany a kiállítás sorsára került. Ennek az volt az. oka, hogy Somlai játékvezető, aki egyébként általában Jól bírásko­dott, a második félidőben nem torolta meg minden esetben a tatabányaiak durvaságalt. Annak ellenére, hogy a ven­dégek taktikája — a szoros em­berfogás és a váratlan előretö­rések — az első félidőben ered­ményes volt, a mindvégig ira­raos mérkőzésen a SZEAC töb­bet támadott és a helyzetei alapján feltétlenül rászolgált a győzelemre. A kapuban Tóth néhány ügyes védésével mutat­ta formába lendülését. A két Várhelyi közül az Idősebb nyújtott magabiztosabb Játékot, patakinak nem „feküdt" a csú­szós talaj, ezért helyesnek bl­Nemzetközi salakmotor és go-kart találkozók Tragikus verseny a Széchenyi téren Liebmann Béla felvétele Tizenkét szögletet rúgott a mérkőzésen a szegedi csapat. Fel­vételünk az egyik szöglet rúgás után a tatabányai kapu előtt készült. zonyult, hogy a második fél­időben az edző Dobót állította a helyére. De/.sőfi és Zádori inkább a védelemben jeleske­dett, a csatárokkal való őssze­kótőkapocs szerepet azonban nem tudták megfelelően betölte­ni. Pusztainak több szép meg­mozdulása volt, a rutinos Hajós dr. tűnt a csapat legmagabiz­tosabb tagjának. Vörös elől-há­tul ügyeskedett, Vass és Arató csak Időnként veszélyeztetett. Végső fokon a csapat most bi­zonyított: elsősorban lelkesedés­ből Jól vizsgázott. Dicséretes, hogy 0:1-ről meg tudták for­dítani az eredményt a jól, — néha durván — játszó Tatabá­nya ellen. A játék színvonalán azonban lendíteni, fokozni kell, mert e győzelem örvendetes, de még sok erőfeszítésre van szük­ség ahhoz, hogy a csapat a ki­esési zónából kikerüljön. Markovits Tibor L Üjp. Dózsa 18 10 ( 2 54:18 26 2. Vasas 18 12 2 4 45:24 26 3. Ferencváros 18 9 7 2 33:20 25 4. Bp. Honvéd 18 9 6 3 32:17 24 5. Csepel 18 8 5 5 22:15 21 6. Pécs 18 7 S 6 20:22 19 7. Dunaújváros 18 7 4 7 20:25 18 8. MTK 18 5 6 7 22:24 16 9. Tatabánya 18 « 7 7 17:20 15 10. Egyetértés 18 3 9 6 22:29 It 11. Szombathely 18 4 7 7 18:27 15 12. Szeged 18 5 5 8 18:43 15 13. Salgótarján 18 4 6 8 24:33 14 14. Videoton 18 6 2 10 21:35 14 15. Diósgyőr 18 4 5 9 20:29 13 16. Győr 18 2 8 8 16:23 12 A szegedi Ünnepi Hetek alatt hagyományosan az Idén ls Iz­galmas motorsport versenyeket rendeztek — amelyek közül az ünnepek alatt került sor a sa­lak- és a go-kart találkozóra. Hétfőn, a SZEAC-stadionban a Lublini Motor Klub csapata ta­lálkozott a Gyepes, Szőke, Ta­nács és Zahorán összeállítású magyar együttessel. Izgalmas futamokat a szakadós eső sem befolyásolta, a hűségesen kitar­tó mintegy 2 ezer nézó Gyepes Barnabás mesteri technikájának lehetett tanúja. Végeredmény­ben ugyan a lengyel csapat 69:51 arányban nyert, de az egyéniben Gyepes Barnabás szerezte meg az első helyet. Ugyancsak ő nyerte el Szeged