Délmagyarország, 1968. július (58. évfolyam, 153-178. szám)

1968-07-02 / 153. szám

Izgalmas párviadalok SZVSE-Pécsi VSK 2:1 (1:1) A győztes magyar csapat Vasutas stadion, 150 néző. percben a bizonytalankodó Vezette: Barcs Sándor. A két Juhász mellett Buttinger el­NB Il-es csapat múlt héten futott, zavartalanul tört ka­fejezte be a tavaszi mérkő- pura, de a döntő pillanat­zéssorozatot, így legjobbjait ban rálépett a labdára, el­pihentetve, a pécsiek fele-fe- esett, s a visszaérkező védők le arányban, a szegediek tel- mentettek. A 45. percben a jes tartalék-csapatukkal áll- fél pályáról Szabó ívelt sza­tak ki a Vasutas Kupa első badrúgást, Sándor fejjel fordulójára. megcsúsztatta, s Tóth II. SZVSE: Simái (Gyimesi) - . .,lépésrÖ1 a kapUba i Berényi, Juhász II., Szabó — vagta> Kovács, Bischof — Bori, Fordulás után valóságos Sándor, Farkas, Tóth II. tűzijátékot rendeztek az (Pálfi), Puskás. SZVSE csatárai Ábrahám PVSK: Ábrahám — Há- kapuja előtt: előbb Farkas mori (Hunyadi). Szabó, Soós lövése pattant le a védőkről, — Bukszár, Wald, Kiss — maid Tóth II. fordulásból fö­i Buttinger, Vessző, Solymos, lé lőtt. A 11. percben Far­Nyirő. kas kapásból lőtt — alig a léc fölé. A vendégcsapat csak Már a második percben percekre tudott Gyimesi ka­Simai meresz előrevetödes- puja ejé kerülni. A 30. perc­sel tisztázott Nyirő előtt. Az- ^ eldőu a mérkőzés; Far­tán Solymos lott ahg kapu- kas szép cselekkel a jobb ol­folé. A vendégcsapat tárna- dali szögletzászló közeléből dott, mégis a 12. percben {velt€ be a labdátj a védők Puskás, a 15 percben Bori röviden szabadítottak fel, s Uebmann Béla felvétele vétette el Farkas jó támadá- most pu^g ismételte meg a sait. A sorozatos pécsi tárna- beadást baloldalról, amit dasok a 23. percben golla er- Sándor magasra ugorva, kö­tek. Buttinger a tétovázó zeirői a kapuba fejelt 2:1. A Győzött az Előre Szegedi Előre—MGM Deb­recen 21:20 (11:6). Újsze­ged, Kisstadion. Vezette: Fenyő. NB I B-s kézilabda­csapatunk a következő ösz­szállításban játszott: Ba­ranyai — Füredi. Fülöp, Hollós, Kővári, Giricz, Isa­szegi. Csere: Boróczky, Ohát, Blazsó, Tóth. A mérkőzést nagy vára­kozás előzte meg, mert inind a két csapat hét pont­tal áll a táblázaton. A jobb helyezés elérése reményében élénk irammal kezdődött a mérkőzés. A szegedi csa- „. . . . . . ,„ TT . — hf , per^ Vasárnap délelőtt a SZE- atasftotta maga mögé a ve- után, hiszen végül nagy íö- húzott s a obb ol" f Isap^f sTsStek M'í ffii^i' AC-stadionban három or- szélyesen rohamozó jugosz- lennyel nyerték meg a Há- da{;ól a rövid sarokba ^ né^ór^i helvMtet todtok ^ szóg- Jugoszlávia, Ausztria, láv Medved Valentet, Drágó rom Szomszéd Kupájának" varta a labdát. 0:1. A gól fel- kütolgomi Igaz^szont ^ < 1 ^. Üéní^I és Magyarország legjobb sa- Perkót. A szegedi Tanács nevezett motoros talalkozót rázta a hazai csapateléível- k haS valamennrit t a a t/ wi Pw lakversenyzői álltak rajthoz. István is nagy harcot vívott Külön dicséretet érdemel a te a játék irányítását, s most lunagytdK valamennyit 1 a! £ ífíZÍ1 Tulajdoképpen a nemrég az — különösen az osztrák szegedi MHSZ versenyzője, már szinte a mérkőzés végéig Barcs játékvezető alapjá­z jy íztJr LT NDK-ban rendezett világbaj- BrosnerraL Sajnos egyszer Tanács István, aki sérülésé- maga diktálta az iramot. A ban véve jól vezette a mér­ióhTAn mJLJ?C noki fordulót ismételte meg még a startzászló lecsapódó- bői felgyógyulva