Délmagyarország, 1968. május (58. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-07 / 105. szám

SZVSE—D. Elektromos 0:0 Úszóverseny Vasárnap Hódmezővásár- 2,57. 4x100 serdülő fiú ve­Sz. Spartacus — Orosháza 5:0 (3:0) Az NB n-es találkozót Szeee- utas meddő mexőnyfőlényben métt TE s:l (2:1). Szolnok. Gáz­den a Vasutas-stadionban közel játszott, a csataroknak több müvek MGM Debrecen. 13) (0:0). helven a MEDOSZ rendezé- gyesváltó: 1. SZEAC 6,22. háromezer néző előtt Játszotta a helyv.etük akadta de mindig hl- Budapée*. Aqulncuml-pálya. = ® lí-mn férfi veovoavültn- 1 két csapat. A Játékvezető Kő- báztak. A vendégek első perc- Pénzügyőrök SE-Ceglédi VSE sében megtartott USZÓverse- 4x100 teríi vegyesvalto. X. csondl volt. A csapatok összeál- tői kezdve védekezésre álltak 2:8 (9:0). Budapest, Pasaréti út. nyen az alábbi jobb ered- SZEAC 5,00,4. Utasa: be. a kemény, tömör védelmen Debrecent VSC—Goldberger 5:0 ménvek születtek" Nők. 100 m serdülő gyors: . — „„JEL,. - """ 'j Zyara (SZEAC) 1)23i4. 100 m ifi B: 1. Balla (SZVSE) gyors: Gyenes I. 1,24,8. 100 m ifi A gyors 2. u:i 7:2« (SZEAC) 1,05. 200 m férfi Szőkefalvi I. (SZEAC) 1,17. 14 3 1 «: 2 ii vegyes: 1. Perényi (SZEAC) 200 m női vegyes: 2. Ritter o 4 2 2 14: 9 i» 2j37. 50 m gyermek fiú gyorsúszás: 1. Boldis II. Sonkó (Sándor), Majzlk. Debreceni Elektromos: Jakab -J*: . GlUcne, Karust, Metvs: — Nagv. Kálmán, Du.sa. Sári- Kálmán, Jakab, dor. Juhász, Kovács, Rozgonyl, Kocsondi játékvezető gyen­Virágh (Tóth). Dóczé, Szatmári, gén, sok hibával vezette • Mindjárt a hazaiak léptek fel mérkőzést, támadolag. Az első negyedórá­Annak ellenére, hogy a gedi VSE pontot vesztett, még­han főleg mezőnyjáték folyt, a Vasutas távoli lövésekkel pró- "T2ÍÍJTÍ5ÍS bálkozott. Az első említésre » "blázat élére került, mert méltó esemény Majzlk mellélö­vése volt, majd nem sokkal ké­1. SZVSE 2. Békéscsaba 3. DVSC 4. Sz. MAV 5. Gázmüvek 6. D. Elektr. 7. Pénzügyőr «. KISTEXT méíresemén^M^k mK 2 taSTtE * ^SSírény nunyadi tér. .oo néző. Vezet- SS5 S&t'YiSS £ ^T^Zli­te: Ozc. NB III-as csapatunk rült helyzetbe, de másodszorra * kővetkezőit. 11. Gyula összeállítása: Schwarcz — Bács- ls hibázott, A 32. percben Kiss KISTEXT—Békéscsabád Hőre 14. K.-félegyhiza kat. Papp, Csányl, ördögh, Ge- n. beadását a szabadon ha- j* roz* Budapest, KISTEXT- 15. Szegedi D. rendeli, Janka, Varga, Balog, gyott Bite elvétette, közvetlenül pálya. Szolnoki UAV—Kecske- 19. Keesk. TE Sóki. Kun. a kapu előtt állva, a labda mel­Mezőnyjátékkal kezdődött a lé rúgott. Nagy helyzet volt. A mérkőzés. Mindkét csapat lel- 37. percben Rozgonyit a Játék­késen küzdött. Az első gól a vezető lesről elengedte és az 22. percben született: Kun bal egyedül kapura törő csatár lövő­ok! álról beívelt labdáját Fejes sét Hájas a gólvonalról a szög­mcntenl akarta s a labda a há- létre hárította. Az első féüdő lóban kötött kl. Öngól, i:«. hátra levő perceiben továbbra A 39. percben Varga lövését, a is mezőnyfölényben Játszott a rendégek kapusa kiütötte Kun Vasutas. A szórványos debraco­«lé, aki kapásból szép gólt lött. nl ellentámadások során a ven­8 4 1 s u: 9 9 8 3 3 2 15:14 9 8 2 5 1 1:19 9 8 4 - 4 12: 8 8 8 2 4 2 11: 8 8 8 3 2 3 13:11 I 12 4 2 14:18 8 8 3 1 4 5: < 1 8 2 3 3 19:14 7 8 2 3 3 7:19 7 9 2 15 10:14 5 9 1 3 4 8:19 5 113 4 1:14 5 (SZEAC) 3,01. 