nagydíját — Immár véglegesen —. mivel most harmadszorra ke­rült birtokába az értékes tró­fea. Kedden a Szocialista Országok Kupája címen a négy ország go-kartosai adtak randevút egymásnak a Széchenyi téren. Ahogy megkezdődött a kisautók futama, látszott, hogy a moto­rokat különlegesen felkészítet­ték, tunningolták. A 800 méteres pályán gyakran 100—120 kilo­méteres sebességet is elértek a kartok. Sajnos az e sportág­ban példátlan sebességnek sú­lyos következményei lettek: a tehetséges Schuring Klaus (NDK) az egyéni küzdelem harmadik futamának első körében össze­ütközött honfitársával, Koch Jürgennel, Schurig kartja több métert repült a levegőben, ve­zetője oly szerencsétlenül esett, hogy a bukás után rövid ldóu belül meghalt. Schurig egyéb­ként az eddigi fordulókban ki­tűnően szerepelt — az előfuta­mokban kétszer ls az első he­lyen végzett. Ennek alapján — halála után — ls ő nyerte az 1060. évi Szocialista Kupa egyé­ni versenyét. A csapatverseny­ből a Szovjetunió került ki győztesen, az NDK előtt, amely visszalépett a további küzdel­mekből. A baleset után a versenyző csapatok úgy határoztak, hogy nem vesznek részt a Szeged nagydíjért kitűzött versenyben; Így ez az összecsapás elmaradt. A zsűri kegyeletből örökre Schurlgnak adományozta az 1966-ban alapított Szeged város kupáját. A verseny során a len­gyel csapat tagja, Gromulskl la bukott, de szerencsére sérülése nem volt súlyos, már elhagyta a kórházat. A magyar verseny­zők ezúttal nem szerepeltek különösen jól. Magyarorszag csapata negyedik helyen végzett, a legjobb magyar versenyző Fehér Ferenc, a kilencedik lett. Megható körülményék között fejeződött be a Széchenyi téren a Szocialista Kupa utolsó for­dulója: a résztvevő 36 induló — és a nagydíj versenyére érkezet osztrák, valamint olasz ver­senyző ls — lassú ütemben, ke­zükben virággal tiszfeletkört fu­tottak Schurig emlékére. L M. Az utánpótlás versenye Sok hibával játszott a válogatott Szegeden a vasutasok Petőfi Sándor művelődési otthonában rendezték meg az Ünnepi He­tek országos I. osztályú súly­emelő-versenyét, 12 egyesület 46 sportolójának részvételével. Szin­te a teljes magyar utánpótlás mezőnye szerepelt. A bukaresti ORT-re kijelölt B- és junior­válogatottak mellett a megjelent három NB l-es csapatból is csak az olimpiára készülődő A-válo­gatottak hiányoztak. A súlycsoportok győztesei a következők: Légsúly: Kasza (Kecskemét) 245 kg, pehelysúly: Kovács (Bp. Testvériség) 302,5 kg, könnyűsúly: Máté József (Bp. Honvéd) 350 kg, váltósúly: Rezső (MTK) 355 kg, középsúly: Horváth (Bp. Húsos) 382,5 kg, félnehézsúly: Karner (Bp. Hon­véd) 400 kg. kisnehézsúly: Ab­ruez (Bp. Honvéd) 435 kg, ne­hézsúly : Bedlcs (Dunaújváros) 435 kg. A szegedlek közül a könnyű­súlyban Nagy 277,5 kg-ot emelt, a