Délmagyarország, 1968. június (58. évfolyam, 127-152. szám)

1968-06-23 / 146. szám

A legfrissebb eredmények Az FTC-t legyőző csapat mai műsor Labdarúgás. NB II: SZVSE— Bp. Gázmüvek. Vasutas-Stadion, fel 5 (Hugó). Előtte SZVSE— SZEAC 1. iflbajnokl. Megyei bajnokság: Móravárosi Kinizsi— Sz. Postás. Ady tőr. fél 10 (Jur­ka). Sz. Kender—Makói Spar­tacus, SZAK-pálya. fél 6 (Zsar­kó). Előttük Iflbajnokl mérkő­zés Atlétika. A férfi NB I B osz­tályú versenyek második fordu­lója. második napi küzdelmek. SZEAC-stadion. 0 óra. Kézilabda. NB Il-es mérkőzé­sek a Kisstadionban: Szegedi I-K—K. Lombik, női. negyed 12 (Barna). Sz. Építők—Hüadótech­n llca férfi, negyed 1 (HaideO. Megyei bajnokság. Kisstadion: SZTK—Kistelek férfi. 9 óra (Sza­bó). Sz. Spartacus—Sándorfalva, férfi, háromnegyed 10 (Hajdú). Ady tér: SZEAC—H. Vasas női. 8 óra (Papp). SZEAC—Sz. EMEHGE férfi, 0 óra (Plavetz). Textiles-pálya: Textilművek—Sz. Konzervgyár női, fél 9 (Kiss S.). Textilművek—Sz. MEDOSZ férfi, fél 10 (Kiss I.). Ifjú Gárda pá­lya: Sz. Ifjú Gárda—Sz. EMER­GE női. 9 óra (Farkas). Móra­halom—H. Textiles női. 10 óra (SzendreiV. SOROKBAN Jövő vasárnap, június 30­am izgalmasnak ígérkező motorkerékpáros-verseny lesz Szegeden: Ausztria, Ju­goszlávia és Magyarország válogatott salakmotoros csapata méri össze a tudását a SZEAC-stadionban, dél­előtt 10 órai kezdettel. * A labdarúgó MNK kö­vebkező fordulója július 28-án, vasárnap lesz. A bajnoki erőviszonyok alap­ján kiemelik majd a Vasast, ,tz Újpesti Dózsát, a Bp. Honvédet, a Csepelt vagy a Irócset, és melléjük sorsol­ják az MTK-t, a Pécset vagy a Csepelt, a Salgótar­jánt és a Szegedi VSE-t. Az utóbbiak pályaválasztók lesznek, tehát a Vasutas megint idehaza játszik. A Vasutasnak egy esetleges döntetlen eredmény elég lenne ahhoz, hogy bekerült jön a négyes döntőbe. * A tekézők versenybírói tanfolyamot rendeznek Szegeden kezdőknek és már működő játékvezetőknek. Jelentkezni holnap, hétfőn, az Építők székházában, Bocskai utca 10. szám alat, délután 5 órától lehet Tegnap, szombaton négy NB l-es labdarúgó-mérkő­zést játszottak. Dunaújvá­rosban szerepelt a szegedi csapat: Dunaújváros—SZEAC 1:0 (1:0) (Kiküldött munkatársunk­tól.) Az utolsó pillanatig bi­zonytalan volt a SZEAC csapatösszeállítása, vagyis, hogy Kozma vállalja-e a játékot és csak közvetlenül a mérkőzés előtt vált isme­retessé a SZEAC felállítá­sa: Korányi — Várhelyi III., Kővári, Várhelyi I. — De­zsőfi, Dávid — Szalai, Csö­mör, Kozma, Vörös, Vass. A dunaújvárosi tizenegy: Aczél — Formaggini, Oláh, Csepesz — Borsányi, Rup­pert — Simon, Mártha, Csörgő, Mihály, Nagy B. A szegedi tartalékegyüttes 5:2 (1:0) arányban vereséget szenvedett az előmérkőzé­sen, majd az ötezres néző­sereg előtt ragyogó nap­sütésben a SZEAC kezdett — nappal szemben. Az első percben labda­cserét rendelt el Vadas já­tékvezető, majd a 3. perc­ben már a negyedik szögle­tet érte el a Kohász. A ha­zaiak támadtak, teljeses be­szorult a SZEAC, elő] csak Kozma tartózkodott, Szalai Csörgő őrzésével volt meg­bízva. A megerősített vé­delem mégis gólt kapott a 12. percben: egy beívelt lab­dát Márta a megtorpanó Dávid mellett az ötösről a bal alsó sarokba lőtt 1:0. Csak fokozatosan jött fel a SZEAC. Kiegyenlítetté vált a játék. A 24. percben Kozma lövését Aczél szög­letre ütötte. Sajnos, egy­más után két szögletünk is kapu mögé szállt viszont veszélyesek