Délmagyarország, 1968. június (58. évfolyam, 127-152. szám)

1968-06-04 / 129. szám

RÖPLABDA LABDARÚGÁS Ismét 3:1 Poniot vesztett a Kender SOROKBÁN A labdarúgó NB I eredmé­nyei: Dunaújváros—Salgótarján 2:1 (1:1). Dunaújváros. Újpesti Dózsa—Győr 1:1 (1:0). Győr. Di­ósgyőr—Tatabánya 0:0. Diósgyőr. Csepel—Videoton S:1 (1:0). Szé­kesfehérvár. Bp Honvéd—MTK - 2:0-(1:0). Kispest. * Szegeden, csütörtökön SZE­AC—Sz. Kender barátságos lab­darúgó-mérkőzés lesz a Tisza­parti stadionban, délután 5 órai kezdettel. * Holnap, szerdán Ferencváros— Szombathely NB L-es labdarúgó­mérkőzést játszanak a Népsta­dionban. * A labdarúgó NB n keleti cso­portjában a következők az ered­mények: Debreceni VSC—Ceglé­di VSE 4:3 (1:3). Cegléd. KIS­TEXT—Gázművak 4:0 (1:0). KIS­TEXT-pálya. KTE—Gyula) ME­DOSZ 2:1 (1:1). Kecskemét. Bé­késcsabai Előre—Jászberényi Le­hel 1:0 (0:0). Békéscsaba. Kis­kunfélegyházi Vasas—Debpeceni Elektromos 3:2 (2:0). Debrecen. Pénzügyőrök—Goldberger 3:1 (1:1). Budafoki út. LOVASSPORT A Szeged! Kender NB l-es és a Szegedi Spartacus NB Il-es női röplabda-együttese most idehaza játszott, s mindkettő folytatta sikeres szereplését. A múlt vasárnap idegenben nyertek 3:l-re és ezek az eredmények most Szegeden megismétlődtek. Szegedi Kender—Duna­újvárosi Kohász 3:1 (11, 9, -2, 3). Vezette: Kiss Kálmán. Kender: Nagygyörgy, Mol­nár, Miklós, Ábrahám, Miké, Kristóf. Cserejátékos: Boda, Pálfiné, Czara, Szoboszlai, Szöllősi, Varga. Az első játszmában szoros küzdelem alakult ki, majd a második „menetben" a duna­újvárosiak kezdtek jobban, de a szegediek erős leütéseik­kel behozták a hátrányt és aránylag könnyen győztek. Utána a szegediekhez több cserejátékos állt be és ez megmutatkozott az eredmé­nyen. Az utolsó negyedben a szegedi lányok lelkes já­tékkal biztosan nyertek. A Szegedi Kender a mérkőzés nagy részében irányította a játékot és ilyen arányban megérdemelten győzött. A Csongrád megyei labda- tó kapus mellett az alsó sa- zelről értékesítette. A hazai­Jók: Miklós (a mezőny rúgó-bajnokságban most is a rokba gurított. 1:0 a Nagy- ak egyenlítő gólja a befeje­legjobbja), Ábrahám, Pálfi- Szegedi Kender okozta a leg- mágocs javára. Az első fél- zés előtt negyedórával esett, né, illetve: Koszorú, Bugát nagyobb meglepetést. Isme- idő hátra levő perceiben a Kapuelőtti kavarodás közben Mária. A Szegedi Kender a köze­pesnél jobban szerepel a baj­noknágban. Hat győzelem­mel és öt vereséggel negye­dik a táblázaton. Szegedi Spartacus—Bp. Ferroglóbusz 3:1 (—12, 7, 4, 8). Ezt a találkozót is Kiss Kálmán vezette. Spartacus: Tóth M., Ocskó, Juhász, Pa­tik (Lénárt), Tóth II. Csere­játékos: Belovai, Halál, Tóth Katalin, Doktor, Nyári. A szegedi lányok játéka csalódást okozott. A múlt retes, hogy a Kender a múlt szegediek többet kezdemé­vasárnap az Ady téren 4:0-ra verte a Móravarosi Kinizsit, most viszont Újszegeden pontot adott le a Nagymá­gcxjsnak. Mivel a Csongrád kikapott, a Szentes pedig pon­tot vesztett, az Alsóváros