váltósúlyú Miklós eredménye 270 kg, Máté a kisváltósúlyban 350 kg-mal harmadik lett. A szeptember 8-i Ausztria el- lehetett látni korszerű labdarú­leni mérkőzésre készülő magyar gást. végeredményben a magyar labdarúgó-válogatott szerdán dél- csapat 1:0 (0:0) arányban győzött, után Csepelen a Vorwaerts Ber- Góllövő: Farkas. A magyar vá­lln együttesével találkozott. Mint- logatott: Szentmihúlyl — Nóvák, egy 1500 néző előtt elég sok hi- Solymosi, Ihász, Mathesz. Ra­bával mutatkozott be a váloga- kosi. Bene. Göröcs, Albert, tott keret. A találkozó jelentős Farkas. Korsós összeállításban részében inkább a vendégektől lépett pályára. M. MEDOSZ-Kossuth SE 2:0 (1:0) Két vereség Vasárnap az megkezdődött NB H-ben is kézilabda-csa­Szeged. 200 néző. Vezette: Kristóf. A Kossuth SE a követ­SE támadásai vezették be. Az 5. percben Ambrus szabadrúgása kező összeállításban játszott: épp. hogy elcsúszott a kapu patok küzdelme. Féríiegyütte­sünk a Budakalászi Textil el­len játszott Idegenben, női gár­dánk pedig zuhogó esőben Ide­haza mérkőzött a Budapesti VSC leányaivaL Eredmények: BVSC—Szegedi Tanárképző 5:4 (2:2). Üjszegedi Kisstadion. Ve­zette: Fekete. Az Sz. Tanárkép­ző játékosai: Berzsenyi — Ku­tas, Hergely, Nóvák, Ludányi, Cseppentő, Ezsiás. A hazai csapat szezoneleji ve­reségének oka ismét a szoká­sos: a főiskolás lányok még vidéken vakációjukat töltik, s Turcsány — Veres, Terhes, Sze­keres, Tóth, Ambrus, Janigá, Molnár, Szóké, Héger, Zana. Csere: a II. félidő 18. percében Molnár helyett Dupsi. Góllövők: Takács (2), Krnács, Tróné, Jánosi, illetve Ezsiás (2). Ludányi, Kutas. A szegediek közül Berzsenyi és Ezsiás játéka dicsérhető. Budakalászi Textil—Sz. Epítol, 18:16 (7:10). Budakalászi. 200 né­ző. Vezete: Tímár. Sz. Epitők: Adamkovics — Sári, Darvas L, Répást, Gyovai, Marosán, Kas­per. Csere: Szalma, Nagypái, Kovács. Az első félidőben a szegedi csapat nagyon fegyelmezetten, a taktikai utasításokat betartva játszott. A második félidő el­ső 20 pereeben visszaesett. mellett. Pár perccel később a csapat megfelelő előkészület, 9 güU kapott ellenfelétől. Bár . . . ' nS.n.. -„11,1 ,111. l.i ,, rr— ° Molnár jó helyzetben a kapusba rúgta a labdát. A sok támadás után a gólszerzésben ismét a vendégeket pártfogolta a sze­Zuhogó esőben kezdődött a rencse. A 24. percben a Kossuth mérkőzés s már a 8. percben SE védelme elaludt, Keresztes óriási gólhelyzet nyílt a Kossuth kiugrott a labdával 3 nyolc mé­SE előtt. Janiga a kapust ls ki- térről a hálóba vágta. 