voltak a hazai támadások: Mártha és Nagy hagyott ki helyzetet A szünet után Kozma he­lyett — aki az első fél­időben sérülése miatt nem tudott érvényesülni — Pet­rina ment ki a pályáira. A játék képe azonban nem változott, ismét a Duna­újváros kapott lábra. A szögletek sorát érte el a ha­zai együttes és a szegedi kapu többször forgott gól­veszélyben. A 15. percben Dávid megsérült és ötperces ápolás után tért csak visz­sza. Ezután Formagginit öl­ben vitték le a pályáról, Vassal való összecsapása után. Helyette Ajtony állt be, a 25. percben. Eléggé sok durvaság „tarkította" a játékot, mindkét fél részé­ről. Dávid ismét megsérült, A magyar sportolók a VIT-en Szombaton délben a Hotel ifjúság gobelin termében — sajtótájékoztató keretében -— Molnái- György, a KISZ Központi Bizottságának tit­kára számolt be a VIT elő­készületeiről. Elmondotta, hogy a IX. VIT-en a magyar fiatalok 400 fős küldöttséggel szere­pelnek és ezen belül a spor­toló ifjúságot 41 tagú cso­port képviseli. A küzdelme­ket 14 sportágban bonyolít­ják le. A magvarok 5 sport­ágban szerepelnek. A versenyzők, illetve játé­Áramszünet 87. Áramszolgáltató Válla­lat közli, hogy 1968. Június 14-töl Július ft-lg 6—16 óráig Eózsa utcában. Temető u.. Sándor u.. József A. sgt.. Csongrádi sgt közötti sza­lcaszun időszakos áramszünet lesz. kosok: Börzsei, Beleznai, Kisházi Beatrix (asztali­tenisz), Patocska Mára, Saly Orsolya, Frisch Zsuzsa, Lim­beck Andrea (modern gim­nasztika), Gerhardtné, Blau­manné, Juniné, Ösz-Szabó­né. Csorbít né, Sebők, Börö­csi, Siri, Papp és Bokros (röplabda), Szőke, Szőcsik, Dudái Melinda (tenisz), Bá­tóri, Honti, Kovács, Noszály, Margitics, Holub, Ligetkú­tiné, Szentteleki Sára, No­szályné (atlétika) és Ide tartozik még Schirilla György is, aki azonban el­sősorban klubesteken szere­pel. Mo^vótelre vagy bérbe söntéspultot vennénk „Sürgős" 538. Jeligé­re a Sajtóházba. sőt Vörös is, és mindketten sántikálva játszottak to­vább. Szórványos szegedi táma­dások során a 36. percben Dávid beívelte a labdát és Vass fejese a kapufáról pat­tant vissza. Ez lett volna az egyenlítési alkalom, de kimaradt... A továbbiak­ban a Kohász rohamozott, de az eredmény már nem változott. A hazai csapat mindvégig többet kezdeményezett, öt­letesebb játékával, a hely­zetek alapján megérdemel­ten győzött. A SZEAC csa­társora szárnyszegett volt. A védelem nagy munkáit végzett, több góltól mentet­te meg a kaput Az együt­tes igyekezete dicséretes, de sajnos, nem sikerült megszerezni még az egyik pontot sem. Markovits Tibor A többi NB l-es labdarú­gó-eredmény : Ü. Dózsa—Videoton 6:2 (4:2) Székesfehérvár. Már az el­ső negyedórában eldőlt a mérkőzés. Az 5. percben Du­nai II. labdáját Bene érté­kesítette, a 8. percben Nagy L. volt eredményes, a 15. percben pedig Bene 20 mé­teres szabadrúgása vágódott a kapuba (3:0). Csak ezután tértek magukhoz a fehérvá­riak, s a 20. percben Karsai szépített (3:1). A 26. perc­ben Bene labdáját Fazekas 14 méterről értékesítette (4:1). A 37. percben Kü lab­dájába Szini belenyúlt, de Bodnárhoz került, s 6 7 méterről rúgta a fehérvá­riak második gólját. A második félidő derekán élénkült fel ismét a játék, a 67. percben Fazekas átadását Göröcs 14 méterről lőtte a kapuba (5:2), majd 3 perc­cel a befejezés előtt Dunai II. állította be a végered­ményt (6:2). Csepel—Pécs 2:1 (1:0) CsepeL A 21. percben gól­lá