4x100 serdülő vegyesváltó: 1. SZEAC 6,21,6. (SZEAC) 38,2. 4x50 gyermek 2. SZVSE 6,22. 4x100 m ve­fiú gyorsváltó: 1. SZEAC gyesváltó: 1. SZEAC 5,30,8. Hegyei bajnokság Idegenben nyert az Előre NB-s kézilabda csapataink kö- mérkőzést s az ellenfélnek si­zül kettő itthon a Kisstadion­ban játszott bajnoki fordulót, a Szegedi Előre pedig Békéscsabá­kertllt némileg szépítenie. A Tanárképző Főiskola győ­zelme még ilyen arányban is ra utazott. A forduló meglepeté- megérdemelt. A szegedi csapat se: a Szegedi Előre Idegenben góljait Ludányi (4), Nóvák (4). Mindszent—Atsévíre* HAT esett Péter lövésé***, majd nem clsö ^őzeimét. ^"^^"Wfiás^taki ' előlfiS Előre—Békéscsabai védte végig a mérkőzést az NB seménye Gerendell 36 méteres pedig Tóth állt be dégek csatárai nem tudták át- t:l (2:0). Mindszent. Vezette: dr. sokkal később Ungi lött gólt. Erjjlmfíl.yek: "1 gf"— Tóth. Mindszent: Németh " ' Biaskó, dr. Kürtősi, Csehó szünet áfán esere történt Gedal, Sánta — papp. Rldegn, von • szcioi. nBiiunuuioL^ következő' összeállításban vet- vák mind a két oldalon: Sónké, he- Korom. Kocztat Tóth. Alsóvá- lezett fe. a bal atoó sarokba gu- - A Játékvezető hármas kltűnő­lyett Sándor. Virágh helyett ros: Katona I. (Farkas) - Jó- rltqtt. Nagyon szép egyéni tel- .» ' Kővárt Hollós en vezette a mérkőzést. A 41. percben Balogh kiugrat- töröl. Jól védeketö hazalak vé- TóthV&^diSnV:"" Németh - - Utána" ,~Í6. pereta^ már 8:b-ra n^u"^"íteT JSRJLSTŐSSÍA'u Sóldt. aki lefutva a védőket, delmét m»lM dr Kürtösi. Csehó — alakult az eredmény: Szalal elfi>- "AV 85:23 (14:11). NB I B-s ke- ll-es mezőnyben). Csepp<mtó_(a »gy nyugalommal a hálóba he­ezte a labdát. 3:0. A második félidő első nagy íyett Sándor. Virágh helyett fos: Katona^I. — ^ JJ^" f"*?"- .nagyon szép Füriedlf FÍÜÖpV Kővári," Hollós, en vezette a mérkőzést ta Sóklt. aki lefutva a védőket, delmét. Biaskó. dr. Kürtősi. Csehó - alakult iz eredmény: Szalai elfő- »«»'»•»»: + t+Slem Te^bbia voR) ^ oa ^ he" S7Ün<!* nMn ***** • ->«««.. mtodétódt.Mcse- í't^tu^S^,®!^8™8^. legjobbja volt) es No­járt, Domoqfcos., Hódi -Vajas. Jesltmény volt! Szünet után a Ábrahám cSere lsa: TIT _ Wrfnr ntnr. .83 ttyim iuüntTe he » uuicz, awinam. csere. ísa­MAFC—Szegcdi Epitők 24:18 (13:9). Kisstadion. Vezette: Szll­vásy. A Sz. Építők összeállítása: szabadrúgása volt. mely a ka- Megélénkült a Játék Irama, a Katona in. - Fodor (Hor- 33. percben Un« állította be a g/étd BaranyM Szabó Hunyad" pufáról pattant vissza a mt- szegedlek többet támadtak, fő- váth);. Katona II.. Dudáé, Bav végeredményt. tűrt y 'hSSSf'T^rt iSJm^.razJ™1: LPfí Slíndor tóyelcraett. Egy al- W