2:0. edzés nélkül állt ki a mérkő­zésre. Erre vezethető a kiha­gyott büntetődobások nagy szá­ma ls. A fővárosi csapat tagjai mindvégig lendületesen és lel­kesen küzdöttek, s győzelmük megérdemelt. az utolsó 10 perc ismét szegedi fölényt hozott, de az eredmé­nyen már esak szépíteni tudtak az Epltök játékosai. Tímár játékvezető kitűnően bí­ráskodott. cselezte, de késlekedett a lövés­sel s midőn a védők beérték. A csúszós, vizes talajt a Kos­suth SE együttese nem bírta s H. MEDOSZ-Sz. Spartacus 4:1 (1:0) kapu mellé küldte a labdát. To- nem érvényesülhetett jobb vábbra ls a Kossuth SE maradt technikai felkészültsége. Ez be­támadásban, mégis a 19. percben a vendégcsapat szerzett gólt. Madácsi a szegedi kaputól mint­folyásolta a mérkőzés kimenete­lét. Tetszett azonban, hogy a vendégek nagy becsvággyal és Poznani siker egy 35 méterre lövésre szánta lelkesedéssel küzdöttek s nem magát s a labda a bal felső sa­rokba hullott 1:0. volt számukra elveszett labda. Kétnapos küzdelem után befe­A szerencsén kívül ennek is kö- Jeződött a Kosárlabda Szabadté­Az eredmények alapján négy csapat jutott a döntőbe: Foz­A 20. percben Molnár hibázott szűnhető győzelmük. Egyéni já- ri Játékok Kapa női csapatainak nan, Kecskemét, Bp. Petőfi és Amíg a Kossuth SE a Mezö­hegyesi MEDOSZ-tól Szegeden szenvedett vereséget, addig a Szegedi Spartacus Hódmezővá­sárhelyen maradt, alul helyi el­lenfelével szemben. A Spartacus összeállítása a kővetkező volt: Temesvári — Bácskai. Papp, Ördögh — Me­gyesl, Gábor — Varga, Sókl, Tóth, Janka dr. (Szanka), Bá­ba. A 17. percben Kutnyák a hazaiaknak szerezte meg a ve­zetést. Utána egy Ideig hiába támadott a szegedi csapat, Bo­zó góljával mégis 2:0 lett az eredmény, majd Megyesi ön­góljával tovább nőtt a ME­DOSZ előnye. A második félidő közepén Sókl szépített. A vég­eredményt Nagy A. szabadrú­gásból lőtt góllal állította be. 4:1 a Hódmezővásárhely javára. A labdarúgó NB III további eredményei: szarvasi Spartacus—Orosházi Kinizsi lá> (1:0). Szarvas. Sarkad) Kinizsi—Szentesi KMTE 3:1 (1:1), Sarkad. Kun Béla SE—Mezőhegyes! Kinizsi 2:1 (1:0). Mezőhegyes. Szalvai SE—Mezöberényi Spar­tacus 2:2 (1:1). Békéscsaba. Kiskunhalasi MEDOSZ—Mező­kovácsházi Petőfi 0:0. Kiskun­halas. nagyszerű helyzetben, majd a 20. tékáért csak a vendégcsapatból tornája, az MTS Szeged Városi percben ugyancsak ő hagyta ki dicsérhető Komlód! és Madácsi. Tanácsa Kosárlabda szakszövet­SZEAC. A döntő mérkőzések során nagyszerű mérkőzést ví­Kossuth SE harmadik biztos Keresztes játékvezető sok hl- ségének rendezésében. A nézők vott egymással a Kecskeméti gólhelyzetét. A második félidőt a Kossuth a mérkőzést. bával és nagyon gyengén vezette színvonalas mérkőzéseknek le­Dózsa és a Bp. Petőfi együtte­se. A jobban játszó kecskemé­tiek megérdemelten győztek 1. Kossuth SE 2. Bcs. VTSK 3. Szalvai SE 4. H. MEDOSZ 5. Sz. spart. 6. Mezökovácsh. 