óníelaldo- 26. percben Tóth II. tört ka- kőzést, hibát mindössze egy­tenLif « ux-LJ aTT a jugoszláv és magyar együt- sa után is, mert az ideges zóan motorozott, a 9. futam- pura Sándor elvette tőle a szer vétett, amikor a befe­i«nf,?i i= í^srf tes- aho1 nagy harcban egy- osztrák fiú az elszenvedett ban a favorit Szőke János iabdát, de túlságosan kisod- jezés előtt három perccel , w„mással alul maradtak az vereségért ököllel próbált bukott, elvesztette vezető he- ródott s oda iett a helyzet, egy kapu előtti kezezésből a^ oi NDK-sokkal szemben. Sze- elégtételt venni... Tanács lyét Ha sikerül az osztrá- Még egy nagy helyzete volt nem ítélt büntetőt az SZVSE friirtő..toKónmSrti^n geden az volt a kérdés. va- higgadtan viselte el az inzul- koknak ebben a futamban a vendégcsapatnak: • 33. javára. ~ le"oo . Utolsó perceiben jon a jugoszlávoknak. vagy tust, viszont az osztrák csa- győzni, akkor másképp ala­uegyemitettobbe vált a ja- a magyaroknak „muzsikál"-e pat vezetője beígérte ver- kulhatott volna a pontered­A beiejezes előtt gyors jobban az 500 köt>centis vas- senyzőjének a letiltást mény. De Tanács mindent egymásután ban ket golt löt- paripa. A várakozásnak meg- Ezúttal baj volt a techni- beleadott s végül ő tört az tek a vendegek, így Szeged felelően aztán valóban izgal- kával: az indító berendezés élre. Végeredmény: első Ma­javára 11:6-ra alakult az mas párviadalokra került sokszor csődöt mondott, va- gyarország csapata 39 pont­eredmeny. gor. Gyepes Barnabás, Ra- lamint a budapesti rajtbírók tal, második Jugoszlávia 30 A második félidőben a dacsi. valamint Tanács és sem állottak hivatásuk ma- ponttal, harmadik Ausztria vendéecsaoat kezdett iob- Szőke összeállítású párosok Salátán Mindezt leszámít- 20 ponttal A nap legjobb \ enaegcsapat kezdett job- , A va kitűnő versenyt láthatott idejét Gyepes Barnabas ér­ban, s ez idegessé tette a ragyogóan küzdöttek. A 15 a közönség. A magyarok ki- te el a 12. futamban; 1 perc hazaiakat. Debrecen nem futamos versenyben Gyepes cs}t vigasztalódtak a leg- 09 másodperccel adta fel a küzdelmet, s a Barnabás és Szőke János sorra utóbbi világbajnoki futam I. M. befejezés előtt 30 másod­perccel ki is egyenlített 20:20-ra alakult az ered­mény. II másodpere volt csak hátra, midőn Kővári­hoz, majd tőle Isaszegihez jutott a labda. Isaszegi jól A hét vége ismét meg- második körben megúnta a 16.3, 400 m gát: Elek (H. helyezett labdája a hálóba "Ugatta az atlétákat. Bu- társasversenyt az élre állt Textil) 63.9, magas: Győrfi tek Kovács G. a balösszekö- labda Burok lábán Irányt, o „ dapesten az országos junior és előnyét fokozatosan nő- (SZEAC) 173, hármas: Elek: „ . . . kilieratta Somoev változtatva a mecleoett Szén vágodott s így a pontok bajnoi^o^ Szegeden, az velve, nagy fölénnyel, biz- 12,15, diszkosz (1,5): Magyar tö helyen kiugratta Somogy- vaiwztatva a meglepett szép­Szegeden maradtak: SZVSE országos versenyén tosan győzött Eredménye (SZVSE) 36,40, kalapács (6): falvit, ő Szél II-hoz további- laki mellett az ellenkező sa­. . . . , a hosszútávú gyaloglóknak, kitűnő, első osztályú új me- Tégla Béla (Sz. Vízmű) tott, aki mintegy tíz méterről rokba hullott 2:1. Öngól! A színvonalas mérkőzésén a megyei bajnokság kereté- gyei csúcs, mellyel két év- 38,06. nagy erővel küldte a labdát A m- ... . az Előre megerdemelten ben pedig az ifjúságiaknak vei ezelőtti 1:36:16.2 mp-es MA1,. 