Cíir^án.o A haafi csapta m^gtatésre • ^ együttes mindvégig Albert - Marosán. Darvas I„ a-i kalommal partdobáshoz Jutót* Kéj ellentétes ffflidW íáteao* J«+ái»»tt.helyzetet klha- kezéb«si tartotta a mérkőzést Sári, Nagypál, Kasper, Répási. banétnőleruleten belül felvágta az SZVSE A kapu elé bedo- • két csapat. Kezdés utan a gyott. A Kinizsi tartalékos volt, általában 2—2 eóllai vezetett Csere: Szalma Darvas IL. Firi­» a U-eet Gerendell értekeeítet- bott labdái a gtahelyvefbetó Mindszent . nagy Iramot dlktáR de ennek ellenére gyengén Á hazM cfap^csak a mtsodík íy fZ^y V^. tó. = , Vő Farkas elől salját-játéfcostár- é» ennék eredményéképpen a ment a Játék a szegedi csapat- félidöben tei4lt magára s ekkor A 31. percben Balog helyett sa. Tóth III. vette el és így oda 33. és a 43. .percben gólt ért el nak. Bába állt be a csapatba lett a gólhelyzet, A 12 perc- a hazai együttes. MSnd a két Az ötödik gól a 40. percben ben Sándor a tizenegye*, pont- aHal«hímal szögjétrúgáa atán „ b5J» nem jöttek zavarba, szép zést és a lelkesedés néllcül Ját­esett. Kun 25 méteres lövése a ra fejelte a labdát. Majzikot Papp szerzett gólt. Szentesi vremd—Makói TVSE játékukkal Ismét megszerezték szó szegedlekkel szemben meg­meglepett kiapus mellett a há- felvágták, majd nem sokkal ké- Fordulás után erősen tárna- 3:1 . ,(2:1) Szentes. Vezette: a epiokat s : megérdemelten szerezte a vezetést. A második lóban kötött kl. 5:0. A 41. perc- söbb Bitét akasztották szabály- dott az Alsóváros. A 19. pere- Herezeg. Az eredmény reális, nyerték a találkozót. félidő ls a vendégcsapat fölé­ben a Játékvezető GerendeJit tolanul a tizenhafoson belül de ben Dudás ért el , gólt: 14 mé- mindkét csapat több helyzetet A legjobb dobók a szegediek nvét hozta, bár a szegedlek utánzógásért kiállította. a Játékvezető sípja néma 'ma- tarről a kapuba lött. A M. perc- kihagyott. közül: Fülöp 7. Füredi 6. Isa- jobb teljesítményt nyújtottak Közepes színvonalú, váltako- radt. Az utolsó negyedórában hfn Katona n. a kifutó kapus Csongrádi Petofl—Kagymagoes szegi 4 Jók: Boróezky. Füredi, mint az első félidőben. A 21 *ó küzdelem folyt. A vendég- tellesen ellaposodott a Játék fölött átívelt, de a labda mei- 1:9 (9:9) Nagymágocs. Vezette: Fülöp és Glricz. percben 18:17 áUásnál már úgy csapat a második gól után ösz- említésre méltó esemény néni 14 ment. Saabó J. A hazalak egyenlő el- Szegedi Tanárképző—Orosháza látszott, hogy kiegyenlítenek, dr s.-(Toppant.. Jók: Kun. Papp, 11- történt ' ' A Mindszent az első félidőben lenfélek voltak, de csatársoruk 14:6 (9:3). Kisstadion, 209 néző. Vass kihagyott hetese után ta létve Fusch. \ gyenge Iramú és alacsony ügyesen játszott és megérde- gólképtelensége miatt veresége* Vezette: Nyilasi. A szegedi NB mét feljött a MAFC és meg­ifj. Burok Ferenc wínvonalu mérkőzésen a Vas- melten nyert a Sérülések miatt "^StólG n-es női csapat összeállítása: érdemelten nyerte a mérkőzést tartalékosán kiálló MAV ellen. Spartaeus-Hödmezővi. f.zsiás - Kutas. Nacsa, Nóvák, A szegedi csapat góljait Dar­HMHRHIHHHÍÍÍIB A lendületes a 19. percben sikerült 20:20-ra játékkal már az első percekben egyenlítenie. A szegediek azon- magához ragadta a kezdeménye­Kossuth SE-H. Kinizsi 3:1 (2:0) Dr Tóth lói vezette . mérkfr sirheíyi Vas»s 2:9 (2:9) Makó. Ponlcsán. Budányi. Cseppentő, vas 11 (3), Firityánszky (3). zést. Sefler István Mezőhegyes. 