7. Mczőberény 8. Kun B. SE 9. Sarkad 10. SZAK 11. Mb. MEDOSZ 12. Kiskunhalas 13. Orosháza 14. Szarvas 15. Mb. Kinizsi 16. szentes 16 8 4 16 0 4 16 6 4 16 6 7 16 6 6 16 7 4 16 7 3 16 7 3 16 5 5 16 5 5 16 5 5 16 5 4 16 5 3 16 4 5 16 4 4 16 3 4 4 24:12 28 4 26:17 20 4 26:23 20 3 24:14 19 4 25:22 18 5 16:18 18 6 22:25 17 6 23:24 17 6 21:17 15 6 19:21 15 6 18:25 15 7 14:14 14 8 17:21 13 7 11:17 13 8 20:29 12 9 16:28 10 S=0=R=0=K=B=A=N hettek tanúi. A nyolc női csa­pat közül két hazat NB l-es és a poznani NB l-es gárda vett részt a kupa sorsáért folyó harcban. Kár, hogy Salgótar­ján a második napi fordulóról zötti nívó különbség melyet a a poznani NB l-es gárda vett 36:31 (20:15) arányban. A Poz­h ... nan—SZEAC találkozón meglát­szott az NB I és az NB II kö­bejelentés nélkül távolmaradt. A mérkőzések A és B cso­portban kerültek lejátszásra. Az A csoport eredményei: Bp. Pe­lengyel lányok 61:25 (29:ll)-es arányú győzelme is tanúsít. Az NB l-es Kecskeméti Dózsa ugyancsak szépen játszott a SZEAC ellen, s biztosan győ­A labdarúgó MNK döntöjét a rangadó, SZAK-pálya, 7 óra. Sz. tőfi—SZEAC 66:22 (33:9). Tatabá- zött 46:29 (20:15) végeredmény­Népstadionban az MTK csapata Kender—SZVSE megyei bajnoki, 2:1 (l:l) arányban nyerte a Bp. Építők-pálya, 4 óra. Honvéd ellen. Ezzel a kupa egy évig a kék-fehérek birtokába jutott. nya—Salgótarján 40:33 (21:18). Bp. Petőfi—Tatabánya 57:32 nyel. A poznani csapat kitűnő formában játszott a Bp. Petőfi (20:17). Bp. Petőfi—Salgótarján ellen ls, s mie.lun 62:ti (35:25) Megyei bajnokság szegedi Kendői—Makói Spar­tacus 1:0 (1:0). Makó, Maros menti pálya. Az első télidőben a Kender, szünet után a hazat csapat taniadott többet. A győz­tes gólt Bucsek szabadrúgása után Ovárl fejelte, a 4. pere­ben. Kistelek—Nagy mágocs 3:1 (2:1). Kistelek. A hazalak mind­három gólját Gerber szerezte. Szentesi Vízmű—Mindszent 1:0 (0:0). Mindszent. Az egyetlen gólt a második réltdő 13. per­cében Babovka lőtte. Szegedi Építők—Dorozsma 1:0 (0:0). Dorozsma. Ezen a talál­kozón ls csak egyszer jutott labda a kapuba. A megyei bajnokság 1. Alsóváros 2. Szentes 3. Sz. Kender 4. Mindszent 5. H. Vasas 6. Csongrád 7. Maköl sp. 8. Kistelek 9. Dorozsma 10. Sz. Epitők 11. Sz. Postás 12. Sz. Kiniszl 13 Nagvmágocs 14. MTVSE 14 11 1 14 9 2 állsa: 2 30:13 23 3 25:11 20 4 21: 9 17 4 26:20 17 3 29:28 17 5 21:16 16 6 17:12 14 6 28:35 14 6 20:24 12 7 24:30 12 6 20:22 11 7 21:34 11 10 20:32 6 11 13:29 4 CSÜTÖRTÖK, 1968. AUGUSZTUS 22. Nagyszerű győzelemmel kezdte az őszi idényt a SZAK NB l-es női tekecsapata: SZAK—Z. Da­nuvia 7:1, 2567:2249. Legjobb do­bó: Farkas 467, dr. Szamosszegi­né 450. Jenei 431, illetve: Sal­lainé 416. Idehaza mérkőzött a Szegedi Építők NB l-es férfi­együttese ls és a Pécsi BTC el­len 6:2-re nyert. Az Építők a kiesés elkerüléséért küzd, s ez­zel sokat javított helyzetén. A szegedi kerékpárosok meg­állták helyüket a háromnapos Tiszántúli Körversenyen — ame­lyet Szolnok—Békéscsaba—Sze­ged—Szolnok távon bonyolítottak le. Mint Csongrád megye vá­logtottjat Tollas Béla (Szegedi Postás) tizenötödik. Gémes! Jó­zsef (Szegedi Postás) tizenhato­dik. Kecskeméti József (SZVSE) tizennyolcadik lett az összesített versenyben, 58 'nduló közül. Ma. csütörtökön Sz. Epitők— SZAK megyei bajnoki tekemér­kőzés lesz Szegeden, az Epft.