értek a csepeli támadá­sok. Kandi labdájával Gon­dár szólózott, kicselezte a kifutó Rappot is és az üres kapuba lőtt (1:0). Szünet után egy ideig a Pécs irá­nyított, majd ismét feljött a Csepel és a 8. percben újabb gólt ért el: Hunyadi 20 mé­teres szabadrúgása a sorfal mellett a hálóban kötött ki (2:0). Három perc sem telt el és szépített a vidéki együttes. Jánosi tört kapura, lövését Fatér lábbal kirúg­ta, a labda azonban újra a pécsi balösszekötő elé ke­rült, aki másodszorra nem hibázott. Ferencváros— Vasas 1:0 (1:0) Népstadion. A második fél­időben nyújtott játékával az FTC megérdemelte a győ­zelmet Az egyetlen gól Mé­szöly öngóljából esett a 42. percben. NB Ill-as labdarúgó-mér­kőzésen : Sz. Spartacus— H. MEDOSZ 0:0 Hunyadi tér, 400 néző. Ve­zette: Horváth Gergely (Ko­lozsi, Kovács). Sz. Sparta­cus: Temesvári — Varga, Tóth, Bácskai. Megyesi, Gá­bor, Bába, Balogh, Papp, Gerendeli, Sóki. H. ME­DOSZ: Békefi — D. Szabó, Jánosi, Juhász, Gebauer, Béni, Kutnyák, Szatmári, Boros, Nagy, Patócs. Bába révén formás táma­dásokkal kezdett a hazai csapat, majd Sóki és Balogh teremtett meleg helyzetet a vendégek kapuja előtt. A 6. percben Bába beadását csíp­te el Békefi ügyesen, majd a 7. percben Sóki futott el a labdával, s a 11-es tájára kijövő kapus felett oly ma­gasan emelte át a labdát, hogy az mafasan a kapu fö­lé szállt. (Nagy gólhelyzet maradt ki.) Azután feljött a vendégcsapat és több tá­madást vezetett. A 13. perc­ben Boros jó helyzetben a kapu mellé fejelte a labdát, később pedig Temesvárinak kellett barvúrosan mentenie. A félidő közepén a sze­gedi együttes visszaesett Sok pontatlan átadás és vi­tatkozás jellemezte ekkor a játékukat Ismét csak Te­mesvári nagyszerű formája mentette meg őket a góltól. Az első félidő utolsó 10 percében azonban újra fel­jött a hazai gárda. Több jó helyzetük is akadt, de kép­telenek voltak gólt rúgni. A második félidő ismét a Spartacus támadásaival kez­dődött. Sóki, Gerendeli és Bába labdája jelentett ve­szélyt. Kitűnt, hogy a sze­gedi csatárok csak ritkán vállalkoznak lövésre, cipe­lik a labdát, s eredménye­ként elakadnak az ellenfél védőjátékosaiban. Az ellen­fél ritkábban támadott, de akkor mindig veszélyesen. A 12. percben a kapufa men­tette meg a Spartacust a góltól. A 17. percben Geren­deli helyett Stefán jött be a pályára. Ismét néhány me­leg helyzet adódott a ven­dégek kapujánál, majd né­hány ellentámadás során Temesvári minden tudására szükség volt, hogy gólt ne kapjanak. Az utolsó negyedórában már nagyon élénkké és ira­mossá vált a játék, de a vál­tozatos küzdelemben egyik csatársornak sem sikerült bevennie ellenfelének a ka­puját Horváth Gergely játékve­zető jól vezette a mérkőzést Tegnap megyei bajnoki labdarúgó-mérkőzések is vol­tak: Hódmezővásárhelyi Vasas­Makói VTSE 2:1 (1:0) Makó. Vezette: Mézes. Gól­lövő: Koczkás (2, mindket­tőt fejesből), illetve: Újvárt A Szegedi VSE labdarúgó-együttese ma, vasárnap idehaza a Bp. Gázművekkel játssza a tavaszi idény utolsó mérkőzését. Laczi Ferenc edző nem változtat az összeállításon. Ugyanaz a tizenegy kezdi a játékot, amely szerdán legyőzte a Ferencvárost. Salánki ugyan könnyebben sérült, de szereplésére számítanak. Az edző szerint nehéz mérkőzésre van kilátás. A Gázmű veknek nagy szüksége van a pontokra, mert a kiesés elkerüléséért küzd, s s ezért nyilván nem adja meg könnyen magát a