999 néző. A Kos- A játékidő második részében 2 ^ A s«th SE a következő összeál- a hazai csapat nagy lendülettel le^SeibS KucSS^C^l^ í Alsóváres Utasban lépett a pályára: Tur- támadott, de a 14. percben még- - Vánd^Klffi esan - Veres, Tóth. Terhes. is a vendégek vették be a há- ^ mschort M^to^l' P^­CaonJcs, Ambrus, Janlga, Szőke, lót Dupsl szép átadásával Hé- ^ ^ Sdl KW Kistelek—Szegedi Postás 2:8 (2:1). Kistelek. Vezette: Forián. A Vezette: Spitzer. A hazalak az Csere: Sáfár. Nagypál (2), Marosán és Darvas első félidőben "kitűnően Játszót- A szegedi lányok kitűnően I. Kasper (5). Vass (3) és Re­tak. Szünet után kiegyenlített kezdtek s már az első percben pásy dobták. megszerezték a vezető gólt. Már Az Építők csapata lelkesede* 5:9 volt az eredmény, amikor nélkül látszott, rengeteg Jó hely> az ellenféi is bevette a szegedi zetet kihagytak s ezért a ve­reséget megérdemelték. Bzilvásy látékvezető az eddig Dupsl. Heger. Szendrel. ger elfutott, kicselezte a védel- " B^r Holl^- K^ánvos Az első perctől kezdve í mg és gólt lött. 3:9. T4^ Karaai Muránri iS Kossuth SE csapata ragadta ma- A gól után igen változatos T^1" Karia1' MliráI171" "" rII„UI.,„ .I.T..I1 l.j . im ... igad MH •• ••••••• gahoz a kezdeményezési. A 3. küzdelem alakult ki. A 39. perc- , ,„ „„.u— vinőnr nzén percben Szőke szép beadása Ja- ben azután sikerült a hazaiak- lővéJvel Pf sl^a ,1" „—•— ri ga elé került, aki a labdát a rak szépíteni. Csizmás bomba L LHto. JÓ. Továbbra is a lövése . Jobb kapufáról a bal So^T^^őb^ÍmSS t í - 1 11: 5 * csapat kapuját. 2. Szentesi 84-2 12:79 A második féllőben már esett 3. Mindszent « 3 2 1 ll: 9 3 a Játék színvonata. A szegedi Szegeden NB II es mérkőzést ve­4. Sz. Postás « 3 1 2 9: 8 7 lányok a nagv gólaránjrú vezetés zető Játékvezetők formájától 5. Kistelek 8 3 12 13:15 7 láttán könnyelműbben vették a messze alul maradt. 6. Sz. Kender 8 3 - 3 11: 5 « 7. Dorozsma 6 2 2 2 8: 7 U 3. Csongrád 6 2 2 2 9: 9 6 9. Sz. Kinizsi 6 3 - 9 11:13 6 6 3 1 3 5: 5 5 6 2 13 19:11 5 6 2 1 3 7:13 5 6 116 19:15 3 6 1-5 7:12 2 megérdemelten tartja tovább is „ kapuba * Postásban a kII­tottt. 9*. A 32. percben Szőke « táblázaton első helyét, netejőtt ' Holkó helyett Murá­előtt nyílt óriási helyzet, de « S'zökf "Fi m. állt be. csatár a kap* mellé lőtt. UTAZÁS A VISSZAVÁGÓRA Ambrus játéka már kezd a vé- A mást/dik féíldőbm 91 n«re­rakozásnak megfelelni. • második reiiaroen ai. pere­Szalvai SE-SZAK 3:2 (2:1) többet kezdeményeztek és s 19 percben Gaál, majd a 21. pere­Szeged—Nagykoros 12:10 A szegedi öklözök Idénynyitó lénre több mint