1mí _ - , A masodik félidőben rá­szerezte meg a győzelmet kellett helytállniuk. rekordját múlta felül. A Textil) 12 9 200 nv Gömörí kapcSolt a Tűzoltó Dózsa" A Az első félidőben a szegedi A fővárosban Tégla Fe- bt1érk®5^05?rl'fndjB:c }• An~ 27.0, 400 m: Korom Éva (H. Továbbra is a szegedi csa- volt NB l-es újpesti csatár, »j°™?iát VStekbE Textil, 65.0, 800 m: Korom p^ támadott 1 " Ántal rekordot gyalogolt Sz. Dózsa—T. Dózsa 2:2 (2:1) Margitsziget 500 néző. Ve- gódott a jobb alsó sarokba zette: Berta. Sz. Dózsa: Szép- 2:0. laki - Szél I., Tanács, Koszó A ^ atán kiegyenlítetté - Kovács G.. Temesvári - vá,t a játék A hazaiak SzéU II. Pusztaszeri, Tutrai, tftbb veszélyes tómadást ve. Somogyialvi, Burok. zettek és a 28. percben várat­A szegediek nagy lendület- lan gólhoz jutottak. Á kö­tél kezdték a játékot és már a zépcsatár a tizenhatosnál 4. percben vezetéshez jutot- nagy erővel kapura lőtt a csapatnak jobb volt a tak- renc (SZVSE) igazolóen a diszkoszvetés- £fú«! É. 2:29.7, 80 m gát': Gömö­többet és a 17. Bénkei vezérletével sokat ro­tikai elgondolása, mint el- m-eTTym"^- feni EAC) 1:39:22.0 3. Sil- ^ ^ Sri pereben ismét ^ voltak hamoztak" A 801:023105 táma­lenfelénok ' . . , ........ lt—. lTotQhonwo. HQnvQC1 ' 0 ötletesebben gediek most 9 ponttal zár- f^f1 lett harmadik A 10 kilométeres gyaloglásban (»zvi>i!.) tervszerűbben, nokságot, súlylökésben pe- ,er (Tatabányai Bányász) VSE)' '145 Bajusz eredményesek. Kiss G. hosz- fásoknak a 39. percben meg játszott. A sze- dig 14,98 m-es egyéni csúcs- 1:45:41.2, 4. S^ibó_ (T. Ba- (MVSE) 512, súly: Borka szú labdájával Pusztaszeri a ^ lett az eredménye. Az -A. csal lett harmadik A 10 nyasz> N0Va^ (MVSE) 9,94, diszkosz: jobboidal0n elhúzott és 20 egyik támadásukat Rószó ' ördogh (SZEAC) 26,62. méterről leadott váratlan szögletre szerelte. A beívelt tók a tavaszi idényt Az Aranyi ^^^ (|^SE) Schwenk CBp. Törekvés) őszi sorsolása kedvezőbb, nyert bronzérmet 51:27.4 2:01:35.8. reméljük, több lesz pontjaik időveL A szombat-vasárnap! ff­száma. Vasárnap délután került júsági bajnokságon kellemes sor a 20 km-es országos meglepetés volt a vidékiek A hazai csapat góljait gyaloglóversenyre az Odesz- szereplése, mert a lebonyolí­Kővári (5), Hollós (5), Isa- szai körúton kijelölt 1666 tott 28 versenyszámból 19 szegi (4), Füredi (3), Fülöp m-es körben, nagyobbrészt bajnoki érem került vidékre (3), és Ohát dolbták. Jók Monostori Tibor nagy lövése védhetetlenül vá­Evezős túra labda félmagasan szállt • kapu elé, ott a védők gyűrű­jéből felemelkedve a jobb­összekötő Zeher csukafejessel kiegyenlítettt 2:2. A győztes gólért nagy harc indult, de az eredmény már nem válto­árnyékos fák mellett. In- és mindössze 9 maradt Sze­„„ , , . dítás után Gőri, Antal, geden. A legjobban a H. . . _. . , . . Kővári, Hollós, Gincz es Siller hármas alakult ki az TextU versenyzői szerepel- A Csongrád megyei Evezős nyek rendezésevei óhajtja Füredi. élbolyban. Antal azonban a tok, akik 12 bajnokságot Szakszövetség kezdeménye- minél népszerűbbe és szó­vittek haza Szép versenyt zésere, az evezős sport to- rakoztatobbá tenni ezt az zotu vivtak a középtávú futó- megbázisának kiszélesitése egészséges és sérülésmentes .... számricton Kovács Károly érdekében a SZEAC klutv sportágat *> 5ramó- vá,tozatos és Farmosi Antal. Részié- helyiségeben 30 fo bevoná- Az első összejövetel al- kot hozott a találkozó. A SeL ^ár^ökleS S^U Vá! dÖntetlen eredmény 82 (S^ll^m: ISS —t^r^áT flskoiti ^ ^en hízelgő, mert 23.9, 400 m: Szentes (SZVSE) kájaként Szegeden is meg­Már tavaszi első a Spartacus docenst, dr. Csaplár Ferenc erősen tartalékosan álltak ki, 53.6, 800 m: Csada (SZVSE) alakult az Evezős Szakszó- ^SÍjL viszont a Tűzoltó Dózsa a 1 -,r>n TTo-rr.