vendégcsapat. Újság még a Vasutasnál, hogy hétfőtől kezdve az első csapat tag­jai kéthetes teljes pihenőre térnek. Készülődés az olimpiára Közeleg az olimpia, és Mexikóban az előkészületek már nagyban folynak, sőt sok tekintetben befejezésük­höz közelednek. Az olimpiai falu épületei tető alatt vannak. Teljesen elkészült az atlétikai edző­pálya, valamint a többi ed­zőhely is. A nagyobb léte­sítmények közül befejezésé­hez közeledik az Olimpiai Sportcsarnok, a kosárlabda­torna színhelyének az épí­tése. Ez az impozáns jellegű csarnok is tető alatt van, csak a belső munkákon dol­goznak. Kialakultak a vég­leges vonalai az új sport­uszodának és a hozzá tar­tozó csarnoknak is. Teljesen kész az evezős és a kajak­kenu pálya, sőt használható az odavezető autóút is. Az Olimpiai Stadion át­alakítása még javában tart. Javítják a világító berende­zéseket, korszerűsítik az öl­tözőket, a sajtóhelyeket és a sajtóközpontot. Magyar szakemberek vezetésével most szerelik a magyar gyártmányú, hatalmas mé­retű elektromos eredmény­jelző táblát Most kezdték el építeni Mexikóban azt a hatalmas távközlési állomást, amely műholdak segítségével tart­ja majd a kapcsolatot a Föld minden részével. Az állomás továbbít majd szí­nes és fekete-fehér televí­ziós műsorokat és rádiófotó­kat. A tervek szerint ez a modern berendezés szeptem­ber elejére már készen lesz. Magas a mérce Á vidéki birkózók kérése A tenisz és az utánpótlás SZABVANYON KÍVÜLI gumitömlőket árengedménnyel eladunk Az áru megtekinthető: EMERGÉ GUMIG SZEGED Budapesti u. 4. sz. xS. 44 316 A Mezőgazdasági Gépjavító Vállalat kiskundorozsmai telephelyén levő nagyteljesítménvO lemez­darabolóiával bérmunkát vállal Maximális lemezvastagság 16 mm. Felvilágosítást ad a termelésirányítási osztály. Teleton: 127. H. K. 211 Dorozsma— Szegedi Építők 4:2 (2:1) Üj szeged. Vezette: Baiv tucz. Élénk iramban kezdődött a játék. Az első percekben a Lapunk sportrovatában fontos szerepet játszik abir­vendégek kozul Unghy, majd nemrégiben közöltük A vi- kózósportban. A számada­az Építőkből Erdélyi lovese dék és a birkózósport című tok is kedvezőek részünkre, a kapufát találta el. Felnyo- cikket) amelyben Matúra hiszen az igazolt négy és fél mult a Dorozsma és az egyik Mihály, a Magyar Birkózó ezer versenyzőből csak ezer veszelyes tamadas vegen Pe- Szövetség elnöke nyilatko- budapesti, a többi vidéki vá­ter 10 meterrol megszerezte zott a sp0rtág időszerű kér- rosokból és a falvakból ke­csapatának a vezetést A fél- déseirőL Ebben részletesen rül ki. idő közepén Hornyák tizen- kitért a vidékl birkózósport A megbecsülés mellett, egyesből egyenlített, majd problémáira is. amely a cikkből kiárad, hi­Peter megint gólt lott. 2:1 a A cikkben foglaltakkal ányzik valami, és ez ben­Dorozsma javara. Szünet kapcsolatban levelet kaptunk nünket, a vidéki birkózó­után a 20. percben Péter Futó Gézától, a Szegedi VSE sport vezetőit egyre jobban mesterhármassal növelte csa- birkózó-szakosztályának el- érint A budapesti verse­pata elonyet. Ezután az Epí- nőkétől, amelyet teljes ter- nyek rendezéséről van szó. tok ismét 11-esbol szerzett jedelemben közlünk: Arról, hogy a legtöbb or­S\agvonáklelkestn küldő -Örömmel olvastam a szö- ^os kiírású, nagy versenyt gig nagyon letKesen Kuzao , ök éci cDortb;l_ két napon, szombaton ésva­dorozsmaiak a 38. percben vérrenyzőtáraam sárnap bonyolítják le. Ez a