négy hónap csapatbajnoki mérkőzésüket ha- rendelkezésükre állt volna. Ne­zal környezetben, a Hunyadi tó- hány kivételtől eltekintve a ver­rl Dózsa-pályán játszották. A senyzők erőnléte is sok kívánni­nagy érdeklődéssel kísért talál- valót hagyott maga után. A „ „ Vonaton és repülőn Moszk- kozón a Ula-fehérek szoros mérkőzés folyamán többször is lum Kiicsora hlbáiátvü ' "ráru,! víg, a. TRTTQT ecnncrtntt mérkőzésen, szerencsés győzel- bebizonyosodott, hogy a sikerhez emitt^ ^ Weíccrlit^t T Vába', t IBUSZ-CSoportok met aratok. kemény és rendszeres edzésmun. oercheS. hetaSi tmt»C TÓr készen állnak az indu- De győzelmük ellenére sem ka elengedhetetlenül szükséges, leum állf - • " Jásra a szombati szovjet— lehetünk elégedettek a dózsások A lila-fehéreknél ezúttal is­» w.7,.1 +T;„v 1 összteljesítményével. Ezen a ta- mét elsősorban Engi és Móricz tarnak de ^MriátaLlfsoto , r -' lü'kozón még erősen idényelejl erőtől duzzadó öklözése emel­ramaotak^eraapatjatmrak sok ezer labdarugó-rajongo biz- formáról tettek tanúságot. Eb- kedett kl. De Gyémánt értékes Korhad le lkai iómatörő látékáT tatia maid a mazvar váloga- fen nagy szerepe van annak, eredménye mellett meg kell di­Jré _— . Joiiri^ hogy a csapatnál: a CSB elött c&mni Bolba és Pék fölényes kotóta*.* felto« » e« w sz*re2te meB " egyik P"1" tottat a luzsnyikl Stadion- cg+etlen barátságos mérkőzése győzelmét is azért, mert végülis gozatosan feljött a szegedi esa- tot. _ . . ban sem volt, jól lehet, a felkészü- döntő lélektani pillanatban, a nagykőrösiek 10:9 arányú veze­tésénél ők fordítottak a talál­kozó sorsát a Dózsa javára. Eredmények (elöl a Szegedi Dózsa versenyzői). Paplrsúlyban a nagykőrösi Ba­logh ellenfél nélkül győzött (0 :iü. Légsúly: Márta mérkőzés nélkül győzött, mert ellenfele Raffael a A SZEACtatadton nézői vasár- Tornán (Sz. Erd. T.) 48.91. ka- ^^(a^^Har^it^^ávem/nt nagy^tléükaito- lapara^ 1951: Rakoncz^ 41 tó ^^ "feT'OTsCTiyt láthattak, az 1^0- beanyoK. ion m, iski Hetmcn Pehely: Dudás a H. me­I9S3 évfolyamú fiatalok megyd nJrv»S "«ben Fodor ellen feladta a seregszemléje, továbbá az 1963— (MVbE) 13.7, 1953. blemg IMVSt] mérkőzést M-4) Knnnvű- Né­11S4 évbelirik Szeged városi és 14.0. 1954: Pósa (Szegedi Sport- mrthn^tozássai ve^zt^tt Fehéí Járási Idválaszto^ersenye raj- Iskola) 14 7. ^m l»M:Nagy ^^ ^^^Ltó? E^i eSen! - . — (*£*> M m git. 19M. To- feIe_ Wagy az I. menetben fel­rók (MVSE) 13.4. 1953. nos adta a mérközést (6:6). Váltó: Békéscsabán 209 néző előtt luajleó vezetésével találkozott a pat es Pusztaszeri szabadrúgás­két NB m-as labdarfigó-együ:- ból szepltett az eredményen. A ­tea. A SZAK összeállítása a kö- második félidő elején Biltaik Berezsma—Mőraváraal vetkező volt: Jager — Olasz, rétén egj-enlltett a SZAK, zsi 4:9 (3:0). Dorozsma. Vezette: Nagy. IJppai — Csanádi, Sza- majd a győztes gólért nagy küz- Magt ar z Donwsma: Aradi — UI — Sári (Sajtos). Mochlár, delem alakult Id. Ezt, a hajrá- Váradt, Soós, Kormos — IA­BlltBik, Pusztaszeri. Katona. ban a hazalak Brakszatórtsz rlnc, Fekete — Bozdán, Joó, Pé­A hazaiak az első félórában szabadrúgásából azereztek meg. ter. Ungi, Szalai. Klnlasl: Csa­A Játék képe alapján a SZAK hádi — Ötvös. Ktrü Boikő — Gyetval. Kállai — Kakas. Vár­Tömegverseny tan Krasznl góljával Jelentős hönnyen döntetlent érhetett »ító7~RajnaÍr"Takd!