előnye négy pont! Nagymágocs—Szegedi Ken­der 2:2 (1:0). Újszeged. Ve­zette: K. Varga (Makó). Nagymágocs: Móricz — Kun II., Gránicz, Czibalya — Vin­cze, Lucz — Szűcs, Lődi, Miskur, Schulcz, Vízi (Lec­ky). Kender: Gyürki — He­nyeztek, de a helyzetek ki­maradtak. Fordulás után felnyomul­tak a hazaiak és a 10. perc­a játékvezető előbb tizen­egyest adhatott volna, de az előnyszabályt alkalmazta, és Ungi végül is a kapuba ta­lált. 2:2. A hajrában Tóth és ben sikerült a kiegjíenlítés: Babovka összecsapott és a Egedi előre tört és nagyere- játékvezető mindkettőt kiál­jű lövése a bal alsó sarokban lította. kötött ki. 1:1. A 30. percben egy előrevágott labdával Mis­kur kapura tört és csapatá­nak újból megszerezte a ve­zetést. 2:1. A sorozatos hazai rohamok közben, a 35. perc­ben Tihanyi kiegyenlített. A találkozón két ellentétes félidő alakult ki. Az ered­mény igazságos. ' Mctzger Károly Makói Spartacus—Mórává­rosi Kinizsi 6:2 (1:1). Ma­A döntetlen eredmény azt kó. Vezette: Cseh dr. Szünet mutatja, hogy a Kender mé- után a hazaiak felgyorsították Eeedi — lyen forTnája alart iátsz0tt- a iálékot, húsz perc alatt öt ónn* A nagymágocsiak lelkesen góit és három kapufát lőt­h005' küzdöttek, emellett teljesít- Rajnai. vasárnap Nyíregyházán biz­tosan nyerték a rangadót, de SYes- Abraham, most nem nyújtottak jó tel- whlnri küzdöttek- emellett szeren- tek. Góllövő: Vékony 3. Rá jesitmenyt, de így is arany- M^r T., Megyesi, Tihanyi, cséjük is volt Két gólt sze_ kóczi T ^^ lag könnyen győztek. Csapa- winter (Uian). — tűkből csak Juhász Katalin Az első negyedórában me­játéka dicsérhető, aki a ne- zőnyjáték folyt, majd foko­gyedik játszmában gyenge zatosan megélénkült a játék, kezdés után jó nyitásokkal A 23. percben a Kender meg­felhozta a csapatot A buda- szerezhette volna a vezetést, pestiek közül Vizsai Erika Magyar Tibort a 16-oson be­Bemutató Ásotthalmon reztek és ez szép mény. Matolay Jenő Kistelek—Makói TVSE 4:1 fl:l). Kistelek, Vezette: Dorozsma—Szentesi Vízmű Kormányos. A vendégek jól 2:2 (1:0), Dorozsma. Ve- kezdtek és már az 5. percben , , ,, z 4- zette : Herczeg. Dorozsma: megszerezték a vezetést A nyújtotta a legegyenletesebb lul felvágtak, a játékvezető Aradi _ Vass goós Tóth — Kisteleki TE fokozatosan fel­teljesítményt H-est ítélt, de a büntetőt Ti- Czékus Lőrincz — Miskolczi, jött, s végeredményben A Spartacus eddigi ered- ?, kapufara _,!°tt,e- Joó, Péter, Ungi (Losoncz), megérdemelten szerezte meg ményei kiválóak. Az együt- Utana feljöttek a vendegek, Szalai- Szentes: Tarr — Da- a két pontot, bár a makóiak tes még nem vesztett mérkő- es a 35- Percben megszerez- nicska> Karasz, Farmasi — kapusa két gólban is hibás zést, s remény van arra, hogy ték a vezetést: a Kender vé- Bige l„ Maroskerti — Len- volt. Góllövő: Gerber 2, visszajut az NB I-be. delme leállt és Szűcs a kifu- gyei, Szikora, Balla, Virágh Kiss, Vándor, Illetve: Barna. (Babovka), Bige II. , __ Az első félidőben többet Mindszent—Csongrádi