ők­pályán, este fél 7 órai kezdet­tel. A pénteki szegedi tekemü­sor: SZAK-IKV, NB U-es helyi A Szegedre kiírt Sz. Kender— Bp. VTSK NB l-es női röplab­da-mérközés elmaradt, mert a budapesti csapat az országos szövetség állítólagos téves érte­sítése folytán kedd nelyett hét­főn érkezett meg Szegedre. Eb­ben az ügyben az országos szö­vetség dönt. 76:20 (20:17). Salgótarján—SZE­AC 35:32 (21:14). SZEAC—Tata­bánya 54:49 (25:18). A B cso­portban: Poznan—KISTEXT 72:39 (44:12). Kecskemét—Kiskunfél­egyháza 35:29 (17:9). KISTEXT— Küféelgyháza 39:33( (20:19). Poz­nan— Kkfélegyháza 43:25 (19:14). Kecskemét—KISTEXT 43:23 (18:9). Így kellett volna tippelni! 1. Dunaüjv.—Csepel I 2. Egyetértés—SBTC x 3. Videoton—Szombath. 1 4. Szeged—Tatabánya 1 5. Eger—Komló 1 6. Nagybátony—Kccskem. 2 7. Oroszlány—MVSC 1 8. Pécsi B.—V árpalota 1 9. Bp. Spart.—Budafok 2 10. Jászberény—KfSTEXT t 11. KKfélegyh.—Bcsaba x 12. Autóbusz—Esztergom 1 13. Veszprém—Nk. Bány. x + 1 14. Tűzoltó D.—Ormosb. 1 3:2 1 :o találatos szelvényekre 131 695, a 2:2 tizenkét találatosokra 4183, a 11 3:0 találatosokra 342 és a 10 talála­3:1 tosokra 66 forintot fizetnek szel­2:0 vényenként. 1:2 1:0 IS) 0:2 2:0 0:0 1:0 0d) arányban legyőzte, veretlenül lett a torna bajnoka. A vég­eredmény tehát igy alakult: 1. Poznan, 2. Kecskeméti Dózsa. 3. Bp. Petőfi, 4. SZEAC. A ku­pát, mint a legjobb hazai együttes, a Kecskemét nyerte. A SZEAC helyezése ebben az erős mezőnyben szép teljesít­mény, s egyben ez a mérkőzés­sorozat jó felkészülést is jelen­tett számukra az őszi forduló előtt. A győztes és helyezést elért csapatoknak az érmekel Tasnú­dy József, az MTS Szeged Vá­rosi Tanácsa Kosárlabda Szak­szövetségének elnöke adta át. A mindvégig kitűnő rendezés és játékvezetői közreműködés mel­lett lefolyt torna, rangos ese­ményt jelentett a szegedi kosár­labdasport életében. A totó 33. heti szelvényei kö­zött két darab 13 plusz egy talá­latos szelvény akadl. Ezek mind­egyike 204 859 forintot nyer. 13 DÉL-MAGYARORSZÁG - A Magyar Szocialista Munkáspárt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács napi­lapja. - Főszerkesztő: P. Nagy István. Szerkesztőség és kiadó­hivatal: Szeged. Magyar Tanácsköztársaság útja 10. Telefon: 13-535, 13-003. - Felelős kiadó: Kovács László. - A lapot nyomla: a Szegedi Nyomda. Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u. 28. (Index 29 053). r- Előfizetési <hj egy hónapra 18 forint.