^ri „okin & szigono orvosi, ar. özeies A Szegedi Spartacus NB gatoltai c-sensziovsuimo* vá (Szegedi Spartacus) tihez hasonlóan, ahol már ^^TZ^^Z' **pelt Il-es női röplabda csapata utazott Ennek ellenere, a 4..,,fl snnn K^úÁ snnn fő te^it a iyanak vezetőjét es Szoyka Csehszlovákiába 2:09.5, 1500 m: Farmosi vétség túrabizottsága. A (Szentesi Vízmű) 4:21.5, Ko- túrabizottság — a budapes­Jenót a Szegedi Vízügyi legjobb összeállításában sze­Igazgatóság túraszakosztá­„, . . , , . .... , . , .... 4:23.8, 3000 m: Kovács 3000 fő tartozik a táboruk Békéscsabán mérkőzött, es tartalékos szegedi együttes 9:254 Farmosi 9:35.4i no ^ _ túrákkal, túraverse­győzelemmel tért haza. biztosan nyert A második m ^ {91-4). Józsa (MVSE) nyekkel ^ üldözéses verse­Ss. Spaytacus—Békéscsaba „ ^^^ 3:1 <—10,9,4,3). Sz. Sparta- 'alnáltak. ^ 3 cus: Tóth Julianna. Lénárt 3 Jótel" Maria, Tóth Katalin, Tóth ^^t^l.^/ ^Wnt.^­Margit Halál Erzsébet, Be- Jo l^y VOinO Tippelni a legrövidebb időn lovai Mária Csere: Bede T61^3^ Lenárt Maria 91 ff már meg is rendezi A Szegedi Spartacus ve- 1. Kecsktmét-Bp. sp. törölve u plusz 1 találatot is fogadó túráját, Mindszentre. A szegedi csapat tartalé- retlenül, három ponttal ve- Budafok—Pécsi B. 2 1:3 ért el. ezek szelvényenkénU kosán utazott Békéscsabára, zet az élen. Bár van egy el- G^MAVA^T 2 1:5 nyereménye 64 935,- forim. Patik Aranka, mint a ma- maradott mérkőzése, mely- 4. EVTK—KISTEXT 1 3:1 A 13 találatos szelvények szá­ra r ifjúsági válogatott tag- nek lejátszására itthon ke- J- * 3:3 ma 16 db. szelvényenkénti nye­w Igy kellett volna tippelni Lászlómé tanárnőt A mérkőzés egyik kellemes A megválasztott öttagú meglepetése volt a sérülésé­bizottság tegnap délután már megtartotta első ülését 1)51 felépült Somogyfalvi ló­mely^ elkészitette munka- emekedő játéka. Rajta kívül tervet és elhatarozta, hogy belül jók: Tanács, Szél IL Puszta­első szeri. Solti Mihály ja Bulgáriában játszott, Ju- rül sor, de ennek az ered- £ z^k^VT^Iikun?" 1 slí remény 23 036 forint. hász, Ocskó, Molnár pedig ménye sem befolyásolja az országos Spartacus-válo- már a tavaszi elsőséget 0. volán—Kecsk. TE 10. Kap. Kinizsi—Pápa 11. Székest—Szol. MAV 12. SZVSE—PVSK 6 DÉL-MAGYARORSZÁG 8. Tűzoltó D.—Szegedi D. x 2:2 A 12 találatosok 664.—. a 11 1 5.0 találatosok 60,—. a 10 találato­J JiJ sok 18,— forintot nyertek a 1 2:1 nyereményllleték levonása után. 1 1:0 Az 1000 forinton aluli nyere­X 2:2 mémyek kifizetésére július 6-tól. az 1000 forinton felüliekére Jüll­1 ért us 11-től kerül sor. (MTI) ,, ,.nn 13. Dombóvár—NVTE ntuu, 14. SVSE—MAV DAC 1968. JÚLIUS 2. +1 15. Máza-Sz.—Z. Dózsa oa-MAGYAHORS/AG - A Magyar Szocialista Munkáspárt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága én a tanács napi­lapja. — Szerkeszti a szerkesztő bizottság. — Felelős szerkesztő: F. Nagy István. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanácsköztársaság útja 10. Telefon: 13-535. 13-003. — FelelÖ6 Idadói Kovács László. — A lapot nyomja: a Szegedi Nyomda. Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u. 38. (Index 29 053). — Előfizetési díj egy hónapra 1* forint