Pe­ÖKÖLVtVAS támadott a Dorozsma, a ha- tőfi 3:1 (2:1). Mindszent. Ve­zai csapatnak több Jó helyze- zette: Polyák, te akadt, de csak egy gólt Dózsa—Hunyadi SE 19:3 Asotthalmon vasárnap — a határőr község és tanyavilág rím odaítélése alkalmából rendezett program részeként — a Kiskunhalasi Dózsa lovasai nagysikerű bemutatót tar­tottak a sportpályán. A lovasok akadályugratással, ügyes­ségi számokkal szórakoztattak. Képünkön: akadály lelett Vasárnap befejeződött az ökölvívó területi csapatbaj­nokság tavaszi fordulója. Szegeden a Dózsa nagyará­nyú győzelmet aratott az újonc Hunyadi SE felett, Orosházáin pedig az üveggyá­riak 11:11 arányú döntetlent értek el a Nagykőrösi Kini­zsi ellen. A Hunyadi téri Dózsa-pá­lyán megrendezett villany­fényes, szabadtéri CSB-mér­senyzőkkel szemben nem bizonyultak egyenrangú el­lenfélnek. A szorítóban a szegediek közül Gyémánt döntetlent ért el, Sitkei, Mó­ért el. A 7. percben Szalai a tétovázó védők között kapura tört és mintegy nyolc méter­ről a hálóba talált. A máso­dik játékrészben a szentesiek bizonyultak jobbnak. A 3. percben Balla. egyéni játék után kiegyenlített, majd a kitűnően játszó középcsatár A bajnokság állása: 1. Alsóváros 2. Szentesi V. 3. Mindszent 4. Csongrád 5. Sz. Kender 6. Makói Sp. 7. H. Vasas 8. Dorozsma a. Sz. Postáé 10. Kistelek ricz, Batyik, Boiba és ' Pék a 8. percben már a vezetést »• pedig biztos győzelmet har­colt ki. A két csapat között rutin­ban és felkészültségben nagy különbség mutatkozott A Dózsát elsősorban azért il­leti dicséret, hogy komplett is megszerezte csapatának: J3; Nagymágocs Lengyel átadását egészen kö- 14. Makói TVSE 10 8 1 1 24! » n 10 < 1 3 22 Ul 13 10 5 3 2 22:17 13 10 S 2 3 13:13 13 10 3 1 4 18: 8 11 10 5 1 4 17:10 11 10 5 1 4 17:23 11 10 3 4 3 15:15 10 10 4 2 4 15:18 10 10 4 1 i 20:28 0 10 3 2 5 18:23 8 10 4 - 8 17 :M I 10 1 2 7 14:24 4 18 1 1 8 3:13 3 Cagliari—Vasas 2:1 (0:1) kőzésre a vendégek erősen csapattal vette fel a küzdel­veilabda tartalékosan és csupán a mi­nimális, 7 főnyi legénységgel jöttek el az idényzáró mér­kőzésre. jó met s valamennyi tagja teljesítményt nyújtott. o Ezzel a szegediek kedvező ságos mérkőzést játszott az A Vasas labdarúgó-esa- helyi együttes ellen és W pata vasárnap Szardínia arányű vereséget szenvedett szigetén Cagliari-ban barát- . , „„. — —— ' goijat Négy súlycsoportban nem idényt, s valamennyi mérkő­mórleggel zárták a tavaszi olasz I. osztályban szereplő A magyar csapat Mészöly szerezte. MTK-SZEAC 3:2 indítottak versenyzőt lila­fehéreknél pedig Márta a mérlegeléskor átesett a súly­határon, ezért a találkozó zésüket megnyerve, biztosan végeztek az első helyen. A tabellán az utolsó forduló után csak a 3—4. helyezés­Vezet a Kossuth SE 8:2 arányú Dózsa-vezetéssel nél történt változás, miután RSsssredmények: 1A, 0A, 1:0. 1.