™Nádódré£" előnyre tettek szert. Később fo- volna el. Az első gól a 12. percbon' SZEAC-Vasas Izzó 5:4 lott le . A megyeszékhelyen kl' vül Vásárhely, Makó, Szentes, Csongrád. Szőreg és Baks leg- (MVSE) 14.8. 1954: Várt (Sz. » ellenfele Moravcsík * J^^flatalkonl atlétáladtak Sp^o la, 15.8. távol 1950: men^m f^dtaT^ífekő! egymásnak találkozót, hogy el- Helfrlch (MVSt.i 509, 1951: Gö- , . ...R. NnEVváltrt• László kl­döntsélc a továbbjutás kérdését, mörl (H. Text.) 506. 1952: Ba- tit^8 verSé?^ szenvedett iS­A vidéklek szép sikert értek el. usz (MVSE) 492 1954 : Pósa ^X^^riaWk a A vtrraenybíróság a sok Induló (4). 1951. He- m^iegeIéee^ nera jelent meg­bllenére ls zükkrtfesmentawn gedu^H Text) 9.39 1952: Bor- ezért mérkőzés nélkül győzött bonyolította le a viadalt, a hlr- ka (MVSE) 9.80. ltoJ: Antal Gombal (8.101 Félnehéz Bolba telén01 kitört kánikula azonban (Baks) 9.10, 1964 (3): Nagy (Sz. a m mroetbm Snylk a erősen próbára tette a flatalo- Sl) 6.91. diszkosz. 1951: Nagy méVkőzést föladta (10 T0) Níe kat .é* így kiemelkedő erod- (Szőreg,__27^4. gerely _ 1951: He- 7é7 p^ cl. "nfc]c nl ' m^I A Szegedi EAC győztes vízilabda -csapata Vasárnap délben az újszegedi SZEAC bizonyult Jobbnak 3:1 uszodában nagyszámú közön- arányban. Ezzel 3:3-ra alakult aég előtt játszotta idei első ha- az eredmény. A harmadik ne­zai mérkőzését a szegedi NB gyedben ismét az egyetemisták tlebmann Béta feivéteta mény alig akadt Fiúk. 899 m 1959: Asztalos (Sz. Frd. T.) 2:12.9. 1951: Göra'ö­IH (H. Text.) 2:12,6, 1500 m. 1959: Kovács (Sz. Spartacus) 4:36.9, 3099 m. 1950: Kovács (Sz.. Spart.) 9:41.8. 110 m gát (91.4). 1959: Petrovics ((Sz. Erd. T.) 18.6. I km gj-aloglas. 1954: Kürti (SZVSE) 11:46.4, 5 km gyaloglá:-". 1953: Grandplerre (SZVSE) 26:49.8. diszkót® (1.5) 1950: Ma­gyar (SZEAC) 88,24. 1961: Ra­konczal (H. Text.) 38,34, Szabó (SZEAC). 38,16. gerely. 1969: gedűs (H. Textil) 28.70. Monostori Tibor héz: Pék ellenfele. Beke a mér­kőzést az I. menetben feladta (12:10). Gazsó Tibor Diákatléták küzdelme A kiskunfélegyházi mezőgaz.- Edina Jó eredményekkel teljesi­dasag: technikum és a szegedi tett négyszeres győzelme. Az «'­erdészeti technikum tanulólnak dész.eknek a jövőben oda kell hagyományos évenkénti atlétikai hatniuk, hogy leányaik legalabb MHriÉtriHHikrtRBMn^HMHBMMIMMRHÉR^^H Búk MHHBHMWHHW^HHHHHPHHPHi^H n-es vizllabűn-ejryüttes. A múlt nyertek 3:l-re majd az utolsó heti sikeres nyitány után (Bu dapesten döntetlent értek el) ezúttal mind a két pontot meg szerezte az OB T-ből most ki ..menetben" már nem esett gól. A SZEAC győzelme megérde­meltnek mondható. A szegediek eeett Vasas Izzó ellen a SZEAC. k<* négyméteres büntetőt kl­A szegedi csapat összeállítása hagytak, dc így is idehaza tar­a következő volt: Csikós - H. tottak a két pontot. Góldobó: Rácz 3 (kettőt rtegy­dr. Lippa: (mindkettőt P _ Do­moröczky. A játékvezető: Rá­a* Izzó kos (Butlapem) kifogástalanul. 