szép összjáték után szerez- tal?m ' vidék szemnontiából azért ték meg negyedik góljukat: Matura Mihály nyilatkoza- vtóék K^onQából^rt Unghy 10 méterről talált az tát, amelyben többek között szombat reggef £aló fehlta. Építők kapujába. kifejti, hogy a vidék mindig ^ sok nehézségbe ütközik. Gyakran nem is adják ki munkahelyéről a verseny­zőt, vagy iskolájából a diá­kot a szombati napra. A kö­zeljövőben Diósgyőrben és Budapesten is lesz kétnapos verseny, de — sajnos — egyiken sem tudunk részt venni. Ha azonban szombat délután utazhatnánk el, ver­senyzőink vasárnap reggel A szegedi teniszezők az kevés a tehetség. Ezt bizo szőnyegen állhatnának, elmúlt években keveset hal- nyitotta a legutóbbi sze- Helyesebb lenne, ha az or­lattak magukról, s nyilván gedi országos verseny is, szágos viadalokat csak Va­idei szereplésük is mérsé- ahol az ifjúságiaknál a bé- sárnap bonyolítanák le. Eh­kelt sikerrel jár. késcsabai Molnár győzött, hez az kellene, hogy aren­A csapatbajnokságok so- megelőzve az egyébként jó- dezőség két tornatermet ve­rán a SZEAC női együttese képességű szegedi Lehóczki gyen igénybe, az egyikben a az NB II-ben, a SZEAC Tamást ós Pintér Andrást, könnyebb, a másikban ane­férfigárdája, valamint a Ugyanitt ifjúsági lányok hezebb súlycsoportok küz­Vasutas férficsapata az NB részére nem volt verseny, delmét bonyolítsák le. így III-ban vesz részt. Az egye- mert kevesen indultak. Pe- az idő a felére csökkenne, temi nők még csak egyszer dig elsősorban fiatalokra Megjegyzem még: egy-egy nyertek, a szentesieket lenne szükség, hogy javul- súlycsoportban legfeljebb tí­győzték le, a SZEAC fér- janak az eredmények. zen-tizenketten indulnak és fiak is csak egyszer győz- Az utánpótlás megszerve- ez öt-hat mérkőzést jelent tek: a helyi rangadón a zése a tenisziskolának lehet egy személy részére. Ennyit Vasutassal szemben bizo- a legfontosabb feladata, egy nap alatt, jó kondíció­nyultak jobbnak. A Vas- Idén a Tervezők SK úgy ban levő birkózó elbír, ez utas viszont még mindig ki- határozott, hogy az iskola tehát, véleményem szerint kapott. Egyetlen sovány vi- gárdáját együtt tartja, s a nem okozna" nehézséget, gasz, hogy az NB III-as fiatalok jövőre már a sa- Könnyebb lenne ellenben a férficsoportban visszalépé- ját színeiben versenyeznek, vidéki birkózóknak minősí­sek miatt csak öt csapat Jó nevelő munkával a Vas- tést szerezni, mert az egy­küzd. s így talán nem lesz utasnál és a SZEAC-nál is napos versenyeken az eddi­kiesés. megvan a remény a fejlő- ginéi sokkal többen indul­A tenisz CSB tavaszi idé- désre. nának." nye már befejeződött. Az m^^^MMniaai.j'miitLmiMiii • hím őszi idény korán kezdő­dik, a csapatok július 20-án ismét mérkőznek. A szegedi teniszcsapatok gyenge szereplésének fő oka: az utánpótlás hiánya. A tenisziskola évek óta próbálkozik a fiatalok fel­kutatásával, de a lemorzso­lódás mindig nagy, s ezért BÉL-MAGYARORSZÁG — A Magyar Szocialista Munkáspárt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács napi­lapja. — Szerkeszti a szerkesztő bizottság. — Felelős szerkesztő: F. Nagy István. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanácsköztársaság útja 10. Telefon: 13-535. 13-003. — Felelős kiadó: Kovács Lászlö. — A lapot nyomja: a Szegedi Nyomda. Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u. 28. (Index 29 053). — Előfizetési díj egy hónapra 18 forint