-0. Budapest SZEAC: Csíkos dr. — H. Szabó, Bá­lás, Rácz, Filep, Nemes, Lippai dr. Nagy taktikai harc jellemez­te az első negyedet Az MTK csapatát idegessé tette a SZEAC lendületet fékező, fegyelmezett játéka Az első MTK gól a második percben született: egy előreadott labda a center elé került aki a meglepett H. Szabó mellett 3 méterről a bal fJsó sarokba lőtt 1:0. Ezután Szeged átvette a kezdemé­nyezést Nemes kapott jó labdát, a szélen leúszó Lip­pai dr. elé játszott A szél­ső a kimozduló kapus hóna alatt a jobb alsó sarokba lőtt 1:1. A második negyedben is támadott a SZEAC. A 3. percben Csíkos dr. szépen védett majd kiadta a labdát Balásnak, aki a félpályáról Induló Rácz elé passzolt Rácz féltesthossz előnyét megtartva mintegy 3 méter­ről lőtt gólt a kapus feje felett 1:2. A harmadik negyedben já­tékvezetői hibából adódóan egyenlített az MTK. Az el­lenfél centere 2 méteren be­lül lesen tartózkodott, az eléje adott labdát H. Szabó elvette. A SZEAC javára járt volna szabaddobás, de mégis ellenük ítélt négyméterest, melyet Bozó a jobb sarokba lőtt. 2:2. Az utolsó játéknegyedben a szegedi csapat nagy fö­lénybe került Egymás után vezette támadásait Azonban a játékvezető két alkalom­mal is párosbüntetőt ítélt, s ezzel a pesti csapat négymé­tereshez jutott. A büntetőt értékesítették. 3:2. A szegedi csapat lelkesen küzdött, s a vereséget nem érdemelte meg. kezdődött így Gondi, Bo­zók, Engi és Rádi ellenfél a nagykőrösiek mostani döntetlenjükkel és jobb mér nélkül győzött és csupán hét kőzésarányukkal megelőzték pár mérkőzésére került sor. A Hunyadi SE csapatából Kérdő, Schenk és Cséfalvai becsülettel helytállt s iga­zán jó küzdelmet csak az ő mérkőzésükön láthattunk. A többiek sajnos a hazai ver­KEZILABDA Igazságos eredmények Nehéz napjuk volt NEúg kézi­labdázóinknak. A Szegedi Előre csapatának csak döntetlent si­került itthon elérnie, a Tanár­képző pedig vereséggel vég­zett. Nem kísérte szerencse az idegenben játszó Szegedi Építők rencsével labdájuk szereplését sem. Eredmények: Szegedi Előre—Budai Nagy An­tal SE 14:14 (9:8). Újszeged. NB I B-s együttesünk összeállítása: Baranyai—Fülöp, Hollós, nővéri, Isaszegi. Giri.cz. Füredi. Csere: Hunyadkürti. Szabó. Mindjárt a kezdés után az Köre ragadta magához a kez- néző. Sz. Epitők: Szalma. Dar­A labdarúgó NB III dél- helyiek jó játékkal nyertek, keleti csoportjának mérközé- kapusuk, Békefi, nagy íze­sein sok meglepetés akadt rűen védett. ... ,,-•.,. A Kossuth SE és a Hód- Szarvasi Spartacus—Sarka­a gyulaiakat Vegulis a ta- mezővásárhelyi MEDOSZ di Kinizsi 2:0 (1:0). Szarvas, vaszi forduló befejeztevel a idegenben nyert, a Szalvai Szalvai SE—Mezöhegyesi CSB allasa így alakult: SE pontot hagyott Mezőhe- MEDOSZ 2:2 (1:0). Mezőhe­4 2 11 49Í33 5 gyesen. Ez utóbbi jól jött a gyes. 4112 43:43 3 Kossuth SE-nek, mert elő- B. VTSK—Mezöhegyesi Ki­1 1 í L ÍÜí'2 ? °ye ®§y pontra nőtt. (A múlt nizsi 4:0 (1:0). Békéscsaba, héten csak gólaránnyal ve­zetett a táblázaton.) Eredmények. Hódmezővásárhelyi ME­DOSZ—Kun Béla SE 2:1 (1:0). Kiskunfélegyháza, 600 néző. A 31. percben 20 mé­terre a hazaiak kapujától szabadrúgáshoz jutott a ME­Öt porc- DOSZ és a leállított labdát i^PJj" Nagy értékesítette. 