2:1 arányú vezetésre tett szert, mintaszerűen vezette a mérkö- M »r. majd a második Játékrészbon a zést. Zaiaegen»7.eg1 TE Szabó. Bálás, Filep, Rúcz. Ne mes. dr. Llppal. Az. Izzó csapa- méteresből). Filep. ta: Füzesi — Dancsa, Mátrahe- illetve: Takács 2 gyi. Domoróczky. Szekeres, Ta- négyméteresből). Dancsa, kács, Bánhidl. Az első negyedben 1. Komló—Bp. Spartacus 2. Ganz-MAVAG—Eger 3. Nyíregyháza—Szálló oh 4. Özd—Oroszlány 5. Győri Dózsa— Pécsi Bányász 6. Bp. Előre—Kecskémét 7. Zalka FSE—Esztergom 8. Almásfüzitő—Satg- KSE 3. Veszprém­Kaposvárt Táncsics viadala ezúttal Szegeden Igen mcg tudják közelíteni _ Elek (H. Text.) 42,84, Plavecz szoros küzdelmet hozott. A váltó teljesítményét, mert akkor az (Sz. Erd. Techn.) 41 88. 1991: kivételével hiába győztek vala- iskolák között! pontverseny vég­mennyi fiúszámban a szegediek eredménye is másképpen ala­73:42 pontarányban. a kiskunfél- kulna. A győztes fiúk teljeslt­epyházl lányok valamennyi ver- ményei: senyüket megnyerték és mivel Fiúk: 109 m: Nagy (Szeged) a második helyeken Ls zömmel 12.0, 400 m: Egerszegi (Sz.) 58.0. ők végeztek, 84:29 arányú gvő- 800 m: Szívós (Sz.) 2:13.1 mn­zelmüket nem lehetett megaka- gas: Csath (Sz.) 170, távol: Nagy 3tt 1 ts találatot 8 fogadó ért el, dalyoznl. Ezzel az összetett pont- 815, hármas: Nagy 12.00. súlv 9:9 x ezek szelvényenként! nvereme- versenyt is a vendégek nyerték (0): Garal (Sz.) 11.03. diszkosz 106:102 arányban. A szegediek (L5): Garal 34.12, gerely: Gara' közül kiemelkedett Nagy Ferenc 50.50. 4x100 m: Kiskunfélegyháza . és Garal Mihály háromszoros, a 48.2. * w- félegyházlak közül pedig Kovács Igy kellett volna tippelni! 2:2 x nyük 54 920 forint. 9:9 x 1 2:9 1 13) 1 1:3 2 A 13 találatosok közül gadónak volt 13 plusz 1 talá­lata. ezek nyereménye a Juta­lommal együtt 109 162 fbrint. A 12 találatosok 1127, a U ta­lálatosok 116, a 18 találatosok M. T. wj s « w DEL-MAGSARORSZAG - A Magyar Szocialista Munkáspárt pedig 28 forintot nyertek — a Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács nanl­Ifi x nyereményilleték levonása után. lapja. — Szerkeszti a szerkesztő bizottság — Felelős szerkesztő: M. Papa—Szombathelyi Cipe 1:1 x Az 1990 forinton felüli nyere- F" NaSy l»«vás Szerkesztősé® és kiadóhivatal: Szeged MasrvaT 12. Cagliari—Terin* KEDD, ij. Atalaata—Belagsa INI. MÁJUS 7. 14 Zalaegerszegi Bocsa— 2:6 l menyek kifizetésere május 16­tófl ,az li M 1 Mann 11-t* keiül aat. Mi« Tanácsköztársaság útja 19 Telefon 13 535 13-003 - Felelős löadé: Ko»áes László. — A lapol nyomja: a Szeged) Nyomda. Szeged, forintos aluliakéra Bajeej-ZatlinsrkT a. 36. (Index 29 95 3). - Előfizetési díj egy aarra U forint. DÉL-MAGYARORSZÁG 3