1:0. Szü­1. Szeged 2. Orosháza 3. Nagykőrös 4. Gyula 5. Hmv.-hely 1 1 29:39 1 Mezőbcrényl Spartacus— Kiskunhalasi MEDOSZ 3:2 (2:1). Mezőberény. A bajnokság állása: 1. Kossuth SE 2. Szalvai SE 3. B. VTSK 4. Mezőberény 5. Sz. Spart. 6. Mezőkovácsh. 7. Kun Bela SE 8. H. MEDOSZ 9. Sarkad 10. Kiskunhalas méterest vétett, majd cel később ugyancsak fáról pattant vissza a hazai csa- ... - _ pat hetese A mérkőzés befeje- net utan az 5. percben Pa­zése előtt a vendégek Jutottak tócs kiugrott a védők között J?' SZAK' büntetődobáshoz, s nagy sze- és a kifutó kapus felett a S/arva, pattant a hálóba. P hálóba iveit 2:0. A hajrá- }»• A második félidő képe alapján ban Csermák közelről szépí- !-/ M MEnnsy gediekdgőija!t n<££ tett az eredményen. A vásár- II m! Kinizsi (3). Ludányi (2) és Ponlcsán (2) dobtak. Szolnoki Kilián SE—Szegedi Epitők 34:19 (13:9). Szolnok. 200 12 7 3 2 21: 7 rr 12 7 2 3 21:18 16 12 6 3 3 21:13 13 12 7 I 4 17:12 15 12 3 4 3 21:18 11 12 ( 2 4 13:12 14 12 S Z 4 20:20 11 12 4 5 3 15:12 13 12 4 3 5 14:11 11 12 4 3 3 13:12 11 12 3 4 5 12:15 10 12 3 4 5 8:12 10 12 4 1 7 14:19 9 12 3 2 7 12:20 8 12 2 4 • 10:21 8 12 2 3 7 14:25 7 KOSÁRLABDA Egy győzelem Az NB l-esek házatáján már csend van. befejeződött a tavaszi forduló. Vasárnap csupán az NB Il-es férfi- és női csapatok léptek pályá­ra. Eredmények: Szegedi Postás—Gödöllői EAC 78:69 (37:30). Sz. Pos­tás: dr. Faragó, Nagy, Török, Székelyhídi, Hézső. Csere: Wojnár, P ászt ás, dr. Varga, Kecskeméti. Az első félidő szoros küz­delmet, érdekes, változatos játékot hozott. A Postás ha­mar előnyt szerzett és azt a félidő végéig tartani tudta. A második játékrészben szép támadásokat vezetett a Postás, de a védekezés most gyenge oldalúknak bizonyult. A vendégcsapat feljött, & csak hallatlanul nagy Izgal­mak között sikerült a győ­zelmet kiharcolni. A legjobb dobók: Hézső 20, Nagy 15, dr. Faragó 10, Kecskeméti 9, illetve Ta­kács és Varga 17—17. kecskeméti Petőfi—SZEAC 51:36 (39:26). Kecskemét SZEAC: Vígh. Reményi, Izíng, Schmidtné, Kanyó. Csere: Bánáti, Szénási, Bar­tal, Bajtai. Nagy melegben, szabadtéri pályán játszották a mér­kőzést. A szabadtéri pálya előnye döntötte el a mérkő­zést. A szegedi együttes legjobb dobói Víg (15) és Reményi (9) voltak. állás után a Szegedi Epitők ösz­szeroppant. taktikai rendje fel­borult. A második félidőben már az erőnléttel ls baj volt. Meg­látszott a csapaton a rendszeres edzés hiánya. > A szegediek közül Darvas I. játéka dicsérhető. deményezést és a vezetést. A vendégek azonban ügyes játék­kal egyenlítettek. Fej-fej mellet­tivé vált a küzdelem s az utolsó percekben dobott góllal Elöre­vezetéesel zárult a félidő. A második játékrészben is az Kőre volt a kezdeményező, de a vendégcsapat kitűnően védeke­zett. A mérkőzés vége felé kissé eldurvult a játék de sérülés szerencsére nem történt. A lá­tott játék alapján a hazai csa­pat közelebb állt a győzelemhez, de a döntetlen eredmény azért igazságosnak mondható. Az Előre góljait Isaszegi (3), Füredi (3), Fülöp (2). Kővári (2). Giricz (2). Szabó és Hollós dob­ták. Kővári és Giricz kitűnő teljesítményt nyújtott. Bp. Helyiipar—Sz. Tanárképző 12:10 (8:7). Újszeged. Sz. Tanár­képző: Berzsenyi — Nacsa, Cseppentő, Nóvák, Ludányi. Ku­tas. Ponicsán. Csere: Hergely, Ezalás. A vendégcsapat szerezte az el­ső gólokat s a félidő közepéig már 4 góllal elhúzott. A lelkesen játszó főiskolás lányok azonban a hátrányt behozták s mindössze 10. CVSE—DVSC egy gólelőnnyel fordult a buda- 11. Sz. MAV—SZVSE pesti csapat. A n. félidőben a szegedlek mar nem bírták az iramot. Kossuth SE-Szentes 1:0 (1:0) Szentesen a következőképp ám edző ngyams ÚJ hadrendet »J­_ _ fel a szegedi NB m-as csapat: lcalmazott: Terhest behozta kő­hazai együttes egyenlített 9:9 Turcsán — Veres. Terhes, Szend- zéphátvédnek. helyére állitotta vas I. Darvas IL, Vass, Sári, Nagypál. Megyeri. Ceere: Ré­pást. Marosán. A szegedi csapat az első fél­idő 20. percéig vezetett majd rei. Csonka. Ambrus. Janiga, Szőke. Dupsi, Héger. Tóth. A mérkőzés a Szentesi KMTE lelkes rohamaival indult, úgy látszott, mintha már az első 20 percben szerették volna meg­nyerni a mérkőzést. A szegediek állták a rohamot. Nyári Tibor R Igy kellett volna tippelni 1. Győr—Üjp. Dózsa 2. Honvéd—mtk 3. Szeged—Ferencváros 4. Videoton—Csepel 5. Dunaújváros—SBTC 6. Diósgyőr—Tatabánya 7. Szállítók—Komló 8. Nagybátony—MVSC 9. Eger—Kecskemét vi-sgaidőkszakból adódóan Idege- 14. Siófok—Veszprém sebben ls játszottak, dobásaik sorra elkerülték a kaput. 10:8-as mérkőzésállásnál Ludányl hét­x 1:1 1 2:0 2 l:( 2 1:3 1 2:1 x 0:0 x 0:0 x 1:1 x 2:2 2 3:4 1 2:1 1 4:0 x 1:1 1 4:1 13 találatot 11 pályázó ért el. a nyeremény szelvényenként 46 630 forint. Ebből 13 plusz l 12. KISTEXT—Gázművek 13. Zalka FSE—BEAC +1 találatos 9 db, ezekre a nyere­mény és a jutalom egyenként 107 548 forint. A 12 találatosok 1320 a 11 ta­lálatosok 103. a 10 találatosok 35 forintot nyertek. Az 1000 forinton aluli nyeremé­nyek kifizetése június 8-an. az 1000 forinton felülleké Június 13­án kezdődik. (MTI) Szendrényit, Tóth Ferencet dig középpályásként alkalmazta. Ez a megoldás lendületet vitt a Kossuth SE csatársorába. Ered­ménye mar félidő közepén meg is mutatkozott: Ambrus — Szó­ke összjáték után Héger kapta a labdát, aki védhetetlenül to­vábbította a hálóba. l.-O. Ezzel a góllal a mérkőzés sorsa eldőlt. A második félidőben ls *>k veszélyes támadást vezetett a szegedi együttes. Szőke. Dupsi és Janiga remek lövéseket kül­dött kapura, azonban a Jő for­mában levő szentesi kapuvédö­nek nem lehetett több gólt rúgnL A mezőny legjobbja a szege­diek közül Héger volt. Ambrus és Csonka kitűnő .karmesteri"" tevékenységéért érdemei dicse­retet. Győzelmével a Kossuth SE to­vább ls megtartotta első helyét. Vasárnap ismét itthon Játszik Szarvas labdarúgói lesznek u ellenfelek. KEDD. WFFWTTRFI 1968. JÚNIUS 4. UJJSMHT